Jaki kupic parowar? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-19, 13:30   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

Jaki kupic parowar?


Ja sie nie znam i ogladam wlasnie oferty w sklepie. Najpopularniejszy wydaje sie byc tefal vitamin - http://www.euro.com.pl/parowary/tefa...vitamin-.bhtml tutaj pisza ze ma moc 2000. Czy w ogole moc jest wazna w tym urzadzeniu? W sensie inne parowary maja znacznie mniejsza np ten - http://www.euro.com.pl/parowary/dane...tml#content_3c ktory jest tez mniejszy.

A moze oprocz parametrow macie jakies doswiadczenia z konkretnymi modelami? ktorys polecacie? Na co zwracac uwage? Zalezy mi raczej na niewielkim kompaktowym sprzecie (chyba ze wielkosc tez duzo zmienia), latwym i szybkim w obsludze. Jakie funkcje moze miec itp.

Wiem ze temat juz byl i nawet czytalam, ale nadal nie wiem co warto kupic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 13:37   #2
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jaki kupic parowar?

Ja mam Mante, zapłaciłam w Realu 80zł [o taką o: http://www.swistak.pl/a4330866,Parow...ZE-od-SS.html]
3 "piętra"+miska na ryz, ale korzystam max z dwóch.
Czym się kierować? Nie wiem, ja się kierowałam gł. ceną , trochę długo mi się robi jedzenie [np brokuły mrozone z piersią z kurczaka 20-25min], ale wychodzą smaczne, miękkie.

Jak robię jedzenie [zawsze tylko dla siebie] to wrzucam najczęsciej na 1 "piętro" rozmrozone brokuły i pokrojoną pierś, nastawiam czas na 20-25min i idę do pokoju posiedzieć na Wizazu -szybko, wygodnie. Tylko nie mam żadnego powiadomienia [typu pipczenoie], ze juz gotowe, tylko słychać takie dosc ciche wyłączenie-to jest trochę denerwujące, bo zdarzyło mi się zapomnieć o tym, ze nastawiałam obiad.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2009-10-19 o 14:12 Powód: Coś mi się pomyliło:)
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 13:41   #3
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Jaki kupic parowar?

Ja mam Kenwood'a FS 620
http://www.kenwoodworld.com/en-za/Products/Cooking-Baking/Food-Steamers/Food-Steamer3/

I jestem zadowolona. dziala jak trzeba. Posiada trzy koszyki plus miseczke na ryz.
Maksymalny czas to okolo 30 minut na mieso. Zwykle na swieze warzywa lub rybe (okolo 20 minut). Chociaz wieprzowiny nie probowalam.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2009-10-19 o 13:43
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 13:42   #4
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jaki kupic parowar?

Reno ja mam ten http://www.allegro.pl/item766681257_...rowie_hit.html

i jest niezły ,ale uzywałam tez kilku innych ,np.severin http://www.allegro.pl/item769991642_...fv_gratis.html

albo taki http://www.allegro.pl/item778190878_...w_gw_fvat.html kompletnie zwykły
...i jak dla mnie nie ma wiekszej różnicy ,poza wyglądem

Musisz przemysleć czy potrzebujesz tych bajerow typu podstawka na jajka itp
I cos jeszcze - parowar pozera sporo prądu ,ja się przymierzam do garnka http://www.allegro.pl/item784297302_...n_bg_2209.html ,a czasem po prostu gotuje na durszlaku zawieszonym nad garnikem z gotująca sie woda

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2009-10-19 o 13:43
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 14:07   #5
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Jaki kupic parowar?

Ja mam ten





Jestem zadowolona . Caly posilek mozna ugotowac w ciagu 15-20 minut. Szybko i lato sie myje. Ryz wychodzi super - sypki ale nie suchy. Uwielbiam kurczaka z ryzem i warzywami z parowaru

Dla 2 osob jest w sam raz - dla wiekszej rodziny moze byc za maly.
Chcialabym, zeby byly dodatkowe koszyczki na warzywa bo teraz musze mieszac i troche mnie to denerwuje.

