co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-06, 16:09   #31
pandana88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 209
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

No to jak chcesz już turystykę to języki, to podstawa - obecnie angielski b. dobry, niemiecki i rosyjski
pandana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:15   #32
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

Cytat:
Napisane przez pandana88 Pokaż wiadomość
No to jak chcesz już turystykę to języki, to podstawa - obecnie angielski b. dobry, niemiecki i rosyjski
Angielski umiem chyba dobrze, jasne, że jescze się będę dokształcała... Myślę nad nauką francuskiego i hiszpańskiego

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;41183436]Ja jestem co prawda nie po TiRze, a po specjalizacji z turystyki na geografii, ale dla pracodawcy to jeden pieron zapewne.

Pracuję w branży turystycznej[/QUOTE]

Jako kto pracujesz, gdzie ?
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:41   #33
pandana88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 209
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

Chyba niezbyt dobrze znasz branże w którą chcesz się wpakować hiszpański nic ci nie da
pandana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:45   #34
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

Cytat:
Napisane przez pandana88 Pokaż wiadomość
Chyba niezbyt dobrze znasz branże w którą chcesz się wpakować hiszpański nic ci nie da
A ROSYJSKI DA ? niemiecki owszem da, ale próbuje się go nauczyć od 3 lat i dupa...
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:51   #35
pandana88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 209
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

No ja pracuję w hotelu i najwięcej mamy gości zagranicznych z Niemiec i Rosji - żałuję, że nie uczyłam się niemieckiego w liceum
pandana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 17:22   #36
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

Cytat:
Napisane przez pandana88 Pokaż wiadomość
No ja pracuję w hotelu i najwięcej mamy gości zagranicznych z Niemiec i Rosji - żałuję, że nie uczyłam się niemieckiego w liceum
coraz bardziej mi się ten kierunek NIE podoba...
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 09:29   #37
masiej
Raczkowanie
 
Avatar masiej
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Stock-Warszawa
Wiadomości: 388
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

Cytat:
Napisane przez grosik11111 Pokaż wiadomość
A ROSYJSKI DA ? niemiecki owszem da, ale próbuje się go nauczyć od 3 lat i dupa...
Pewnie, ze da. Teraz w sumie granice się otwierają i dużo Rosjan przyjeżdża, ponadto z każdym z dawnego ZSRR się dogadasz po rosyjsku.
W sumie z tego co zauważyłam, to teraz liczą się 3 języki: angielski (oczywiście), niemiecki i rosyjski... I później długo, długo nic. Hiszpański, francuski, ok, ale to takie zapychacze jak już umiesz te 3.
W ogóle jeżeli masz iść na cokolwiek, ot tak aby iść, bo każdy idzie na studia - to nie idź. Rozejrzyj się na co jest zapotrzebowanie i wybierz coś ze szkół policealnych. Będziesz miała jakiś fach w ręku, prędzej załapiesz się do pracy, będziesz zdobywać doświadczenie. A na studia możesz pójść zawsze później, być może nawet sam pracodawca Cię wyśle na nie i pomoże opłacić.
masiej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 15:45   #38
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

Cytat:
Napisane przez masiej Pokaż wiadomość
Pewnie, ze da. Teraz w sumie granice się otwierają i dużo Rosjan przyjeżdża, ponadto z każdym z dawnego ZSRR się dogadasz po rosyjsku.
W sumie z tego co zauważyłam, to teraz liczą się 3 języki: angielski (oczywiście), niemiecki i rosyjski... I później długo, długo nic. Hiszpański, francuski, ok, ale to takie zapychacze jak już umiesz te 3.
W ogóle jeżeli masz iść na cokolwiek, ot tak aby iść, bo każdy idzie na studia - to nie idź. Rozejrzyj się na co jest zapotrzebowanie i wybierz coś ze szkół policealnych. Będziesz miała jakiś fach w ręku, prędzej załapiesz się do pracy, będziesz zdobywać doświadczenie. A na studia możesz pójść zawsze później, być może nawet sam pracodawca Cię wyśle na nie i pomoże opłacić.
Wiesz, wiem jak się kończy późniejsze studiowanie... Ma się prace, rodzine, mniej czasu... więc ciężko się wyrobić ja chce iść studiować teraz póki jest na to czas... a przecież języków można się cały czas uczyć, ulepszając je... Jeżeli w tej branży będzie mi potrzebny Rosyjski, to się go naucze... Jejku, nic nie przychodzi bez pracy... Nie chce iść na łatwizne, a języki lubie... myślałam nawet o filologi angielskiej ale tak naprawdę angielski umie każdy a przynajmniej większość bo jest on już teraz dodatkiem do każdej pracy... DLATEGO MYŚLE O TURYSTYCE... a propozycje z innymi studiami typu medycyna może i są fajne ale z maturą biologii... Jeżeli nie turystyka to jakie studia po maturze z geografii i angielskiego oczywiście na rozszerzeniu?

Edytowane przez grosik11111
Czas edycji: 2013-06-08 o 15:46
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 15:56   #39
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

Geografia jest punktowana na wielu kierunkach. Poza typowo przyrodniczymi jest też na ekonomicznych, na politechnikach, słyszałam, że nawet na niektórych wydziałach prawa. To bardzo ogólne pytanie i można wymieniać bez końca.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 16:13   #40
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: co wybrać - turystyke i rekreacje czy socjologie ?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Geografia jest punktowana na wielu kierunkach. Poza typowo przyrodniczymi jest też na ekonomicznych, na politechnikach, słyszałam, że nawet na niektórych wydziałach prawa. To bardzo ogólne pytanie i można wymieniać bez końca.
no właśnie niby tak, ale też i nie... na Administacji jest i kilku dziwnych kierunkach chyba z tych co patrzyłam administracja jest ok... ale pracy też nie daje...
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.