Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-30, 15:58   #61
Geiko
Raczkowanie
 
Avatar Geiko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków/Zielonki
Wiadomości: 480
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Może nie umiesz go zaaplikować poprawnie?
No właśnie... ja na początku w ogóle nie mogłam używać tamponów, bo nie umiałam ich założyć a teraz na początku okresu używam maxi i w ogóle ich nie czuje. Poza tym hmm jak uprawiasz sex to brzuch Cię nie boli? Męski członek jest zdecydowanie większy niż tampony w wersji maxi
__________________
the Devil wears Zara
Geiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 19:06   #62
wyczerpana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
12 godzin :|jeszcze lepiej.. a jak obfita miesiaczka to co? to wytrzyma przez 12 godzin? czy moze pod wplywem ciezaru wydzieliny menstruacyjnej wyleci nam z pochwy i zaleje wszystko dookola? :|
hahaha drastyczne scenariusze, ale byc moze prawdziwe... nie wysliznie sie to z dziuki?

co do tych kategorii, dlaczego kobieta nierodzaca ani razu ma byc kategorii B? Jakas dyskryminacja normalnie! Juz lepiej nazwac tak jak na ktorejs stronie SMALL i LARGE, nie brzmi to tak wartosciujaco.

Poza tym wyobrazacie sobie sytuacje gdy wychadza dwie panie z kabiny i obydwie myja te cuda a rzy tym plotkuja o facetach? haha komiczne
nie tyle moze niehigieniczne dla nas samych ale wlasnie dosc oblesne!
wyczerpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 19:32   #63
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos sto

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Może nie umiesz go zaaplikować poprawnie?

Ja bym chyba nie mogła jednak wydać 180zł na coś tak niepewnego..
A moze wkłądam nie tam gdzie terzeba??

Najtanszy zestaw zosztuje ok 70zl plus koszt przesyłki (nie wiem ile:P) Te 180 to nie w Polandii.. Podalam ta cene gdyz nie znalam polskiej..

Xsunny, jeszcze jedno techniczne pytanko. Tak po calym dniu, jak bardzo ten kubeczek jest wypełniony?? Ciagle wyobrazam sobie ze jest on niemal przepełniony i, że istnieje zagrozenie wylania sie krwi podczas wyjmowania kubeczka i oblania sobie... np ręki
No i co z ta nocą?? Wydaje mi sie ze ten sylikon bardzo dobrze przylega do ścianek pochwy i krew menstruacyjne ścieka (spływa) po nich, wprost do kubeczka, ale wole sie upewnic

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Geiko Pokaż wiadomość
No właśnie... ja na początku w ogóle nie mogłam używać tamponów, bo nie umiałam ich założyć a teraz na początku okresu używam maxi i w ogóle ich nie czuje. Poza tym hmm jak uprawiasz sex to brzuch Cię nie boli? Męski członek jest zdecydowanie większy niż tampony w wersji maxi
Oj widze, ze to bylo powazne pytanie:P Przepraszam..
Mysle- co wiecej- jestem pewna, iz dobrze aplikuje sobie tampona wszak podczas dwoch, trzech ostatnich dni stosuje je z powodzeniem. Wydaje mi sie ze to bardziej problem preferencji osobistych. Moja pochwa w tych dniach jest poprostu przewrazliwiona i najchetniej siedzialaby sobie na kibelki nie czujac nawet dotyku bielizny
eh.. My Baby

Co do tego wypadniecia pod wplywem ciezaru, mysle ze to zalezy od osoby. Ja wiem juz teraz, ze pierwszego dnia nie moglabym nosic kubeczka 12 godzin, mysle ze to kwestia wybadania, sprobowania. W koncu tampony czy podpaski tez zmieniamy wedle indywidualnych potrzeb..

POZDRAWIAM (oczywiscie)
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 20:02   #64
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

jestem w szoku po zobaczeniu tego kubeczka...
to musi być niewygodne ? zresztą tak jak tampony mogą "potrzeć" wnetrze (mikrourazy mechaniczne), tak ten kubeczek... czy on jest delikatny?

i co z położeniem się? leżę na łóżku i zawartość kubeczka wylewa się spowrotem do mnie ? nie rozumiem tego mechanizmu.

