ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 14:11   #1501
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez ola_smile Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny na info Ale te filtry to dla mnie totalna porażka. Wiem, wiem....trza jes stosować ale ja poprostu nie moge dzisiaj rano musiałam wyjsc z doma wiec stwierdziłam ze nałoze balsam do opalania (35 filtr) bo nic innego nie mam z filtrem. No i normalnie świeczka(shine like starrrr). Ale podejzewam ze po kazdym kremie z tak duzym filtrem gęba mi sie bedzie swiecic jak ksiezyc. No i ja juz nie wiem co robic. Jak narazie twarz mam niezbyt wyględna a po nałozeniu filtru to wygladam jak wyjdz stad i tak stwierdziłam ze nie ma mowy- nie bede tak na swiat wychodzic. wiec albo zrezygnuje z acne dermu albo....no własnie i tu mam do was kolejne pytanko- a moze jednak znalazłby sie jakis krem po nałozeniu którego skóra sie nie swieci? a moze istnieje jakis podkład z duzymi filtrami( w co wątpie)? własnie- taki podkład byłby idealny, czy cusik takiego istnieje? Help Me
może mnie tu pobijecie..ale stosuję filtr 15 w kremie nawilżającym, nienawidzę filtrówm nawet po tym kremie się świecę, ale znośnie
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 16:28   #1502
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
może mnie tu pobijecie..ale stosuję filtr 15 w kremie nawilżającym, nienawidzę filtrówm nawet po tym kremie się świecę, ale znośnie
Oj, masz rację - należy Ci się lanie. Nota bene: być może istnieje filtr, po którym byś się mniej świeciła, niż po tym kremie. (a czy on stabilny chociaż?)

ola_smile - nic konkretnego nikt Ci nie doradzi; nie ma filtra, który byłby matowy na każdej buzi. Są za to filtry matowe na konkretnych cerach.

Obydwu Wam radzę wydębienie jak największej ilości próbek.

Napiszę Wam, jak to wygląda u mnie, ale nie będzie to wyznacznikiem dla Was; potraktujcie to raczej jako przykład.

Zero świcenia - LRP FE
Minimalne świecenie - krem Avene do cery suchej
Świecenie znośne (jeszcze można iść do ludzi) - LRP DP
Świecenie mocne - LRP FE Corps, Iwostin krem
Latarnia - LRP CF, LRP LV, Solar Expertise L'Oreala (cała seria)

Wszystkie dane dotyczą filtrów solo.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 17:02   #1503
konstrukt
Raczkowanie
 
Avatar konstrukt
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 81
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja mam troszkę dziwne pytanie
Z jakich części twarzy zaczyna schodzić wam skóra?

Zawsze myślałam, że jeśli zaczną mi odstawać skórki to najpierw na policzkach i skroniach bo tam mam skórę najbardziej suchą (a właściwie normalną) a tu trach, najpierw schodzi mi strefa T a na reszcie twarzy nic się nie dzieje.

Czy ja jestem normalna ?
__________________
Monika

konstrukt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 17:18   #1504
Nikogo Słoneczko
Raczkowanie
 
Avatar Nikogo Słoneczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: .
Wiadomości: 473
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

czy acne derm jest dostepny bez recepty?
__________________

emptiness.




"Z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto.."
Nikogo Słoneczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 19:43   #1505
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Oj, masz rację - należy Ci się lanie. Nota bene: być może istnieje filtr, po którym byś się mniej świeciła, niż po tym kremie. (a czy on stabilny chociaż?)

ola_smile - nic konkretnego nikt Ci nie doradzi; nie ma filtra, który byłby matowy na każdej buzi. Są za to filtry matowe na konkretnych cerach.

Obydwu Wam radzę wydębienie jak największej ilości próbek.

Napiszę Wam, jak to wygląda u mnie, ale nie będzie to wyznacznikiem dla Was; potraktujcie to raczej jako przykład.

