WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 06:44   #271
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: WYpowiedzenie - umowa o współpracy

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
Nie jestem wcale pewna siebie, właśnie dlatego pytam Kłamstwo ma krótkie nogi, ale po prostu już gdybam nad ostatnim rozwiązaniem jakie by mi ewentualnie zostało

Ciekawi mnie tylko skąd ZUS może wiedzieć o mojej chorobie. Najwyżej od mojego pracodawcy. Tylko co ZUS ma do tego, skoro nie mam wypłacane za chorobowe

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź
Poczytaj nieco o tym, jak działa ZUS.

Jak pisałam ostatnio zabrali się za kontrolę wszystkich, nawet osób nie pobierających żadnych świadczeń. Niemniej jednak pod ostrzałem są osoby pobierające od nich świadczenia i osoby długotrwale bezrobotne, w okresie wypowiedzenia lub krótko po jego zatrudnienia. Jest także coś takiego, jak kontrola na wniosek pracodawcy.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 08:44   #272
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: WYpowiedzenie - umowa o współpracy

Dziękuję!
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 07:59   #273
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Cześć! Niebawem mam zacząć prace na umowę zlecenia na stoisku z kosmetykami do makijażu(sprzedaż). Stawka to 7,10 netto/h, praca tylko w jednym miejscu, ok 100 h miesięcznie, dodatkowo trzeba się bardzo starać aby jak najwięcej sprzedać bo jest ustalony dzienny limit która pasowałoby osiągnąć aby mieć 6 % od sprzedaży. Zastanawiam się czy taka praca nie powinna być oferowana z umową o pracę ze względu na miejsce, czas jej wykonywania i staranie aby jak najwięcej sprzedać towaru.
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 08:23   #274
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Cześć! Niebawem mam zacząć prace na umowę zlecenia na stoisku z kosmetykami do makijażu(sprzedaż). Stawka to 7,10 netto/h, praca tylko w jednym miejscu, ok 100 h miesięcznie, dodatkowo trzeba się bardzo starać aby jak najwięcej sprzedać bo jest ustalony dzienny limit która pasowałoby osiągnąć aby mieć 6 % od sprzedaży. Zastanawiam się czy taka praca nie powinna być oferowana z umową o pracę ze względu na miejsce, czas jej wykonywania i staranie aby jak najwięcej sprzedać towaru.
Póki pracodawca ma "dowolność" w kwestii wyboru umowy dla pracownika, a poza tym opisana przez Ciebie praca, to jak dla mnie tylko zleceniówka.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 14:07   #275
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Póki pracodawca ma "dowolność" w kwestii wyboru umowy dla pracownika, a poza tym opisana przez Ciebie praca, to jak dla mnie tylko zleceniówka.
Dla pracownika tak (np. czy będzie to umowa na okres próbny, na czas określony, nieokreślony itp.). Nie ma natomiast "wyboru" pomiędzy umową o pracę a umową zlecenia.

Art. 22 [Stosunek pracy]
§ 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.

§ 1(1). Zatrudnienie w warunkach określonych w § 1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy.

§ 1 (2) .Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w § 1

Art. 281 [Katalog wykroczeń] Kto, będąc pracodawcą lub działając w jego imieniu: 1) zawiera umowę cywilnoprawną w warunkach, w których zgodnie z art. 22 § 1 powinna być zawarta umowa o pracę, podlega karze grzywny od 1 000 zł do 30 000 zł.

Moim zdaniem za mało jest danych, żeby przesądzać, czy powinna to być umowa zlecenie, czy umowa o pracę, a na pewno nie przesądzałabym w kategoryczny sposób.

