Okropny problem z wąsikiem ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-20, 18:05   #1
Nadine93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Unhappy

Okropny problem z wąsikiem !


Mam problem z wąsikiem... czytałam już wiele wątków na tym forum na temat owłosienia nad górną wargą. Ale u mnie to wygląda mniej więcej tak:
Jakiś rok temu zaczęłam golić wąsik maszynką ;/ Kompletnie nic nie wiedziałam na ten temat... Teraz tego żałuję. Jakiś czas temu przeczytałam że wąsika nie można golić. Przerzuciłam się na krem do depilacji twarzy... próbowałam też plastrów zimnych ale to mi w ogóle nie pomaga, włoski nie chciały się usuwać. Tak więc przystałam na tym kremie... tyle że włoski są już wyczuwalne na drugi dzień po depilacji gdy przejadę palcem "pod włos". (muszę depilować co 3 dni, a jak idę do chłopaka to częściej bo wstydzę się z nim całować... z pewnością poczuł by coś kującego =/) do tego są jaszcze czarne... (ale nie są aż tak strasznie twarde) ;/ nie wiem co mam z nimi zrobić... mam dopiero niespełna 16 lat i na razie nie mam kasy na depilację laserową... Czym mam depilować włoski żeby odrastały jaśniejsze i miększe?
Proszę poradźcie mi coś.
Nadine93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 18:09   #2
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Cytat:
Napisane przez Nadine93 Pokaż wiadomość
Mam problem z wąsikiem... czytałam już wiele wątków na tym forum na temat owłosienia nad górną wargą. Ale u mnie to wygląda mniej więcej tak:
Jakiś rok temu zaczęłam golić wąsik maszynką ;/ Kompletnie nic nie wiedziałam na ten temat... Teraz tego żałuję. Jakiś czas temu przeczytałam że wąsika nie można golić. Przerzuciłam się na krem do depilacji twarzy... próbowałam też plastrów zimnych ale to mi w ogóle nie pomaga, włoski nie chciały się usuwać. Tak więc przystałam na tym kremie... tyle że włoski są już wyczuwalne na drugi dzień po depilacji gdy przejadę palcem "pod włos". (muszę depilować co 3 dni, a jak idę do chłopaka to częściej bo wstydzę się z nim całować... z pewnością poczuł by coś kującego =/) do tego są jaszcze czarne... (ale nie są aż tak strasznie twarde) ;/ nie wiem co mam z nimi zrobić... mam dopiero niespełna 16 lat i na razie nie mam kasy na depilację laserową... Czym mam depilować włoski żeby odrastały jaśniejsze i miększe?
Proszę poradźcie mi coś.
Proponuj wizytę u kosmetyczki. To jest wydatek kilkunastu złotych , a włoski będą odrastać rzadziej niż po kremie. I broń boże zrezygnuj z niego bo on ma podobne działanie do maszynki i włosy po pewnym czasie staną się twardsze i jeszcze bardziej widoczne
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 18:18   #3
Nadine93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

do kosmetyczki pójdę po świętach.
a wosk gorący? czy po nim włoski odrastają słabsze?
Nadine93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 18:24   #4
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Po dłuższym czasie depilowania włosy powinny stać się słabsze
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 18:57   #5
Quoda212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Witam.
Znam ten ból,ponieważ sama jestem brunetką.
Odradzam-wręcz zabraniam golenia maszynką-bo włosy są grubsze,twardsze i w ogóle same minusy odnośnie tego sposobu pozbywania się owłosienia.Ja po prostu wyrywam pęsetą ( przed tym smaruję kostką lodu dany obszar,wtedy ból jest mniejszy )
Nie możemy się poddawać..
Pozdrawiam wszystkie osóbki,mające ten sam problem co ja i koleżanka
Quoda212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 19:03   #6
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Cytat:
Napisane przez Quoda212 Pokaż wiadomość
Witam.

Znam ten ból,ponieważ sama jestem brunetką.
Odradzam-wręcz zabraniam golenia maszynką-bo włosy są grubsze,twardsze i w ogóle same minusy odnośnie tego sposobu pozbywania się owłosienia.Ja po prostu wyrywam pęsetą ( przed tym smaruję kostką lodu dany obszar,wtedy ból jest mniejszy )
Nie możemy się poddawać..
Pozdrawiam wszystkie osóbki,mające ten sam problem co ja i koleżanka
A nie lepiej woskiem? O wiele szybciej i mniej boleśnie
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 00:28   #7
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

zgadzam sie z Funghi polecam wizyte u kosmetyczki

lepsza jest delipacja woskiem niz peseta gdyz jest szybsza , latwiejsza i mniej bolesna - sprobuj i powodzenia
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-21, 00:38   #8
marcela23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 439
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

