Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-08, 15:43   #2431
Edyta227
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witajcie

Pisze z takim zapytaniem. Otóż jakoś od pół roku biorę belare, od około 2 miesięcy z chłopakiem dodatkowo używamy prezerwatyw, ze względu na to że ja starsznie świruje tzn boję się ciąży. Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Zawsze krwawienie dostawałam w 2-3 dniu. Dziś jest drugi dzień, czuję że coś się tam w podbrzuszu dzieje, pobolewa. A że jestem osobą bojaźliwą, to dla pewności dziś rano zrobiłam test, był negatywny. Wiem że pewnie wyolbrzymiam, ale mam nadzieję że i tym razem krwawienie się pojawi.
Edyta227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 15:48   #2432
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Edyta227 Pokaż wiadomość
Witajcie

Pisze z takim zapytaniem. Otóż jakoś od pół roku biorę belare, od około 2 miesięcy z chłopakiem dodatkowo używamy prezerwatyw, ze względu na to że ja starsznie świruje tzn boję się ciąży. Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Zawsze krwawienie dostawałam w 2-3 dniu. Dziś jest drugi dzień, czuję że coś się tam w podbrzuszu dzieje, pobolewa. A że jestem osobą bojaźliwą, to dla pewności dziś rano zrobiłam test, był negatywny. Wiem że pewnie wyolbrzymiam, ale mam nadzieję że i tym razem krwawienie się pojawi.
A jak brzmi pytanie?

Jak się domyślam, chcesz zapytać o możliwość ciąży w tej sytuacji. Nie ma szans na ciąże.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 15:51   #2433
Edyta227
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dodam że tabletki biorę regularnie, niczym ich nie osłabiłam, nie miałam wymiotów i biegunki. Jedynie co to raz jedyny zdarzyło mi się wsiąść jedną tabletkę nie całe 2 h później.
Edyta227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 16:39   #2434
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Edyta227 Pokaż wiadomość
Dodam że tabletki biorę regularnie, niczym ich nie osłabiłam, nie miałam wymiotów i biegunki. Jedynie co to raz jedyny zdarzyło mi się wsiąść jedną tabletkę nie całe 2 h później.
+ gumki...
Serio,nie masz się czym martwić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 08:55   #2435
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Świrowanie może opóźnić krwawienie, także ten.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 10:28   #2436
JestemKropka
Rozeznanie
 
Avatar JestemKropka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 935
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam.Ostatnio podczas wizyty,ginekolog przepisał mi granulat Symural.Skarzylam się na częste zapalenie pęcherza i poprosiłam o coś dla partnera.Przekopalam Internet w celu jakiegoś info czy ten granulat nie obniży skuteczności tabletek anty i nic.Na ulotce jest napisane że to lek dla kobiet więc nie wiem czy mogę to dac mojemu facetowi.Pomocy 😊
__________________
Na końcu wszystko będzie dobrze.
Jeśli tak nie jest, oznacza to, że to jeszcze nie koniec.
- Ed Sheeran

JestemKropka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 01:34   #2437
tosiaa27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

hej, czy lek heviran obniza skutecznosc tabletek anty? czy masc vratizolin smarowana w miejscu intymnym moze w jakikolwiek sposob wplynac na skutecznosc anty?


i czy suplementy na wypadajace wlosy np revalid maja jakis wplyw na skutecznosc

---------- Dopisano o 01:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

I zadam jeszcze jedno pytanie. Wzięłam tabletke kilka minut po 21. Niedawno jakos 1.20 wyproznilam się to był tzw luźny stolec z bólem brzucha ale jednorazowy i już jest ok. Mam się czym martwic?
tosiaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-11, 09:38   #2438
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tosiaa27 Pokaż wiadomość
hej, czy lek heviran obniza skutecznosc tabletek anty? czy masc vratizolin smarowana w miejscu intymnym moze w jakikolwiek sposob wplynac na skutecznosc anty?


