Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-25, 18:33   #4261
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Generalnie wszystko
Glinka x3, szampony, odżywki (w tym ulubiona ostatnio alepia na biolander), mydlo alepp, hydrolaty na e-naturalne, kilka półproduktów do ukręcenia serum. I musiałam zamowic mineraly na Lily Lolo bo moje wylądowały w wannie
Jestem spłukana i pomijając fakt że mamy już końcówkę sierpnia- do końca miesiąca mówię pas
poszalałaś, ale z klasą
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 18:40   #4262
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
poszalałaś, ale z klasą
Ale Wy tez dajecie radę Zazdroszczę tych poobniżkowych łupów
Będziecie denkować do końca roku
Kupiłam sobie ostatnio saszetkę alg żurawinowych, idę wypróbować. Liczę na mocne zapachowe doznania
__________________
Prostota jest szczytem wyrafinowania
Leonardo da Vinci

instagram: emwuwu

wymiana


advertisement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 18:51   #4263
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Naczytałam się różnych naukowych artykułów i jakoś tak się zadumałam
Już jest ok, sytuacja opanowana, stwierdziłam, że lepiej trzymać się tego co się sprawdza A to, że naturalna pielęgnacja zawsze będzie miała swoich zwolenników i przeciwników wiedziałam od dawna ale to raczej rozkmina już nie na ten wątek
ale właśnie podziel się gdzie, jeśli nie tutaj
Ja też mam różne zwątpienia pielęgnacyjne, ale to coś w ten deseń, że po co w ogóle się smarować, i tak się starzeję a nie: czym się smarować
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-08-25 o 18:53
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 18:55   #4264
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Naczytałam się różnych naukowych artykułów i jakoś tak się zadumałam
Już jest ok, sytuacja opanowana, stwierdziłam, że lepiej trzymać się tego co się sprawdza A to, że naturalna pielęgnacja zawsze będzie miała swoich zwolenników i przeciwników wiedziałam od dawna ale to raczej rozkmina już nie na ten wątek

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------


Ja też miałam ten balsam sylveco i w nawilżeniu faktycznie nie ma sobie rownych Jednak ja lubię mocne zapachy a tutaj nie czuję praktycznie nic. Mimo wszystko jednak na zimę kupie ponownie bo poprzednią buteleczkę zużyłam w ekspresowym tempie. Nie żeby był niewydajny, po prostu używałam codziennie bo skóra była po nim aksamitnie gładka
Muszę go mieć
A gdyby tak do małej ilości balsamu (też lubię jak coś pachnie ) dodać kroplę lub dwie ulubionego olejku eterycznego np. różowy grejpfrut (mój hit), to chyba nic mu nie będzie... Może firma zostawia w ten sposób wolną rękę klientom; każdy może mieć to, co lubi
Ja już tak kiedyś zrobiłam, ale to było mydło bezzapachowe... -dodałam do całej butli aż kilkanaście kropli i do końca było ok

