Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-09, 23:42   #1
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806

Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży


Jakiś czas temu w "Wysokich obcasach" ukazał się artykuł pt "Tu mieszkało dziecko", dotyczący wyglądu ciała kobiety po ciąży. Konkluzja była taka, że ciało kobiety po ciąży to jeden z najlepiej chronionych sekretów świata. Autor/ka podał także adres strony, na której kobiety wrzucają swoje "pociążowe" zdjęcia. Zresztą nie będę powtarzać, wrzucam linki - dla wszystkich załamanych. Można sobie poczytać i pooglądać ku pokrzepieniu serc, aby uświadomić sobie że po pierwsze nie jesteśmy jedynymi kobietami na świecie, które po ciąży nie wyglądają dokładnie tak jak przed, a po drugie (co wiem z własnego doświadczenia), że czas rzeczywiście leczy rany. Moje ciało po 8 miesiącach znowu zaczyna mi się podobać, a to co zobaczyłam na stronie sofm dodało mi otuchy.
A oto linki:

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...o_dziecko.html

http://theshapeofamother.com/

Edytowane przez musicman
Czas edycji: 2010-03-09 o 23:43
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 23:47   #2
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

hmm ostatnio było o tym właśnie na DDTVN ale nie zdążyłam obejrzeć
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:15   #3
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

Zdjęcia na WO bardzo mi się podobają. Natomiast komentarze spowodowały, że żołądek mi się zwinął w kłębek - jestem przerażona, jak można pisać rzeczy pokroju komentarzy sprocket74. A ile osób się z nim zgodziło... Strach pomyśleć, ilu jest facetów, którzy myślą podobnie.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:32   #4
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

eh ja myślę, że to rzeczywiście jest prawda z tym, że to jest jedna z najbardziej strzeżonych "tajemnic" jak kobiece ciało wygląda po ciąży...sama póki nie urodziłam nie bardzo miałam realne pojęcie o tym...swoją drogą jak wiadomo nie za bardzo jest się czym chwalić no ale jednak nie da się wyjść ze szpitala po porodzie jakby nic się nie wydarzyło
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 18:52   #5
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

tez czytalam ten artykul i polecalam dziewczynom na innych watkach uwazam ze projekt typu the shape of a mother jest rewelacja, jest to w jakis sposob pocieszajace jak sie widzi inne obwisle brzuszki i rozstepy. brakuje mi jeszcze wiecie czego- wiecej takich profesjonalnych sesji przedstawiajacych w piekny sposob pociazowe ciala. bo ze nie sa one juz tak atrakcyjne...coz trudno cos za cos. ale wszystkie chetnie sie fotografujemy z brzuszkiem natomiast juz "po" wiekszosc z nas unika aparatu...warto przelamac to tabu i pokazac swiatu ze jest cos wazniejszego niz 90-60-90
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 00:45   #6
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Zdjęcia na WO bardzo mi się podobają. Natomiast komentarze spowodowały, że żołądek mi się zwinął w kłębek - jestem przerażona, jak można pisać rzeczy pokroju komentarzy sprocket74. A ile osób się z nim zgodziło... Strach pomyśleć, ilu jest facetów, którzy myślą podobnie.
To nie faceci tylko zwykłe h...

jestem w trakcie czytania komentarzy i normalnie szczena mi opadała jacy potrafia być okrutni...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 08:47   #7
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

tam pewnie pisza jakies gnojki albo tacy co nie mieli zony w ciazy

cialo jest inne to prawda nie da sie tego ukryc wrecz... ale mi to juz lata powiem szczerze wyszlam z zalozenia ze po drugim dziecku wezme sie ostro za siebie bo wiecej dzieci nie planuje no i teraz skupiam sie jedynie na tym by duzo nie przytyc a ladnie sie ubrac i umalowac itp...
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 09:30   #8
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

