Cera trądzikowa - porady eksperta! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-20, 17:07   #31
BrairRose
Raczkowanie
 
Avatar BrairRose
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 211
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Mam pytanie: czy metoda oczyszczania twarzy olejami jest na tyle skuteczna, ze mozna nia zastapic zel do mycia twarzy, tonik itd.?
Wiem, ze na kazdego dziala cos innego, ale jakie jest Pani/Pana zdanie na temat skutecznosci takiej metody?
BrairRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:25   #32
1sonne
Przyczajenie
 
Avatar 1sonne
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 25
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam,

Od kilku lat ma problemy z cerą, a od roku jest coraz gorzej. Podobnie jak pisały moje poprzedniczki pojawiają się na twarzy bolące guzki podskórne, najczęściej na czole i brodzie. Mam również zaskórniki, pryszcze z ropą oraz wiele takich drobnych grudek, z których po ściśnięciu wychodzi biała wydzielina. Jest ich całe mnóstwo, na całej twarzy...
Ogólnie rzecz biorąc moja cera jest w tragicznym stanie Stosowałam zarówno kosmetyki dostępne w drogeriach (m.in. Lirene, Garnier, Ziaja), jak i np. produkty firmy Dermedic Normativ, polecone przez farmaceutę. Nic nie pomogło, mimo długiego stosowania.
Najbardziej zależy mi na pobyciu się tych grudek z białą wydzieliną, wyglądają jak drobne ziarenka pod skórą. Zaskórniki mam nie tylko na nosie, pojawiają się na całej twarzy (chociaż na nosie jest ich najwięcej). Od czasu kiedy te problemy się pojawiły nie było ani jednego dnia, kiedy moja cera przynajmniej wyglądałaby zdrowo...
Bardzo proszę o jakieś porady, jakich kosmetyków powinnam zacząć używać żeby poprawić stan mojej skóry. Dodam, że mam cerę mieszaną, skłonną do wysychania na czole i w okolicach nosa
1sonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 09:56   #33
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

tylko nie garnier
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 10:25   #34
MarChwik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Nikt mi tego nie zlecił, a co ja będę się wtrącać? Myśle, że lekarz wie co robi.. chociaż, troche bym polemizowała..
MarChwik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:51   #35
beatkacakala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Lubelskieⓣⓜ
Wiadomości: 103
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez 1sonne Pokaż wiadomość
Witam,

Od kilku lat ma problemy z cerą, a od roku jest coraz gorzej. Podobnie jak pisały moje poprzedniczki pojawiają się na twarzy bolące guzki podskórne, najczęściej na czole i brodzie. Mam również zaskórniki, pryszcze z ropą oraz wiele takich drobnych grudek, z których po ściśnięciu wychodzi biała wydzielina. Jest ich całe mnóstwo, na całej twarzy...
Ogólnie rzecz biorąc moja cera jest w tragicznym stanie Stosowałam zarówno kosmetyki dostępne w drogeriach (m.in. Lirene, Garnier, Ziaja), jak i np. produkty firmy Dermedic Normativ, polecone przez farmaceutę. Nic nie pomogło, mimo długiego stosowania.
Najbardziej zależy mi na pobyciu się tych grudek z białą wydzieliną, wyglądają jak drobne ziarenka pod skórą. Zaskórniki mam nie tylko na nosie, pojawiają się na całej twarzy (chociaż na nosie jest ich najwięcej). Od czasu kiedy te problemy się pojawiły nie było ani jednego dnia, kiedy moja cera przynajmniej wyglądałaby zdrowo...
Bardzo proszę o jakieś porady, jakich kosmetyków powinnam zacząć używać żeby poprawić stan mojej skóry. Dodam, że mam cerę mieszaną, skłonną do wysychania na czole i w okolicach nosa
Ja osobiście pozbyłam się trądziku dzięki effaclarowi duo i żelowi effaclar z la roche posay.(szukaj okazji na allegro, polecam także wodę termalną łagodzącą podrażnienia z la roche posay) Do tego na noc duac, ale on chyba jest na receptę. Natomiast z zaskórnikami nadal walczę. Polecam także raz na tydzień lub dwa zrobić sobie maseczkę oczyszczającą i nawilżającą. (Ja lubię tą z U20 i taka zielona z Bielendy, ale ta z Bielendy jest dość mocna, za to świetnie wysusza wypryski) Jeżeli się malujesz to myj często pędzle i gąbki do makijażu(przynajmniej raz w tyg.) Na podkład lub krem tonujący(jeśli się malujesz) ja nakładam puder matujący, antybakteryjny a zarazem leczniczy, bo od razu od zastosowania widać poprawę. Jest on baaardzo tani ok.6zł w Rossmannie.
Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam
__________________
beatkacakala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:58   #36
Lavia15
Wtajemniczenie
 
Avatar Lavia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 437
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

A czy można przy leczeniu DIFFERINEM pić dodatkowo różne zioła np. herbatę z bratka ?? Bo słyszałam, że bratek korzystnie wpływa na skórę
__________________
zapuszczanie włosków
skrzypowita
od 28.02- jantar
treningi z Ewą Ch. i Mel B.
ZUMBOMANIACZKA
Lavia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 20:18   #37
titol
Przyczajenie
 
Avatar titol
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bartoszyce
Wiadomości: 23
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

nie wiem czy mozna łączyc ale sm
Cytat:
Napisane przez Lavia15 Pokaż wiadomość
A czy można przy leczeniu DIFFERINEM pić dodatkowo różne zioła np. herbatę z bratka ?? Bo słyszałam, że bratek korzystnie wpływa na skórę
Nie wiem czy można łączyć, ale bratek sam niewiele pomoże, już prędzej ten Differin niż bratek, ja kiedyś piłam i nie widziałam różnicy a w smaku jest paskudny, jakis oleisty, jeżeli jakieś zioła na cerę to tylko pokrzywa mi przynajmniej smakuje
__________________
"Praktyka czyni mistrza"
titol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 22:04   #38
1sonne
Przyczajenie
 
Avatar 1sonne
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 25
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

@beatkacakala

leczyłaś się tym na własną rękę czy byłaś u dermatologa? też miałaś problemy z tą 'kaszką' pod skórą z białą wydzieliną?
1sonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 10:09   #39
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez beata18ns Pokaż wiadomość
ja chcialabym sie dowiedzieć, jak najlepiej pozbyc sie zaskornikow. nie mam pryszczy jako takich, borykam sie z zaskornikami. nie jest ich jakos straasznie duzo, jednak przeszkadzaja mi bardzo. dodam ze regularnie stosuje peelingi, maseczki oczyszczajace. uzywam aptecznego podkladu firmy pharmaceris, ktory podobno ma nie zapychac. na noc smaruje sie kremem la roche posay effeclar duo, oczyszczam zelem tej samej firmy.

