Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-18, 23:47   #61
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
no wlasnie w kimberly sayer- ale w pl niedostepna
i w jmo- tym co pisalam wyzej
Pokrzywa, chodzi o tego john master? mozesz wrzucic linka do niego , bo nie moge znalesc.

Ja dzis (słonce nie miłosierne) pływałam z tym filtrem chemicznym lirene,
chyba mnie uczulił lekko, moze sie nie spikłam ale buzia lekko opalona
Chyba kupie jakiś o mocy 50.

---------- Dopisano o 00:47 ---------- Poprzedni post napisano o 00:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że bezpieczniejszy jest fizyczny dla kobiet w ciąży.
Napewno. Ale mowimy tu o twarzy. a na ciałko to nie wiem czysą fizyczne?
Chyba nie ma wyjscia tylko chemiczny???

Jak byłam w ciazy to słonca nie unikałam jakos szczegolnie, a upały były niemiłosierne. Siedziałam z parasolką nad głową, pływałam normalnie....
A filtr to napewno miałam chemiczny bo kupowany w drogerii, i do tego chyba tylko 15? (nie pamietam nawet nazwy). Tylko to był srodek ciazy , nie jej koniec. Moze lepiej sie ginekologa zapytać???
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:37   #62
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Pokrzywa, chodzi o tego john master? mozesz wrzucic linka do niego , bo nie moge znalesc.

?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-ochrona.html

b fajny ten filtr- ale ja sie po nim dosyc mocno swiece- nie jest to taki komfort uzywania jak przy babuszce ale to juz jest kosmetyk przeciwsloneczny


sa mineralne filtry do ciala - mozna uzywac przeciez tez tych do twarzy
poza tym sa filtry dla malych dzieci- te na pewno powinny byc bezpieczne dla przyszlej mamy
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 21:26   #63
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-ochrona.html

b fajny ten filtr- ale ja sie po nim dosyc mocno swiece- nie jest to taki komfort uzywania jak przy babuszce ale to juz jest kosmetyk przeciwsloneczny


sa mineralne filtry do ciala - mozna uzywac przeciez tez tych do twarzy
poza tym sa filtry dla malych dzieci- te na pewno powinny byc bezpieczne dla przyszlej mamy
Pioruńsko drogi jak za taka pojemnosc!!!!
Ale skład ma super.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 07:18   #64
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Wątek dotyczy kremów o naturalnym składzie. Trzymajcie się tematu.

OT przenoszę do głównego wątku o filtrach: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post40916357
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 10:51   #65
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtr mineralny Kimberly Sayer

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci za odpowiedź- czyli uważasz że inwestować te 160 zł?

w Pl znalazłam filtr apis spf 30 - pisalam o nim tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post40720953
ale nie znam sie na filtrach i nie potrafię ocenić jego ochrony czy to naprawdę spf 30. A o tym KS wszędzie są same pochwały i tak się nakręciłam na ten krem
ja zainwestuje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 11:22   #66
Rangiku
Raczkowanie
 
