Zupy. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-26, 13:52   #61
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

1. ZUPA FASOLOWA

Kości, marchew, warzywa smakowe, cebula, fasola, ziemniaki, mąka pszenna, słonina, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie
Kości zalać zimną wodą, dodać sól, ugotować wywar. Fasolę namoczyć na kilka godzin w przegotowanej wodzie, ugotować w wywarze wraz z wodą, w której się moczyła]. Warzywa i ziemniaki umyć, rozdrobnić, dodać do wywaru, ugotować. Słoninę stopić, przyrządzić zasmażkę z cebulą, podprawić zupę, dodać przyprawy, zagotować.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:52   #62
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

2. ZUPA GROCHOWA

Kości, kiełbasa zwyczajna, boczek wędzony, marchew, cebula, warzywa smakowe, groch, ziemniaki, mąka pszenna, smalec, czosnek, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie.
Kości umyć, zalać zimna wodą dodać sól, ugotować wywar. Groch namoczyć na kilka godzin w przegotowanej i ostudzonej wodzie, ugotować w wodzie w której się moczył. Warzywa i ziemniaki umyć, rozdrobnić, ugotować na wywarze z kości. Kiełbasę umyć, pokrajać w kostkę. Do zupy dodać groch, kiełbasę i przyprawy. Przyrządzić zasmażkę z cebulą, podprawić zupę, zagotować. Czosnek rozetrzeć z solą, dodać do zupy, przyprawić do smaku.
Namoczony groch można ugotować bezpośrednio na wywarze po wyjęciu kości; kiełbasę można lekko podsmażyć na tłuszczu- dodać do zupy.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:53   #63
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

3. ZUPA GROCHOWA Z MAKARONEM

Przygotować jak zupę grochową z tym, że kiedy warzywa i ziemniaki będą już podgotowane, dodać do zupy makaron, ugotować. Słoninę stopić, kiełbasę lub boczek pokrajać w kostkę, podsmażyć lekko na tłuszczu z cebulą, dodać do zupy zamiast zasmażki.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:53   #64
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

4. ZUPA WIEJSKA

Kości, marchew, warzywa smakowe, cebula, fasola, makaron, ziemniaki, mąka pszenna, słonina, pietruszka zielona.
Ugotować wywar z kości. Fasolę namoczyć w przegotowanej i ostudzonej wodzie, ugotować w wodzie w której się moczyła. Warzywa i ziemniaki umyć, rozdrobnić, gotować na wywarze z kości. Gdy częściowo podgotują się, dodać do zupy makaron, ugotować. Do zupy dodać fasolę wraz z wodą, w której się gotowała. Słoninę stopić, przyrządzić zasmażkę z cebulą. Zupę podprawić, zagotować, przyprawić do smaku. Pietruszkę zieloną opłukać, drobno pokrajać, dodać do zupy.
- Fasolę można ugotować w wywarze z kości wraz z wodą, w której się moczyła /przed dodaniem warzyw/.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:53   #65
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

5. BARSZCZ CZERWONY Z MŁODYCH BURAKÓW

Kości, marchew, warzywa smakowe, cebula, buraki młode z liśćmi, ziemniaki, mąka pszenna, śmietana18% , mleko, cukier, sól, kwas cytrynowy lub ocet.
Kości umyć, zalać zimną wodą, dodać sól, ugotować wywar. Warzywa i ziemniaki oczyścić, opłukać, rozdrobnić. Buraczki młode dokładnie umyć, korzenie oczyścić, opłukać, rozdrobnić wraz z liśćmi. Do wywaru z kości dodać warzywa, ziemniaki i buraki, ugotować. Przyrządzić zawiesinę z mąki i mleka, podprawić barszcz, zagotować, dodać śmietanę zakwasić, przyprawić do smaku.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:53   #66
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

6. BOTWINA Z JAJEM

Kości, marchew, warzywa smakowe, cebula, buraki, botwina, mąka pszenna, śmietana 18%, cukier, sól, kwas cytrynowy, lub ocet, jajka.
Kości umyć zalać zimna wodą, dodać sól, ugotować wywar. Warzywa i buraki umyć, oczyścić rozdrobnić. Botwinę umyć, dokładnie oczyścić drobno pokrajać. Buraki zalać wrzącą wodą, ugotować, odcedzić wywar do naczynia. Warzywa ugotować na wywarze z kości, pod koniec gotowania dodać botwinę, ugotować dodać odcedzony wywar z buraków, zakwasić. Przyrządzić zawiesinę z mąki i wody, podprawić botwinę, zagotować, dodać śmietanę, przyprawić do smaku. Jaja ugotować na twardo. Podawać botwinę z jajkiem
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:54   #67
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

