Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post! - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-28, 11:47   #3361
miss beauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez Jukoka Poka¿ wiadomo¶æ
Mam parê pytañ =)

Moje w³osy s± do¶æ mocno falowane, jakie¶ 2b/2c. Nie przeszkadza mi to, chcê wyprostowaæ sam± grzywkê. Sytuacja jest taka:
-Myjê w³osy co 2 dni, wieczorem. Zaraz po umyciu grzywkê suszê na szczotce (a resztê stylizujê tak jak fale) i jest ok.
-Idê spaæ i rano moja grzywka jest powywijana we wszystkie strony i pomiêta. Moczê j±, suszê j± jeszcze raz. Po czym grzywka traci pó³ objêto¶ci i zaczyna lekko siê str±czkowaæ.
-Choæbym nie wiem jak j± wysuszy³a, i tak podwijaj± mi siê koñce, szczególnie po bokach.
- Je¶li jest wilgotno / mokro na zewn±trz - moja grzywka wywija siê na wszystkie strony.

Dawniej traktowa³am moj± grzywkê prostownic± ale to te¿ by³ ¶redni pomys³ - po spaniu i tak siê wywija³a, po paru godzinach tak samo, po wyj¶ciu na wilgoæ, tak samo. Tylko na pocz±tku wygl±da³a lepiej,a potem i tak robi³a co chcia³a. Poza tym wyprostowanie grzywki dzieñ po myciu by³o tragiczne w skutkach - moje czo³o szybko siê przet³uszcza, normalnie nie odbija siê to na wygl±dzie grzywki ale po przeprostowaniu by³a ona ca³a ut³uszczona.

S±dzicie ¿e keratynowe prostowanie mo¿e mi pomóc? S³ysza³am ze nieraz po takim wyprostowaniu w³osów koñcówki i tak siê wywijaj±, a w³a¶nie na unikniêciu tego zale¿y mi najbardziej.

I jeszcze jedno pytanie - czy gdziekolwiek mo¿na zobaczyæ INCI tych preparatów, czy mam poprzestaæ na stadnym utyskiwaniu ¿e od¿ywka ¶mierdzi aldehydem którego w sk³adzie podobno nie ma? Szuka³am, szuka³am, ale nigdzie inci nie znalaz³am.
prostowalam grzywkê, encanto, nie wywijala siê ale szybko przyklejala siê do czo³a, mam cerê mieszana, po kilku godz musia³am juz u¿yæ suchego szamponu, miniaturkê zawsze wozilam przy sobie
miss beauty jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-28, 16:22   #3362
Anyaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdynia ;)
Wiadomo¶ci: 96
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

hej dziewczyny ¶ledzê was od jakiego¶ czasu w wakacje mialam prostowane keratynowo w³osy w salonie niestety nie wiem jakimi kosmetykami.. wczoraj przyszed³ zestaw od bidzis2702 z keratynk± i mam pytanie mam okrutnie zniszczone w³osy prostowaniem i farbowaniem na blond na dzisiaj uda³o mi siê za³atwiæ prostownice grzej±c± sie do 200 stopni... wystarczy? czy poczekaæ kilka dni i za³atwiæ sobie tak± grzej±c± siê do 230. nie mogê siê doczekaæ
__________________
dukam sobie
cel. 46-47 kg.

najcudowniejsze wakacje
18.08.2010 kocham Ciê

od 14.02 mistrzyni romantyzmu! wed³ug T¯ta
Anyaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-28, 19:43   #3363
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomo¶ci: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Lepiej poczekaj na t± co nagrzewa siê do wy¿szej temperatury, ¿eby pó¼niej nie by³o niespodzianki ¿e zabieg siê nie uda³
__________________
czekoladka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-28, 19:43   #3364
Jukoka
Przyczajenie
 
