Paryż - zwiedzanie i zakupy ;) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 10:33   #61
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Re: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez patka34563 Pokaż wiadomość
Popieram sylwónie Na Polach Elizejskich jest najlepiej, dodam tez ze warto odwiedzic takie sklepy jak Pimkie, H&M i jesli chcesz skoczyc na kosmetyki to koniecznieee Sephora Poprostu cudenko

Też zamierzam pojechać do Paryża.Ile pieniązkąw mniej więcej mam przygotawac na pamiątki ?? Czy są tam jakies dobre cukiernie sklepiki czekoadowe itp.?? Pozdrawiam
ja bym powiedziała, że na Polach Elizejskich jest najgorzej warto się przejść, bo jest kilka sklepów wartych zobaczenia (np. sklep Disneya czy największy LV), ale raczej bez szału
Pimkie, H&M i Sephora to i w Polsce są w każdym większym mieście, a asortyment prawie ten sam

na zakupy niskobudżetowe polecam raczej Rue de Rivoli, a w szczególności Etam, gdzie w czasie wyprzedaży ubrania można kupić za grosze, a są lepszej jakości niż w H&M z pewnością, czasami można znaleźć prawdziwe perełki

jeżeli ktoś posiada większy budżet lub chciałby chociaż popatrzeć na wielkie domy mody, to koniecznie Avenue Montaigne i Rue du Faubourg Saint-Honoré

na średni budżet (Zara x 2) polecam ichniejsze butiki rozsiane po całym mieście, choć raczej w tych lepszych dzielnicach, typu 'Sandro'



a co do pamiątek - można wydać na nie każde pieniądze, na prawdę, wszystko zależy od Ciebie. trzeba brać pod uwagę, że wszystko jest drogie

edit: ah, no i oczywiście warto zobaczyć Galeries Lafayette i Printemps, ewentualne zakupy zrobić w Le Bon Marché
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL

Edytowane przez mi.a
Czas edycji: 2011-06-24 o 10:37
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:18   #62
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

A ja jadę w sierpniu na dwa tygodnie - jupiiiiii! Się doczekać nie mogę!
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 08:58   #63
patka34563
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Re: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

[QUOTE=mi.a;27712321]ja bym powiedziała, że na Polach Elizejskich jest najgorzej warto się przejść, bo jest kilka sklepów wartych zobaczenia (np. sklep Disneya czy największy LV), ale raczej bez szału
Pimkie, H&M i Sephora to i w Polsce są w każdym większym mieście, a asortyment prawie ten sam

na zakupy niskobudżetowe polecam raczej Rue de Rivoli, a w szczególności Etam, gdzie w czasie wyprzedaży ubrania można kupić za grosze, a są lepszej jakości niż w H&M z pewnością, czasami można znaleźć prawdziwe perełki

jeżeli ktoś posiada większy budżet lub chciałby chociaż popatrzeć na wielkie domy mody, to koniecznie Avenue Montaigne i Rue du Faubourg Saint-Honoré

na średni budżet (Zara x 2) polecam ichniejsze butiki rozsiane po całym mieście, choć raczej w tych lepszych dzielnicach, typu 'Sandro'



a co do pamiątek - można wydać na nie każde pieniądze, na prawdę, wszystko zależy od Ciebie. trzeba brać pod uwagę, że wszystko jest drogie

edit: ah, no i oczywiście warto zobaczyć Galeries Lafayette i Printemps, ewentualne zakupy zrobić w Le Bon Marché



"Rue de Rivoli, a w szczególności Etam, gdzie w czasie wyprzedaży ubrania można kupić za grosze" Co to jest Rue de Rivoli i Etam bo nie jestem za bardzo obeznana??A czy te wyprzedaże to w czasie wakacji też (jakieś szczególne okresy)??
patka34563 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 18:41   #64
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Re: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