7. CHŁODNIK Z BOTWINĄ

Kości, warzywa smakowe, buraki, botwina, ogórek świeży, jajka, mleko zsiadłe, cukier, koperek zielony, sól, kwas cytrynowy, pietruszka zielona.
Warzywa umyć, rozdrobnić, dodać do wywaru, ugotować. Buraki umyć, obrać, rozdrobnić i ugotować oddzielnie wywar z buraków. Botwinę opłukać, pokrajać, ugotować na odcedzonym wywarze z buraków, dodając kwas cytrynowy. Połączyć z wywarem podstawowym. Mleko zsiadłe roztrzepać, wlać do przestudzonego wywaru, dodać obrane i pokrajane w paski ogórki, umyty, drobno pokrajany koper i zieloną pietruszkę. Przyprawić do smaku. Podawać z jajem ugotowanym na twardo.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-26, 13:54   #68
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

8. ZUPA KALFIOROWA Z ZIEMNIAKAMI

Kości, Marchew, warzywa smakowe, kalafior, ziemniaki, mąka pszenna, śmietana 18%, mleko, cukier, pietruszka.
Kości umyć, rozdrobnić, zalać zimną wodą, dodać sól, ugotować wywar. Kości wyjąć z wywaru. Warzywa i ziemniaki umyć, oczyścić, opłukać, rozdrobnić. Kalafiory oczyścić, umyć, podzielić na różyczki. Kalafior z dodatkiem soli i cukru ugotować oddzielnie. Rozdrobnione składniki dodać do wrzącego wywaru i ugotować. Wrzucić ugotowany kalafior. Zupę przyprawić zawiesiną z mąki i wody lub mąki i mleka, zagotować, dodać śmietanę, przyprawić do smaku. Dodać zieloną pietruszkę.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:54   #69
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

9. ZUPA KOPERKOWA Z ZIEMNIAKAMI

Kości, marchew, warzywa smakowe, koperek zielony, ziemniaki, mąka pszenna, margaryna, śmietana 18%, sól.
Kości umyć, rozdrobnić, zalać zimną wodą, dodać sól, ugotować wywar. Kości wyjąć z wywaru. Warzywa i ziemniaki umyć, oczyścić, opłukać, rozdrobnić, dodać do wrzącego wywaru, ugotować. Do zupy dodać margarynę i śmietanę. Koperek opłukać, drobno pokrajać, dodać do zupy. Przyprawić do smaku.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:54   #70
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

10. KAPUŚNIAK MAZURSKI

Kości, marchew, warzywa smakowe, cebula, kapusta kiszona, ziemniaki, mąka pszenna, słonina, sól, liść laurowy, ziele ang.
Kości umyć, rozdrobnić, zalać zimną wodą, dodać sól, ugotować wywar. Kości wyjąć z wywaru. Warzywa i ziemniaki umyć, oczyścić, opłukać, rozdrobnić, dodać do wywaru, gotować. Gdy ziemniaki będą miękkie, dodać kapustę, ugotować. Przyrządzić zasmażkę z cebulą, podprawić zupę, dodać przyprawy, zagotować. Przyprawić do smaku.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:54   #71
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

11. ZUPA OGÓRKOWA

Kości, marchew, warzywa smakowe, cebula, ogórek kiszony, ziemniaki, mąka pszenna, śmietana 18%, cukier, margaryna, sól.
Kości umyć, rozdrobnić, zalać zimną wodą, dodać sól, ugotować wywar. Kości wyjąć z wywaru. Warzywa i ziemniaki umyć, oczyścić, opłukać, rozdrobnić, ugotować na wywarze. Ogórki obrać, rozdrobnić, zetrzeć na tarce jarzynowej, podlać wodą i udusić na tłuszczu. Gdy ziemniaki będą miękkie, do zupy dodać ogórki. Przyrządzić zawiesinę z mąki i wody, podprawić zupę, zagotować, dodać śmietanę i margarynę, zupę przyprawić do smaku.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-26, 13:55   #72
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

ŻUR

Zrobić zakwas. Mąka żytnia, czosnek, woda. 4-5 dni kwasić.