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-08-25 o 18:58
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 21:50   #4265
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ale właśnie podziel się gdzie, jeśli nie tutaj
Ja też mam różne zwątpienia pielęgnacyjne, ale to coś w ten deseń, że po co w ogóle się smarować, i tak się starzeję a nie: czym się smarować
Tak się z lekka wtrącę - ja też mam poczucie, że się starzeję, ale z nadzieją, że- smarując się - jednak znacznie wolniej i świadomością przyjemnego czerpania z głębi samej natury wszystkiego tego, co pomoże jeszcze bardziej spowolnić ten proces i łatwiej go tym samym zaakceptować
Mam też nieodparte wrażenie, graniczące niemal z pewnością, że, oszczędzając naszej skórze kontaktu z tymi składnikami, których tutaj staramy się unikać i nie maltretujemy jej nimi, zyskujemy jej wdzięczność, która wizualnie objawia się również spowolnionym starzeniem; jednym słowem- starzejemy się dużo przyjemniej , tym bardziej, że nie przyczyniamy się, używając "naszych kosmetyków", do cierpienia innych stworzeń, co powinno nas dodatkowo, a może nawet przede wszystkim motywować
Tak więc z taką wiedzą- smarować i nie żałować sobie, dając przykład innym; może będzie nas więcej co wpłynie (już wpływa przecież) na zmianę sposobu funkcjonowania firm kosmetycznych na rynku...
Niemniej jednak ta główna, namacalna, indywidualna korzyść należy jednak przecież do nas, a nie smarując się łatwo ją zaprzepaścić
Hmm..., miałam się tylko lekko wtrącić, a wyszedł z tego " manifest na rzecz natury"...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-08-25 o 22:10
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 06:44   #4266
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Ja się nie starzeje
Moje dziecko się starzeje, ja jestem wciąż piękna i młoda
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 06:51   #4267
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42451090]Tak się z lekka wtrącę - ja też mam poczucie, że się starzeję, ale z nadzieją, że- smarując się - jednak znacznie wolniej i świadomością przyjemnego czerpania z głębi samej natury wszystkiego tego, co pomoże jeszcze bardziej spowolnić ten proces i łatwiej go tym samym zaakceptować
Mam też nieodparte wrażenie, graniczące niemal z pewnością, że, oszczędzając naszej skórze kontaktu z tymi składnikami, których tutaj staramy się unikać i nie maltretujemy jej nimi, zyskujemy jej wdzięczność, która wizualnie objawia się również spowolnionym starzeniem; jednym słowem- starzejemy się dużo przyjemniej , tym bardziej, że nie przyczyniamy się, używając "naszych kosmetyków", do cierpienia innych stworzeń, co powinno nas dodatkowo, a może nawet przede wszystkim motywować
Tak więc z taką wiedzą- smarować i nie żałować sobie, dając przykład innym; może będzie nas więcej co wpłynie (już wpływa przecież) na zmianę sposobu funkcjonowania firm kosmetycznych na rynku...
Niemniej jednak ta główna, namacalna, indywidualna korzyść należy jednak przecież do nas, a nie smarując się łatwo ją zaprzepaścić
Hmm..., miałam się tylko lekko wtrącić, a wyszedł z tego " manifest na rzecz natury"... [/QUOTE]

szczególnie za to, co napisałaś o zwierzętach

Korah, wiele zamówiłam bo dla 3 osób. prawie wszystko poniżej 10 zł (łącznie z kremem różanym za 10 zł). Bioturm znam, bo miałam ich próbki i nawet jescze kilka mam. całkiem przyjemna ta firma a za takie pieniądze, to aż grzech było nie kupić a ja zużyję w ciągu tych 2 mc bez problemów

Anula, kobieta się nie starzeje, ale dojrzewa jak wino
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 06:58   #4268
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
anula, kobieta się nie starzeje, ale dojrzewa jak wino:d
:d

jeśli adres bez zmian to zaraz wysyłam paczkę
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-08-26 o 07:00
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 07:44   #4269
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja się nie starzeje
Moje dziecko się starzeje, ja jestem wciąż piękna i młoda
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
szczególnie za to, co napisałaś o zwierzętach

Korah, wiele zamówiłam bo dla 3 osób. prawie wszystko poniżej 10 zł (łącznie z kremem różanym za 10 zł). Bioturm znam, bo miałam ich próbki i nawet jescze kilka mam. całkiem przyjemna ta firma a za takie pieniądze, to aż grzech było nie kupić a ja zużyję w ciągu tych 2 mc bez problemów

Anula, kobieta się nie starzeje, ale dojrzewa jak wino

Ależ ja Ci wierzę, zwłaszcza wiedząc o tym, że, po pierwsze:
-jaki masz arsenał w łazience
-regularnie go stosujesz
-ciągle szukasz nowej amunicji
Znając życie, dziecko też łatwo się nie podda...

Beeets, dzięki
A z tym winem- święta prawda
Dodam jeszcze tylko, podsumowując- róbmy wszystko to, na co możemy mieć wpływ, wówczas łatwiej przyjdzie nam zaakceptować to , na co nie mamy (kurczę, teraz znowu wyszło jak "mantra dla uzależnionych", choć tak szczerze mówiąc, to chyba jestem bardzo blisko... )

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-08-26 o 08:07
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 07:56   #4270
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42453306]
Ależ ja Ci wierzę, zwłaszcza wiedząc, że, po pierwsze:
-jaki masz arsenał w łazience
-regularnie go stosujesz
-ciągle szukasz nowej amunicji
Znając życie, dziecko też łatwo się nie podda...