Moc ma znaczenie - potrawy gotuja sie szybciej i zostaje wiecej witamin.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 14:12   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki kupic parowar?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
ten chyba mnie najbardziej zainteresowal. A faktycznie uzywasz tego aromatyzera do ziol? jak to w ogole dziala?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Musisz przemysleć czy potrzebujesz tych bajerow typu podstawka na jajka itp
I cos jeszcze - parowar pozera sporo prądu ,ja się przymierzam do garnka http://www.allegro.pl/item784297302_...n_bg_2209.html ,a czasem po prostu gotuje na durszlaku zawieszonym nad garnikem z gotująca sie woda
a do czego sluzy podstawka na jajko? w sensie gotuje sie w parowarze na twardo i chodzi o to by nie spadlo?
Co do pradu to sa jakies ergonomiczne modele?
Aha clactronica nie lubie sprzetu, chociaz faktycznie sa malo awaryjne

Layla - to te parowary same sie wylaczaja? w sensie mozna nastawic i wyjsc z domu np na zakupy?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 14:14   #7
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jaki kupic parowar?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Layla - to te parowary same sie wylaczaja? w sensie mozna nastawic i wyjsc z domu np na zakupy?
Nastawiasz czas, typu 20min i po 20min przestaje działać-tj. parować
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 14:24   #8
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jaki kupic parowar?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ten chyba mnie najbardziej zainteresowal. A faktycznie uzywasz tego aromatyzera do ziol? jak to w ogole dziala?
uzywam,ale częściej po prostu rybę np.obtaczam w ziołach i tak paruję.
Ten aromatyzer dziaała w bardzo prosty sposob. Po zdjeciu wszytskich pieter widac takie male biale kóleczko ,to on wsypujesz zioła a para ktora się wydobywa od spodu przenika przez nie i się "aromatyzuje"

jajek nie gotuje na parze a chodzi dokladnie o to ,zeby sie nie turlało tylko grzecznie stało

z tymi ekonomicznymi modelami to jest tak : wieksza moc =szybsze gotowanie=wiecje witamin ...ale tez wiekszy pobór prądu.
a z kolei te z nizszą mocą pobierają mniej prądu,ale gotuje się w nich dłużej ,wiec moze wyjsc na to samo...



Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Layla - to te parowary same sie wylaczaja? w sensie mozna nastawic i wyjsc z domu np na zakupy?
tak,wyłaczają sie same -wszytskie
tylko nie wszytskie wrzeszą ,ze juz sie wyłączyły

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2009-10-19 o 14:25
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 14:39   #9
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Jaki kupic parowar?

I narobiłyście mi ochoty na parowar, zastanawiam się nad garnkiem, bo jednak strasznie dużo to prądu wżera.

Z elektrycznych jednak wolałabym chyba taki o dużej mocy - szybsze posiłki i witamin więcej.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 16:25   #10
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Re: Dot.: Jaki kupic parowar?

Pierwszego nie warto kupować - czemu - ze względu na ułożenie tych misek, rozszerzają się u góry, a zazwyczaj korzysta się z pierwszej, czasem z dwóch naraz i tutaj ta najbliżej dołu jest najmniejsza ;p jak dla mnie to minus, bo zazwyczaj wrzucam opakowanie brokuł do korytka na samym dole i robią się szybciej niż gdybym rozbijała na jedno i potem drugie wyżej. Ale to taka moja uwaga ;p
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 17:02   #11
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Re: Dot.: Jaki kupic parowar?

ja korzystam z tego najwiekszego pojemnika...i wlasciwie prawie tylko z niego reszta lezy zdjeta gdzies w szafce
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 17:54   #12
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Re: Dot.: Jaki kupic parowar?

