Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-02, 17:46   #31
paulyana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez zaczytanna21 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny potrzebuję porady.
Od 2 miesięcy jestem na tabletkach Vibin mini i są to moje pierwsze tabletki. Zaczęłam je brać ze względu na chłopaka ( teraz już byłego) który bardzo długo mnie na to namawiał, a ja po prostu ich nie chciałam i chyba nadal nie chcę.
W ciągu pierwszego miesiąca przybrałam na wadze około 4kg i nadal się to trzyma. Nie mogę tego zrzucić. Mój apetyt nie jest temu winny bo gdy zaczęłam je brać miałam bardzo mały, a teraz dbam o to co jem jeszcze bardziej niż wcześniej.
Mam teraz stały problem z cerą, na brodzie pojawiły się grudki których ani peeling, ani maseczki nie likwidują. Do tej pory miałam czystą twarz za wyjątkiem pojedynczych pryszczy które pojawiały mi się przed okresem, a i to nie zawsze.
Wahania nastrojów to u mnie był koszmar, takich jazd z głową jeszcze nie miałam. Co prawda żyłam w stresie (poprawki sesji), ale brałam po kilka tabletek na uspokojenie i piłam dużo melisy, ale i tak dostawałam ataków paniki. Teraz nie jest lepiej, w jednej chwili siedzę i się śmieję wśród przyjaciół, a w następnej mam ochotę się zaszyć w łóżku i nigdy z niego nie wychodzić i na nikogo nie patrzeć. Dużo łatwiej też wpadam w złość.
Pojawiły się też plusy, bo okres przechodzę łagodniej, niektóre objawy przed okresem też są lżejsze ( problemy żołądkowe), ale inne się nasiliły (ból i nabrzmienie piersi).

Najchętniej bym je odstawiła już teraz, ale naczytałam się o tych wszystkich skutkach ubocznych i po prostu się boję.
To właśnie te tabletki odstawiłam po dwóch dniach... Nigdy w życiu nie miałam takiej huśtawki emocjonalnej jak po tych tabletkach. Lekarz po przepisaniu powiedział, że jeśli będę się po nich źle czuła, to mam odstawić od razu. Tak więc zrobiłam... I nie mam zamiaru brać tabletek anty już nigdy.
paulyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 19:02   #32
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

A ja obecnie jestem na ładu comp brałam rodzaje dwóch tabletek i miałam dosyć tych skutków później plastry to nie dało się opisać bólu nóg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 19:29   #33
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

a miałaś robione badania na krzepnięcie?
Bóle nóg to zły zwiastun.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 13:01   #34
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
A ja obecnie jestem na ładu comp brałam rodzaje dwóch tabletek i miałam dosyć tych skutków później plastry to nie dało się opisać bólu nóg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam tak samo bole nog, szczegolnie prawej. Taki rwacy, krecacy bol promonujacy od kosci. Badania na krzepliwosc wyszly idealne. Dodatkowo mialam migreny, ale bez aury, ktore po tabletkach nasilily swoja czestotliwosc. Miesiac temu odstawilam tabletki, cykl wrocil do normy, ale od jakiegosc tygodnia mam migreny, czasami w ciagu dnia boli raz lewa potem prawa strona, jest to typowo bol migrenowy. Dodam, ze nie mam aury i nigdy nie mialam. Czy takie migreny moga wystąpic po odstawieniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 16:41   #35
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7815081 6]Miałam tak samo bole nog, szczegolnie prawej. Taki rwacy, krecacy bol promonujacy od kosci. Badania na krzepliwosc wyszly idealne. [/QUOTE]

miałam identycznie tak samo.


W ogóle na ten wątek przygnała mnie... desperacja

moja sytuacja wygląda tak.

Od marca tego roku zaczęłam brać tabletki anty.
Początkowo było ok, ale im dalej w las tym gorzej.

