jak zostać nauczycielem po specjalizacji nie-pedagogicznej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-11, 13:10   #1
xooox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 167

jak zostać nauczycielem po specjalizacji nie-pedagogicznej


Mam pytanko-robie własnie licencjat, ale niestety bez specjalizacji pedagogicznej, a chcialabym nauczac w szkole. Czy jak wezme specjalizacje pedagogiczna na magisterke to bede miala uprawnienia czy musze zrobic cos jeszcze?
xooox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 13:18   #2
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: jak zostać nauczycielem po specjalizacji nie-pedagogicznej

ale jaki kierunek kończysz, czego chcesz uczyć??
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 13:33   #3
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: jak zostać nauczycielem po specjalizacji nie-pedagogicznej

Cytat:
Napisane przez xooox Pokaż wiadomość
Mam pytanko-robie własnie licencjat, ale niestety bez specjalizacji pedagogicznej, a chcialabym nauczac w szkole. Czy jak wezme specjalizacje pedagogiczna na magisterke to bede miala uprawnienia czy musze zrobic cos jeszcze?
nie mając kwalifikacji nauczycielskich, raczej nie przyjmą cię na żadną magisterkę nauczycielską, jakakolwiek specjalizacja pedagogiczna nienauczycielska nie da ci tych uprawnien, to chyba jasne :P.... jak się dowiedziałam ostatnio na spotkaniu z panią prodziekan pewnego uniwersytetu wszelkie kwalifikacje zdobywa się na studiach licencjackich a magisterka to tylko uzupełnienie wiedzy, i nie daje ona żadnych kwalifikacji trochę ją wysmialiśmy :P ( no czywiście jak już wyszla )

trochę nie doczytałam twojego posta:P zależy jaki kierunek studiujesz... studiując np matematykę i chcąc uczyć w szkole wystarczy zrobienie kursu dającego kwalifikację nauczycielskie, lub podyplomówkę z jakiejś specjalizacji nauczycielskiej...

Edytowane przez sowaaaaa
Czas edycji: 2011-12-11 o 13:42
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 13:55   #4
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: jak zostać nauczycielem po specjalizacji nie-pedagogicznej

Cytat:
Napisane przez xooox Pokaż wiadomość
Mam pytanko-robie własnie licencjat, ale niestety bez specjalizacji pedagogicznej, a chcialabym nauczac w szkole. Czy jak wezme specjalizacje pedagogiczna na magisterke to bede miala uprawnienia czy musze zrobic cos jeszcze?
Musisz miec specjalizacje na licencjacie, np. edukacja wczesnoszkolna, czy przedszkolna, zeby moc dostac sie na taka specjalizacje na mgr. Jak ja studiowalam, to osoby, ktore nie mialy specjalizacji takiej samej lub pokrewnej po prostu nie dostawaly sie na dana specjalizacje na mgr. Natomiast dopuszczalne jest, by po specjalizacji licencjackiej, robic mgr z pedagogiki ogolnej (choc moim zdaniem to bez sensu).
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 15:22   #5
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: jak zostać nauczycielem po specjalizacji nie-pedagogicznej

Cytat:
Napisane przez xooox Pokaż wiadomość
Mam pytanko-robie własnie licencjat, ale niestety bez specjalizacji pedagogicznej, a chcialabym nauczac w szkole. Czy jak wezme specjalizacje pedagogiczna na magisterke to bede miala uprawnienia czy musze zrobic cos jeszcze?
Tak, będziesz mieć uprawnienia i nic więcej Ci nie trzeba.
Tylko musisz patrzeć, na jakie kierunki Cię przyjmą, bo niewiele uczelni w Polsce przyjmuje na pedagogiczne kierunki kogoś, kto nie ma uprawnień. A jeśli już przyjmują, to tylko na nieliczne, wybrane kierunki.
Więc albo celuj w kierunek, na który Cię przyjmą, albo zrób sobie uprawnienia (2 semestry to trwa) i dopiero idź na magisterkę.
Wiem, że to ból jest, ale co poradzić. Jestem w tej samej sytuacji - mój kierunek zawsze miał uprawnienia, a od naszego roku nam zabrali (i to dowiedzieliśmy się na pierwszym roku pod koniec listopada, a więc jak już studiowaliśmy).
Do zdobycia uprawnień brakuje nam zrealizowania dydaktyki i czegoś jeszcze, ale ogólnie niedużo, bo mieliśmy wystarczającą ilość pedagogiki i psychologii. Cóż, uczelnia liczy na to, że sobie na nas zarobi (pewnie zrobią kurs, na który część z nas pójdzie).
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 18:40   #6
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: jak zostać nauczycielem po specjalizacji nie-pedagogicznej

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Musisz miec specjalizacje na licencjacie, np. edukacja wczesnoszkolna, czy przedszkolna, zeby moc dostac sie na taka specjalizacje na mgr. Jak ja studiowalam, to osoby, ktore nie mialy specjalizacji takiej samej lub pokrewnej po prostu nie dostawaly sie na dana specjalizacje na mgr. Natomiast dopuszczalne jest, by po specjalizacji licencjackiej, robic mgr z pedagogiki ogolnej (choc moim zdaniem to bez sensu).
Bzdura.
Wyobraź sobie, że studiowałam ten kierunek i robię magisterkę z tegoż samego, a na moim roku są dziewczyny po: wf (specjalność: odnowa biologiczna!!!), pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, filologia, socjologia i pewnie jakieś jeszcze, więc to zależy od uczelni. Są kierunki, na które nie przyjmą bez licencjatu z danego (przede wszystkim uzupy z filologii, bo jak wziąć na 4 rok kogoś, kto nie miał języka wcześniej?), ale np. na pedagogikę w zasadzie jak się okazuje, można startować po na prawdę ogromnej ilości kierunków, nawet niekoniecznie pedagogicznych.

Autorko, dowiedz się, jakie zasady panują na uczelni, o której myślisz, bo można się nieźle zdziwić ;]
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!

Edytowane przez dzolls
Czas edycji: 2011-12-11 o 18:49
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 23:00   #7
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak zostać nauczycielem po specjalizacji nie-pedagogicznej

Cytat:
Napisane przez xooox Pokaż wiadomość
Mam pytanko-robie własnie licencjat, ale niestety bez specjalizacji pedagogicznej, a chcialabym nauczac w szkole. Czy jak wezme specjalizacje pedagogiczna na magisterke to bede miala uprawnienia czy musze zrobic cos jeszcze?
Zrób kurs pedagogiczny i po kłopocie. Będziesz mogła uczyć już po licencjacie.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.