Prosze pomozcie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 10:28   #1
uni Q ue
Przyczajenie
 
Avatar uni Q ue
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13

Prosze pomozcie.


Witajcie.
Wiem , że to nie jest dobre miejsce ale chciałabym abyście się ze mną podzieliły opiniami i pomysłami. Mam problem a mianowicie kończę gimnazjum w tym roku i nie wiem co dalej. Przeanalizowałam już w swojej główce ; LICEUM czy TECHNIKUM i wiem że wole technikum (dużo poczytałam i takie tam...) i wole iść do technikum na te 4 lata i mieć już jakiś papierek i zawód. Orientuje się że wiele osób żałuje że poszło do LO więc postanowiłam do niego nie iść... Ale jest problem bo NIE MAM POJĘCIA do jakiego iść technikum... Każdy zadaje pytanie co mnie interesuje ale nie umiem tak odpowiedzieć bo szczerze sama nie wiem. Aktualnie uczę sę w miarę. średnia 4.4. Teraz pewnie też coś około będzie. Chciałabym abyście może podzieliły się ze mną o takich kierunkach "UNIWERSALNYCH" - może coś mnie zaciekawi. Rozmawiałam już z WIELOMA!!! osobami i już chyba tylko w Was nadzieja. Może miałyście taki problem i sobie jakoś poradziłyście? Bardzo proszę o pomoc. !
Z góry dziękuje.

P.S. dodam tylko tyle że szkół mam dużo do wyboru bo jestem z Warszawy.
uni Q ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 07:18   #2
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Prosze pomozcie.

Cytat:
Napisane przez uni Q ue Pokaż wiadomość
Witajcie.
Wiem , że to nie jest dobre miejsce ale chciałabym abyście się ze mną podzieliły opiniami i pomysłami. Mam problem a mianowicie kończę gimnazjum w tym roku i nie wiem co dalej. Przeanalizowałam już w swojej główce ; LICEUM czy TECHNIKUM i wiem że wole technikum (dużo poczytałam i takie tam...) i wole iść do technikum na te 4 lata i mieć już jakiś papierek i zawód. Orientuje się że wiele osób żałuje że poszło do LO więc postanowiłam do niego nie iść... Ale jest problem bo NIE MAM POJĘCIA do jakiego iść technikum... Każdy zadaje pytanie co mnie interesuje ale nie umiem tak odpowiedzieć bo szczerze sama nie wiem. Aktualnie uczę sę w miarę. średnia 4.4. Teraz pewnie też coś około będzie. Chciałabym abyście może podzieliły się ze mną o takich kierunkach "UNIWERSALNYCH" - może coś mnie zaciekawi. Rozmawiałam już z WIELOMA!!! osobami i już chyba tylko w Was nadzieja. Może miałyście taki problem i sobie jakoś poradziłyście? Bardzo proszę o pomoc. !
Z góry dziękuje.

P.S. dodam tylko tyle że szkół mam dużo do wyboru bo jestem z Warszawy.
Planujesz iść na studia?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 09:03   #3
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Prosze pomozcie.

Moim zdaniem jak jeszcze nie wiesz co Cię interesuje i co chciałabyś robić to powinnaś iść właśnie do lo, bo chyba nie ma technikum uniwersalnego, tym bardziej, że jeśli profil twojej nauki jednak Ci nie przypasuje, wtedy 4 lata męki i dodatkowo zawód, którego jednak nie będziesz lubić.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 10:56   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prosze pomozcie.

Cytat:
Napisane przez uni Q ue Pokaż wiadomość
Chciałabym abyście może podzieliły się ze mną o takich kierunkach "UNIWERSALNYCH"
a czy w ogóle takie istnieją?

Jeśli już teraz wiesz że pójdziesz na studia to chyba nie ma dużego znaczenia czy pójdziesz do LO czy technikum. Owszem, jeśli profil technikum będzie się zgadzał z kierunkiem na studiach to na początku może Ci być lżej - ale absolwenci liceów też sobie przecież radzą. Patrząc na statystyki matur to w liceach lepiej przygotowują do egzaminu dojrzałości, ale oczywiście istnieją fatalne licea i dobre technika. Tym bardziej jeśli jesteś z Warszawy, to znajdziesz pewnie technikum na bardzo wysokim poziomie. Jeśli do takiego trafisz to myślę że o maturę też nie musisz się martwić, choć rzecz jasna najwięcej zależy od ciebie samej.
Pytanie teraz czy dobrze wybierzesz i czy nie będziesz się męczyć przez 4 lata chodząc na przedmioty zawodowe... No i to nie jest tak że skończylaś technikum, zdałaś egzamin zawodowy i już pracujesz w zawodzie... Ludzie po studiach pracy nie mogą znaleźć więc to nie jest takie proste.
Wybacz za dość banalne źródło, ale najprościej to znalazłam a i wybierać jest w czym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Technikum - może z tego spisu wybierz sobie kilka zawodów jakie cię zainteresują, poszukaj czy są one dostępne w twoich technikach i zbierając o nich informacje wtedy wybierz?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:26   #5
uni Q ue
Przyczajenie
 
Avatar uni Q ue
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Prosze pomozcie.