Miałam (i nadal mam) mnóstwo skutków uboczncyh :

-obrzmienie nóg,nogi sa bardzo ciężkie,zmęczone

-tragiczny cellulit- całe lato chodziłam w długich spodniach bo wstyd mi było nogi pokazywać

-libido w zasadzie zerowe

-bardzo szybko się męczę,a większy wysiłek powoduje u mnie fale mdłości (próbowałam zmieniać dietę itp,nic to nie dało),wcześniej byłam bardzo aktywna osobą.. To mnie najbardziej martwi. Po dłużo\ym wysiłku fizycznym dzieje sie z moim organizmem coś bardzo złego. Jeżdżę dużo rowerem i jak wracam z roweru to po około pół godziny nachodzi mnie fala mdłości i jestem strasznie słaba. Tak słaba, że nie mogę wstać z fotela, ręce mi drżą, jedyne co mogę, to przeczekać ten stan (raz poszłam pod prysznic po rowerze i prawie zemdlałam, wyjście z brodzika było dla mnie nie do zrobienia, musiałam usiąść w brodziku i przeczekać,aż wszytsko mi przejdzie)... jakakolwiek próba wstania kończy się wymiotami.
Kończy się na tym, że około 1,5 godziny po wysiłku jestem wyjęta z życia
dodam, że (a raczej zanim zaczęłam brać tabletki anty to byłam ) jestem osobą bardzo aktywną fizycznie- codziennie kilkadziesiąt km rowerem, więć nie byłam jakimś naturszczykiem jeżeli chodzi o ćwicznia...
-czuje się strasznie obrzmiała, jak wypiję np.w weekend kilka drinków to tak masakrycznie jestem "spęczniała", czuję jak mi się woda gromadzi w organizmie...
-w trakcie 7-dniowej przerwy jestem praktycznie cały czas na lekarz prezciwbólowych bo tak mnie boli głowa..

poszłam do ginekologa po inne tabletki i by się podzielić z lekarką moimi obawami... Lekarka mi powiedziała, że moje "skutki uboczne" są typowymi dla stosowania antykoncepcji skutkami ubocznymi. I że jak chcę to mogę brać Hydrominum, to mnie trochę zdrenuje...

No ale powiedziała, że możemy zmienić tabletki. Zmieniła mi na belarę.

No i wzięłam już 3 opakowanie i znowu klops
Bóle głowy jak były tak są (no może mniej dokuczliwe), w pierwszym opakowaniu tak bolała mnie łydka, że byłam przerażona, że moge mieć zakrzepicę (zrobiłam sobie nawet badania, ale wszystko w normie), na szczęście przeszło...

Obrzmienie,zerowe libido, cellulit został. Stosuję Hydromininum, jest minimalna poprawa jeżeli chodzi o obrzmienie, ale jest coś co mnie przeraża, bo po tych tabletkach chodzę jak zombie nie chodzi o to, ze nie mam energi.. ja nie mam chęci do życia. Najchętniej bym leżała pod kołdrą i nic nie robiła... Nie widzę sensu w życiu, nic mnie nie cieszy, nie mam ochoty do życia, przestałam się spotykać z przyjaciółmi

jestem zdruzgotana tym, co te tabletki ze mną zrobiły
jestem też zła, bo inne kobiety je biorą i czują się fantastycznie a u mnie taka tragedia
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 17:09   #36
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
miałam identycznie tak samo.


W ogóle na ten wątek przygnała mnie... desperacja

moja sytuacja wygląda tak.

Od marca tego roku zaczęłam brać tabletki anty.
Początkowo było ok, ale im dalej w las tym gorzej.

Miałam (i nadal mam) mnóstwo skutków uboczncyh :

-obrzmienie nóg,nogi sa bardzo ciężkie,zmęczone

-tragiczny cellulit- całe lato chodziłam w długich spodniach bo wstyd mi było nogi pokazywać