Avatar Jukoka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Miss beauty, bardzo dziêkujê za odpowied¼! Ja obawiam siê tego samego, no ale od czego jest puder i suchy szampon w³a¶nie? Co najwy¿ej mogê myæ sam± grzywkê trochê czê¶ciej.
Jukoka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-28, 22:44   #3365
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez olkie Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam wlosy do bioder. Wczesniej sztywne puszace sie i nie do opanowania . Po myciu.mozna bylo tylko zwiazac nie mialam bardzo zniszczinych obecnie ponad 6 mcy po wlosy wygladaja genualnie w porownaniu do sprzed ketatyna sie wyplukala sporo ale wlsy nie wrocily do stanu sprzed. Kioncowki w normie. Pielegnuje je jak przed encanto czyli silikony slyszalam o narzekaniach ze po keratynie wlosy sie zniszczyly. Nie dziwie sie ze zniszczyly jak coniektorzy tak sie zachlysneli efektem ze odstawili wszelkie oslaniajace i pielegnujace kosmetyki obecnie moje wlosy nie lubia protein w szamponach i maskach pusza sie po nich za to emolienty i szczegolnie humekanty uwielbiaja

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mo¿esz napisaæ jakich dok³adnie od¿ywek u¿ywasz? Te silikonowe z emolientami i humektanty? Ja teraz jestem na etapie intensywnego wyboru od¿ywek. W³a¶nie przyszedl mi zestaw pomarañczowy z firmy kativa i w zwi±zku z tym, ¿e producent obiecuje efekt do 60 dni, chcia³abym dobrymi od¿ywkami jako¶ go przed³u¿yæ. Zamowi³am sobie zestaw rekonstrukcyjny z ki power, ale wiadomo, ¿e co mycie nie mogê go stosowaæ bo tej keratyny bedzie za du¿o. Chcialabym przeplataæ keratynê z innymi od¿ywkami, ale tyle tego jest, ¿e g³owa boli.... Mi³oby by³o jakby¶ napisa³a o swojej pielêgnacji
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-29, 07:38   #3366
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 6 006
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Jukoka, je¶li chodzi o prostowanie grzywki, to w³a¶nie wczoraj sobie wyprostowa³am encanto, poniewa¿ nie robi³am prostowania ca³ych w³osów od 4 miesiêcy i od jakiego¶ czasu musia³am grzywkê wspomagaæ prostownic± (spore odrosty i te sprawy). Wiadomo, bezpo¶rednio po encanto trochê t³usto jest, ale generalnie tak na co dzieñ, to grzywka mi siê przet³uszcza dopiero nastêpnego dnia rano (po spaniu) Nie ma jakiego¶ efektu przyklejonego czo³a Najwiêkszym plusem encanto jest dla mnie to, ¿e niewa¿ne czy za oknem s³oñce czy deszcz, moja grzywka dalej jest prosta.

Olkie, ja te¿ nie zauwa¿y³am ¿eby po encanto moje w³osy by³y bardziej zniszczone... Ostatnio nawet nie u¿ywa³am ¿adnych olejów, tylko maski i od¿ywki, a w³osy wygl±daj± ok, mimo wyp³ukuj±cej siê keratyny. Wyp³ukuje siê, bo jak pada, to jednak w³osy siê zaczynaj± lekko puszyæ i wywijaæ, ale w czasie normalnej pogody wygl±daj± dalej fajnie W tym miesi±cu zamawiam encanto i robiê ca³e w³osy znowu, tzn. pomijaj±c grzywkê. A mog³aby¶ podaæ od¿ywki jakie u¿ywasz?

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2014-03-29 o 07:39
Vinnga jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-29, 11:38   #3367
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Dziewczyny jak d³ugo to cholerstwo schodzi z w³osów?

