plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-26, 16:24   #2131
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Plastry Evra - pomoc

Cytat:
Napisane przez asi18 Pokaż wiadomość
Czy te leki z apteki, przeziębienie może wpłynąć na dzialnie antykoncepcji?
Nie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 16:34   #2132
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Plastry Evra - pomoc

Cytat:
Napisane przez asi18 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, chcę opisać sytuację .. i zasięgnąć porady. Od 7 lat stosuje antykoncepcje: plastry Evra. Miesiączka jest regularnie. Ostatnia była 15.09.18r. Ostatni stosunek był 20 i 21.09.18r. (Partner nie doszedł we mnie). W tym czasie lekko pobolewało mnie gardlo i miałam lekki katar. Brałam ibuprom zatoki, tamtum verde na gardło, krople do nosa, płukałam nos - zatoki: Irigasinem. Domowe sposoby; czosnek, miód, imbir. Jednak niestety dzisiaj wylądowałam u lekarza i mam l4. Lekarka przebadała mnie i powiedziała, ze jestem mocno przeziębiona i kazała płukać dalej nos, brać to co brałam. W środę (dzisiaj) będę naklejać 2 plaster z opakowania. Czy te leki z apteki, przeziębienie może wpłynąć na dzialnie antykoncepcji?

W ulotkach nie ma nic o antykoncepcji, a o kobietach, które już są w ciąży - co szkodzi itd.
Nie, nie ma to wpływu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 21:25   #2133
asi18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Plaster evra

Dodam, że nie miałam gorączki. Teraz wróciłam do sił, lekki mam katar. Czyli przeziębienie nie zaburza działania antykoncepcji i mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?
asi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 21:43   #2134
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez asi18 Pokaż wiadomość
Dodam, że nie miałam gorączki. Teraz wróciłam do sił, lekki mam katar. Czyli przeziębienie nie zaburza działania antykoncepcji i mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?
Możesz współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 13:37   #2135
asi18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Plaster evra

Nakleiłam 3 plaster - 03.10.18r. i od wczoraj sączy się ze mnie lekko krew, z jakimiś grudkami, raz ciemniejsza brązowa, raz jaśniejsza. Nic mnie nie boli itd. Tylko denerwuje mnie plamienie - co może być przyczyną? Czy coś nie tak z antykoncepcja?
asi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 13:53   #2136
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez asi18 Pokaż wiadomość
Nakleiłam 3 plaster - 03.10.18r. i od wczoraj sączy się ze mnie lekko krew, z jakimiś grudkami, raz ciemniejsza brązowa, raz jaśniejsza. Nic mnie nie boli itd. Tylko denerwuje mnie plamienie - co może być przyczyną? Czy coś nie tak z antykoncepcja?
A ulotkę czytałaś? Przecież nie od dziś wiadomo, że na hormonalnych anty mogą się zdarzać plamienia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 22:48   #2137
Saniuluska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Plaster evra

Witam. Dopiero zaczęłam swoją przygodę z plastrami i mam pytanie odnośnie działania po zakończeniu cyklu. Czy jeśli zakończę opakowanie po 3 tyg, dostanę okresu i tak jak powinno być po 7 dnia h od odklejenia plastra nakleję kolejny to czy będzie działał normalnie i odrazu po jego naklejeniu będę mogła współżyć bez zabezpieczenia? I czy będę mogła robić to również w tygodniu przerwy od plastra?
Saniuluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-13, 01:31   #2138
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Plaster evra

Jeżeli przykleisz pierwszy plaster pierwszego dnia miesiączki to jesteś chroniona cały czas.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 09:16   #2139
Saniuluska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Plaster evra

A jeśli naklejkam drugiego? Bo czytałam że powinno nakleić się do 3dnia, a niestety mieszkam.za granicą i plastry doszły dopiero na drugi dzień
Saniuluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 11:17   #2140
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez Saniuluska Pokaż wiadomość
A jeśli naklejkam drugiego? Bo czytałam że powinno nakleić się do 3dnia, a niestety mieszkam.za granicą i plastry doszły dopiero na drugi dzień

