Uparcie zielonkawy brąz - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-11, 16:27   #1
zaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Unhappy

Uparcie zielonkawy brąz - co robić?


Witam Wizażanki

byłabym Wam wdzięczna za pomoc, bo już nie wiem co robić z "rozszalałym kolorem" na głowie.

Jestem naturalną ciepłą, miodową blondynką i miałam jakiś czas temu słabiutki balejaż. Po tym zapragnęłam jednak przyciemnić troszkę włosy i...i tu zaczęło się
Fryzjerka nałożyła mi farbę zbliżoną do naturalnej, ale kolor wyszedł szaro-zielonkawy...potem pokryła to jasnym brązem. Było jako-tako, ale problem w tym, że brąz się spłukuje a zieleń na głowie została. Już kilka razy farbowałam na ciepły brąz i nie ma efektu - zieleni nic nie rusza...za to ja nie mam już zaufania do fryzjera

Jak by nie patrzeć włosy, może moje włosy nie są tak zielone jak u Ani z Zielonego Wzgórza, ale zdecydowanie opalizują na zielono. Przy mojej jasnej cerze wygląda to fatalnie, jak bym była chora.

Zastanawiam się nad kolejną wizytą u fryzjera ale mam pewne obawy. Wolałabym pójśc uzbrojona w fachową wiedzę

Czy którejś z Was się przydażył zielony kolor na głowie? Jak można tego uniknąć? Jak z tym walczyć?

Będę wdzięczna za posty


Pozdrawiam cieplutko jak herbatka z sokiem mailnowym

Edytowane przez zaria
Czas edycji: 2008-11-11 o 16:29
zaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:33   #2
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Uparcie zielonkawy brąz - co robić?

moze zlozyc reklamacje? sadze ze masz prabwo zle zrobila,
tak czy siak polecam wizyte u fryzjera- nic na sama reke, pamietam kiedys fryzjerka opowiadala mi jak przyszla zaplakana dziewczyna z zielonymi wlosami- ale sama wszytsko robila w domu eksperymenty- udalo sie uratowac
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:36   #3
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Uparcie zielonkawy brąz - co robić?

zielen pojawia się kiedy na jasne wlosy z cieplym, zlotym refleksem polozymy farbę w odcieniu popielatym - zolty z niebieskim daje zieleń

aby wybić ten zielonkawy refleks nalezy nalozyc na wlosy farbę w ktorej bedzie trochę czerwieni. nie jako podstawowy refleks tylko uzupelniajacy - dobry fryzjer powinien pojąć o co chodzi wiem, ze moze ci sie to wydac dziwaczne ale tak wlasnie jest. z tym, ze jesli masz juz naturalne odrosty to trzeba byloby uzyc dwoch mieszanek farb - na sam odrost nakladasz farbę w wybranym, cieplym jak sadze, odcieniu a na dlugosci i konce tez ta sama farbę ale z domieszka drugiej farby ktora ma wlasnie troche czerwieni (nie nakladaj czerwieni na odrost bo po prostu wyjdzie on czerwony). i raczej powinno sie to zrobic w salonie bo w domu takie eksperymenty moga sie skonczyc z roznym skutkiem
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:42   #4
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Uparcie zielonkawy brąz - co robić?

zafirah/ z innej beczki/- a wiesz co ost zdzowilo mnie jak bylam farbowac? mialam juz duzy odrost naturalne cos w stylu ciemnego brazu, a resza jasna z pasemkami ciemnymi zawsze kladli mi na odrsosy jakas inna a na reszte rowniez inna, a tym razem owa babeczka nalozyla na cale wlosy wspanily brazik a nastepnie po zmyciu dodala troszke tu i tam pasemek jasniejszych dla ozywienia-wyszlo bombowo i nie bylo roznicy miedzy odrostem a farbowanymi - zdziwilam sie, oczywiscie pozytywnie, a tak sie balam
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:45   #5
zaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: Uparcie zielonkawy brąz - co robić?

Dziękuję Wam za błyskawiczną reakcję

Tak, wybieram się do fryzjera ale ponieważ już niezbyt ufam (sprawczyni "zielonego" pracuje w renomowanym salonie) więc wolałam sie dopytać na forum.

Dziękuję za fachową instrukcję jak pozbyć się zielonkawego koloru. Teraz, będę wiedzieć o jakim kolrze rozmawiać z fryzjerką.

Mam nadzieję że się uda. Teraz mam wyjątkowo nietwarzowy odcień - odmiana konieczna.

Pozdrówki
zaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:50   #6
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Uparcie zielonkawy brąz - co robić?

Alice: jesli masz swoje wlosy naturalnie ciemne a na dlugosci mialas jasniejsze to na odrost kladli Ci farbę z mocniejszą wodą utlenioną zeby farba je rozjasnila a na reszte pewnie kladli mieszankę o tym samym kolorze ale mniej stezonej wodzie zeby nie niszczyc i tak juz rozjasnionych wlosow.
Jesli na calosc kladlas brąz to nie bylo potrzeby mocnego rozjasniania odrostu wiec poprostu pani fryzjerka przeciągnęla to co mialas na gorze na dlugosci i konce. Tylko troche mnie zdziwilo, ze refleksy zrobila Ci na koncu - zwykle jesli robimy refleksy to najpierw wybieramy wlosy w folię aluminiową i nakladamy rozjasniacz a potem nakladamy farbę na reszte wlosow podczas gdy te folie sa caly czas na glowie - skraca to czas oczekiwania bo wlosy juz sie rozjasniaja w momencie nakladania farby
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.