Beeets, dzięki
A z tym winem- święta prawda [/QUOTE]

moje dziecko jak na swój wiek tez całkiem nieźle się trzyma

wczoraj użyłam maseczki czekoladowej i
super wygładza ryjka!!!!
wielkie dzięki
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 09:19   #4271
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Muszę się przyznać, że miałam ostatnio jakąś chwilę zwątpienia, już chcialam odejść niemal zupełnie od naturalnej pielęgnacji ale jak widać niewierny Tomasz powrócił
Nie wiem, czego się naczytałaś, że Cię aż zwątpienie dopadło, pamiętaj jednak o jednej ważnej rzeczy, żeby czytać sprawdzone źródła. W internecie, jak wszędzie panuje pewne lobby, często artykuły są opłacone przez ogólnie rzecz ujmując węszących grube pieniądze ludzi. Celowo są rozpowiadane pewne kwestie także na forach przez podstawionych ludzi. Wielu osobom, koncernom kosmetycznym i farmaceutycznym nie jest wygodnie z tym, że kosmetyki naturalne zabierają im rynek, a wręcz leży to w ich interesie, żeby takim producentom i ich produktom po cichu zaszkodzić. Coraz szersze kręgi konsumentów świadomieje pod względem tego, co kupuje i takim molochom nie jest to na rękę, bo do tej pory żyli i bogacili się z naszej nieświadomości. Skoro Ci coś lepiej służy, to nie rezygnuj z tego i nie słuchaj nikogo. Są tacy, którym naturalna pielęgnacja szkodzi, ale to nie znaczy, że zaraz mają inwestować w byle syf, bo są też dobre syntetyczne produkty, nie każda sztuczna substancja jest dla nas szkodliwa.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Korah, wiele zamówiłam bo dla 3 osób. prawie wszystko poniżej 10 zł (łącznie z kremem różanym za 10 zł). Bioturm znam, bo miałam ich próbki i nawet jescze kilka mam. całkiem przyjemna ta firma a za takie pieniądze, to aż grzech było nie kupić a ja zużyję w ciągu tych 2 mc bez problemów
Czuję się rozgrzeszona siostro

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-08-26 o 09:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 10:05   #4272
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

moje dziecko jak na swój wiek tez całkiem nieźle się trzyma

wczoraj użyłam maseczki czekoladowej i
super wygładza ryjka!!!!
wielkie dzięki

W to nie wątpię; miałam na myśli raczej dobre nawyki na przyszłość

Cieszę się, że Ci pasuje ; kiedyś była na rawfoods, ale teraz to nie wiem- w każdym bądź razie mogę jeszcze Ci trochę podesłać, jakbyś chciała, bo jest piekielnie uzależniająca (jak czekolada) i niesamowicie wydajna- zdaje się nie mieć końca, czego niestety nie można powiedzieć o czekoladzie...
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 10:13   #4273
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie wiem, czego się naczytałaś, że Cię aż zwątpienie dopadło, pamiętaj jednak o jednej ważnej rzeczy, żeby czytać sprawdzone źródła. W internecie, jak wszędzie panuje pewne lobby, często artykuły są opłacone przez ogólnie rzecz ujmując węszących grube pieniądze ludzi. Celowo są rozpowiadane pewne kwestie także na forach przez podstawionych ludzi. Wielu osobom, koncernom kosmetycznym i farmaceutycznym nie jest wygodnie z tym, że kosmetyki naturalne zabierają im rynek, a wręcz leży to w ich interesie, żeby takim producentom i ich produktom po cichu zaszkodzić. Coraz szersze kręgi konsumentów świadomieje pod względem tego, co kupuje i takim molochom nie jest to na rękę, bo do tej pory żyli i bogacili się z naszej nieświadomości. Skoro Ci coś lepiej służy, to nie rezygnuj z tego i nie słuchaj nikogo. Są tacy, którym naturalna pielęgnacja szkodzi, ale to nie znaczy, że zaraz mają inwestować w byle syf, bo są też dobre syntetyczne produkty, nie każda sztuczna substancja jest dla nas szkodliwa.
Moja buzia zdecydowanie nie lubi naturalnych produktów (prócz czystych maseł i olejów, ale one same nie są wystarczające), dlatego wybrałam Cetaphil - powiedz mi, że to dobry wybór?
Chciałabym ukręcić sobie krem na bazie z EcoSpa, ale się boję, tragiczka ze mnie wyrasta
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 10:21   #4274
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Moja buzia zdecydowanie nie lubi naturalnych produktów (prócz czystych maseł i olejów, ale one same nie są wystarczające), dlatego wybrałam Cetaphil - powiedz mi, że to dobry wybór?
Chciałabym ukręcić sobie krem na bazie z EcoSpa, ale się boję, tragiczka ze mnie wyrasta
Dobry wybór, składy Cethapilów są przede wszystkim krótkie i proste i można przymknąć oko na parabeny i sls, które zawierają tylko w uzasadnionej ilości, nie są naszpikowane całą tablicą Mendelejewa. Nie każdemu pasują, głównie ze względu na częste alergie na te wymienione substancje, ale mają zwolenników.(Oczywiście nie nadają się na ten wątek)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 10:25   #4275
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Moje nowości
Masła Pat&Rub zdobyte dzięki Effci Pachną cudownie!