w moim przypadku depilacja woskiem u kosmetyczki kończyła się niestety jednym wielkim podrażnieniem. teraz uzywam kremu do depilacji Nair, bardzo dobry i nie podrażnia, choć oczywiście trzeba depilować co kilka dni.
marcela23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 09:15   #9
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Cytat:
Napisane przez marcela23 Pokaż wiadomość
w moim przypadku depilacja woskiem u kosmetyczki kończyła się niestety jednym wielkim podrażnieniem. teraz uzywam kremu do depilacji Nair, bardzo dobry i nie podrażnia, choć oczywiście trzeba depilować co kilka dni.

Ale przecież te wszytskie kremy usuwają włosy bez cebulki co powoduje, że włos staje sie coraz grubszy, bardziej widoczny i twardszy tak jak zwykła maszynka
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 09:27   #10
kenaya
Rozeznanie
 
Avatar kenaya
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 507
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Kupiłam sobie plastry z woskiem do usuwania tzw. wąsika i niestety po ich użyciu zaczęły mi wyskakiwać ropne pryszcze..:/
kenaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 10:12   #11
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Cytat:
Napisane przez kenaya Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie plastry z woskiem do usuwania tzw. wąsika i niestety po ich użyciu zaczęły mi wyskakiwać ropne pryszcze..:/
To może spróbuj z innej firmy albo wybierz sę do kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-21, 10:18   #12
kenaya
Rozeznanie
 
Avatar kenaya
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 507
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Chyba będę musiała spróbować
kenaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 12:35   #13
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

popros kosmetyczke aby po zabiegu depilacji wasika uzyla na to miejsce prady d'Arsonvala , ma działanie dezynfekcyjne powoduje delikatny masaz twarzy , pobudza cere ziemista.
dzieki czemu zapobiegnie powstawaniu pryszczy.

tak jak wczesniej wspomniałam jest to rpad staly wiec zabieg nie bedzie mogl byc wykonany gdy masz : choroby serca , metalowe implanty , nadciesnienie - kosmetyczka o wszystko zapyta
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 14:47   #14
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

[quote=Summer Vine;10158097]popros kosmetyczke aby po zabiegu depilacji wasika uzyla na to miejsce prady d'Arsonvala , ma działanie dezynfekcyjne powoduje delikatny masaz twarzy , pobudza cere ziemista.
dzieki czemu zapobiegnie powstawaniu pryszczy.


Mam pytanie odnośnie stosowania d'arsonvala, bo faktycznie świetnie łagodzi podrażnienia po depilacji, ale w czasie jego stosowania wydziela się szkodliwy ozon, co można zrobić by zneutralizować jego szkodliwe działanie / dawno temu kosmetyczki dawały do ręki klientkom jakiś przyrząd, który miał ozonowi przeciwdziałać, ale teraz się z tym już nie spotykam. Z góry dziękuję za odpowiedź
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 15:07   #15
MyszaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

ja tez mam ten problem.. ale jestem blondynka i te wąsiki widać raczej tylko jak swiatło tak mi na buzie przyswieci
ja tez musze iśc do kosmetyczki bo jeszce sama bym se dziadostwa narobiła.. a tak wg to ja mam jakies dziwne te wlłoski bo zamiast tak pod nosem to ja mam tak nad kacikami ust... ma któraś z was tak?? no i jeszce mam po jednej str pieprzyka.. wiecie czy wtedy ta sie woskiem go odkleić?? zeby ten pieprz sie nei rozwalił..
a jak robiłyscie to u kosmetyczki to ile to kosztowało no i najwazniejsze: jak długo czymał se efekt??

Edytowane przez MyszaX
Czas edycji: 2008-12-21 o 15:09
MyszaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 21:36   #16
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

A ja proponuję wizytę u lekarza, jeśli wąsik jest widoczny, bo to mogą być hormony.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 10:15   #17
Nadine93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

A gdzie można kupić ten wosk co się podgrzewa? (tzn. tym którym depiluje się na gorąco) w drogerii go dostanę? ile mniej więcej kosztuje. I w ogóle jakiej firmy polecacie ten gorący wosk?
Nadine93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:20   #18
Karpowka
Przyczajenie
 