[QUOTE=patka34563;27731134]
Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
ja bym powiedziała, że na Polach Elizejskich jest najgorzej warto się przejść, bo jest kilka sklepów wartych zobaczenia (np. sklep Disneya czy największy LV), ale raczej bez szału
Pimkie, H&M i Sephora to i w Polsce są w każdym większym mieście, a asortyment prawie ten sam

na zakupy niskobudżetowe polecam raczej Rue de Rivoli, a w szczególności Etam, gdzie w czasie wyprzedaży ubrania można kupić za grosze, a są lepszej jakości niż w H&M z pewnością, czasami można znaleźć prawdziwe perełki

jeżeli ktoś posiada większy budżet lub chciałby chociaż popatrzeć na wielkie domy mody, to koniecznie Avenue Montaigne i Rue du Faubourg Saint-Honoré

na średni budżet (Zara x 2) polecam ichniejsze butiki rozsiane po całym mieście, choć raczej w tych lepszych dzielnicach, typu 'Sandro'



a co do pamiątek - można wydać na nie każde pieniądze, na prawdę, wszystko zależy od Ciebie. trzeba brać pod uwagę, że wszystko jest drogie

edit: ah, no i oczywiście warto zobaczyć Galeries Lafayette i Printemps, ewentualne zakupy zrobić w Le Bon Marché



"Rue de Rivoli, a w szczególności Etam, gdzie w czasie wyprzedaży ubrania można kupić za grosze" Co to jest Rue de Rivoli i Etam bo nie jestem za bardzo obeznana??A czy te wyprzedaże to w czasie wakacji też (jakieś szczególne okresy)??
Rue de Rivoli to ulica w samym centrum Paryża, która biegnie równolegle do Sekwany. Jest tam bardzo dużo najróżniejszych sklepów i Etam to jeden z nich tu masz link do stronki: http://www.etam.com/
na tanie zakupy warto też czasami zajrzeć tutaj: http://www.laredoute.fr/ wiem, że ich sklep jest w "Le Forum des Halles" również w samym centrum, nie mam pojęcia, gdzie mogą być inne

a wyprzedaże we Francji są w określonych terminach dla danych departamentów. dla Paryża wyprzedaże letnie w tym roku wypadają od 22 czerwca do 26 lipca

Pozdrawiam!
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:37   #65
patka34563
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Re: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

czy warto jechac na wycieczke 6 stolic? ktos był?czy to nie była za męczące??
patka34563 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 10:11   #66
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Re: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

heej może mi ktoś podpowie bo też się wybieram teraz do Paryża i chciałabym się trochę obkupić. podobno w samym centrum jakieś 10 min od wieży Eifla jest duże targowisko gdzie są mega tanie ubrania. np bluzki po 3 euro itd coś na styl naszej Łodzi - ptak , albo Warszawy, chciałbym tam zajrzeć może uda mi się coś zakupić .
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 23:18   #67
Kobitka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Jeśli szukasz tanich ubrań to odwiedź Tati www.tati.fr - największy sklep jest na Bd. de Rochechouart (metro Barbes-Rochechouart). Jeśli pójdziesz w stronę Clichy to po drodze też są tanie sklepiki, chociaż jakość jest kiepska.

W okolicach wieży Eiffla jest targ przy placu Ternes (rue Poncelet), może o to chodzi, ale w wybrane dni tylko i warto wcześniej to sprawdzić.

Poza tym jest w Paryżu kilka miejsc, w których odbywają się targi w określone dni. Np. w niedziele jest przy Porte de Clignancourt.

Możesz też sprawdzić na:
http://www.e-francja.eu/zakupy.php

Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
Udanych zakupów!
Kobitka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 20:11   #68
MsMary
Raczkowanie
 
Avatar MsMary
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 139
Wyślij wiadomość przez MSN do MsMary Send a message via Skype™ to MsMary
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Bążur!
Mam pytanie związane niekoniecznie z zakupami aczkolwiek wydania pieniędzy to to dotyczy...Mianowicie chodzi mi o shuttle service z lotniska Beauvais-Tille do Paryża.Wiem że jeździ 20 minut po przylocie samolotu i wiem że kosztuje 15Euro ALE po wyjściu z 2 terminala gdzie się idzie?gdzie kupić ten cholerny bilet?Jestem życiowo tak zdolna że przez te 20 minut jestem w stanie obejść całe lotnisko i przegapić przystanek,okienko z biletami itp.Czy może mi ktoś pomóc w tej materii?Jakiś link do planu lotniska?Proszę proszę!
MsMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 17:18   #69
Karalajna
Rozeznanie
 