Realnie natomiast, to musiałaby zainterweniować PIP lub ew. powództwo o ustalenie stosunku pracy (obie jednak czynności mają dużą szansę spowodowania, że pracę tę utracisz).
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:54   #276
poranna_mgla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 46
wypowiedzenie a l4

Witam,

Chciałam się poradzić. Sprawa wygląda tak, że umowę o pracę miałam na czas określony, miała jeszcze trwać 4lata. Dostałam wypowiedzenie z dwutygodniowym okresem. Pracodawca wysyła mnie na urlop, ponieważ mam jeszcze ponad 10 dni urlopu. Czy jesli się rozchoruję to mogę dostarczyć jeszcze l4, które trwałoby do końca wypowiedzenia i czy wtedy pracodawca musi wypłacić mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

Pozdrawiam
__________________
Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe.
poranna_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 10:57   #277
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: wypowiedzenie a l4

Raczej tak, ale czy jest sens? Owszem, ekwiwalent za urlop wychodzi ciut więcej niż byś dostała normalną pensję będąc na urlopie ale za zwolnienie lekarskie dostaniesz 80% wynagrodzenia, to czy Ci się to kalkuluje??
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dKVxC7Adl0o





Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 11:07   #278
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: wypowiedzenie a l4

tak. kalkuluje jej sie to.bo oprocz "wynagrodzenia za l4" dostanie ekwiwalent za urlop.a bez l4 tylko ekwiwalent.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 15:43   #279
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: wypowiedzenie a l4

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
tak. kalkuluje jej sie to.bo oprocz "wynagrodzenia za l4" dostanie ekwiwalent za urlop.a bez l4 tylko ekwiwalent.
Bez L4 nie dostanie ekwiwalentu, bo pracodawca wyśle ją na urlop. Mnie chodziło o to czy lepiej wyjdzie 80% pensji za L4 + ekwiwalent czy bez kombinowania pójść na ten urlop i dostać 100% pensji.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dKVxC7Adl0o





Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 10:08   #280
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: wypowiedzenie a l4

Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Bez L4 nie dostanie ekwiwalentu, bo pracodawca wyśle ją na urlop. Mnie chodziło o to czy lepiej wyjdzie 80% pensji za L4 + ekwiwalent czy bez kombinowania pójść na ten urlop i dostać 100% pensji.
ale jak urlop i 100%pensji?? albo pracuje, albo jest na urlopie.no chyba, ze kaza jej pracowac i oprocz tego dostanie ekwiwalent za urlop, ale tu wyraznie pisze, ze posylaja ja na urlop. wiec najlepiej isc na l4.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 19:46   #281
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: wypowiedzenie a l4

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
ale jak urlop i 100%pensji?? albo pracuje, albo jest na urlopie.no chyba, ze kaza jej pracowac i oprocz tego dostanie ekwiwalent za urlop, ale tu wyraznie pisze, ze posylaja ja na urlop. wiec najlepiej isc na l4.
przecież urlop jest 100% płatny
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-28, 22:39   #282
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: wypowiedzenie a l4

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
ale jak urlop i 100%pensji?? albo pracuje, albo jest na urlopie.no chyba, ze kaza jej pracowac i oprocz tego dostanie ekwiwalent za urlop, ale tu wyraznie pisze, ze posylaja ja na urlop. wiec najlepiej isc na l4.
Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
przecież urlop jest 100% płatny
Dokładnie. Przecież jak idziesz na urlop to nikt Ci nie potrąca z pensji za czas urlopu tylko dostajesz normalną pensję (czyli 100%) tak jakbyś była w pracy.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dKVxC7Adl0o





Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 13:46   #283
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: wypowiedzenie a l4

o mamo...
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 12:13   #284
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: wypowiedzenie a l4

Możesz dostarczyć L4, a pracodawca musi wypłacić Ci ekwiwalent za niewykorzystany urlop, wtedy za czas L4 otrzymasz 80% wynagrodzenia za te dni oraz ekwiwalent pieniężny , niestety Twoich stawek nie znamy więc sama musisz sobie obliczyć co Cię lepiej wyjdzie
__________________
BLOGUJĘ

Edytowane przez Honey7
Czas edycji: 2014-09-30 o 12:21
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 12:38   #285
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: wypowiedzenie a l4

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
o mamo...
????
czy możesz wyjaśnić co masz na myśli?
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 09:53   #286
poranna_mgla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 46
Dot.: wypowiedzenie a l4

