jakie studia z maturą z Biologi?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 23:40   #31
retinolka
Raczkowanie
 
Avatar retinolka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bartoszyce
Wiadomości: 41
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cytat:
Napisane przez kochana-plotkara Pokaż wiadomość
Kurcze, ja właśnie też lubię języki, nawet chciałam rzucić jakieś studia związane z biologią żeby iść na filologie angielską.
Ale między ang podstawowym i rozszerzonym jest przepaść i o ile podstawowy zdam z palcem nie powiem gdzie, o tyle znów mam obawy o rozszerzony..
W ogóle ja jakaś panikara jestem i wychodzę z założenia że nie ma co wysoko sięgać, bo i tak nie podołam Brak mi motywacji
Mogłabym napisać identyczne zdania
Najgorsze jest to, że nawet jak juz mysle o tych studiach to i mysle o nauce ale żeby przejsc od myslenia do czynów mam przepaść jak z ang podstawowego do rozszerzonego
retinolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 01:05   #32
kochana-plotkara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 2 362
GG do kochana-plotkara
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Nie powiedziałabym że inzynieria biomedyczna jest milion razy trudniejsza od filologii ang. Wszystkie filologie są bardzo trudne.
Jeżeli jestes słaba z przedmiotów ścisłych (matma, chemia, fizyka to dla ciebie czarna magia) to faktycznie będzie to dla ciebie męczarnia-taki kierunek, szczególnie na AGH, gdzie bez dobrej znajomości matmy polegniesz na 1 roku.
To tyle odemnie.
No masz rację, źle się wyraziłam, każdy ma inne upodobania. Tylko akurat Nenya pisała, że nie miała problemów z angielskim i że miała chrapkę na rozszerzony więc pomyślałam, że taka filologia wcale nie musiałaby być dla niej trudna.
Jeśli o mnie chodzi to akurat chemie i fizykę bardzo lubię, z matematyką faktycznie - nie mam ochoty do niej przysiadać specjalnie. Iżynieria biomedyczna/filologia angielska to raczej nieporównywalne kierunki, zupełnie dwa światy. Poziom trudności zależy od zdolności.

Retinolka
dobre porównanie To, że teraz my o nauce myślimy nie znaczy że zaraz do niej przysiadamy. (btw co ja robie tu o 2 w nocy..)
Ale tak serio to cza się wziąść w garść.
__________________
studentka biologii UJ
I am bored. Take off your clothes.
kochana-plotkara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 09:22   #33
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

ja tez jestem zmartwiona co do kluczu bo czasem nie rozumiem czemu nie zaliczone ehhh zle to wszytsko jest zrobione ;/
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 09:52   #34
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Jeśli chodzi o ten klucz to ja liczyłam sobie pkt zgodnie z tym co zamieścili na stronie CKE. I wierzcie mi ale jak miałam choćby minimalnie inną odpowiedź nie dawałam sobie punktów. Byłam dla siebie bardzo surowa Ale przed kluczem ostrzegała mnie moja nauczycielka. Mówiła, że trzeba się go "nauczyć".

Filologia to dla mnie za wysokie progi bo to już nie jest ten łatwiutki angielski z liceum. Jak maturę napisałam z palcem w d*** to studia w tym kierunku już sielanką nie będą. Fakt, nigdy nie miałam trudności z językiem, ale bałabym się że nie dam rady Ale kto wie... W akcie desperacji pojadę do Tarnowa studiować filologię. A poza tym pasowałoby pokazać się w Anglii i poobcować z językiem a na to mnie niestety nie stać.

A inżynieria biomedyczna... hmm wiem że też trudna zwłaszcza, że jest tam fizyka, której nienawidzę. W przedmiotach ścisłych orłem nie jestem. Lubię rozwiązywać zadania z matematyki czy chemii, ale jak jestem sama i nie muszę się spieszyć. Myślę, że jakby mnie studia zainteresowały(a czytając plany bardzo mnie ciekawią) to do nauki bym się przyłożyła. Ale to jest teoria... w praktyce może być inaczej

Plotkara ja jeszcze oprócz AGH zainteresowałam się Politechniką Krakowską, ale coś mnie jej progi dziwią. Strasznie niskie. Z tym co teraz zdawałam dostałabym się bez problemu.
Aaa i jeszcze Uniwersytet Rolniczy w Krk Ale tam to już towaroznawstwo i technologia żywienia

