Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-20, 18:40   #691
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Pytanie odnośnie skladu i zapychaczy

Jeden i drugi ma wady.
Pierwszy ma cyclomethicone - silikon - na drugim miejscu w składzie. Niektórzy są wrażliwi właśnie na silikony, jeśli idzie o zapychanie.
A drugi nie byłby moim zdaniem taki zły, gdyby nie polyacrylamide - kosmetyków z tym składnikiem nie powinno się długo używać.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 16:18   #692
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Question Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Witam

Mam oczywiście wielką prośbę o sprawdzenie fachowym okiem składu kosmetyków, których używam od kilku miesięcy, a po przeczytaniu CAŁEGO wątku, mam obawy, co do nich .

Oceanic, AA Young, Krem antybakteryjny Intensywna pielęgnacja
Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.

Oceanic, AA Young, Antybakteryjny żel do mycia twarzy
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Polyglucose, Cocamide DEA, Echinacea Purpurea Extract, Panthenol, Propylene Glycol, Triclosan, Allantoin, Disodium EDTA, Methyldibromo Glutaronitrille and Phenoxyethanol, Parfum

Oceanic, AA Young, Tonik antybakteryjny
Skład: aqua, glycerin, niacinamide and yeast extract and aesculus hippocastanum (horse chestnut) extract and ammonium glycyrrhizate and zinc gluconate and caffeine and biotin, thymus vulgaris (thyme) extract and ichthammol and thyme oil and salicylic acid, poloxamer 188, peg-12 dimethicone, panthenol, propylene glycol, echinacea angustifolia (coneflower) extract, allantoin, ppg-26 buteth, peg-40 hydrogenated castor oil, phennoxyethanol, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, tetrasodium edta, citric acid, parfum, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool

Zgóry dziękuję za pomoc
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 20:24   #693
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Czemu taka cisza?
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 21:19   #694
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Bo akurat podałaś składy bardzo popularnych na wizazu kosmetyków, tonik i krem wręcz polecany, może skorzystaj z wyszukiwarki, bo watków o tym było wiele.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 21:55   #695
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Bo akurat podałaś składy bardzo popularnych na wizazu kosmetyków, tonik i krem wręcz polecany, może skorzystaj z wyszukiwarki, bo watków o tym było wiele.
Zdaje sobie sprawę z tego, że są to polecane kosmetyki. Gdybym nie przeczytała całego tego wątku, to bym nie prosiła o pomoc, bo właśnie tutaj przeczytałam, że niektóre składniki z kosmetyków AA Young są "zapychaczami", np. Dimethicone and Dimethicone lub Glycerin.
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 22:02   #696
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez ALINKA_ALINKA Pokaż wiadomość
Zdaje sobie sprawę z tego, że są to polecane kosmetyki. Gdybym nie przeczytała całego tego wątku, to bym nie prosiła o pomoc, bo właśnie tutaj przeczytałam, że niektóre składniki z kosmetyków AA Young są "zapychaczami", np. Dimethicone and Dimethicone lub Glycerin.
Skoro znalazłaś sama odpowiedź, to nie rozumiem, jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz.

Składy nie są napakowane chemią, a wręcz przeciwnie dużo wyciągów roślinnych, antyoksydantów, a co do gliceryny i silikonow, to kwestia indywidualna, o czym była mowa 1000 razy, rózne opinie na temat tego kremu widać w KWC, bo tam tez oceniono krem. Osobiście tonik lubie, w kremie przeszkadzały mi silikony. Ale nikt Ci nie napisze, że krem Cię zapcha lub nie, zalezy to od Twojej skóry.
Skoro stosujesz to od kilku miesięcy, to pewnie juz wiesz, czy Cię zapycha, czy nie. Jesli Cię zapycha, to odstaw krem.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 22:18   #697
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Wink Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Skoro znalazłaś sama odpowiedź, to nie rozumiem, jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz.

