Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-21, 09:19   #61
kornik24
Przyczajenie
 
Avatar kornik24
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 13
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez jlys Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

W czerwcu po 4.5 roku brania tabletek postanowilam przestać je brać.

Na poczatku bylo spoko do sierpnia..nigdy nie mialam trądziku na plecach-po zaprzestaniu brania tabletek mialam wysypane cale plecy podskornymi bolacymi gulami,na twarzy tez non stop jakaś niespodzianka,a włosy wypadały garsciami ,bałam sie ze wylysieje.do początku listopada bez zmian

Z racji,ze zostaly mi jeszcze 2 opakowania tabletek,to w chwili załamania na pocZątku listopada zaczęłam je lykac..I teraz kończę to opakowanie i nie wiem co zrobić...

Przytulam 2 kg rak z dnia na dzień i nie chce to zlecić(nie wiem woda?) suchosc pochwy wrocila ale np tradzik sie na reseat calkiem juz uspokoil,na plecach jeszcze nie ale włosy juz w ogóle nie lecą.

I dylemat-brac czy znowu je rzucić?boje sie ze teraz po takim nagle miesiącu brania będzie jeszcze gorzej i całkiem sobie wszystko rozreguluje...
Ja po 8 latach brania też odstawiłam (w kwietniu) i też na początku było bardzo kiepsko, potem kiepsko aż w końcu wszystko się unormowało. Wspomagałam się sudokremem (podsuszała skórę) i stosowałam effaclar DUO, do tego zmiana kosmetyków na te dla cery bardzo tłustej i trądzikowej (+ bardzo dobry podkład), szampony na bazie ziół dla włosów tłustych. Przemęczyłam się i teraz przez ostatnie 2-3 cykle zauważyłam, że cerę mam już mieszaną, wypryski (małe krosteczki) pojawiają się tylko przed samym okresem.

Nie łykałam żadnych suplementów, milionów na kosmetyki nie wydałam, chociaż miałam już czasami dosyć (na początku) jak na brodzie robił mi się kolejny podskórny wulkan :/
kornik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 17:51   #62
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Melduję się w wątku.

Postanowiłam skończyć z anty, nie jestem w stanie znieśc tych skutków ubocznych. Nie mam zamiaru się dłużej męczyć, nie mogę się doczekać tego, żeby wszystko wróciło do stanu sprzed brania pigułek.

Zdaję sobie sprawę,że może to sporo potrwać.
przeczytałam całą poprzednią część i trochę się boję, ale nie mam zamiaru się czuć tak źle jak teraz, więc podejmuję wyzwanie
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 18:07   #63
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Z żadnego powodu właściwie,stwierdzilam,ze przestanę brać i tyle .nie planuje ciąży itd
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 18:13   #64
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez jlys Pokaż wiadomość
Z żadnego powodu właściwie,stwierdzilam,ze przestanę brać i tyle .nie planuje ciąży itd
No to sama musisz się zastanowić, co dalej

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Melduję się w wątku.

Postanowiłam skończyć z anty, nie jestem w stanie znieśc tych skutków ubocznych. Nie mam zamiaru się dłużej męczyć, nie mogę się doczekać tego, żeby wszystko wróciło do stanu sprzed brania pigułek.

Zdaję sobie sprawę,że może to sporo potrwać.
przeczytałam całą poprzednią część i trochę się boję, ale nie mam zamiaru się czuć tak źle jak teraz, więc podejmuję wyzwanie
Powodzenia! Może jednak nie będzie tak źle .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 12:42   #65
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja po odstawieniu tabletek też miałam ogromny problem z pryszczami. Zawsze miałam suchą cerę, a tu nagle pojawiły się wulkany na plecach i podskórne gule na twarzy (twarz to głównie przed okresem). Trwało to kilka miesięcy (tabletki odstawiłam w kwietniu), ale teraz już wszystko się uspokoiło. Czasem zdarzy się jakiś mały pryszcz na twarzy który szybko przysycha. U Ciebie pewnie będzie podobnie, organizm jednak potrzebuje trochę czasu żeby wrócić do normy i ustabilizować poziom hormonów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Miałam podobnie w kwietniu odstawiłam i po jakimś miesiącu zaczął się trądzik na twarzy, plecach i dekolcie. Do tego wypadanie włosów. Ale teraz już się wszystko uspokoiło na szczęście.
Także warto przeczekać by organizm się oczyścił.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 19:14   #66
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Miałam podobnie w kwietniu odstawiłam i po jakimś miesiącu zaczął się trądzik na twarzy, plecach i dekolcie. Do tego wypadanie włosów. Ale teraz już się wszystko uspokoiło na szczęście.
Także warto przeczekać by organizm się oczyścił.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak wygladala twoja cera przed braniem pigulek? Mialas tradzik?