i czy suplementy na wypadajace wlosy np revalid maja jakis wplyw na skutecznosc

---------- Dopisano o 01:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

I zadam jeszcze jedno pytanie. Wzięłam tabletke kilka minut po 21. Niedawno jakos 1.20 wyproznilam się to był tzw luźny stolec z bólem brzucha ale jednorazowy i już jest ok. Mam się czym martwic?
Interakcje leków mozesz tu sprawdzić: http://bil.aptek.pl/servlet/bil/start

Natomiast opisana przez Ciebie sytuacja jest bezpieczna dla tabletek, tzn. nie obniza ich skuteczności.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 20:37   #2439
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam, Proszę o pomoc- zażywam Cerazette i nie wiem jak to się stało ale powinnam zacząć zażywać tabletki od góry zgodnie ze wskazówkami, a zaczełam od dołu, czy to ma jakikolwiek wpływ? Nie znalazłam niczego w necie na ten temat, a w niedziele już do lekarki nie chcę dzwonić
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 20:53   #2440
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
Witam, Proszę o pomoc- zażywam Cerazette i nie wiem jak to się stało ale powinnam zacząć zażywać tabletki od góry zgodnie ze wskazówkami, a zaczełam od dołu, czy to ma jakikolwiek wpływ? Nie znalazłam niczego w necie na ten temat, a w niedziele już do lekarki nie chcę dzwonić
Spokojnie, nie masz się czym martwić. Każda pigułka ma taki sam skład i identyczny poziom hormonu. Te strzałki są po to, żeby się nie pogubić, kiedy się brało tabletkę, a kiedy jeszcze nie. Ważne, że przyjęłaś tabletkę o tej samej porze, co zawsze.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:02   #2441
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Bardzo bardzo Ci dziękuje za odpowiedz ,bo się zestresowałam.
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-12, 14:15   #2442
Betty_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

witam

Czy 2 dniowy ból podbrzusza może być skutkiem ubocznym tabletek?

Boli mnie podbrzusze , tak "ćmi", jak przed okresem ( wczoraj dopiero wzięłam 13 tabletkę z blistra)

Jest to moje 4 opakowanie novynette (pierwsze w życiu tabletki) Wcześniej nie odczuwałam żadnych dolegliwości . Biorę regularne, nic co by mogło obniżyć skuteczność.

Martwi mnie sytuacja, już drugi dzień z rzędu ból. Chyba ciąże można wykluczyć?
Betty_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 14:50   #2443
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Betty_00 Pokaż wiadomość
witam

Czy 2 dniowy ból podbrzusza może być skutkiem ubocznym tabletek?

Boli mnie podbrzusze , tak "ćmi", jak przed okresem ( wczoraj dopiero wzięłam 13 tabletkę z blistra)

Jest to moje 4 opakowanie novynette (pierwsze w życiu tabletki) Wcześniej nie odczuwałam żadnych dolegliwości . Biorę regularne, nic co by mogło obniżyć skuteczność.

Martwi mnie sytuacja, już drugi dzień z rzędu ból. Chyba ciąże można wykluczyć?
Jeśli przyjmowałaś prawidłowo, to oczywiście, że możesz wykluczyć ciążę. Generalnie lekki ból podbrzusza w trakcie przyjmowania tabletek nie byłby dla mnie niczym niepokojącym, o ile by się nie przedłużał, nie łączył z krwawieniem itp.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 15:10   #2444
Betty_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

dziękuje za odp.


