FIGURA OGÓRKA - łączmy się - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-13, 21:23   #1
anka1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 35

FIGURA OGÓRKA - łączmy się


Witam Was dziewczyny

Tak sobie pomyślałam, że ten wątek mogłybyśmy poświęcić na wszelkiego rodzaju zdjęcia, porady, doświadczenia oraz propozycje dotyczących figury ogórka. Jak wiadomo każda kobieta ma inną figurę, ale można je dopasowac do podstawowych sylwetek.

Zapraszam Was do wrzucania zdjęć ubrań, dodatków i innych elementów garderoby, które dobrze pasują do figury ogórka.

Także porady, doświadczenia wasze są mile widziane.
Aby zacząć naszą dyskusję wkleję tutaj opis figury ogórka itp. oraz kilka zdjęć, które znalazłam w internecie. Oczywiście możecie je komentować czy wam sie one podobają i czy pasują do figury ogórka, gdyż człowiek jest tylko człowiekiem i może się pomylić

Jak dodać szczupłej, a wręcz chudej sylwetce objętości i sprawić by była bardziej kobieca? To jest możliwe! Z naszymi radami pani ogórek nabierze krągłości.

Cechy charakterystyczne figury I - ogórka:
ramiona proporcjonalnie szerokie do bioder
długa talia
płaski brzuch
płaskie pośladki
długie szczupłe nogi

Sylwetka przypominająca w kształcie literę I jest chłopięca i bardzo szczupła. Drobna budowa tej figury pozwala na wiele modowych manewrów.

Pani ogórek nie musi się martwić o odstający brzuszek, czy zbyt masywne uda. Jej zmartwieniem jest jednak brak krągłości. Choć na wybiegach i w Hollywood odstające kości to normalka, to jednak nie jest to ani ładne ani kobiece.

Zasady ogólne:

Stosuj je do całej sylwetki wtedy, gdy jesteś dokładnie typem ogórka. Jeżeli tylko pewne części ciała są u ciebie chłopięce i szczupłe wybierz wskazówki dla siebie.

noś rzeczy luźne, ale nie szerokie (kiedy założysz zbyt szeroki fason będzie on wisiał jak na wieszaku)

nie odsłaniaj zbyt wiele ciała (największy błąd to uwydatnienie wystających kości - bioder, łopatek, żeber - które wcale nie są sexy!)

unikaj cienkich i obcisłych materiały (takie tkaniny mają podkreślać krągłości; jeśli ich nie ma, lepiej, żeby nie było też lycry)

noś rzeczy a'la bluza (świetne są swetry na ściągaczach, bluzki z mankietami, kurtka z tunelem w pasie)

wybieraj detale dodające objętości (wszelkie marszczenia, draperie, wypukłe kieszenie, żaboty; uważaj jednak na przesadę!)

ubieraj się warstwowo (ubranie na cebulkę dodaje objętości)

wybieraj faktury dodające objętości (grube sploty, mohair, boucle, grube hafty, materiały z włosiem)

wybieraj materiały z połyskiem (tafta, atłas satyna; wszystko co odbija światło poszerza)

Bluzki

Aby bluzka dodawała objętości trzeba odpowiednio dobrać fason i fakturę. Odpowiednie będą: luźna bluzka z wypukłymi kieszeniami, dopasowana bluzka dzianinowa, prosta tunika z tunelem, bluzka koszulowa z żabotem, bluzki z draperią na piersiach, zaokrąglone dekolty, grube sploty.

Należy unikać dekoltu w serek, bluzek koszulowych bez żadnych ozdób, cienkich golfów, lycry, lejących się materiałów.

Spodnie

W przypadku spodni najważniejsze to sprawić, aby biodra wydawały się krągłe i kobiece. Z tego względu wybieramy: spodnie garniturowe z poszerzającymi zakładkami w pasie, spodnie dresowe z grubszej dzianiny, rybaczki z mankietem, bojówki z dużymi kieszeniami, bryczesy, spodnie nad kolano.

Spódnice

Podstawowa zasada jakiej powinna się trzymać pani ogórek to zasłonięcie ud. Spódnica powinna sięgać najwyżej tuż nad kolano. Odpowiednie będą: spódnica tulipan, bombka, spódnica z gumką w pasie, spódnica z kontrafałdami, spódnica kloszowa.

Dodatki

Drobna budowa pani I nie powinna zostać przytłoczona dużą biżuterią i masywnymi dodatkami. Wskazane są szerokie paski, ale nie wojskowe pasy z grubej skóry. Warto także nosić apaszki, które przysłonią zbyt szczupłą szyję. Wskazane są także kolorowe rękawiczki, bogate chusty oraz wyraziste szale.

Należy unikać małych i ciasnych czapek, ciemnych i cienkich rajstop, wiszących, wąskich kolczyków, długich korali, dużej, masywnej biżuterii.

Wzory

Wskazane wzory dla szczupłych osób to: poprzeczne pasy, prostopadłe kraty, łagodne linie faliste, grochy, melanże, szerokie lamówki, wzory graficzne, kwiaty, żakardy. Najbardziej poszerzają wzory w kontrastowych kolorach np. białe grochy na czarnym tle.
========================= ===================
Mam nadzieję, że ten opis jest wystarczający (nie jest mój)
Oto dodatkowo filmik, który znalazłam:
http://www.jestem.pl/video/figury-kobiece-ogorek-i_631/

Poniżej kilka zdjęć

Jak tylko znajde coś na allegro to na pewno wyslę tez linki

Zachęcam także do dodawania i udzielania się
anka1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 22:57   #2
anka1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 35
Dot.: FIGURA OGÓRKA - łączmy się

Znalazłam na aukcji fajny golf- tunika
http://moda.allegro.pl/kobieca-tunik...299604778.html
Co o nim myślicie
anka1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 00:28   #3
sratatatka
Raczkowanie
 
Avatar sratatatka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 345
Dot.: FIGURA OGÓRKA - łączmy się

Moje sposoby na chudego i nieapetycznego ogóra jakim jestem: rozkloszowana spódnica z wysokim stanem (skraca talię, poszerza biodra). Rurki z luźniejszym swetrem, który spinam dość wysoko w talii wąskim paskiem. Ogólnie staram się dodać sobie w biuście i biodrach ile się da plus podkreślam talię, którą próbuję też sobie podwyższyć. Nogi mam długie i nie za chude, więc głównie je odsłaniam i jeżeli już mam coś obcisłego to tylko spodnie Płaszcz obowiązkowo z paskiem w talii (koniecznie w talii, a nie tuż nad biodrami jak to czasem bywa). Wystrzegam się bluzek bez rękawów
sratatatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 14:31   #4
robrojka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: FIGURA OGÓRKA - łączmy się

A co do tej szerokiej spódnicy z wysokim stanem na górę??
Ja mam kobaltową z czarnym pasem z gumy i nie umiem nic dobrac na górę;((
Spódnica extra wisi wiec w szafie
robrojka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.