Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-12, 22:26   #61
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Cool Dot.: Jeanine a trądzik...

Cześć dziewczynki

Ja stosuje Diane już 6 miesiąc, faktem jest,że pryszczy jest coraz mnie, co mnie cieszy, ale po tych tabletkach czuje sie fatalnie, mam okropne nastroje, i przy najbliżesz wizycie u ginka chyba z nich zrezygnuje...mam nadzieje, że pryszcze nie powrócą. ...Pozdrawiam
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:28   #62
dusia1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 51
Send a message via Skype™ to dusia1000
Dot.: Pigułki, a cera

Kurcze, ale straszycie...
Ja biore diane juz ponad 2b lata bez przerwy,bo jak sie mojego lekarza zapytalam, czy nie powinno sie co jakis czas zmieniac tabletek, to powiedzeial, ze mozna sobie klopotow ze zmiana narobic i jeszcze zajsc w ciaze.
Z kolei slyszalam juz o kobietach, ktore biora te tabletki ponad 5 lat i nic im nie jest.
Odstawiac nie chce, bo nie lubie prezerwatyw, zmieniac nie chce, bo sie boje przepowiedni mojego lekarza.
Ale to prawda, ze ochota na sex = 0 i wiecej w tym udawania niz przyjemnosci...
dusia1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:33   #63
katiii23
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar katiii23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 72
GG do katiii23
Dot.: Pigułki, a cera

Hej ja zaczełam brac diane bo miałam problemy z cera, niesety strasznie mi sie cera pogorszyła po nich a miały działc wprost przeciwniemusiałam wiec odstawic po 5 miesiacach, na szczescie w ciaze nie zaszłam plusem było jednak to ze cycuszki mi urosły i stały sie bardziej wrazliwe co do ochoty to miłam taka sama jak wczesniej:teraz znowu sie zastanawiam nad jakimis tabletkami ale jest tyle opini ze na razie nie wiem co robic!!!
katiii23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 14:51   #64
brilloaga
Przyczajenie
 
Avatar brilloaga
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6
Dot.: Pigułki, a cera

Hej. Ja biorę juz 10-ty miesiąc Diane 35. Moja ginekolog mówi, że jeszcze da mi na 2 miasiące i koniec. Na razie mam cere piękniutką, ale po tym co przeczytałam tu boje się co będzie jak odstawie te piguły. Chcę dalej brać jakies anty, ale juz z powodu ich działania anty a na cere moga działac wspomagająco- byleby mnie tylko za bardzo nie obsypało. Myslalam o nowych Jasmine- czy ktos z was zna te piguły. Jeszcze nie pyałam o nie mojej ginekolog. Co o tych labletkach sadzicie? Czy dobrze zabezpieczaja, bo słyszłam, że na cerę dzialaja wspomagająco.
brilloaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 17:41   #65
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Pigułki, a cera

Ja brałam tabletki harmonet rok. Odstawiłam je pół roku temu i do tej pory męczy mnie okropny trądzik (a wcześniej przed braniem tabletek,nie miałam tego problemu, czasem tylko jakaś krostka wyskoczyła). Poza tym cały układ hormonalny mi sie popsuł, wątroba i podczas i ch brania przytyłam 8-9 kg. teraz już schudłam , ale walcze z cerą. i przyjmuje antybiotyki na cere. wiem że to dobra zabezpieczenie, prawie nie ograniczajce ale przestanie brać tych tabletek za dużo kosztuje organizm i cere
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:55   #66
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Pigułki, a cera

nie wiedzialam ze harmonet tez pozytywnie dziala na cere...
moja kolezanka go zazywa i rzeczywscie buzke ma 1 klasa
no coz po odastawiniu roznie bywa niektorym cera sie pogarsza inni nie widza zmain lub widza poprawe
ehhh ja z moim szczesciem nawet nie mysle o tym co bedzie w grudniu(wtedy mowie tabletka papa buzaiczki
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 11:40   #67
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Pigułki, a cera

kiniusia harmonet dla mnie idealnie działał na cere, nie musiałam używać żadnych podkładów ani kremów, tak to ładnie wygladało, tylko po odstawieniu było tak jak pisałam w wątku wyżej - pojawił się potworny trądzik.
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-26, 19:10   #68
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pigułki, a cera

otoz to... ja po polrocznej przerwie znow od tygodnia biore Harmonet cera sie poprawila, narazie nic nie przytylam zobaczymy co bedzie dalej
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 13:47   #69
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Pigułki, a cera

