plastyka brzucha refundowana przez NFZ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-12, 17:10   #1
Toxi
Raczkowanie
 
Avatar Toxi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Piekła ;)
Wiadomości: 146
Exclamation

plastyka brzucha refundowana przez NFZ?


cześć dziewczyny, mam nadzieje ze nie zostanę zbesztana jeśli zdublowałam w.w temat

Oczywiście będę bardzo wdzięczna jeśli pomoże ktoś w temacie poszukiwanej refundacji NFZ .

Przejrzałam wraz z kuzynka internet ale szczerze mówiąc nie wiele wiemy.Chodzi o wykonanie plastyki brzucha..

ale może od początku---

Kuzynka ma 30 lat, przeszła w swym życiu walkę z otyłością i to dość spora na szczęście zakończona powodzenie..niestety zaraz po tym nastąpiło ponowne przybieranie na wadze spowodowane niespodziewana ciążą.

Od tego czasu minął rok.

Po ciąży zostały nowe zbędne kilogramy ( cały czas zrzucane) i mega wiszący "fartuch" brzuszny ( wypracowany przez ciąże i wcześniejsza nadwagę) bardzo utrudniający życie i bardzo pogarszający stan psychiczny kuzynki.

Jest to dość sporo obciążenie dla kręgosłupa, kuzynka chodzi przygarbiona, szybko się męczy...pod ta fałda robią jej się odparzenia ...a co najgorsze zaczyna robić z siebie odludka...

Była na prywatnej konsultacji u jakiegoś dr. który stwierdził ze istnieje tam jeszcze coś takiego jak zrost po cesarskim cieciu...zażyczył sobie za operacje plastyki brzucha 1600 zł
Wiadomo że nie pozbędzie się Ona tego w żaden cudowny sposób a na operacje z własnej kieszeni po prostu jej nie stać . Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, bo żyć jej się odechciewa z takim bagażem.

Jeśli jest ktoś kto już ma za sobą takową operacje lub jest w trakcie, też prosimy o wypowiedzi.
Każda pomoc potrzebna !

Dzieki za chwilę uwagi
__________________
dokąd zmierzasz Polsko????W PISSSS-du..
cielsko won!podejście nr.3/2011 DUKANKOSTART-->90,0 META--> 64 kg
90->89->88->87->86->85->84->83->82->81->80->
79->78->77->76->75->74->73->72->71->70->
69->68->67->66

Toxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 17:40   #2
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: plastyka brzucha refundowana przez NFZ?

Moim skromnym zdaniem na bank nie... Bo to jest plastyka! Tak samo jak osoby z garbem na nosie tez maja dolek psychiczny ale moga z tym zyc... bo refunduje sie tylko przegrode co powoduje problem z oddychaniem a garb to garb... tak samo w tym przypadku to tylko plastyka. No chyba ze Pani ma 160cm wzrostu wazy 160kg to wtedy na bank tak bo tluszcz zagraza zyciu nie jedne byly takie przypadki. Napisz cos wiecej ile ma wzrostu i wagi. Znam duzo osob co maja brzuchy jak balony i jakos zyja.
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 18:13   #3
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: plastyka brzucha refundowana przez NFZ?

Tu nie chodzi o brzuch jak balon,a o skóre która zwisa i pod tym wałem tworzą się odparzenia,a odparzenie jak to odparzenie, boli. Ja rowniez nic nie znalazlam,ale slyszalam ,ze refundują. Nalezy udac sie do lekarza rodzinnego i już dalej kierują. Chcialam spr na stronie nfz ale nie dziala tymczasowo. Co do lekarza,który chce 1600 zl za plastyke-to niewiele.Wiec jak opcji innej nie bedzie, to ja bym sprawdzila lekarza, czy warto skoro tak tanio i odkladala kase
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 18:24   #4
Toxi
Raczkowanie
 
Avatar Toxi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Piekła ;)
Wiadomości: 146
Dot.: plastyka brzucha refundowana przez NFZ?