Tak zauwazyłam, że najgorzej ciążę przechodzi skora szczupłych kobiet. Ja sama zawsze mam trochę więcej tłuszczyku - nie mam nadwagi, mieszczę się w granicach normy i ciążę moja skóra zniosła idealnie - żadnych rozstępów, piersi jak przed ciążą - niestety nie moge pozbyć sie oponki na brzuchu
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 18:22   #9
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

sama po ciąży mam mnóstwo rozstępów, na brzuchu, boczkach, pośladkach, udach, piersiach a nawet na łydkach
czuję się z tym fatalnie, tym bardziej jak widzę inne mamy które wyglądają jakby nigdy nie były w ciąży
do końca życia moje ciało będzie nosiło ślady ciąży... to przykre, że ktoś może uważać, że rozstępy, luźna skóra i niezbyt jędrny biust może wywoływać oburzenie i negatywne opinie, ja niestety nie miałam wpływu na pojawienie się rozstępów, smarowałam się codziennie 2 razy i nie pomogło mi się przed nimi uchronić
wiem, że nigdy nie pokażę mojego brzucha na plaży, nawet nie wiem czy odważę się wyjść w stroju jednoczęściowym, bo przecież widać nogi które też są w pręgi ehhh
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:55   #10
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

a ja tak sobie mysle ze jesli facet naprawde kocha kobiete- ktora jest na dodatek matka jego dziecka- to mu zadne rozstepy, obwisly biust czy oponka nie beda przeszkadzaly- natomiast chamskie komentarze pochodza od facetow ktorzy na kobiety patrza jak na towar- wiec jesli towar jest "wadliwy" to juz dla nich jest do niczego...nie chcialabym w zyciu miec takiego partnera i mysle ze zadna z was tez nie - wiec iech sie bujaja na drzewo ze swoimi pogladami. uwazam ze moment kiedy pierwszy raz widzi sie swoje malenstwo po porodzie jest wart wszystkich rozstepow i obwislosci- nawet gdyby sie mialy one pojawic na nosie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 21:07   #11
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
a ja tak sobie mysle ze jesli facet naprawde kocha kobiete- ktora jest na dodatek matka jego dziecka- to mu zadne rozstepy, obwisly biust czy oponka nie beda przeszkadzaly- natomiast chamskie komentarze pochodza od facetow ktorzy na kobiety patrza jak na towar- wiec jesli towar jest "wadliwy" to juz dla nich jest do niczego...nie chcialabym w zyciu miec takiego partnera i mysle ze zadna z was tez nie - wiec iech sie bujaja na drzewo ze swoimi pogladami. uwazam ze moment kiedy pierwszy raz widzi sie swoje malenstwo po porodzie jest wart wszystkich rozstepow i obwislosci- nawet gdyby sie mialy one pojawic na nosie
zgadzam się w 100%
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 22:34   #12
marciab
Raczkowanie
 
Avatar marciab
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 159
GG do marciab
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
sama po ciąży mam mnóstwo rozstępów, na brzuchu, boczkach, pośladkach, udach, piersiach a nawet na łydkach
czuję się z tym fatalnie, tym bardziej jak widzę inne mamy które wyglądają jakby nigdy nie były w ciąży
do końca życia moje ciało będzie nosiło ślady ciąży... to przykre, że ktoś może uważać, że rozstępy, luźna skóra i niezbyt jędrny biust może wywoływać oburzenie i negatywne opinie, ja niestety nie miałam wpływu na pojawienie się rozstępów, smarowałam się codziennie 2 razy i nie pomogło mi się przed nimi uchronić
wiem, że nigdy nie pokażę mojego brzucha na plaży, nawet nie wiem czy odważę się wyjść w stroju jednoczęściowym, bo przecież widać nogi które też są w pręgi ehhh
ale masz na pewno śliczniutkiego dzidziusia przy którym każdy rozstęp zanika u mnie tez się nie obeszło bez rozstępów.... i dodatkowych kilogramów za to Ty ważysz tyle co ja w liceum. mi zostało jeszcze 7kg do zrzucenia a Ty? jak to zrobiłaś gratuluję

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
a ja tak sobie mysle ze jesli facet naprawde kocha kobiete- ktora jest na dodatek matka jego dziecka- to mu zadne rozstepy, obwisly biust czy oponka nie beda przeszkadzaly- natomiast chamskie komentarze pochodza od facetow ktorzy na kobiety patrza jak na towar- wiec jesli towar jest "wadliwy" to juz dla nich jest do niczego...nie chcialabym w zyciu miec takiego partnera i mysle ze zadna z was tez nie - wiec iech sie bujaja na drzewo ze swoimi pogladami. uwazam ze moment kiedy pierwszy raz widzi sie swoje malenstwo po porodzie jest wart wszystkich rozstepow i obwislosci- nawet gdyby sie mialy one pojawic na nosie
Bardzo ładnie napisane. zgadzam się w 100% : ehem:
__________________
Amelia 18.10.2009
marciab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 00:09   #13
zimnaaga
Rozeznanie
 
Avatar zimnaaga
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Wiadomości: 763
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