Avatar Rangiku
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 114
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Minął już tydzień od kiedy używam "babuszki agafii" 50+ Jak na razie krem się sprawdza, moja twarz wygląda przyznaję - całkiem dobrze (chociaż równocześnie zamieniłam nocny krem Olaya na naturalny Alterry z dziką różą - więc to też pewnie ma na to jakiś wpływ). Trzeba poświęcić chwilę na rozprowadzenie go, ale to chyba normalne przy naturalnych filtrach. Jedno co mi w nim troszkę przeszkadza to to, że generalnie jestem przyzwyczajona do kremów, które bardzo mocno nawilżają i dają takie "mokre" uczucie na dłuższy czas. Ale z drugiej strony, to że krem się tak mocno wchłania jest niezłe dla "świecących" partii twarzy a w razie jakiegoś dyskomfortu np. na policzkach albo w okolicach ust (chociaż to chyba raczej kwestia psychiki, niż tego, że faktycznie skóra nie jest nawilżona..) doklepuję sobie w ciągu dnia trochę zwykłego mleczka nawilżającego Hipp (do ciała )
Nawet opakowanie kremu wygląda w rzeczywistości ładniej niż myślałam, także dziękuję bardzo za polecenie - jestem zadowolona i kremu będę używać
Rangiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 00:07   #67
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Rangiku Pokaż wiadomość
Minął już tydzień od kiedy używam "babuszki agafii" 50+ Jak na razie krem się sprawdza, moja twarz wygląda przyznaję - całkiem dobrze (chociaż równocześnie zamieniłam nocny krem Olaya na naturalny Alterry z dziką różą - więc to też pewnie ma na to jakiś wpływ). Trzeba poświęcić chwilę na rozprowadzenie go, ale to chyba normalne przy naturalnych filtrach. Jedno co mi w nim troszkę przeszkadza to to, że generalnie jestem przyzwyczajona do kremów, które bardzo mocno nawilżają i dają takie "mokre" uczucie na dłuższy czas. Ale z drugiej strony, to że krem się tak mocno wchłania jest niezłe dla "świecących" partii twarzy a w razie jakiegoś dyskomfortu np. na policzkach albo w okolicach ust (chociaż to chyba raczej kwestia psychiki, niż tego, że faktycznie skóra nie jest nawilżona..) doklepuję sobie w ciągu dnia trochę zwykłego mleczka nawilżającego Hipp (do ciała )
Nawet opakowanie kremu wygląda w rzeczywistości ładniej niż myślałam, także dziękuję bardzo za polecenie - jestem zadowolona i kremu będę używać
Nie mogę znalesc gdzie ja wkliłam te analizę filtrow dla dzieci...(nie wiem czy nie na zbiorczym o filtrach??? nie moge odnalesc... wymienione sa tam rodzaje filtrow i jak działają.
Z tej analizy wynika, ze filtry fizyczne słabo chronia przed promieniowaniem UVA, natomiast dobrze przed UVB.
Zeby nie oceniać fitra po tym czy nas słoneczko nie spiecze.
Przed UVA chronią chemiczne ale tez nie wszystkie skutecznie. Niektore
przepuszczają promieniowanie Dwutlenek tytanu i tlenek cynku niestety na mocne słoneczko nie nadają się.
Ja poszukam tego opracowania filtrow, tylko nie wiem czy to tutaj na temat? Nie chce wkurzać Lorri

Wklejam, chyba bana nie dostanę
http://www.srokao.pl/2012/04/filtry-...i-analiza.html

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-25 o 00:09
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 06:29   #68
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Ja używam kremu z antarktycyną niemieckiej marki kosmetyków naturalnych Saluterra, ma naturalny filtr, chyba 15 spf. Jest wspaniały, nie podrażnia, złagodził mi uczulenie na powiekach, gdy wszystko inne po nałożeniu niemiłosiernie szczypało. Jestem zakochana w tym kremie, zużywam właśnie 2 opakowanie i na pewno zaopatrzę się w trzecie. Niestety, nie jest tani, ale za to jest bardzo wydajny. Kupuję też kremy Alterra i Alverde (marka niemieckiej perfumerii dm, niedroga i super!).
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 11:18   #69
Rangiku
Raczkowanie
 
Avatar Rangiku
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 114
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Lui1234 dzięki bardzo za info, trochę się dokształciłam. BTW - trochę przeraziła mnie informacja o działaniu filtrów przenikających, spojrzałam na skład kremu, którego używałam zanim zaczęłam się interesować składami kosmetyków - i proszę, filtr przenikający na pierwszym miejscu, zaraz po wodzie Coraz bardziej przeraża mnie to, co można znaleźć w kosmetykach! Szczerze mówiąc wolę już używać kremu naturalnego, który może niekoniecznie daje 100% ochronę, niż takiego, który (nawet potencjalnie) może mi zaszkodzić..