Ja wlasnie najbardziej boje sie tradziku na plecach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 21:11   #67
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

To chyba jest ruletka, bo ja nie miałam w ogóle skutków ubocznych
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 19:36   #68
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

dziewczyny czy jest jakikolwiek sens wyliczania dni płodnych po odstawieniu tabletek?

postanowiłam, że będę sobie wyliczać dni płodne z aplikacja i unikać współżycia w tym czasie, ale nie wiem czy w pierwszym miesiącu w ogóle ma to sens
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 19:42   #69
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
dziewczyny czy jest jakikolwiek sens wyliczania dni płodnych po odstawieniu tabletek?

postanowiłam, że będę sobie wyliczać dni płodne z aplikacja i unikać współżycia w tym czasie, ale nie wiem czy w pierwszym miesiącu w ogóle ma to sens
W pierwszym miesiącu nie ma to sensu. Spróbuj po pierwszej miesiączce, ale i tak cykle mogą być bardzo nieregularne, więc niewiele to może dać.

Najlepiej zabezpieczać się innym środkiem i poczekać z obliczaniem, aż cykl się unormuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 20:35   #70
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Po odstawieniu może być bardzo trudno. Ja po pół roku nadal mam cykle od 28 do 38 dni, więc jeśli nie chcesz zajść w ciążę to koniecznie stosuj jakąś pewniejszą metodę niż wyliczanie dni płodnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 20:47   #71
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Po odstawieniu może być bardzo trudno. Ja po pół roku nadal mam cykle od 28 do 38 dni, więc jeśli nie chcesz zajść w ciążę to koniecznie stosuj jakąś pewniejszą metodę niż wyliczanie dni płodnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
W pierwszym miesiącu nie ma to sensu. Spróbuj po pierwszej miesiączce, ale i tak cykle mogą być bardzo nieregularne, więc niewiele to może dać.

Najlepiej zabezpieczać się innym środkiem i poczekać z obliczaniem, aż cykl się unormuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Tak myślałam
Oczywiście się zabezpieczamy gumkami, ale tak sobie pomyślałam co by w dniach plodnych w ogóle zrezygnować ze współżycia,bo trochę jednak nie ufam tym gumkom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 20:53   #72
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Możesz próbować, ale z własnego i koleżanek doświadczenia wiem że w dni płodne najczęściej najbardziej się chce prezerwatywy mają wysoki współczynnik skuteczności, więc nie ma co się ich bać.

Mimo wszystko aplikację warto w telefonie zainstalować i nauczyć się obserwować swoje ciało mimo że teraz trudno będzie wyznaczyć dni płodne. Tylko pamiętaj że dla pełnego obrazu cyklu trzeba śledzić śluz, szyjkę macicy i temperaturę bazową. Jak dla mnie trochę tego za dużo żeby stosować to jako metodę zapobiegania ciąży, ale jak Tobie się chce to droga wolna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 21:01   #73
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Możesz próbować, ale z własnego i koleżanek doświadczenia wiem że w dni płodne najczęściej najbardziej się chce prezerwatywy mają wysoki współczynnik skuteczności, więc nie ma co się ich bać.

