Rumunia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-10, 20:15   #1
AzaMag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 27

Rumunia


Większość z nas wybiera znane i popularne kierunki wyjazdów wakacyjnych, a co z tymi mniej znanymi miejscami? Mnie zawsze bardzo fascynowały mroczne zamki, grody jak i postać Drakuli, dlatego zastanawiam się nad wyborem wyjazdu do Rumunii. Odkrywanie uroków tego kraju jaki i poznanie jego kultury i obyczajów moim zdaniem może to być interesująca podróż wakacyjna. Co o tym myślicie? Może ktoś z Was również wybiera kierunki te mniej popularne?
AzaMag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 20:48   #2
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Rumunia

Spędziłam w Rumuni pół roku. Bardzo gorąco polecam Z chęcią odpowiem też na pytania
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 13:53   #3
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Rumunia

Cytat:
Napisane przez AzaMag Pokaż wiadomość
Większość z nas wybiera znane i popularne kierunki wyjazdów wakacyjnych, a co z tymi mniej znanymi miejscami? Mnie zawsze bardzo fascynowały mroczne zamki, grody jak i postać Drakuli, dlatego zastanawiam się nad wyborem wyjazdu do Rumunii. Odkrywanie uroków tego kraju jaki i poznanie jego kultury i obyczajów moim zdaniem może to być interesująca podróż wakacyjna. Co o tym myślicie? Może ktoś z Was również wybiera kierunki te mniej popularne?
Wciąż odkładam, bo skoro blisko to będzie można się wybrać zawsze, ale z drugiej strony warto chyba tam pojechać póki jeszcze niezadeptane. Teraz też w takie niezadeptane rejony się wybieram (Serbia).
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 21:43   #4
royalninja96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 25
GG do royalninja96
Dot.: Rumunia

Według mnie warto jechać właśnie w tej mniej znane kierunki. Byłam kiedyś w Rumunii i bardzo mi się podobało. Nie ma tam tylu turystów i jest spokojniej (chociaż to też zależy od konkretnego miejsca). W tym roku wybieram się do Czarnogóry, mam nadzieję, że ponownie będę zadowolona z wyjazdu
royalninja96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 08:10   #5
kar_skowronek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Rumunia

Według mnie też warto tam pojechać. Ja ogólnie jestem za zwiedzaniem. Co rok wykupuje wycieczkę a w Rumunii byłam 3 razy. Całkiem inna i ciekawa kultura
kar_skowronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 20:36   #6
AzaMag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 27
Dot.: Rumunia

Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi i opinie.
Holigula
jak Ty miałaś rewelacyjnie, pół roku to dużo by poznać kraj i jego kulturę. Mnie bardzo ciekawi Sapanta- wesoły cmentarz. Byłaś tam?Czy to prawda, ze najlepiej jest tam być w niedzielę bo wówczas można najlepiej poznać obyczaje Maramureszi zobaczyć ludzi w tradycyjnych strojach ludowych?
monikam
będąc na wycieczce w Czarnogórze w programie zwiedzania mieliśmy również Belgrad w Serbii. Zwiedziłam z wytwórnią wypraw min. twierdze i park na Kalemegdanie, brame Karola VI, baszta Nebojsy, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, dom Manaka, Kafana, pałac księżnej Ljubicy, cerkiew soborowa. Największe jednak wrażenie zrobiła na mnie panorama łączących się rzek- Sawy i Dunaju. Widok przepiękny, myślę, że Ciebie również zachwyci- miłego zwiedzania.

AzaMag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 20:42   #7
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Rumunia

Niestety nie byłam. Problem polegał na tym, że nie miałam tam samochodu, a na wyprawy stopem nie mogłam sobie pozwolić, bo wyjechałam tam na studia.
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-01, 10:42   #8
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Rumunia

Jechaliśmy tamtędy do Bułgarii autokarem - wyglądało strasznie biednie. Patrzę po hotelach na Travelplanet i jakiegoś wielkiego szału to ja nie widzę... Tak naprawdę na tym etapie jeszcze bardziej opłacalna jest Bułgaria. Rumunia się dopiero rozbudowuje i jeszcze daleka droga do osiągnięcia zakładanych celów.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 21:46   #9
iwona_4_6
Raczkowanie
 
Avatar iwona_4_6
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 69
Dot.: Rumunia

Byłam w tym roku w czerwcu i jestem zachwycona! Strasznie żałuję, że pojechałam też do Bułgarii, bo straciłam tylko kilka dni, które mogłam przeznaczyć na szwędanie się po Rumunii
Mi najbardziej przypadła do gustu północ kraju - Maramuresz, Bukowina. Podrzucam link z relacją:
xxx
__________________
szerokadroga.pl

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-10-23 o 12:54 Powód: link
iwona_4_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 16:00   #10
mspaulina
Raczkowanie
 
Avatar mspaulina
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 66
Dot.: Rumunia

Oj tak! Spędziłam kiedyś tydzień w Transylwanii. Urocze wioski, owce tu i tam, wielkie przestrzenie! Cudo!
mspaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 18:36   #11
weronika_lewandowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Rumunia

Cytat:
Napisane przez AzaMag Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi i opinie.
Holigula
jak Ty miałaś rewelacyjnie, pół roku to dużo by poznać kraj i jego kulturę. Mnie bardzo ciekawi Sapanta- wesoły cmentarz. Byłaś tam?Czy to prawda, ze najlepiej jest tam być w niedzielę bo wówczas można najlepiej poznać obyczaje Maramureszi zobaczyć ludzi w tradycyjnych strojach ludowych?
monikam
będąc na wycieczce w Czarnogórze w programie zwiedzania mieliśmy również Belgrad w Serbii. Zwiedziłam z wytwórnią wypraw min. twierdze i park na Kalemegdanie, brame Karola VI, baszta Nebojsy, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, dom Manaka, Kafana, pałac księżnej Ljubicy, cerkiew soborowa. Największe jednak wrażenie zrobiła na mnie panorama łączących się rzek- Sawy i Dunaju. Widok przepiękny, myślę, że Ciebie również zachwyci- miłego zwiedzania.
To byłaś w tej Rumunii już, czy tylko planowałaś i nic z tego nie wyszło? Tak się podpytuję, bo planuję latem pojechać ale jeszcze nie wiem jak. Ta Wytwórnia Wypraw co z nimi byłaś w Czarnogórze to też ma wycieczki do Rumunii?
weronika_lewandowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-09, 23:00   #12
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Rumunia

Cytat:
Napisane przez mspaulina Pokaż wiadomość
Oj tak! Spędziłam kiedyś tydzień w Transylwanii. Urocze wioski, owce tu i tam, wielkie przestrzenie! Cudo!
Też bardzo polecam Rumunię. Transylvania jest piękna! Do powyższego dodam miasta Sibiu, Braszow i Sigisoara oraz absolutnie obowiązkowy przejazd trasą transfogarską.
Kiedyś na pewno wrócę żeby zwiedzić północ i wybrzeże
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 08:15   #13
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Rumunia

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Też bardzo polecam Rumunię. Transylvania jest piękna! Do powyższego dodam miasta Sibiu, Braszow i Sigisoara oraz absolutnie obowiązkowy przejazd trasą transfogarską.
Kiedyś na pewno wrócę żeby zwiedzić północ i wybrzeże
ooo te miasta i transfogarska+ wybrzeże to moje plany na sierpień strasznie żałuję delty dunaju, ale czasu mi zabraknie i przekładam t na inny wyjazd. Ktoś był w delcie?
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-18 09:15:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.