Anula, niedługo wysyłam próbkę odżywki, pachnie słodko i pomarańczowo Jeszcze jej nie zdążyłam przetestować.
Dezodorant ma rzeczywiście dziwną kulkę...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zd.jpg (112,8 KB, 53 załadowań)
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 10:27   #4276
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dobry wybór, składy Cethapilów są przede wszystkim krótkie i proste i można przymknąć oko na parabeny i sls, które zawierają tylko w uzasadnionej ilości, nie są naszpikowane całą tablicą Mendelejewa. Nie każdemu pasują, głównie ze względu na częste alergie na te wymienione substancje, ale mają zwolenników.(Oczywiście nie nadają się na ten wątek)
Używam dermoprotektora, emulsji nawilżającej i emulsji micelarnej do mycia (ona ma te parabeny i sls). Nie nadają się, to wiem, ale przynajmniej wybór dobry z tych złych
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 10:30   #4277
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42455640]
W to nie wątpię; miałam na myśli raczej dobre nawyki na przyszłość

Cieszę się, że Ci pasuje ; kiedyś była na rawfoods, ale teraz to nie wiem- w każdym bądź razie mogę jeszcze Ci trochę podesłać, jakbyś chciała, bo jest piekielnie uzależniająca (jak czekolada) i niesamowicie wydajna- zdaje się nie mieć końca, czego niestety nie można powiedzieć o czekoladzie... [/QUOTE]
wiem o co chodziło, wiem - żartowałam tylko.
moja córka ma ogólnie nawyki lepsze ode mnie a kosmetyków uzywa naturalnych, bo w sumie to i niewielki ma wybór , ale pasują jej

dziękuję Ci bardzo, ale maski i tak mi bardzo dużo przysłałaś
tak, tak, generalnie jest na rawfoods (juz dawno sprawdziłam, gdzie ją nabyć ), ale w tej chwili niedostępna. Poczekam

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Moje nowości
Masła Pat&Rub zdobyte dzięki Effci Pachną cudownie!

Anula, niedługo wysyłam próbkę odżywki, pachnie słodko i pomarańczowo Jeszcze jej nie zdążyłam przetestować.
Dezodorant ma rzeczywiście dziwną kulkę...

piękne nabytki!!!
za próbkę, nie mogę się doczekać kiedy powącham
kulka niezbyt udana, ale na szczęście sam deo jak najbardziej

i czekam niecierpliwie na wrażenia z lekkiego brzozowego
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-08-26 o 10:31
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 10:45   #4278
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dziękuję Ci bardzo, ale maski i tak mi bardzo dużo przysłałaś
tak, tak, generalnie jest na rawfoods (juz dawno sprawdziłam, gdzie ją nabyć ), ale w tej chwili niedostępna. Poczekam