Ja zazwyczaj korzystam z trzech i wtedy mamy z TZ'em lunch do pracy na kolejny dzien
Chcialabym zrobic jajka kiedys tylko nie wiem w ktorym korytku je umiescic.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 22:33   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki kupic parowar?

co do polek to slyszalam, ze do roznych sie wklada ziemniaki, do innej mieso, a do innej warzywa, a i ze bardzo smacznie wychodza tak mrozonki. O jajka nic nie slyszam, zupe tez nie mam pomyslu jak sie robi w parowarze.

Ja chce raczej na prad, bo wlasnie chce miec urzadzenie niezalezne od kuchenki. Z tym, ze to pisanie ile zjada pradu troche mnie zaniepokoilo, naprawde to zuzycie jest bardziej odczuwalne niz np blendera?

Najwieksza moc 2000 widzialam wlasnie w tefal vitamin, ale w opisie jest, ze ta wieksza moc powoduje szybsze nagrzanie, a potem juz przelacza sie na nizsza by trzymac cieplo? Nie jest tak ze te tansze modele sa drozsze bo potem wiecej za prad sie placi?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 06:34   #14
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Jaki kupic parowar?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
co do polek to slyszalam, ze do roznych sie wklada ziemniaki, do innej mieso, a do innej warzywa, a i ze bardzo smacznie wychodza tak mrozonki. O jajka nic nie slyszam, zupe tez nie mam pomyslu jak sie robi w parowarze.

Ja chce raczej na prad, bo wlasnie chce miec urzadzenie niezalezne od kuchenki. Z tym, ze to pisanie ile zjada pradu troche mnie zaniepokoilo, naprawde to zuzycie jest bardziej odczuwalne niz np blendera?

Najwieksza moc 2000 widzialam wlasnie w tefal vitamin, ale w opisie jest, ze ta wieksza moc powoduje szybsze nagrzanie, a potem juz przelacza sie na nizsza by trzymac cieplo? Nie jest tak ze te tansze modele sa drozsze bo potem wiecej za prad sie placi?

Ja uzywam go dosc zadko bo moze 6 razy w miesiacu ale jakos nie zauwazylam zeby rachunki za energie byly wyzsze

Co do mojego to ma on opcje ze mozna wcisnac guzik i wtedy bardziej paruje i warzywa szybciej dochodza. Co prawda mrozonek jeszcze nie probowalam robic ale chyba sie skusze po tym co napisalas .
Jesli chodzi o zupy to mowia ze ta woda ktora scieka ma aromat warzyw i mozna tego uzyc jako bazy do zupy ale rowniez nigdy nie skorzystalam.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 07:01   #15
tobb
Raczkowanie
 
Avatar tobb
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 266
Dot.: Jaki kupic parowar?

Mój parowar to Clatronic http://www.jhm.pl/product_info.php?products_id=52. Używam go już półtora roku i jestem zadowolona.
Jeśli mogę coś doradzić to :
- jeśli zmywasz ręcznie, to radzę kupić parowar ze stalowymi miskami - np. po ugotowaniu mięsa trzeba dobrze umyć i wyszorować miski, plastik wg mnie jest mniej praktyczny (w końcu nie robią garnków z plastiku )
- wybierz model, gdzie łatwo zdjąć pojemnik, gdzie skrapla się para, w moim parowarze nie ma żadnego uchwytu w skraplaczu i jest to kłopot - jako przykład znowu podam gotowanie mięsa, gdzie skrapla się tłusta troszkę śmierdząca woda i warto od razu po ugotowaniu ją wylać. Tyle że jest to woda bardzo gorąca i gdy skraplacz nie ma uchwytu i dodatkowo jest tłusty to łatwo się poparzyć przy wylewaniu tej wody
- warto kupić model z funkcją odkamieniania - przy codziennym użytkowaniu i twardej wodzie grzałka i elementy w jej pobliżu szybko pokrywa kamień
- polecam modele z piszczeniem, czy opóźnionym startem - wystarczy nastawić i nie trzeba pilnować (dla bezpieczeństwa ważna jest funkcja wyłączania gdy skończy się woda - jeśli gotujesz coś ponad 40 minut to bez dolewania wody się nie obejdzie) - jedna osoba pisała, że parowar pobiera dużo prądu i lepsze są garnki do gotowania na parze - może rzeczywiście jest taniej, ale tam nie ma takich funkcji i trzeba tych garnków doglądać i pamiętać kiedy wyłączyć.
- i zastanów się też, czy masz miejsce na postawienie - ja zrobiłam błąd, postawiłam na blacie pod szafką kuchenną i klops - para zniszczyła mi szafkę (drzwiczki napuchły od pary), musisz znaleźć miejsce gdzie para może swobodnie uchodzić
tobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 22:17   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki kupic parowar?