Ostatnim razem robi³am coco choco pod koniec lipca zesz³ego roku, odrost wiadomo jest ok, ale reszta odrobinê faluje gdzie¶ z ty³u i na spodniej warstwie a reszta jest prosta, przez co muszê je prostowaæ od nasady i te partie które faluj±, na szczê¶cie ten odrost jest w miarê prosty, ale naturalnie mam skrêt w granicach 3a.
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 16:18   #3368
owocowa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Tydzieñ temu keratynowo prostow³am w³osy w domu. Zabieg utrzymal siê tylko do pierwszego mycia. Trochê czyta³am w±tek i piszecie w nim, ¿e ¶mierdzi, piecze w gardle itp. U mnie nic takiego podczas prostowania nie by³o( keratyna ró¿owa ale zapach czuc tylko gdy przytknie siê mocno do niej nos ;/) Dlatego moje pytanie jest skierowane do dziewczyn których keratyna nie ¶mierdzia³a czy której¶ uda³ siê zabieg na d³u¿ej bo mo¿e mia³am keratynê rozcieñczona..... ;/
owocowa91 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-30, 16:20   #3369
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Witajcie chcia³abym siê podpytaæ Was jako do¶wiadczonych. Tak wygl±daj± moje w³osy po samoczynnym wyschniêciu https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1395864057
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1395864057
Nie dam rady nie prostowaæ ich po ka¿dym myciu, a myjê w³osy codziennie wiêc mo¿ecie domy¶leæ siê jak moje w³osy s± zniszczone i ci±gle muszê je podcinaæ.
Ostatnio jedna dziewczyna na wizaz podrzuci³a mi pomys³ keratynowego prostowania w³osów. Jak my¶licie czy na moje w³osy, by to mog³o zadzia³aæ? Czy taki zabieg lepiej wykonaæ u kosmetyczki czy mogê spróbowaæ sama?
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-30, 17:58   #3370
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 6 006
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez owocowa91 Poka¿ wiadomo¶æ
Tydzieñ temu keratynowo prostow³am w³osy w domu. Zabieg utrzymal siê tylko do pierwszego mycia. Trochê czyta³am w±tek i piszecie w nim, ¿e ¶mierdzi, piecze w gardle itp. U mnie nic takiego podczas prostowania nie by³o( keratyna ró¿owa ale zapach czuc tylko gdy przytknie siê mocno do niej nos ;/) Dlatego moje pytanie jest skierowane do dziewczyn których keratyna nie ¶mierdzia³a czy której¶ uda³ siê zabieg na d³u¿ej bo mo¿e mia³am keratynê rozcieñczona..... ;/
Ja jak pow±cha³am za pierwszym razem keratynê w buteleczkach - i to dosyæ lekko, nie zaci±ga³am siê zapachem - to mnie a¿ odrzuci³o, tzn. od razu pojawi³o siê pieczenie w gardle. Nie wyobra¿am sobie mocno w±chaæ keratyny Mo¿e by³a rozcieñczona rzeczywi¶cie A jaka by³a konsystencja?
Vinnga jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-30, 20:08   #3371
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez owocowa91 Poka¿ wiadomo¶æ
Tydzieñ temu keratynowo prostow³am w³osy w domu. Zabieg utrzymal siê tylko do pierwszego mycia. Trochê czyta³am w±tek i piszecie w nim, ¿e ¶mierdzi, piecze w gardle itp. U mnie nic takiego podczas prostowania nie by³o( keratyna ró¿owa ale zapach czuc tylko gdy przytknie siê mocno do niej nos ;/) Dlatego moje pytanie jest skierowane do dziewczyn których keratyna nie ¶mierdzia³a czy której¶ uda³ siê zabieg na d³u¿ej bo mo¿e mia³am keratynê rozcieñczona..... ;/
A z jakiej firmy mia³a¶?

DZiewczyny, proszê Was o radê techniczn± przy prostowaniu. Wiadomo, ¿e preparat z keratyn± nie mo¿e dotykaæ skóry, to jak zabezpieczacie uszy? Albo spód grzywki? Wiadomo, ¿e wierzchnia czê¶æ nie dostaje ale spód... no i te uszy.... przypi±æ posmarowane pasmo przy uchu gdzie¶ na ¶rodek g³owy?
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 20:19   #3372
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 6 006
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Posmaruj jakim¶ t³ustym kremem albo chocia¿ kremem nawil¿aj±cym
Ja ostatnio zapomnia³am posmarowaæ i mi strasznie z ucha skóra wczoraj schodzi³a.
Vinnga jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-30, 20:24   #3373
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie chcia³abym siê podpytaæ Was jako do¶wiadczonych. Tak wygl±daj± moje w³osy po samoczynnym wyschniêciu https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1395864057
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1395864057
Nie dam rady nie prostowaæ ich po ka¿dym myciu, a myjê w³osy codziennie wiêc mo¿ecie domy¶leæ siê jak moje w³osy s± zniszczone i ci±gle muszê je podcinaæ.
Ostatnio jedna dziewczyna na wizaz podrzuci³a mi pomys³ keratynowego prostowania w³osów. Jak my¶licie czy na moje w³osy, by to mog³o zadzia³aæ? Czy taki zabieg lepiej wykonaæ u kosmetyczki czy mogê spróbowaæ sama?
Proszê o poradê, bo chyba dzi¶ nie zasnê
EDIT: czy po tym zabiegu nie ma ju¿ konieczno¶ci u¿ywania prostownicy?
__________________
15.08.2015