-libido w zasadzie zerowe

-bardzo szybko się męczę,a większy wysiłek powoduje u mnie fale mdłości (próbowałam zmieniać dietę itp,nic to nie dało),wcześniej byłam bardzo aktywna osobą.. To mnie najbardziej martwi. Po dłużo\ym wysiłku fizycznym dzieje sie z moim organizmem coś bardzo złego. Jeżdżę dużo rowerem i jak wracam z roweru to po około pół godziny nachodzi mnie fala mdłości i jestem strasznie słaba. Tak słaba, że nie mogę wstać z fotela, ręce mi drżą, jedyne co mogę, to przeczekać ten stan (raz poszłam pod prysznic po rowerze i prawie zemdlałam, wyjście z brodzika było dla mnie nie do zrobienia, musiałam usiąść w brodziku i przeczekać,aż wszytsko mi przejdzie)... jakakolwiek próba wstania kończy się wymiotami.
Kończy się na tym, że około 1,5 godziny po wysiłku jestem wyjęta z życia
dodam, że (a raczej zanim zaczęłam brać tabletki anty to byłam ) jestem osobą bardzo aktywną fizycznie- codziennie kilkadziesiąt km rowerem, więć nie byłam jakimś naturszczykiem jeżeli chodzi o ćwicznia...
-czuje się strasznie obrzmiała, jak wypiję np.w weekend kilka drinków to tak masakrycznie jestem "spęczniała", czuję jak mi się woda gromadzi w organizmie...
-w trakcie 7-dniowej przerwy jestem praktycznie cały czas na lekarz prezciwbólowych bo tak mnie boli głowa..

poszłam do ginekologa po inne tabletki i by się podzielić z lekarką moimi obawami... Lekarka mi powiedziała, że moje "skutki uboczne" są typowymi dla stosowania antykoncepcji skutkami ubocznymi. I że jak chcę to mogę brać Hydrominum, to mnie trochę zdrenuje...

No ale powiedziała, że możemy zmienić tabletki. Zmieniła mi na belarę.

No i wzięłam już 3 opakowanie i znowu klops
Bóle głowy jak były tak są (no może mniej dokuczliwe), w pierwszym opakowaniu tak bolała mnie łydka, że byłam przerażona, że moge mieć zakrzepicę (zrobiłam sobie nawet badania, ale wszystko w normie), na szczęście przeszło...

Obrzmienie,zerowe libido, cellulit został. Stosuję Hydromininum, jest minimalna poprawa jeżeli chodzi o obrzmienie, ale jest coś co mnie przeraża, bo po tych tabletkach chodzę jak zombie nie chodzi o to, ze nie mam energi.. ja nie mam chęci do życia. Najchętniej bym leżała pod kołdrą i nic nie robiła... Nie widzę sensu w życiu, nic mnie nie cieszy, nie mam ochoty do życia, przestałam się spotykać z przyjaciółmi

jestem zdruzgotana tym, co te tabletki ze mną zrobiły
jestem też zła, bo inne kobiety je biorą i czują się fantastycznie a u mnie taka tragedia
U mnie też spadło libido i dostalam niezlego celluitu i nie moge pozbyc sie nawracajacych infekcji pochwy. Odstawilam miesiac temu, celluit troche zniknal, libido sie podnioslo i przeszly bole nog. Miala byc to przerwa, zeby organizm odpoczal, ale jakos nie mam ochoty wracac do tabletek. A co do bolu nog, kiedys mialam taki jak dorastalam w wieku okolo 10 lat, wiec na pewno ma to zwiazek z hormonami i watpie zeby to byla zakrzepica. Trzeba zaczac sie przygotowywac do wazektomii, bo brakuje mi tej spontanicznosci, nie trzeba sie martwic, ze gumka peknie albo zostanie w srodku (co nie raz sie zdarzalo). Nie cierpie owulacji, mam bolesne i dochodzi u mnie okropny bol sutkow przez tydzien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 17:37   #37
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7820233 6]U mnie też spadło libido i dostalam niezlego celluitu i nie moge pozbyc sie nawracajacych infekcji pochwy. Odstawilam miesiac temu, celluit troche zniknal, libido sie podnioslo i przeszly bole nog. Miala byc to przerwa, zeby organizm odpoczal, ale jakos nie mam ochoty wracac do tabletek. A co do bolu nog, kiedys mialam taki jak dorastalam w wieku okolo 10 lat, wiec na pewno ma to zwiazek z hormonami i watpie zeby to byla zakrzepica. Trzeba zaczac sie przygotowywac do wazektomii, bo brakuje mi tej spontanicznosci, nie trzeba sie martwic, ze gumka peknie albo zostanie w srodku (co nie raz sie zdarzalo). Nie cierpie owulacji, mam bolesne i dochodzi u mnie okropny bol sutkow przez tydzien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
zanim zaczęłam brać anty to cierpiałam przez tydzień przed okresem przez PMS- dokuczało mi obrzmienie piersi zwłaszcza... myślałam, że jak wezmę tabsy to przejdzie, jesu ale naiwna byłam
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-24, 22:24   #38
Sandii94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 81
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej
Czy któraś z was miała może doświadczenia z tabletkami DORIN? Przyjmuje je już około 2 lata, w tym czasie przytyłam około 12 kg... nie zmieniłam nic w swoim żywieniu, od ponad roku nawet bardziej uważam na to co jem, a waga stale rośnie. Zastanawiam się czy całkowicie ich nie odstawić jednak boję się, że rozreguluję sobie organizm.
Sandii94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 10:18   #39
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Brałam limetic i nie m okresu kiedy pojawi się miesiączka po tabletkach anty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 11:47   #40
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Brałam limetic i nie m okresu kiedy pojawi się miesiączka po tabletkach anty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zalezy. Mi sie pojawila akurat tak jak w cykly 29-30 dni od ostatniej tabletki. Ile juz nie masz okresu? Jak dlugo bralas tabletki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
a miałaś robione badania na krzepnięcie?
Bóle nóg to zły zwiastun.
Niekoniecznie. Ja mialam takie bole nog, badania wychodzily idealne. Bol lagodzil sie po duzej ilosci magnezu (niestety tabletki anty powoduja duze braki). Tabletki odstawilam 1,5 miesiaca temu i wczoraj tez mialam ten bol. Wzielam magnez i rano nie bylo po nim sladu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-10-27 o 11:44
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 12:04   #41
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

