Bóle żołądka i moja dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-27, 10:29   #1
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487

Bóle żołądka i moja dieta


Mam ze sobą ogromny problem, od paru lat mam problemy z żołądkiem (podejrzewam wrzody) jednak robiłam gastroskopie 5-6 lat temu i nic nie wyszlo, mam też problemy z bólami brzucha (chyba jelitami). Najgorsze jest to że powinnam być ciągle chyba na jakiejś diecie, bo jak zjem coś bardziej tłustego, czekolade, coś kwaśnego czy napiję się troszku alkoholu zaraz mam wielkie bóle ale co dziwne nie za każdym razem ale bardzo często.
Problem w tym, że jestem szczupła (rodzice i teście mówią że za szczupła) i ciągle mi wpychają różne rzeczy do jedzenia jak odmawiam to zaraz słysze kometarze, że się odchudzam-mi jest bardzo przykro i im (szczególnie teściowej ) że nie jem tego co przygotują-po prostu sa "starej daty" i nie dadzą sobie przemówic, że nie powinnam.
Myślę że czasem to też moja słaba wola. Bo jak coś gotuję to oczywiście dla mnie i męża. Mąż też jest szczupły więc chciałabym żeby "dobrze zjadł" więc tak gotuję żeby mu smakowało i był najedzony no i....czasem wileki problem bo zdarzy się ze i ja jem wtedy rzeczy których powinnam unikać.
Już nie mam siły, bo przecież nie będe dla 2 osób gotować 2 różnych obiadów.
Może ktoś podzieli się ze mną podobym problemem?
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 11:31   #2
guinea_pig
Raczkowanie
 
Avatar guinea_pig
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 122
Dot.: Bóle żołądka i moja dieta

ebena - ja nie mam takich problemow, ale troche na ten temat wiem. radzilabym ci wyeliminowac pordukty maczne, glownie chodzi mi o make pszenna (czyli makarony, chleb, bulki, itp.), maka pszenna zawiera gluten, ktory bardzo zle dziala na uklad trawienia, a jesli masz wrazliwy organizm to mozesz odczowac do bardzo bolesnie. najlepiej narazie nie jesc ich w ogole, poprawe powinnas zauwazyc gdzies do 2 tygodni. niewiele napisalas na temat swojego sposobu odzywiania, moze napisalabys dokadniej co jesz na codzien? i co to jest dla ciebie to "cos tlustego"? czesto leczylas sie antybiotykami?
guinea_pig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 12:18   #3
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Bóle żołądka i moja dieta

Antybiotyki brałam 3 razy w życiu (tylko że to było w ciągu 3 ostatnich lat-wszystko na problemy skórne) no ale moze problemy zaczęły się dużo wczesniej-więc raczej malo prawdopodobne że antybiotyki zaszkodziły.
A szkodzi mi najczęsciej ale nie zawsze alkohol (nawt tylko np.1 kieliszek wódki), potrawy smażone (mięsa, frytki), czekolada, mleko słodkie,no i to że szybko jem i potrafie czasem wszystko pomieszac.
Uwielbiam makarony i chleb i nie zauważyłam bym miała po nich problemy.
Chleb razowy też nie za bardzo mi służy-zależy jaki ale żytni jest zbyt kwaśny i mnie po nim często boli żołądek.
A patrząc na moje wrażliwe jelita to faktycznie nic prawie nie mogę czasem zjść (zoataje suchy gotowany ryż itp.) No ale ból brzuch lepiej znosze niż ataki bólu żołądka (czasem się zdarza jak dzis w nocy że budzę się z wilekim bólem żołądka i nic mi nie pomaga wtedy)Czasami te bóle są w ciągu dnia ostatnio miałam taki po zjedzeniu kostki czekolady - nic nie pomogło nawet najślilniejsze tabletki, tylko czasem jak popłaczę sobie to te skurcze gdy płaczę troszku łagodzą ból.
Do lekarza nie pójde bo byłam wiele razy i nic, myślę, że tylko dieta mnie ratuje.........no ale mam tak już przez całe życie być na diecie????????
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 13:16   #4
guinea_pig
Raczkowanie
 
Avatar guinea_pig
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 122
Dot.: Bóle żołądka i moja dieta

nie wiem co bym ci mogla jeszcze poradzic, ale ten gluten zawarty w mace bardzo zle dziala na prace jelit i po samym chlebie czy makaronach to nie musisz nic czuc, ale wtedy ten gluten skleja kosmki jelitowe i przez to jelita zle pracuja. moze wybierz sie do dietetyka poprostu zeby cos doradzil.
guinea_pig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 12:21   #5
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Bóle żołądka i moja dieta

Szkoda, że nikt mi nie może pomóc. Może jest tu jakaś Pani dietetyk?
Nie wierzę, że nikt nie ma takich problemów jak ja.
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.