Składy nie są napakowane chemią, a wręcz przeciwnie dużo wyciągów roślinnych, antyoksydantów, a co do gliceryny i silikonow, to kwestia indywidualna, o czym była mowa 1000 razy, rózne opinie na temat tego kremu widać w KWC, bo tam tez oceniono krem. Osobiście tonik lubie, w kremie przeszkadzały mi silikony. Ale nikt Ci nie napisze, że krem Cię zapcha lub nie, zalezy to od Twojej skóry.
Skoro stosujesz to od kilku miesięcy, to pewnie juz wiesz, czy Cię zapycha, czy nie. Jesli Cię zapycha, to odstaw krem.
Dziękuję za odpowiedź i przepraszam , że "oczekiwałam" na pomoc "skoro znalazłam sama odpowiedź".
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-24, 22:54   #698
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Nie masz za co "przepraszać", ja tez nie napisałam tego przeciwko Tobie. Warto jednak zawsze skorzystać z wyszukiwarki i poczytać wszystko, co napisano o danych produktach, a potem dopiero pytać, tym bardziej, że temat był wielokrotnie już wałkowany.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 00:40   #699
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Zawsze czytam ... i o tych kosmetykach też czytałam... właśnie dlatego zdecydowałam się je wtedy kupić. Jeżeli chodzi o wątek "Zapychające" składniki w kosmetykach - to przeczytałam go "od deski do deski" pare dni temu, więc moje wątpliwości, co do tych kosmetyków przyszły dopiero teraz. Jedynie chciałam rozwiać moje wątpliwości.
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 01:12   #700
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez ALINKA_ALINKA Pokaż wiadomość
Zawsze czytam ... i o tych kosmetykach też czytałam... właśnie dlatego zdecydowałam się je wtedy kupić. Jeżeli chodzi o wątek "Zapychające" składniki w kosmetykach - to przeczytałam go "od deski do deski" pare dni temu, więc moje wątpliwości, co do tych kosmetyków przyszły dopiero teraz. Jedynie chciałam rozwiać moje wątpliwości.
Dla przykładu mogę podać to,że mnie tonik AA zapycha a krem z tej serii nie. To dopiero jest dziwne , to jest pierwszy tonik , który mnie zapchał .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 01:36   #701
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Dla przykładu mogę podać to,że mnie tonik AA zapycha a krem z tej serii nie. To dopiero jest dziwne , to jest pierwszy tonik , który mnie zapchał .
To faktycznie dziwne, bo wydaje się, że krem ma więcej potencjalnych zapychaczy niż tonik .
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-25, 15:54   #702
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
do specjalistek od zapychaczy

Witajcie dziewczyny!!
Bardzo prosze Was o pomoc, wlaczę z moją trudną cerą i tak bardzo tęsknie za piękną, zrową, czystą skórą.Przede wszystkim chcę pozbyc się zadomowionych zakórników na brodzie i czole, effaclar k bardzo je zmniejszył i dużą część usunął, jadnak wiem, że to na nic jeśli poza tym będę stosować różności kóre na nowo będa zapychać.Proszę pomóżcie mi.Zamieszczam tu skłay kosmetyków które stosuję, stwiedźcie fachowym okiem czy są one groźne dla cery, czy zapychają, jesli takowe się znajdą proszę o radę czym mogę to zasąpic, abym był pewna, że aż tak nia zapcha.Czekam na Wasze odpowiedzi
żel do twarzy:
Skład: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylhexyl Salicytate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnica Montana) Extract, Methyl Paraben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, CI 42090, CI 60730.
tonik:
Skład: Aqua/water, alcohol dentat., glycerin, sodium citrate, propylene glycol, peg-60 hydrogenated castor oil, disodium EDTA, caprylol salicylic acid, citric acid, salicylic acid, parfum/fragrance (code fil: B11115/1.)
emulsja:
Skład: aqua, di-c12-13 alkyl malate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, salicylic acid, cetyl alcohol, peg-4 laurate, zinc pca, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4, parfum
krem:
Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.
filtr:
Skład: Aqua/Water, Octocrylene, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dixide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzolylmethane, Sorbitan Oleate, Vp/Eicosene Copolymer, Silica, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminium Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylparaben, Disocium EDTA, Ethylparaben, Glycine Soja/Soybean Oil, Isobutylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, Propylparaben, Stearic Acid, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine (Code F.I.L.: C22119/1)
podkład:
Skład: Aqua, Isododecanone, Cyclopentasiloxane, Ethylhehyl Methoxycinnamate, PEG-10 Dimethicone, Nylon-17, Butylene Glycol, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, C 9-15 Fluoroalcohol, Phosphates, Chlorphenesin, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Triclosan, Butylparaben, Tocopherol, Glycerin, Sodium PCA, Urea, Trehalose, Polyquaternium-51, Sodium Hyaluronate, +/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 16:56   #703
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: do specjalistek od zapychaczy