na razie waham sie miedzy tymi dwoma:

http://www.euro.com.pl/parowary/zelmer-37z010.bhtml
http://www.euro.com.pl/parowary/tefa...ua-timer.bhtml

Ten tefal mi sie bardziej podoba tak ogolnie, no i chyba lepsza firma. No i mniejszy a to akurat tez plus.

Ale zelmer ma wieksza moc i wiele opinii pozytywnych. Nic nie wiem o innych funkcjach. Doradzcie mi bo chcialabym w koncu kupic a tak sie nie moge zdecydowac.

Tefal nie ma programatoru czasowego - co to oznacza? Chyba ten zelmer ma jednak lepsze parametry tech.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2009-11-03 o 22:19
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 11:46   #17
tobb
Raczkowanie
 
Avatar tobb
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 266
Dot.: Jaki kupic parowar?

Z tych dwóch patrząc na specyfikacje to wybrałabym zelmer bo ma większą moc, chociaż jeśli potrzebujesz mały parowar to może lepiej tefal. Masz rację tefal jest ładniejszy
Co do programatora i parametrów to chyba najlepiej ściągnąć instrukcje i tam wypisane są wszystkie funkcje. Jak nie znajdziesz w necie to w sklepie powinni ci dać do poczytania.
Możesz też poczytać opinie na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.
tobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 22:15   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki kupic parowar?

Na tego tefala to duzo osob narzeka, ze te plastikowe miski sa slabe, a o zelmerze pisza, ze regulator jest niezabezpieczony i latwo go zalac.

Patrze jeszcze na ten sprzet (cenowo wszystko podobnie) - http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠./dane_techniczne_p...fa52f6b95096f# ma moc 9000.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 11:39   #19
kasiapro1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki kupic parowar?

Wlasnie wczoraj zamowilam tefal VC7001 vitamin+ i co sie okazalo?Pan ze sklepu oddzwonil,ze nie sprzedadza mi tego modelu,bo z powodu przeladowania elektronika bylo wiele reklamacjii i wymian i dlatego odchodza od sprzedazy tego modelu!!No i klapa,zostalam znow z niczym.Polecil mi za to:
Zelmer 37Z011
tefal VS 4001
Czy moze ktos uzytkuje?
kasiapro1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 13:51   #20
olcia_czwa
Raczkowanie
 
Avatar olcia_czwa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 118
Dot.: Jaki kupic parowar?

Ja polecam zelmera. Tego, który napisałaś. Sprawdza się w 100%
olcia_czwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 14:49   #21
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Jaki kupic parowar?

Ja mam Tefal Parowar VS 4001 VITACUISINE, i jest chyba najlepszym tego typu sprzętem na rynku. Po pierwsze- moc jest bardzo ważna (ja w swoim mogę upiec ciasto nawet)- szybciutko robi swoje. Po drugie- rozłożenie warstw jest w nim idealne- używałam innych piętrowych i ten zdecydowanie jest najwygodniejszy. Łatwy dostęp, łatwa obsługa i najładniejszy też jest
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 10:31   #22
mellomarylka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki kupic parowar?

Zastanawiam się nad kupnem parownika:

Którą firmę polecacie:

Skłaniam się do firmy Tefal lub Philips:

Mam cztery wybrane tylko nie wiem który jest najlepszy:

Cytat:
VitaCuisine Gourmand
Vitacuisine
Vitacuisine Compact
Philips HD9160/00
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze

Edytowane przez mellomarylka
Czas edycji: 2010-12-08 o 11:40
mellomarylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 12:31   #23
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Jaki kupic parowar?