Czy krem Eucerin na noc, bylby w stanie mi pomoc?
Czy zaskorniki trzeba wycisnac zeby sie ich pozbyc czy istnieje mozliwosc ze sie same zluszcza przy stosowaniu krem/peelingu lub znikna ?
Cytat:
Napisane przez xcarlax Pokaż wiadomość
Ja mam problem z wągrami. Jest to bardzo uporczywe. Mimo,że dbam o cerę regularnie, stosuje wiele specyfików, to ten problem nie potrafi stać się ex-problem. Jakie konkretne kosmetyki polecicie? A może macie za sobą jakieś ciekawe zabiegi? Z góry dziękuję za odp.!
Zaskórniki powstają w wyniku nadmiernej proliferacji (namnażania się) keratynocytów czyli komórek naskórka, co prowadzi do zaczopowania ujść mieszków włosowych. Zaczopowany mieszek włosowy z uchodzącym do niego gruczołem łojowym ulega rozdęciu, a na skórze powstaje widoczny zaskórnik. Jak je zwalczyć? Jak już wcześniej pisałam, przy pielęgnacji skóry trądzikowej dobrze sprawdzają się dermokosmetyki. I w przypadku trądziku I stopnia są podstawą leczenia. Najważniejsze aby dermokosmetyk, zwierał odpowiednie składniki aktywne przeciwdziałające powstawaniu otwartych i zamkniętych zaskórników, należy do nich np. kwas mlekowy – naturalnie występuje w skórze jako składnik Naturalnego Czynnika Nawilżającego - ma działanie keratolityczne i tym samym komedolitycznie, co oznacza, że rozpuszcza on zrogowaciały czop, otwierając tym samym zaskórniki i przeciwdziała jednemu zakłóceniom rogowacenia ujść mieszków włosowych. Umożliwia to lepszy przepływ nadmiaru sebum. Dodatkowo, kwas mlekowy poprawia przenikanie do skóry pozostałych składników aktywnych, zatrzymuje wodę w naskórku i reguluje pH. W linii Eucerin DermoPURIFYER kwas mlekowy znajduję się w Toniku oraz Aktywnym kremie na noc. Peelingi o silniejszych właściwościach złuszczających także pomogą pozbyć się zaskórników, jednak nie stosujemy ich częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

Mimo, że obie panie mają problem z łagodną postacią trądziku, zaskórnikami zachęcam do konsultacji z dermatologiem. W zależności od nasilenia zmian trądzikowych lekarz przepisze odpowiednie leki bądź zaleci odpowiednią pielęgnacje. I nadal będę powtarzała, że w przypadku leczenia trądziku – także zaskórnikowego, niezbędna jest cierpliwość i konsekwencja w działaniu.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 12:32   #40
karakon
Przyczajenie
 
Avatar karakon
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 24
GG do karakon Send a message via Skype™ to karakon
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez ab1234 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Świetnie, że jest możliwość kontaktu z dermatologiem

Mam 25 lat, problem z cerą pojawił się po odstawieniu hormonów. Problem polega na tym, że regularnie pojawiają się na mojej twarzy (i w różnych odstępach czasowych na plecach) bolące, a czasem niebolące, podskórne "gule". Nie da się ich wycisnąć, choćby się chciało, a gdy już się zaczyna udawać, to leci krew, a gula pozostaje.
Ostatnio mam wysyp tych niebolących.

Stosowałam różne specyfiki (Duac, Clindacne, Aknemycin, Zineryt, Brevoxyl, Benzacne...), odwiedzałam dermatologów, robiłam wszystkie badania hormonalne zlecone przez dermatologa i kosultowałam je z endokrynologiem. Przyczyna mojego "trądziku" leży w genach i albo będę zajadała do końca życia hormony, albo jakoś będę z tym żyć.

Wybrałam drugą opcję, z tym, że naprawdę jest to irytująca sprawa... Dermatolog proponowała roczne leczenie, w mojej opinii dość inwazyjnym specyfikiem, niestety nazwy nie pamiętam ale wymagającym regularnych badań, wizyt lekarskich, mającym szereg przeciwwskazań, aczkolwiek gwarantującym wyleczenie. Jednak nie mam takiego trądziku jak nastolatka, udaje się go jakoś zamaskować fluidami, pudrami, itp. i nie chcę tak mocno ingerować w swoje zdrowie.

Szukam więc rozwiązań, a dermatolodzy po drodze "pocieszali mnie", że każdy lek i każda maść to pomoc doraźna, bo po odstawieniu, problem powróci.

Naprawdę nie wiem, co zrobić. Szukam odpowiednich specyfików dla siebie, może w którymś momencie pielęgnacji popełniam błąd? Może złych kosmetyków używam? Obecnie myję twarz żelem Effaclar, na dzień używam kremu nawilżającego Iwostinu, na noc stosuję Duac...

Będę bardzo wdzięczna za fachową pomoc.
Hej,
Doskonale Cię rozumiem. Mam dokładnie ten sam problem. Bolące gule z których nic nie da się wycisnąć, szczególni w okolicach kości żuchwowych o w dolnych partiach pleców -SERIAMI, sporadycznie na policzkach i czole. Przerobiłam już chyba wszystkie możliwe smarowidła, przez 1,5 roku brałam antybiotyk - najpierw unidox, potem tetralysal: najpierw 300 mg potem 150 mg. Clindacne, differin, duac, brevoxyl, zineryt,epi duo, isotrx i już sama nie pamiętam co jeszcze...Fortuna wydana na lekarza dermatologa i siaty leków...Mnie również sugerowano leczenie retinoidami (bo pewnie o to Ci chodzi) i ja sie na to nie zgodziałam ze wzgledu na milion skutków ubocznych a wyleczenie wcale nie jest gwarantowane. Przeszłam również wszystkie możliwe badania i wszystko jest OK. W wakacje byłam u innego lekarza w celu skonsultowania się, czy to całe dotychczasowe leczenie było właściwe (bo ile można jeść antybiotyk, 1,5 roku???).Lekarz powiedział,że leczenie było standardowe, ale skoro antybiotyk nie pomaga - nie ma sensu go tak długo brać. Wszystkie kremy i maści również standardowo stosowane w leczeniu mojej przypadłości. Niecały miesiąc temu poszłam do Pani doktor na NFZ i aktualnie wcinam tylko cynk. Nie powiem, żeby było dobrze, bo grudy wciąż się pojawiają ale nie bardziej i nie mniej niż przy antybiotykach. W zasadzie to nie mam pojęcia co będzie dalej i czy w ogóle kiedykolwiek pozbędę sie problemu zupełnie, bo to już trwa ok 6 lat, a leczę się prawie 2. Mam 30 lat i nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Jesli chodzi o kosmetyki - to wyłącznie apteczne - LA roche posay, eucerin, avene, uriage. Jeśli ktoś ma jakieś cenne rady, to byłabym wdzięczna.



[euc2]157992[/euc2]
karakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 13:08   #41
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez MarChwik Pokaż wiadomość
Witam bardzo serdecznie, niewątpliwie mam problem ze skórą, wypróbowałam już mnóstwo różnych specyfików i wydałam pieniądze w błoto. Problemem jest fakt, iż wszystkie kosmetyki typowo na trądzik powodują przesuszenie mojej nadwrażliwej skóry, ale to nie wszystko, bo większość mnie po prostu uczula. Moja skóra nie zawsze wygląda źle, czasem już myśle, że będzie ze mną współpracować i jak zwylke BUM! Gdy ide do dermatologa, tak na dobrą sprawe do wszystkiego dochdzimy na zasadzie prób i błędów, pyta co już mi przepisywał, karze wypróbować co innego, ale jak zwylkoe jest źle.. rozumiem, że skoro pani współpracuje z firmą Eucerin, będzie mnie pani na mawiała na kosmetyki tej firmy, ale je też już wypróbowałam.. może, no nie wiem.. jakieś naturalne, domowe sposoby? Te chemiczne.. nie pomagaja..

