Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-07, 16:41   #2761
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez CzarnaGS Pokaż wiadomość
Falka ale ciekawy sposób pierwsze słyszę o czymś takim. Ja mam problem ze strasznie nierównym kolorytem cery i wysuszoną skórą.. ciężko mi znaleźć dobre kosmetyki :/

Sugar znalazłam Twojego vloga przez przypadek (linku nie dam bo nie wiem czy sobie życzysz) przesłucham chętnie też coś tam nagrałam ostatnio, i mam zamiar przy farbowaniu tonerem.
Bloga zwykłego czy na Youtube? oba możesz linki podać jeśli chcesz
ostatnio nic nie dodaję bo mam zjeeeee*** aparat.. niestety..

Drakan- nasza kochana Halbtrocken już wyjaśniła pianki o tonery do włosów możesz też z odżywką lub maską mieszać do odświeżania koloru
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 17:48   #2762
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Marki i konkretne produkty swoją drogą, wyszłoby w praniu. Choć za linki i tak dziękuję. Mam wrażenie, że te tonery to chyba jednak można u mnie w mieście dostać.
Bardziej mam na myśli to, że z takimi kosmetykami spotykam się pierwszy raz i mam problemy z ustaleniem do czego służą, jak działają, jaka jest ich struktura, skład, czym się różnią między sobą. Brak mi najzwyczajniej w świecie podręcznikowych informacji systematyzujących wiedzę. Generalnie często wiedza podawana w artykułach odnośnie kosmetyków jest bardzo ogólna, a szczegółów należy szukać wśród setek drobnych informacji i prywatnych opinii. Zapewne wynika to z faktu, że kobiety intuicyjnie wiedzą co i jak jeżeli o urodę chodzi, bo są w tym na bieżąco, a ja... cóż Mogę naprawić komputer, zaprogramować telewizor, doradzić wybór tabletu/komórki/mp3, polutować kabelki, zrobić wykład na temat gatunków piw... ale wystarczy się tylko zapytać o coś z kosmetycznych spraw, a ja już mam wrażenie, że chcą ode mnie wyjaśnienia polityki dystrybucji wafli
Więc jakiś podręcznik dla debili odnośnie pielęgnacji włosów w tym przypadku bardzo by mi się przydał, mimo że coś już wiem, ale to nadal za mało.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 18:13   #2763
CzarnaGS
Raczkowanie
 
Avatar CzarnaGS
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 100
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Vloga, na YT. Nie wiedziałam że kręcisz fajnie Ci idzie, ja mam wadę wymowy :/
mój kanał to taki login jak tutaj, jakby kogoś interesowało na pewno nakręcę jeden filmik z tonerem La Riche.
__________________
Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych,
tylko są ci pozamykani w zakładach, i ci którzy nie zostali przebadani.

ZARĘCZONA:
14.02.2012
CzarnaGS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 18:33   #2764
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez CzarnaGS Pokaż wiadomość
Vloga, na YT. Nie wiedziałam że kręcisz fajnie Ci idzie, ja mam wadę wymowy :/
mój kanał to taki login jak tutaj, jakby kogoś interesowało na pewno nakręcę jeden filmik z tonerem La Riche.
Mam cię
i Dziękuję za zaglądanie do mnie

Drakan- Generalnie pianka i toner podobnie farbują włosy. Oba są bez utleniaczy i amoniaku. Oba są łagodne dla włosów choć ktoś wspominał że mu pianka wysuszała.. Ja mam na blogu trochę info o tym
link w moim podpisie. Poza tym warto zajżeć na Wątek o tonerach, Link na 1 stronie naszego wątku
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 19:46   #2765
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Ten blog to już przeglądam i się przydaje. Skoro są to łagodne środki zastanowię się nad nimi. Niestety od farbowania zdążyły się już podniszczyć, choć sadzę, że to raczej zasługa wcześniejszego stosowania prostownicy gdzieś przez pół roku. No i zanim włosy zaczęły być czerwone znajdowały się w nich blond pasma od 14 roku życia, a jeszcze wcześniej lekka trwała. Mają prawo być zniszczone. Pomagam im jedwabiem oraz keratyną i jest w miarę.

Dzięki. Raporty będę zdawać regularnie od teraz
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 20:03   #2766
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Ten blog to już przeglądam i się przydaje. Skoro są to łagodne środki zastanowię się nad nimi. Niestety od farbowania zdążyły się już podniszczyć, choć sadzę, że to raczej zasługa wcześniejszego stosowania prostownicy gdzieś przez pół roku. No i zanim włosy zaczęły być czerwone znajdowały się w nich blond pasma od 14 roku życia, a jeszcze wcześniej lekka trwała. Mają prawo być zniszczone. Pomagam im jedwabiem oraz keratyną i jest w miarę.

