Vines tabletki antykoncepcyjne - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-27, 08:41   #61
mirassh
Raczkowanie
 
Avatar mirassh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 79
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Właśnie kończę 4 opakowanie i miesiączka znowu nie wystąpiła. A miesiąc temu była. Te tabletki są jakieś chore, czwarte opakowanie i w kratkę, od początku miesiączka była potem nie była potem była i znowu nie ma, czekam na miesiączkę od wczoraj , oczywiście jej brak a za to od wczoraj mam takie bóle ledźwiowe że płakać mi się, nie jestem w stanie dziecka do łóżeczka odłożyć tak boli, jakby to był objaw miesiączki która nie wystąpiła? Nie wiem..
mirassh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 09:27   #62
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirassh Pokaż wiadomość
Właśnie kończę 4 opakowanie i miesiączka znowu nie wystąpiła. A miesiąc temu była. Te tabletki są jakieś chore, czwarte opakowanie i w kratkę, od początku miesiączka była potem nie była potem była i znowu nie ma, czekam na miesiączkę od wczoraj , oczywiście jej brak a za to od wczoraj mam takie bóle ledźwiowe że płakać mi się, nie jestem w stanie dziecka do łóżeczka odłożyć tak boli, jakby to był objaw miesiączki która nie wystąpiła? Nie wiem..
Może to objaw czegoś innego?
Może rwa kulszowa? Albo źle dźwignęłaś? Wątpię, że bole w lędźwiach masz od tabletek.


Mam pytanie - puchniecie na Vines?
Mam wrażenie, że na niektórych tabletkach z wyższą dawką mniej mi puchły palce niż teraz. Chociaz to może być też zbieg okoliczności.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 13:52   #63
mirassh
Raczkowanie
 
Avatar mirassh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 79
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Pewnie nadwrezylam masz rację choć miesiąc temu przy okresie też plecy bolały, teraz też akurat kiedy powinien wystąpić okres.



Jeśli chodzi o puchniecie to ja zauważyłam tylko nabrzmiałe piersi odkąd biorę te tabletki, palce jako tako nie choć zawsze mam problem ze tym latem.



Myślicie że przy końcu 4 opakowania to jeszcze normalne żeby występowały nieregularne krwawienia?
mirassh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 13:58   #64
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirassh Pokaż wiadomość
Pewnie nadwrezylam masz rację choć miesiąc temu przy okresie też plecy bolały, teraz też akurat kiedy powinien wystąpić okres.



Jeśli chodzi o puchniecie to ja zauważyłam tylko nabrzmiałe piersi odkąd biorę te tabletki, palce jako tako nie choć zawsze mam problem ze tym latem.



Myślicie że przy końcu 4 opakowania to jeszcze normalne żeby występowały nieregularne krwawienia?
Tak, ja piersi też mam lekko nabrzmiałe.
Staniki, które były "na styk" są lekko przymałe, a te, w których miałam odrobinę luzu, zrobiły się akurat.
Chociaż też dużo ćwicze, m.in. też klatkę piersiową, sporo różnych pompek, rozpiętek i innych ćwiczeń angażujących klatkę, więc nie wiążę tego 100% z tabletkami, bo mogly mi się unieśc i ujędrnić piersi też od ćwiczeń.


Latem też na każdych tabletkach mam troche problem z palcami. Ale tylko w upały, dlatego dziwi mnie to, że teraz na Vines jest podobnie.


Ja biorę Vines już prawie pół roku i co prawda krwawienie występuje co miesiąc, ale z każdym miesiącem coraz bardziej skąpe. W ostatniej przerwie to bylo bardziej plamienie niż krwawienie.


Więc o ile na tabletkach aktywnych nie plamisz/krwawisz, to myślę, że jeszcze możesz poczekać. Może taka specyfika tych tabletek.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 19:04   #65
rajwolas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 31
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Możesz miec coraz słabszy okres, ostatnio ginekolog mi powiedziała,że przy antykoncepcji okres słabnie, bo endometrium jest coraz mniejsze, nie ma jak się wytworzyć, przy anty, niż w tedy jak ich nie brałaś.
rajwolas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 14:29   #66
lavend
Raczkowanie
 