Zero świcenia - LRP FE
Minimalne świecenie - krem Avene do cery suchej
Świecenie znośne (jeszcze można iść do ludzi) - LRP DP
Świecenie mocne - LRP FE Corps, Iwostin krem
Latarnia - LRP CF, LRP LV, Solar Expertise L'Oreala (cała seria)

Wszystkie dane dotyczą filtrów solo.
Selekcjonerko stosowałam juz filtry i one chyba są dla innych ludzi a nie dla mniemaiłam lrp ahthelios, właśnie FE(świeciłam się i rozjuszył naczynka), avene emulcja-świeciłam sięm bioderma photoderm(jak latarnia), no i zniechęciłam się, teraz stosuję hydraphase xl legere, nie wiem czy ten filtr jest stabilny...nawet jeśli to i tak ładuję podkłady, które destabilizują, wiem że ta wypowiedź jest do kitu, ale taka jest [prawda, wcale tego nie pochwalam, ale moja cera strasznie się błyszczy nawet bez filtra
Cytat:
Napisane przez konstrukt Pokaż wiadomość
Ja mam troszkę dziwne pytanie
Z jakich części twarzy zaczyna schodzić wam skóra?

Zawsze myślałam, że jeśli zaczną mi odstawać skórki to najpierw na policzkach i skroniach bo tam mam skórę najbardziej suchą (a właściwie normalną) a tu trach, najpierw schodzi mi strefa T a na reszcie twarzy nic się nie dzieje.

Czy ja jestem normalna ?
nie martw się, mam tak samo:najpierw nosek, a teraz broda

Cytat:
Napisane przez Nikogo Słoneczko Pokaż wiadomość
czy acne derm jest dostepny bez recepty?
tak, jest
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:09   #1506
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

phdwao, a jakiego filtra SPF15 używasz?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:50   #1507
Nikogo Słoneczko
Raczkowanie
 
Avatar Nikogo Słoneczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: .
Wiadomości: 473
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

dzięki
mam wielką chęć wypróbować ale chyba nic z tego bo nie dam rady stosowac filtrow. Z braku kasy i z powodu megaswiecenia mojej buzi, nie uzywam nawet zadnych kremow bo swieci sie po wszystkim czym tylko ją ruszę;/ coż
__________________

emptiness.




"Z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto.."
Nikogo Słoneczko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 21:16   #1508
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
phdwao, a jakiego filtra SPF15 używasz?
hydraphase xl legere LRP
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 22:13   #1509
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
hydraphase xl legere LRP
Dobrze, że chociaż fotostabilny Ale w dzień taki jak ten [u mnie było mnóstwo słońca, musiałam przemykać cichcem w cieniu (mimo antka DP na buzi), bo świeżo oblazłam po atredermie. Jakiś słońcowstręt mi się po kwaszeniu i retinoidowaniu włączył ] piętnastka to stanowczo za mało. Staraj się chociaż unikać bezpośredniego kontaktu ze światłem słonecznym.

A najlepiej, gdybyś się przekonała, że życie z filtrem wcale nie boli. Bo nie boli! Być może nie wyłażą Ci teraz nowe przebarwienia, ale [pozwól, że posłużę się swoim pryszczato-plamiastym przykładem] zanim poznałam Wizaż (i filtry) również używałam kwasów (w tym AD) i przebarwienia potrzebowały znacznie więcej czasu, by zniknąć. A filtr cudownie przy kuracji wybielającej pomaga! Nie mówię o bieleniu-efekcie doraźnym. Buzia Ci się odwdzięczy, zobaczysz.
Jeżeli chodzi o świecenie- może to zabrzmi mało wiarygodnie - nie znam skuteczniejszego kremu matującego niż mój filtr. No, może nie do końca, bo filtr sam w sobie nie matuje, jednak filtr + skrobia Dry flo zmieszana z pudrem sypkim (dla lekkiego koloru) daje mi mat na większość dnia. A to nie lada wyczyn. Normalnie świecę się po wszystkim po 2h. Wypróbowałam miliony kombinacji. Nic. Latarnia, statkom mogę drogę wskazywać.
Musisz tylko się przełamać. Nie wszystko, co tłuste i białe jest takie straszne Oswajaj się powoli z filtrami- najpierw nałóż tyle, ile jest w stanie przyjąć twoja cera, nawet jeżeli jest to niewiele, i sukcesywnie zwiększaj ilość filtra.