Edytowane przez czerwonapanienka
Czas edycji: 2014-03-30 o 20:29
czerwonapanienka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-30, 23:56   #3374
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomo¶ci: 3 641
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê o poradê, bo chyba dzi¶ nie zasnê
EDIT: czy po tym zabiegu nie ma ju¿ konieczno¶ci u¿ywania prostownicy?
Ja robilam encanto 2 razy.Pierwszy raz w lipcu zesz³ego roku,a pozniej w grudniu.Od lipca ani razu nie u¿y³am prostownicy,a uzywalam jej praktycznie codziennie .

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

karoolaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 08:14   #3375
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Ja robilam encanto 2 razy.Pierwszy raz w lipcu zesz³ego roku,a pozniej w grudniu.Od lipca ani razu nie u¿y³am prostownicy,a uzywalam jej praktycznie codziennie .

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
czyli jest jaka¶ nadzieja dla moich w³osów
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 09:41   #3376
_agg_
Zakorzenienie
 
Avatar _agg_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 6 543
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Dziewczyny, zastanawiam siê czy nie zacz±æ wykonywaæ zabiegów cocochoco. encanto wiadomo, przeze mnie sprawdzone, itd. nie zawodzi, ale... jak ja mam wykonywaæ je co tydzieñ po min.2 razy, to ja przecie¿ zdechnê co s±dzicie? chyba, ¿e krêcone bêdê robi³a encanto, a falowane, pusz±ce bêdê traktowaæ cocochoco porad¼cie co¶
_agg_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 10:30   #3377
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez _agg_ Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, zastanawiam siê czy nie zacz±æ wykonywaæ zabiegów cocochoco. encanto wiadomo, przeze mnie sprawdzone, itd. nie zawodzi, ale... jak ja mam wykonywaæ je co tydzieñ po min.2 razy, to ja przecie¿ zdechnê co s±dzicie? chyba, ¿e krêcone bêdê robi³a encanto, a falowane, pusz±ce bêdê traktowaæ cocochoco porad¼cie co¶
A dlaczego tak czêsto? Bêdziesz fryzjerk±?

Edit- ok. juz wiem, wesz³am na Twojego bloga


Ja za dwa tygodnie zrobiê Kativê, wiêc zabieg podobny do cocochoco, dam znaæ co wysz³o. Jak rozmawia³am z fryzjerk± o prostowaniu (robi ona firm± alfaparf czyli bez formaldehydu - wiêc co¶ ala cocochoco) to mówi³a, ¿e najlepszy rezultat jest na pusz±cych siê, zniszczonych w³osach. Czyli wed³ug mnie, lekko przemyci³a, ¿e loków spektakularnie nie rozprostuje. Do tego potrzebny jest chyba jednak formaldehyd....