A ja dalej nie wiem czy wybrać mam angielski rozszerzony czy polski może nie będę wybierać i wezmę obydwa
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 12:48   #35
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

ja to z rozszerzeniem z pol i ang bym nie dala sobie rady bo nie mam talentu do jezykow ... wole tak jak biologi nauczyc sie zrozumiec to duzo łatwiejsze
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 12:55   #36
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Rozszerzony angielski wbrew pozorom nie jest taki straszny.
Ale bardzo wiele zależy od nauczyciela i klasy do jakiej trafiliście. Ja chodziłam do klasy gdzie angielski ralizowaliśmy jako przedmiot rozszerzony. Ale do drugiej klasy LO nie mieliśmy nauczyciela i było bimbanie. Pod koniec drugiej klasy dostaliśmy taką babke że w połowie 3 klasy mieliśmy przerobiony cały materiał 3 Lat i zaczeliśmy powtarzac do matury. Próbną cała klasa zdała na 75% wzwyż zarówno z podstawy i rozszerzenia. Także nie jest to takie strasznie jeśli ma sie super nauczyciela
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 12:59   #37
izzie
Zakorzenienie
 
Avatar izzie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 6 856
GG do izzie
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Hej ja zdawałam maturę z biologii ale to było daaaawno I do niczego mi się ta biologia później nie przydała. Był to przypadkowy wybór i fajnie, że Ty się zastanawiasz nad tym wcześniej
Potem odkryłam że ja jednak umysł ścisły jestem i teraz studiuję na AGH ale na moim kierunku rządzi matma i fiza a z biologią raczej nie ma nic wspólnego.
Moja młodsza siostra zdawała w tym roku maturę z biologii i poszła na pielęgniarstwo.
Życzę dobrego wyboru
izzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 13:03   #38
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Ja zdawałam rok temu mature z biologii i poszłam na kosmetologię z tym przedmiotem masz duże pole do popisu możesz iść na psychologię, fizjoterapię, wszelkie nauki medyczne itp... lecz jeżeli chcesz iść na prywatne studia to nie liczy się co zdawałaś , przyjmą cię na każdy kierunek
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 13:08   #39
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cytat:
Napisane przez Nenya_89 Pokaż wiadomość

Plotkara ja jeszcze oprócz AGH zainteresowałam się Politechniką Krakowską, ale coś mnie jej progi dziwią. Strasznie niskie. Z tym co teraz zdawałam dostałabym się bez problemu.
Aaa i jeszcze Uniwersytet Rolniczy w Krk Ale tam to już towaroznawstwo i technologia żywienia

A ja dalej nie wiem czy wybrać mam angielski rozszerzony czy polski może nie będę wybierać i wezmę obydwa
A w tym roku na jaki kierunek składałaś i na jaką uczelnie?

Na PK wcale nie są tak bardzo niskie progi. Zależy na jaki kierunek.
na AGH tak samo. W tym roku bardzo wysokie progi były na geodezję, ale są kierunki na które przymują wszystkich którzy złożą dokumenty bo są to mało oblegane kierunki.
Natomiast Uniwersytet Rolniczy o którym wpomniałaś-kierunek technologia żywienia jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na tej uczelni.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 13:24   #40
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Shena w tym roku składałam na Uniwersytet Łódzki na psychologię, ale to tak dla świętego spokoju. Wiedziałam, że się nie dostanę. Miałam iść na inną uczelnie, do innego miasta i do tamtch wymagań sie dostosowywałam... długa historia. Szczerze mówiąc nie chciałam iść w tym roku na studia. Nie byłam do końca zdecydowana co chcę studiować a poza tym mam ciężką sytuację w domu i możliwe że musiałabym zrezygnować ze studiów.

Na PK sprawdzałam progi na to co mnie interesowało. Widziałam, że jest dosyć duże zróżnicowanie. Nie znalazłam jedynie progu na inżynierię biomedyczną. Ale zakładam, że był dosyć wysoki.

Zauważyłam, że chcę iść na najbardziej oblegane i wymagające kierunki. Zawsze byłam ambitna tylko, że tych ambicji nie dostosowałam do umiejętności

siokoladka ja nauczycielkę ang miałam genialną. Każdy na nią narzekał, ale ja ją bardzo lubiłam. Wmagająca, ale wymagała tego co przyda nam się na maturze i by dogadać się w obcym kraju Tylko, że ja jestem po podstawie więc do rozszerzonego musiałabym się sama przyłożyć.
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 08:50   #41
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

z tego co czytam to wy zdolne jestescie ... ja z moimi nauczycielami od ang to daleko nie zajde ... nie sa dobrzy ... ucza chyba zeby uczyc :/

a babka od biologi to powiedziala ze ma nadzieje ze nikt nie zdaje bioli bo na wiecej niz 30 % my nie napiszemy .... ehh babka nie umie uczyc i pozniej wali takie teksty
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 13:04   #42
uknow
Wtajemniczenie
 