Mimo wszystko aplikację warto w telefonie zainstalować i nauczyć się obserwować swoje ciało mimo że teraz trudno będzie wyznaczyć dni płodne. Tylko pamiętaj że dla pełnego obrazu cyklu trzeba śledzić śluz, szyjkę macicy i temperaturę bazową. Jak dla mnie trochę tego za dużo żeby stosować to jako metodę zapobiegania ciąży, ale jak Tobie się chce to droga wolna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz,mi po prostu po odstawieniu anty każda inna metoda wydaje się mało skuteczna

Przed stosowaniem anty miałam taki cudowny,regularny cykl, ze doskonale wiedziałam kiedy jest owulacja.. Niestety tabletkami to zepsulam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 21:02   #74
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Mi cykl od razu wrocil do normy , za to tradzik pojawil sie tam gdzie mialam przed braniem tabletek czyli lekko ramiona i czolo. Na szczescie nie jest tego masakrycznie duzo. Za to miesiaac po odstawieniu mialam 3 tygodniowa migrene
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 21:21   #75
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7931777 1]Mi cykl od razu wrocil do normy , za to tradzik pojawil sie tam gdzie mialam przed braniem tabletek czyli lekko ramiona i czolo. Na szczescie nie jest tego masakrycznie duzo. Za to miesiaac po odstawieniu mialam 3 tygodniowa migrene [/QUOTE]
No niestety bóle głowy u mnie dość często występują... Prawie codziennie, ale boli mnie tak 2-3 h i przechodzi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 21:39   #76
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7931777 1]Mi cykl od razu wrocil do normy , za to tradzik pojawil sie tam gdzie mialam przed braniem tabletek czyli lekko ramiona i czolo. Na szczescie nie jest tego masakrycznie duzo. Za to miesiaac po odstawieniu mialam 3 tygodniowa migrene [/QUOTE]U mnie niestety aż tak dobrze nie było, ale nigdy nie miałam regularnych cykli więc nie mogę powiedzieć że to wina tabletek. Za to skórę zawsze miałam suchą, teraz jest jeszcze bardziej sucha a i tak potrafią mi czasem wyskoczyć ogromne pojedyncze pryszcze przed okresem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 14:14   #77
justdifferent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć dziewczyny. W kwietniu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Yasmin z powodu torbieli na jajniku. Niestety po dwóch opakowaniach musiałam odstawić ponieważ ogromnie bolały mnie piersi, pojawiły się pajączki na nogach, a do tego znacznie podwyższone próby wątrobowe, które wcześniej były w normie. Oczywiście zrobiłam to za zgodą ginekologa, który w badaniu stwierdził że torbiel już się wchłonęła i mogę je odstawić. Oprócz problemów z wątrobą zachorowałam również na zapalenie żołądka, prawdopodobnie również przez tabletki. Ostatnio zauważyłam że zwiększyło mi się owłosienie na dłoniach a także pojawił ciemny meszek dł ok 7 mm wokół brodawek. Spanikowałam i udałam się do mojej ginekolożki. Zapewniła mnie że to normalne, że wszystkie hormony są prawidłowe więc taka moja uroda. W badaniu usg nic nie wyszło. Z racji tego że jestem bardzo dociekliwa postanowiłam zrobić na własną rękę badania męskich hormonów. Testosteron wolny dzień po owulacji wynosił 2,46 przy normie 0,00-2,85. Powtórzyłam badanie w 2 dniu cyklu jednak wyniku jeszcze nie otrzymałam. W 2 dniu cyklu zrobiłam również poziom androstendionu, wynik wyszedł 3,31 przy normie 0,4-4,1. Dodam że przed rozpoczęciem kuracji hormonalnej wynik wynosił 2,89 przy tej samej normie. We wrześniu badałam również prolaktynę wynik: 25,17 przy normie 4,79-23,30. Było to dzień przed dostaniem @. Dodam jeszcze że mam 20 lat i ważę 43 kilo. Przed braniem tabletek nie miałam bolesnych miesiączek, teraz pierwszy dzień to męka, zwijam się z bólu. Wiem że Yasmin to bardzo silna dawka hormonów, moja ginekolog prawdopodobnie nie wzięła pod uwagę mojej niskiej wagi. Czy myślicie, że wzrost poziomu androstendionu oraz pojawienie się włosków na piersiach może być skutkiem rozregulowania organizmu przez tabletki? Przypuszczam że tak silna dawka zrobiła spore zamieszanie w moim organiźmie, z drugiej strony martwię się jednak, że coś się rozwija dlatego poziom hormonów wzrósł. Co o tym sądzicie? Czy powinnam się tym martwić?

