Powinnam używać pudru? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-03, 12:03   #1
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378

Powinnam używać pudru?


Nie używam ani podkładu ani pudru ani korektora. Zawsze miałam problem z doborem odpowiedniego odcienia i nakładaniem.
Mam owszem pojedyncze czerwone zaskórniki i widoczne sińce pod oczami, ale wyszłam z założenia, że lepiej nie nakładać niż nałożyć źle.
Zauważyłam, że jak nakładałam podkład lub puder moja twarz była jeszcze w gorszym stanie niż przed: robiło się więcej zaskórników, twarz była czerwona.
Myślałam, że w takim razie puder/podkład/korektor nie są mi potrzebne. Aczkolwiek nie wiem jak to wygląda od drugiej strony: być może wyglądam okropnie z tymi sińcami, a moje zaskórniki są bardziej widoczne niż mi się wydaje?
Kiedy tak naprawdę trzeba użyć podkładu/pudru/korektora?
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:23   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Powinnam używać pudru?

może pokaż zdjęcie
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:40   #3
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Powinnam używać pudru?

Może załącz zdjęcie? Łatwiej byłoby nam ocenić.

Nikt nie nakłada na Ciebie obowiązku używania pudru czy podkładu. Jeśli sama się dobrze czujesz ze swoim wyglądem, to nic nie zmieniaj. To Twoja buzia i jesteś jedyną osobą, która powinna decydować co i kiedy na siebie nakłada.

Ja także miałam ogromne problemy z doborem podkładu, bo mam jasną i żółtą karnację, a przy tym cerę mieszaną, skłonną do trądziku. Naprawdę dużo się natestowałam, zanim nauczyłam się dobierać kosmetyki do swojego typu urody.

Jeśli masz problem z trądzikiem i zapychaniem, to polecam wypróbować dermokosmetyki. Ich największą zaletą jest fakt, że można poprosić w aptekach o próbki i nie trzeba od razu inwestować pieniędzy w coś, co może się nie sprawdzić. Na sińce pod oczami mogę osobiście polecić korektory w płynie, koniecznie dokładnie utrwalone pudrem. Polecam także cielistą kredkę na linię wodną, otwiera oko i sprawia, że spojrzenie wygląda na wypoczęte.

Te konkretne produkty się u mnie dobrze sprawdzają:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-bb-cream.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...orrecteur.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...blendable.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ietlajacy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...a-do-oczu.html

Edytowane przez babcia_miecia
Czas edycji: 2014-05-03 o 12:41
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 14:08   #4
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Powinnam używać pudru?

Na szybkiego takie znalazłam zdjęcie z bliska
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2629.jpg (43,1 KB, 123 załadowań)
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 21:01   #5
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Powinnam używać pudru?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
Kiedy tak naprawdę trzeba użyć podkładu/pudru/korektora?
Trzeba użyć wtedy, kiedy chcesz.

Sińce pod oczami masz, nie da się ukryć. Trochę korektora by się przydało. Cera też nie jest idealna. Myślę, że Twoje wcześniejsze doświadczenia (czerwona skóra, zaskórniki) wynikały po prostu ze źle dobranego kosmetyku. Skoro nie chcesz kupować od razu całego opakowania to może chociaż próbki?

Poza tym dobrym wyjściem jest wybranie się do drogerii i wysmarowanie się w miejscu żuchwy testerami podkładów (one sa zazwyczaj w opakowaniach z pompką więc nie jest to aż tak niehigieniczne). Zobaczysz po prostu co i jak, jakie kolory Ci pasują, jaki jest efekt etc.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 08:38   #6
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Powinnam używać pudru?

Przymusu używania tych kosmetyków nie ma, ale nie znam osoby, której one nie upiększają. Tobie zdecydowanie korektor się przyda. Warto iść do drogerii, gdzie są uprzejme i cierpliwe babki, i sobie potestowac do woli, wziąć próbki. Teraz jest szał na kosmetyki bb, cc, korektory rozświetlające, a tu łatwiej dobrać kolor moim zdaniem niż przy kryjących kosmetykach.

W zależności od budżetu polecam kosmetyki loreala, a jeśli z gornopolkowych, to u mnie się sprawdza puder bez talku estee lauder Lucidity (bardzo naturalny efekt), podkład Yves Saint laureat Le Teint Touche eclat, a także korektor pod oczy Loreal Lumi Magique. Dla mnie wszystkie te kosmetyki musza dawać meganaturalny efekt, wiec mogę polecić do delikatnego poprawiania urody
__________________


Edytowane przez teorema
Czas edycji: 2014-05-04 o 08:41
teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 17:43   #7
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Powinnam używać pudru?

Żeby takie kosmetyki nie szkodziły musisz odpowiednio je dla siebie dobrać. Skoro miałas wysyp zaskórników i boisz sie powrotu do kolorówki to wybierz minerały albo BB creamy azjatyckie
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 07:42   #8
MartynaMolenda
Raczkowanie
 
Avatar MartynaMolenda
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: woj. Śląskie
Wiadomości: 30
Dot.: Powinnam używać pudru?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
Nie używam ani podkładu ani pudru ani korektora. Zawsze miałam problem z doborem odpowiedniego odcienia i nakładaniem.

Mam owszem pojedyncze czerwone zaskórniki i widoczne sińce pod oczami, ale wyszłam z założenia, że lepiej nie nakładać niż nałożyć źle.

Zauważyłam, że jak nakładałam podkład lub puder moja twarz była jeszcze w gorszym stanie niż przed: robiło się więcej zaskórników, twarz była czerwona.

Myślałam, że w takim razie puder/podkład/korektor nie są mi potrzebne. Aczkolwiek nie wiem jak to wygląda od drugiej strony: być może wyglądam okropnie z tymi sińcami, a moje zaskórniki są bardziej widoczne niż mi się wydaje?

Kiedy tak naprawdę trzeba użyć podkładu/pudru/korektora?

Przy codziennym makijażu jestem zwolenniczką kosmetyków mineralnych. Nakłada sie te produkty specjalnym pędzlem wykonując koliste ruchy ( jest dużo pomocnych filmików w internecie) . Nie zapychaja porów, wyglądają naturalnie, a wręcz leczą problematyczną cerę. Unikaj parafiny w składzie kosmetyków.

xxxx
__________________
http://martynamolenda.blogspot.com/ makijażowo - kolorowo

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-09 o 08:56 Powód: link
MartynaMolenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-07 08:42:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.