Chciałam zapytać o coś jeszcze,

Taki przypadek: jestem na urlopie, rozchorowałam się wcześniej i lekarz wystawia mi zwolnienie z datą o 2 dni wstecz czyli z dat 29.09 ale nie zgłaszam tego wczeniej w pracy tylko dopiero w dzień otrzymania zwolnienia czyli dziś 01.10. Czy pracodawca może miec pretensje, żę nie zgłosiłam faktu zwolnienia 29.09? Wiem , że na dostarczenie zwolnienia jest 7dni ale czy pracodawca o moim zwolnieniu musi być poinformowany już w dzień jego wystawienia czyli 29.09?
__________________
Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe.
poranna_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 10:59   #287
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: wypowiedzenie a l4

Po pierwsze dla mnie jest dziwne, że lekarz wystawia zwolnienie a daje je 2 dni później
Masz 7 dni na dostarczenie l4 jednak pracodawce musisz poinformować chociażby telefonicznie o przebywaniu na chorbowym
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:53   #288
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: wypowiedzenie a l4

A tego 29 i 30 byłaś w pracy?

Cofam, doczytałam że jesteś na urlopie....
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:28   #289
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Zasiłek dla bezrobotnych???Proszę o pomoc...

Hej,
mam pytanie, ale nie chce zakładać nowego wątku. Niedawno straciłam pracę, miałam wypowiedzenie dwa tygodnie i przez ten czas nie pracowałam, bo pracodawca nie chciał. Niestety, przez te dwa tygodnie nie udało mi się znaleźć żadnej pracy, ale bardzo możliwe, że dostanę nową w przeciągu kilku następnych tygodni. Jestem w kilku procesach rekrutacyjnych na zaawansowanych etapach. Czy mogę iść do Urzędu Pracy i zarejestrować się jako bezrobotny? Czy jeśli np dostanę pracę w przeciągu tygodnia, to będzie mi przysługiwał jakiś zasiłek? Co jeśli będę na bezrobotnym przez np. tydzień, a później dostanę pracę - czy wtedy przysługuje mi zasiłek za ten tydzień bez pracy?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-17, 10:09   #290
Tempo21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 37
Kiedy dam wypowiedzenie...

Cześć,

Chciałbym się Was zapytać o pewną sprawę związaną z wypowiedzeniem z mojej strony.

Otóż, mam miesięczne wypowiedzenie oraz 26 dni urlopu. Czy dając dokument zakładowi i wzięcie od razu L4 na miesiąc trwania wypowiedzenia, dostanę podstawę oraz pieniądze za niewykorzystany urlop?

Ta informacja jest mi bardzo potrzebna, ponieważ za ten urlop spłaciłbym sobie ostatni semestr studiów i wyszedłbym na czysto.

Z góry dzięki!
Pozdrawiam!
Tempo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 12:26   #291
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

Cytat:
Napisane przez Tempo21 Pokaż wiadomość
Cześć,

Chciałbym się Was zapytać o pewną sprawę związaną z wypowiedzeniem z mojej strony.

Otóż, mam miesięczne wypowiedzenie oraz 26 dni urlopu. Czy dając dokument zakładowi i wzięcie od razu L4 na miesiąc trwania wypowiedzenia, dostanę podstawę oraz pieniądze za niewykorzystany urlop?

Ta informacja jest mi bardzo potrzebna, ponieważ za ten urlop spłaciłbym sobie ostatni semestr studiów i wyszedłbym na czysto.

Z góry dzięki!
Pozdrawiam!
Za niewykorzystany urlop dostaniesz ekwiwalent, z tym, że zgodnie z przepisami KP w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy, z pracownikem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop u dotychczasowego pracodawcy – w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy.

Czyli: jeżeli nabyłeś z dniem 1 stycznie prawo do 26 dni urlopu, to nie dostaniesz ekwiwalentu za 26 dni tylko za urlop proporcjonalny do rozwiązania stosunku pracy (czyli za okres styczeń - luty, jeżeli wypowiedzenie złożysz jeszcze w styczniu).
Jeżeli natomiast masz te 26 dni zaległego z zeszłego roku, to tak, dostaniesz za nie ekwiwalent.