Edytowane przez justdifferent
Czas edycji: 2017-12-08 o 14:15
justdifferent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 14:30   #78
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez justdifferent Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. W kwietniu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Yasmin z powodu torbieli na jajniku. Niestety po dwóch opakowaniach musiałam odstawić ponieważ ogromnie bolały mnie piersi, pojawiły się pajączki na nogach, a do tego znacznie podwyższone próby wątrobowe, które wcześniej były w normie. Oczywiście zrobiłam to za zgodą ginekologa, który w badaniu stwierdził że torbiel już się wchłonęła i mogę je odstawić. Oprócz problemów z wątrobą zachorowałam również na zapalenie żołądka, prawdopodobnie również przez tabletki. Ostatnio zauważyłam że zwiększyło mi się owłosienie na dłoniach a także pojawił ciemny meszek dł ok 7 mm wokół brodawek. Spanikowałam i udałam się do mojej ginekolożki. Zapewniła mnie że to normalne, że wszystkie hormony są prawidłowe więc taka moja uroda. W badaniu usg nic nie wyszło. Z racji tego że jestem bardzo dociekliwa postanowiłam zrobić na własną rękę badania męskich hormonów. Testosteron wolny dzień po owulacji wynosił 2,46 przy normie 0,00-2,85. Powtórzyłam badanie w 2 dniu cyklu jednak wyniku jeszcze nie otrzymałam. W 2 dniu cyklu zrobiłam również poziom androstendionu, wynik wyszedł 3,31 przy normie 0,4-4,1. Dodam że przed rozpoczęciem kuracji hormonalnej wynik wynosił 2,89 przy tej samej normie. We wrześniu badałam również prolaktynę wynik: 25,17 przy normie 4,79-23,30. Było to dzień przed dostaniem @. Dodam jeszcze że mam 20 lat i ważę 43 kilo. Przed braniem tabletek nie miałam bolesnych miesiączek, teraz pierwszy dzień to męka, zwijam się z bólu. Wiem że Yasmin to bardzo silna dawka hormonów, moja ginekolog prawdopodobnie nie wzięła pod uwagę mojej niskiej wagi. Czy myślicie, że wzrost poziomu androstendionu oraz pojawienie się włosków na piersiach może być skutkiem rozregulowania organizmu przez tabletki? Przypuszczam że tak silna dawka zrobiła spore zamieszanie w moim organiźmie, z drugiej strony martwię się jednak, że coś się rozwija dlatego poziom hormonów wzrósł. Co o tym sądzicie? Czy powinnam się tym martwić?
A czy zawsze tak mało ważyłaś? Niestety przy niedowadze również można obserwować zmiany hormonalne i wtedy własnie pojawiają się zmiany takie jak opisujesz - podwyższenie męskich hormonów, większe owłosienie.
Poza tym przy takich problemach chyba lepszym rozwiązaniem byłby ginekolog-endokrynolog lub po prostu enokrynolog. Być może Twój ginekolog za bardzo skupia się na problemach typowo ginekologicznych, ignorując inne objawy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 14:44   #79
justdifferent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Maksymalnie ważyłam 46 kilogramów. Ostatnio schudłam, ale myślę że bardziej ze stresu. Zawsze lubiłam sobie pojeść i nigdy nie miałam problemów z apetytem. Staram się jeść zdrowo i nigdy nie wychodzę bez śniadania z domu, więc waga to chyba taka uroda. Przed tabletkami nie miałam problemów tego typu, więc stąd podejrzenia że to one są winowajcom, nie wiem jednak czy to jest możliwe. Wątrobę leczyłam po nich 4 miesiące zanim parametry się unormowały. Jest możliwe żeby takie wartości hormonów to ich sprawka, skoro wcześniej były niższe?
justdifferent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-08, 14:58   #80
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez justdifferent Pokaż wiadomość
Maksymalnie ważyłam 46 kilogramów. Ostatnio schudłam, ale myślę że bardziej ze stresu. Zawsze lubiłam sobie pojeść i nigdy nie miałam problemów z apetytem. Staram się jeść zdrowo i nigdy nie wychodzę bez śniadania z domu, więc waga to chyba taka uroda. Przed tabletkami nie miałam problemów tego typu, więc stąd podejrzenia że to one są winowajcom, nie wiem jednak czy to jest możliwe. Wątrobę leczyłam po nich 4 miesiące zanim parametry się unormowały. Jest możliwe żeby takie wartości hormonów to ich sprawka, skoro wcześniej były niższe?
Można powiedziec, że jest możliwe.
Ale ja bym szukała dalej, czy nie ma innych problemów.
Wydaje mi się dziwne, że 2-miesięczne branie antykoncepcji tak silnie wpłynęło na wątrobę u młodej osoby. Czy przyjmowałaś wtedy też inne leki? Kobiety biorą antykoncepcję latami i to nie jest normalne. Wiadomo, że każdy organizm jest inny, ale ja bym to sprawdziła chyba.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 15:11   #81
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Również mi się wydaje, że to trochę podejrzane. Tabletki są obciążające, ale aż tak?