Pozdrawiam!
W trakcie leczenia trądziku konieczna jest ścisła współpraca pacjenta z lekarzem dermatologiem, gdyż wiele powszechnie stosowanych leków przeciwtrądzikowych może powodować podrażnienie i nadmierne przesuszenie skóry. Takie działanie wywołują przede wszystkim retinoidy stosowane zarówno miejscowo jak i ogólnie. Aby zwiększyć skuteczność leczenia, poprawić jego tolerancję i zapewnić pacjentowi komfort, farmakoterapię należy uzupełnić pielęgnacją przeciwtrądzikową o działaniu nawilżającym i kojącym. Ponieważ leki przeciwtrądzikowe mogą zwiększać wrażliwość skóry na promieniowanie UV warto stosować produkty z filtrem ochronnym.

Produktem szczególnie wartym polecenia w takiej sytuacji z lini Eucerin DermoPURIFYER jest Kojący krem nawilżający, który łagodzi negatywne skutki farmakologicznego leczenia przeciwtrądzikowego poprzez doskonały dobór składników aktywnych zawartych w produkcie. Karnityna – normalizuje produkcję sebum, zmniejsza jego ilość na powierzchni skóry. Decandiol – działa przeciwbakteryjnie szczególnie w stosunku do bakterii Propionibacterium acnes. Licochalcone - działa przeciwzapalnie, w widoczny sposób łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienia skóry. Gluco-Glycerol - intensywnie nawilża przesuszoną skórę. Dodatkowo chroni skórę przed szkodliwym działaniem UVA/UVB (SPF 30) w tym przed nadwrażliwością na promieniowanie UV związaną ze stosowaniem leków przeciwtrądzikowych ,ma lekką beztłuszczową formułę oraz nie zatyka porów (niekomedogenny), nie zawiera substancji zapachowych.

Ponadto, co za każdym razem podkreślam, leczenie zmian trądzikowych wymaga czasu i konsekwencji. Czasem po poprawie stanu skóry następuje nasilenie trądziku, co może zniechęcać do kontynuacji leczenia. Leczenia nie należy przerywać, walka z cięższą postacią trądziku nie trwa tydzień, miesiąc ale znacznie dłużej. Jeśli jednak mimo konsekwencji stosowania terapii farmakologicznej oraz wspomagającej ją pielęgnacji dermokosmetykami, nie uzyskuje Pani pożądanych rezultatów, to proszę zastanowić się czy jest Pani narażona na czynniki, które mogą zaostrzać trądzik i je w miarę możliwości wyeliminować. Poniżej są one dokładnie opisane.

Czynniki mające wpływ na zaostrzenie, nasilenie trądziku:

Stres – nasila produkcję hormonów sterydowych, które są istotnym czynnikiem wpływającym na zwiększenie łojotoku

Nieodpowiednia pielęgnacja skóry – stosowanie tłustych kosmetyków może powodować czopowanie ujść mieszków włosowych, a co za tym idzie powstawanie zaskórników. Należą do nich: kosmetyki zawierające lanolinę, wazelinę, oleje roślinne, a nawet kosmetyki do golenia. Zalecane są kosmetyki niekomedogenne – czyli nie czopujące (porów) ujść mieszków włosowych. Istnieje nawet pojęcie trądziku kosmetycznego – pojawia się najczęściej u kobiet po 20 rż, a w obrazie klinicznym dominują zaskórniki na czole i policzkach

Złe nawyki żywieniowe – znaczenie diety w rozwoju zmian trądzikowych nadal budzi kontrowersje. Według najnowszych badań na nasilenie trądziku wpływa spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym (białe pieczywo, chipsy, ciasta, arbuzy, piwo). Powoduje to gwałtowne podwyższenie poziomu cukru. Wysoki poziom insuliny i zwiększona produkcja hormonów sterydowych wpływa na zwiększenie łojotoku. Warto unikać także produktów wysokoprzetworzonych oraz nadmiaru mleka krowiego. Spożywanie produktów wysokoprzetworzonych związane jest z wytwarzaniem dużej ilości związków toksycznych, które mogą być wydalane z łojem. Podstawowa zasada jaką należy się kierować w wyborze diety – jeżeli pacjent obserwuje nasilenie zmian trądzikowych po jakimś pokarmie powinien go unikać.

Stosowane leki – bardzo wiele leków może powodować powstawanie zmian tradzikopodobnych. Należą do nich: glikokortykosteroidy, lit, fenytoina, izoniazyd, witamina B12, barbiturany, androgeny.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-22, 14:31   #42
beatkacakala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Lubelskieⓣⓜ
Wiadomości: 103
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez 1sonne Pokaż wiadomość
@beatkacakala

leczyłaś się tym na własną rękę czy byłaś u dermatologa? też miałaś problemy z tą 'kaszką' pod skórą z białą wydzieliną?
Powiem szczerze, że miałam dość dużo takich wysypanych na całej twarzy pryszczy, nie zawsze z wydzieliną, ale często Takie gulki też pojawiały się często a teraz to już b.rzadko. Byłam u dermatologa, ale nie obrażając tego dermatologa to on nawet się nie przyjrzał mojej skórze, tylko spojrzał, przepisał leki i do widzenia...
__________________
beatkacakala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 09:45   #43
Korciucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam Panią, Pani Doktor.

Mam 35 lat. Odkąd pamiętam, walczę z trądzikiem. Przechodziłam różne jego stadia, od zaskórników, na twarzy do nasilonego, objawiającego się ropnymi, bolącymi krostami, na twarzy, na granicy żuchwy i szyi, na plecach i dekolcie.
Stosowałam rozmaite kuracje pod kontrola dermatologów. Stosowałam antybiotyki, Diane 35, maści, mazidła etc., etc.

Obecny stan mojej cery jest dla mnie zadawalający. Większość blizn zniknęła, więsze i raczej pojedyncze wykwity pojawiają się powiedzmy kilka razy w m-cu, są jednak obecne zaskórniki w pewnych rejonach twarzy. Ponadto obecne są, zwłaszcza zimą, drobne krostki na plecach i na dekolcie.

Posiadam cerę mieszaną, ze strefą T, w dodatku bardzo wrażliwą, która ma skłonności do pękania naczynek na skrzydełkach nosa i policzkach.

Wiem, że mogłabym jeszcze popracować nad swą cerą. Ale wiek 30+ wymaga już ode mnie innej, bardziej wymagającej pielęgnacji niz cera 20-latki. Stąd moje pytanie. Jak powinnam dbać o cerę? Jakie kosmetyki z firmy Eucerin byłby dla mnie wskazane?

Sądzę, że Pani fachowe porady w tym temacie, będą bardzo cenne, gdyż wiele 30-latek a może i kobiet starszych, walczy z trądzikiem.