No. Koniec tej filtrowej propagandy
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 22:17   #1510
Coco trini
Raczkowanie
 
Avatar Coco trini
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 328
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Uzywałam AD jakoś rok temu i już w pierszym tygodiu zobaczyłam że moja cera wyglada świetnie znikneły zaskórniaki i zbledły przebarwienia używałam go jakies 3 mies. i zrobiłam przerwe pozniej znowu zaczełam uzywac i rezultatu poprawy już nie było!znowu przerwałam stosowanie cera przez ten czas bardzo mi się pogorszyła wiec wrociłam kolejny raz do AD i efektów znowu zero!Czy skóra mogła sie przyzwyczaic do stosowania Acne dermu?
__________________
POMOC DLA WANDY https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post39786455

Dziękuje za każda pomoc
Coco trini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 10:52   #1511
sky_15
Raczkowanie
 
Avatar sky_15
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 292
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witajcie

Właśnie nałozyłam AD i strasznie mnie piecze buźka
Zapłaciłam za ten preparat 20 zł ale nie załuję
Jakie efekty?
Poczekajcie... :P
__________________
Cierpienie daje prędką dojrzałość.
sky_15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 13:42   #1512
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Dobrze, że chociaż fotostabilny Ale w dzień taki jak ten [u mnie było mnóstwo słońca, musiałam przemykać cichcem w cieniu (mimo antka DP na buzi), bo świeżo oblazłam po atredermie. Jakiś słońcowstręt mi się po kwaszeniu i retinoidowaniu włączył ] piętnastka to stanowczo za mało. Staraj się chociaż unikać bezpośredniego kontaktu ze światłem słonecznym.

A najlepiej, gdybyś się przekonała, że życie z filtrem wcale nie boli. Bo nie boli! Być może nie wyłażą Ci teraz nowe przebarwienia, ale [pozwól, że posłużę się swoim pryszczato-plamiastym przykładem] zanim poznałam Wizaż (i filtry) również używałam kwasów (w tym AD) i przebarwienia potrzebowały znacznie więcej czasu, by zniknąć. A filtr cudownie przy kuracji wybielającej pomaga! Nie mówię o bieleniu-efekcie doraźnym. Buzia Ci się odwdzięczy, zobaczysz.
Jeżeli chodzi o świecenie- może to zabrzmi mało wiarygodnie - nie znam skuteczniejszego kremu matującego niż mój filtr. No, może nie do końca, bo filtr sam w sobie nie matuje, jednak filtr + skrobia Dry flo zmieszana z pudrem sypkim (dla lekkiego koloru) daje mi mat na większość dnia. A to nie lada wyczyn. Normalnie świecę się po wszystkim po 2h. Wypróbowałam miliony kombinacji. Nic. Latarnia, statkom mogę drogę wskazywać.
Musisz tylko się przełamać. Nie wszystko, co tłuste i białe jest takie straszne Oswajaj się powoli z filtrami- najpierw nałóż tyle, ile jest w stanie przyjąć twoja cera, nawet jeżeli jest to niewiele, i sukcesywnie zwiększaj ilość filtra.

No. Koniec tej filtrowej propagandy
ojej,ale sie postarałaśech..musz ę pomysleć, mam w domu filtr,no może się przełamięa gdzie tą skrobię mogę kupić?

co do szczypania AD juz mnie nie szczypie w końcu
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 15:52   #1513
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
[...]gdzie tą skrobię mogę kupić?[...]
W mazidłach:
-> http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 16:56   #1514
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
baaaaaaardzo dziękuję, zrobię tam zakupya czy ta skrobi bielei?i czy zostawia"płaski mat"?to mnie interesuje
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 18:54   #1515
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Hej,
o osławionym Acne Dermie czytałam juz kilka razy na wizazu i zastanawiam się czy by go nie wypróbować. Mam jednak sporo wątpliwości...

Nie zależy mi na wybieleniu cery<nawet wolałabym nie bo i tak mam jasną> ani pozbyciu się przebarwień.
Moim głównym problemem są zaskórniki i pojawiające się od czasu do czasu pryszcze.