Dzięki. Raporty będę zdawać regularnie od teraz
Na podniszczone włosy pomaga łagodząco olejowanie i maskowanie a także mycie odżywką
jedwab i keratyna to tylko na zabezpieczenie..

Dziewczyny co powiecie na to https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post40691344 ??
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 20:50   #2767
hexe22
Raczkowanie
 
Avatar hexe22
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 94
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cześć dziewczyny, chciałam się Was podpytać, jako specjalistek od rudości, jak to te nasze rudości się zachowają pokryte brązem? Znudziłam się, chcę nieco ugrzecznić swoją fryzurę. W jakie kolory celować by nie wyszło szaro-buro-czarno? Wiem, że jedynie w odcienie ciepłe, ale jaśniejsze od oczekiwanego rezultatu, czy już oczekiwanego koloru? Mam nieco przesuszone włosy, więc celuję w Castingi - , ale niekoniecznie. podpowiecie jakie numerki typować?
nie chcę schodzić poniżej poziomu 6 lub 7

w załącznikach mój obecny kolor - i to - co mniej więcej chciałabym osiągnąć

Edytowane przez hexe22
Czas edycji: 2013-05-07 o 20:54
hexe22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 21:17   #2768
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Marki i konkretne produkty swoją drogą, wyszłoby w praniu. Choć za linki i tak dziękuję. Mam wrażenie, że te tonery to chyba jednak można u mnie w mieście dostać.
Bardziej mam na myśli to, że z takimi kosmetykami spotykam się pierwszy raz i mam problemy z ustaleniem do czego służą, jak działają, jaka jest ich struktura, skład, czym się różnią między sobą. Brak mi najzwyczajniej w świecie podręcznikowych informacji systematyzujących wiedzę. Generalnie często wiedza podawana w artykułach odnośnie kosmetyków jest bardzo ogólna, a szczegółów należy szukać wśród setek drobnych informacji i prywatnych opinii. Zapewne wynika to z faktu, że kobiety intuicyjnie wiedzą co i jak jeżeli o urodę chodzi, bo są w tym na bieżąco, a ja... cóż Mogę naprawić komputer, zaprogramować telewizor, doradzić wybór tabletu/komórki/mp3, polutować kabelki, zrobić wykład na temat gatunków piw... ale wystarczy się tylko zapytać o coś z kosmetycznych spraw, a ja już mam wrażenie, że chcą ode mnie wyjaśnienia polityki dystrybucji wafli
Więc jakiś podręcznik dla debili odnośnie pielęgnacji włosów w tym przypadku bardzo by mi się przydał, mimo że coś już wiem, ale to nadal za mało.
Co do składu mogę się wypowiedzieć co do tonera - pianki nigdy w łapach nie miałam. Ogólnie ma skład podobny do odżywkowej bazy: woda, emolient, antystatyk, regulator pH i bodaj delikatny detergent, a do tego dorzucony jest barwnik syntetyczny - dla każdego koloru inne (składniki rozpoczynające się od CI z numerem). Dzięki temu toner zachowuje się, jakbyś wymieszała podstawową, lekką odżywkę z czystym barwnikiem - włosy zabarwią się, nie stanie im się żadna krzywda, ale kolor nie będzie tak trwały jak farba, bo nie zostanie wtłoczony we włos utleniaczem. (chociaż przy odrobinie gimnastyki może się okazać, że "zadbany" toner da trwalszy efekt, niż "olana" farba ) Wiadomo - coś za coś, dlatego dziewczyny odświeżają tym kolor między farbowaniami.
Tak to mniej więcej wygląda z technicznej strony.
Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Pomagam im jedwabiem oraz keratyną i jest w miarę.