Jest jeszcze z firmy KERAPRO (producent kativa) profesjonalna maska do prostowania i tutaj efekt utrzymuje siê d³ugo, do 6 m-cy. Nie zawiera formaldehydów i aldehydów. I tak jak sobie przeanalizowa³am, to tak naprawde maska prostuj±ca jest najwazniejsza i mo¿na tylko j± kupiæ, a nie ca³y zestaw.... Np. w³osy dog³êbnie oczy¶ciæ i otworzyæ ³uski w³osa mo¿na zwyk³ym szamponem zio³owym 3 zio³a, pó¿niej na³o¿yæ tê maskê, a pó¿niej maskê po, np. tak jak pisa³am wczesniej maska uszczelniaj±ca, keratynowa po zabiegu z ki power. Stosuje siê j± po zabiegu i mo¿na pó¼niej przez za³y czas, ¿eby przed³u¿yæ efekt. Je¶li chodzi o kasê, to maska prostuj±ca z kerapro na allegro 180 z³. z przesy³k± za ilo¶æ 225 ml, szampon 3 zio³a 5 z³. maska ki power 500 ml w okolicach 25 z³. (na allegro wiêcej, ale znalaz³am internetowy sklep fryzjerski, gdzie w³asnie tyle kosztuje). Na poczatek wydatek du¿y, ale 225 ml keratyny to jest bardzo du¿o i na d³uuuuuugo starczy (dla jednej osoby), no i zdrowie..... bezcenne. Formaldehyd to jednak substancja rakotwórcza, która zosta³a ju¿ z wielu produktów wycofana, np. z lakierów stolarskich (by³y super, ale wycofane - wiem, bo mój m±¿ jest w bran¿y).
Co o tym sadzicie?

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinnga Poka¿ wiadomo¶æ
Posmaruj jakim¶ t³ustym kremem albo chocia¿ kremem nawil¿aj±cym
Ja ostatnio zapomnia³am posmarowaæ i mi strasznie z ucha skóra wczoraj schodzi³a.
dziêki, a co z grzywk±? spód wsadzic w foliê? Tak jak pasemka?

Edytowane przez kasza80
Czas edycji: 2014-03-31 o 10:53
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 10:37   #3378
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Zrobi³am zabieg ENCANTO i jestem troche zawiedziona, spodziewa³am sie efektu bardziej WOW, a ró¿nica jest srednia. Trochê za ma³o wyg³adzenia, troche za ma³o blasku, szkoda
Od razu zaznaczam, ¿e zabieg wykona³am prawid³o, a produkty by³y w 100% oryginalne

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

aha i przy okazji dodam, ¿e zapach to jaka¶ maskara, momentami a¿ s³abo mi by³o od tego smrodku! ))
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 10:45   #3379
_agg_
Zakorzenienie
 
Avatar _agg_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 6 543
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez kasza80 Poka¿ wiadomo¶æ
A dlaczego tak czêsto? Bêdziesz fryzjerk±?
Ja za dwa tygodnie zrobiê Kativê, wiêc zabieg podobny do cocochoco, dam znaæ co wysz³o. Jak rozmawia³am z fryzjerk± o prostowaniu (robi ona firm± alfaparf czyli bez formaldehydu - wiêc co¶ ala cocochoco) to mówi³a, ¿e najlepszy rezultat jest na pusz±cych siê, zniszczonych w³osach. Czyli wed³ug mnie, lekko przemyci³a, ¿e loków spektakularnie nie rozprostuje. Do tego potrzebny jest chyba jednak formaldehyd....

Jest jeszcze z firmy KERAPRO (producent kativa) profesjonalna maska do prostowania i tutaj efekt utrzymuje siê d³ugo, do 6 m-cy. Nie zawiera formaldehydów i aldehydów. I tak jak sobie przeanalizowa³am, to tak naprawde maska prostuj±ca jest najwazniejsza i mo¿na tylko j± kupiæ, a nie ca³y zestaw.... Np. w³osy dog³êbnie oczy¶ciæ i otworzyæ ³uski w³osa mo¿na zwyk³ym szamponem zio³owym 3 zio³a, pó¿niej na³o¿yæ tê maskê, a pó¿niej maskê po, np. tak jak pisa³am wczesniej maska uszczelniaj±ca, keratynowa po zabiegu z ki power. Stosuje siê j± po zabiegu i mo¿na pó¼niej przez za³y czas, ¿eby przed³u¿yæ efekt. Je¶li chodzi o kasê, to maska prostuj±ca z kerapro na allegro 180 z³. z przesy³k± za ilo¶æ 225 ml, szampon 3 zio³a 5 z³. maska ki power 500 ml w okolicach 25 z³. (na allegro wiêcej, ale znalaz³am internetowy sklep fryzjerski, gdzie w³asnie tyle kosztuje). Na poczatek wydatek du¿y, ale 225 ml keratyny to jest bardzo du¿o i na d³uuuuuugo starczy (dla jednej osoby), no i zdrowie..... bezcenne. Formaldehyd to jednak substancja rakotwórcza, która zosta³a ju¿ z wielu produktów wycofana, np. z lakierów stolarskich (by³y super, ale wycofane - wiem, bo mój m±¿ jest w bran¿y).
Co o tym sadzicie?
mo¿e kiedy¶