Dziękuję i pozdrawiam
Korciucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 13:42   #44
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Właściwie mój problem z trądzikiem powoli się kończy, niestety mam problem z pozostałymi bliznami.
Stosuję krem Brevoxyl (początkowo, gdy dermatolog mi go poleciła, nie stosowałam go, bo bałam się, że podrażni moją bardzo wrażliwą cerę, jednak ropne gule zaczęły powracać i postanowiłam zaryzykować), dzięki któremu nie mam prawie żadnych ropnych wyprysków.
Wciąż problemem pozostają jednak zaskórniki i wągry oraz, najbardziej męczące - blizny potrądzikowe. Stosowałam niegdyś Skinoren, a także krem No-Scar (oczywiście nie w tym samym czasie), niestety nie pomogły mi.
Czy ma Pani jakieś rady ?
Blizny potrądzikowe – jakie są i jak je leczyć

Blizny potrądzikowe mogą być konsekwencją nawet stosunkowo łagodnej postaci trądziku. Nie można z góry przewidzieć u którego pacjenta mogą wystąpić blizny. Choć blizny stanowią duży problem dla pacjentów nie ma ustalonego schematu postępowania w przypadku blizn potrądzikowych. Najlepszym sposobem zapobiegania tego rodzaju blizn jest wczesne podjęcie właściwego leczenia trądziku i utrzymywanie go tak długo jak jest to konieczne. Tendencja do bliznowacenia powinna być wystarczającym uzasadnieniem do włączenia doustnej izotretynoiny. Blizny potrądzikowe najprościej podzielić można na przerosłe (nadmiar tkanki) i zanikowe (ubytek tkanki). Wśród metod leczenia blizn należy wymienić: mikrodermabrazję, złuszczanie chemiczne (peelingi), leczenie laserowe z zastosowaniem technik ablacyjnych i nieablacyjnych, stosowanie wypełniaczy i techniki chirurgiczne. W przypadku płytkich drobnych blizenek lub przebarwień potrądzikowych leczenie warto rozpocząć od złuszczania w postaci peelingów czy mikrodermabrazji. Głębokie blizny zanikowe leczy się trudno, najlepsze efekty uzyskuje się stosując techniki łączone w tym z zastosowaniem laserów w technologii frakcyjnej. Głębokie ubytki można wypełniać preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Potrądzikowe blizny przerostowe leczy się tak jak przerostowe blizny innego pochodzenia, skuteczna okazuje się terapia laserem ablacyjnym, czasem krioterapia czy ostrzykiwanie glikokortykosteroidami.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez 1sonne Pokaż wiadomość
Witam,

Od kilku lat ma problemy z cerą, a od roku jest coraz gorzej. Podobnie jak pisały moje poprzedniczki pojawiają się na twarzy bolące guzki podskórne, najczęściej na czole i brodzie. Mam również zaskórniki, pryszcze z ropą oraz wiele takich drobnych grudek, z których po ściśnięciu wychodzi biała wydzielina. Jest ich całe mnóstwo, na całej twarzy...
Ogólnie rzecz biorąc moja cera jest w tragicznym stanie Stosowałam zarówno kosmetyki dostępne w drogeriach (m.in. Lirene, Garnier, Ziaja), jak i np. produkty firmy Dermedic Normativ, polecone przez farmaceutę. Nic nie pomogło, mimo długiego stosowania.
Najbardziej zależy mi na pobyciu się tych grudek z białą wydzieliną, wyglądają jak drobne ziarenka pod skórą. Zaskórniki mam nie tylko na nosie, pojawiają się na całej twarzy (chociaż na nosie jest ich najwięcej). Od czasu kiedy te problemy się pojawiły nie było ani jednego dnia, kiedy moja cera przynajmniej wyglądałaby zdrowo...
Bardzo proszę o jakieś porady, jakich kosmetyków powinnam zacząć używać żeby poprawić stan mojej skóry. Dodam, że mam cerę mieszaną, skłonną do wysychania na czole i w okolicach nosa
Przede wszystkim zachęcam do wizyty u lekarza dermatologa. To jest pierwszy krok, który powinnaś podjąć. Do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie a bardzo często opisy problemu, z którym walczy dana osoba, nie odzwierciedla go w 100%. Podczas wizyty lekarz oceni Twój stan skóry, zaproponuje odpowiednie leczenie i dobierze właściwą pielęgnację.

W walce z trądzikiem bardzo dobrze sprawdzają się dermokosmetyki. Są podstawą terapii w trądziku mniej nasilonym (stopnia I). Stanowią bardzo ważne uzupełnienie leczenia zewnętrznego i ogólnego prowadzonego przez dermatologa (stopień II I III). Warto wybrać takie, które działają na wszystkie 4 przyczyny powstawania zmian trądzikowych: zmniejszają produkcję sebum, ograniczają powstawanie zaskórników, działają przeciwbakteryjnie i łagodzą stan zapalny. Eucerin DermoPURIFYER – zwalcza wszystkie 4 przyczyny powstawania zmian trądzikowych: zmniejsza produkcję sebum, ogranicza powstawanie zaskórników, działa przeciwbakteryjnie, łagodzi stan zapalny.
Idealne dermokosmetyki do skóry trądzikowej gwarantują łagodne oczyszczanie skóry za pomocą produktów nie indukujących łojotoku, nie zawierających składników komedogennych i nie powodujących interakcji z lekami ogólnymi i zewnętrznymi. Poprawiają stan skóry wysuszonej i podrażnionej przez stosowane leki oraz maskują (korygują) istniejące niedoskonałości skóry (wykwity, przebarwienia, blizenki). W łagodnych postaciach trądziku, a także u osób z tłustą skórą na dzień warto stosować preparaty matujące o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwbakteryjnym. Działają one na skórę oczyszczająco, wchłaniają łój i optycznie matują cerę. Idealnie nadają się jako trwały podkład pod makijaż.

Linia Eucerin DermoPURIFYER stanowi idealną pielęgnację skóry tłustej, trądzikowej lub skłonnej do trądziku. Polecane produkty Eucerin DermoPURIFYER w łagodnych postaciach trądziku: Żel oczyszczający, Tonik, Peeling, Matujący krem nawilżający, Aktywny krem na noc.
Natomiast jeśli Twój dermatolog przepisze Ci leczenie farmakologiczne, będzie to wymagało od Ciebie ścisłej współpracy pacjenta z lekarzem dermatologiem, gdyż wiele powszechnie stosowanych leków przeciwtrądzikowych może powodować podrażnienie i nadmierne przesuszenie skóry. Takie działanie wywołują przede wszystkim retinoidy stosowane zarówno miejscowo jak i ogólnie. Aby zwiększyć skuteczność leczenia, poprawić jego tolerancję i zapewnić pacjentowi komfort, farmakoterapię należy uzupełnić pielęgnacją przeciwtrądzikową o działaniu nawilżającym i kojącym. Ponieważ leki przeciwtrądzikowe mogą zwiększać wrażliwość skóry na promieniowanie UV warto stosować produkty z filtrem ochronnym przeznaczone do skóry tłustej czy mieszanej. Czasami właśnie od stosowania pielęgnacji wspomagającej z użyciem dermo kosmetyków zależy powodzenie leczenia trądziku. Działania uboczne leków w postaci przesuszenia i podrażnienia skóry mogą być bardzo uciążliwe, a włączenie preparatów pielęgnacyjnych o działaniu nawilżającym i kojącym umożliwia kontynuację leczenia. Jednocześnie dermokosmetyki wspomagają przeciwtrądzikowe działanie leków.