Jeśli martwi Cię Twój stan, to radzę iść do endokrynologa.

A taką wagę masz przy jakim wzroście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 15:42   #82
justdifferent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

mam 163. Wiem, że BMI wychodzi bardzo kiepskie, szczególnie że dokładnie ta waga wynosi 42,6, ale nie potrafię przytyć nawet jak się obżeram. Leczyłam się wcześniej na boreliozę, jednak po kuracji badałam wątrobę i wartości były dobre. Brałam leki osłonowe. Po wzięciu pierwszego opakowania tabletek badania wyszły już podwyższone, dostałam leki, które brałam razem z drugim opakowaniem i wyniki wyszły jeszcze gorsze. Te same leki na wątrobę brałam jeszcze dwa/trzy miesiące po odstawieniu już tabletek i dopiero wtedy wartości spadły

dodam że badania tsh są w normie

Edytowane przez justdifferent
Czas edycji: 2017-12-08 o 15:51
justdifferent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 16:06   #83
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez justdifferent Pokaż wiadomość
mam 163. Wiem, że BMI wychodzi bardzo kiepskie, szczególnie że dokładnie ta waga wynosi 42,6, ale nie potrafię przytyć nawet jak się obżeram. Leczyłam się wcześniej na boreliozę, jednak po kuracji badałam wątrobę i wartości były dobre. Brałam leki osłonowe. Po wzięciu pierwszego opakowania tabletek badania wyszły już podwyższone, dostałam leki, które brałam razem z drugim opakowaniem i wyniki wyszły jeszcze gorsze. Te same leki na wątrobę brałam jeszcze dwa/trzy miesiące po odstawieniu już tabletek i dopiero wtedy wartości spadły

dodam że badania tsh są w normie
W normie to znaczy ile?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 16:14   #84
justdifferent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

TSH3 2,402 przy normach 0,270-4,700
justdifferent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 16:18   #85
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez justdifferent Pokaż wiadomość
TSH3 2,402 przy normach 0,270-4,700
No to wynik taki na styku. Jak będzie się zbliżał do 3, to powinnaś się zainteresować, czy to nie początki niedoczynności tarczycy.

Domyślam się, że jesteś młodą osobą , więc u Ciebie tsh powinno być max. 2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 16:25   #86
justdifferent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

:conf used:

myślałam że to idealny wyniki skoro mieści się akurat w połowie normy, nie sądziłam, że jest jakiś graniczny. Mam 20 lat

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi !

Mam jeszcze pytanie, czy powinnam martwić się wynikiem androstendionu ? napiszę jeszcze raz, żeby nie trzeba było szukać
3,31 przy normie 0,4-4,1

Czy to że wzrósł może być przyczyną branych tabletek, czy szukać jej gdzieś indziej?

Postanowiłam włączyć do swojej diety jakieś zdrowe oleje, np lniany, a także więcej orzechów. Czytałam też, że mięta ładnie obniża ich poziom. Nie wiem, czy spróbować przytyć, dodać zioła do diety i za 2/3 miesiące powtórzyć badanie, czy jednak już teraz się z tym wynikiem gdzieś zgłosić
justdifferent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 08:28   #87
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez justdifferent Pokaż wiadomość
:conf used:

myślałam że to idealny wyniki skoro mieści się akurat w połowie normy, nie sądziłam, że jest jakiś graniczny. Mam 20 lat

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi !

