ratunku prosaki !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-27, 10:19   #1
zolza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
Unhappy

ratunku prosaki !!!


mam wielki problem dzis rano jak sie obudzilam poszlam do lusterka i zobaczylam ze mam jakies cale usta we krwi popekaly mi mimo ze caly czas je smaruje pomatka ochronna one i tak sa zawsze suche i popekane i zaczelam sie im przygladac bardziej i masakra !!! zauwazylam ze na gornej wardze mam prosaki !!! od zawsze mialam prosaki w okolicy oczu ale to mi nie przeszkadzalo sa malo widoczne ale te na ustacz sa okropne co zrobic zeby je zlikwidowac !!! pomocy !!! ale czy to nie dziwne ze dziewczyna ma na ustach prosaki ???????
zolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 10:58   #2
Wieja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
GG do Wieja
Dot.: ratunku prosaki !!!

szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z taką nazwą...
czy mogłabyś wyjaśnić o co dokładniej chodzi?

ps. zaglądałaś do wyszukiwarki? jest kilka dyskusji na temat prosaków !
Wieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 11:09   #3
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: ratunku prosaki !!!

Prosaki to maleńkie, białawe twory, wielkości ziarnka maku lub prosa, umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykle torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy (wygląda jak malutka biała kuleczka). Najczęściej występuje na twarzy (policzki, czoło, powieki), czasami może pojawić się na narządach płciowych lub na powierzchni blizn.

Podobnie do prosaków wyglądają kaszaki. Występują one w postaci pojedynczych lub mnogich, okrągłych, twardych torbieli (mogą mieć wielkość od ziarna grochu do gołębiego jaja) najczęściej w obrębie mieszków włosowych lub gruczołu łojowego. Kaszaki są pokryte skórą i nie wykazują cech zapalnych, na szczycie kaszaka może być widoczny rogowy czop. Kaszaki umiejscawiają się na owłosionej skórze głowy, na twarzy, na karku, za uszami, na tułowiu, w okolicy narządów płciowych. Leczenie powinien przeprowadzić chirurg, gdyż kaszak należy usunąć wraz z jego torebką. Nie zmuszajcie kosmetyczki aby po rozpoznaniu kaszaka usunęła go - może to być mało efektywny zabieg.

źródło:
http://www.wizaz.pl/beata_zabiegi_oczyszczanie.php
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.