I jak niby zachować czystość tego sprzetu, jeśli nie przez wielokrotne wyparzanie? Co z bakteriami, jakim cudem ten materiał nie zbiera zarazków ?
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 01:13   #65
wkroplideszczu
Rozeznanie
 
Avatar wkroplideszczu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pokój o ścianach w kolorze kanarkowym ;)
Wiadomości: 533
GG do wkroplideszczu Send a message via Skype™ to wkroplideszczu
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Nooo, ja tez jestem ciekawa czy to działa tak jak piszą

Yo-asiu (swoją drogą, imienniczko ) jak tylko go dostaniesz, opisz swoje wrażenia To bardzo interesujące Tymbardziej dla mnie biorąc pod uwagę fakt że krwawienia mam skąpe a podpaski i tak muszę zmieniać kilka razy w ciągu dnia (chociaż objętościowo starczyłaby na pewno jedna) ze względu na brzydki zapach nieświerzej krwi którego nie toleruje w najmniejszym stopniu i muszę zmieniać podpaske zawsze gdy tylko jestem w toalecie. Tamponów z racji tychże skąpych krwawień też nie powinnam używać, chociaz czasami latem mi się zdarza zakładać te mini np na basen Ciekawa jestem jak by było w moim przypadku z takimi kubeczkami, czy to by nie podrażniało tak jak tampony?
__________________
Po Turbo Fire ...
...ZUZKA LIGHT

69 -> 68 -> 67 -> 66 -> 65 -> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 -> 59 -> 58
wkroplideszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 01:38   #66
Czuczusia
Przyczajenie
 
Avatar Czuczusia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Słyszałam o różnych wytworach ludzkiej wyobraźni, ale kubeczki? ; O
Żeby ocenić czy rzeczywiście są lepsze od podpasek i tamponów musiałabym spróbować, ale cena trochę odstrasza ; )
Wszystko w sumie zostało wyjaśnione, ale nurtuje mnie motyw z wlewaniem się zawartości z powrotem we mnie. Taka sytuacja np.: zakładam kubeczek rano, chodzę 3 godz. po mieście w czasie pierwszego dnia okresu (gdzie leje sie ze mnie jak ze świni ;P) po tym spacerku wracam do domu i chcę się położyć. I co wtedy? Napewno to nie przylega do kubeczka w stanie stałym ;P Nadal pozostaje cieczą (skoro tak łatwo go umyć ) . Jejku nie wyobrażam sobie tego, ale mimo to też chciałabym wypróbować.. pod warunkiem że moje nurtujące pytanie zostanie rozwiane konkretną odpowiedzią
Czuczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 19:11   #67
xsunny
Zadomowienie
 
Avatar xsunny
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 1 325
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos sto

[QUOTE=Yo-asia;13027163]A moze wkłądam nie tam gdzie terzeba??

Najtanszy zestaw zosztuje ok 70zl plus koszt przesyłki (nie wiem ile:P) Te 180 to nie w Polandii.. Podalam ta cene gdyz nie znalam polskiej..

Xsunny, jeszcze jedno techniczne pytanko. Tak po calym dniu, jak bardzo ten kubeczek jest wypełniony?? Ciagle wyobrazam sobie ze jest on niemal przepełniony i, że istnieje zagrozenie wylania sie krwi podczas wyjmowania kubeczka i oblania sobie... np ręki
No i co z ta nocą?? Wydaje mi sie ze ten sylikon bardzo dobrze przylega do ścianek pochwy i krew menstruacyjne ścieka (spływa) po nich, wprost do kubeczka, ale wole sie upewnic


Yo-asiu!

To, w jakim stopniu kubeczek jest wypełniony, jest na pewno indywidualną sprawą. U mnie np. nigdy nie był wypełniony ponad połowę po całym dniu. Po prostu przy pierwszym użyciu musisz sprawdzić go po kilku godzinach i ocenić sama, jak często powinnaś go zmieniać.

Kiedy zastosowałam kubeczek po raz pierwszy, zdziwiło mnie uczucie lekkiej wilgoci w pochwie i już myślałam, że coś przecieka, ale po sprawdzeniu okazało się, że to po prostu naturalna wilgoć- śluz produkowany przez pochwę, bez śladu krwi. Czyli odpada problem suchości, jaki powodują tampony!