Zakwas, boczek, mąka, wywar z jarzyn, pieprz, ziele angielskie, cebula, biała kiełbasa.
Ugotować wywar z jarzyn wraz z białą kiełbasą. Usunąć jarzyny, dodać zakwas. Usmażyć boczek z cebulą, dodać do żurku.
Dodać mąkę, doprawić przyprawami.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:55   #73
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

. ŻUREK DOMOWY

Na wywarze z kości ugotować marchew, pietruszkę, seler, czosnek. Na koniec gotowania dodać majeranek i słodką śmietanę z solą. Doprawić. Na talerze rozłożyć gotowane jajko, boczek, wędzoną kiełbaskę-pokrojone w kosteczkę. Można też wrzucić do garnka z zupa. Ziemniaki oddzielnie na talerz, lub wcześniej dodać do wywaru z warzywami
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:55   #74
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

BARSZCZ UKRAIŃSKI

Na wywarze z kości, zielem i liściem.
Buraki surowe starte na tarce jarzynowej dusić na smalcu, dodać cukier i ocet. Pod koniec duszenia dodać koncentrat pomidorowy i chwilę poddusić. Marchew i pietruszkę starte na jarzynówce i cebule pokrojoną w kostkę udusić na maśle. W wywarze gotować ziemniaki i kapustę 15 minut. Dodać buraki, warzywa i majeranek. Gotować 10 minut. Masło rozetrzeć z natką pietruszki i czosnkiem. Dodać osoloną śmietanę, nie gotować.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:55   #75
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

ZUPA MEKSYKAŃSKA

2 średnie cebule i 3 ząbki czosnku pokroić w kostkę i podsmażyć.

Do tego dodać 2 kostki mielonego mięsa i poddusić. Uduszoną potrawę przełożyć do garnka, dodawać z zalewami; kukurydzę, fasolę białą i czerwoną, podlać wodą. 30 Dag pieczarek obgotować w wegecie 10 min. Zagotować wszystko razem z pieczarkami pokrojonymi w kostkę, dodać słoiczek koncentratu pomidorowego, doprawić solą, pieprzem i ostra papryką. Gotować jeszcze 10 min. Do talerza można zetrzeć żółty ser.
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 13:56   #76
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Zupy..Zupy..

oto moje przepisy na zupki
moze ktoras cos znajdzie dla siebie
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 00:23   #77
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Zupy..Zupy..

Szybka zupka krem z kalafiora

Zagotowac wode z wegeta, wrzucic umyte rozyczki sredniej wielkosci kalafiora i ugotowac.
Odstawic na bok i rozmiksowac ten ugotowany kalafiorek. Postawic znowu
na gaz i wrzucac kawalki serka topionego o smaku smietankowym (np. pol krazka
serkow Hochland), gotowac jeszcze chwilke az do calkowitego rozpuszczenia serkow.
Na koniec mozna jeszcze wsypac koperek i ponownie zmiksowac. Gotowe - malo pracochlonne ale smaczne i syte

Taka szybka zupe zrobila ostatnio moja mama, skad ma przepis - nie wiem.
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:23   #78
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zupy..Zupy..

A ja mam przepis na zupę ziemniaczaną po indyjsku, oto przepis:

6 ziemniaków
duża cebula
łyżeczka imbiru i 1/2 łyżeczki cynamonu
po 2 łyżeczki mielonego kminku i kolendry
1 łyżeczka curry
ząbek czosnku
1 l bulionu jarzynowego
łyżeczka oleju
sól, grubo zmielony pieprz

Ziemniaki obrać, pokroić w kostkę, cebulę i czosnek posiekać.
Rozgrzać olej i usmażyć cebulę nie rumieniąc [można ją obrobinę posolić], + czosnek i przyprawy, smażyć minutę mieszając, + ziemniaki + bulion i gotować na małym ogniu aż ziemniaki będą miękkie. Zmiksować i doprawić mocno pieprzem i ewent. solą[bulion jest słony].
Zupa ma dosyć niecodzienny smak, ale mnie bardzo smakowała.

Czy któraś z Was posiada może przepis na dobry bulion warzywny?

Zapomniałam dodać, że przepis pochodzi z książki "Pysznie do 300 kalorii" - polecam!
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2006-01-11 o 13:23
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 12:55   #79
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Zupy..Zupy..

Nudeline .IlonaP fajne te wasze zupki, wlasdnie o takie cosik orginalnego mi chodziło i sprawdzonego i pysznego... zapisalam bedę gotować

Co do bulionu to prosta sprawa. Poczytaj post BeatyWi w tym wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...84#post1144184
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-11, 13:09   #80
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zupy..Zupy..

Nie ma sprawy, jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę. Sama sobie narobiłam smaku na tę zupę i właśnie idę ją miksować. Ja również mam w domu małego żarłacza z dużym, zupkowym apetytem, a czasami nie chce mi się samemu wymyślać, więc Twój wątek mi się przyda!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 10:09   #81
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Zupy..Zupy..