[
Dziewczęta dajcie linka do tej maski Wiem, że gdzieś była o niej mowa ale nie mogę znaleźć.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 10:49   #4279
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dziewczęta dajcie linka do tej maski Wiem, że gdzieś była o niej mowa ale nie mogę znaleźć.
tu była
http://sklep.rawfoods.pl/pl/p/Raw-Ga...-do-Twarzy/474
a tak wygląda
http://ekocentryczka.blogspot.com/20...do-twarzy.html
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 10:53   #4280
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Qje. Taki mi się wydawało, że o nią chodzi ale wolałam się upewnić.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 11:13   #4281
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Używam dermoprotektora, emulsji nawilżającej i emulsji micelarnej do mycia (ona ma te parabeny i sls). Nie nadają się, to wiem, ale przynajmniej wybór dobry z tych złych
Emulsja i dermoprotektor wyglądają bardzo dobrze. Taką bliźniaczą trochę marką dla Cetaphilu jest Physiogel.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 11:20   #4282
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

piękne nabytki!!!
za próbkę, nie mogę się doczekać kiedy powącham
kulka niezbyt udana, ale na szczęście sam deo jak najbardziej

i czekam niecierpliwie na wrażenia z lekkiego brzozowego
Jutro będzie wielkie testowanie kremu, dezodorantu i odżywki
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 12:43   #4283
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Emulsja i dermoprotektor wyglądają bardzo dobrze. Taką bliźniaczą trochę marką dla Cetaphilu jest Physiogel.
Physiogel też ma dobry krem, ale wydawał mi się mniej nawilżający niż Cetaphil. Dzięki Cetaphilowi mogę w końcu myć twarz wodą i mydłem (naturalnym )
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 15:55   #4284
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

uffff...omineło mnie kuszenie na minejo
ale to właśnie dzięki wyprzedaży w tym sklepie poznałam żel aloesowy santaverde...

ja też bardzo lubie zapach hydrolatu z białej róży, jest taki słodziudki miodowo-różany

Anula mi również zdarzyło się dwu lub trzykrotnie, że paczka z ariva.com ze stanów przyszła w dwóch ratach bo zwyczajnie nie mieli czegoś na stanie...niestety nie informowali mnie o tym przed wysyłką, ale w paczce na czymś na kształt paragonu przy brakującym produkcie dopisane było "backorder" (wiem, że u Ciebie tego nie było)
jak tam? odezwali się już w sprawie paczki?

pamietam, że ktoś zamawiał żyworódkę z dermesy (Fryene??)
proszę o opinię co lepiej wziąć do przemywania twarzy - z alkoholem czy gliceryną? interesuje mnie też ten płyn na pękające pięty - warto przygarnąć?

LUMIERE przez cały wrzesień -25% na wszystko

nowa Polska marka z ecocertem, niestety drogaśna...
https://bioiq.eu/bioiq/

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2013-08-26 o 16:10
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 17:28   #4285
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
uffff...omineło mnie kuszenie na minejo
ale to właśnie dzięki wyprzedaży w tym sklepie poznałam żel aloesowy santaverde...

ja też bardzo lubie zapach hydrolatu z białej róży, jest taki słodziudki miodowo-różany

Anula mi również zdarzyło się dwu lub trzykrotnie, że paczka z ariva.com ze stanów przyszła w dwóch ratach bo zwyczajnie nie mieli czegoś na stanie...niestety nie informowali mnie o tym przed wysyłką, ale w paczce na czymś na kształt paragonu przy brakującym produkcie dopisane było "backorder" (wiem, że u Ciebie tego nie było)
jak tam? odezwali się już w sprawie paczki?

pamietam, że ktoś zamawiał żyworódkę z dermesy (Fryene??)
proszę o opinię co lepiej wziąć do przemywania twarzy - z alkoholem czy gliceryną? interesuje mnie też ten płyn na pękające pięty - warto przygarnąć?

LUMIERE przez cały wrzesień -25% na wszystko

nowa Polska marka z ecocertem, niestety drogaśna...
https://bioiq.eu/bioiq/

Strasznie mi się nie podoba polityka tej firmy. Ładnie to sobie wykombinowali...
Zaraz mi się Avony i Oriflamy przypominają. (Zaznaczam, że nie mam nic do tych systemów)

Nie powiem, że się nie skuszę, ale spójrzcie przykładowo tu
https://bioiq.eu/bioiq/zarabiaj-z-nami,347.html
Jakoś mnie to odrzuca.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 17:28   #4286
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Wiem, że niedługo to będzie nudne, ale muszę. Zioła suuuper działają, włosy są ach i och, aż nie jestem w stanie tego opisać. Mogłabym je cały czas tykać, czego oczywiście nie robię. Nawet jeżeli nie zmniejszą mi przetłuszczania to i tak będę je używać, bo po prostu , no.