Mam jeszcze pytanie, czy powinnam martwić się wynikiem androstendionu ? napiszę jeszcze raz, żeby nie trzeba było szukać
3,31 przy normie 0,4-4,1

Czy to że wzrósł może być przyczyną branych tabletek, czy szukać jej gdzieś indziej?

Postanowiłam włączyć do swojej diety jakieś zdrowe oleje, np lniany, a także więcej orzechów. Czytałam też, że mięta ładnie obniża ich poziom. Nie wiem, czy spróbować przytyć, dodać zioła do diety i za 2/3 miesiące powtórzyć badanie, czy jednak już teraz się z tym wynikiem gdzieś zgłosić
No niestety nie wszyscy o tym wiedzą. Te normy są bardzo przestarzałe. U Ciebie jeszcze nie ma tragedii, ale trzymaj rękę na pulsie.

Poza tym tak naprawdę to brakuje jeszcze badań ft3 i ft4.

Na resztę pytań nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, ale powinnaś poszukać dobrego endokrynologa.

Herbatki i oleje mogą pomóc, ale nie muszą... Wszystko zależy od tego, co się dzieje z organizmem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 11:09   #88
justdifferent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dziękuję bardzo za radę



A tak odbiegając od moich problemów. Zastanawiałam się ostatnio dlaczego właściwie odstawienie tabletek dla wielu kobiet kończy się problemami z trądzikiem, przetluszczaniem włosów i innymi dolegliwościami. Osobiście podejrzewam że jest to związane z tym że organizm jak nagle przestanie otrzymywać żeńskie chormony do których był przyzwyczajony potrzebuje czasu żeby te naturalne wytwarzane przez organizm zaczęły na nowo być wytwarzane w odpowiednich ilościach i zanim to nastąpi przez pewien okres w organizmie dominują męskie hormony które powodują tego typu dolegliwości. Myślicie że to w ten sposób działa? Nigdzie nie mogłam znaleźć dokładnych informacji oprócz tego że po odstawieniu wiele dziewczyn nie ma miesiączek przez jakiś czas i dostaje trądziku, ale nigdzie nie pisze jak to wygląda ze strony gospodarki hormonalnej
justdifferent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 11:38   #89
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez justdifferent Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za radę



A tak odbiegając od moich problemów. Zastanawiałam się ostatnio dlaczego właściwie odstawienie tabletek dla wielu kobiet kończy się problemami z trądzikiem, przetluszczaniem włosów i innymi dolegliwościami. Osobiście podejrzewam że jest to związane z tym że organizm jak nagle przestanie otrzymywać żeńskie chormony do których był przyzwyczajony potrzebuje czasu żeby te naturalne wytwarzane przez organizm zaczęły na nowo być wytwarzane w odpowiednich ilościach i zanim to nastąpi przez pewien okres w organizmie dominują męskie hormony które powodują tego typu dolegliwości. Myślicie że to w ten sposób działa? Nigdzie nie mogłam znaleźć dokładnych informacji oprócz tego że po odstawieniu wiele dziewczyn nie ma miesiączek przez jakiś czas i dostaje trądziku, ale nigdzie nie pisze jak to wygląda ze strony gospodarki hormonalnej
Wątpię, że chodzi o hormony męskie. Raczej w ten sposób organizm reaguje na spadek hormonów zawartych w tabletkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Ja np. dostałam okropnego trądziku jak zaczęłam przyjmować tabletki. Po prostu zmiany hormonalne bardzo wpływają na nasz organizm. Tabletki trzymają organizm w ryzach, ma on równy poziom hormonów, nagłe odstawienie może skutkować różnymi objawami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 22:28   #90
syla_ba
Raczkowanie
 
Avatar syla_ba
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 94
GG do syla_ba
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć. Dziś 41 dzień cyklu a miesiączki nie ma. Odstawiłam tabletki w sierpniu. Dotychczas cykle trwały różnie 29-31 dni ale nigdy tak długo jak teraz. Robiłam dziś test ciążowy - negatywny. Czekać dalej czy zbadać hormony-jakie?
syla_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-29 19:00:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.