Jeśli chodzi o używanie kubeczka w nocy lub nawet w ciągu dnia w pozycji leżącej, ja nie mam z tym żadnego problemu. Jeszcze nigdy nie zdarzył mi się "wyciek". Oczywiście, krew przemieszcza się w środku, zmienia położenie razem z nami , ale nie wraca przecież do macicy! Także nie ma powodu do obaw. A poza tym, dziewczęta, myślę, że macie błędne wyobrażenie na temat ilości tej krwi (ja też kiedyś myślałam, że jest jej znacznie więcej!!!). Tak jak pisałam wcześniej, przeciętna kobieta traci w ciągu CAŁEJ miesiączki ok. 30 ml krwi- to naprawdę niewiele, a po rozłożeniu tego na kilka dni, to już w ogóle... Wiadomo, są kobiety, u których miesiączki są bardziej obfite, ale nie sądzę, żeby stanowiło to wielki problem.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Magda
xsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 22:13   #68
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos sto

Ale sie nakręciłam na ten kubeczek:P Az zal mi ze okresu nie mam- he he
Czy wydaje sie Wam, a moze wiecie, czy owy kubeczek moge dostac w polskiej aptece, czy moze jedynym sposobem na jego posiądniecie jest internet??
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 02:53   #69
Czuczusia
Przyczajenie
 
Avatar Czuczusia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Ostatnio z nudów i ciekawości przy okazji byłam w aptece zapytać czy jest takie coś. I o dziwo mieli! ; )
Fakt że wyglądało troszkę inaczej niż te z internetu ale praktycznie się nie różniły. Pani farmaceutka dała mi nawet dotknąć pokazowy egzemplarz ;P
Miłe w dotyku i miękciejsze niż się wydaje na zdjęciach. Nazwa też była inna. Troche skomplikowana jak dla mnie dlatego nie jestem w stanie jej podać. Cena wynosiła 96zł - rabat = 74.80zł jak dobrze pamiętam : )
Czuczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 00:01   #70
ankapok
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Czuczusia Pokaż wiadomość
Ostatnio z nudów i ciekawości przy okazji byłam w aptece zapytać czy jest takie coś. I o dziwo mieli! ; )
Fakt że wyglądało troszkę inaczej niż te z internetu ale praktycznie się nie różniły. Pani farmaceutka dała mi nawet dotknąć pokazowy egzemplarz ;P
Miłe w dotyku i miękciejsze niż się wydaje na zdjęciach. Nazwa też była inna. Troche skomplikowana jak dla mnie dlatego nie jestem w stanie jej podać. Cena wynosiła 96zł - rabat = 74.80zł jak dobrze pamiętam : )
hej. czy mogłabyś zdradzić w jakim mieście, a jeśli w Warszawie, to w jakiej aptece kupilaś te wkładki? cena trochę poważna, jak na 'akcesoria miesiączkowe', ale może warto zainwestowac? czekam na relacje pozdrawiam.
ankapok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 18:56   #71
palermo82
Raczkowanie
 
Avatar palermo82
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 252
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

O kurcze! Pierwszy raz widze cos takiego, ale nie jestem zachwycona
Jak dla mnie to jest malo higieniczne i za duzo klopotu!
Zdecydowanie zostaje przy tamponach
palermo82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 19:50   #72
tygrysek007
Raczkowanie
 
Avatar tygrysek007
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 137
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

kawałek plastiku za 180 zł, KUBEK na krew miesiączkową - to mówi samo za siebie - nie dziękuję!
__________________
nałogowa leniuchowiczka
tygrysek007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:44   #73
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Moje sieroctwo nie zna granic!! Wrocilam wlasnie z naszego uroczego kraju, ale oczywiscie nie kupilam kubeczka.. zapomnialam.. normalka. Nie odpuszcze jednak. W polowie nastepnego mesiaca zdam Wam relacje
POZDROOFKA!!
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 03:23   #74
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Zgadzam się.
Nie przekonują mnie te kubeczki, czy miseczki (też są zdaje się...), czy inne naczynia tego typu. Podobnie jak nie przekonują mnie bawełniane, "ekologiczne" podpaski wielokrotnego użytku.
O
Ekologiczne podpaski, pierwszy raz slysze cos okropnego

A co do kubeczka (wyglada jak lejek) nie przekonuje mnie ani troszke. I nie wydaje mie sie higieniczniejszy od tamponow i podpasek. Wystarczyloby nie dokladnie go umyc by bakterie mogly sie hodowac.
To tylko kolejny pomysl ekologow, by ograniczyc ilosc odpadow.