To moze jeszcze ja zaproponuje jedna z moich ulubionych zup:

MADZIARSKA ZUPA GULASZOWA
- po 20 dag chydej wolowiny i wieprzowiny
- 3-4 ziemniaki
- strak zielonej lub czerwonej papryki
- 3 cebule
- 3 kostki bulionu warzywnego
- lyzka koncentratu pomidorowego
- lyzka slodkiej papryki
- po pol lyzeczki ostrej papryki, suszonego tymianku i kminku
- 2-3 lyzki posiekanej natki pietruszki
- 3 lyzki oliwy
- sol

Kostki bulionu rozpuscic w 6 szklankach wrzatku. Cebule pokroic w cwiercplasterki i zeszklic na oliwie. Dolozyc pokrojone w kostke mieso, chwile smazyc, a nastepnie podlac kilkoma lyzkami bulionu i dusic pod przykryciem. Gdy mieso bedzie prawie miekkie, wrzucic obrane i pokrojone w kostke ziemniaki i papryke oraz wlac wrzacy bulion. Gotowac jeszcze 15 min. Na koniec dodac koncentrat pomidorowy i wszystkie przyprawy, zagotowac. Na talerzu posypac zielenina.

Moje modyfikacje:
- rzadko daje mieso mieszane - zazwyczaj albo wolowine albo wieprzowine i zawsze wychodzi pyszna
- daje ok 3x wiecej ziemniakow
- oprocz 6 szklanek bulionu dolewam jeszcze kilka szklanek samej wody (ze wzgl na to, ze dodaje wiecej zimniakow i wtedy zupa bylaby za gesta)

Przepis pochodzi z dolaczonej niegdys do Poradnika Domowego ksiazeczki Potrawy Swiatowej Slawy.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 14:39   #82
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zupy..Zupy..

Wzcoraj zrobiłam zupę z programu "Polska od kuchni" i tak mi zasmakowała, że postanowiłam "odgrzać" ten wątek. Aż niedowiary, że coś tak banalnego może być takie dobre!

Składniki:
1 l bulionu mięsnego lub warzywnego [może być z kostki]
4 ziemniaki
3 marchewki
1 cebula
plaster szynki

Przygotowanie:
Ziemiaki pokroić i ugotować w połowie wywaru do miękkości.
Marchewkę i cebulę pokroić, podsmażyć na łyżce masła i również ugotować w pozostałym wywarze do miękkości. Gotujemy w dwóch garnkach oddzielnie, 20 minut wystarczy.
Zawartość obu garów zmiksować i wlać na talerz po łyżce każdego.
Posypać szynką pokrojoną w paseczki i usmażoną na patelni.

moja modyfikacja:
Zamiast masła dałam oliwę; zmiksowałam tylko marchewkę i dolałam do bulionu z ziemiakami uprzednio ją doprawiając do smaku świeżo zmielonym pieprzem; na wierzch dałam kleksa z jogurtu [o smażeniu szynki nie ma co marzyć, bo od kiedy jestem w ciąży nie mogę znieść zapachu mięsa i wędliny!]. Tak jak nic mi nie przechodzi przez gardło, tak pochłonęłam 2 porcje.
Polecam
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 18:09   #83
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Zupy..Zupy..

Cieszę się, że ten wątek nie zginął, bo uwielbiam zupki .
Podajecie naprawde wspaniałe przepisy, ale zabrakło jednego-zupa z soczewicy.Czy któraś z Was robiła może tę zupę?Bardzo prosze o przepis.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 20:36   #84
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Zupy..Zupy..

ILONAP, jutro zrobie zupke z twojego przepisu, za ktory dziekuje
od kilku dni zastanawialam sie wlasnie nad ugotowaniem jakiejsc pysznej zupki
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 09:27   #85
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zupy..Zupy..

Xsandro, widziałam jakąś na forum, wpisz w wyszukiwarkę.
Ja mam przepis ale niesprawdzony:
2/3 szklanki zielonej soczewicy
cebula, 2 marchewki, 3 duże pomidory
1 l bulionu, łyżeczka oliwy
2 liście laurowe, 3 z. ziela ang., 3 ząbki czosnku, 1/2 łyzeczki kminku, sól, pieprz,
natka pietruszki.
Do wrzącego bulionu wsypać soczewicę, grube plastry marchwi, liście i ziele, i gotować pod przkryciem na małym ogniu 15 min.
Na rozgrzanej oliwie zeszklić posiekaną cebulę, dodać pomidory w kostkę, posiekany czosnek i smażyć 2-3 minuty - dodać do soczewicy i gotować dalsze 15 minut.
Zupę przyprawić i posypać natką.
Napisz, jeśli zrobisz, czy warto.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:56   #86
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Zupy..Zupy..

