Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-13, 23:33   #301
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja brałam tabletki m.in. ze względu na silne bóle brzucha podczas okresu. Po odstawieniu tabletek było dobrze przez pewien czas, ale im dłużej ich nie biorę tym z każdym okresem jest coraz gorzej. Odstawiłam jakieś 1,5 roku temu, teraz poważnie rozważam powrót do tabletek.

Rozmawiałam na ten temat z moją ginekolog, powiedziała że po takim czasie mogę spokojnie wrócić do tabletek, bez obaw o wielkie burze hormonalne.

Z najnowszych badań wynika że kobiety często mają problem z migrenami przez wahania poziomu estrogenów we krwi, dlatego zaleca się stosowanie antykoncepcji z najmniejszą możliwą ilością estrogenów. Jest szansa na to, że lekarz dobierze Ci odpowiednie tabletki nie będziesz musiała męczyć się z migreną.
Dziękuję Teraz tylko czekam na wizytę i zobaczymy.
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 18:36   #302
inthemiddle
Przyczajenie
 
Avatar inthemiddle
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 16
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej! Chciałam się z wami podzielić moim doświadczeniem z odstawieniem tabletek - przez 11 miesięcy brałam Narayę Plus, nie miałam w sumie żadnych niepożądanych skutków ubocznych, ale jakoś tak nabrałam ochoty na przerwę. Teraz jestem w trakcie 4 miesiąca bez nich i jak tylko dostanę okresu to zaczynam brać Yasmin. Powiem szczerze, że trochę zszokowały mnie "zmiany" po odstawieniu tabletek... Cera okropnie mi się pogorszyła, mimo że nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, to jakoś w drugim miesiącu bez tabletek pojawił mi się typowo hormonalny, tj. w okolicach brody. Zresztą w całej strefie T zaczęłam mieć wypryski. Do tego (o zgrozo!) włosy zaczęły przetłuszczać mi się tak bardzo, że praktycznie nawet całego dnia nie wytrzymują w "świeżości", po 24h widać, że są dosłownie tłuste. Jeśli chodzi o cellulit, to wcale się nie zmniejszył po odstawieniu, zaryzykowałabym wręcz stwierdzenie, że odwrotnie. No i praktycznie od razu biust totalnie zmalał Ale tego akurat się spodziewałam Jedyna pozytywna zmiana, którą muszę przyznać - powrót libido
__________________
~no moral compass pointing due north~
inthemiddle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 08:45   #303
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 091
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Półtora miesiąca temu odstawiłam Midianę.
Brałam przez w sumie 9 miesięcy.
Zaczęłam ja brać ze wskazania lekarza po leczeniu torbieli jajnika żeby podtrzymać efekt zasuszenia jajników.

Po odstawieniu nic się nie dzieje złego, wręcz przeciwnie, wszytko wraca do normy.
Cera w porządku, włosy nie widzę żeby leciały, lepsze nawilżenie pochwy, no i libido wraca.
No i faktycznie nogi lżejsze, tego nie wiązałam z tabletkami a widzę ze to chyba od nich. podejrzewałam przetrenowania, ale po odstawieniu żadnej przerwy w treningach nie robiłam a uczucie ciężkich nóg minęło.


Ja w ostatnim krwawienia z odstawienia, założyłam spiralę hormonalna Mirenę, wiec i antykoncepcja jest i załatwiony problem nadmiernych krwawień miesiączkowych.


Na Midianie nabrałam wody, jakoś tak równomiernie mnie oblało, pojawił się cellulit na tyłku i lekka oponka na brzuchu, stopniowo zanikło libido, najgorzej jednak dostałam po głowie. Z miesiąca na miesiąc obniżający się nastrój, poczucie nieszczęścia + zaliczone pierwszy raz w życiu ataki paniki i to w sytuacjach, naprawdę w sumie nie stresujących.