Linia Eucerin DermoPURIFYER stanowi idelaną pielęgnację wspomagającą farmakologiczne leczenie przeciwtrądzikowe. Polecane produkty Eucerin DermoPURIFYER przy leczeniu farmakologicznym by złagodzić uboczne efekty leków przeciwtrądzikowych: Żel oczyszczający, Kojący krem nawilżający, Aktywny krem na noc. Kojący krem nawilżający łagodzi uboczne skutki terapii przy użyciu powszechnie stosowanych leków przeciwtrądzikowych – likwiduje przesuszenie i podrażnienie skóry będące wynikiem stosowania leków, zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB (SPF 30.)
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:24   #45
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam Mam parę pytań. Mianowicie:
1. To, co mnie najbardziej dręczy: mam trądzik, ale też mam skoliozę. Niejednokrotnie spotkałam się ze stwierdzeniem, że złe ustawienie kręgów wpływa na stan cery. Czy to prawda?
2. Czy jedzenie czosnku, ponoć naturalnego antybiotyku, pomoże mi w pozbyciu się tego czy może zaostrzyć (dodam że zaczynam właśnie leczenie u dermatologa, mam trądzik w postaci maluteńkich pryszczy, ale jest ich PEŁNO, na całej twarzy.
3. Makijaż zmywam oliwą z oliwek, potem całą twarz mydłem dla dzieci. Czy to zły duet? Czy może być tak, że sama sobie szkodzę, ponieważ oliwa mnie zatyka a mydło pozbawia warstwy ochronnej?

Dziękuję bardzo Długo czekałam na to, żeby można było zadać pytanie specjaliście z tej dziedziny
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 18:07   #46
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Hej! Już sama nie wiem co mam robić... Tak:
Mam cerę mieszaną (tłusta na czole, nosie i brodzie, przesuszająca się na policzkach i skroniach). Na brodzie są takie malutkie, prawie niewidoczne zaskórniki, na nosie wągry, zakskórniki i czasami wyskoczy jakiś pryszcz, a na czole... Jest kilkanaście pryszczy, w czym kilka dużych, czerwonych!... W sumie ostatnio kilka z nich wycisnęłam i zostały takie czerwone dziury... Naprawdę nie wiem, czego mam używać, żeby mój problem znikł. Od około dwóch miesięcy używam dwa razy dziennie, jak przystało, żelu, toniku i kremu antybakteryjnego z Nivea Visage Pure Effect, plus rano nakładam korektor antybakteryjny z Garniere. Czy widzę polepszenie? Abssolutnie nie... Co mam robić?...
__________________


Too much love will kill you.
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 14:36   #47
ab1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 26
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez karakon Pokaż wiadomość
Hej,
Doskonale Cię rozumiem. Mam dokładnie ten sam problem. Bolące gule z których nic nie da się wycisnąć, szczególni w okolicach kości żuchwowych o w dolnych partiach pleców -SERIAMI, sporadycznie na policzkach i czole. Przerobiłam już chyba wszystkie możliwe smarowidła, przez 1,5 roku brałam antybiotyk - najpierw unidox, potem tetralysal: najpierw 300 mg potem 150 mg. Clindacne, differin, duac, brevoxyl, zineryt,epi duo, isotrx i już sama nie pamiętam co jeszcze...Fortuna wydana na lekarza dermatologa i siaty leków...Mnie również sugerowano leczenie retinoidami (bo pewnie o to Ci chodzi) i ja sie na to nie zgodziałam ze wzgledu na milion skutków ubocznych a wyleczenie wcale nie jest gwarantowane. Przeszłam również wszystkie możliwe badania i wszystko jest OK. W wakacje byłam u innego lekarza w celu skonsultowania się, czy to całe dotychczasowe leczenie było właściwe (bo ile można jeść antybiotyk, 1,5 roku???).Lekarz powiedział,że leczenie było standardowe, ale skoro antybiotyk nie pomaga - nie ma sensu go tak długo brać. Wszystkie kremy i maści również standardowo stosowane w leczeniu mojej przypadłości. Niecały miesiąc temu poszłam do Pani doktor na NFZ i aktualnie wcinam tylko cynk. Nie powiem, żeby było dobrze, bo grudy wciąż się pojawiają ale nie bardziej i nie mniej niż przy antybiotykach. W zasadzie to nie mam pojęcia co będzie dalej i czy w ogóle kiedykolwiek pozbędę sie problemu zupełnie, bo to już trwa ok 6 lat, a leczę się prawie 2. Mam 30 lat i nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Jesli chodzi o kosmetyki - to wyłącznie apteczne - LA roche posay, eucerin, avene, uriage. Jeśli ktoś ma jakieś cenne rady, to byłabym wdzięczna.



[euc2]157992[/euc2]
No właśnie, również te środki znam. W ogóle jakbym czytała swoją historię... Antybiotyki również, ale brałam przez 2 tygodnie unidox, po czym inny dermatolog poinformował mnie, że to się bierze przez minimum 3 miesiące. Podziękowałam...

Ja konsultowałam się z endokrynologiem, która uznała, że przyczyną mojego problemu jest genetyka.

Zaleciła albo hormony, albo preparat, który miał leczyć chorych na raka tarczycy.

Nie jestem wielką fanką środków chemicznych produkowanych przez duże koncerny farmaceutyczne, chętnie leczyłabym się czymś bardziej naturalnym...

Zgodzę się z panią doktor, że niebzędna jest konsekwencja, której mi trochę brakuje czasem.. zresztą te bolące grudy (i kaszka pod skórą, o której pisały dziewczyny, a ktorą mam na całych policzkach) skutecznie demotywują mnie w konsekwetnym trwaniu przy danym leczeniu.

Cynk, witamina PP, ostatnio kupiłam Visaxinum (ziołowe tabletki z witaminami), a do tego czytałam o zbawiennym działaniu ssania oleju słonecznikowego...

Nie zgodzę się, że dieta ma wpływ - przynajmniej nie w moim przypadku...

Zamierzam zacząć kurację witaminami + olejem. Nie wiem co z tymi dermokosmetykami, bo prawdę powiedziawszy, po ich odstawieniu, problem powraca.... Na pewno będę korzystać. Wiem, że wątek jest zorientowany na Eucerin, ale może nikt mnie nie wyrzuci jeśli powiem, że widziałam ciekawą, nową linię Pharmaceris do cery trądzikowej. Będę próbować wszystkiego...

Również będę wdzięczna za wszelkie cenne rady...
ab1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 20:01   #48
selah123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 19
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam!
Bardzo bym prosiła o pomoc, bo czuje się kompletnie bezradna. Mój problem z cerą zaczął się mniej wiecej rok temu, na mojej twarzy zaczęło pojawiać sie coraz więcej drobnych krostek, zakórników itd. Czasami zdażyła się jakaś wieksza krosta, która po posmarowaniu maścią cynkową znikała. W tym momencie moja cera wygląda tragicznie. Nie wiem co z tym zrobić. Policzki są całe usiane czerwonymi, podskórnymi krostami (wcześniej tego nie było), strefa T to ogrom zaskórników. Mniej wiecej co 2-3 pojawiają się bolące gule w okolicach brody czy nosa.
Co mam zrobic? Co zacząć stosowac, a czego kategorycznie nie robic?
Proszę o odp.
selah123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 21:41   #49
Magdalena3city
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: różnie, nie jestem ciagle w 1 miejscu
Wiadomości: 379
GG do Magdalena3city
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

co robic z wielkimi grudkami pod skora?

[euc1]677817[/euc1]

Edytowane przez Magdalena3city
Czas edycji: 2011-11-24 o 21:45 Powód: baner KLIK :)
Magdalena3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 21:48   #50
dm41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam mam problem z tradzikiem wczoraj bylam u dermatologa i przepisal mi on zel Epiduo chcialabym bardziej wiedziec jego zastosowanie na ile go zostawic czy przed tym cos nakladac czy go zmyc woda i czy po nim cos smarowac?
dm41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 12:01   #51
lovekids
Przyczajenie
 
Avatar lovekids
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Ja długo się zmagałam z trądzikiem, aż pozbawiona nadziei natrafiłam na Panią doktor we Wrocławiu, która przepisała mi tabletki mocne...ale skuteczne - to były pochodne witaminy A. Pomogło....w 5 miesięcy wszystko zeszło....a walczyłam prawie 10 lat....straszne
lovekids jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 13:31   #52
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Korciucha Pokaż wiadomość
Witam Panią, Pani Doktor.