O zwolnieniu lekarskim decyduje lekarz.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 15:13   #292
Tempo21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 37
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

Dzięki za odpowiedź, lecz trochę się rozpędziłem.

Z nowym rokiem "odnowił" mi się urlop, czyli przysługuje mi 20 dni w tym roku.

Aktualnie ogarniam sprawy finansowe, chciałem wypowiedzenie złożyć jeszcze w styczniu oraz od razu pójść na L4 (od specjalisty) na miesiąc.

Po tym wypowiedzeniu chciałbym dostać podstawę oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Czy tak to właśnie jest?
Tempo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 15:44   #293
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

Cytat:
Napisane przez Tempo21 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, lecz trochę się rozpędziłem.

Z nowym rokiem "odnowił" mi się urlop, czyli przysługuje mi 20 dni w tym roku.

Aktualnie ogarniam sprawy finansowe, chciałem wypowiedzenie złożyć jeszcze w styczniu oraz od razu pójść na L4 (od specjalisty) na miesiąc.

Po tym wypowiedzeniu chciałbym dostać podstawę oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Czy tak to właśnie jest?
Przeczytaj ze zrozumieniem post powyżej, koleżanka wszystko wyjaśniła
w końcu masz urlop w wymiarze 26 czy 20 dni?
czy masz jakiś zaległy urlop z roku 2014?
jeśli nie to dostaniesz ekwiwalent, ale za przepracowane miesiące, czyli wypłacą Ci pieniądze za 4-7 dni urlopu.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 15:56   #294
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

Cytat:
Napisane przez Tempo21 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, lecz trochę się rozpędziłem.

Z nowym rokiem "odnowił" mi się urlop, czyli przysługuje mi 20 dni w tym roku.

Aktualnie ogarniam sprawy finansowe, chciałem wypowiedzenie złożyć jeszcze w styczniu oraz od razu pójść na L4 (od specjalisty) na miesiąc.

Po tym wypowiedzeniu chciałbym dostać podstawę oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Czy tak to właśnie jest?
a nie lepiej zachować się jak człowiek i normalnie przepracować okres wypowiedzenia?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 17:59   #295
Tempo21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 37
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

Psuje sobie w niej zdrowie... Już dawno chciałem od niej odejść, ale nie mogłem ze względu na studia i inne wydatki, na razie nadpłacam wszystko, żeby wyjść na czysto i rzucić tą pracę.
Tempo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 18:22   #296
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

studia i wydatki wazniejsze sa od zdrowia?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 18:47   #297
Tempo21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 37
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

Wtedy pracowałem na innym stanowisku...
Tempo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 19:16   #298
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

Cytat:
Napisane przez Tempo21 Pokaż wiadomość

Z nowym rokiem "odnowił" mi się urlop, czyli przysługuje mi 20 dni w tym roku.
No właśnie, przysługuje Ci 20 dni w CAŁYM ROKU, więc skoro odchodzisz w lutym dostaniesz ekwiwalent za miesiące przepracowane w danym roku. Na pewno nie dostaniesz kasy za całe 20 dni, bo zwyczajnie Ci się nie należy.
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 19:23   #299
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

Cytat:
Napisane przez Tempo21 Pokaż wiadomość
Wtedy pracowałem na innym stanowisku...
to sie zdecyduj, gdzie pracujesz................ ...
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 21:31   #300
Mamba4
Raczkowanie
 
Avatar Mamba4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 403
Dot.: Kiedy dam wypowiedzenie...

Będąc na zwolnieniu lekarskim, żadnej podstawy nie otrzymasz. Będziesz miał za to wynagrodzenie chorobowe, a ono płatne jest 80% (nie licząc tych wyjątków po 100%).
__________________
- Kubusiu... -Tak Prosiaczku? -Nic, chciałem upewnić się, że jesteś...
...::: Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka :::...
...::: Rób to na co masz ochotę, a ludzie niech mówią co chcą :::...
Na jednym facecie świat nie kończy się, bo tego kwiata jest pół świata
Mamba4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-02 15:34:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.