Midiane mimo wszytko całkiem niexle tolerowałam, wcześniejsze podejście do antykoncepcji hormonalnej to był horror.:/ Wtedy zapisano mi Triregol, potem zmieniony na Minulet w celu ograniczenia nadobfitych krwawień oraz wyregulowanie cyklu. Efekt był odwrotny od zamierzonego, krwawienia na tabletkach zmieniły się w krwotoki.
+ PMS trwający całe cykle.
+ tragiczny stan włosów - były tak przyklapłe, matowe, jakby martwe, ze ludzie się mnie pytali czy nie jestem chora. Paznokcie też były w stanie tragicznym, a cera mimo ze gładka bez wyprysków też jakoś tak choro wyglądająca.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 10:59   #304
kairi93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 25
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Jestem w trakcie 4 cyklu po odstawieniu Nuvaringa, który stosowałam prawie 4 lata.
Cykle trwały kolejno 32, 37, 31 i obecnie leci 35 dzień (przed stosowanie anty miałam równe co 28 dni).

zmiany na -
- wypadanie włosów (nadal trwa, chyba z połowa już mi wyleciała mimo stosowania wszystkiego od tabletek do odzywek :<)
- PMS, szczególnie obżarstwo i wnerwienie na tydzień przed :P
- bolesne okresy, bez przeciwbólowych sie nie da
- nierówne cykle, mam nadzieje że za jakiś czas się unormują do 30 dni (póki co nie staram sie o dziecko)
- pryszcze na czole - wydaje mi się że mam ich więcej niż kiedyś ale tragedii nie ma

zmiany na +
- większe libido i większa wilgotność
- w końcu czuję że jestem sobą :P

Zobaczymy jak to będzie dalej ale ewidentnie organizm jeszcze nie doszedł do siebie.
kairi93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 19:07   #305
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ginekolog przepisał mi tabletki vibin mini, biorę je od 1 dnia cyklu, czyli od soboty. Fatalnie się czuje, mam zimne stopy i dłonie, dreszcze, ból łydek, mdłości, senność...lekarz zrobił mi badanie ginekologiczne, cytologie i usg. Żadnych prób wątrobowych ani badań hormonalnych. Tabletki chciałam brać dla zabezpieczenia ale i też dla przesuniecia okresu na wyjazd. Jednak czuje sie na tyle źle, ze boje sie co bedzie na wyjeździe. Zastanawiam się czy dobrym wyjściem będzie odstawienie od razu, tzn po 2 tabletkach. Bardzo może mi to rozlegulowac cykl, lepiej już wziąć opakowanie do końca?
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 11:23   #306
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 091
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Ginekolog przepisał mi tabletki vibin mini, biorę je od 1 dnia cyklu, czyli od soboty. Fatalnie się czuje, mam zimne stopy i dłonie, dreszcze, ból łydek, mdłości, senność...lekarz zrobił mi badanie ginekologiczne, cytologie i usg. Żadnych prób wątrobowych ani badań hormonalnych. Tabletki chciałam brać dla zabezpieczenia ale i też dla przesuniecia okresu na wyjazd. Jednak czuje sie na tyle źle, ze boje sie co bedzie na wyjeździe. Zastanawiam się czy dobrym wyjściem będzie odstawienie od razu, tzn po 2 tabletkach. Bardzo może mi to rozlegulowac cykl, lepiej już wziąć opakowanie do końca?



Kurcze, nie wiem. próbowałabym się skontaktować z lekarzem jednak. nawet ogólnym.



Mdłości. :/ Przez cały okres brania tabletek, mdliło mnie przez pierwsze 2 tygodnie każdego cyklu. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 11:44   #307
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Ginekolog przepisał mi tabletki vibin mini, biorę je od 1 dnia cyklu, czyli od soboty. Fatalnie się czuje, mam zimne stopy i dłonie, dreszcze, ból łydek, mdłości, senność...lekarz zrobił mi badanie ginekologiczne, cytologie i usg. Żadnych prób wątrobowych ani badań hormonalnych. Tabletki chciałam brać dla zabezpieczenia ale i też dla przesuniecia okresu na wyjazd. Jednak czuje sie na tyle źle, ze boje sie co bedzie na wyjeździe. Zastanawiam się czy dobrym wyjściem będzie odstawienie od razu, tzn po 2 tabletkach. Bardzo może mi to rozlegulowac cykl, lepiej już wziąć opakowanie do końca?
Po dwóch tabletkach nie miałabyś jeszcze takich objawów będących wynikiem antykoncepcji. Czy oprócz tego, że lekarz nie zlecił Ci badań hormonów oraz próby wątrobowej, przeprowadził z Tobą kompletny wywiad tzn. pytał o używki, choroby Twoje i w rodzinie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-13, 23:49   #308
Marta0395
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 14
Skutki uboczne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ATYWIA