Ja bynajmniej nie jestem specjalistą od zapychaczy , ale moge spróbować pozaznaczać ci wszytskie składniki mnie kojarzące się z zapychaniem

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!!
Bardzo prosze Was o pomoc, wlaczę z moją trudną cerą i tak bardzo tęsknie za piękną, zrową, czystą skórą.Przede wszystkim chcę pozbyc się zadomowionych zakórników na brodzie i czole, effaclar k bardzo je zmniejszył i dużą część usunął, jadnak wiem, że to na nic jeśli poza tym będę stosować różności kóre na nowo będa zapychać.Proszę pomóżcie mi.Zamieszczam tu skłay kosmetyków które stosuję, stwiedźcie fachowym okiem czy są one groźne dla cery, czy zapychają, jesli takowe się znajdą proszę o radę czym mogę to zasąpic, abym był pewna, że aż tak nia zapcha.Czekam na Wasze odpowiedzi
żel do twarzy:
Skład: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside,Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylhexyl Salicytate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnica Montana) Extract, Methyl Paraben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, CI 42090, CI 60730.
tonik:
Skład: Aqua/water, alcohol dentat - może wysuszać., glycerin, sodium citrate, propylene glycol, peg-60 hydrogenated castor oil, disodium EDTA, caprylol salicylic acid, citric acid, salicylic acid, parfum/fragrance (code fil: B11115/1.)
emulsja:
Skład: aqua, di-c12-13 alkyl malate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, salicylic acid, cetyl alcohol, peg-4 laurate, zinc pca, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4, parfum
krem:
Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.
filtr:
Skład: Aqua/Water, Octocrylene, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dixide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzolylmethane, Sorbitan Oleate, Vp/Eicosene Copolymer, Silica, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminium Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylparaben, Disocium EDTA, Ethylparaben, Glycine Soja/Soybean Oil, Isobutylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, Propylparaben, Stearic Acid, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine (Code F.I.L.: C22119/1)
podkład:
Skład: Aqua, Isododecanone, Cyclopentasiloxane, Ethylhehyl Methoxycinnamate, PEG-10 Dimethicone, Nylon-17, Butylene Glycol, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, C 9-15 Fluoroalcohol,hlorphenesi n, Phosphates, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Triclosan, Butylparaben, Tocopherol, Glycerin, Sodium PCA, Urea, Trehalose, Polyquaternium-51, Sodium Hyaluronate, +/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 17:33   #704
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: do specjalistek od zapychaczy

dzięki
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 18:05   #705
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Question Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A co to za podkład "phdwao"? Zdradzisz?
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 21:55   #706
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

oczywiście to jest maybelline wonder finish, szczerze go polecam, wydajny, dorze matuje, fajny za tą cenę
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 01:32   #707
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

dzięki
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 12:42   #708
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

może ktoś jeszcze mi pomoże??
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 13:23   #709
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

a kto mi odpowie na moje jakże głupiutkie pytanie: w tabelce z tej strony http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm są dwie kolumny : com grade i irr grade. Co to znaczy? Jak się posługiwać tą tabelką?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 14:09   #710
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