nie, żadnych krwawień itp nie mam.
Tylko schizy
Betty_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 23:35   #2445
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny czy zawsze bierzecie tabletkę o stałej godzinie np. 17? Biorę drugie opakowanie i zazwyczaj jest to 17 -18 ale zdarzyło mi się wziąć o 20 i jednego dnia o 21, ale to chyba nie robi wiekszej różnicy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 23:40   #2446
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zawsze bierzecie tabletkę o stałej godzinie np. 17? Biorę drugie opakowanie i zazwyczaj jest to 17 -18 ale zdarzyło mi się wziąć o 20 i jednego dnia o 21, ale to chyba nie robi wiekszej różnicy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli to tabletki dwuskładnikowe, to nie ma to taka „obsuwa” jest jak najbardziej nieszkodliwa dla działania antykoncepcyjnego. Jeśli jednoskładnikowe, to niestety może to być bardzo ryzykowna sytuacja - takie tabletki przyjmuje się równo co 24h.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 07:04   #2447
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zawsze bierzecie tabletkę o stałej godzinie np. 17? Biorę drugie opakowanie i zazwyczaj jest to 17 -18 ale zdarzyło mi się wziąć o 20 i jednego dnia o 21, ale to chyba nie robi wiekszej różnicy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja brałam o różnych porach, ale moja tabsy były dwuskladnikowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 11:13   #2448
take_a_fantasy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć

Mam pytanie do dziewczyn, które biorą tabletki anty i chorują na tarczycę. Jeśli robicie badanie tsh, to przed badaniem można wziąć pigułkę, czy powinno się ją wziąć po pobraniu krwi? Ja biorę pigułki rano o 6.30, a pobrania są od 7.00.
take_a_fantasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 19:13   #2449
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez take_a_fantasy Pokaż wiadomość
Cześć

Mam pytanie do dziewczyn, które biorą tabletki anty i chorują na tarczycę. Jeśli robicie badanie tsh, to przed badaniem można wziąć pigułkę, czy powinno się ją wziąć po pobraniu krwi? Ja biorę pigułki rano o 6.30, a pobrania są od 7.00.
Ja bym poszła na badania w pełni na czczo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-13, 19:23   #2450
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Teoretycznie tabletki nie mają wpływu na wynik badania tsh, ale ja też bym wzięła po pobraniu krwi.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 20:50   #2451
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2018-11-13 o 20:51
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 23:06   #2452
Haraso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Od jutra zaczynam stosowanie tego leku jutro zaczyna si emoje krwawienie z odstawienia skoncze brac nitroxolin przed rozpoczeciem dalszego brania tabletek antykoncepcjnych dionelle. Czy bedzie to mialo jakis wplyw na tabletki? Czy dalej od rozpoczecia nowych tabletek jestem chroniona?Nitroxolin koncze w piatek a anty zaczynam kolejne opakowanie w poniedziałek. pewnie głupie pytanie ,ale wole wiedziec czy bedzie okej
Haraso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 00:44   #2453
Lloydnj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, dziewczyny co sądzicie, co robic...

dzisiaj rano planowo dostałam krwawienie - tzn zobaczyłam na wkładce mała czerwona kropkę, a ze o porze tej co zawsze bo przed południem stwierdziłam ze zaczelo mi się krwawienie. Biorę Sylvie30, żadnej nie zapomniałam, krwawienie zawsze 5 dnia przerwy rano, od razu mocne i obfite.

Minął cały dzień, ponad 15 godzin od rozpoczęcia tego „krwawienia”, a ono wcale nie zmieniło się w normalny okres... dalej jedna kropelka, może nic...

co robic?
Lloydnj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 07:15   #2454
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Co robić? Żyć dalej :-P