Nie pamiętam już. W ulotce powinno być info na ten temat.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 11:27   #2141
asi18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dzień dobry, ostatnią miesiączkę miałam 13.10.18r. Od lat biorę antykoncepcje: plastry EVRA. Pierwszy plaster z nowego opakowania nakleiłam 17.10.18r. (środa). Ostatni stosunek miałam 21.10.18r. (niedziela) dodam, że bez wytrysku we mnie.
Okazało się, że od 23.10 - mam anginę, rozwijała się. Nie brałam żadnych leków. W końcu wylądowałam u lekarza 25.10.18r. i dostałam antybiotyk Ospen 1500 - 3 x co 8 godzin i osłonę - nic więcej. Dodam, że drugi plaster przykleiłam 24.10.18r, (środa). Dodam, że po stosunku 21.10 - nie współżyje z partnerem, nie pozwala mi na to samopoczucie. Moje pytanie brzmi czy ten stosunek z 21.10 - może coś zaszkodzić zaburzyć - zajście w ciążę? Do 3.11 mam zapisany antybiotyk (10 dni łącznie) czy jeżeli plastry stosuje prawidłowo, od ponad tygodnia nie współżyję jest ryzyko zajścia w ciąże?

Edytowane przez asi18
Czas edycji: 2018-10-29 o 11:20
asi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-29, 11:22   #2142
asi18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Plaster evra

Poszłam do lekarza i okazało się, że mam infekcję i dostałam Gynalgin na 10 dni. Wyleczyłam i przeszło krwawienie.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85952630]A ulotkę czytałaś? Przecież nie od dziś wiadomo, że na hormonalnych anty mogą się zdarzać plamienia.[/QUOTE] Poszłam do ginekologa, okazało się, że mam infekcję. Dostałam Gynalgin na 10 dni - wyleczyłam się i przeszło.
asi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 16:41   #2143
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cześć, Czy są tu osoby, które miały spadek libido podczas stosowania plastrów? Czy po odstawieniu plastrów libido wzrosło? Stosowałam plastry przez kilka lat, teraz je odstawiłam. Byłam u endokrynologa, ale kobieta kazała mi przyjść zrobić badania dopiero po trzecim okresie, jak już wszystko w organizmie się ureguluje.

Chciałabym aby moje libido nieco wzrosło. Mam nadzieję, że tak będzie.
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 00:22   #2144
takajednakobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 66
Dot.: Plaster evra

Dopiero co zaczęłam stosować plastry i mam głupi problem, nie wiem czy nie naklejam go za nisko. Tzn. W ulotce napisane jest ze skóra ma być nieowłosiona i owszem gdy go przyklejam to jest bo jestem po depilacji, ale później włoski odrastają pod plastrem.. myślicie ze one wciąż działają czy muszę koniecznie odkleić i przykleić wyżej?

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:21 ----------

Przyklejam go niby na brzuchu ale bardzo nisko
takajednakobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 08:47   #2145
porzeczka2602
Zakorzenienie
 
Avatar porzeczka2602
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 055
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Mam do was pytanie, pewnie jesteście bardziej doświadczone.
Plastry Evra mam po raz pierwszy. Od Pani ginekolog dowiedziałam się, że plaster naklejamy do 5 dnia cyklu. Swój nakleiłam pierwszego (dzień wcześniej miałam plamienie minimalne - takie ostrzegawcze, że okres się zbliża). Moje pytanie brzmi czy od razu plastry zabezpieczają, czy przez pierwszy miesiąc lepiej stosować dodatkowe zabezpieczenie?
__________________


Poproszę o codzienny głos
porzeczka2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 11:44   #2146
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez porzeczka2602 Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie, pewnie jesteście bardziej doświadczone.
Plastry Evra mam po raz pierwszy. Od Pani ginekolog dowiedziałam się, że plaster naklejamy do 5 dnia cyklu. Swój nakleiłam pierwszego (dzień wcześniej miałam plamienie minimalne - takie ostrzegawcze, że okres się zbliża). Moje pytanie brzmi czy od razu plastry zabezpieczają, czy przez pierwszy miesiąc lepiej stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Plastry działają od razu.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 20:48   #2147
aneta_sibinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Witam,

Od piątku zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne. Pierwszy plaster przykleiłam na łopatce i dzisiaj tj. we wtorek plaster całkowicie mi się odkleił podczas treningu. Po 2h przykleiłam nowy, tym razem na ramieniu. Moje pytanie brzmi kiedy teraz wypada mi zmiana plastra: w piątek według pierwszego przyklejenia czy we wtorek?