Witajcie wizażanki.
Mam pewien kłopot i chciałabym poznać wasza opinie. Od 5 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Od pół roku Atywie.
Zastanawiam się aby odstawić tabletki ale w internecie przeczytałam tyle negatywnych opinii na temat odstawienia tabletek a dokładniej chodzi o skutki uboczne takie jak wypadanie włosów.
Bardzo się obawiam tego. Czy może któraś z was zażywala tabelki Atywia oraz ma jakieś doświadczenia odnośnie skutków ubocznych po odstawieniu?
Marta0395 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 10:52   #309
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Skutki uboczne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ATYWIA

Cytat:
Napisane przez Marta0395 Pokaż wiadomość
Witajcie wizażanki.
Mam pewien kłopot i chciałabym poznać wasza opinie. Od 5 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Od pół roku Atywie.
Zastanawiam się aby odstawić tabletki ale w internecie przeczytałam tyle negatywnych opinii na temat odstawienia tabletek a dokładniej chodzi o skutki uboczne takie jak wypadanie włosów.
Bardzo się obawiam tego. Czy może któraś z was zażywala tabelki Atywia oraz ma jakieś doświadczenia odnośnie skutków ubocznych po odstawieniu?
Ja brałam inne tabletki. Odstawienie przebiegło w porządku. Mam regularne okresy od początku, tylko przez kilka miesięcy borykałam się z trądzikiem. Włosy mi trochę wypadały, ale za to spadła że mnie woda i nie boli mnie biust.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 13:28   #310
Paula787
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Skutki uboczne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ATYWIA

Moja koleżanka stosowała inne tabletki, ale po odstawieniu zdecydowanie lepiej się czuła niż w trakcie Chcesz przejść na jakąś inną formę antykoncepcji? Ja niestety ze swojego doświadczenia nic Ci nie podpowiem, bo mam trombofilię wrodzoną i nie mogę stosować 2-składnikowych tabletek (biorę 1składnikową). Sama zastanawiałam się, czy u mnie z racji innego skłądu tabletek będę miała inne skutki odstawienne...
Paula787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 06:19   #311
Marta0395
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 14
Dot.: Skutki uboczne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ATYWIA

Tak zastanawiam się nad zrezygnowaniem ale boję się skutków ubocznych
Marta0395 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-08, 19:49   #312
narCOMAnka_23
Raczkowanie
 
Avatar narCOMAnka_23
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 169
Dot.: Skutki uboczne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ATYWIA

Używałam przez 3 miesiące krążka Nuvaring, ale zmieniłam go na tabletki Atywia. Pigułki zażywałam przez ponad rok czasu. Cerę miałam idealną, włosy grube do talii. Jednak po jakimś czasie źle się czułam po tabletkach (strasznie puchłam i bolały mnie nogi) i postanowiłam odstawić tabletki. Wybrałam ostatnie opakowanie do końca i po 2 tygodniach od odstawienia włosy zaczęły mi wypadać pasmami. Trądzik pojawił się dopiero po 4 miesiącach od odstawienia.
Atywię odstawiłam w grudniu 2017 roku i do tej pory cierpię na silny trądzik, włosy wypadają (została mi może 1/3) i teraz najlepsze... byłam u 3 lekarzy i mam stwierdzone łysienie androgenowe... Jestem załamana! Mam prześwity na grzywce i czubku głowy, nic nie odrasta. Zapisałam się do grupy na fb poświęconej łysieniu i tam dużo dziewczyn cierpi na ŁA po odstawieniu anty lub po porodzie... Gdybym mogła cofnąć czas...
narCOMAnka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 06:51   #313
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Po skończeniu obecnego blistra planuje już nie rozpoczynać kolejnego. Kilka lat brania antykoncepcji hormonalnej za mną, czas przejść na gumki. Już raz odstawiłam tabletki na rok i w zasadzie nie miałam żadnych skutków ubocznych, można powiedzieć, że czułam się nawet dużo lepiej Liczę, że i teraz tak będzie, bo jak się człowiek naczytał o tych skutkach ubocznych, to aż się boje, że mi się osobowości zmieni
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 14:48   #314
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
Po skończeniu obecnego blistra planuje już nie rozpoczynać kolejnego. Kilka lat brania antykoncepcji hormonalnej za mną, czas przejść na gumki. Już raz odstawiłam tabletki na rok i w zasadzie nie miałam żadnych skutków ubocznych, można powiedzieć, że czułam się nawet dużo lepiej Liczę, że i teraz tak będzie, bo jak się człowiek naczytał o tych skutkach ubocznych, to aż się boje, że mi się osobowości zmieni
To trzymam kciuki! U mnie już prawie rok bez tabletek. Poszło gładko chociaż też się martwiłam...

