Praca na nocki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-12, 21:50   #1
MonnaLi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Arrow

Praca na nocki


Witam, kochane Wizażanki... Mam tutaj konto od niedawna, ale wpisy czytam już jakiś czas i doszłam do wniosku, że to odpowiednie miejsce, to podzielenia się wątpliwościami i otrzymania jakiś wskazówek, porad i poznania opinii szerszego grona

Mam dylemat, który muszę dość szybko rozwiązać. A mianowicie, mam możliwość pracy w naprawdę ciekawej firmie, zarabiania naprawdę fajnej kasy jak na mój wiek i moje wykształcenie, ale jak zawsze jest jakiś haczyk, a mianowicie większość zmian jest nocna. I tutaj też pojawia się mój problem i wątpliwości- zastanawiam się czy pracując na nocki, będę w stanie dalej normalnie funkcjonować- mam na myśli np głupie wyjścia ze znajomymi. Zastanawiam się czy fizycznie dam radę. Stąd też moje pytanie: macie może podobne doświadczenia, albo możecie mi coś więcej na ten temat powiedzieć? Mimo wszystko całe otoczenie sprawia ze co raz bardziej sceptycznie podchodzę do tego pomysłu... niestety!

Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi
MonnaLi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 00:05   #2
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Praca na nocki

Kwestia przyzwyczajenia, choć niektórym przychodzi to bardzo trudno. Ja miałam kłopot z przestawieniem pór dnia i nocy (pracuję prawie do rana często), zaczęłam na to brać środek na regulację stref czasowych - w aptece, bez recepty, nazywa się Melatonina. Nie jest to nic inwazyjnego, ale dzięki niemu nie mam kłopotów z zasypianiem i budzę się wyspana już po 5-6-7 godzinach, a miałam z tym koszmarny problem, bo bolała mnie na przykład głowa przy pobudce o 13. Więc jeśli nie da się naturalnie przyzwyczaić organizmu, to sztucznie też można pokombinować. Ja bym brała pracę.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 07:46   #3
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: Praca na nocki

Ja pracowałam na nocki i nie polecam, organizm rozregulowany totalnie. Ze spaniem w dzien mialam problemy ale tylko na początku, potem 5 min po wejściu do domu już spałam, ale nawet po 6-7 godzinach nie czułam sie wyspana. Praca w nocy to niestety i jedzenie w nocy, u mnie 5 kg na plusie przez 7 miesięcy pracy. Na spotkania ze znajomymi w ogole nie mialam sil, na pewno nie po nocce.
Praca w nocy jest ciężka, nawet jeśli jest to lekka praca to cięzko wytrzymać całą noc, co innego jeśli jest to raz na jakiś czas, ale nie non stop.
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 08:35   #4
MonnaLi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Praca na nocki

dzięki za odpowiedzi trochę straszycie, ale doszłam do wniosku że chyba spróbuję'
MonnaLi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 11:20   #5
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: Praca na nocki

No to powodzenia
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 16:12   #6
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Praca na nocki

MonnaLi i jak tam u Ciebie? Nie zrezygnowałaś?
Pocieszę, ja od maja przepracowywuję w nocy 140h i nie czuję się źle.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 13:32   #7
MonnaLi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Praca na nocki

no niestety, ja chyba nie jestem w stanie tak się przestawić... musiałam zrezygnować
MonnaLi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-08 14:32:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.