Dzięki. Raporty będę zdawać regularnie od teraz
Nono, jedwab i keratyna. Do tego farbowane włosy. Nie masz przypadkiem sianka na końcach od tego?
Możesz się bardzo łatwo przeproteinować. Nie będę tłumaczyć od podstaw, bo żal palców na przepisywanie tego, co już napisano, podlinkuję: http://www.anwen.pl/2013/04/przeprot...bie-z-nim.html
Jak chcesz coś wiedzieć o pielęgnacji to pytaj, sama coś tam wiem, jak nie to zawsze mamy multum innych dziewczyn które dzielą się wiedzą.
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 21:37   #2769
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Nie masz przypadkiem sianka na końcach od tego?
Aktualnie jak sam skur*syn, choć od pół roku mam tylko jedwab. Po keratynę jakoś zawsze nie mam czasu iść, ale jak wpadała mi w ręce to zwykle robiła z włosami porządek i jedwab był zbędny. Samo zaś siano robiło się średnio miesiąc po farbowaniu.
A o dziwo strona mi znana mimo, że termin 'przeproteinowanie' już nie.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 21:39   #2770
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Aktualnie jak sam skur*syn, choć od pół roku mam tylko jedwab. Po keratynę jakoś zawsze nie mam czasu iść, ale jak wpadała mi w ręce to zwykle robiła z włosami porządek i jedwab był zbędny. Samo zaś siano robiło się średnio miesiąc po farbowaniu.
A o dziwo strona mi znana mimo, że termin 'przeproteinowanie' już nie.
A ogólnie jak wygląda Twoja pielęgnacja? Wypisz czego używasz, pomyślimy co można poprawić.
A ta strona to konkretna skarbnica wiedzy.
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 22:05   #2771
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez halbtrocken Pokaż wiadomość
A ogólnie jak wygląda Twoja pielęgnacja? Wypisz czego używasz, pomyślimy co można poprawić.
A ta strona to konkretna skarbnica wiedzy.
popieram czlowiek czasem mysli ze dobrze robi, a na prawde wychodzi bardzo zle..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 22:25   #2772
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Żaden szał, ale ok.
Generalnie kosmetyków staram się używać jak najmniej, ale w przypadku włosów muszę tę zasadę czasami nagiąć.
Po dłuugim czasie testowania udało mi się ustalić, że najlepiej jest używać dwóch szamponów. Stosowanie jednego przez dłuższy czas powodowało, że włosy się przyzwyczajały i nici z dobroczynnych skutków. Co ciekawsze wyszło też w praniu, że lepiej jest stosować szampon o działaniu przeciwnym do problemu z włosami. I tymże oto sposobem mając włosy przetłuszczajace się zlikwidowały ten efekt szampony do włosów suchych i zniszczonych . Dodatkowo są one cienkie.

Myję włosy co drugi, trzeci dzień. Częściowo w celu zapobieganiu wypłukiwania koloru i częściowo, żeby nie przetłuszczały się mocniej. Woda letnia. Nie suszę suszarką, nie trę jak wariat ręcznikiem. Odsączę trochę z wody, ręcznik na plecy, grzywka rozczesana i tak schną. Jak mam, to w lekko podsuszone wcieram trochę jedwabiu. Nie używam żadnych środków do stylizacji. Na odzywki uważam również. Rzadko stosuję, bo lubią jeszcze mocniej przetłuszczać.

Szampony to kolejno Biovax do zniszczonych i suchych stosowany raz w tygodniu. Z moimi włosami robi cuda. Są one lekkie i jakieś takie naturalne. Mało się przetłuszczają. Główną zaletą jest fakt, że mi po nim leci o wiele mniej włosów.
Drugi szampon to Timotei róża jerychońska z olejkiem z awokado. odkryty przez przypadek - ktoś dał mi na prezent i strzelił w dziesiątkę. Włosy ładne, miękkie, lśniące a i odżywka od nich też w porządku.

We wcześniejszych latach włosom moim pomagał też taki specyfik drobnej domowej roboty. Umyć szamponem, nałożyć żółtka jajek i spłukać wodą z dodatkiem octu. To było dobre, ale w tym czasie wypadały mi również włosy i nie wiem czy było to spowodowane właśnie tą odżywką czy innymi zewnętrznymi czynnikami (zła dieta, stresy etc.).

Aktualnie mam też dietę tzw. racjonalne odżywianie ze względu na wprowadzenie trochę sportu.

Podcinam co jakiś czas. Grzywka regularnie, przy za długiej zaczyna włazić w oczy, a wtedy boli głowa Końcówki staram się rzadziej, bo szkoda mi tracić długości, więc pozbywam się tych już rozdwojonych. Żmudna i nudna robota, bo wyciągam pojedyncze włosy, ale to jest jakieś pośrednie wyjście miedzy długością a jakością. Fryzjerka zresztą mi ostatnio upieprzyła z dobre dziesięć centymetrów, więc wolę jednak się trochę pomęczyć. Nożyczki mam fryzjerskie, więc włosom nie szkodzę.