Co do G. to szampon, serum i pokrzywa bardzo pomagają, łupież powoli znika, chociaż na początku był jeszcze większy wysyp.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 17:55   #4287
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ale właśnie podziel się gdzie, jeśli nie tutaj
Ja też mam różne zwątpienia pielęgnacyjne, ale to coś w ten deseń, że po co w ogóle się smarować, i tak się starzeję a nie: czym się smarować

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42451090]Tak się z lekka wtrącę - ja też mam poczucie, że się starzeję, ale z nadzieją, że- smarując się - jednak znacznie wolniej i świadomością przyjemnego czerpania z głębi samej natury wszystkiego tego, co pomoże jeszcze bardziej spowolnić ten proces i łatwiej go tym samym zaakceptować
Mam też nieodparte wrażenie, graniczące niemal z pewnością, że, oszczędzając naszej skórze kontaktu z tymi składnikami, których tutaj staramy się unikać i nie maltretujemy jej nimi, zyskujemy jej wdzięczność, która wizualnie objawia się również spowolnionym starzeniem; jednym słowem- starzejemy się dużo przyjemniej , tym bardziej, że nie przyczyniamy się, używając "naszych kosmetyków", do cierpienia innych stworzeń, co powinno nas dodatkowo, a może nawet przede wszystkim motywować
Tak więc z taką wiedzą- smarować i nie żałować sobie, dając przykład innym; może będzie nas więcej co wpłynie (już wpływa przecież) na zmianę sposobu funkcjonowania firm kosmetycznych na rynku...
Niemniej jednak ta główna, namacalna, indywidualna korzyść należy jednak przecież do nas, a nie smarując się łatwo ją zaprzepaścić
Hmm..., miałam się tylko lekko wtrącić, a wyszedł z tego " manifest na rzecz natury"... [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie wiem, czego się naczytałaś, że Cię aż zwątpienie dopadło, pamiętaj jednak o jednej ważnej rzeczy, żeby czytać sprawdzone źródła. W internecie, jak wszędzie panuje pewne lobby, często artykuły są opłacone przez ogólnie rzecz ujmując węszących grube pieniądze ludzi. Celowo są rozpowiadane pewne kwestie także na forach przez podstawionych ludzi. Wielu osobom, koncernom kosmetycznym i farmaceutycznym nie jest wygodnie z tym, że kosmetyki naturalne zabierają im rynek, a wręcz leży to w ich interesie, żeby takim producentom i ich produktom po cichu zaszkodzić. Coraz szersze kręgi konsumentów świadomieje pod względem tego, co kupuje i takim molochom nie jest to na rękę, bo do tej pory żyli i bogacili się z naszej nieświadomości. Skoro Ci coś lepiej służy, to nie rezygnuj z tego i nie słuchaj nikogo. Są tacy, którym naturalna pielęgnacja szkodzi, ale to nie znaczy, że zaraz mają inwestować w byle syf, bo są też dobre syntetyczne produkty, nie każda sztuczna substancja jest dla nas szkodliwa.

Już tłumaczę. Zaczęłam szperać w internecie kiedy już któryś z kolei kosmetyk wywołał u mnie podrażnienie/uczulenie. Pomyślałam sobie, ze 2 lata temu gdy używałam dermokosmetyków taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Szukałam w sieci ale było dokładnie tak jak pisze Korah, "sponsorowane opinie" przez firmę X typu: nie używaj tego tylko kup nasze produkty bo dzięki nowoczesnej technologii działaja skuteczniej itp. W sumie sama nie znalazłam nic sensownego.
Ale znam pewną przemiłą właścicielkę sklepu zielarskiego i to właśnie z nią ostatnio wdałam się w dyskusję. Zaznaczam od razu, że babka zna się na rzeczy, jej wiedza mnie wręcz nieraz powala na kolana Pokazała mi dane statystyczne porównujące ile firmy eko inwestują w badania i testy a producenci dermokosmetyków. Róznica była znacząca a dokładniej firma eko wydaje 3 razy mniej niż producent zwykłych kosmetyków. Zapytalam co w takim razie ta eko firma robi z pieniędzmi? Otóż wydaje je na znaczek- ecocert i inne certyfikaty. Wymogi są dość rygorystyczne, zakwalifikowanie się tez kosztuje. Mam zapisane linki do 2 ciekawych artykułów, wrzucę jak tylko dorwę się do swojego komputera.
Ustaliłyśmy, że badania badaniam,i nie do końca rozwiązałyby problemy z moimi podrażnieniami. Pani uświadomiła mi, że po prostu tak mam, że mogę nie tolerować niacynamidu, glinki ghassoul, hydrolatu z czarnej porzeczki ale z czasem może to minąć
I taką mam własnie nadzieję
Co do tego czy smarować się czymkolwiek czy nie bo starzenie itd. to wg mnie odpowiedź jest oczywista Te nasze eko kosmetyki pod tym względem są o niebo lepsze niż tradycyjne, w artykule który czytalam to wymienione było właśnie jako ich największa zaleta- znaczne opóźnienie starzenia. Umieszczona byla tam analiza skóry 2 rożnych osób (używającej eko kosmetyki i zwykłe). Róznica kolosalna w samym wyglądzie. Cieszę się więc tym bardziej, że polubiłam naturę w stosunkowo młodym wieku
Ok, kończę już moje przydługie expose, ktoś może jednak zdołał przeczytać
__________________
Prostota jest szczytem wyrafinowania
Leonardo da Vinci