W kuracji Acne Dermem przeraża mnie:
-cena <AD + filtr - nawet nie wiem ile to wychodzi ale pewnie dużo za dużo jak na mnie>
-łuszczenie, pieczenie
- rygor stosowania wysokich <i dających błysk!> filtrów

Jak myślicie: czy AD jest dla mnie czy wypróbować coś innego<np. co>?
Wiem, że nie wiecie jaka mam skóre, czy pomoże mi AD itd...
Chodzi mi o to czy po tym co napisałam myślicie że warto się w to wszytsko bawić i inwestować jesli nie interesuje mnie jedno z głównych zastosowań AD?
karamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 18:55   #1516
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
baaaaaaardzo dziękuję, zrobię tam zakupya czy ta skrobi bielei?i czy zostawia"płaski mat"?to mnie interesuje
Phdwao - a jak będziesz robić tam zakupy to dokup sobie do skrobii jedwab w proszku. Zmieszane razem dają super efekt - miękkość i gładkość. Utrwalają makijaż, matowią filtry.
Mnie skrobia nie bieli nic a nic.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 21:13   #1517
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez karamba Pokaż wiadomość
Hej,
o osławionym Acne Dermie czytałam juz kilka razy na wizazu i zastanawiam się czy by go nie wypróbować. Mam jednak sporo wątpliwości...

Nie zależy mi na wybieleniu cery<nawet wolałabym nie bo i tak mam jasną> ani pozbyciu się przebarwień.
Moim głównym problemem są zaskórniki i pojawiające się od czasu do czasu pryszcze.

W kuracji Acne Dermem przeraża mnie:
-cena <AD + filtr - nawet nie wiem ile to wychodzi ale pewnie dużo za dużo jak na mnie>
-łuszczenie, pieczenie
- rygor stosowania wysokich <i dających błysk!> filtrów

Jak myślicie: czy AD jest dla mnie czy wypróbować coś innego<np. co>?
Wiem, że nie wiecie jaka mam skóre, czy pomoże mi AD itd...
Chodzi mi o to czy po tym co napisałam myślicie że warto się w to wszytsko bawić i inwestować jesli nie interesuje mnie jedno z głównych zastosowań AD?
Z tego, co piszesz, moim zdaniem, istnieją skuteczniejsze metody na Twoje problemy. AD ma wpływ zwłaszcza na przebarwienia. Przede wszystkim na zaskórniki działa natomiast Brevoxyl, tubka 40 ml kosztuje tyle, co AD, a starcza nawet na 2-3 miesiące. Nie wybiela aż tak skóry, za to wysusza. Mniej też uwrażliwia na słońce, co nie znaczy, że nie powinno się stosować przy nim filtrów. Ale ostatecznie jak ktoś jest uparty to przynajmniej mniej się narazi. Możesz też spróbować kwasu salicylowego w postaci Effaclaru K albo maseczki aspirynowej. Wychodzi to jednak drożej, niż Brevoxyl, poza tym filtry są bardziej wskazane.

Żeby nie robić off-topów w wątku o AD, radzę wpisać w wyszukiwarkę "Brevoxyl", "maseczka aspirynowa", "Effaclar K".
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 21:36   #1518
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Phdwao - a jak będziesz robić tam zakupy to dokup sobie do skrobii jedwab w proszku. Zmieszane razem dają super efekt - miękkość i gładkość. Utrwalają makijaż, matowią filtry.
Mnie skrobia nie bieli nic a nic.
kupięa powiedz ile kosztuje tam przesyłka, w jakiej fromie wysyłają, ile się czeka?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 22:44   #1519
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Przesyłka priorytetowa wynosi 8 zł. Zawsze wszystko jest bardzo dobrze zabezpieczone, buteleczki owinięte w kartoniki, całość wypełniona papierem, by się nie przesuwało podczas transportu.
A na przesyłkę czeka się niedługo, ale zależy to też od tego czy dany produkt jest dostępny w sklepie, czy trzeba na niego poczekać dłużej niż 24 godziny (pojawia się taka informacja przy dokonywaniu zakupów).
Nigdy jednak nie czekałam na przesyłkę dłużej niż 4-5 dni roboczych. Zawsze dokonywałam płatności przelewem zaraz po dokonaniu zakupów.