dwa miesiace? nie mam pół roku brałam
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-27, 12:15   #42
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
dwa miesiace? nie mam pół roku brałam
To krotko bralas. Zazwyczaj przy dlugoletnim braniu tabletek moze byc rozregulowany cykl. Na twoim miejscy poszlabym do gina, bo to juz za dlugo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 12:20   #43
Shibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
do tych które odstawiły tabletki antykoncepcyjne

Dziewczyny po 8 miesiącach brania tabletek antykoncepcyjnych dokładnie 2 rodzajów (Belara i Jeanine) stwierdzilam ze czas je odstawić.
Po ostatnim 8 opakowaniu dostałam krwawienie z odstawienia no i tyle
okres normalny nie przyszedł a dziś jakby 46 dzień cyklu
Czytałam ze okres po tabletkach moze przyjsc pozniej i trzeba czekac nawet i po 3 miesiace i dłuzej, ale niezbyt mi pasuje ta perspektywa, wolalabym wiedziec kiedy mam miec okres, owulacje itp
jak było u Was? czy dostałyscie terminowo czy tez z duzymi opoznieniami?
Kiedy pojscie do ginekologa i wywolanie okresu np luteina ma sens?
Shibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 12:26   #44
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

mam wizyte 20 tylko ze ja bralam jednoskladnikowe
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 12:53   #45
Shibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

hm podobno przy jednoskladnikowych jest mniejsze prawdopodobienstwo wystapienia problemow z cyklem po odstawieniu
mi tez sie spoznia, zgodnie z cyklem moim normalnym powinnam dostac 6 pazdziernika
wtedy tez dzien przed bolal mnie brzych typowo na okres a go nie dostalam az do teraz
Shibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 15:15   #46
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: do tych które odstawiły tabletki antykoncepcyjne

Ja brałam Seasonique, przy których przerwę między opakowaniami robi się tylko 4 razy w roku. Po skończeniu ostatniego opakowania miałam krwawienie z odstawienia, normalny okres pojawił się po 28 dniach. Kolejne cykle podobnie, po kilku miesiącach trochę się wydłużyły, ale nie jakoś znacznie.