---------- Dopisano o 03:23 ---------- Poprzedni post napisano o 03:16 ----------

Cytat ze str. : /ciach/

Aspekt ekologiczny.

Jako produkt wielorazowy, LunaCup nie produkuje codziennych odpadów. Zakładając, że każda kobieta używa 3 tamponów lub 3 podpasek przez 4 dni każdego miesiąca, daje nam to sumę 144 odpadów miesiączkowych każdego roku na jedną kobietę.


Oj chyba ten kubeczek to wynalazek mezczyzny

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-11-04 o 00:22
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 03:33   #75
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

hm moze jestem staromodna ale dla mnie to mogly by istniec tylko stare dobre podpaski;p

te kubeczki,bylam na ich stronie i hmm..woreczki do nich ladne;p ale kubeczki same w sobie jakos mnie obrzydzaja chociaz pewnie duzo kobiet zadowolonych z tego jest..
ja sobie nie wyobrazam jednak jakos tego w ogole uzywac..
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 15:49   #76
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Kupiłam!! Za.. instalowałam I tak jest we mnie juz dobrą godzinę. Uczucie wewnetrzne identyczne z tamponem, nic nie przeciekło (jak narazie), wytestuje go zaraz "na mieście".
Nie mam pojecia czy dobrze go umieściłam, czy wystarczająco głeboko, a moze za głeboko, ale pamietam ze takie same obawy towarzyszyły mi prze pierwszym uzyciu tampona, wiec zachowuje spokoj.
Sama aplikacja, mało skomplikowana, "wśliznęło sie" bez problemow, mimo iz przerazona bylam rozmiarem (nawet po złożeniu, takie to duze i twarde bylo:P).
Ciekawa jestem nocy i kolejnych dni- oczywiscie
Pojawie sie tu jutro i.. polece to urzadzenie, badz nie!
POZDRAWIAM!!
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 21:16   #77
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

a ja tam bym chętnie spróbowała
lubię coś przetestować na własnej skórze
co do waszych wątpliwości czy podczas leżenia to się nie wylewa....
ja to odebrałam tak (po analizie zdjęcia ) że ta krew jest na dnie tego kubeczka, więc pozostaje jeszcze dużo miejsca do tego by sobie spokojnie zmieniała pozycje
no i wydaje mi się jeszcze,że ten kubeczek ma takie zaokrąglone końce,więc chyba ta krew się nie wylewa...
ale to są tylko moje przypuszczenia
bardziej przeraziły mnie te podpaski wielokrotnego użytku i wymienne wkłady
mam nadzieję,że pojawi się tu więcej użytkowniczek tego wynalazku i zda nam relacje
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 16:09   #78
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Nooo jest co opisywac!!
Zaczne moze od tego, że tak strasznie przejełam sie tym calym testem, ze nawiedzil mnie okropny koszmar, w ktorym zalalam krwia cala lazienke babci. Na domiar zlego mialam na przebranie.. jedna podpaske:P Brrr..
Ale do konkretoof..
Po ok 6 godzinach przyszla pora na wymiane kubeczka. Wyciagniecie go z wlasnego wnetrza nie jest tak skomplikowane jak mi sie wydawalo. Ale trudniejsze niz w przypadku tampona. Kubeczek wyszedl dosc gladko, wydajac z siebie smieszny dzwiek.. Wpelniony byl moze w 2/3 (jakies 8ml). Nie wyczulam brzydkiego zapachu, ktory czesto towarzysz podpaskom. Zawartosc powedrowala do kibelka, kubeczek pod kran i za pomoca umytych łapek spowrotem na własciwe miejsce. Palce nie byly brudniejsze, w porownaniu z aplikowaniem tampona.
Przyszła noc.. i ten zalewajacy mnie sen, z ktorego obudzilam sie w pore (na szczescie) bo.. kubeczek byl tak pelny ze.. nie dal rady przeciekl po prostu. Wymienianie go w srodku nocy.. zabilo mnie. Ubabralam sie cala..brrr.. stasznie sie zawiodlam, bo mialam nadzieje na spokojny sen przez cala noc..
Nad ranem sytuacja sie powtorzyla.. Czyli nocą, wracam do podpasek
w dzien natomiast kubeczek sparwuje sie.. poprawnie. Mniej wiecej jak tampon. Wymiana jest bardziej skomplikowana, ale jestem w 100% przekonana, ze o ile kubeczek nie jest po brzegi wypelniony, nic nie moze sie z niego wylac!! Jest to dla mnie wielki plus bo tampony w tym temacie zawodzily mnie wiele razy. Czestotliwosc wymproznienia kubeczka, jest indywidyalna, w zaleznosci od intensywnosci krwawienia.
Duzym plusem jest to ze nie wysusza pochwy tak jak tampon, co zawsze wiazalo sie dla mnie z lekkim dyskomfortem.!!
W razie pytan.. jestem
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 21:56   #79
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Ciekawy wynalazek. Szkoda, że nie sprawdza się w nocy. Ja jednak zostanę przy tamponach i podpaskach
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 12:24   #80
bbabol
Raczkowanie
 