Tak , chce iść na studia.
A co do UNIWERSALNEGO to chodzi mi o taki kierunek co może mnie zainteresuje... (nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi ). Może Wy albo wasi znajomi mieli kiedyś taki problem...
A wole iść do technikum żeby mieć już ten jakiś zawód by móc dorabiać w razie czegoś w czasie studiów itp. A po LO to nic nie mam... O to mi chodzi.

Pozdrawiam
uni Q ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:28   #6
Ereina
Raczkowanie
 
Avatar Ereina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 198
Dot.: Prosze pomozcie.

No ale jesli nie jestes na nic ukierunkowana to LO jest lepszym wyjsciem. Moze nic po nim nie masz ale za to nie meczysz sie z przedmiotami zawodowymi, ktore moga cie zupelnie nie zainteresowac.
Ereina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:31   #7
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Prosze pomozcie.

Ja chodzę do Technikum (we wrześniu 4 klasa) i NIE JESTEM ZADOWOLONA! Moim celem było ASP, bo zawsze marzyła mi się praca w branży reklamowej, więc stwierdziłam, że pójdę do LO na humana, przez 3 lata się przygotuję do egzaminu z rysunku i ASP, ale potem znalazłam swoje technikum - profil reklama w biznesie. Pomyślałam, że niby rok dłużej, ale na pewno mnie dobrze przygotują, że dostanę się na ASP...w technikum mam tyle nauki, że masakra, nie mam czasu praktycznie na nic...większość lekcji to rachunkowość, która mnie nie interesuje...krótko mówiąc - oszukali mnie jak i pozostałych... Marzenia poszły w pole a ja się męczę.
Dlatego radzę Ci, idź do LO, bo po LO możesz iść na każde studia...po technikum niby też, ale w technikum mają nacisk na egzamin zawodowy a nie na maturę, która jest moją jedyną deską ratunku...
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 12:36   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prosze pomozcie.

Cytat:
Napisane przez uni Q ue Pokaż wiadomość
Tak, chcę iść na studia?
na co? to już problem rozwiązany, wybierz taki profil w technikum który będzie się wiązał z kierunkiem studiów.
Cytat:
Napisane przez uni Q ue Pokaż wiadomość
A co do UNIWERSALNEGO to chodzi mi o taki kierunek co może mnie zainteresuje...
a, czyli po prostu interesujący no ale skąd my mamy wiedzieć jaki profil cię zainteresuje, skoro nie napisałaś nic o sobie i swoich upodobaniach?
Cytat:
Napisane przez uni Q ue Pokaż wiadomość
A wole iść do technikum żeby mieć już ten jakiś zawód by móc dorabiać w razie czegoś w czasie studiów itp. A po LO to nic nie mam... O to mi chodzi.
Ok, czyli chcesz dorabiać podczas studiów w zawodzie, którego się nauczysz w technikum. Rozumiem. Pytanie tylko czy znajdziesz akurat taką pracę. Jak dostaniesz świetną ofertę kelnerowania w restauracji to ją odrzucisz, bo nie będzie to twój zawód? Powiem Ci że dorabiając na studiach to bierzesz to co jest, a nie wybierasz... Studenci po LO też dorabiają na studiach, a zawodu nie mają. Przy rekrutacji do dorywczej pracy liczy sie to czy jesteś dyspozycyjna, szybko sie uczysz i radzisz z nowymi sytuacjami. Po kilku dniach w pracy pracodawca widzi czy sobie radzisz i wtedy podejmuje decyzję czy zostawić Cię czy Ci podziękować.
Także wybranie technikum tylko dlatego, żeby później na studiach dorabiać sobie w zawodzie którego się przyuczymy to niezbyt dobry argument, tym bardzie że nie wiesz w ogóle na co chciałabyś iść. Chyba że zamierzasz iść na mechanika, elektryka - wtedy to ma sens.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 13:24   #9
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Prosze pomozcie.

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:25
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:26   #10
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Prosze pomozcie.