Avatar Karpowka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice: Konin
Wiadomości: 22
GG do Karpowka Send a message via Skype™ to Karpowka
Smile Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Zawsze miałam podobny problem, tylko mój zaczął się już w 4 klasie podstawówki :/ lub nawet wcześniej. Oczywiście w takim wieku nie depilowałam wąsika. Zaczęłam depilację w tamtym roku. Codziennie gdy np. oglądam telewizję chwytam za pęsetę i na oślep wyrywam. Potem patrzę w lusterko, poprawiam . Robię tak często więc dawno nie używałam plastrów . Podejrzewam, że po zgoleniu będziesz się musiała już tak męczyć. Zawsze możesz spróbować wizyty u kosmetyczki. Na pewno da ci jakąś radę.
Karpowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:01   #19
pati89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

też niestety mam ten problem... ale chodzę do kosmetyczki i usuwa mi gorącym woskiem... włosków nie widać jakis miesiąc czasu a koszkuje to u mojej kosmetyczki 5 zł ...
aaa i tez mi sie pojawiły takie ropne krosty za pierwszym razem ale przy następnej wizycie powiedziałam o tym kosmetyczce i mi posmarowala po zabiegu jakimś tam specyfikiem i było wszystko ok
pati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 18:32   #20
aadkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Już od dłuższego czasu ma problem z dość widocznym wąsikiem. Biorę leki hormonalne może to ma na to wpływ.
Próbowałam go usuwać plastrami z woskiem ale włoski szybko odrastały.
Teraz zastanawiam się czy pójść do kosmetyczki czy może użyć kremu rozjaśniającego?
Czy gdy u kosmetyczki usunę włoski woskiem , odrosną one ciemniejsze i mocniejsze ??
aadkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:51   #21
ekstrawagancja
Wtajemniczenie
 
Avatar ekstrawagancja
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 447
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Kosmetyczka to chyba najlepsze rozwiązanie. usuwanie "wąsika" goracym waskiem jest bardzo opłacalne. Wiem o tym dobrze, bo sama niestety musze chodzić co mniej więcej miesiac do kosmetyczki na taką depilacje
pierwszy raz jesli ktoś nie jest przyzwyczajony do takiego sposobu depilacji moze boleć, ale z czasem da się przyzwyczaić.
__________________
włosy.
cel na 2012.

ekstrawagancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 18:48   #22
ciastusio
Raczkowanie
 
Avatar ciastusio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 42
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

słuchajcie nooo ja już zdecydowałam się na usunięcie mojego strasznego wąsika woskiem ale teraz szukam jakiegoś salonu kosmetycznego niedrogiego ale dobrego!!! w warszawie najlepiej okolice bielan! czy mógłby mi ktoś doradzić jakieś miejsce???
ciastusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 12:28   #23
Lussie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 15
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Cytat:
Napisane przez MyszaX Pokaż wiadomość
ja tez mam ten problem.. ale jestem blondynka i te wąsiki widać raczej tylko jak swiatło tak mi na buzie przyswieci
ja tez musze iśc do kosmetyczki bo jeszce sama bym se dziadostwa narobiła.. a tak wg to ja mam jakies dziwne te wlłoski bo zamiast tak pod nosem to ja mam tak nad kacikami ust... ma któraś z was tak?? no i jeszce mam po jednej str pieprzyka.. wiecie czy wtedy ta sie woskiem go odkleić?? zeby ten pieprz sie nei rozwalił..
a jak robiłyscie to u kosmetyczki to ile to kosztowało no i najwazniejsze: jak długo czymał se efekt??


Witam w klubie. )
Też tak mam tylko , że na kącikach ust mam lekko czarne ,a oprócz kącików , to nigdzie nie mam czarnych .... ; pp

Polecam zwykły krem z Carrefour'a po 4,95 .
Aha i co najważniejsze różowy . !
Bo niebieski kupiłam i lipa . ;//
wgl po tym niebieskim nie chcą schodzić włoski .
Różowy krem a niebieski krem różnią się tym że różowy ma balsam .
; oo

Pozdrawiam . ;*
__________________
Lubię to trochę z mało powiedziane tylko szkoda ,że
ty tego nie widzisz ...
Lussie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 15:12   #24
Black_Bride
Raczkowanie
 
Avatar Black_Bride
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
GG do Black_Bride
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

Ja też muszę sobie jakoś radzić z tym problemem
Używam kremu do depilacji z Bielendy,czasami pomagam sobie pęsetą i jak narazie pomaga.Gdy skóra piecze i jest podrażniona , smaruję Sudocremem. Pozdrawiam!
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...

Edytowane przez Black_Bride
Czas edycji: 2010-08-28 o 15:14
Black_Bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:17   #25
kaatatoniaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Okropny problem z wąsikiem !

znam ten bol moje tez sie świecą w słońcu i sa w kącikach i sa dlugie, obrzydlistwo, boje sie wyrywać itp
kaatatoniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.