Jedynym skutkiem ubocznym był trądzik... Ale to już chyba reguła, że zaczynam tabletki to dostaje trądziku, odstawiam też dostaje...

Ja podejrzewam, że niedługo znowu przejdę na tabletki, więc zobaczymy .

Trzymam kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 15:13   #315
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
To trzymam kciuki! U mnie już prawie rok bez tabletek. Poszło gładko chociaż też się martwiłam...

Jedynym skutkiem ubocznym był trądzik... Ale to już chyba reguła, że zaczynam tabletki to dostaje trądziku, odstawiam też dostaje...

Ja podejrzewam, że niedługo znowu przejdę na tabletki, więc zobaczymy .

Trzymam kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to cieszę się, że jednak jest nadzieja!
Jak rozumiem inne zabezpieczenie też przez ten czas nie zawiodło?

Trądzik to chyba jest jakaś zmora przy tabletkach, ale jak już się hormony uregulują to raczej powinno być ok !

Powiem szczerze, że ja czuje się jakbym całe życie była na tabletkach, więc czas jest po prostu odstawić. No, ale nie ma co ukrywać, są bardzo skutecznym środkiem antykoncepcjnym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 15:59   #316
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
No to cieszę się, że jednak jest nadzieja!
Jak rozumiem inne zabezpieczenie też przez ten czas nie zawiodło?

Trądzik to chyba jest jakaś zmora przy tabletkach, ale jak już się hormony uregulują to raczej powinno być ok !

Powiem szczerze, że ja czuje się jakbym całe życie była na tabletkach, więc czas jest po prostu odstawić. No, ale nie ma co ukrywać, są bardzo skutecznym środkiem antykoncepcjnym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie współżyłam jakoś intensywnie przez ten rok, ale ani razu nie zawiodło .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

No trądzik był ciężki, ale już jest w koncu lepiej! Ale zajęło to dobre kilka miesiecy...

Są skuteczne, wygodne, tanie... A ile już je bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 03:48   #317
chmura09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Heja dziewczyny,

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą tabletek na spiralę miedzianą. Biorę tabletki Yaz już 2,5 roku – zaczęłam ze względu na problemy z trądzikiem, które dosłownie po miesiącu brania tabletek antykoncepcyjnych zniknęły. Na początku myślałam, że wszystko jest super, że nie mam żadnych efektów ubocznych i tak było przez długi czas. Myślałam, że jestem jedną z tych osób, które nie reagują na antykoncepcję negatywnie: urosły mi piersi, ale nie przybrałam na wadze, miałam super cerę, żadnych wahań nastrojów, regularne, krótkie i bezbolesne miesiączki, ochotę na seks, itp.

Tabletki Yaz przepisał mi ginekolog w Polsce, kiedy normalnie mieszkam w Anglii gdzie antykoncepcja jest całkowicie darmowa. Przez 2,5 roku zaopatrywałam się w recepty "bez daty" żeby móc sobie wykupić tabletki kiedy tylko będę ich potrzebowała, a na kontrolę chodziłam co 12 miesięcy i zawsze wszystko było ok – włącznie z moją ostatnią kontrolą w sierpniu. Jedynym negatywnym efektem jaki do niedawna zauważałam były częste zapalenia dróg moczowych i grzybice, ale zawsze myślałam, że długa lista plusów przeważa te "małoistotne" i łatwo-uleczalne dolegliwości.

Od jakichś 4/5 miesięcy zaczęłam się czuć okropnie. Czuję się ociężała, mam wrażenie, że jestem ciągle zaspana, zmęczona, nie mam w ogóle ochoty na życie i płaczę przy każdej najlepszej okazji. Bardzo szybko tracę cierpliwość, jestem wybuchowa. Moje libido jest dosłownie na poziomie minusowym, co negatywnie odbija się na moim związku gdzie mój chłopak ciągle ma wrażenie, że mnie nie pociąga. Trudno mu wytłumaczyć, że mój stan nie ma nic wspólnego z tym czy mnie pociąga czy nie, po prostu w ogóle nie myślę o seksie i coraz częściej wymyślam jakieś typowe wymówki. Poza tym jest mi często niedobrze, boli mnie brzuch, głowa...