Prodomostra a czy mogłabyś podrzucić na forum skład tego kremu i jego cenę?
Rangiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 08:28   #70
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Jasne, już piszę

Krem odbudowujący z Antarktycyną® 50 ml
Składniki/Ingredients: Aqua, Isopropyl Palmitate, Persea Gratissima (Avocado) Oil,Triisostearin, Glycerin, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Maltooligosyl Glucoside/Hydrogenated Starch Hydrolisate, Cellulose, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Adansonia Digitata Oil, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Lysolecithin, Sclerotium Gum, Xanthan Gum, Pullulan, Parfum, Sodium Phytate, Tocopherol (mixed), Beta-Sitosterol, Squalene

Kupowałam go tutaj:
http://saluterra.pl/pl/p/Krem-odbudo...cyna-50-ml-/32
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 09:13   #71
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Ciekawa lista, nie wiem tylko, jak z dostępnością:

http://www.organicauthority.com/deli...en-brands.html
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 09:36   #72
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ciekawa lista, nie wiem tylko, jak z dostępnością:

http://www.organicauthority.com/deli...en-brands.html
dziekuje za wklejenie czesci filtrow nie znalam

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Jasne, już piszę

Krem odbudowujący z Antarktycyną® 50 ml
Składniki/Ingredients: Aqua, Isopropyl Palmitate, Persea Gratissima (Avocado) Oil,Triisostearin, Glycerin, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Maltooligosyl Glucoside/Hydrogenated Starch Hydrolisate, Cellulose, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Adansonia Digitata Oil, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Lysolecithin, Sclerotium Gum, Xanthan Gum, Pullulan, Parfum, Sodium Phytate, Tocopherol (mixed), Beta-Sitosterol, Squalene

Kupowałam go tutaj:
http://saluterra.pl/pl/p/Krem-odbudo...cyna-50-ml-/32
dla mnie to niestety nie jest ochrona.
uzywam teraz jmo i chociaz w porownaniu do innych filtrow ten to istny cud to juz mnie meczy ten kosmetyk. zdecydowalam sie na jeszcze jedno podejscie do filtra chem spf 50, mam nadzieje ze mnie nie podraznie jakos bardzo
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 11:39   #73
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

W katalogu Saluterry mam taki tekst "tworzy barierę ochronną skóry w niskich temperaturach i przeciw promieniom UV". Wysłałam zapytanie do Saluterry i czekam na odpowiedź, jaki dokładnie jest to filtr. Wydawało mi się, że 20 SPF.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:37   #74
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