Mam 35 lat. Odkąd pamiętam, walczę z trądzikiem. Przechodziłam różne jego stadia, od zaskórników, na twarzy do nasilonego, objawiającego się ropnymi, bolącymi krostami, na twarzy, na granicy żuchwy i szyi, na plecach i dekolcie. Stosowałam rozmaite kuracje pod kontrola dermatologów. Stosowałam antybiotyki, Diane 35, maści, mazidła etc., etc. Obecny stan mojej cery jest dla mnie zadawalający. Większość blizn zniknęła, więsze i raczej pojedyncze wykwity pojawiają się powiedzmy kilka razy w m-cu, są jednak obecne zaskórniki w pewnych rejonach twarzy. Ponadto obecne są, zwłaszcza zimą, drobne krostki na plecach i na dekolcie. Posiadam cerę mieszaną, ze strefą T, w dodatku bardzo wrażliwą, która ma skłonności do pękania naczynek na skrzydełkach nosa i policzkach.
Wiem, że mogłabym jeszcze popracować nad swą cerą. Ale wiek 30+ wymaga już ode mnie innej, bardziej wymagającej pielęgnacji niz cera 20-latki. Stąd moje pytanie. Jak powinnam dbać o cerę? Jakie kosmetyki z firmy Eucerin byłby dla mnie wskazane?
Sądzę, że Pani fachowe porady w tym temacie, będą bardzo cenne, gdyż wiele 30-latek a może i kobiet starszych, walczy z trądzikiem.
Dziękuję i pozdrawiam
Bardzo dobrze, że leczy Pani trądzik pod kontrolą dermatologów. Również te małe zmiany na skórze powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym leczenie. Obecnie obserwuje się wzrost liczby pacjentek po 30 r.ż.. (trądzik u osób po 25 r.ż. szacuje się na 8-10% populacji). Najczęściej spotykane są dwie sytuacje, albo trądzik młodzieńczy nie ustępuje po 25 r.ż albo trądzik u dorosłych, pojawia się u osób które wcześniej nie chorowały. Na ten stan ma wpływ wiele czynników tj. środowiskowe, stres, rosnąca oporność bakterii Propionibacterium acnes na antybiotyki, czynniki hormonalne czy z HTZ (hormonalna terapia zastępcza), kosmetyki, substancje drażniące (zmiany mogą nasilać się w kontakcie ze smołami, dziegciami, olejami smarowymi i mineralnymi, chlorem), higiena a także dieta (wysoki indeks glikemiczny). Proszę zwrócić uwagę, czy któryś z przykładowych czynników nie ma wpływu na intensywność zmian. Zmiany skórne najczęściej obejmują dolną część twarzy: brodę, okolice ust, szyję. U kobiet często pojawiają się przed miesiączką i są trudne do leczenia.

Podobnie jak i w poprzednich przypadkach, tak i w Pani, ważną rolę w leczeniu trądziku odgrywa zarówno oczyszczanie, jak i pielęgnacja. W Pani przypadku proponuję stosować następujące produkty:
OCZYSZCZANIE: Eucerin DermoPURIFYER Żel oczyszczający, Tonik, Peeling:
- łagodnie ale skutecznie oczyszcza skórę,
- usuwa nadmiar sebum
- działa antybakteryjnie
- odblokowuje pory
- wygładza skórę
PIELĘGNACJA NA DZIEŃ: Eucerin DermoPURIFYER Matujący krem nawilżający:
- skutecznie matuje i poprawia wygląd skóry
- normalizuje produkcję sebum, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie
- zapobiega powstawaniu niedoskonałości i zmian trądzikowych
PIELĘGNACJA NA NOC: Eucerin HYALURON-FILLER Krem wypełniający zmarszczki do skóry normalnej i mieszanej:
- natychmiastowo napina i wygładza zmarszczki
- redukuje zmarszczki w głębokich warstwach naskórka
- wypełnia od wewnątrz nawet głębokie zmarszczki w skórze właściwej
- zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz pogłębianiu się zmarszczek – ochrona UVA/UVB (SPF 15)
- niekomedogenny

Stosując powyższy zestaw produktów działa Pani na podstawowe cztery przyczyny powstawiania trądziku (łojotok, nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych, namnażanie bakterii i stan zapalny) oraz zapobiega Pani przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz pogłębianiu się zmarszczek.

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
Hej! Już sama nie wiem co mam robić... Tak:
Mam cerę mieszaną (tłusta na czole, nosie i brodzie, przesuszająca się na policzkach i skroniach). Na brodzie są takie malutkie, prawie niewidoczne zaskórniki, na nosie wągry, zakskórniki i czasami wyskoczy jakiś pryszcz, a na czole... Jest kilkanaście pryszczy, w czym kilka dużych, czerwonych!... W sumie ostatnio kilka z nich wycisnęłam i zostały takie czerwone dziury... Naprawdę nie wiem, czego mam używać, żeby mój problem znikł. Od około dwóch miesięcy używam dwa razy dziennie, jak przystało, żelu, toniku i kremu antybakteryjnego z Nivea Visage Pure Effect, plus rano nakładam korektor antybakteryjny z Garniere. Czy widzę polepszenie? Abssolutnie nie... Co mam robić?...
Przypominam, że trądzik powinno się leczyć w konsultacji z dermatologiem, który po ocenie stanu skóry dobierze odpowiedni rodzaj leczenia i pielęgnacji. Zachęcam do korzystania z dermokosmetyków dostępnych w aptekach, których efekty są potwierdzone badaniami klinicznymi.
Proszę też oprzeć się pokusie wyciskania pryszczy, taki „zabieg” może uszkodzić skórę. Sprzyja to stanom zapalnym skóry, tworzeniu się blizn i przebarwień. Jeśli jest to konieczne to proszę korzystać z usług dyplomowanej kosmetyczki a dodatkowo konsultować z lekarzem prowadzącym częstotliwość tych zabiegów.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 12:45   #53
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez dm41 Pokaż wiadomość
Witam mam problem z tradzikiem wczoraj bylam u dermatologa i przepisal mi on zel Epiduo chcialabym bardziej wiedziec jego zastosowanie na ile go zostawic czy przed tym cos nakladac czy go zmyc woda i czy po nim cos smarowac?
Zrobiła pani pierwszy i bardzo ważny krok – konsultacja z lekarze, leczenie trądziku pod okiem dermatologa. Dawkę i częstotliwość stosowania żelu Epiduo ustala lekarz w zależności od stopnia nasilenia trądziku. Zwykle preparat stosuje się raz na dobę, wieczorem na czystą i suchą skórę. Niewielką ilość żelu należy rozprowadzić na cały obszar skóry zajęty przez trądzik. Jeśli obserwowane działanie leku jest zbyt silne, wówczas można go stosować rzadziej np. co 2 dzień. Uwaga! Unikać kontaktu leku Epiduo z oczami, ustami, nozdrzami i błonami śluzowymi. W przypadku dostania się żelu do oka, należy przepłukać je natychmiast ciepłą wodą. Uwaga! W trakcie leczenia unikać nadmiernego narażenia na promieniowanie UV. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Cytat:
Napisane przez Magdalena3city Pokaż wiadomość
co robic z wielkimi grudkami pod skora?[euc1]677817[/euc1]
Czy konsultowała pani zmiany skórne z dermatologiem? Czy zalecił stosowanie konkretnego środka, leku?