no w³a¶nie to kerapro te¿ widzê na allegro...
nouar te¿ ¶mierdzi, wiêc jego nie chcê

jest tego dosyæ sporo, ale.. kurczê chcia³abym znale¼æ co¶, co daje taki sam efekt jak encanto, ale nie ¶mierdzi mam dla kogo ¿yæ d³ugo
_agg_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 10:45   #3380
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez kasza80 Poka¿ wiadomo¶æ
dziêki, a co z grzywk±? spód wsadzic w foliê? Tak jak pasemka?
Pokryj produktem i daj grzywkê do ty³u, przecie¿ nie musi wisieæ na czole (zreszt± Twoje oczy by przy tym ucierpia³y - im dalej w³osy od oczu tym lepiej)
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 11:14   #3381
_agg_
Zakorzenienie
 
Avatar _agg_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 6 543
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Dziewczyny, to coco faktycznie nie ¶mierdzi podczas suszenia?
_agg_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 11:41   #3382
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez _agg_ Poka¿ wiadomo¶æ
mo¿e kiedy¶

no w³a¶nie to kerapro te¿ widzê na allegro...
nouar te¿ ¶mierdzi, wiêc jego nie chcê

jest tego dosyæ sporo, ale.. kurczê chcia³abym znale¼æ co¶, co daje taki sam efekt jak encanto, ale nie ¶mierdzi mam dla kogo ¿yæ d³ugo
Nouar daje niesamowity efekt, moja kole¿anka (ma kêdzierzawe, pusz±ce siê w³osy nie do ujarzmienia) prostuje w³osy w lovely look, a tam w³a¶nie stosuj± nouar (pyta³am). W³osy ma niesamowite, ponad 6 miesiêcy i w zasadzie prostuje znowu tylko z powodu odrostu. Ja jestem w takim szoku na jej w³osy, dlatego sama zaczê³am siê obracaæ wokó³ tego tematu. Niestety nouar faktycznie zawiera formaldehyd, tak¿e pozamiatane....

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Miluchova Poka¿ wiadomo¶æ
Pokryj produktem i daj grzywkê do ty³u, przecie¿ nie musi wisieæ na czole (zreszt± Twoje oczy by przy tym ucierpia³y - im dalej w³osy od oczu tym lepiej)
hmm, tylko, ¿e ja mam grzywkê sko¶n± (bardzo mocny skos) i jest miejsce, gdzie ona ma ze 3cm i mi siê nie zaczesze, dziêki za rady, bêde jako¶ próbowaæ.....
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 12:16   #3383
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 816
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

dziewczyny, a jak mogê wyp³ukaæ keratynê z w³osów? robi³am encanto (sama, nawet niezbyt dok³adnie) w po³owie pa¼dziernika, by³am zadowolona bo chodzi³o mi g³ównie o zmniejszenie puchu i wizualne poprawienie wygl±du zniszczonych prostownic± w³osów, teraz minê³o ju¿ 5 miesiêcy, w³osy nie wygl±daj± tak jak po zabiegu, zaczynaj± siê puszyæ, nie s± te¿ tak proste jak po zabiegu, ale te¿ nie powróci³y dawne niesforne fale, a teraz jak chcê je u³o¿yæ na szczotce rowenty to siê prostuj±, pomimo ¿e u¿ywam pianki pianki
gosia1207 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 12:17   #3384
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 3 325
GG do blue2003 Wy¶lij wiadomo¶æ przez Yahoo do blue2003
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