Zapisz się do ginekologa, zrobi Ci usg i będzie w stanie ocenić co się dzieje i zdecydować czy podać Ci jakieś leki.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 15:55   #47
Shibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: do tych które odstawiły tabletki antykoncepcyjne

a ile czasu brałas te tabletki?
ja mam mieć laparoskopię za tydzień, więc nie dam rady wczesniej isc do ginekologa zwlaszcza ze nie ma to sensu bo tam wszystko zobaczą
tylko niestety mam bardzom bolesne miesiaczki a muszę sie liczyc z tym ze dostane w terminie zabiegu albo po jak juz bede obolala
Shibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 16:09   #48
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: do tych które odstawiły tabletki antykoncepcyjne

Odstawiałam tabletki i plastry, oba po kilku latach brania. Okres dostawałam normalnie tak jak mam naturalnie cykle.
Na jakiej podstawie zamierzasz określać kiedy masz owulację?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 16:14   #49
Shibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: do tych które odstawiły tabletki antykoncepcyjne

no właśnie nie jestem w stanie tego okreslic jak nie mam okresu
normalnie gdyby wrocily moje cykle 25 dniowe to nie byloby problemu a tak to mi sie wszystko komplikuje zwlaszcza w pozyciu seksualnym, bo nie chcialabym z partnerem caly czas prezerwatyw uzywac
Shibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-27, 16:21   #50
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: do tych które odstawiły tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Shibu Pokaż wiadomość
no właśnie nie jestem w stanie tego okreslic jak nie mam okresu
normalnie gdyby wrocily moje cykle 25 dniowe to nie byloby problemu a tak to mi sie wszystko komplikuje zwlaszcza w pozyciu seksualnym, bo nie chcialabym z partnerem caly czas prezerwatyw uzywac
Jak masz okres, to też nie jesteś w stanie tego określić, chyba że stosujesz szczegółowe obserwacje cyklu (a nawet wtedy nie wiesz kiedy dokładnie jest owulacja).
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 16:25   #51
Shibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: do tych które odstawiły tabletki antykoncepcyjne

owulacja, eh
dokladniej chodzi mi o dni plodne
obserwacja sluzu + kalendarzyk
przy moich cyklach w miare regularnych wiedzialam ktore dni sa potencjalnie niebezpieczne a w które moge wspolzyc bez zabezpieczenia
oczywiscie ryzyko zawsze jest ale jak sie zna swoj organizm itd to jednak nie takie małe
Shibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 18:59   #52
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: do tych które odstawiły tabletki antykoncepcyjne

Brałam tabletki kilka lat, o ile dobrze pamiętam to coś około 7 - 8 lat.

Skoro za tydzień masz mieć laparoskopię to rzeczywiście nie ma po co iść teraz do ginekologa, zwłaszcza że żaden lek nie wywoła u Ciebie okresu od razu. Krwawienie pojawia się dopiero po kilku dniach, więc mogłabyś je dostać akurat na czas zabiegu.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 11:17   #53
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dlaczego ja nie mam miesiaczki po odstawieniu tabelek już drugi miesiąc minął a tylko pół roku brałam w ciazy nie jestem mam hiperprolaktynemie ale nie aż taka wysoka..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 20:27   #54
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Dlaczego ja nie mam miesiaczki po odstawieniu tabelek już drugi miesiąc minął a tylko pół roku brałam w ciazy nie jestem mam hiperprolaktynemie ale nie aż taka wysoka..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Idź do lekarza.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 15:08   #55
AnnaOOO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 16
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Przerobiłam sporo różnych tabletek i innych wynalazków. Po drugim dziecku mąż poszedł na wazektomię. Jak odstawiła te wszystkie cuda to pół roku okazało się, że w sumie to zdrowa ze mnie dziewczyna
I ochota na sex wróciła i nie zdycham po 20 minutowym spacerze z Najmłodszym. Cycki nadal bolą, ale na to chyba lekarstwa nie ma
AnnaOOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 17:52   #56
Shibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

u mnie 51 dc a okresu nie mam, a jutro ta laparoskopia:/
dzisiaj mialam tak silne bole zupelnie jak menstruacyjne ze bylam pewna ze miesiaczka sie zbliza ale minal prawie caly dzien i nic
test ciazowy wyszedl negatywny ok tygodnia temu
nigdy wiecej tabletek anty
Shibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 18:53   #57
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

U mnie tabletki to samo zrobily to jaka antykoncepcja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Lekarz powiedział że to wina tabletek dostałam leki na wywołanie miesiaczki i tyle kazał szukac innej metody :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 20:17   #58
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć dziewczyny,

W czerwcu po 4.5 roku brania tabletek postanowilam przestać je brać.