Mój skromny patent na zupę-krem ziemniaczany - a jakże, w końcu poznaniara ze mnie

Obieramy duuuuzą ilość ziemniaczków (jakieś 60-70% przyszłego garnka z zupką) i gotujemy je w rosołku, liściem laurowym (z kostki-jestem leniwą minimalistką)

Potem ugotowane ziamniaczki przeciakamy przez praskę (tak najlepiej-jednak męczące- często idę na skróty traktując je blenderem) i z prowotem wędrują do garnka z tymże rosołkiem. Doprawiam koniecznie gałką muszkatołową.

Na patelnie podsmażamy delikatnie cebulkę pokrojoną w drobną kosteczkę i podsypujemy ją mąką (niewiele, tak by tylko ją "opatulić")
Tę miksturę wsypujemy do gotującej się przyszłej zupki i mieszamy, by nie było grudek (czasem lepiej do patelki wlać torszkęzupki, by w mniejszym naczyniu rozpuścić tę cebulową mąkę )
Na koniec po zagotowaniu i odstawieniu na trochę, by była troszkę chlodniejsza- dolewamy do smaku śmietankę (koniecznie kremówkę- wiem ze to niezdrowe, ale potrzebne do smaku)- w razie potrzeby i by być pewnym ze nie zważy nam się można oczywiście zastosować patent z dolewaniem wpierw do śmietanki zupy a dopiero potem wlać ją do reszty

Poppatrzyłam tę zupkę dawno dawno temu w Niemczech i z powodzeniem robię do dziś, a wielki gar nigdy nie wytrzymuje do dnia następnego
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 10:47   #87
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Zupy..Zupy..

Dziękuję Ci Ilonko .Już znalazłam kilka przepisów i teraz się zastanawiam, z którego skorzystać. A tak w ogóle, czy ktoś może mi wyjaśnić różnicę między soczewicą zieloną, a czerwoną (wiem, że tych odmian jest jeszcze więcej), która się do czego nadaje?
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 10:55   #88
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zupy..Zupy..

Nie ma za co, mam taką kolekcję książek kucharskich, że dla każdego znajdzie się coś dobrego - polecam się!
Jeśli chodzi o różnicę, to z tego co mi wiadomo, zielona pozostaje w całości, natomiast czerwona rozgotowuje się na puree. Jest jeszcze brązowa i czarna ale tych nie znam. A, czerwona traci kolor. Tyle wiem, może któraś z koleżanek wegetarianek będzie wiedziała więcej.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:27   #89
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Zupy..Zupy..

Dokładnie, tak jak mówi IlonaP
Fajną i dietetyczną potrawę z soczewicy przygotowują na nowy rok włosi- tradycja mówi, iż im więcej zjesz kuleczek, tym wiecej szczescia bedziesz miec w nowym roku (oni nie lubia, jej a ja wrecz przepadam)
Trzeba namoczyć soczewicę (zieloną, bo tak jak mówi IlonlaP, nie rozwala się potem) przez min godzinkę.
Potem dodać pokrojną w kosteczkę marchewkę, niedużo i mniejszą aniżeli ilość selera. Do tego koncentrat, troszkę pokrojonej cebulki- i gotować dolewając co jakiś czas wodę. Ważne by wytworzył się z tego sosik a nie zupa
Przyprawia się solą i pieprzem i na koniec u nich dodaje mortadele, ale ja sugeruję insze mięsko jak gotowany kurczaczek, czy inne mięsko kurczaczka można nawet ugotować w tym)
Ja nie żaluję pieprzu i dodaję też odrobinke curry- ale nie kazdy w koncu lubi ostre rzeczy
Wiem, iz to nie podchodzi pod zupy..bardziej pod eintopfy...ale cos tam..taki typowy eintopf to tez nie jest
Polecam, ja bym mogła tego zjeść naprawdę, dużo, zwłaszcza iż zdrowe i dietetyczne
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 02:37   #90
HEMEL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 447
Thumbs up Dot.: Zupy..Zupy..

Kilka dni temu znalazłam w necie przepis na pyszną afrykańską zupkę....podam linka może same spróbujecie....Zajadaliśm y się nią w domu jak nigdy!! jak nigdy!gorąco polecam!! http://puszkkka.spinacz.pl/przepis.php3?id=1413

__________________
NIE SPRZEDAWAJ NIEREALNYCH MARZEN...
...I NIE DAWAJ ICH NIKOMU ZA DARMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!





HEMEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-10 20:25:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.