Tak by to wszystko wyglądało. Niestety dużą wadą jest fakt, że studiuję na dziennych w swoim mieście i nie pracuję (a pracę bardzo trudno dostać, jedna z największych stóp bezrobocia w Polsce, ponad 30%), w domu jest skromnie, a pielęgnacja niestety kosztuje. Oczywiście jak przypadło mi stypendium to i konkretniejszy zapas kosmetyków był robiony. Pocieszam się tym, że za parę dni obrona pracy, a z dyplomem w ręce mogę już zacząć zarabiać, więc i włosy będą w lepszym stanie.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 22:33   #2773
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Kto mi tam na Matriksika narzeka, chwilę mnie nie ma i już skarżą
Fakt, że farbuję co 3 miesiące średnio, ale nie narzekam na stan swojego siana. Myślę, że pomogło tonerowanie na maskach, bo z pielęgnacją - wstyd przyznać - nawalam cały czas.

Witam nowe czerwonowłose, życzę powodzenia w poszukiwaniu Tej Farby i Tego Odcienia

Załączam siebie świeżo po La Riche, zdjęcie by Smok, więc kolory soczyste. Nigdzie w Krakowie nie widziałam ANI JEDNEJ panienki z czerwienią na głowie! Nigdzie! I zebrałam kilka komplementów od totalnie obcych ludzi na przystankach tramwajowych, w sklepie, w kolejce po bilety... no i się dziwić, że kocham to miasto ;p Bo kto nie lubi bezinteresownych komplementów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6765.jpg (105,7 KB, 71 załadowań)
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 23:01   #2774
CzarnaGS
Raczkowanie
 
Avatar CzarnaGS
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 100
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Sugar daj mi jakieś instrukcje dotyczące vlogów jak możesz


sonea - aaach zakochałam się! <3
__________________
Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych,
tylko są ci pozamykani w zakładach, i ci którzy nie zostali przebadani.

ZARĘCZONA:
14.02.2012
CzarnaGS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 23:42   #2775
Margharett_Agness
Raczkowanie
 
Avatar Margharett_Agness
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 136
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Sonea - ooo właśnie taki kolor mi się marzy Dokładnie taki

Słuchajcie, przyuważyłam dzisiaj w Lublinie (w okolicach miasteczka akademickiego) kobitkę z czerwonymi włochalkami (takimi naprawdę czerwonymi, a nie czerwonawy brąz) - wyprowadzała 2 psiaki na spacer.
Może jest tu z nami?
__________________
Żonka i mama

Zapuszczam włosy od: Grudzień 2012
Margharett_Agness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 23:54   #2776
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Po dłuugim czasie testowania udało mi się ustalić, że najlepiej jest używać dwóch szamponów. Stosowanie jednego przez dłuższy czas powodowało, że włosy się przyzwyczajały i nici z dobroczynnych skutków. Co ciekawsze wyszło też w praniu, że lepiej jest stosować szampon o działaniu przeciwnym do problemu z włosami. I tymże oto sposobem mając włosy przetłuszczajace się zlikwidowały ten efekt szampony do włosów suchych i zniszczonych . Dodatkowo są one cienkie.
Tak - zdecydowanie dwa szampony to świetne rozwiązanie. Nie chodzi o przyzwyczajanie, a o to, że ten używany na codzień powinien być delikatny, a raz na jakiś czas należy włosy oczyścić mocnym szamponem.
I od dawna wiemy, że to, co producenci piszą na opakowaniu to szczere bujdy.
Przetłuszczanie może pojawiać się od mocnych szamponów także (a większość zawiera mocne detergenty, niestety). Wiadomo - obrywamy ze skóry głowy wszystko do zera, to ona zaczyna się bronić i produkuje więcej i szybciej.