podpisuje sie pod tym
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 15:14   #711
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
a kto mi odpowie na moje jakże głupiutkie pytanie: w tabelce z tej strony http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm są dwie kolumny : com grade i irr grade. Co to znaczy? Jak się posługiwać tą tabelką?
Pierwsze to comedogenicity grade, czyli po polsku "zdolność" do zapychania porów / tworzenia zaskórników, grudek i innych przyjemności. Drugie to irritancy grade, czyli "zdolność" do podrażniania skóry. Oba w skali od 0-5. Wg tej strony osoby ze skłonnością do zapychania porów i trądziku powinny unikać składników, które uzyskały wynik od 3-5.
Oczywiście trzeba brać pewne poprawki na indywidualne cechy skóry.

__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 15:20   #712
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Pierwsze to comedogenicity grade, czyli po polsku "zdolność" do zapychania porów / tworzenia zaskórników, grudek i innych przyjemności. Drugie to irritancy grade, czyli "zdolność" do podrażniania skóry. Oba w skali od 0-5. Wg tej strony osoby ze skłonnością do zapychania porów i trądziku powinny unikać składników, które uzyskały wynik od 3-5.
Oczywiście trzeba brać pewne poprawki na indywidualne cechy skóry.

Poza tym Basia Kwiatkowska twierdziła, że ta lista nie jest 100% wiarygodna, bo nie podano źródeł badań.

Listę tę traktuję tylko orientacyjnie, zwracając uwagę głownie na reakcje skóry.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 15:23   #713
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Poza tym Basia Kwiatkowska twierdziła, że ta lista nie jest 100% wiarygodna, bo nie podano źródeł badań.

Listę tę traktuję tylko orientacyjnie, zwracając uwagę głownie na reakcje skóry.
Smoku, wiem o tym Zdaje się, że np. Petrolatum ma tu wskaźnik zapychalności równy 0... no, u mnie 0 to na pewno nie jest.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 17:27   #714
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

aha, dzięki, z tego co zauważyłam to każdy kosmetyk jaki używam coś tam ma , trzeba chyba się naszukać żeby znaleźć jakiś który nie ma tych zapychaczy
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 17:42   #715
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Od m-ca używam kremu Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc. Przeczytałam, że ma potworny skład (Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum. ).
Sama już nie wiem czy używać go dalej (na razie jestem bardzo zadowolona) czy nie ryzykować zmienić na jakiś bezpieczniejszy...
Możecie polecić mi jakiś niezapychający, matujący krem na dzień?

Co myślicie o składzie tych kremu (Lavera)?

1) Składniki: wyciąg z nagietka*, olejek sojowy*, gliceryna roślinna, naturalna substancja samoopalająca (DHA), trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), estry kwasu glicerynowego, alkohol tłuszczowy, samoopalająca substancja czynna na bazie cukru, olejek z babassu, olejek z nagietka*, wit. E, ksantan, wyciąg z brzoskwini*, wyciąg z moreli*, wyciąg z kiwi*, wyciąg z papai*, wyciąg z limonki*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych.

2) Składniki: wyciąg z nagietka*, olejek palmowy, olejek sojowy*, roślinny olejek glicerynowy, roślinna gliceryna, naturalny czynnik nawilżający, olejek kokosowy, squalan (z oliwy z oliwek), masło z pestek mango, olejek z babassu (specjalnego gatunku orzecha kokosowego), olejek z awokado*, oliwa z oliwek*, estry kwasu glicerynowego, masło shea*, lecytyna, wit. E, wyciąg z brzoskwini*, wyciąg z moreli*, olejek z nagietka*, hydrolat oczaru wirginijskiego*, hydrolat melisy*, ksantan, sterole roślinne, trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), wit. C, mieszanka olejków eterycznych.
__________________
Jak zdobny koń, jak świetny strój,
Czarownym zwidem obraz twój,
Poznałem - Boże, siłę daj!
Tyś czarownica Lorelei.
(Clemens Brentano)
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 16:29   #716
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny mam problem i mam nadzieję, że któraś z Was mi wskaże winowajcę tego kłopotu.