kle2 odpowiedz nic nie wnosi do tematu,nie chodzi tu o otyły "brzuch jak balon".. dzięki za zmęczenie paluszków na klawiaturze , niestety bezużyteczna marnacja Twojej energii

dołączam zdjęcie przykładowe wynalezione za pomocą google, żeby była świadomość o czym mowa , zaznaczam ze to co widać na zdjęciu trzeba powiększyć dwukrotnie.......
__________________
dokąd zmierzasz Polsko????W PISSSS-du..
cielsko won!podejście nr.3/2011 DUKANKOSTART-->90,0 META--> 64 kg
90->89->88->87->86->85->84->83->82->81->80->
79->78->77->76->75->74->73->72->71->70->
69->68->67->66

Toxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 13:16   #5
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: plastyka brzucha refundowana przez NFZ?

duzo osob ma kompleksy ktorych nie ma wiec radze isc do psychiatry niz na leczenie.
Ale nie wiedzialem ze w tym przypadku jest az tak...
Ale zamiast pisac na forum to ja juz dawno bym szedl do rodzinnego aby cos poradzil a nawet 1600zl to nie jest duzo jezeli chodzi o zdrowie... na tym sie nie oszczedza
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 12:15   #6
remalexa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: plastyka brzucha refundowana przez NFZ?

Witam. Mam pytanie... chodzi o to ze jako niemowlak mialam operacje brzucha, teraz mam wielka brzydka zapadnieta blizne...prawdopodobnie mam zrosniete wszystkiego tkanki ze soba. Chcialabym wiedziec czy taka operacja jest refundowana czy nie , gdzyz mysle troszke do przodu i oboawiam sie ze bede miec problem jesli zajde w ciaze, poniewaz po kazdym zjedzonym posilku, czuje jak mnie ciagnie w tamtym miejscu. Prosze napiszcie mi cos.
Pozdrawiam
remalexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 11:00   #7
annna252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 18
Dot.: plastyka brzucha refundowana przez NFZ?

Cytat:
Napisane przez ;19961007
W przypadku brzucha po ciąży nie koniecznie problem musi polegać wyłącznie na obwisłości powłok. Zdarza się, że poza obwisłością, która może u niektórych osób być jedyną udręką, również występuje przepuklina, rozstęp mięśni brzucha lub inne stany patologiczne, które mogą wymagać leczenia operacyjnego ze wskazań zdrowotnych. Może tą operację wykonać chirurg plastyk, który zaopatrzy przepuklinę lub problem mięśni modyfikując technikę operacyjną tak aby jednocześnie wykonać typową plastykę brzucha. NFZ refunduje operacje wykonywane ze wskazań medycznych, tzn. ratujące życie lub zdrowie pacjenta. Najczęściej jednak operacje korygujące brzuch i piersi wykonywane są ze wskazań estetycznych i odbywają się w ramach praktyki prywatnej, czyli są w pełni odpłatne.
xxx chirurg plastyk
Panie doktorze, czy to znaczy, że jeśli ja ma,m duy rozsęp kresy białej (ok 5 cm), to mam szansę na refundację tej operacji, a jeśli lekarz chirurg będzie przychylny to zrobi przy okazji plastykę?
Proszę o odpowiedź.
Jeszcze jedno mam pytanie.
Jestem w ciąży w którą zaszłam w 2 miesiące po cesarskim cięciu w ciąży bliżniaczej, po której to powstała ta przepuklina. Czy wskazane jest teraz dlamnie kolejne cesarskie cięcie? I ile czasu po porodzie i ewentualnym cięciu można operować przepuklinę?

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-04-20 o 23:42
annna252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 16:50   #8
xxivonkaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: plastyka brzucha refundowana przez NFZ?

1600 to malo...ja z miejsca za tyle bym sie poddala bo ogolnie koszt 11-16 tys.,wiec jest róznica.
Ja schudlam sama 75 kg dzieki cwiczeniom i diecie,czesc skóry się wchłonęła,ale wiadomo sporo zostalo.Ponoć można plastyke podpiąc pod przepukline brzuszna.
xxivonkaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-09 17:50:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.