Parę tygodni temu umówiłam się na wizytę do lekarza, bo chciałam żeby przepisano mi te same tabletki, ale w Anglii, żeby przynajmniej nie ponosić aż tak dużych kosztów (Yaz jest chyba jedną z najdroższych tabletek na rynku) i nie kombinować jak wykupić receptę będąc w UK. Jednak po obowiązkowym wywiadzie lekarskim, okazało się, że NIGDY nie powinnam była w ogóle brać tych tabletek kiedy jestem osobą, która cierpiała na migreny z aurą. W ogóle nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji. Pielęgniarka tutaj w UK przepisała mi tabletki Carezette, które są jednoskładnikowe, ale ja chyba na tyle zraziłam się do tego rodzaju antykoncepcji, że całkowicie chcę z tym skończyć.

Dlatego wpadłam na pomysł, że skończę moje ostatnie opakowanie i w międzyczasie założę spiralę miedzianą. Niestety okazało się, że w przychodni, do której chodzę, kolejka na zabieg zakładania spirali jest strasznie długa i nie ma szans żeby ją założyć przed zakończeniem tego ostatniego opakowania.

Mój dylemat jest taki: mam 3 opakowania Carezette, które wykupiłam w dniu kiedy mi je przepisano. Lecę do Polski 30. grudnia wieczorem, a ostatnią tabletkę Yaz biorę 26. Nie mam już żadnego opakowania ani recepty, a nowe opakowanie powinnam zacząć znowu 1 stycznia po czterodniowej przerwie placebo. Jednak szanse, że zdobędę jakoś receptę w okresie sylwestrowym są nikłe. Jestem pewna tego, że chcę zmienić metodę antykoncepcji na spiralę miedzianą jak najszybciej będzie się dało, żeby już całkowicie pozbyć się tych hormonów ze swojego ciała, które ostatnimi czasy tak negatywnie na mnie działają Ale czy jest sens brać Carezette przez 3 miesiące kiedy i tak wiem, że kiedy skończą mi się te 3 opakowania, i tak je odstawię? Mój chłopak studiuje w Danii, ja jeszcze do czerwca w Anglii, więc nie widujemy się codziennie. Co prawda w momencie kiedy odstawiłabym tabletki całkowicie będziemy ze sobą przez 10 dni w Polsce, ale nic nie stoi na przeszkodzie używania prezerwatyw, jak za starych dobrych czasów.

W sumie nie wiem jakie jest moje pytanie. Po prostu powiedzcie co sądzicie. Czy plan zignorowania całkiem Carezette i odstawienie tabletek antykoncepcyjnych ogólnie jest dobrym pomysłem? Jestem niezłą gadułą, dlatego dziękuję wszystkim, którzy dotrwali do końca tego wywodu.
chmura09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 07:47   #318
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 091
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez chmura09 Pokaż wiadomość
,


W sumie nie wiem jakie jest moje pytanie. Po prostu powiedzcie co sądzicie. Czy plan zignorowania całkiem Carezette i odstawienie tabletek antykoncepcyjnych ogólnie jest dobrym pomysłem? Jestem niezłą gadułą, dlatego dziękuję wszystkim, którzy dotrwali do końca tego wywodu.
Moim zdaniem, powinnaś odstawić tabletki już.
Wziąć ostatni blister do końca i nie zaczynać nowego.
Wytrzymać te 3 miesiące na prezerwatywach.
Przy tak nasilonych objawach nie ma chyba na co czekać,ani się nie wiadomo po co jeszcze 3 miesiące męczyć i pogarszać być może problem jaki zaistniał.
No i porobić badania, bo coś się w organizmie zmieniło i może warto wiedzieć co się dzieje.

