Radical i spray ochronny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-31, 22:26   #1
proto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10

Radical i spray ochronny


Witam.
Mam pytanie odnośnie połączenia dwóch kosmetyków. Czy jeśli po myciu włosów spryskam je mgiełką radical a następnie sprayem ochronnym do prostowania włosów to czy te dwa kosmetyki nie będą się gryzły ze sobą albo nie stracą na jakości ochrony czy odżywienia?
proto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 22:55   #2
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Dot.: Radical i spray ochronny

mgiełka Radical zawiera alkohol, o ile mnie pamięć nie myli
zaleca sięstosowanie na skalp, nie na długość.
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 08:45   #3
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Radical i spray ochronny

Cytat:
Napisane przez proto Pokaż wiadomość
Witam.
Mam pytanie odnośnie połączenia dwóch kosmetyków. Czy jeśli po myciu włosów spryskam je mgiełką radical a następnie sprayem ochronnym do prostowania włosów to czy te dwa kosmetyki nie będą się gryzły ze sobą albo nie stracą na jakości ochrony czy odżywienia?
Stracą głównie na ochronie - Radical mgiełka jest na denacie, a to potrafi wysuszyć włosy. Co prawda denat odparuje w miarę szybko, ale swoje zrobi. Nałożenie na to spraju ochronnego do prostowania może albo spotęgować działanie Radicala (nie podałaś składu produktu, a nie wiem, czy sprawdzałaś, że wiele sprejów ochronnych również jest na denacie, co ochronę stawia pod wielkim znakiem zapytania), albo sprawić, ze ochrona będzie osłabiona.
Poza tym wszelkie zabiegi z użyciem ciepła przekraczającego ok. 70 stopni C są bardzo niszczące dla włosów. Osobiście wątpię w ochronę czymkolwiek powyżej tej granicy.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 13:34   #4
proto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: Radical i spray ochronny

Mam jeszcze pytanie odnośnie samego sprayu ochronnego. Czy te spraye których etykieta pisze "do użycia z prostownicą" nadadzą się również do użycia z suszarką? Codziennie rano suszę włosy suszarką i szukam czegoś co by ochroniło je przed wysoką temperaturą. Rozwarzam Osis+ Flatliner i Wella High hair flat iron. W ogóle to jestem facetem w trakcie zapuszczania włosów :P i nie mam doświadczenia z tego typy kosmetykami. Może polecicie mi coś dobrego do używania z suszarką? Z góry dziękuję!
proto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 16:33   #5
Ilonoslaw
Raczkowanie
 
Avatar Ilonoslaw
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 86
Dot.: Radical i spray ochronny

Cytat:
Napisane przez proto Pokaż wiadomość
W ogóle to jestem facetem w trakcie zapuszczania włosów :P
Facecie drogi. Jeśli zapuszczasz włosy to nie niszcz ich dodatkowo przez prostowanie i suszenie, długie i zniszczone nie dodadzą Ci uroku. Nie napisaleś jakie masz włosy, że poddajesz je prostowaniu i suszeniu. (Np. przetłuszczające się, kręcone). Wielu moich kumpli ma długie włosy, oraz mój chłopak jest w trakcie zapuszczania (ja też z resztą) i chętnie Ci pomogę. Napisz coś o swoich włosach.
__________________
wrzesień '10 - tabletki z pokrzywą
grudzień '10 - pokrzywa i wcierki
kwiecień'11 - skrzyp
maj 26. '11 - Seboradin
czerwiec'11-woda brzozowa i pokrzywowa

30.03 - 10cm
30.05 - 13cm
Ilonoslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 17:14   #6
proto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: Radical i spray ochronny

Nie prostuje ich, po prostu codziennie rano biorę prysznic i myje włosy. Potem je susze suszarką bo nie mam czasu żeby pozwolić im samoistnie wyschnąć a po drugie moje włosy po nocy że tak powiem są mało reprezentatywne :P szybko mi się przetłuszczają i jak umyje wieczorem i położę się spać to rano mam tłustą szopę nie do opanowania. Włosy mam lekko falowane, szybko przetłuszczające się. Potrzebuję czegoś co ochroni moje włosy przed temperaturą suszarki a wiem że takie preparaty do prostowania z prostownicą mają takie właściwości ochronne. Moje włosy nie są zniszczone (ostatnio nawet zaopatrzyłem się w dobrą odżywkę vichy dercos) i chcę żeby takie właśnie pozostały.
proto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:47   #7
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Radical i spray ochronny