Podsumowując: rzetelnie, szybko. Bardzo polecam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 23:29   #1520
ola_smile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

a czy te specyfiki-- skrobie i jedwab- mozna dostac w aptekach czy cus takiego? iI czy takie opakowanie tych cosiuf na długo starcza?aha- i czy tą skrobie to trzeba koniecznie w lodówie trzymac?niom i jakie proporcje tej skrobi do jedwabiu są ? czy jesli do skrobi bym dodała jedwabiu to moge jeszcze to wszystko z pudrem połączyc? Troszkiem duzo sie nazbierało tych moich pytan:P Ale bede b. wdzieczna za odp
ola_smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 23:51   #1521
ola_smile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

ps czy któras z was uzywała moze kremu Olay - Complete Care Krem nawilżający na dzień SPF15? Tak sie zastanawiam czy by tego nie nakładac na twarz zamiast typowych filtrów? Bo u mnie to jak narazie tragedia z tym jest Co myslicie o tym kremie? Czy to az taki zły byłby pomysł gdybym tego uzywała na codzien zamiast normalnych filterków?
ola_smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 23:55   #1522
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ojej,ale sie postarałaśech..musz ę pomysleć, mam w domu filtr,no może się przełamię
Bo pamiętam, jakie sama miałam opory przed filtrami. Wtedy łykałam tetracyklinę, a było upalne lato, więc filtr to była konieczność. Poza tym miałam wielkiego farta- Anthelios DP akurat wchodził na rynek, (chyba) Sylwiasta go chwaliła, więc wzięłam w ciemno, nie czytając o innych. No i okazał się tym jedynym Nawet ten alkohol w składzie mi nie wadzi. Próbowałam potem Vichy, Avene, SVR, ale żaden mi nie podpasił. W moim przypadku ważne jest jeszcze to, że w ogóle mnie nie zapycha, a mam ku temu skłonności.
A jaki masz?
Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
co do szczypania AD juz mnie nie szczypie w końcu
Zazdroszczę. Nienawidzę tego. Mam ochotę zadrapać się na amen.

Cytat:
Napisane przez ola_smile Pokaż wiadomość
a czy te specyfiki-- skrobie i jedwab- mozna dostac w aptekach czy cus takiego? iI czy takie opakowanie tych cosiuf na długo starcza?aha- i czy tą skrobie to trzeba koniecznie w lodówie trzymac?niom i jakie proporcje tej skrobi do jedwabiu są ? czy jesli do skrobi bym dodała jedwabiu to moge jeszcze to wszystko z pudrem połączyc? Troszkiem duzo sie nazbierało tych moich pytan:P Ale bede b. wdzieczna za odp
Nie, tylko tu -> www.mazidla.com (przynajmniej ja nigdzie indziej w sieci nie widziałam, bo w realu niet na pewno). Czy na długo starcza to zależy, ile się pudrujesz Mojej kupionej rok temu kończy się data ważności, a dna nadal nie widać. Skrobi nie trzyma się w lodówce, a w temperaturze pokojowej. Jakie proporcje nie pamiętam, może ktoś inny pomoże. Możesz połączyć z pudrem, ja łączę, bo jednak trochę bieli i daje płaski mat (jedwab to łagodzi)

A, i zgadzam się z Selekcjonerką- brevoxyl jest świetny na zaskórniki, ale okrutnie wysusza.
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 08:06   #1523
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Przesyłka priorytetowa wynosi 8 zł. Zawsze wszystko jest bardzo dobrze zabezpieczone, buteleczki owinięte w kartoniki, całość wypełniona papierem, by się nie przesuwało podczas transportu.
A na przesyłkę czeka się niedługo, ale zależy to też od tego czy dany produkt jest dostępny w sklepie, czy trzeba na niego poczekać dłużej niż 24 godziny (pojawia się taka informacja przy dokonywaniu zakupów).
Nigdy jednak nie czekałam na przesyłkę dłużej niż 4-5 dni roboczych. Zawsze dokonywałam płatności przelewem zaraz po dokonaniu zakupów.

Podsumowując: rzetelnie, szybko. Bardzo polecam.
bardzo dziękuję

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Bo pamiętam, jakie sama miałam opory przed filtrami. Wtedy łykałam tetracyklinę, a było upalne lato, więc filtr to była konieczność. Poza tym miałam wielkiego farta- Anthelios DP akurat wchodził na rynek, (chyba) Sylwiasta go chwaliła, więc wzięłam w ciemno, nie czytając o innych. No i okazał się tym jedynym Nawet ten alkohol w składzie mi nie wadzi. Próbowałam potem Vichy, Avene, SVR, ale żaden mi nie podpasił. W moim przypadku ważne jest jeszcze to, że w ogóle mnie nie zapycha, a mam ku temu skłonności.
A jaki masz?
filtr mam avene emulsja
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 09:12   #1524
sky_15
Raczkowanie
 
Avatar sky_15
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 292
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dziewczyny i Chłopaki!