Cytat:
Myję włosy co drugi, trzeci dzień. Częściowo w celu zapobieganiu wypłukiwania koloru i częściowo, żeby nie przetłuszczały się mocniej.
Jeśli tak jest okej, to nic złego. Pamiętaj, żeby włosów za bardzo nie "przenosić" - może wzmagać wypadanie.
Cytat:
Woda letnia. Nie suszę suszarką, nie trę jak wariat ręcznikiem. Odsączę trochę z wody, ręcznik na plecy, grzywka rozczesana i tak schną.
Dobrze.
Cytat:
Jak mam, to w lekko podsuszone wcieram trochę jedwabiu. Nie używam żadnych środków do stylizacji.
Co to za jedwab? W zasadzie powinnaś zabezpieczać końce po każdym myciu - niezabezpieczone niszczą się i rozdwajają.
Cytat:
Na odzywki uważam również. Rzadko stosuję, bo lubią jeszcze mocniej przetłuszczać.
Na obciążenie poodżywkowe najlepszą metodą jest nakładanie odżywki od ucha w dół. Długość i tak nie przetłuści się tak szybko (szczególnie przy takiej długości, jaką masz), a odżywka będzie dostarczać włosom trochę "żarcia". Obciążać mogą też odżywki silikonowe, czy inne zawierające oblepiacze (polyquanterium, quanterium, xanthan gum m.in.), szczególnie wysoko w składzie. Spróbuj takich bez oblepiaczy - chociażby Garnier Awokado i Karite, czy Fructis Fruity Passion przychodzą mi do głowy z tych, które kupisz w każdej drogerii.
Cytat:
Szampony to kolejno Biovax do zniszczonych i suchych stosowany raz w tygodniu. Z moimi włosami robi cuda. Są one lekkie i jakieś takie naturalne. Mało się przetłuszczają. Główną zaletą jest fakt, że mi po nim leci o wiele mniej włosów.
Drugi szampon to Timotei róża jerychońska z olejkiem z awokado. odkryty przez przypadek - ktoś dał mi na prezent i strzelił w dziesiątkę. Włosy ładne, miękkie, lśniące a i odżywka od nich też w porządku.
http:// www . doz . pl /apteka/p49632-Biovax_szampon_intensywni e_regenerujacy_do_wlosow_ suchych_i_zniszczonych_20 0_ml
Ten biovax? (usuń spacje z linku)
O ile detergenty dość łagodne (chociaż do Sodium Cocoamphoacetate nie jestem przekonana - podpytam, podpowiem :x), to ma sporo oblepiaczy.
Ogólnie większość dbających o włosy wychodzi z założenia, że szampon ma myć i tylko myć, a całą resztę zrobią odżywki, maski, oleje...
Timotei silikonowy - co prawda silikon rozpuszczalny w wodzie, ale jednak coś Ci się mogło ponadbudowywać. Polecałabym oczyścić włosy - najlepsze do tego są szampony z najniższej półki, choćby barwa ziołowa czy familijny (serio!), kosztują kilka złotych. Włosomaniactwo wcale nie jest takie drogie.

Cytat:
We wcześniejszych latach włosom moim pomagał też taki specyfik drobnej domowej roboty. Umyć szamponem, nałożyć żółtka jajek i spłukać wodą z dodatkiem octu. To było dobre, ale w tym czasie wypadały mi również włosy i nie wiem czy było to spowodowane właśnie tą odżywką czy innymi zewnętrznymi czynnikami (zła dieta, stresy etc.).
Żółtko - proteiny. Uważać, ale jeśli służy to nie ma co żałować. To dość intensywna kuracja, więc dla bezpieczeństwa polecałabym nie częściej, niż raz w tygodniu.
Płukanka octowa zamyka łuski włosów. Uważaj - nie co mycie, bo można sobie "spalić włosy" kwaśnym pH.
Wypadanie - możliwe, że to cudo też mogło to spowodować. W zasadzie cokolwiek nakładane na skalp może spowodować/nasilić wypadanie. Na pewno bezpiecznie jest nakładać specyfiki na długość włosów, a skalp - musisz sprawdzić, co mu służy, a co nie.
A propos skalpu i przetłuszczania - ja takiego problemu co prawda nie mam, ale słyszałam, że dobre efekty daje maseczka z drożdży.
Cytat:
Aktualnie mam też dietę tzw. racjonalne odżywianie ze względu na wprowadzenie trochę sportu.
Dobra dieta na pewno nie zaszkodzi. Co prawda temu, co już wyrosło nie pomoże, ale dalej włosy będą rosnąć zdrowsze.
Cytat:
Podcinam co jakiś czas. Grzywka regularnie, przy za długiej zaczyna włazić w oczy, a wtedy boli głowa Końcówki staram się rzadziej, bo szkoda mi tracić długości, więc pozbywam się tych już rozdwojonych. Żmudna i nudna robota, bo wyciągam pojedyncze włosy, ale to jest jakieś pośrednie wyjście miedzy długością a jakością. Fryzjerka zresztą mi ostatnio upieprzyła z dobre dziesięć centymetrów, więc wolę jednak się trochę pomęczyć. Nożyczki mam fryzjerskie, więc włosom nie szkodzę.
Dobrze.