Jeżeli nie zdasz egzaminu zawodowego z którego trzeba mieć 70% i mało kto go zdaje to żadnego papierka i zawodu mieć nie będziesz a zmarnujesz tylko 4 lata. Moim zdaniem skoro nie wiesz jeszcze co chcesz robić w życiu powinnaś wybrać LO. Skoro chcesz iśc na studia, to bedzie dobry wybór, bo zależy ci pewnie na maturze, a zdawalność matur w LO jest większa. Nie ma 'uniwersalnego' technikum. Samam wcześniej napisałaś, że po takie szkole można zdobyć KONKRETNY zawód, więc jak można go wybrać uniwersalnie? W moim mieście są takie technika: ekonomiczne, architektury krajobrazu, agrobiznesu, hotelarstwa, logistyczne. Znam wiele osób które pokończyły technikum bo chciały mieć tak jak ty 'konkretny zawód i papierek'. Część z nich nie zdała egzaminu, a reszta w ogóle nie wybrała studiów w tym kierunku w jakim się uczyła w szkole średniej. Ja nie mówię, że technika to złe szkoły, dobrze jest skończyć taką szkołę, ale tylko wtedy kiedy się wie, że cce się to robić, a niezdecydowanie u ciebie jest duże, więc lepiej iśc do LO, zdać dobrze maturę i wybrać kierunek studiów jaki ci się zamarzy.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:40   #11
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Prosze pomozcie.

Skąd my mamy wiedzieć, co Cię zainteresuje? ;/
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 21:54   #12
karolajjnn
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajjnn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 173
Dot.: Prosze pomozcie.

też mam ten sam problem

średnia 4,3 lubię się uczyć, także wiele się naczytałam i wole technikum [ zawód , a poza tym myślę że sobie nie poradzę w liceum
Co z tego jeżeli nie mam wielkiego pola do popisu ? w moim mieście jest tylko jedno technikum , mam zamiar wyjechać dalej do wyboru 4 technika co z tego jak nic mnie nie zainteresowało : ekonomia , budowlanka , elektryk/inf , gastronomia , fryzjer

Naprawdę wielki klops się zrobił

Co do autorki wątku , poczekaj może [ słyszałam o tym ] jak w szkole odbędzie się pokaz szkół
__________________
świat mody i urody i diet

było->72 jest ->61.5będzie -> 55
10,5 kg = aktualizacja 2013 mam 93
28.05 - 90,9

kolejna dieta Herbalife dwa tygodnie
karolajjnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 22:50   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prosze pomozcie.

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Sama wcześniej napisałaś, że po takie szkole można zdobyć KONKRETNY zawód, więc jak można go wybrać uniwersalnie?
właśnie. jeśli coś jest uniwersalne to nie jest konkretne.
Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Ja nie mówię, że technika to złe szkoły, dobrze jest skończyć taką szkołę, ale tylko wtedy kiedy się wie, że chce się to robić

Cytat:
Napisane przez karolajjnn Pokaż wiadomość
wole technikum [ zawód , a poza tym myślę że sobie nie poradzę w liceum
o, a to ciekawe, bo zwykle mówi się że to technikum wymaga większego wysiłku od ucznia i więcej czasu na naukę trzeba poświęcać w technikum.
Cytat:
Napisane przez karolajjnn Pokaż wiadomość
Co z tego jeżeli nie mam wielkiego pola do popisu ? w moim mieście jest tylko jedno technikum , mam zamiar wyjechać dalej do wyboru 4 technika co z tego jak nic mnie nie zainteresowało : ekonomia , budowlanka , elektryk/inf , gastronomia , fryzjer
no i jak tu decydować się na typ szkoły, skoro nie wie się jaki profil wybrać lub nie ma takiego w okolicy? to tak jakby mówić: "chce jechać na wycieczke zagraniczną" a w ofercie masz tylko wycieczkę do komunistycznej Korei Północnej. "nie ważne, ja chce jechać na wycieczkę"

według mnie to powinna być taka kolejność: "hmm, interesuje się projektowaniem krajobrazu, do jakiej szkoły powinnam pójść? w liceum nie ma takiego profilu, w znanych mi zawodówkach też nie, o, ale za to w technikum jest. więc wybiore technikum".
Cytat:
Napisane przez karolajjnn Pokaż wiadomość
Co do autorki wątku , poczekaj może [ słyszałam o tym ] jak w szkole odbędzie się pokaz szkół
targi szkolne. też wyjście, przyjadą osoby z szkół średnich których będzie się można o wszystko wypytać. a jeśli w waszych placówkach czegos takiego się nie organizuje - odwiedźcie inne, wstęp jest wolny.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:05   #14
uni Q ue
Przyczajenie
 
Avatar uni Q ue
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Prosze pomozcie.

oo ... dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
No to jak uważacie że lepiej iść do LO i przez te 3 lata zastanowić się jeszcze nad kierunkiem itp. ? BO teraz to ja już cała głupia jestem.