Dziewczyny który kupić ?

http://www.euro.com.pl/parowary/opis...tml#content_3c
http://www.euro.com.pl/parowary/opis...tml#content_3c
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 12:57   #24
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jaki kupic parowar?

Lepiej wybrac taki z trzema poziomami . W jednym ryz w drugim mieso czy ryba i warzywa w ostatnim. Ja mam 3poziomowy i czasem zaluje ze nie ma czwartego . A gotuje tylko dla dwoch osob.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 22:11   #25
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Jaki kupic parowar?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lepiej wybrac taki z trzema poziomami . W jednym ryz w drugim mieso czy ryba i warzywa w ostatnim. Ja mam 3poziomowy i czasem zaluje ze nie ma czwartego . A gotuje tylko dla dwoch osob.
Tyle , że ja potrzebuję 2 poziomowy
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 15:28   #26
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Jaki kupic parowar?

Podbijam temat, zastanawiam się nad Tefal Vitacuisine Compact http://www.tefal.pl/All+Products/Coo...ne+Compact.htm Mogłabym prosić posiadaczki o opinię na jego temat?
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 09:43   #27
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jaki kupic parowar?

Cytat:
Napisane przez kasiapro1 Pokaż wiadomość
Wlasnie wczoraj zamowilam tefal VC7001 vitamin+ i co sie okazalo?Pan ze sklepu oddzwonil,ze nie sprzedadza mi tego modelu,bo z powodu przeladowania elektronika bylo wiele reklamacjii i wymian i dlatego odchodza od sprzedazy tego modelu!!No i klapa,zostalam znow z niczym.Polecil mi za to:
Zelmer 37Z011
tefal VS 4001
Czy moze ktos uzytkuje?
Ten Zelmer to chyba w większości z plastiku jest, tak?
Na fotkach tak wypada.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja mam Tefal Parowar VS 4001 VITACUISINE, i jest chyba najlepszym tego typu sprzętem na rynku. Po pierwsze- moc jest bardzo ważna (ja w swoim mogę upiec ciasto nawet)- szybciutko robi swoje. Po drugie- rozłożenie warstw jest w nim idealne- używałam innych piętrowych i ten zdecydowanie jest najwygodniejszy. Łatwy dostęp, łatwa obsługa i najładniejszy też jest
Fajna rzecz. Bardzo mnie interesuje, ale cena szalona.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 08:17   #28
kejtiryba
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtiryba
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: miasto, które umiera
Wiadomości: 2 780
Dot.: Jaki kupic parowar?

Podbijam Czy ktoś z Was ma/miał i może się wypowiedzieć na temat parowaru Zelmer SC 1002? Nie jest drogi, opinie w internecie bardzo dobre, moc nie za wysoka. Kolor limonkowy pasowałby mi do kuchni https://www.zelmer.pl/dla-kuchni/parowary/sc1002
Potrzebuję argumentów dla TŻa (no chyba, że jednak tego modelu nie warto zakupić) bo boi się wzrostu rachunków za prąd... Help
__________________
KULINARNIE:

dyniowiec z jabłkami
kejtiryba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 07:49   #29
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Jaki kupic parowar?

Osobiście mam Tefala, ale moja koleżanka ma ten model i chwali sobie.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 11:24   #30
olkma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 398
Dot.: Jaki kupic parowar?

Podbijam temat
Chcialabym uzyskać informacje od was jaki parowar polecacie dla rodziny zaraz 4 osobowej ?
Coś z tańszych wersji, najlepiej do 200zl
Mąż uwielbia ryż wiec z pewnościa musi być ta miseczka na ryż, no i na sos by też sie przydała.
Parowar może być duzy, mam dużą kuchnie wiec gdzies go wcisne
olkma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-13 16:39:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.