Nie wiem czy sama wymyśliłaś jaka spirale założyć czy konsultowałaś z lekarzem, ale to raczej lekarz powinien określić jaka spirala jest dla Ciebie odpowiednia. Jest ich wiele typów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 11:12   #319
chmura09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, powinnaś odstawić tabletki już.
Wziąć ostatni blister do końca i nie zaczynać nowego.
Wytrzymać te 3 miesiące na prezerwatywach.
Przy tak nasilonych objawach nie ma chyba na co czekać,ani się nie wiadomo po co jeszcze 3 miesiące męczyć i pogarszać być może problem jaki zaistniał.
No i porobić badania, bo coś się w organizmie zmieniło i może warto wiedzieć co się dzieje.

Nie wiem czy sama wymyśliłaś jaka spirale założyć czy konsultowałaś z lekarzem, ale to raczej lekarz powinien określić jaka spirala jest dla Ciebie odpowiednia. Jest ich wiele typów.
Miałam już konsultację odnośnie spirali, gdzie rozmawiałyśmy o wszystkich opcjach i ta wydaje się najlepsza

Dziękuję za odpowiedź. Przespałam się z tym i jestem na 99,9% pewna, że 26 grudnia wezmę moją ostatnią tabletkę. Ciekawa jestem jak moje ciało na to zareaguje, ale nie ukrywam, że trochę się stresuję, że moje problemy z cerą wrócą. (chociaż jedna z Was miała podobny problem i jak widzę, póki co wszystko jest OK).
chmura09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-18, 13:50   #320
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Może spróbuj w sexual health clinic złapać jakiś termin szybciej?
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 12:13   #321
twist__dance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 10
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć dziewczyny. Odstawiłam tabletki ponad 2 miesiące temu, pierwsze krwawienie z odstawienia w terminie, później za miesiąc już prawdziwa miesiączka również przyszła w terminie, trwała kilka dni i była dość obfita. Teraz czekam na kolejną i w sumie cisza.. teoretycznie powinnam dostać ja dzisiaj, ale na razie ani widu ani słychu.

Czy miałyście tak, że po odstawieniu miesiączka się zatrzymała? Lub na kolejną czekałyscie długo?

Seks uprawialam biorąc jeszcze tabletki, więc ciążę raczej wykluczam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez twist__dance
Czas edycji: 2019-01-13 o 12:14
twist__dance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 16:16   #322
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

To niestety normalne, organizm potrzebuje sporo czasu na dojście do normy. U mnie zdarzało się nawet opóźnienie po 2 tygodnie, bez ciąży. Ostatnio widziałam wyniki ankiet przeprowadzonych przez firmy farmaceutyczne, wyszło im że większość kobiet poterzebuje ok. 9 miesięcy na ustabilizowanie organizmu po odstawieniu tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 16:52   #323
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez twist__dance Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Odstawiłam tabletki ponad 2 miesiące temu, pierwsze krwawienie z odstawienia w terminie, później za miesiąc już prawdziwa miesiączka również przyszła w terminie, trwała kilka dni i była dość obfita. Teraz czekam na kolejną i w sumie cisza.. teoretycznie powinnam dostać ja dzisiaj, ale na razie ani widu ani słychu.

Czy miałyście tak, że po odstawieniu miesiączka się zatrzymała? Lub na kolejną czekałyscie długo?