Na pewno mocno brakuje mi olejowania w Twojej pielęgnacji. Wiem, że możesz nie być przekonana, ale nie zajmuje to długo ani nie jest drogie. Popróbuj może z olejami kuchennymi - np. moim niezaprzeczalnym ulubieńcem jest zwykła oliwa z oliwek, lubię też olej z pestek winogron - nic wyrafinowanego, czego brakłoby w kuchni. Równie dobrze nadaje się olej ryżowy, słonecznikowy, od bidy nawet rzepakowy.
Oczywiście to co wyżej - boisz się przetłuszczenia - olej od ucha w dół.
I nie bój się, że się nie domyje. Spokojnie dasz radę go zmyć szamponem, tym bardziej, że przynajmniej Twój Timotei ma mocny detergent.

W sumie sporo na raz, pielęgnujesz włosy zwyczajnie, nie włosomaniaczo, więc zrobiłam Ci małą pigułkę w razie byś się zainteresowała.
Mam teraz poczucie dobrze spełnionego obowiązku wobec pięknych włosów.
Ogólnie jak masz jakieś pytania, albo chcesz się coś dowiedzieć spokojnie możesz szukać odpowiedzi w tym wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=691758&page=17 chętnie odpowiadamy, nie gryziemy a razem wiemy jeszcze więcej (ja też jakimś guru nie jestem, ale chętnie dzielę się wiedzą).
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."

Edytowane przez halbtrocken
Czas edycji: 2013-05-08 o 00:04
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 00:04   #2777
3milqa
Raczkowanie
 
Avatar 3milqa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 151
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Stosowałyście Alfaparf Jean's Color Chilli Red? Jak się zachowuje na ciemnych odrostach?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

insta 📷
zupa

Edytowane przez 3milqa
Czas edycji: 2013-05-08 o 00:05
3milqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 00:46   #2778
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Co to za jedwab? W zasadzie powinnaś zabezpieczać końce po każdym myciu - niezabezpieczone niszczą się i rozdwajają.
Biosilk. Zawsze staram się mieć jedwab, ale czasem siła wyższa i parę dni, ewentualnie tygodni nie mam.

Cytat:
Długość i tak nie przetłuści się tak szybko (szczególnie przy takiej długości, jaką masz)
Heh. Owszem ciężka sprawa zapuścić całe kudły, ale po dwóch dniach na wysokości głowy widać. Wprawdzie nie boję się wyjść z tak zapuszczonym łbem, humani sum, humeni nihil... etc., ale czasami przeszkadza.

Cytat:
Ogólnie większość dbających o włosy wychodzi z założenia, że szampon ma myć i tylko myć, a całą resztę zrobią odżywki, maski, oleje...
Ja z takiego, że pomóc niespecjalnie, ale zaszkodzić i owszem . Rzekome działanie od głowy bolenia i kurka stojenia to takie tam dla mnie... Są.
A te szampony co mam to całkiem nowe wynalazki. Biovax może 2 miesiące, Timotei od stycznia. Po prostu ze wszystkich wcześniej stosowanych działają najlepiej i włosy są wyraźnie w lepszej kondycji. Wcześniej były Fructis do normalnych i Elseve do cienkich z tendencją do przetłuszczania.
Co do oczyszczania, własnie nasuwało mi się na myśl pytanie czym to robić, ale sama z siebie już przewidziałaś, więc się zastosuję. I odżywkom też się przyjrzę.

Cytat:
A propos skalpu i przetłuszczania - ja takiego problemu co prawda nie mam, ale słyszałam, że dobre efekty daje maseczka z drożdży.
Tak. Plus wrzucić olejek rycynowy. Poprawia również kondycję.

Cytat:
Na pewno mocno brakuje mi olejowania w Twojej pielęgnacji. Wiem, że możesz nie być przekonana, ale nie zajmuje to długo ani nie jest drogie.
Też czuję, że brakowało No ale wynikało to z niewiedzy. Udało mi się natrafić na to wczoraj. Bo skoro moim paznokciom pomogło to czemu miałoby nie włosom. No i po nitce do kłębka... Przekonało mnie od razu. Na razie będę chyba celować w olejek arganowy ze względu na to ryzyko możliwego przeproteinowania, ale pomyślę też o rycynowym. Ten to jest dobry na wszystko.

Cytat:
W sumie sporo na raz, pielęgnujesz włosy zwyczajnie, nie włosomaniaczo, więc zrobiłam Ci małą pigułkę w razie byś się zainteresowała.
Muszę się zainteresować, bo trochę podupadły, a zaczynalo mi już brakować pomysłów

Za wszystkie rady, sugestie, pomysły, natchnienie i inspirację dzięki. Sadzę, że dobre piwo Ci się należy
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.