Cześć
Ja właśnie skończyłam swoje pierwsze opakowanie Yasmin,podobno te tabletki nie zatrzymują wody w organiźmie i przez to można stracić na wadze.
U mnie niestety było inaczej przytyłam ze 3 kg i strasznie bolały mnie piersi a przez pierwsze pare dni miałam mdłośći. Jedynym plusem jest to że cera troche mniej mi sie przetłuszcza i jak by było mniej wągrów. Zauważyłam też że włoski mam dłużej świeższe ale za to strasznie mi sie łuszczy skóra na nogach.Poprosiłam lekarza o przepisanie innych tabletek i zmienił mi na Jaenine
podobno też dobrze działają na cere.
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 14:16   #70
lincia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Pigułki, a cera

Ja również nie mam najciekawszych nowin... Nie miałam nigdy wiekszych problemów z cerą jednak czasem sie cos pojawiało, więc moja gin zmienila mi z cilesta na Janine. Była poprawa ale to jeszcze nie to. Czekałam aż wyjdą Yasmin, popularne i podobno na pierwszym miejscu pigułki dla kobiet w Niemczech.
Jednak 3 tygodnie temu zrobilam sobie przerwe w braniu no i stało sie. Wysypalo mnie na maxa juz po kilku dniach. Zalamalam sie jak nigdy.To bylo conajmnej 3 razy gorzej niz kiedy kolwiek mialam. Poszlam do gin i mowie o co chodzi, od razu bez wahania przepisala mi yasmin. No ale jeszcze tydz czekac musze do wziecia pierwszej. Ratuje sie Physiogelem Hypoallergicznym - Cleanser (polecam do cery wrażliwej i trądzikowej) i Davercinem, niestety on juz jest na receptę. Ale naprawde jest rewelacyjny, smaruje wieczorem a rano juz prawie nic nie widac.
Tylko zastanawia mnie jak kiedys naprawde bede chciala przestac brac piguly to jak to zrobic? Za dwa tyg ide do gin pogadac o tym i dokladnie sie dowiedziec co i jak temu zapobiegac..
Pozdrawiam Was dziewczyny i trzymajcie sie jakos.

Jescze tylko pytanie... dot Diane: Czy po dluzszym zazywaniu tych tabletek nie spotkalyscie sie z jakimis guzkami albo gorzej-rakiem? Ja za duzo slyszalam o roznych przypadkach po braniu tych i mam jakies sceptyczne nastawienie do nich choc wiem ze dzialaja naprawde dobrze na cere...
__________________
lincia
lincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 16:03   #71
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Pigułki, a cera

Lincia a ile kosztują te Yasmin? A co do większej zachorowalności na raka przy antykoncepcji hormonalnej, to czytałam, że poprostu u kobiet biorących tabletki, rak częściej i szybciej jest wykrywany, ponieważ badają sie one regularnie u lekarza i robią wyniki. POZDRAWIAM
daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 17:01   #72
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Pigułki, a cera

A Czy Te Yasmin To Silnie Dzialaja Na Cere?
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 17:20   #73
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Pigułki, a cera

Witaj
Ja właśnie skończyłam pierwsze opakowanie Yasimin i mam wrażenie że moja cera i włosy nie przetłuszczają sie tak bardzo jak zawsze.
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 01:20   #74
lincia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Pigułki, a cera

Yasmin kosztuja ok 48 zl przynajmniej u mnie we Wrocku. Są troche drozsze niz Janine (które brałam wczesniej) ale jeżeli naprawde mają działać to wole doplacić niż siedziec nadąsana w domu
Daphne81 widzę że czytasz Cosmo co?
Chodziło mi o ten konkretny rodzaj pigulek (Diane)
Yasmin maja ok połowę dawki tego co Diane jeżeli chodzi o skuteczność walki z trądzikiem ale sa lżejsze dla organizmu i łatwiej przyswajalne. Tzn nie obciążają tak wątroby i przede wszystkim nie zniżają ochoty na sex do zera. A co lepsze podobno po nich sie absolutnie nie tyje... wręcz przeciwnie!!! Mają jakis tam skladnik moczopędny i można zrzucic pare kilo jak to moja gin powiedziala.
Więcej tutaj http://www.antykoncepcja.com.pl/Yasmin.htm
__________________
lincia
lincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 05:53   #75
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pigułki, a cera