Avatar lavend
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 72
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Ginekolog kiedyś powiedziała mi, że jeden ze składników Vines powoduje właśnie zatrzymywanie wody w organizmie, mimo małej dawki hormonów. Pytała czy mam ten problem, jednak ja nie zauważyłam ale jeśli to u Was występuje, to pewnie dlatego
__________________
61 -> 58 -> 54
lavend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 17:47   #67
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez lavend Pokaż wiadomość
Ginekolog kiedyś powiedziała mi, że jeden ze składników Vines powoduje właśnie zatrzymywanie wody w organizmie, mimo małej dawki hormonów. Pytała czy mam ten problem, jednak ja nie zauważyłam ale jeśli to u Was występuje, to pewnie dlatego
Właśnie zobaczyłam, że Vines ma te same składniki aktywne co Kontracept, na którym tyłam, tylko ma ich mniej
I teraz mam zagwozdkę - mam 1,5 opak. Vines, receptę na 3 kolejne, a w szufladzie 2 stare opakowania Sidretelli, na którą reagowałam dobrze, ale ginekolog mi zmieniła spanikowana krzepliwością o ułamek procenta odbiegającą od normy, co później się dowiedziałam, że jest dobrym wynikiem...
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-31, 01:36   #68
Zuzu9779
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Dziewczyny! Od miesiąca biorę vines. Skutków ubocznych jakiś nie miałam. Plamienie przez 3-4 dni na brązowo i tyle. Później przeszło. Czułam się naprawdę dobrze. Teraz mam to krwawienie z odstawienia i jest masakra. Od 2 dni leżę. Krwawię przeokropnie, nigdy nie miałam tak obfitego okresu. Bardzo boli mnie brzuch no i słabo się czuje. Nie miałabym siły iść gdziekolwiek. Dodam, że wcześniej brałam Sylwie20 i moj okres wyglądał tak samo, ale miałam tez migreny dlatego lekarz zmienił mi tabletki na novynette i było jeszcze gorzej. Wtedy wytrzymałam tylko 3 dni brania bo miałam co chwile omdlenia i czułam się jakbym miała zawał serca. 2 tygodnie się zbierałam do kupy. Przychodzę do Was z pytaniem. Poczekać jeszcze i brać Vines przez następne 2 opakowania czy już zmienić? Strasznie już mnie to wszystko meczy. Chyba nigdy nie znajdę tabletek dla siebie...
Zuzu9779 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 11:07   #69
rajwolas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 31
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

To może te tabletki ci po prostu nie pasują ? A ginekolog kazał ci zrobić badania przed przepisaniem pigułek ? Czy po prostu, przepisał z bomby ? Jeśli to drugie, o nic dziwnego,że się tak kiepsko czujesz, bo antykoncepcję trzeba dopasować do siebie, ja bym na Twoim miejscu zmieniła ginekologa.
rajwolas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 11:25   #70
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez rajwolas Pokaż wiadomość
To może te tabletki ci po prostu nie pasują ? A ginekolog kazał ci zrobić badania przed przepisaniem pigułek ? Czy po prostu, przepisał z bomby ? Jeśli to drugie, o nic dziwnego,że się tak kiepsko czujesz, bo antykoncepcję trzeba dopasować do siebie, ja bym na Twoim miejscu zmieniła ginekologa.
Badań nie robi się po to, żeby dopasować tabletki pod siebie. Nikt jeszcze takich badań nie wymyślił. To strzały w ciemno i dobiera się metodą prób i błędów.

Badania robi się po to, żeby sprawdzić, czy w ogóle można zacząć brać tabletki - próby wątrobowe muszą wyjść prawidłowo i tak samo z badaniami na krzepliwość krwi.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 14:38   #71
Zuzu9779
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Miałam robione badania, usg, generalnie ginekolog jest bardzo w porządku. Tylko no niestety każdy organizm jest inny i tabletki wybiera się metoda prób i błędów

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Ale moglby mi ktoś z Was doradzić co robić? Czy faktycznie już odstawić te tabletki czy poczekać jeszcze nim skończę 3 opakowania czy co robić ?
Zuzu9779 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-31, 15:06   #72
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Zuzu9779 Pokaż wiadomość
Miałam robione badania, usg, generalnie ginekolog jest bardzo w porządku. Tylko no niestety każdy organizm jest inny i tabletki wybiera się metoda prób i błędów