Avatar Karalajna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 594
GG do Karalajna Send a message via Skype™ to Karalajna
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez MsMary Pokaż wiadomość
Bążur!
Mam pytanie związane niekoniecznie z zakupami aczkolwiek wydania pieniędzy to to dotyczy...Mianowicie chodzi mi o shuttle service z lotniska Beauvais-Tille do Paryża.Wiem że jeździ 20 minut po przylocie samolotu i wiem że kosztuje 15Euro ALE po wyjściu z 2 terminala gdzie się idzie?gdzie kupić ten cholerny bilet?Jestem życiowo tak zdolna że przez te 20 minut jestem w stanie obejść całe lotnisko i przegapić przystanek,okienko z biletami itp.Czy może mi ktoś pomóc w tej materii?Jakiś link do planu lotniska?Proszę proszę!
Witaj
Byłam w Paryżu we wrześniu i z tym lotniskiem w Beauvais jest tak, że najlepiej jak wysiądziesz z samolotu i pokierujesz się za grupką ludzi wysiadających razem z Tobą, wszyscy chcą się przecież z Beauvais do Paryża dostać Oni Cię zaprowadzą. Ja z moimi znajomymi własnie tak zrobiłam i trafiliśmy bezbłędnie. Dokładniejszej drogi Ci nie podam bo nie pamiętam, chyba z nadmiaru emocji ;-)

Pozdrawiam

P.s.
Ten sposób działa także w innych sytuacjach, np. kiedyś coś się stało na jednej z dużych przesiadkowych stacji RERu i zmieniono peron jednej z linii RER. Zapytaliśmy obsługi gdzie iść a oni ni w ząb nie mówili po angielsku. Na szczęście za chwilę podeszli do nich tubylcy i też pytali o co chodzi (przynajmniej taką mieliśmy nadzieję ;-)), szybko skierowaliśmy się za nimi i okazało się to strzałem w 10 -tkę.
Karalajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 17:43   #70
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez MsMary Pokaż wiadomość
Bążur!
Mam pytanie związane niekoniecznie z zakupami aczkolwiek wydania pieniędzy to to dotyczy...Mianowicie chodzi mi o shuttle service z lotniska Beauvais-Tille do Paryża.Wiem że jeździ 20 minut po przylocie samolotu i wiem że kosztuje 15Euro ALE po wyjściu z 2 terminala gdzie się idzie?gdzie kupić ten cholerny bilet?Jestem życiowo tak zdolna że przez te 20 minut jestem w stanie obejść całe lotnisko i przegapić przystanek,okienko z biletami itp.Czy może mi ktoś pomóc w tej materii?Jakiś link do planu lotniska?Proszę proszę!
Nie martw się, jak nie zdążysz na 'swój' busik, to możesz jechać następnym
nigdy w życiu nie jechałam busem przeznaczonym dla mojego lotu bo zawsze mam za mało czasu
'ten cholerny bilet' kupisz w okienku zaraz obok taśmy z bagażami - na pewno nie przegapisz! natomiast przystanek znajduje się na zewnątrz - wychodzisz z terminalu 2 (ten jest przeznaczony do połączeń międzynarodowych) i kierujesz się w lewo mijając terminal 1 (krajowy) i już! nie ma możliwości, żeby go przeoczyć

Powodzenia!
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL

Edytowane przez mi.a
Czas edycji: 2011-11-10 o 17:45
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 20:55   #71
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Nie martw się, jak nie zdążysz na 'swój' busik, to możesz jechać następnym
nigdy w życiu nie jechałam busem przeznaczonym dla mojego lotu bo zawsze mam za mało czasu
'ten cholerny bilet' kupisz w okienku zaraz obok taśmy z bagażami - na pewno nie przegapisz! natomiast przystanek znajduje się na zewnątrz - wychodzisz z terminalu 2 (ten jest przeznaczony do połączeń międzynarodowych) i kierujesz się w lewo mijając terminal 1 (krajowy) i już! nie ma możliwości, żeby go przeoczyć

Powodzenia!
http://www.aeroportbeauvais.com/img/plan_bva_bus.jpg
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 08:59   #72
MsMary
Raczkowanie
 
Avatar MsMary
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 139
Wyślij wiadomość przez MSN do MsMary Send a message via Skype™ to MsMary
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez trzyfuntylnu Pokaż wiadomość

UWIELBIAM CIĘ!!!!Dziękuję
MsMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 17:33   #73
bani87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Witam,
jestem studentką turystyki międzynarodowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzę badania do mojej pracy magisterskiej, których celem jest zbadanie opinii atrakcyjności Paryża zdaniem turystów. Proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety, która będzie cennym źródłem moich badań.