Ech, dziewczyny.. Każda z nas jest inna i inaczej reaguje na tabletki. To, czy są to Yasmine, czy Diana czy jeszcze jakieś inne, tak naprawdę ma minimalne znaczenie - wszystkie działają na podobnej zasadzie. Jednym z nas przyjmowanie ich nie sprawia problemu (a wręcz pojwiają się korzyści), inne mają kłopoty (chociażby wspomniane już w tym wątku przybieranie na wadze).
Ja przez 2 lata brałam Logest (podobno są to tabletki z możliwie najmniejszą dawką hormonów i tym samym - najłagodniejsze dla organizmu). I niestety - nie dość, że trochę przytyłam, to jeszcze przez pierwszy okres brania tych tabletek, miałam sporo objawów ubocznych - zawroty głowy, migreny, mdłości. Po odstawieniu skoczyło mi z kolei ciśnienie i to do tego stopnia, że przez 2 tygodnie ratowałam się przepisanymi przez lekarza lekami na obniżenie ciśnienia (dodam, że jestem młoda - a wtedy miałam 22 lata).
No i teraz też mam problem - wczoraj dostałam nowe tabletki (Novynette, ponoć też łagodne). Chciałabym je zacząć stosować, choćby z uwagi na nieregularny okres (wahania rzędu 27 dni - 35 dni, są subtelenie mówiąc wkurzające). Obawiam się jednak reakcji swojego organizmu
Niestety, jedne z nas mają większą tolerancję na hormony, inne mniejszą. I najlepiej sprawdzić jak to jest we własnym przypadku, nie ma co się zbytnio sugerować opiniami innych, bo nie zawsze zgodzą się one z tym, czego doświadczymy osobiście
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 07:25   #76
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Pigułki, a cera

Dziewczyny ja również brałam diane 35 i wrescie je odstawiłam, na własne życzenie.
Cena oczywiście poprawiła mi się i to bardzo mocno, po odstawieniu był tylko taki kilku dniowy okres "załamania", bo powychodziły syfki, ale w małym stopniu.
Teraz jest dobrze
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 15:24   #77
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Jeanine a trądzik...

Ja zażywam Yasmine od miesiąca i musze wam powiedzieć ze widze różnice w wyglądzie mojej cery. Skóre mam tłustą ze skłonnością do wyprysków ale trądziku nie mam. Zobacze co bedzie przy następnym opakowaniu.
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 17:07   #78
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: Pigułki, a cera

Czesc dziewczyny. Jestem juz po pierwszej miesiaczce bez pigułek. Moja cera jest w miare ładna. Nie jest gładka, ale cudów nie oczekuje. Ale powiem wam , ze jestem w szoku jak szybko zmalały mi piersi. Musiałam kupic mniejszy stanik o cały rozmiar. Teraz sa malutkie. A z przyszczami jescze musze poczekac do 3 cyklu, zeby sie cieszyc. Pozdrawiam
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 20:50   #79
karoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: roztocze :)
Wiadomości: 211
Dot.: Jeanine a trądzik...

Dziewczyny napiszcie ile kosztuja te tabletki w aptece?
karoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 08:15   #80
meegi240
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jeanine a trądzik...

Cytat:
Napisane przez anetak
Ja zażywam Yasmine od miesiąca i musze wam powiedzieć ze widze różnice w wyglądzie mojej cery. Skóre mam tłustą ze skłonnością do wyprysków ale trądziku nie mam. Zobacze co bedzie przy następnym opakowaniu.
hej.a wjakiej cenie sa te tabletki?
meegi240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 16:28   #81
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
diane 35????

hej,lekarz mi przepisał diane 35,dziewczyny napiszcie co o nich sadziecie???czy ktoras od nich utyła???lecza tradzik???mam 22 lata.
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 16:34   #82
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: diane 35????

Wypowiedziałam sie juz w poscie pieska. Tam gdzie o to pytałas. Poszukaj troche na temat DIANY jest duzo wiadomosci na forum. Pozdrawiam
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 16:59   #83
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: diane 35????

dziekuje,kasandra ale czemu tak utyłas???taki mialas wzmozony apetyt?to ze piersi urosły to sie bardzo ciesze bo mam malutkie...urosły któres jeszce???piszcie prosze czy wy tez przytyłyscie????
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 17:06   #84
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: diane 35????

dziewczyny a moze jakies inne tabletki polecicie,ktore beda zabezpieczac-wiadomo przed czym poprawia stan cery,a przy tym nie utyje,a po odstawieniu pryszcze nie wyskocza ze zdwojona sila???!!!!pomóżcie!!!faj nie tez jakby troche piersi mi urosły po nich hihisłyszalam,ze takie sa...
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 17:30   #85
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: diane 35????