a co sądzicie o dodawaniu do mineralnych podkładów (bo tam trochę ochrona jest ale jednak marna) trochę mikronizowanego tlenku cynku, tak, aby właśnie zwiększyć ochronę?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 16:55   #75
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
a co sądzicie o dodawaniu do mineralnych podkładów (bo tam trochę ochrona jest ale jednak marna) trochę mikronizowanego tlenku cynku, tak, aby właśnie zwiększyć ochronę?
Żeby nie robić OT, odpowiadam TUTAJ.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 23:35   #76
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
W katalogu Saluterry mam taki tekst "tworzy barierę ochronną skóry w niskich temperaturach i przeciw promieniom UV". Wysłałam zapytanie do Saluterry i czekam na odpowiedź, jaki dokładnie jest to filtr. Wydawało mi się, że 20 SPF.
w skladzie kremu nie ma filtrow.
(moze sie myle?)
teraz zaczyna sie lato dorwalam filtr chem ale to juz temat nie na ten watek. za 2 tyg mam dopiero wolne- wtedy go przetestuje i napisze jak sie sprawdzil na wrzliwej na filtry chem skorze
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 12:47   #77
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Saluterra odpowiedziała, że krem ma naturalny filtr 8 SPF - kurczę, trochę mało jak na lato. Dokupiłam sobie Vichy 50 SPF, bo akurat w aptece była promocja. Ale nie zmienia to faktu, że ten krem z antarktycyną Saluterra to obecnie mój faworyt Przy nim clinique czy estee lauder mogą się schować. Wyleczyłam nim sobie uczulenie na powiekach i uczulenie u dziecka na przedramionach Także póki co jestem pod jego dużym wrażeniem
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:39   #78
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Saluterra odpowiedziała, że krem ma naturalny filtr 8 SPF - kurczę, trochę mało jak na lato. Dokupiłam sobie Vichy 50 SPF, bo akurat w aptece była promocja. Ale nie zmienia to faktu, że ten krem z antarktycyną Saluterra to obecnie mój faworyt Przy nim clinique czy estee lauder mogą się schować. Wyleczyłam nim sobie uczulenie na powiekach i uczulenie u dziecka na przedramionach Także póki co jestem pod jego dużym wrażeniem
Prodomostra a czy Twój filtr to nie jest przypadkiem ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html
już się nie mogę doczekać żeby go przetestować.
jmo na tle innych filtrów to istny cud ale jako krem na dzień już nie jest tak ciekawie.... wychodzi mi ten błysk spod makijażu, czuję go na twarzy....
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:20   #79
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Może coś takiego by komus podpasowało...
http://www.helanpolska.com/304,sole-...na-spf-30.html albo to:http://www.helanpolska.com/207,krem-...y-spf-50-.html Są też inne Nie wiem jak z fotostabilnością.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-05-30 o 16:32
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 09:06   #80
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Prodomostra a czy Twój filtr to nie jest przypadkiem ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html
już się nie mogę doczekać żeby go przetestować.
jmo na tle innych filtrów to istny cud ale jako krem na dzień już nie jest tak ciekawie.... wychodzi mi ten błysk spod makijażu, czuję go na twarzy....
Nie, ja mam akurat Vichy Capital Soleil Velvety Cream SPF50+, Complexion Refining Action 50ml. On był w promocji za 20 zł, więc nie marudziłam Ale ja w ogóle lubię Vichy, ten o którym mówisz, na pewno też jest super W zeszłym roku miałam Biodermę, też ok
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 15:24   #81
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Nie, ja mam akurat Vichy Capital Soleil Velvety Cream SPF50+, Complexion Refining Action 50ml. On był w promocji za 20 zł, więc nie marudziłam Ale ja w ogóle lubię Vichy, ten o którym mówisz, na pewno też jest super W zeszłym roku miałam Biodermę, też ok
A gdzie go dorwałaś w takiej cenie i jakie ma filtry? Z góry dzięki za odpowiedź P.s chociaż do wątku o naturalnym składzie to on się pewnie nie nadaje
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 10:08   #82
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A gdzie go dorwałaś w takiej cenie i jakie ma filtry? Z góry dzięki za odpowiedź P.s chociaż do wątku o naturalnym składzie to on się pewnie nie nadaje
Zawsze kupuję w Ziko, bo mają dużo promocji Akurat tu u nas była niedawno wyprzedaż VICHY, chyba -40% Lubię wiele marek aptecznych, więc kupuję coś fajnego, co akurat jest w promocji


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-02 o 10:46 Powód: Usunięcie cytatu (reklama)
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:23   #83
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Z naturalnych to znalazłam:

Eco Cosmetics Day plus SPF 15 krem do twarzy na dzień
http://www.zdrowekosmetyki.com.p l/index.php?main_page=produ ct_info&cPath=1_8_56&prod ucts_id=2112


Green People Oy! Nawilżający krem do twarzy SPF 15
http://www.zdrowekosmetyki.com.p l/index.php?main_page=produ ct_info&cPath=1_8_56&prod ucts_id=3096