CO Waszym zdaniem w tym składzie może wpływać podrażniająco-szczypiącą na całą twarz, oczy także są mocno zdrażnione. Od pierwszego użycia buzia niemiłośiernie piecze... Oczywiście odstawiłam kosmetyk.
Cytat:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Sorbitol, Polygryceryl-3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Trifolium Pratense (Clover) Extract, PEG-8, Cetearyl Alcohol Caprylic /Capric Triglyceride/ Sodium Acrylates Copolymer, Allantoin, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, PEG-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate? Ascorbic Acid/Citric Acid
I co tutaj powoduje wręcz palenie na twarzy?


I moja druga prośba o rozwikłanie składu.
Kremu używa moja mama, ma ona bardzo częste problemy ze szczypaniem oczu, prawie większość kremów podrażnia jej oczy. Nieważne jak blisko nakłada krem, oczy i tak szczypią, bądź łzawią.
Ostatno używa tego kemu, który z gruntu jest przeznaczony do pielęgnacji okolic oczu, ale szczypie ją dramatycznie... Zużyła tylko kilka ml, bo więcej nie dała rady.
Cytat:
Napisane przez Skład
Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glycerin, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Trifolium pratense, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
Który z powyższych składników może powodować szczypanie i mocne łzawienie oczu?

Pytam o to, bo chcemy uniknąć kolejnych błędów zakupowych i wyeliminować szkodliwy składnik. Poza tym mama ma dość eksperymentowania z kremami, bo to zaczyna przypominać rosyjską ruletke..

Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 15:07   #717
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny mam takie pytanie. czytam wątek i czytam i parę razy spotkałam się z tym, że piszecie np. ten i ten krem może zapychać mocno bo te substancje są w dodatku na początku składu...a np. gliceryna jest na końcu składu więc zapychać nie musi chyba ze ktoś jest szczególnym wrażliwcem.

Czy kolejność w składzie mówi o tym jak mocno może zapychać dany kosmetyk, jak mocno podrażniać ?
To by napewno ułatwiło sprawę, nawet dla tych, którzy nie bardzo jeszcze znają te "szkodliwe" substancje i ich siłę działania.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 15:21   #718
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Wpadl mi w oko ten krem ziaji:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=16017

Sklad wyglada w miare fajnie, widzicie jakies zapychacze?

Skład: Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyl Laurate, Octyldodecanol, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Lecithin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Diazolidynyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Alpa-Isomethyl Ionone, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Eugenol, Triethanolamine.

Chyba go jutro kupie
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 17:11   #719
Puny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 146
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez madie
Czy kolejność w składzie mówi o tym jak mocno może zapychać dany kosmetyk, jak mocno podrażniać ?
Składniki podane w skladzie ułożone są ze względu na ich ilosć w kosmtyku: im wcześniej na liscie, tym więcej danego składnika. Tak więc jesli np. paraffinum liquidum jest podane na drugim miejscu zaraz po wodzie, to znaczy że jest go bardzo dużo w porównaniu do innych składników. Im dalej w kolejności, tym mniej danej substancji (często pod koniec składu podane są barwniki i substance zapachowe, których jest niewiele). Mam nadzieję, ze pomogłam, jakos trudno mi to było ująć krócej
Puny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 18:05   #720
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziękuję Ci bardzo serdecznie Puny Wszystko już jasne
To bardzo ułatwia sprawę. Łatwiej mi będzie odkryć co mnie zapycha ale przede wszystkim podrażnia moją skórę, bo jestem i trądzikowiec i wielki wrażliwiec niestety. Ułatwi mi to trochę poszukiwania, a właściwie eliminowanie kosmetyków potencjalnie dla mnie "szkodliwych"
Dziękuję raz jeszcze
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.