A uważacie że w LO jest łatwiej zdać maturę niż w technikum , czy odwrotnie. ?
uni Q ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:36   #15
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Prosze pomozcie.

Cytat:
Napisane przez uni Q ue Pokaż wiadomość
oo ... dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
No to jak uważacie że lepiej iść do LO i przez te 3 lata zastanowić się jeszcze nad kierunkiem itp. ? BO teraz to ja już cała głupia jestem.

A uważacie że w LO jest łatwiej zdać maturę niż w technikum , czy odwrotnie. ?
Moim zdaniem idź do LO, przez 3 lata zastanowisz się co chcesz robić w zyciu i na takie studia czy szkoły policealnej pójdziesz.
łatwiej maturę zdać w LO, ponieważ Technikum jest nastawione GŁÓWNIE na egzamin zawodowy, a maturę mają gdzieś (tak przynajmniej jest w moim technikum....)
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:43   #16
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prosze pomozcie.

Cytat:
Napisane przez uni Q ue Pokaż wiadomość
A uważacie że w LO jest łatwiej zdać maturę niż w technikum , czy odwrotnie. ?
jeśli przejrzysz statystyki CKE to zobaczysz że większa zdawalność matur jest w LO. nie dlatego że ta szkoła cudownie wpływa na umusły uczniów i robi z nich Einsteinów, tylko dlatego że
-w liceum nie masz przedmiotów zawodowych, więc masz mniej przedmiotów do nauki i więcej czasu
-uczniowie liceów wiedzą, że aby zaistnieć później na rynku pracy muszą iść na studia (ewentualnie studium) a żeby dostać się na studia potrzebna jest dobrze zdana matura, więc wiedzą że nauki nie mogą sobie olać
-nie martwisz się egzaminem zawodowym, tylko maturalnym
-jest więcej kółek, zajęć dodatkowych rozwijających wiedzę np. z języków

ale jeśli sama się do nauki przykładać nie będziesz to nikt ci nie zagwarantuje że zdasz maturę. ja w klasie (LO) miałam taką co w ogóle nie została do tego egzaminu dopuszczona...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 23:14   #17
UzaleznionaOdSiebie
Raczkowanie
 
Avatar UzaleznionaOdSiebie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Sądecczyzna bo uwielbiam, ale Kraków też piękny:)
Wiadomości: 336
Dot.: Prosze pomozcie.

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Jeżeli nie zdasz egzaminu zawodowego z którego trzeba mieć 70% i mało kto go zdaje...
Nie wiem jak jest w innych technikach, ale w tym co ja byłam trzeba było mieć z obydwu cześci (osobno) egzaminu zawodowego po 75% (nie wielka różnica, ale jednak) żeby zdać i to że mało kto zdaje to też nie do końca prawda, zależy jaki zawód.

Cytat:
Napisane przez karolajjnn
myślę że sobie nie poradzę w liceum
w technikum wcale nie jest niższy poziom, wymagania i program jest ten sam bo taką samą się zdaje maturę w LO co w technikum, więc nie wiem skąd takie przypuszczenia.

Do autorki wątku: wybrać technikum to też nie jest prosta sprawa. Ja skończyłam technikum fryzjerskie i jeżeli chodzi o ten zawód to nie polecam właśnie technikum tylko albo najpierw skończyć liceum, a później robić fryzjerską szkołę albo wybrać zawodówkę, a potem robić np. wieczorowo 2 letnie liceum dla dorosłych i zdać maturę. Wiem to z własnego doświadczenia bo w technikum o tym profilu jest słabe przygotowanie do zawodu pod względem praktycznym bo jeżeli chodzi o całą teorię chemia fryzjerska, technologia itd...to przygotowanie jest akurat dobre (przynajmniej u mnie tak było). Nalepiej to przeanalizuj całą liste techników i zawodów i wybierz te które najbardziej by Ci odpowiadały (drogą eliminacji) i w których byś się zawodach odnalzła, a jak nie to pomyśl jakie studia bys kiedyś chciała wybrać (chociaż z tym to też ciężko i nieraz decyzję się zmienia nawet w ostatniej chwili). Poradź się może rodziców, rodzeństwa (jak masz), poczytaj w internecie jakie zawody sa przyszłościowe i może akurat, któryś będzie dla Ciebie i będzies zchciała to robić.
__________________
studentka....



zmiany?....zmiany są zawsze dobre

Edytowane przez UzaleznionaOdSiebie
Czas edycji: 2011-08-25 o 00:03 Powód: dopiska
UzaleznionaOdSiebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.