Alva Sensitiv krem wyrównujący koloryt skóry SPF20
http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl/product-pol-3341-alva-sensitiv-BEAUTY-BALM-KREM-WYROWNUJACY-KOLORYT-SKORY.html
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 19:07   #84
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Nie mogę znalesc gdzie ja wkliłam te analizę filtrow dla dzieci...(nie wiem czy nie na zbiorczym o filtrach??? nie moge odnalesc... wymienione sa tam rodzaje filtrow i jak działają.
Z tej analizy wynika, ze filtry fizyczne słabo chronia przed promieniowaniem UVA, natomiast dobrze przed UVB.
Zeby nie oceniać fitra po tym czy nas słoneczko nie spiecze.
Przed UVA chronią chemiczne ale tez nie wszystkie skutecznie. Niektore
przepuszczają promieniowanie Dwutlenek tytanu i tlenek cynku niestety na mocne słoneczko nie nadają się.
Ja poszukam tego opracowania filtrow, tylko nie wiem czy to tutaj na temat? Nie chce wkurzać Lorri

Wklejam, chyba bana nie dostanę
http://www.srokao.pl/2012/04/filtry-...i-analiza.html
wlascicielka tej stronki moglaby zauktalizowac to podsumowanie filtrow. Chodzi mi dokladnie o filtry Avene. Juz od min. 3 lat Avene nie posiada w skladzie filtra przenikajacego.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 20:39   #85
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
O! Dzięki za polecenie, fajna stronka
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:04   #86
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cześć dziewczyny. Wpadłam przypadkiem na Wasz wątek i w sumie dobrze się złożyło, bo mam dylemat odnośnie kremów.
Używałam różnych kremów do twarzy, od najtańszych do średniej ceny, ale niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedniego. Wszystkie jakie dotychczas stosowałam zaczęły mi wysuszać twarz i pojawiały się suche plamki. Wyrzuciłam wszystkie kremy i kosmetyki, które miały "zatruty" skład. (moja wiedza raczkuje, jeśli chodzi o składy kremów i innych kosmetyków )

Zaczęłam używać do twarzy rano i wieczorem oleju arganowego (wcześniej był też kokosowy).
Muszę przyznać, że jest cudowny i nic nie mogę mu zarzucić. Cerę mam wygładzoną i odpowiednio nawilżoną. Problem tkwi w ochronie...
Czy mogłybyście polecić jakiś krem, który mogłabym równocześnie stosować z olejkiem? Bo myślę, że sam nie jest w stanie zapewnić mi jakiejkolwiek ochrony...
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 08:50   #87
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Poczytaj sobie wyżej - Dziewczyny polecały tu różne kosmetyki naturalne z filtrem. Ja używam aptecznych (Vichy, Bioderma, LRP) i jestem zadowolona
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:25   #88
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez DsC Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Wpadłam przypadkiem na Wasz wątek i w sumie dobrze się złożyło, bo mam dylemat odnośnie kremów.
Używałam różnych kremów do twarzy, od najtańszych do średniej ceny, ale niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedniego. Wszystkie jakie dotychczas stosowałam zaczęły mi wysuszać twarz i pojawiały się suche plamki. Wyrzuciłam wszystkie kremy i kosmetyki, które miały "zatruty" skład. (moja wiedza raczkuje, jeśli chodzi o składy kremów i innych kosmetyków )

Zaczęłam używać do twarzy rano i wieczorem oleju arganowego (wcześniej był też kokosowy).
Muszę przyznać, że jest cudowny i nic nie mogę mu zarzucić. Cerę mam wygładzoną i odpowiednio nawilżoną. Problem tkwi w ochronie...
Czy mogłybyście polecić jakiś krem, który mogłabym równocześnie stosować z olejkiem? Bo myślę, że sam nie jest w stanie zapewnić mi jakiejkolwiek ochrony...
filtry mozna stosowac na sera, oleje, a nawet kremy, takze musisz znalezc odpowiedni filtr teraz.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 14:36   #89
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Dzięki za odpowiedź Poszukam w aptece odpowiedniego.
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 20:17   #90
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

nie ma za co
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-22 13:33:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.