No właśnie ja się zastanawiam jak to jest z tymi rozstępami, bo im bardziej próbuję doszukać się jakichś prawidłowości, tym mniej ich znajduję.
Ja nigdy szczupła nie byłam, otyła też nie, ale o płaskim brzuszku mogłam tylko pomarzyć. Więc kiedy zaszłam w ciążę, wydawało mi się, że rozstępy mi nie grożą, ale na wszelki wypadek kremy poszły w ruch. Niestety... przy porodzie położne stwierdziły, że mój brzuch wygląda jak harmonijka, przy czym określiły, że chyba nie ma tam ani grama tłuszczu pod spodem
A moja kuzynka...chuda jak patyk, niska i drobniutka, więc teoretycznie powinna mieć rozstępów co niemiara, tymczasem po ciąży wygląda tak jak przed Ani jednego rozstępu, paraduje latem w bikini, bo ma się czym pochwalić, skóra jędrna jak u nastolatki.

Co jest? Jak to się dzieje? I dlaczego?

Najlepsze jest to, że mój Tż wciąż powtarza jaka to jestem piękna, a ja...zastanawiam się, czy on może oślepł?
__________________
...
Na chwilę obecną posiadam 35 lat...
Jestem tym wstrząśnięta i zmieszana


"Jak mówię, że zrobię, to chyba mówię!"
zimnaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:16   #14
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

Cytat:
Napisane przez zimnaaga Pokaż wiadomość
No właśnie ja się zastanawiam jak to jest z tymi rozstępami, bo im bardziej próbuję doszukać się jakichś prawidłowości, tym mniej ich znajduję.
Ja nigdy szczupła nie byłam, otyła też nie, ale o płaskim brzuszku mogłam tylko pomarzyć. Więc kiedy zaszłam w ciążę, wydawało mi się, że rozstępy mi nie grożą, ale na wszelki wypadek kremy poszły w ruch. Niestety... przy porodzie położne stwierdziły, że mój brzuch wygląda jak harmonijka, przy czym określiły, że chyba nie ma tam ani grama tłuszczu pod spodem
A moja kuzynka...chuda jak patyk, niska i drobniutka, więc teoretycznie powinna mieć rozstępów co niemiara, tymczasem po ciąży wygląda tak jak przed Ani jednego rozstępu, paraduje latem w bikini, bo ma się czym pochwalić, skóra jędrna jak u nastolatki.

Co jest? Jak to się dzieje? I dlaczego?

Najlepsze jest to, że mój Tż wciąż powtarza jaka to jestem piękna, a ja...zastanawiam się, czy on może oślepł?
to niestety kwestia genów, a konkretnie tego jaką mamy tkankę łączną. Jedna osoba ma rozciągliwą i słabą a druga mocną. Ja należę do tych pierwszych - dlatego aż sama się dziwię, że nie wyglądam aż tak strasznie po ciąży mimo, że mój brzuch był megaogromny. Zresztą ze mną jest tak, że nigdy nie uważałam mojego wyglądu za mój największy atut, dlatego niespecjalnie przeżyłam te zmiany na ciele. Wydaje mi się że największy problem mają właśnie te dziewczyny, które zawsze były piękne i takie bez skazy, a po ciąży pojawiły się u nich jakieś niedoskonałości. I chyba ważne jest też to jak szybko się chudnie. Skóra musi nadążać się kurczyć. Zauważyłam na sobie, że ponieważ lajcikowo podeszłam do chudnięcia i prawie 9 miesięcy po ciąży zostało mi jeszcze jakieś 7-8 kg do zgubienia to mój organizm sam jakoś poradził sobie z tymi rozstępami i powrotem do poprzedmich rozmiarów. Wiem jednak, że dla wielu dziewczyn taka postawa jak moja jest nie do przyjęcia, bo straszny nacisk jest ostatnio na to, aby 6 tygodni po ciąży wyglądać tak, jakby w ogóle się nie rodziło. A ja tu sama biegam po świecie jak szczęśliwy wieloryb i nie rozumiem po co się tak męczyć. Mój organizm sam powoli wraca do siebie, ja notuję tylko kolejne zmiany na lepsze. Chyba z innej bajki jestem
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 22:04   #15
Loczu74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
sama po ciąży mam mnóstwo rozstępów, na brzuchu, boczkach, pośladkach, udach, piersiach a nawet na łydkach
czuję się z tym fatalnie, tym bardziej jak widzę inne mamy które wyglądają jakby nigdy nie były w ciąży
do końca życia moje ciało będzie nosiło ślady ciąży... to przykre, że ktoś może uważać, że rozstępy, luźna skóra i niezbyt jędrny biust może wywoływać oburzenie i negatywne opinie, ja niestety nie miałam wpływu na pojawienie się rozstępów, smarowałam się codziennie 2 razy i nie pomogło mi się przed nimi uchronić
wiem, że nigdy nie pokażę mojego brzucha na plaży, nawet nie wiem czy odważę się wyjść w stroju jednoczęściowym, bo przecież widać nogi które też są w pręgi ehhh
U mnie tez ciaze (dwie) pozostawily slady. Najgorzej wygladaja piersi: rozstepy+brak ksztaltu.Ale trudno,najgorsze to nadmiar kilogramow.Maly ma rok a ja nic!!!!!!!Jakie mialas sposoby??Wiem,ze glodowka nic nie daje a mam efekty jojo.Niestety! Moje gratulacje takiej wagi. Super.
Loczu74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 22:15   #16
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