Avatar bbabol
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środkowa Polska
Wiadomości: 345
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Wiem, ze wątek jest sprzed 2 m-cy, ale postanowiłam napisać. Zamierzam wkrótce pierwszy raz przetestować mooncup. Dałam za niego 40 zł, czyli niedużo. Moje znajome są nim zachwycone, to one mnie namówiły. Myślę, że jest dużo bardziej higieniczny niz tampony czy podpaski, a aspekt ekologiczny jest dla mnie duuużym plusem
bbabol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 14:55   #81
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez bbabol Pokaż wiadomość
Wiem, ze wątek jest sprzed 2 m-cy, ale postanowiłam napisać. Zamierzam wkrótce pierwszy raz przetestować mooncup. Dałam za niego 40 zł, czyli niedużo. Moje znajome są nim zachwycone, to one mnie namówiły. Myślę, że jest dużo bardziej higieniczny niz tampony czy podpaski, a aspekt ekologiczny jest dla mnie duuużym plusem
Trzeba bylo dac znac, to oddala bym Ci swoj za darmo :P Brrr eee niesmaczny to zart. Życze powodzenia!! I czekam na Twoje odczucia
__________________
Get fit or die trying

Edytowane przez Yo-asia
Czas edycji: 2010-02-10 o 14:56 Powód: dopisek
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 21:31   #82
asiakasia92
Raczkowanie
 
Avatar asiakasia92
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
GG do asiakasia92
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Odgrzebuję wątek, bo kilka dni temu nabyłam MoonCup, już wygotowany i czeka na nadejście @.
Jak poczytałam o tym w internecie, to stwierdziłam że musi być genialnym wynalazkiem, a teraz się jednak trochę stresuję jak zobaczyłam jaki jest duży... No ale do odważnych świat należy, że tak powiem.
Jest już na forum jakaś użytkowniczka która mogłaby polecić sposób aplikacji?
__________________
DeviantArt
asiakasia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 23:28   #83
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez asiakasia92 Pokaż wiadomość
Odgrzebuję wątek, bo kilka dni temu nabyłam MoonCup, już wygotowany i czeka na nadejście @.
Jak poczytałam o tym w internecie, to stwierdziłam że musi być genialnym wynalazkiem, a teraz się jednak trochę stresuję jak zobaczyłam jaki jest duży... No ale do odważnych świat należy, że tak powiem.
Jest już na forum jakaś użytkowniczka która mogłaby polecić sposób aplikacji?

Do kubeczka powinna byc dołączona ulotka z opisem (rysunkiem). Na mojej byly 2 sposoby. Najlepiej bylo mi zgiac go w pół, a poźniej znów w pół. Wrecz pozorom i rozmiarom wchodzi gładko:P