Przyczyną trądziku grudkowo-krostkowego są bakterie, głównie Propionibacterium acnes. Kolonizują one zaczopowane mieszki włosowe i namnażają się w sposób niekontrolowany. Produkty metaboliczne bakterii pobudzają odpowiedź immunologiczną czego efektem jest stan zapalny.

Takich zmian z pewnością nie należy wyciskać. Wyciskanie może uszkodzić skórę, co sprzyja stanom zapalnym, powstawaniu przebarwień, blizn. Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z dermatologiem, który określi sposób leczenia.

W leczeniu zmian trądzikowych bardzo istotna jest prawidłowa pielęgnacja. Proszę unikać kosmetyków, które, zatykają pory, a tym samym przyczyniają się do nasilenia zmian trądzikowych. Idealne dermokosmetyki do skóry trądzikowej gwarantują łagodne oczyszczanie skóry za pomocą produktów nie indukujących łojotoku, nie zawierających składników komedogennych i nie powodujących interakcji z lekami ogólnymi i zewnętrznymi. Poprawiają stan skóry wysuszonej i podrażnionej przez stosowane leki oraz maskują (korygują) istniejące niedoskonałości skóry (wykwity, przebarwienia, blizenki). Bardzo ważne jest aby działać na wszystkie 4 przyczyny powstawania zmian trądzikowych: łojotok, nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych, kolonizację mieszków włosowych i stan zapalny. Tak działają produkty Eucerin DermoPURIFYER, przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez selah123 Pokaż wiadomość
Witam!
Bardzo bym prosiła o pomoc, bo czuje się kompletnie bezradna. Mój problem z cerą zaczął się mniej wiecej rok temu, na mojej twarzy zaczęło pojawiać sie coraz więcej drobnych krostek, zakórników itd. Czasami zdażyła się jakaś wieksza krosta, która po posmarowaniu maścią cynkową znikała. W tym momencie moja cera wygląda tragicznie. Nie wiem co z tym zrobić. Policzki są całe usiane czerwonymi, podskórnymi krostami (wcześniej tego nie było), strefa T to ogrom zaskórników. Mniej wiecej co 2-3 pojawiają się bolące gule w okolicach brody czy nosa.
Co mam zrobic? Co zacząć stosowac, a czego kategorycznie nie robic?
Proszę o odp.
Pierwszą rzeczą jaką powinna pani uczynić jest wizyta u sprawdzonego dermatologa. Lekarz oceni stan skóry i zaleci odpowiednie leczenie. Podobnie jak w innych przypadkach, istotnym elementem walki z trądzikiem jest prawidłowe oczyszczanie twarzy i pielęgnacja, o której wciąż powtarzam.
Proszę również zwrócić uwagę na czynniki, które mogą powodować nasilenie objawów. Istnieje wiele czynników, które mogą zaostrzyć lub nasilić trądzik. Należą do nich stres, złe nawyki żywieniowe, stosowane leki czy niewłaściwa pielęgnacja.
 stres – nasila produkcję hormonów sterydowych, które są istotnym czynnikiem wpływającym na zwiększenie łojotoku
 nieodpowiednia pielęgnacja skóry – stosowanie tłustych kosmetyków może powodować czopowanie ujść mieszków włosowych, a co za tym idzie powstawanie zaskórników. Powinno się zatem unikać kosmetyków zawierających lanolinę, wazelinę, oleje roślinne. Zamiast nich warto wybrać tzw. Kosmetyki niekomedogenne czyli nie zatykające, nie czopujące ujść mieszków włosowych (porów)
 złe nawyki żywieniowe – według najnowszych badań na nasilenie trądziku wpływa spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym (białe pieczywo, chipsy, ciasta, arbuzy, piwo). Spożywanie produktów wysokoprzetworzonych związane jest z wytwarzaniem dużej ilości związków toksycznych, które mogą być wydalane z łojem. Podstawowa zasada jaką należy się kierować w wyborze diety – jeżeli pacjent obserwuje nasilenie zmian trądzikowych po jakimś pokarmie powinien go unikać.
 stosowane leki – bardzo wiele leków może powodować powstawanie zmian trądzikowych. Należą do nich między
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 16:09   #54
CoAnka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Z trądzikiem męczę się już ponad 10 lat. Oczywiście po kliku seriach leczenia antybiotykami i innymi mazidłami problem jest mniejszy, ale ostatnio coraz więcej pryszczy pojawia się na szyi i na plecach.Jeśli chodzi o opalanie to unikam, stosuję najwyższe filtry. Miałam isotrexin, differin, epi duo itp. , kosmetyki tylko delikatne z apteki, bo drogeryjne okropnie podrażniają cerę. Na twarz pomogło, ale na plecy nic. Zaskórników też nie mogę się pozbyć. Czy jest coś co może pomóc na plecy?
CoAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 11:37   #55
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez BrairRose Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy metoda oczyszczania twarzy olejami jest na tyle skuteczna, ze mozna nia zastapic zel do mycia twarzy, tonik itd.?

Radykalni zwolennicy oczyszczania olejami zalecają ograniczenie oczyszczania do tej metody. Złoty środek wydaje sie jednak najlepszym rozwiązaniem - zatem oleje - najlepiej faktycznie dobre jakościowo produkty przeznaczone do oczyszczania twarzy - doskonale sprawdzają sie przy zmywaniu nadmiaru sebum i makijażu zwłaszcza wodoodpornego. Kolejne etapy pielegnacji warto pozostawić bez zmian. Zawsze przy myciu unikamy silnych detergentów, natomiast delikatne środki myjące nawet po oczyszczaniu olejami nie są przeciwwskazane.

Cytat:
Napisane przez BrairRose Pokaż wiadomość
Wiem, ze na kazdego dziala cos innego, ale jakie jest Pani/Pana zdanie na temat skutecznosci takiej metody?
Jest to metoda obecnie bardzo modna, należy jednak zachować umiar stosować profesjonalne produkty do pielegnacji twarzy, nie popadać w skrajności. Jest to dobry sposób usuwania zwłaszcza wodoodpornego makijażu, nie jest to za to z całą pewnością cudowny lek na trądzik.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 09:37   #56
middly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Jestem nastolatką , ale praktycznie trądzik o charakterze zapalnym mi przeszedł.
Najgorszy problem jest z grudkami oraz wągrami.Używam dosłownie wszystkiego.
Na grudki nic nie działa,silne kremy,wyciskanie,a nawet oczyszczanie u kosmetyczki.
Do tego wokół tych grudek są wielki czerwone plamy tak jakby strupy ,które nie schodzą mi od października.
Kompletnie nie wiem co robić,boję się śladów potrądzikowych.
middly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 17:01   #57
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Ewelina_94 Pokaż wiadomość
Witam Mam parę pytań. Mianowicie:
1. To, co mnie najbardziej dręczy: mam trądzik, ale też mam skoliozę. Niejednokrotnie spotkałam się ze stwierdzeniem, że złe ustawienie kręgów wpływa na stan cery. Czy to prawda?
Nie wykazano związku pomiędzy skoliozą a nasileniem trądziku.