Avatar uknow
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 2 249
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

hej, ja jestem juz na 4 roku archeologii ,na maturze zdawalam polski, angielski i biologie, ale wszystko na poziomie rozszerzonym i nie bylo problemu ze studiami.
__________________
Nowa Szafa
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post10151347


sama, lecz nigdy samotna
uknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 13:08   #43
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

ja zdawałam mature z biologii podst i jestem na turystyce i rekreacji
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 10:28   #44
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

W tym orku zdawałam maturę z biologii rozsz.i chemii podstawowej i dostałam sie na Biologię. Można składać na Turystykę i rekreacje, Akademie medyczne-elektroradiologia,dietety ka,ratownictwo medyczne , pedagogiki , logopedie , biotechnologie , oceanografię , geodezję .
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 23:44   #45
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Ja skończyłam biologię i nie polecam tego kierunku, bo nic po nim nie ma. W Polsce nauka kuleje, jeśli nie pójdziesz na doktoranckie, możesz co najwyżej pracować w laboratorium przy szpitalu za 700zł (najczęściej jeszcze mniej, bo pół etatu) albo w szkole. Nie pracuję w zawodzie, tylko w finansach i informatyce.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 23:47   #46
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

niestety wcale nie chciałam sie dostać na biologię, ale tak wyszło- co zrobić. powiedz mi, jest ciezko na biologii ? duzo chemii ?
może uda mi sie przenieść na pedagogikę ..
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 01:04   #47
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Na UJ bardzo dużo chemii, ogólnie dużo godzin i kucia.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:50   #48
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Aż się boję co mnie czeka.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 11:02   #49
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

nio pedagogika moim zdaniem lepsza jak nie chcesz byc nauczycielem czy czyms takim bo wsumie chyba to po biologi mozna robic
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 11:52   #50
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Klaudia dasz rade wkońcu z miszmasza jesteś
Gadałam z koleżanką koleżanki która skończyła właśnie pierwszy rok na Bio na UG. I napisze Ci na miszu co i jak tylko mi przypomnij ;P
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 13:32   #51
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Ok Sioko
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 10:55   #52
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Tak mało osob sie wypowiedzialo w porownaniu do tego ile osob ja co roku zdaje ;( szkoda
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:33   #53
asi_ula
Zadomowienie
 
Avatar asi_ula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 191
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cześć
Zdawałam w tym roku maturę, ale trochę ją olałam i miałam mało punktów. Mimo to dostałam się na fajne studia - inżynieria biomedyczna na UŚ. Zdawałam rozszerzoną biologię i chemię (a tej ostatniej też zbytnio nie lubię). W sumie matura jest oparta głównie na czytaniu ze zrozumieniem. Nie trzeba wkuć materiału z 3 lat na pamięć, wystarczy trafić na umiejętnie sformułowane pytania.. w moim przypadku były tragiczne, dziewczyny, które zdawały chemię wiedzą o czym mówię Nie mniej jednak założycielce wątku życzę udanego wyboru i powodzenia na maturze
__________________



She ricochets!
And you don't notice.
She's in your head!
And you just don't notice...
<3

>10<





asi_ula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 12:51   #54
afri
Raczkowanie
 
Avatar afri
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 151
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

a może architektura krajobrazu hmm?
afri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 15:02   #55
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

tylko, że na architekturę krajobrazu trzeba mieć jeszcze zdolności plastyczne, wyobraźnię... Jakbym miała to nawet bym się nie zastanawiała jakie studia wybrać no ale cóż - talentu artystycznego nie mam.
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 18:54   #56
ma_linka
Zadomowienie
 
Avatar ma_linka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 007
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

ja planuję w przyszłym roku zdawać właśnie rozszerzoną maturę z biologii i potem iść na psychologię. szkoda, że neurobiopsychologia to nie we Wrocławiu
__________________


ma_linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 19:52   #57
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Sama biologia na psychologię nie starcza, trzeba zdać matme lub WOS, historię.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:11   #58
ma_linka
Zadomowienie
 
Avatar ma_linka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 007
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

wiem, że trzeba chyba matmę będę zdawać, bo z wosem jest różnie, np. w tym roku go nie było na psychologię... ale przeraża mnie wizja matury z matmy
__________________


ma_linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 11:12   #59
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

W tym roku na psychologię wymagali biologię/matmę/historię Wos-u nigdzie nie widziałam. Myślę, że wystarczyłoby też zdawanie polskiego na poziomie rozszerzonym. Ewentualnie angielskiego. Bo szczerze mówiąc biologia-historia lub matematyka-historia to nie są za bardzo pokrewne przedmioty
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 11:18   #60
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Na Uniwersytecie Gdańskim na psychologie obowiązkowe były Polski i Obcy wiadomo, a ponadto dwa z pięciu do wyboru : Biologia Fizyka Historia Matematyka Geografia
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.