Seks uprawialam biorąc jeszcze tabletki, więc ciążę raczej wykluczam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jak najbardziej normalne. Poza tym dzień spóźnienia to nie spóźnienie. Czekaj cierpliwie. Organizm wraca "do siebie"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 19:42   #324
Reinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Witam, przyjmuję antykoncepcję od 16 lat , tabletki Harmonet zostały mi przepisane na bardzo bolesne miesiączki. W międzyczasie zaczęłam przyjmować zamiennik Haromentu - Kontracept. Rok temu zaczęły pojawiać się plamienia (badania "wątrobowe" były robione - niby wszystko ok), cytologia wychodziła nie najlepsza- stany zapalne- zrobiłam chyba wszystkie możliwe badania, żeby znaleźć przyczynę stanu zapalnego i pamień - w końcu zaczęłam brać Qlairę (tragedia-ciągłe krwawienia). Zmieniłam ginekologa i antykoncepcję na Nuvaring-krwawienia ustały, teoretycznie wszystko wróciło do normy. Tyle tylko, że ta "norma" to od kilku lat nawracające stany lękowe (bardzo dokuczliwe), ogólne osłabienie i otępienie, stany depresyjne, drażliwość, zerowe libido, bóle głowy - migreny. Po tylu latach i tych ostatnich perypetiach muszę już po prostu przestać się tym faszerować - i tutaj przychodzi lęk przed powrotem do nieopisanych bóli i omdleń oraz obawa, czy organizm po tylu latach ( 34 lata) wróci jeszcze w ogóle na odpowiednie tory. Decyzja jest jednak podjęta.
Piszcie proszę o swoich doświadczeniach po tak długim okresie brania antykoncepcji hormonalnej i po jej odstawieniu.
Reinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 20:11   #325
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Reinaa Pokaż wiadomość
Witam, przyjmuję antykoncepcję od 16 lat , tabletki Harmonet zostały mi przepisane na bardzo bolesne miesiączki. W międzyczasie zaczęłam przyjmować zamiennik Haromentu - Kontracept. Rok temu zaczęły pojawiać się plamienia (badania "wątrobowe" były robione - niby wszystko ok), cytologia wychodziła nie najlepsza- stany zapalne- zrobiłam chyba wszystkie możliwe badania, żeby znaleźć przyczynę stanu zapalnego i pamień - w końcu zaczęłam brać Qlairę (tragedia-ciągłe krwawienia). Zmieniłam ginekologa i antykoncepcję na Nuvaring-krwawienia ustały, teoretycznie wszystko wróciło do normy. Tyle tylko, że ta "norma" to od kilku lat nawracające stany lękowe (bardzo dokuczliwe), ogólne osłabienie i otępienie, stany depresyjne, drażliwość, zerowe libido, bóle głowy - migreny. Po tylu latach i tych ostatnich perypetiach muszę już po prostu przestać się tym faszerować - i tutaj przychodzi lęk przed powrotem do nieopisanych bóli i omdleń oraz obawa, czy organizm po tylu latach ( 34 lata) wróci jeszcze w ogóle na odpowiednie tory. Decyzja jest jednak podjęta.
Piszcie proszę o swoich doświadczeniach po tak długim okresie brania antykoncepcji hormonalnej i po jej odstawieniu.
U mnie bolesne miesiączki zaczęły wracać po około roku od odstawienia. Teraz po prawie dwóch latach jest różnie, ale nawet jak pojawia się ból to silny tylko pierwszego dnia (a nie przez 3 jak przed tabletkami) i jednak nie aż tak silny jak kiedyś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 22:52   #326
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie bolesne miesiączki zaczęły wracać po około roku od odstawienia. Teraz po prawie dwóch latach jest różnie, ale nawet jak pojawia się ból to silny tylko pierwszego dnia (a nie przez 3 jak przed tabletkami) i jednak nie aż tak silny jak kiedyś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A krwawienia są tak samo obfite jak zanim zaczęłaś brać tabletki?

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Reinaa Pokaż wiadomość
Witam, przyjmuję antykoncepcję od 16 lat , tabletki Harmonet zostały mi przepisane na bardzo bolesne miesiączki. W międzyczasie zaczęłam przyjmować zamiennik Haromentu - Kontracept. Rok temu zaczęły pojawiać się plamienia (badania "wątrobowe" były robione - niby wszystko ok), cytologia wychodziła nie najlepsza- stany zapalne- zrobiłam chyba wszystkie możliwe badania, żeby znaleźć przyczynę stanu zapalnego i pamień - w końcu zaczęłam brać Qlairę (tragedia-ciągłe krwawienia). Zmieniłam ginekologa i antykoncepcję na Nuvaring-krwawienia ustały, teoretycznie wszystko wróciło do normy. Tyle tylko, że ta "norma" to od kilku lat nawracające stany lękowe (bardzo dokuczliwe), ogólne osłabienie i otępienie, stany depresyjne, drażliwość, zerowe libido, bóle głowy - migreny. Po tylu latach i tych ostatnich perypetiach muszę już po prostu przestać się tym faszerować - i tutaj przychodzi lęk przed powrotem do nieopisanych bóli i omdleń oraz obawa, czy organizm po tylu latach ( 34 lata) wróci jeszcze w ogóle na odpowiednie tory. Decyzja jest jednak podjęta.
Piszcie proszę o swoich doświadczeniach po tak długim okresie brania antykoncepcji hormonalnej i po jej odstawieniu.
Widzisz u mnie przy Qlairze akurat migreny się uspokoiły nieco, tzn ćmi głowa czasami ale to nie jest taki ból, jak wcześniej.
__________________
...
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 07:39   #327
Reinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Co do Qlairy została mi przepisana przede wszystkim żeby pozbyć się palmień- zwiększona dawka hormonów. Faktycznie nie pamietam żebym w tym czasie miała mocne bole głowy, ale byluly to tylko 4 miesiące- pozniej zaczęłam stosować Nuvaring. Tak jak pisałam mam już dość po 16 latach - zobaczymy jak organizm zachowa się po odstawieniu. Najbardziej ze skutkow odstawienia antykoncepcji przeraża mnie ból i omdlenia, z resztą może jakoś pójdzie 😉.
Reinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 07:56   #328
Adka2511
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Po odstawieniu anty