A czy ktos kupowal encanto na allegro od Gloobal-Shop?
__________________

"...nasza wielko¶æ mia³a iskrzyæ, a wygasa gdy tak teraz na ni± patrzê a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 13:16   #3385
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 266
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny, a jak mogê wyp³ukaæ keratynê z w³osów? robi³am encanto (sama, nawet niezbyt dok³adnie) w po³owie pa¼dziernika, by³am zadowolona bo chodzi³o mi g³ównie o zmniejszenie puchu i wizualne poprawienie wygl±du zniszczonych prostownic± w³osów, teraz minê³o ju¿ 5 miesiêcy, w³osy nie wygl±daj± tak jak po zabiegu, zaczynaj± siê puszyæ, nie s± te¿ tak proste jak po zabiegu, ale te¿ nie powróci³y dawne niesforne fale, a teraz jak chcê je u³o¿yæ na szczotce rowenty to siê prostuj±, pomimo ¿e u¿ywam pianki pianki
Ja Ci mogê poleciæ tylko powrót do szamponów i od¿ywek z sls i du¿o cierpliwo¶ci
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 13:41   #3386
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez onething Poka¿ wiadomo¶æ
Ja Ci mogê poleciæ tylko powrót do szamponów i od¿ywek z sls i du¿o cierpliwo¶ci
Ja kiedys pytalam Ciê, jakim produktem prostujesz wlosy, (ale chyba Ci umknê³o) czy encanto? Pisa³a¶, ¿e efekt utrzymuje Ci siê bardzo d³ugo, ponad 5 miesiêcy?
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 13:42   #3387
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez kasza80 Poka¿ wiadomo¶æ
hmm, tylko, ¿e ja mam grzywkê sko¶n± (bardzo mocny skos) i jest miejsce, gdzie ona ma ze 3cm i mi siê nie zaczesze, dziêki za rady, bêde jako¶ próbowaæ.....
To zrób co¶ takiego: we¼ foliê aluminiow± (jak do pasemek), po³ó¿ na ni± wacik kosmetyczny i przyklej te w³osy do wacika - nie wiem, jaka bêdzie reakcja preparatu w kontakcie z aluminium, trzeba by poczytaæ, ale lepiej zapobiegaæ ni¿ leczyæ
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 14:30   #3388
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Zapisa³am siê na ¶rodê do fryzjerki jednak wci±¿ mam obawy czy napewno uda mi siê rozstaæ z prostownic±? czy bêdê musia³a po ka¿dym myciu uk³adaæ w³osy na szczotkê czy bêdê mog³a zostawiæ je do samoczynnego wyschniêcia i bêd± proste jak po u¿yciu prostownicy?
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 14:35   #3389
_agg_
Zakorzenienie
 
Avatar _agg_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 6 543
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Poka¿ wiadomo¶æ
Zapisa³am siê na ¶rodê do fryzjerki jednak wci±¿ mam obawy czy napewno uda mi siê rozstaæ z prostownic±? czy bêdê musia³a po ka¿dym myciu uk³adaæ w³osy na szczotkê czy bêdê mog³a zostawiæ je do samoczynnego wyschniêcia i bêd± proste jak po u¿yciu prostownicy?
jak nei zrobisz to siê nie przekonasz ja mam swoje krêcone a po encanto mam idealnie proste przez ca³y czas, skrêt nie wraca, ale ja poprawiam co parê miesiêcy tylko ze wzglêdu na odrost
_agg_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 14:37   #3390
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez _agg_ Poka¿ wiadomo¶æ
jak nei zrobisz to siê nie przekonasz ja mam swoje krêcone a po encanto mam idealnie proste przez ca³y czas, skrêt nie wraca, ale ja poprawiam co parê miesiêcy tylko ze wzglêdu na odrost
Oby i na moich siê powid³o mia³am robiæ sama, ale ba³am siê i fryzjerka nie krzyknê³a mi za du¿ej ceny- bo mam krótkie i strasznie rzadkie w³osy

EDIT: zapomnia³am spytaæ siê fryzjerki jakimi produktami robi ale spytam siê w ¶rodê wiem, ¿e polecacie Encanto, Global Keratin, CocoChoco. Czy je¶li robi czym¶ innym to lepiej uciec?
__________________
15.08.2015

Edytowane przez czerwonapanienka
Czas edycji: 2014-03-31 o 14:44
czerwonapanienka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 17:41:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.