Na poczatku bylo spoko do sierpnia..nigdy nie mialam trądziku na plecach-po zaprzestaniu brania tabletek mialam wysypane cale plecy podskornymi bolacymi gulami,na twarzy tez non stop jakaś niespodzianka,a włosy wypadały garsciami ,bałam sie ze wylysieje.do początku listopada bez zmian

Z racji,ze zostaly mi jeszcze 2 opakowania tabletek,to w chwili załamania na pocZątku listopada zaczęłam je lykac..I teraz kończę to opakowanie i nie wiem co zrobić...

Przytulam 2 kg rak z dnia na dzień i nie chce to zlecić(nie wiem woda?) suchosc pochwy wrocila ale np tradzik sie na reseat calkiem juz uspokoil,na plecach jeszcze nie ale włosy juz w ogóle nie lecą.

I dylemat-brac czy znowu je rzucić?boje sie ze teraz po takim nagle miesiącu brania będzie jeszcze gorzej i całkiem sobie wszystko rozreguluje...
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 20:28   #59
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez jlys Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

W czerwcu po 4.5 roku brania tabletek postanowilam przestać je brać.

Na poczatku bylo spoko do sierpnia..nigdy nie mialam trądziku na plecach-po zaprzestaniu brania tabletek mialam wysypane cale plecy podskornymi bolacymi gulami,na twarzy tez non stop jakaś niespodzianka,a włosy wypadały garsciami ,bałam sie ze wylysieje.do początku listopada bez zmian

Z racji,ze zostaly mi jeszcze 2 opakowania tabletek,to w chwili załamania na pocZątku listopada zaczęłam je lykac..I teraz kończę to opakowanie i nie wiem co zrobić...

Przytulam 2 kg rak z dnia na dzień i nie chce to zlecić(nie wiem woda?) suchosc pochwy wrocila ale np tradzik sie na reseat calkiem juz uspokoil,na plecach jeszcze nie ale włosy juz w ogóle nie lecą.

I dylemat-brac czy znowu je rzucić?boje sie ze teraz po takim nagle miesiącu brania będzie jeszcze gorzej i całkiem sobie wszystko rozreguluje...
Ja po odstawieniu tabletek też miałam ogromny problem z pryszczami. Zawsze miałam suchą cerę, a tu nagle pojawiły się wulkany na plecach i podskórne gule na twarzy (twarz to głównie przed okresem). Trwało to kilka miesięcy (tabletki odstawiłam w kwietniu), ale teraz już wszystko się uspokoiło. Czasem zdarzy się jakiś mały pryszcz na twarzy który szybko przysycha. U Ciebie pewnie będzie podobnie, organizm jednak potrzebuje trochę czasu żeby wrócić do normy i ustabilizować poziom hormonów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 21:41   #60
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez jlys Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

W czerwcu po 4.5 roku brania tabletek postanowilam przestać je brać.

Na poczatku bylo spoko do sierpnia..nigdy nie mialam trądziku na plecach-po zaprzestaniu brania tabletek mialam wysypane cale plecy podskornymi bolacymi gulami,na twarzy tez non stop jakaś niespodzianka,a włosy wypadały garsciami ,bałam sie ze wylysieje.do początku listopada bez zmian

Z racji,ze zostaly mi jeszcze 2 opakowania tabletek,to w chwili załamania na pocZątku listopada zaczęłam je lykac..I teraz kończę to opakowanie i nie wiem co zrobić...

Przytulam 2 kg rak z dnia na dzień i nie chce to zlecić(nie wiem woda?) suchosc pochwy wrocila ale np tradzik sie na reseat calkiem juz uspokoil,na plecach jeszcze nie ale włosy juz w ogóle nie lecą.

I dylemat-brac czy znowu je rzucić?boje sie ze teraz po takim nagle miesiącu brania będzie jeszcze gorzej i całkiem sobie wszystko rozreguluje...
A dlaczego odstawiłaś tabletki?

Zapewne jak teraz je odstawisz, to będzie to samo. Wszystko zależy, dlaczego chciałaś je odstawić początkowo.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-29 19:00:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.