Zdjęcia do oceny, ogólne wrażenie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-25, 17:27   #1
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614

Zdjęcia do oceny, ogólne wrażenie.


Cześć dziewczyny.

Zgodziłam się wykonać dla koleżanki sesję brzuszkową. Jest tuz przed rozwiązaniem, więc nie miałam czasu na przygotowania. Zadanie okazało się trudniejsze niż sądziłam tym bardziej dla totalnego amatora. Wieści o tej sesji szybko się rozeszły wśród znajomych i aktualnie mam nowe "zlecenie" (tym razem będę mieć więcej czasu na przygotowanie i liczę na lepsze efekty)...

Wydaje mi się, że za bardzo poszalałam z kolorami - kontrastem i nasyceniem. Marzą mi się pastelowe kolory na zdjęciach, ale nie wiem jak się do tego zabrać

Zdjęcia robiłam nikonem d3000 trybem auto (wiem, wstyd, obiecuję poprawę) format raw, później obrabiałam w lightroomie.

Liczę na opinie i konstruktywną krytykę
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2014-06-25 o 20:35
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 18:15   #2
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Zdjęcia do oceny, ogólne wrażenie.

wg mnie one są za ciasne, nie ma tu żadnej kompozycji. Jest po prostu ciało albo twarz rozlane na całe zdjęcie. Ręce itd poucinane w dziwnych miejscach.

Np zobacz to ostatnie zdjęćie to nie widać, że to jest brzuch ciążowy. Równie dobrze to może być wszystko. Bez obrazy.

No i lampa błyskowa nie nie. Brzydkie cienie się robią. No nie wiem zastanów się czy ty byś chciała takie zdjęcia ze swojej ciązy żebyś je za 30 lat obejrzała i stwierdziła wow. Ja nie.

tak samo 4 zdjęcie no kurde za czym ten facet się chowa? nie wygląda to na słodki ciązowy brzuszek tylko cokolwiek :/

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2014-06-25 o 18:18
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 19:06   #3
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Zdjęcia do oceny, ogólne wrażenie.

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Wieści o tej sesji szybko się rozeszły wśród znajomych i aktualnie mam nowe "zlecenie"
Ehem, czy rozeszły się wieści, że robisz fotki za darmo, i dlatego są chętni, czy rozeszły się zdjęcia, i ludziom (nie daj Boże) się spodobało, i dlatego masz chętnych?
Jeśli to pierwsze, lepiej zapytaj pierwszych "klientów" o zgodę na pokazanie zdjęć innym (i na wszelki wypadek weź to na piśmie, bo mogą się rozmyślić za jakiś czas), i pokaż zainteresowanym.
Jeśli to drugie, lepiej nie pytaj na forach o opinie na temat tej sesji, bo powyższy komentarz jest bardzo łagodny, delikatny i stonowany jak na to co widać Lepiej pooglądaj dobre sesje tego typu, poczytaj o podstawach fotografii - zarówno "technicznych" (np. jak uzyskać odpowiednią głębię ostrości), jak i "artystycznych" (kompozycja obrazu, głębia ostrości jako środek wyrazu). Potem poćwicz na krzaczkach, koszach na śmieci, ławkach, jak technika nie będzie problemem możesz ćwiczyć na ludziach (krzaki i ławki się nie obrażą, jak przypadkiem podkreślisz ich największe - rzeczywiste lub wyobrażone - wady, koleżanki, znajome mogę się obrazić, może być im przykro, że nie wyszły na zdjęciach tak dobrze jak się spodziewały, lub po prostu będą rozczarowane).
Dopiero jak prosto z aparatu wyjdzie dobre zdjęcie, takie, jakie bez zastanowienia mogłabyś powiesić sobie na ścianie, możesz pomyśleć o "upiększaniu". Wiem, że to niepopularne zdanie, bo dziś myśli się inaczej ("zrobię 1000fotek, wybiorę 100 najlepszych - bo przecież mam dobry aparat i te 900 na pewno jest dobre, a potem nałożę 50 filtrów i będzie superartystycznie"), ale warto czasem pomyśleć "w stary sposób"

Pierwsze - twarz nieostra, coś chyba źle się ustawiło?
Drugie - budynek i jasna plama nieba nad Jego ramieniem, krzywy horyzont (zdjęcie lekko ucieka w prawo), krótka ogniskowa ("oddalenie", szeroki kąt widzenia obiektywu) spowodowała przerysowanie Jego głowy i Jej ramienia
Trzecie - (prawie) każdy na zdjęciu chce być piękny, młody, idealny, a co najmniej taki, jak powinien być, gdyby nie jakieś nagłe niespodzianki na skórze - może popracujesz nad retuszem Jej i Jego cery? (wypryski, zacięcia po goleniu - warto porównać z oryginałem, aby nie usunąć "stałych" cech, np. pieprzyków)
Czwarte - jedno oko dziwnie wygląda, i ta mina Ostrość jest bardzo wyraźnie ustawiona na fałdkę materiału, można się zastanowić, czy nie lepiej by było pokazać Jego oczy, i na nie ustawić ostrość, a brzuszek pozostawić poza głębią ostrości?
Piąte - wielka twarz, wielkie dłonie, (z powodu ogniskowej), z tego powodu skarpetka praktycznie znika, pomimo jej koloru - nie zwraca na siebie uwagi (standardowym "zagraniem" fotografów brzuszkowych jest połączenie małego detalu i brzuszka, np. skarpetki na brzuszku, buciki itp; być może ta skarpetka lepiej by zagrała przy poprzednim ujęciu? określiłaby co to jest to "duże niebieskie okrągłe", bo z samego poprzedniego zdjęcia oglądający się nie domyśli)
Szóste - przerysowana dłoń, właściwie chciałoby się napisać "wielka bezkształtna łapa"
Wcześniej dostałaś komentarz dotyczący głównie kompozycji, dlatego ja skupiłem się bardziej na sprawach technicznych. Jeśli chcesz poczytać ogólnie o fotografii, rzuć okiem na szerokikadr.pl - znajdziesz tam materiały na każdy temat, o którym pisałem (kompozycja, głębia ostrości, perspektywa itd). Nie zrażaj się - tak już jest, że znajomi (prawie) zawsze mówią, że im się podoba, a "obcy" (prawie zawsze) szukają najmniejszego drobiazgu, do którego można się przyczepić

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2014-06-25 o 19:24
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:33   #4
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Zdjęcia do oceny, ogólne wrażenie.

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za rzeczowe komentarze. Wiedziałam, że dużo przede mną, ale nie sądziłam, że jest aż tak źle.

Będę ćwiczyć. Wrócę, jak trochę poczytam, może ogarnę podstawy
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 13:25   #5
Amerat
Raczkowanie
 
Avatar Amerat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 63
Dot.: Zdjęcia do oceny, ogólne wrażenie.

Szkoda ze nie ma zdjec
__________________
Moj blog http://www.agabierko.blogspot.com/
Amerat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 08:32   #6
magneszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: Zdjęcia do oceny, ogólne wrażenie.

też żałuje, że usunęłaś zdjęcia : ( nie zniechęcaj się tak szybko!
magneszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-21 09:32:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.