Cytat:
Napisane przez Ewelina_94 Pokaż wiadomość
2. Czy jedzenie czosnku, ponoć naturalnego antybiotyku, pomoże mi w pozbyciu się tego czy może zaostrzyć (dodam że zaczynam właśnie leczenie u dermatologa, mam trądzik w postaci maluteńkich pryszczy, ale jest ich PEŁNO, na całej twarzy.
Czosnek w rozsądnych ilościach można jeść w sezonie zwiększonej zachorowalności na infekcje, natomiast rozwiązania problemu trądziku pozostawiłabym dermatologowi. Warto zaufać specjaliście, a leczenie farmakologiczne warto wspomagać odpowiednia pielęgnacją skóry.

Cytat:
Napisane przez Ewelina_94 Pokaż wiadomość
3. Makijaż zmywam oliwą z oliwek, potem całą twarz mydłem dla dzieci. Czy to zły duet? Czy może być tak, że sama sobie szkodzę, ponieważ oliwa mnie zatyka a mydło pozbawia warstwy ochronnej?

Dziękuję bardzo Długo czekałam na to, żeby można było zadać pytanie specjaliście z tej dziedziny
Sądzę, że w tym postępowaniu nie ma nic szkodliwego dla skóry, chociaz wydaje się że stosowanie aptecznych dermokosmetyków do pielęgnacji w tym do oczyszczania skóry trądzikowej będzie rozsądniejsze.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 21:25   #58
Eside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 117
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

MAm prawie 18 lat,Trądzik mam od gimnazjum,początkowo były to zaskórniki,było ich mnóstwo,ale w strefie T,ale strasznie mi to przeszkadzało.Jakis rok temu siostra ,która także leczyla sie u b. dobrego,ale i drogiego dermatologa polecila mi zorac,wszystko ladnie znikalo,trwało to rok,wtedy postanowilam skonczyc zorac,gdyz chodziłam strasznie czerwona i sie swiecilam jak larania.nie przesadzam z tym.doslownie tak bylo.No i jak zakonczylam zorac uzywac,a to byl czerwiec to zaczely mi ropne wyskakiwac pod koniec stosowania,straszne ropniaki.I tylko ropne.
No to kupilam effaclar duo,zel z tej serii i acne derm i nawilzacz. I na zmiane do tej pory uzywam.
MAm 2 tygodnie w miare oigarniętą twarz,a potem znów wysyo ropniaków,blizny mi po acne dermie troche poznikały,co poprawia juz troche tą twarz moją.
Nie chce sie meczyc cale zycie z ropniakami,a czasami sa tak wielkie,ze wstyd mi sie pokazywać ludziom.Tym bardziej,ze jestem jeszcze młoda. No i ta moja pielegnacja lepszych efektow nie przynosi,ponadto zostaly mi po zoracu,ze jak wyjde na dwor,to jestem czerwona ,to tez mi przeszkadza.
Co mogę z tym zaczerwienieniem robić,czemu tak sie stało?
CHciałam też iść z mama do dermatologa ,aby przepisała mi izotek(mojej siostrze pomógl,bo tez uzywala,chociaz miala nieco gorszy).Tylko nie wiem co powiedziec i czy sie zgodzi.Co jak co,ale mam troche lepiej niz kiedys,ale te ropne wyskakuja na brodzie,na czole too góra 3 ropne ,a kiedfys miałam tam strasznie sporo,ale broda okolice czarne wągry,zaczerwienienia,ehh hh..:/ Czasami jest maskarycznie.Byłam u jednej derm,aby przepisala mi izotek,ale powiedziala,ze mam przewlekły tradzik,chociaz mowilam,ze wiele masci stosowałam i wraz nic.
A tegio dnia akurat mi poznikały pryszcze i blizny byly,tak sie zlozylo,a jak wyszlkam to na drugi dzien znowu to samo. ;(
CO mam zrobic? chcialabym ten izotek.

Edytowane przez Eside
Czas edycji: 2011-12-04 o 21:27
Eside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 23:57   #59
patycek
Rozeznanie
 
Avatar patycek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Niech mi ktoś profesjonalny doradzi bo ja już popadam w depresję i nie mam sił na walkę z trądzikiem!!! Mam 30 lat od 15 roku zycia trądzik choć tak naprawdę prawdziwy duży trądzik zaczął się jak skończyłam jakieś 24 lata, moja twarz jest cała w bliznach i bez przerwy wychodzą nowe pryszcze szczególnie w okolicy skroni i brody oczywiście na reszcie twarzy też ale już mniej, zaskórników nawet nie liczę, nie mogę używac żadnego kremu bo od razu mnie zapycha i na następny dzień mam masę pryszczy, próbowałam już chyba wszystich kremów dostępnych na rynku i po każdym jest to samo.
Wybrałam się endokrynologa przebadać hormony oczywiście wszystkie wyszły fatalnie norma każdego z badanych hormonów jest przekroczona kilkakrotnie ! Teraz czekam na wynik ostatniego badania ale to potrwa do stycznia a umówiona jest na wizytę do endokrynologa dopiero pod koniec stycznia, nim zacznę leczenie to trochę czasu minie stąd pytanie....
Czy przy mojej cerze mogłabym pójść do kosmetyczki na serię zabiegów mikrodermabrazji ? Czy to byłoby mi w stanie pomóc ? Moja cera przez to że nie stosuję kremów jest w fatalnym stanie tym bardziej że stosowałam ostatnio maść epiduo która jeszcze bardziej mnie wysuszyła a nic tak naprawde nie dała bo pryszcze jak były tak są.

Nie czułam nawilżenia twarzy od lat, nie wiem co robić. Płaczę po nocach bo mam już dość :/

Proszę mi odpowiedzieć czy mikrodermabrazja będzie dobrym pomysłem, bo liczę na to że będzie w stanie oczyścić i nawilżyć twarz.

A jeśli nie mikrodermabrazja to jakie zabieg u kosmetyczki byłby wskazany ?

Dodam że moja cera posiada rozszerzone pory i jest przetłuszczająca się w strefie T choć teraz to już sama nie wiem ponieważ przeokropnie mi się wysuszyła i mam pełno suchych skórek ale mimo wszystko cera pod podkładem po kilku godzinach zaczyna się świecić. Nie jest to cera naczynkowa ani specjalnie wrażliwa.

Proszę o radę

Edytowane przez patycek
Czas edycji: 2011-12-09 o 01:11
patycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 13:23   #60
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam!
Mam 18 lat i cerę, która nie jest trądzikowa. Ale... Mam skórę delikatną, cienką, cerę mieszaną, tłustą strefę T i wysuszone poliki. Moim problemem są zaskórniki. Stosuję maseczki z glinką, żele i mydła wszelakie, ale problem nie mija. Myślałam, że po delikatnym peelingu enzymatycznym będzie lepiej. I rzeczywiście jest. Ale pojawia się inny problem. Robią się dziwne zmiany skórne na brodzi i czole. Ni to pryszcz, ni to zaskórnik. Bolące gule bez treści ropnej. Czerwone, ciężko się ich pozbyć. Skąd się biorą? Cienki naskórek został naruszony i zakażony, np. brudnymi dłońmi? Nasilają się w chwilach obniżonej odporności, np. przed okresem.

Pamiętam o nawilżaniu, oczyszczaniu i nie stosuję kosmetyków, które powodują zapychanie.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-15 20:05:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.