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Ale moglby mi ktoś z Was doradzić co robić? Czy faktycznie już odstawić te tabletki czy poczekać jeszcze nim skończę 3 opakowania czy co robić ?
Nie wiem, Twoje objawy są aż absurdalnie silne, więc nie wiem, co poradzić. Ja w ogóle bym chyba nie chciała brać tabletek na Twoim miejscu, mając z nimi takie akcje. Ale nie wiem też, jak masz bez tabletek. Ja sobie nie wyobrażam tego, co opisujesz.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 16:45   #73
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie wiem, Twoje objawy są aż absurdalnie silne, więc nie wiem, co poradzić. Ja w ogóle bym chyba nie chciała brać tabletek na Twoim miejscu, mając z nimi takie akcje. Ale nie wiem też, jak masz bez tabletek. Ja sobie nie wyobrażam tego, co opisujesz.
Dokładnie. Tabletki nie powinny wywoływać tak silnych reakcji w organizmie. Pierwsze trzy miesiące, to mogą być plamienia, trądzik itd., ale jeśli to już trzecia firma, a Ty nie możesz funkcjonować, to ja bym odstawiła ten typ antykoncepcji. Przy tabletkach krwawienia nie powinny być bolesne, bo macica nie wykonuje żadnych ruchów...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 18:48   #74
Zuzu9779
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Pójdę do ginekologa po świętach i porozmawiam z nim. Generalnie właśnie chciałam brać tabletki bo to najmniej inwazyjna forma. Jakiś zastrzyk czy implant... nie wiem czy jestem na to gotowa. Tak samo wkładka która wkłada się do macicy. Może spróbuje plastrów. Wolałabym nie brać tabletek ale jakaś antykoncepcję mieć muszę bo jestem dostać młoda i nie chciałabym zajść w ciąże. Jak odstawiłam tabletki to dobrze czułam się podczas okresów (tzn miałam tylko 2 okresy bo później znowu zaczęłam brać tabletki anty). Ale zobaczymy co powie ginekolog. Jestem już tym wszystkim tak dobita bo wiele kobiet bierze tabletki anty i czuja się normalnie a ja niestety nie i przerasta mnie już to chodzenie do ginekologa, zmienianie tabletek i na nowo eksperymenty
Zuzu9779 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-04, 23:27   #75
porzeczka67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Hej! Stosowalam plastry przez 5 miesięcy i dostałam silnej migreny przez duza ilosc hormonow ktore sie w plastrach znajdują, do tego plastry są męczące, nie dosc ze sie bardzo czesto odklejaja to jeszcze na obrzeżach się zbiera "brud", i wyglada to nieestetycznie. Jak by tego bylo malo to mnie akurat swedziala skora w miejscach naklejania plastra ale to w pozniejszych miesiacach stosowania. Także ja odradzam 😕

( nawiązując do VINES - zaczynam pierwsze opakowanie, mam wielkie nadzieje do tych tabletek ☺ )
porzeczka67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 00:30   #76
Zuzu9779
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Powodzenia oby tobie podpasowały bo ja mam tragiczne skutki uboczne po których nie mogę się pozbierać do teraz...
Zuzu9779 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 07:26   #77
mirassh
Raczkowanie
 
Avatar mirassh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 79
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Jestem w połowie 5 opakowania, plamienia w połowie opakowania pojawiły się parę dni temu a wczoraj przekształciło się to w okres, a jestem przecież w połowie opakowania i biorę tabletki normalne nie placebo, a okres skończył mi się półtorej tygodnia temu i znów kolejny, brzuch boli okropnie
mirassh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 09:56   #78
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirassh Pokaż wiadomość
Jestem w połowie 5 opakowania, plamienia w połowie opakowania pojawiły się parę dni temu a wczoraj przekształciło się to w okres, a jestem przecież w połowie opakowania i biorę tabletki normalne nie placebo, a okres skończył mi się półtorej tygodnia temu i znów kolejny, brzuch boli okropnie
Może po prostu taka niska dawka hormonów jest nie dla Ciebie.


Ja żegnam Vines. Pisałam do ginekolog i zgodziła się ze mną, żeby wrócić do Sidretelli.
Moja przygoda z Vines trwała 5 miesięcy i z każdym kolejnym czułam się coraz bardziej nalana i nabita, mimo że regularnie chodzę na siłownię i odżywiam raczej zdrowo. Więc prędzej bym się spodziewała, że schudnę, a nie że będę stać w miejscu czy nawet minimalnie tyć...