Nie umiem uwierzyć jakie cuda dokonał Acne Derm na mojej skórze !!!
Co prawda czuje jak mnie piecze, ale skoro piecze to działa ;]
Buzia wygląda bardzo świeżo i nie ma tych uporczywych przebarwień
Uwaga dla Was! Ponieważ AD przesusza skurę to w okolicy oczu nakładam krem nawilżający z Ziaji lub tonik do oczu również owej firmy

Pozdrawiam
__________________
Cierpienie daje prędką dojrzałość.
sky_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 10:25   #1525
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Z tego, co piszesz, moim zdaniem, istnieją skuteczniejsze metody na Twoje problemy. AD ma wpływ zwłaszcza na przebarwienia. Przede wszystkim na zaskórniki działa natomiast Brevoxyl, tubka 40 ml kosztuje tyle, co AD, a starcza nawet na 2-3 miesiące. Nie wybiela aż tak skóry, za to wysusza. Mniej też uwrażliwia na słońce, co nie znaczy, że nie powinno się stosować przy nim filtrów. Ale ostatecznie jak ktoś jest uparty to przynajmniej mniej się narazi. Możesz też spróbować kwasu salicylowego w postaci Effaclaru K albo maseczki aspirynowej. Wychodzi to jednak drożej, niż Brevoxyl, poza tym filtry są bardziej wskazane.

Żeby nie robić off-topów w wątku o AD, radzę wpisać w wyszukiwarkę "Brevoxyl", "maseczka aspirynowa", "Effaclar K".
Dzięki! W takim razie pomyślę nad innym rozwiązaniem. Chyba najbardziej podoba mi się ta maseczka aspirynowa bo tez o niej czytałam.
karamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 11:17   #1526
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez ola_smile Pokaż wiadomość
[...] i jakie proporcje tej skrobi do jedwabiu są ?[...]
Olu - na pozostałe pytania odpowiedziała Ci już dokładnie Guia.
2 gramy jedwabiu w proszku starczą na całe opakowanie dry - flo.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 00:33   #1527
ola_smile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dzieki jeszcze raz a co myslicie o kremach:
a) Irena Eris krem ochronny do cery fotowrazliwej SPF 30
b) Lirene Dermoprogram cera wrazliwa krem nawilzająco-ochronny SPF 30
c) Ziaja Sopot Sun Krem do cery fotowrazliwej SPF 25
d) Olay Complete care Multi Radiance SPF 15 Emulsja rozświetlająco- nawilzająca do cery tłustej i mieszanej.
Czy któras z was uzywała któregos z tych kremu na dzien jako krem ochronny przed słoncem? Jak wam sie wydaje - czy którys byłby dobry? aha- i jesli uzywałyscie/uzywacie któregos z nich to piszcie czy sie skóra swieci i czy dobre pod makijaz sąpozdrowionka
ola_smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 03:21   #1528
MartiniBianco
Raczkowanie
 