Ankieta jest anonimowa.
[ciach]
Dziękuję serdecznie za pomoc i poświęcony czas!

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2012-03-07 o 16:19
bani87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 18:32   #74
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

a ja z pytaniem o outlety w/pod Paryzem...znacie? polecacie? kiedys w Elle bylo zestawienie europejskich outletow, ale nie moge tego znalezc
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 21:24   #75
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
a ja z pytaniem o outlety w/pod Paryzem...znacie? polecacie? kiedys w Elle bylo zestawienie europejskich outletow, ale nie moge tego znalezc
La Vallée Village - pod Paryżem, w kierunku Disneylandu, droższe marki (luksusowe i średnia-wyższa półka)

Marques Avenue - bliżej Paryża, tańsze marki (średnia i wyzsza półka)

jest jeszcze trochę outletów konkretnych sklepów w samym Paryżu
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 21:59   #76
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
La Vallée Village - pod Paryżem, w kierunku Disneylandu, droższe marki (luksusowe i średnia-wyższa półka)

Marques Avenue - bliżej Paryża, tańsze marki (średnia i wyzsza półka)

jest jeszcze trochę outletów konkretnych sklepów w samym Paryżu
bede jechac autem, ale kiepsko sie orientuje w terenie, wiec nie wiem czy pierwszy mine po drodze

a te w paryzu, to jakie? poprosze o wiecej info i dziekuje za namiary
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 18:23   #77
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

a jak z lotniska można się dostać do centrum Paryża? które lotnisko polecacie w Paryżu (chodzi o komunikacje dobrą z centrum Paryża)

Edytowane przez natiii90
Czas edycji: 2012-06-20 o 18:25
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 09:27   #78
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez natiii90 Pokaż wiadomość
a jak z lotniska można się dostać do centrum Paryża? które lotnisko polecacie w Paryżu (chodzi o komunikacje dobrą z centrum Paryża)
Oczywiście pod względem komunikacji najlepsze jest lotnisko Charles de Gaulle - jedzie się ok 30 min kolejką podmiejską RER linia B, koszt chyba 9 euro, i do Orly też jest dobry dojazd kolejką RER C (ok 25 min) i potem autobusem do terminalu, a z Beauvais, które chyba jest najdalej od centrum, jedzie się autobusem ponad godzinę za 15 euro (tam lata z Polski chyba Wizzair). Ogólnie warto wg mnie policzyć sobie do kosztu lotu też te koszty dojazdu, bo czasem taki bilet Lot wychodzi taniej i wygodniej niż niby tanie latanie z Wizzair ale z ograniczonym bagażem i droższym dojazdem do Paryża.
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 22:41   #79
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Dziewczyny a jak z Paryża dostać się na Beauvais? Mam lot z przesiadką właśnie tam, 11 godzin czekania i chciałabym jednak podjechać do centrum. Jak dojechać do wiem ale jak potem na lotnisko wrócić? Z tego co rozumiem nie ma żadnego planu odjazdów busa z Paryża?
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 22:52   #80
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

jest bus spod lotniska do Paryza i spowrotem wiec spokojnie dojedziesz
http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2013-06-21 o 22:54
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 22:59   #81
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
jest bus spod lotniska do Paryza i spowrotem wiec spokojnie dojedziesz
http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng
"3h15min przed twoim lotem" czyli przed każdym lotem? ja raczej nie potrzebuję 2h na lotnisku bo mam odprawę online więc mogę pojechać busem innego lotu?
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 00:26   #82
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

mozna ale bym nie ryzykowala . czasem jadac tym co jest 2 godz przed ledwo sie zdazylo bo kolejki do odprawy jednak sa a tam czasem przez Paryz sie przebic to byla godzina wiec jak uwazasz

oczywiscie wezma Cie innym busem ale na moim miejscu wolalabym jednak byc chwile wczesniej niz potem stac w kolejce przez cale lotnisko ( a zazwyczaj wlasnie takie kolejki sie ustawialy )