Powodzenia i Pozdrawiam!!
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 10:35   #84
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Jak dla mnie to masakra i nie sądzę żeby się to przyjęło.
Jak dla mnie jest niehigieniczne bo przeciez zwykła woda z kranu nie pozbędzie się wszystkich zarazków grr
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 11:25   #85
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez LOLA7 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to masakra i nie sądzę żeby się to przyjęło.
Jak dla mnie jest niehigieniczne bo przeciez zwykła woda z kranu nie pozbędzie się wszystkich zarazków grr
Są kraje gdzie juz sie przyjęło.. (za siedmioma gorami, za siedmioma lasami:P)
Zastanawia mnie jeszcze opinia ginekologa..
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 14:11   #86
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Yo-asia Pokaż wiadomość
Nooo jest co opisywac!!
Zaczne moze od tego, że tak strasznie przejełam sie tym calym testem, ze nawiedzil mnie okropny koszmar, w ktorym zalalam krwia cala lazienke babci. Na domiar zlego mialam na przebranie.. jedna podpaske:P Brrr..
Ale do konkretoof..
Po ok 6 godzinach przyszla pora na wymiane kubeczka. Wyciagniecie go z wlasnego wnetrza nie jest tak skomplikowane jak mi sie wydawalo. Ale trudniejsze niz w przypadku tampona. Kubeczek wyszedl dosc gladko, wydajac z siebie smieszny dzwiek.. Wpelniony byl moze w 2/3 (jakies 8ml). Nie wyczulam brzydkiego zapachu, ktory czesto towarzysz podpaskom. Zawartosc powedrowala do kibelka, kubeczek pod kran i za pomoca umytych łapek spowrotem na własciwe miejsce. Palce nie byly brudniejsze, w porownaniu z aplikowaniem tampona.
Przyszła noc.. i ten zalewajacy mnie sen, z ktorego obudzilam sie w pore (na szczescie) bo.. kubeczek byl tak pelny ze.. nie dal rady przeciekl po prostu. Wymienianie go w srodku nocy.. zabilo mnie. Ubabralam sie cala..brrr.. stasznie sie zawiodlam, bo mialam nadzieje na spokojny sen przez cala noc..
Nad ranem sytuacja sie powtorzyla.. Czyli nocą, wracam do podpasek
w dzien natomiast kubeczek sparwuje sie.. poprawnie. Mniej wiecej jak tampon. Wymiana jest bardziej skomplikowana, ale jestem w 100% przekonana, ze o ile kubeczek nie jest po brzegi wypelniony, nic nie moze sie z niego wylac!! Jest to dla mnie wielki plus bo tampony w tym temacie zawodzily mnie wiele razy. Czestotliwosc wymproznienia kubeczka, jest indywidyalna, w zaleznosci od intensywnosci krwawienia.
Duzym plusem jest to ze nie wysusza pochwy tak jak tampon, co zawsze wiazalo sie dla mnie z lekkim dyskomfortem.!!
W razie pytan.. jestem
Duzo czytalam a tym kubeczku i bylam gotowa go zakupic ale tez mam bardzo obfite miesiaczki wiec po Twoim poscie wiem ze w ciagu nocy musialabym kilka razy wstac a jak sie jest zaspanym to taka zabawa wcale mi sie nie usmiecha .
Dzieki za rady Yo-asia.
I gdyby to byl wynalazek wszechczasow to byloby o nim wiecej slychac a tak to sie jakos nie rozpowszechnilo
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 17:16   #87
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Duzo czytalam a tym kubeczku i bylam gotowa go zakupic ale tez mam bardzo obfite miesiaczki wiec po Twoim poscie wiem ze w ciagu nocy musialabym kilka razy wstac a jak sie jest zaspanym to taka zabawa wcale mi sie nie usmiecha .
Dzieki za rady Yo-asia.
I gdyby to byl wynalazek wszechczasow to byloby o nim wiecej slychac a tak to sie jakos nie rozpowszechnilo

Cała przyjemnośc po mojej stronie. Bez bicia przyznac musze, że kubeczka nie uzywam. Leży sobie i czeka chyba juz tylko na oklasaki, ktorych sie nie doczeka.. (za te nocki nieszczesne)
Znam jednak wiele szczescliwych używaczek. Ja odradzac ani gorliwie namawiac nie bede. Polecam jednak ogólnie probowania tego co nowe w celu posiadania wlasnej opinii.
POZDRAWIAM!!
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:50   #88
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

kurcze, a ja się ciągle waham, czy spróbować czy nie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:23   #89
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
kurcze, a ja się ciągle waham, czy spróbować czy nie
Jedyne co możesz starcic to kasa)
Dla niektórych "aż", dla innych "tylko", ale pamietaj, kubeczek- kilkadziesiat zl, dzwiek jego wyciagania- bezcenny:P
Eee, nie smaczny to chyba zart, sam dzwiek o wiele zabawniejszy)
POZDRAWIAM!!
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:35   #90
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Hej a może dziewczyny napiszą nazwy tych kubeczków, które używały i adresy gdzie je kupiły ?
Na allegro poniżej 100 zł się nie kupi, a jak widać po wątku - można i za 40 zł.
Do 50 zł skusiłabym się
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:09:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.