Na pewno u mnie dużym plusem Vines były mało bolesne i stosunkowo skąpe krwawienia. Poza jednorazowym plamieniem, nic więcej mi się nie działo, więc nie mam tego częstego (na tych tabletkach) problem z śródcyklicznymi krwawieniami/plamieniami. Kolejny plus - wlosy na nogach mi super wolno przy Vines rosną
No i dla kogoś pewnie plus, a dla mnie minus - piersi mi urosły na nich. Znowu...
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 09:28   #79
mirassh
Raczkowanie
 
Avatar mirassh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 79
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Ja też zdecydowanie żegnam vines, może dziś dam radę się zarejestrowac do lekarza, ja biorę 5 miesiąc te tabletki i przytyłam ok 4 kg czuję się również wielka i nalana .
mirassh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-12, 09:43   #80
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirassh Pokaż wiadomość
Ja też zdecydowanie żegnam vines, może dziś dam radę się zarejestrowac do lekarza, ja biorę 5 miesiąc te tabletki i przytyłam ok 4 kg czuję się również wielka i nalana .
Ja tak miałam na Kontracepcie - 4 miesiące i plus 4 kg, co przy moim kurduplowatym wzroście jest dużą zmianą.
I później się dziwiłam, czemu na Vines się niezbyt fajnie czuję - przytyłam 1 kg przez 5 miesięcy, ale ja sporo ćwiczę i ograniczyłam niezdrowe nawyki, więc teoretycznie powinnam schudnąć.
Dopiero niedawno odkryłam, że moja "genialna" ginekolog mi przepisała ten sam skład po raz kolejny, wiedząc, że na Kontracepcie było fatalnie. Bo Vines = Kontracept tylko w mniejszej dawce
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 13:43   #81
mirassh
Raczkowanie
 
Avatar mirassh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 79
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Dodzwoniłam się do położnej u której zapisuje się do ginekologa, pytala co się dzieje opowiedziałam że przy braniu vines mam ciągle plamienia teraz drugi okres po tygodniu , zapytała jak je biorę czy regularnie, mówię że tak, pytała czy biorę je co do minuty czy nie wcześniej nie później bo przy tych tabletkach przy niskiej wartości hormonów nawet pół godziny wcześniej już coś tam rozregulowuje i że wtedy są plamienia itp. A fakt przyznałam jej że biorę to pół godziny wcześniej to 40 minut wcześniej, zależy jak mam chwilę wieczorem, powiedziała że to wina tego i żebym wstrzymała się z wizyta i zobaczyła jak teraz będzie odkąd będę brała je z zegarkiem w ręku, że te tabletki są bardzo dobre i nie powinnam od nich przytyć ani czuć się nabrzmiala a że w ciąży miałam problemy z tarczyca to żebym zbadała tarczycę
mirassh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 15:00   #82
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirassh Pokaż wiadomość
Dodzwoniłam się do położnej u której zapisuje się do ginekologa, pytala co się dzieje opowiedziałam że przy braniu vines mam ciągle plamienia teraz drugi okres po tygodniu , zapytała jak je biorę czy regularnie, mówię że tak, pytała czy biorę je co do minuty czy nie wcześniej nie później bo przy tych tabletkach przy niskiej wartości hormonów nawet pół godziny wcześniej już coś tam rozregulowuje i że wtedy są plamienia itp. A fakt przyznałam jej że biorę to pół godziny wcześniej to 40 minut wcześniej, zależy jak mam chwilę wieczorem, powiedziała że to wina tego i żebym wstrzymała się z wizyta i zobaczyła jak teraz będzie odkąd będę brała je z zegarkiem w ręku, że te tabletki są bardzo dobre i nie powinnam od nich przytyć ani czuć się nabrzmiala a że w ciąży miałam problemy z tarczyca to żebym zbadała tarczycę
Czy Vines są minipigułkami? Chyba nie. Przy takich tabletkach trzeba bardzo pilnować czasu przyjęcia. Przy "zwykłych" nie jest to aż tak istotne, chociaż mnie też ginekolog ostrzegała, że co wrażliwsze osoby powinny przestrzegać tego czasu, bo może się to skończyć plamieniami.

Co do tarczycy, to dobrze Ci powiedziała. Zbadaj się dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 15:35   #83
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Tak jak Adrianna napisała - to nie jest minipigułka, żeby się tak pilnować z czasem. Przedziały czasowe są dla Vines takie same jak dla innych tabletek dwuskladnikowych, więc pod tym względem wprowadziła Cię w błąd.