Edytowane przez Drakan
Czas edycji: 2013-05-08 o 00:47
Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 01:08   #2779
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Biosilk. Zawsze staram się mieć jedwab, ale czasem siła wyższa i parę dni, ewentualnie tygodni nie mam.
Biosilk zawiera alkohol. Może, a nawet prawdopodobnie będzie przesuszać. Następnym razem kup coś bez alkoholu w składzie - od siebie mogę polecić serum mariona, jedwab Green Pharmacy, psikacze z Gliss kura, czy chociażby jedwab Loton.
Cytat:
Heh. Owszem ciężka sprawa zapuścić całe kudły, ale po dwóch dniach na wysokości głowy widać. Wprawdzie nie boję się wyjść z tak zapuszczonym łbem, humani sum, humeni nihil... etc., ale czasami przeszkadza.
Podejrzewam. Dlatego mówiłam, że od ucha w dół powinno się sprawdzić.
Cytat:
Ja z takiego, że pomóc niespecjalnie, ale zaszkodzić i owszem . Rzekome działanie od głowy bolenia i kurka stojenia to takie tam dla mnie... Są.
A te szampony co mam to całkiem nowe wynalazki. Biovax może 2 miesiące, Timotei od stycznia. Po prostu ze wszystkich wcześniej stosowanych działają najlepiej i włosy są wyraźnie w lepszej kondycji. Wcześniej były Fructis do normalnych i Elseve do cienkich z tendencją do przetłuszczania.
Co do oczyszczania, własnie nasuwało mi się na myśl pytanie czym to robić, ale sama z siebie już przewidziałaś, więc się zastosuję. I odżywkom też się przyjrzę.
Czyli trafiłam w sedno.
Cytat:
Tak. Plus wrzucić olejek rycynowy. Poprawia również kondycję.
Stosowałam, nie narzekałam. Jeśli nie pasuje skalpowi, możesz pomieszać go z innym olejem. Mi np. bardzo pasuje na włosy w mieszance z oliwą.
Cytat:
Też czuję, że brakowało No ale wynikało to z niewiedzy. Udało mi się natrafić na to wczoraj. Bo skoro moim paznokciom pomogło to czemu miałoby nie włosom. No i po nitce do kłębka... Przekonało mnie od razu. Na razie będę chyba celować w olejek arganowy ze względu na to ryzyko możliwego przeproteinowania, ale pomyślę też o rycynowym. Ten to jest dobry na wszystko.
Tylko pamiętaj, że rycyna może przesuszać na czysto. Jak wyżej - można mieszać z czymś innym. I serio polecam pobawić się kuchennymi - są pod ręką, a nuż się coś sprawdzi.
Przyznam szczerze, argan mi się marzył, ale cena odstrasza. :x Moje włosy to pijaki i zużywam bardzo dużo oleju (nie są też wcale krótkie), więc chyba bym zbankrutowała.
Cytat:
Muszę się zainteresować, bo trochę podupadły, a zaczynalo mi już brakować pomysłów
Spokojnie, jest z czym kombinować. Podałam Ci drobne podstawy póki co.
Cytat:
Za wszystkie rady, sugestie, pomysły, natchnienie i inspirację dzięki. Sadzę, że dobre piwo Ci się należy
Chyba wolę jakiś olej.
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 01:26   #2780
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

I rozumiem, że odżywka / maska / olej najlepiej po dobrym oczyszczeniu, by lepiej złapało?
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 01:36   #2781
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
I rozumiem, że odżywka / maska / olej najlepiej po dobrym oczyszczeniu, by lepiej złapało?
Nie tylko. Przed oczyszczeniem też możesz. Silikony i pq/q to nie beton, przepuszczą też.
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 06:37   #2782
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Witam z rana, z kawką z mleczkiem i cukrem

Czarna- nie wiem co ci doradzić ja filmuje tematy które znam mniej więcej i to co może zainteresować ludzi, może ty też pomyśl co ty lubisz i wiesz- podziel się z tym z ludzmi.

Halbtrocken- chyba napisałaś wszystko co trzeba, jesteś chyba jedną z najbardziej poinformowanych czerwonowłoscych jeśli chodzi o składy i ich dzIałanie..