Tam raczej kazdy ma odprawe online bo niema czegos takiego jak te automaty do odprawy
przeciez majac odprawe online i tak musisz stac w kolejce / oddac bagaz/ a jesli nie masz bagazu to i tak ustawiasz sie do drugiej kolejki ( ktora jest dla wszystkich lotow niestety ta sama czyli dluuuuga )
takze mimo odprawy online musisz stanac z karta pokladowa do kolejki

tutaj mozesz sprawdzic o ktorej jest bus do Twojego lotu http://www.aeroportbeauvais.com/hora...s.php?lang=eng

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2013-06-22 o 00:30
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:23   #83
medusska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

ja będę jechac na wycieczkę do Paryża z bp margtravel. nie mogę się doczekać bo od znajomych słyszałam ze to jest super miasto. No i będzie przewodnik to posłucham też o tym co zobaczę....jedynie mam nadzieję, że będzie trochę czasu na mały szoping.....
czy któraś z was była na takiej wycieczce i czy dawali czas wolny na miejscu?
medusska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 21:42   #84
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Witam

W tym roku w lipcu wybieram się z moim TŻ na wakacje do Paryża...
Gdy zaczęłam czytać o atrakcjach w Paryżu, złapałam się za głowę...
Czy jest ktoś, kto też się wybiera tam i wie co będzie zwiedzał???
I czy orientuje się, które atrakcje są najfajnieszje??

Ja zamierzam odwiedzić:
muzeum erotyki,
disneyland
Luwr
wieża Eiffla
Katedra Notre Dame
Łuk Triumfalny
i parki, które po drodze spotkam...

Co jeszcze trzeba koniecznie zwiedzić???
Jest wieleee muzeów, ale które są naprawę ciekawe?
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 17:57   #85
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Odp: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Hej! A możecie polecić jakieś tańsze hostele blisko centrum? Wiem, że jeszcze muszę przejrzeć stronę booking, ale widzę, że wiele z was było w mieście na własną rękę to może coś polecicie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 10:47   #86
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez ever_92 Pokaż wiadomość
Witam

W tym roku w lipcu wybieram się z moim TŻ na wakacje do Paryża...
Gdy zaczęłam czytać o atrakcjach w Paryżu, złapałam się za głowę...
Czy jest ktoś, kto też się wybiera tam i wie co będzie zwiedzał???
I czy orientuje się, które atrakcje są najfajnieszje??

Ja zamierzam odwiedzić:
muzeum erotyki,
disneyland
Luwr
wieża Eiffla
Katedra Notre Dame
Łuk Triumfalny
i parki, które po drodze spotkam...

Co jeszcze trzeba koniecznie zwiedzić???
Jest wieleee muzeów, ale które są naprawę ciekawe?
ja bym dodała muzeum Dupuytren ale wiem, że nie każdego może to interesować. Muzeum Marynarki (Morskie) też jest fajne, po drodze Plac Inwalidów i park wokół niego i jeszcze Bazylika Sacre Coeur, Moulin Rouge, Katakumby Paryskie...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 07:51   #87
Radek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Jest jeszcze cmentarz Pere-Lachaise gdzie jest grób Chopina czy Jima Morrisona.
Radek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 18:28   #88
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Muzeum Azji jest świetne jak ktoś lubi takie klimaty, dużo eksponatów związanych z buddyzmem i hinduizmem, są też dodatkowe wystawy czasowe.
I do Wersalu możecie się przejechać, ale kolejki są kilometrowe.
Do Luwru i na wieżę Eiffela koniecznie kup bilet przez internet albo od razu city passport jeśli chcecie dużo zwiedzać.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 10:49   #89
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Do Luwru dobrze jest dojechać metrem i wejść od przystanku, bo kolejki są zdecydowanie mniejsze niż przy głównym wejściu na górze
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 19:40   #90
JadziaN
Przyczajenie
 
Avatar JadziaN
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Paryż- co warto zwiedzić?

Witajcie, wybieram się na wakacje do Paryża i jestem ciekawa Waszych opinii co warto zwiedzić w tym pięknym mieście? Z góry dziękuję za Wszystkie komentarze.
JadziaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 10:14:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.