ja cały dorobek kilogramowy z ciąży zrzuciłam po roku, ale moja skóra właśnie się nie ściągnęła, ciągle nad tym pracuję, ale czuję się jakbym miała za duże ubranko
ja diet nie stosowałam, jak samo przyszło tak samo poszło, ale cóż z tego jak rozstępy widać, zaraz po porodzie nie było ich tak widać bo miałam jeszcze sporo tłuszczyku, który wypełniał ciało i skóra była napięta, a teraz wszystko wisi
obym dała radę się ściągnąć na nowo
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 22:30   #17
Loczu74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

Zycze powodzenia. i mam nadzieje,ze sie uda!
I tak sie zastanawiam,ze mnie tez nikt nie gwarantuje,ze skora zredukuje sie z tluszczykiem! Ale by temu zapobiec masuje sie codziennie(kupilam takie urzadzenie do masazu)i wklepuje krem. Cociaz to tez niczego nie gwarantuje,czego sie obawiam. W kazdym razie mam 20 kg do zbicia,a wiec duzo,duzo!! moze mi sie uda.Bede komentowan moje osiagi.
Loczu74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 09:48   #18
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

dobry temat na wątek, ja sie dołączę do grona "znartwionych" swoim ciałem.. ech rozstepy na pośladkach i piersiach i brzuszek jeszcze troche jest nie mieszcze sie w swoje spodnie sprzed ciąży musze w dresie chodzić..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 10:05   #19
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

przeczytalam komentarze wpodanym artykulestraszne co niektore osoby wypisuja.
ciaza czy nie ciaza...sa kobiety ktore nie rodzily a wygladaja jakby tak bylo!
z drugiej strony starzejemy sie a nie odwrotnie wiec i tak nie zatrzymamy na dlugo pieknego ciala.
u mnie po 2 ciazy skora jakas taka sucha,rozciagnieta na udach i troszke na brzuchu ale co tam ,nie bede popadac w paranoje ,staram sie z tym walczyc.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 10:15   #20
annemarie24
Raczkowanie
 
Avatar annemarie24
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 64
Dot.: Wszystkim załamanym wyglądem ciała po ciąży

Witam
To ja dołączę i swoje 5gr
Ja urodziłam 10 miesięcy temu bliźnięta, w ciąży przytyłam prawie 40kg głównie to woda, bo cala ciąże miałam anemie, dzieci były ułożone nietypowo uciskały żołądek, ciągle wymiotowałam wiec anemia straszna i mimo tego do przodu prawie 40, ale po 6 tyg doszłam do starej wagi, skora gdzieniegdzie nie taka ale co z tego? brzuch mam plaski, rozstępy w okolicach podbrzusza wiec jako tako nie widać, mimo tego nie kryje się z tym bo to ślady po moich skarbach wiec uważam raczej za pamiątkę niżeli straty, nie mam problemów z nagością, bikini itd Myślę ze wszystko jest w głowie i puki kobieta nie poradzi sobie z tym co tam jest to nie zaakceptuje ciała i siebie.
Ja z tym nie mam problemu i czuje się ciągle piękna, nawet bardziej niż przed ciążą.
Zycze więcej wyrozumiałości kobieta które maja problem z wyglądem po ciąży, a zbędne kg - wszystko da rade zrzucić - wiem co mowie bo musiałam takowego balastu zrzucić prawie 40 kg.
annemarie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.