Ja tylko dodam że czasem warto odżywki proste składowo kupować i nie martwić się o przeproteinowanie:rolleye s:
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 11:09   #2783
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Drakan, co do Twojego szamponu "załatwiłam" analizę składu.
Trzymaj. https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=504

Sugar, daj łyczka.
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 11:14   #2784
hexe22
Raczkowanie
 
Avatar hexe22
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 94
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

No proszę dziewczyny... zerknijcie na mój post nieco wyżej i udzielcie jakiejś rady, bo nie chcę sobie zrobić krzywdy (czyli na przykład czerni, czy koloru zgniłej słomy) a farbować muszę już, zaraz - bo odrost zaczyna mnie wkurzać strasznie. marzy mi sie taki jasny, złoto-rudy brązik...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1167178_inmsg.jpg (21,1 KB, 7 załadowań)
hexe22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 14:55   #2785
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Drakan, co do Twojego szamponu "załatwiłam" analizę składu.
Część z tych składników była opisana na tym blogu co wcześniej podrzuciłaś, tudzież jeszcze inna część z własnych wcześniejszych poszukiwań, ale zobaczyć to przetłumaczone na polski jeszcze fajniej Dzięki.

Też mam poranną kawę za sobą, tyle, że ze śmietana i bez cukru
Od razu się człowiek lepiej uczy.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 14:58   #2786
Miyakochan
Raczkowanie
 
Avatar Miyakochan
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: w przyszłości Seoul
Wiadomości: 68
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

wyszukiwarka nie gryzie...

rudowłose
__________________
Koreańska Dramomaniaczka


Miyakochan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 16:46   #2787
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez hexe22 Pokaż wiadomość
No proszę dziewczyny... zerknijcie na mój post nieco wyżej i udzielcie jakiejś rady, bo nie chcę sobie zrobić krzywdy (czyli na przykład czerni, czy koloru zgniłej słomy) a farbować muszę już, zaraz - bo odrost zaczyna mnie wkurzać strasznie. marzy mi sie taki jasny, złoto-rudy brązik...
Idz do rudowłosych, my farbujemy się na czerwono

Halbtrocken a bierz kawusi ile chcesz mam zawsze zapas w domu
Właśnie.. myślałam sobie tak czy by nie zrobić kiedyś zlotu czerwonowłosych jak będę w polsce w przyszłym roku może..? Już tyyle się znamy...miło by było się spotkać, pogadać, iść na zakupy (włosowe może ).. itp
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 16:55   #2788
anjali_ravenly
Przyczajenie
 
Avatar anjali_ravenly
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez halbtrocken Pokaż wiadomość
Tak - zdecydowanie dwa szampony to świetne rozwiązanie. Nie chodzi o przyzwyczajanie, a o to, że ten używany na codzień powinien być delikatny, a raz na jakiś czas należy włosy oczyścić mocnym szamponem.
I od dawna wiemy, że to, co producenci piszą na opakowaniu to szczere bujdy.
Przetłuszczanie może pojawiać się od mocnych szamponów także (a większość zawiera mocne detergenty, niestety). Wiadomo - obrywamy ze skóry głowy wszystko do zera, to ona zaczyna się bronić i produkuje więcej i szybciej.
A mi mama jak byłam mała powtarzała, że nie wolno zmieniać często szamponów bo się będzie miało łupież... Widać trzeba czasem nie słuchać mamy

Co do pianek i tonerów to ja właśnie z Ognistym Wulkanem od Venity eksperymentuje - teraz czekam aż mi włosy wyschną
__________________
Zaczynam o siebie dbać
Koniec z nadwagą
Zapuszczam zdrowe włosy
!! Podobam się sobie !!

http://anjaliravenly.wordpress.c om
anjali_ravenly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 18:15   #2789
falka_19
Raczkowanie
 
Avatar falka_19
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 285
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość

Właśnie.. myślałam sobie tak czy by nie zrobić kiedyś zlotu czerwonowłosych jak będę w polsce w przyszłym roku może..? Już tyyle się znamy...miło by było się spotkać, pogadać, iść na zakupy (włosowe może ).. itp
Ale by było! Kilka(naście?) ognisto czerwonych dziewczyn maszerujących ulica Już widzę miny przechodniów
__________________
Muzyka i magia mają ze sobą wiele wspólnego. Np obie są na "m"
falka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 18:26   #2790
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Idz do rudowłosych, my farbujemy się na czerwono

Halbtrocken a bierz kawusi ile chcesz mam zawsze zapas w domu
Właśnie.. myślałam sobie tak czy by nie zrobić kiedyś zlotu czerwonowłosych jak będę w polsce w przyszłym roku może..? Już tyyle się znamy...miło by było się spotkać, pogadać, iść na zakupy (włosowe może ).. itp
Ja jestem jak najbardziej za. Byleby tylko termin w miarę pasował to i miejscówka nie powinna być przeszkodą.
Cytat:
Napisane przez falka_19 Pokaż wiadomość
Ale by było! Kilka(naście?) ognisto czerwonych dziewczyn maszerujących ulica Już widzę miny przechodniów
Haha, świetne by to było!
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-03 16:06:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.