Ja brałam z dokładnością +/- 3 godziny na ogół, tak jak każde inne tabletki. Plamień nie miałam.
Plamienia na Vines są częste przez niską dawkę, a nie przez nie połykanie ich co do minuty. Niektórym (np. mnie) ta niska dawka wystarcza, by powstrzymac plamienia/krwawienia, a innym nie wystarcza.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 20:24   #84
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Mi sie zdarzyło wziąć 20-30 minut wcześniej albo nawet godzine później, a nigdy nie miałam plamień, więc to nie to.
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 10:51   #85
_Samanta
Raczkowanie
 
Avatar _Samanta
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Hej dziewczyny, proszę poradźcie mi co mam zrobić ew. nakierujcie na jakieś anty.

Nie brałam tabsów od wielu lat, od 4 miesięcy biorę Vines i jestem właśnie na ostatnim tygodniu 4 opakowania. Czułam się cały czas dobrze, nie przytyłam, nie schudłam, miałam co prawda plamienia w 3 tyg brania opakowania (teraz również mam), z tego względu ginekolog przepisała mi kilka dni temu Regulon w zamian za Vines, bo najwidoczniej są na mnie za słabe.

Od 4 opakowania mam też dziwne "zjazdy", w sumie nie łączyłam tego z tabletkami, ale... W pierwszych dniach 4 opakowania zemdlałam w nocy, ok 2, totalny odlot. Od tamtego momentu praktycznie codziennie zazwyczaj właśnie wieczorem dzieją mi się dziwne rzeczy, tzn mam odczucie jakbym miała znowu zemdleć, serce zaczyna mi walić, uspokajam się jakoś, ale strasznie mnie to męczy. Byłam u neurologa i wszystko ok, miałam aż holter EKG i czekam na wynik, ale może to wina Vines?

Kolejna sprawa - Regulon, naczytałam się tutaj, że dużo dziewczyn po nim tyje jestem osobą bardzo aktywną, żyje sportem, siłownią i nie wyobrażam sobie tego by tabsy miały wpłynąć na moją wagę, gdyż idę w sport sylwetkowy...

Jakieś rady/pomysły?
_Samanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 10:30   #86
Zuzu9779
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Ja mialam to samo po vines jak mialam to krwawienie z odstawienia i teraz jak odstawiłam tabletki to tez tak mam. Ale już przechodzi. I rozmawiałam z ginekologiem i to od vines. One wywołują stany lękowe. Miałam strasznie wysoki puls i omdlenia. Jak najszybciej je odstaw

A i nie tabletki wywołują tycie tylko powodują apetyt i przez to Ty więcej jesz wiec to czy przytyjesz zależy od Ciebie
Zuzu9779 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 14:30   #87
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Zuzu9779 Pokaż wiadomość
Ja mialam to samo po vines jak mialam to krwawienie z odstawienia i teraz jak odstawiłam tabletki to tez tak mam. Ale już przechodzi. I rozmawiałam z ginekologiem i to od vines. One wywołują stany lękowe. Miałam strasznie wysoki puls i omdlenia. Jak najszybciej je odstaw

A i nie tabletki wywołują tycie tylko powodują apetyt i przez to Ty więcej jesz wiec to czy przytyjesz zależy od Ciebie
Też tak kiedyś uważałam, ale teraz mam wątpliwości, ponieważ na wszytskich tabletkach bardzo się pilnuje, żeby nie podjadać i tego nie robię. Jem tak, jak zawsze jadłam. Na wszystkich, jakie brałam.
A jednak przy niektórych tyłam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 14:34   #88
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też tak kiedyś uważałam, ale teraz mam wątpliwości, ponieważ na wszytskich tabletkach bardzo się pilnuje, żeby nie podjadać i tego nie robię. Jem tak, jak zawsze jadłam. Na wszystkich, jakie brałam.
A jednak przy niektórych tyłam.
To może być woda. Mi spadło dużo wody, kiedy odstawiłam anty .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 14:59   #89
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
To może być woda. Mi spadło dużo wody, kiedy odstawiłam anty .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może to być woda.
Musiałabym całkiem odstawić, żeby się przekonać.
A ciągle się na to nie mogę zdecydować, bo jednak swoboda nieporównywalna przy braniu tabletek w stosunku do prezerwatyw, których nie lubię.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 15:48   #90
_Samanta
Raczkowanie
 
Avatar _Samanta
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Vines tabletki antykoncepcyjne

Zostały mi ostatnie 2 tabletki, więc dziś i jutro się przemęczę i koniec z Vines 🙄 zobaczymy jak będę czuła się na Regulonie. Najchętniej poszłabym na zastrzyk i spokoj na 3 miesiące, ale nie ma pewności czy nie będzie skutków ubocznych. Masakra
_Samanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-04 11:52:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.