Jeżeli bralas tabletki prawidłowo to się niczym nie przejmuj.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 00:51   #2455
tosiaa27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej. Dzisiaj wyproznilam się trzy razy, przy czym raz tak bardziej płynnie. Czy mam się martwic o skuteczność tabletek? I zakładając ze np trzy razy wyproznilabym sie płynnie, czy wtedy tez jest Ok? (Pytam na wszelki wypadek o ta druga kwestie)
tosiaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 01:07   #2456
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tosiaa27 Pokaż wiadomość
Hej. Dzisiaj wyproznilam się trzy razy, przy czym raz tak bardziej płynnie. Czy mam się martwic o skuteczność tabletek? I zakładając ze np trzy razy wyproznilabym sie płynnie, czy wtedy tez jest Ok? (Pytam na wszelki wypadek o ta druga kwestie)
płynne wypróżnienie to nie jest silna biegunka. jest OK.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 14:37   #2457
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, przez to, że od niedawna stosuję antykoncepcję, mam obecnie małą zagwozdkę. Pomóżcie mi rozwiać wątpliwości, a więc... Stosuję tabletki Atywia, a w zeszłym tygodniu przeszłam trochę poważną infekcję, przez co potrzebne było zażywanie antybiotyku Zinnat. Ostatnią tabletkę anty wzięłam w zeszły piątek, tak więc po 2-3 dniach powinnam dostać okres. Dzisiaj mija tydzień, będę zaczynać kolejne opakowanie anty, a po okresie ani widu ani słychu...

W związku z tym, czy stosowanie antybiotyku ma aż taki wpływ na nasz organizm, że okres może w ogóle nie wystąpić? Z tego co wiem, zazwyczaj przyspiesza go, ale tu wręcz jest odwrotnie... Czy mam się martwić? Z moim Tż stosujemy dodatkowo gumki, ale czasem wiadomo... nie zwraca się uwagi jak ma się sytuacja podczas przyjemności....
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 19:27   #2458
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przez to, że od niedawna stosuję antykoncepcję, mam obecnie małą zagwozdkę. Pomóżcie mi rozwiać wątpliwości, a więc... Stosuję tabletki Atywia, a w zeszłym tygodniu przeszłam trochę poważną infekcję, przez co potrzebne było zażywanie antybiotyku Zinnat. Ostatnią tabletkę anty wzięłam w zeszły piątek, tak więc po 2-3 dniach powinnam dostać okres. Dzisiaj mija tydzień, będę zaczynać kolejne opakowanie anty, a po okresie ani widu ani słychu...

W związku z tym, czy stosowanie antybiotyku ma aż taki wpływ na nasz organizm, że okres może w ogóle nie wystąpić? Z tego co wiem, zazwyczaj przyspiesza go, ale tu wręcz jest odwrotnie... Czy mam się martwić? Z moim Tż stosujemy dodatkowo gumki, ale czasem wiadomo... nie zwraca się uwagi jak ma się sytuacja podczas przyjemności....
Antybiotyki i infekcja moga mieć wpływ na organizm i zahamować krwawienie. Jeśli stosujesz dodatkowe zabezpieczenie, to nie masz się czym martwić.

Pamiętaj też, że przez tydzień po kuracji trzeba się dodatkowo zabezpieczać. Potem działanie antykoncepcyjne działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 23:01   #2459
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Antybiotyki i infekcja moga mieć wpływ na organizm i zahamować krwawienie. Jeśli stosujesz dodatkowe zabezpieczenie, to nie masz się czym martwić.

Pamiętaj też, że przez tydzień po kuracji trzeba się dodatkowo zabezpieczać. Potem działanie antykoncepcyjne działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dziękuję za odpowiedź, trochę jestem spokojniejsza
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 09:37   #2460
wibovit
Raczkowanie
 
Avatar wibovit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 347
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, czy aromaterapia ma jakikolwiek wpływ na tableki antykoncepcyjne? Już któryś raz spotkałam się z takim stwierdzeniem czytając o aromaterapii, np. że używając niektórych olejków w kominku skuteczność tabletek może być zaburzona. Wiecie coś o tym? Czy jakiekolwiek inhalacje maja wpływ na skuteczność tabletek anty?



Jeszcze jedno, czy yerba mate(oryginalna i smakowe) , mięta, pokrzywa i inne zioła oprócz dziurawca mają wpływ na skuteczność tabletek?
wibovit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.