instagram: emwuwu

wymiana


advertisement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 18:28   #4288
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII


przychodzę do domu a tam........ druga część kosmetyków z holland&barrett
no szkoda, że nie wysłali maila, albo własnie na rachunku nic nie zaznaczyli tak jak u Promolci, to bym nie wysyłała im tego elaboratu ze zdjęciami ale najważniejsze, że wszystko jest
dziwne to, bo obie paczki zostały wysłane jednego dnia..... no ale skoro nie muszę dopłacać do wysyłki to nawet każdy szampon mogli oddzielnie przysłać


czekała na mnie tez druga niespodzianka - sprawiła mi ją Pani Mariola ze sklepu Iwos.pl
Kupując kremy herbfarmacy prosiłam o próbki innych produktów tej firmy - wówczas Pani Mariola przysłała mi jedną, bo więcej nie mieli, ale obiecała dosłać jak dotrze nowa partia próbek.
I wyobraźcie sobie, że pamiętała o mnie i dostałam dzisiaj wspaniałe próbki herbfarmacy strasznie się cieszę!!!
No i jak tu nie lubić takiego sklepu???

zdjęcie 1:
- moje wyczekane odzywki dr. organic i szampon australian organic

zdjęcie 2:
- próbki herbfarmacy od iwos.pl

no i jeszcze brakujący hydrolat z białej róży i ekstensyna z mazideł przyszły
ależ mi się pięknie tydzień zaczął!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zakupki 004.jpg (134,0 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zakupki 006.jpg (143,9 KB, 46 załadowań)
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-08-26 o 18:35
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 18:41   #4289
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
powiem tak: ach ach ach....
I dobrze, że się tak wszystko ładnie wyjaśniło
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 18:51   #4290
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

przychodzę do domu a tam........ druga część kosmetyków z holland&barrett
no szkoda, że nie wysłali maila, albo własnie na rachunku nic nie zaznaczyli tak jak u Promolci, to bym nie wysyłała im tego elaboratu ze zdjęciami ale najważniejsze, że wszystko jest
dziwne to, bo obie paczki zostały wysłane jednego dnia..... no ale skoro nie muszę dopłacać do wysyłki to nawet każdy szampon mogli oddzielnie przysłać


czekała na mnie tez druga niespodzianka - sprawiła mi ją Pani Mariola ze sklepu Iwos.pl
Kupując kremy herbfarmacy prosiłam o próbki innych produktów tej firmy - wówczas Pani Mariola przysłała mi jedną, bo więcej nie mieli, ale obiecała dosłać jak dotrze nowa partia próbek.
I wyobraźcie sobie, że pamiętała o mnie i dostałam dzisiaj wspaniałe próbki herbfarmacy strasznie się cieszę!!!
No i jak tu nie lubić takiego sklepu???

zdjęcie 1:
- moje wyczekane odzywki dr. organic i szampon australian organic

zdjęcie 2:
- próbki herbfarmacy od iwos.pl

no i jeszcze brakujący hydrolat z białej róży i ekstensyna z mazideł przyszły
ależ mi się pięknie tydzień zaczął!
wspaniały początek tygodnia
cudności
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.