Avatar MartiniBianco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 249
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam, AD stosuje od 4 dni i widze poprawe, ale czytam was i czytam i wyczytałam ze przesusza no wiec ja mam odwrotny problem mianowicie budze się z milimetrowa warstwą tłuszczu na buzi, w dzień po ok 2 h od nałozenia takze zaczynam sie niemiłosiernie świecić... poza tym czy po nałozeniu AD moge dodatkowo miejsca w których mam ranki nałozyć sudocrem. No i to niemiłosierne pieczenie (( czuje je przez cały dzień...
__________________
Ćwiczę do upadłego... silną wolę... przy lodówce
MartiniBianco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 07:27   #1529
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Troche mnie bawi to co piszecie. Chyba odrobime przesadzacie z tymi specyfikami i całą inną chemią.
Ja nigdy (jak długo stosuję kwasy) nie stosowałam tylu rzeczy, o których tutaj czytam, a buzie mam jak niemowalak (prawie) ...
Może two kwestia pielęgnacji, a może po prostu moja skóra niejest karyśna, chociaż jestem alergiczką o naczykowej cerze.
Zwrócę wam uwagę na jedną rzecz, mianowicie jeśli chcecie, żebyw asze buźki wyglądały względnie dobrze nie wystarczy tylko chemia na pyszczek. Trzeba pamiętać o właćiwym sposobie odżywiania się. Nie mówię o wielkich wyrzeczeniach, zrezygnowaniu z kilku batoników na rzecz marchewki i wodzie zamiast np. coli ...
Pozatym suplementy typu cynk, które poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci i przyspiezszają regeneracji. No i oczywiście wit C i rutyna ( nie tylko pomaga w przeziębieniach, ale wzmacnia naczynka), wit. A (betakaroten), która jest antyoksydantem i działa jak filt tyle, że od wewnątrz.
Na mnie to działa...
Nie zapomnijcie, że papierochy i alkochol oraz brak snu także szkodza ...
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 08:18   #1530
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez ola_smile Pokaż wiadomość
Dzieki jeszcze raz a co myslicie o kremach:
a) Irena Eris krem ochronny do cery fotowrazliwej SPF 30
b) Lirene Dermoprogram cera wrazliwa krem nawilzająco-ochronny SPF 30
c) Ziaja Sopot Sun Krem do cery fotowrazliwej SPF 25
d) Olay Complete care Multi Radiance SPF 15 Emulsja rozświetlająco- nawilzająca do cery tłustej i mieszanej.
Czy któras z was uzywała któregos z tych kremu na dzien jako krem ochronny przed słoncem? Jak wam sie wydaje - czy którys byłby dobry? aha- i jesli uzywałyscie/uzywacie któregos z nich to piszcie czy sie skóra swieci i czy dobre pod makijaz sąpozdrowionka
Z tego, co pamiętam, żaden z tych kremów nie jest fotostabilny. Przejrzyj listę:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...36#post4836036

Cytat:
Napisane przez Belladonna7 Pokaż wiadomość
Troche mnie bawi to co piszecie. Chyba odrobime przesadzacie z tymi specyfikami i całą inną chemią.
Ja nigdy (jak długo stosuję kwasy) nie stosowałam tylu rzeczy, o których tutaj czytam, a buzie mam jak niemowalak (prawie) ...
Może two kwestia pielęgnacji, a może po prostu moja skóra niejest karyśna, chociaż jestem alergiczką o naczykowej cerze.
Zwrócę wam uwagę na jedną rzecz, mianowicie jeśli chcecie, żebyw asze buźki wyglądały względnie dobrze nie wystarczy tylko chemia na pyszczek. Trzeba pamiętać o właćiwym sposobie odżywiania się. Nie mówię o wielkich wyrzeczeniach, zrezygnowaniu z kilku batoników na rzecz marchewki i wodzie zamiast np. coli ...
Pozatym suplementy typu cynk, które poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci i przyspiezszają regeneracji. No i oczywiście wit C i rutyna ( nie tylko pomaga w przeziębieniach, ale wzmacnia naczynka), wit. A (betakaroten), która jest antyoksydantem i działa jak filt tyle, że od wewnątrz.
Na mnie to działa...
Nie zapomnijcie, że papierochy i alkochol oraz brak snu także szkodza ...
Nie bardzo rozumiem, dlaczego Cię to "bawi". Moja Siostra ma idealną cerę, a ogranicza się jedynie do jej mycia co wieczór. Takie ma geny. Jeżeli też masz tak dobre geny - Twoje szczęście.

Jednakże odpowiednią pielęgnacją osoby, które nie są takimi szczęśliwcami, mogą nieco przechytrzyć naturę. Ja np. teraz mam cerę porównywalną z Siostrą. Muszę w to jednak włożyć nieco wysiłku.

Oczywistym chyba dla wszstkich Biochemiczek jest, że dobra dieta i zdrowy tryb życia to podstawa w dbaniu nie tylko o skórę, ale w ogóle o urodę.

Skoro nie jesteś w stanie tego empirycznie stwierdzić (bo nie masz co naprawiać), nie powinno Cię bawić to, że ktoś stosuje dużo specyfików. Każda cera jest inna, i komuś może to służyć.

Koniec off-topu.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.