Witam wszystkich Nie mam bardzo czasu poszperac w necie dlatego swój problem kieruje bezpośrednio do was a więc.. Od września brałam tabletki anty. W grudniu po skończeniu opakowania (02.12) przegapiłam 2 pierwsze tabletki dnia 3.12 i 4.12, wzięłam te obie 5.12 rano a wieczorem już tą prawidłową. Brałam tabletki do końca blistra. Kolejnego opakowania nie zaczęłam (z powodu złego samopoczucia). Okres z odstawienia pojawił się 5.01. 2 tygodnie później tj 19.01 zaczęłam lekko budzić, kolejnego dnia trochę bardziej a dnia następnego do południa również brudzenie na brązowo oraz silne zawroty głowy i lekki ból podbrzusza. Wieczorem już czysto i tak do teraz. Czy to efekty odstawienia tabletek? Dodam, że regularnie współżyje z chłopakiem bez zabezpieczenia.
Adka2511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 11:39   #329
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Po odstawieniu anty

Cytat:
Napisane przez Adka2511 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Nie mam bardzo czasu poszperac w necie dlatego swój problem kieruje bezpośrednio do was a więc.. Od września brałam tabletki anty. W grudniu po skończeniu opakowania (02.12) przegapiłam 2 pierwsze tabletki dnia 3.12 i 4.12, wzięłam te obie 5.12 rano a wieczorem już tą prawidłową. Brałam tabletki do końca blistra. Kolejnego opakowania nie zaczęłam (z powodu złego samopoczucia). Okres z odstawienia pojawił się 5.01. 2 tygodnie później tj 19.01 zaczęłam lekko budzić, kolejnego dnia trochę bardziej a dnia następnego do południa również brudzenie na brązowo oraz silne zawroty głowy i lekki ból podbrzusza. Wieczorem już czysto i tak do teraz. Czy to efekty odstawienia tabletek? Dodam, że regularnie współżyje z chłopakiem bez zabezpieczenia.
To może być efekt odstawienia, jak najbardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 12:44   #330
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Po odstawieniu anty

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
A krwawienia są tak samo obfite jak zanim zaczęłaś brać tabletki?

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------


Widzisz u mnie przy Qlairze akurat migreny się uspokoiły nieco, tzn ćmi głowa czasami ale to nie jest taki ból, jak wcześniej.
Tabletki bardzo mocno zmniejszyły intensywność krwawienia i tak już w zasadzie zostało nawet po odstawieniu.
Cytat:
Napisane przez Adka2511 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Nie mam bardzo czasu poszperac w necie dlatego swój problem kieruje bezpośrednio do was a więc.. Od września brałam tabletki anty. W grudniu po skończeniu opakowania (02.12) przegapiłam 2 pierwsze tabletki dnia 3.12 i 4.12, wzięłam te obie 5.12 rano a wieczorem już tą prawidłową. Brałam tabletki do końca blistra. Kolejnego opakowania nie zaczęłam (z powodu złego samopoczucia). Okres z odstawienia pojawił się 5.01. 2 tygodnie później tj 19.01 zaczęłam lekko budzić, kolejnego dnia trochę bardziej a dnia następnego do południa również brudzenie na brązowo oraz silne zawroty głowy i lekki ból podbrzusza. Wieczorem już czysto i tak do teraz. Czy to efekty odstawienia tabletek? Dodam, że regularnie współżyje z chłopakiem bez zabezpieczenia.
Raczej kwestia odstawienia tabletek, ale mam koleżanki które zaszły w ciążę już w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek. Trudno powiedzieć kiedy mogła Ci się odblokować owulacja, więc jeśli nie chcesz ciąży to warto się zabezpieczać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-29 19:00:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.