A ja dołączę w takim razie, tzn skonkretyzuję pytanie kolegi, chodzi o ochronę przed promieniami UVa/b również?
Sama poszukuję czegoś. W zeszłym roku był jantar, cudo, co teraz? Czy jakaś ekspertka wypowiedziałaby się nt. ochronnych kosmetyków z Oriflame?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 12:22   #8
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Radical i spray ochronny

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
A ja dołączę w takim razie, tzn skonkretyzuję pytanie kolegi, chodzi o ochronę przed promieniami UVa/b również?
Sama poszukuję czegoś. W zeszłym roku był jantar, cudo, co teraz? Czy jakaś ekspertka wypowiedziałaby się nt. ochronnych kosmetyków z Oriflame?
Tutaj - jeśli masz ochotę zerknąć - znajdziesz wątek poświęcony ochronie włosów latem (akurat idzie o loki i fale, ale ponieważ to bardzo delikatne włosy, to ich ochrona będzie jak znalazł).

Kosmetyków Oriflame nie używam od lat, ale miałam kiedyś serię ochronną z tej firmy. Był silikon na silikonie w szamponie i w masce (znalazłam ostatnio opakowania i bez wyrzutów sumienia trafiły do kosza), psikadło również, ale nie zachowało się i nie wiem, czy denat był zaraz po wodzie.
Jeśli masz jakiś skład, wrzuć, sprawdzimy.

Tego roku testuję Baleę UV-Schutz (w podanym wątku wkleiłam skład) oraz zamierzam zakupić mikronizowany tlenek cynku. W wolne dni spędzane na powietrzu nakładam też na włosy nieco masła shea.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 14:08   #9
Ilonoslaw
Raczkowanie
 
Avatar Ilonoslaw
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 86
Dot.: Radical i spray ochronny

Używaj lekkich szamponów do przetłuszczania włosów i dobrych masek do spłukiwania. A po używaj termoochronnych, zwykły jedwab nie pomoże, tu muszą być mleczka/pianki termoochronne do suszenia i prostowania. Susz jesli masz możliwość chłodniejszym powiewem, lub odsuń rękę, żeby nie podrażniać skóry głowy bo szybciej zacznie się przetłuszczać. Radical ma w sobie alkohol, dobrze by było, gdybyś nie używał przed suszeniem, bo narobi jeszcze większych szkód. Skórę głowy możesz właśnie owym Radicalem ztonizować sobie wieczorem a rano umyć włosy.

a do kąd masz włosy?
__________________
wrzesień '10 - tabletki z pokrzywą
grudzień '10 - pokrzywa i wcierki
kwiecień'11 - skrzyp
maj 26. '11 - Seboradin
czerwiec'11-woda brzozowa i pokrzywowa

30.03 - 10cm
30.05 - 13cm
Ilonoslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 17:11   #10
proto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: Radical i spray ochronny

A znasz może coś godnego polecenia do termo-ochrony? Zapuszczam na taki fryz:

http://i.pinger.pl/pgr347/1146a63400...-crying-13.jpg

A moje włosy jak są mokre to są z deka ponad linie brwi a wiadomo że jak wyschną to się trochę podnoszą. Myślę że jeszcze z 2 miesiące i będę miał wystarczającą długość.

Właśnie znalazłem fryz na który właściwie już mógłbym sobie pozwolić
http://enriqueiglesias1.suntuubi.com...sHairstyle.jpg

Czym mógłbym układać takie włosy? Nie wyglądają na tłuste a więc to żadna guma czy też pasta... Sam lakier?

Edytowane przez proto
Czas edycji: 2011-06-03 o 18:50
proto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:49   #11
Ilonoslaw
Raczkowanie
 
Avatar Ilonoslaw
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 86
Dot.: Radical i spray ochronny

Cytat:
Napisane przez proto Pokaż wiadomość
.

Właśnie znalazłem fryz na który właściwie już mógłbym sobie pozwolić
http://enriqueiglesias1.suntuubi.com...sHairstyle.jpg

Czym mógłbym układać takie włosy? Nie wyglądają na tłuste a więc to żadna guma czy też pasta... Sam lakier?
Ja mam ciut dłuższe niż Enrique a przy tejj długości miałam tak sztywne włosy, że układałam je odrobiną gumy i palcami.

Do termoochrony nic Ci nie polecę, bo od kąd mam krótkie włosy wstaję wcześniej o 15 min i schną mi naturalnie. Skoro masz taką długość nie wyschną Ci przy takim słoneczku?
__________________
wrzesień '10 - tabletki z pokrzywą
grudzień '10 - pokrzywa i wcierki
kwiecień'11 - skrzyp
maj 26. '11 - Seboradin
czerwiec'11-woda brzozowa i pokrzywowa

30.03 - 10cm
30.05 - 13cm
Ilonoslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.