Ja biorę Diane od roku, po 3 miesiącach od wzięcia pierwszej tabletki cera nadal była (moim zdaniem, bo znajomi, mówili, że jest widoczna lekka poprawa) fatalna, więc nie wytrzymałam i poszłam do dermatologa. I to leki od dermatologa pomogły mi na trądzik, a nie Diane, choć nadal ją biorę, bo boję się ją odstawiać bez konsultacji z ginekologiem. Ja nie przytyłam po Dianie i nie miałam żadnych dolegliwości podczas brania tych tabletek. Mam tylko nadzieję, że kiedy rzucę te tabletki, nie dostanę jakiegoś wysypu pryszczy... A! Biust mi nie urósł, a tez na to liczyłam.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 19:08   #86
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: diane 35????

Ja brałam te tabletki parę ładnych lat, przede wszystkim antykoncepcja i ginekolog mi je przepisała abym nie miała problemów z cerą i faktycznie cerę miałam piękną,
Ogólnie biorąc te tabletki żadnych skutków ubocznych (tych zauwazalnych gołym okiem) nie zauważyłam nie utyłam, źle się nie czułam, regularne , krótkie miesiączki.Pod odstawieniu miałam wysyp ale potem jakoś się unormowało. Cerę mam względną tylko wczasie owulacji wyskakują mi niespodzianki ale mają taką postać , że jak ich nie ruszę to same znikną. Minus zauważyłam jeden i to dopiero po czasie, nagle ni stąd ni z owąd pojawił się cellulitis i to taki widoczny choć nie byłam gruba.Po odstawieniu się wyraźnie zmniejszył
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 19:39   #87
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: diane 35????

dzieki ,moze ktos jeszcze opisze mi swoje doświadczenia?
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 11:58   #88
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pigułki, a cera

Pigułki, a cera... ale nie ona jedna...
Słuchajcie, może mi doradzicie. Muszę zdecydować, czy na nowo zacznę stosować antykoncepcję (tabletki Novynette). Jest kilka za, jest kilka przeciw. Pomóżcie mi proszę podjąć decyzję!
Za przemawiają: fakt, że mam nieregularne miesiączki i potwornie bolesne (aktualnie siedzę w pracy i zwijam się z bólu), no i że jest to przy okazji zabezpieczenie
Przeciw: poprzednio jak brałam Logest, to miałam trochę objawów ubocznych, poza tym boję się, że przytyję i przestanę tolerować soczewki kontaktowe (podobno się to zdarza).
I jestem w kropce. Naprawdę nie wiem, co robić
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 21:33   #89
lincia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Pigułki, a cera

Hmmm... Moim zdaniem powinnas porozmawiac o tym z gin. Teraz sa tabletki po ktorych sie nie tyje, to wiem na pewno (Janine, Yasmin nie wiem jak Logest).
Mi Janine, ktore bralam poprzednio wyregulowaly miesiaczki nie tylko co do dnia ale co do godziny. A co do soczewek to moze lekarz doradzic jakie beda naj mniej wpywaly na to. Druga sprawda to taka, ze musisz wybrac miedzy "dobrem a zlem" jak to pewien ksiadz powiedzial. Ale troche w tym racji jest... Nigdy nie wiadomo co takie pigulki moga zrobic w naszych organizmach. Wiemy tylko o tym co na ulotce zamieszczone: w niektorych przypadkach... tralala. Ale nie pisza o rzeczach ktore sie zdazaja i koncza sie naprawde tragicznie dla kobiety. Ja mam taka swiadomosc a jednak biore. To tak jak z paleniem papierosow. Wiemy ze to trujace ale palimy... (tzn ja nie pale ) Sama musisz podjąc decyzje...
__________________
lincia
lincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 06:54   #90
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pigułki, a cera

Dzięki lincia, przemówiłaś mi do rozumu Chyba faktycznie się wstrzymam i przy okazji pogadam o tym z moją ginekolog. Poza tym jak tak sobie teraz myślę, to nie ma sensu truć się tylko po to, żeby jeden dzień w miesiącu nie zwijać się z bólu. No i szczęśliwie są jeszcze rezerwy (czyt. prezerwatywy)
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.