Czy Wy też miałyście takie problemy z trzymaniem się plastrów? Gdzie według waszych doświadczeń trzyma się najlepiej?
aneta_sibinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 22:26   #2148
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aneta_sibinska Pokaż wiadomość
Witam,

Od piątku zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne. Pierwszy plaster przykleiłam na łopatce i dzisiaj tj. we wtorek plaster całkowicie mi się odkleił podczas treningu. Po 2h przykleiłam nowy, tym razem na ramieniu. Moje pytanie brzmi kiedy teraz wypada mi zmiana plastra: w piątek według pierwszego przyklejenia czy we wtorek?

Czy Wy też miałyście takie problemy z trzymaniem się plastrów? Gdzie według waszych doświadczeń trzyma się najlepiej?
Ja nosiłam ba brzuchu, pod majtkami.. Nie miałam żadnych problemów.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 11:48   #2149
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aneta_sibinska Pokaż wiadomość
Witam,

Od piątku zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne. Pierwszy plaster przykleiłam na łopatce i dzisiaj tj. we wtorek plaster całkowicie mi się odkleił podczas treningu. Po 2h przykleiłam nowy, tym razem na ramieniu. Moje pytanie brzmi kiedy teraz wypada mi zmiana plastra: w piątek według pierwszego przyklejenia czy we wtorek?

Czy Wy też miałyście takie problemy z trzymaniem się plastrów? Gdzie według waszych doświadczeń trzyma się najlepiej?
We wtorek. Nowy plaster to nowa dawka hormonów przewidziana na tydzień.
U mnie plastry ciągle się odklejały. Na łopatce odpadł po 3 dniach zostawiając po sobie purpurowy kwadrat odparzonej skóry. Na ramieniu było lepiej ale też odklejał się po paru dniach. Kiedy w ciągu dwóch tygodni zużyłam plastry przewidziane na dwa miesiące, doszłam do wniosku, że szkoda nerwów, zdrowia i pieniędzy i wróciłam do tabletek.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 17:58   #2150
StokrotkaT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Czy któraś z Was miała skutki uboczne przy stosowaniu plastrów i po odstawieniu? Ja stosowałam tylko jeden cykl na początku roku (musiałam odstawić)i już w trakcie pojawiło mi się na twarzy nadmierne owłosienie tj. meszek na całej twarzy, wcześniej nigdy nie miałam z tym problemów. Teraz jest jeszcze gorzej i wszędzie włosy bardzo się wzmocniły, tylko nie na głowie. Od trzech miesięcy wypadają makabryczne, plus trądzik w postaci ropnych dużych bąbli na twarzy i placach.
StokrotkaT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 18:58   #2151
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez StokrotkaT Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała skutki uboczne przy stosowaniu plastrów i po odstawieniu? Ja stosowałam tylko jeden cykl na początku roku (musiałam odstawić)i już w trakcie pojawiło mi się na twarzy nadmierne owłosienie tj. meszek na całej twarzy, wcześniej nigdy nie miałam z tym problemów. Teraz jest jeszcze gorzej i wszędzie włosy bardzo się wzmocniły, tylko nie na głowie. Od trzech miesięcy wypadają makabryczne, plus trądzik w postaci ropnych dużych bąbli na twarzy i placach.
Może to być wina progestagenu zawartego w plastrach. Ma on bardzo słabą aktywność androgenną, niemniej mógł u Ciebie namieszać w gospodarce hormonalnej.
Najlepiej udać się teraz do ginekologa-endokrynologa. Może okazać się konieczne zrobienie badań hormonalnych, by sprawdzić, czy testosteron i jego frakcje nie poszybowały w górę.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 22:21   #2152
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Plaster evra

Dziewczyny czy któraś z Was podczas stosowania plastrów zauważyła wzmożone wypadanie włosów? Lecą mi lecą bez końca, mam dosyć niskie żelazo (ferrytyna 25) ale też nir wiem co może być przyczyną tak niskiego żelaza, jadłam wszystkie możliwe produkty i lek z zelazem i przez półtora miesiąca ferrytyna mi się podniosła z 18 do 25....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 22:46   #2153
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was podczas stosowania plastrów zauważyła wzmożone wypadanie włosów? Lecą mi lecą bez końca, mam dosyć niskie żelazo (ferrytyna 25) ale też nir wiem co może być przyczyną tak niskiego żelaza, jadłam wszystkie możliwe produkty i lek z zelazem i przez półtora miesiąca ferrytyna mi się podniosła z 18 do 25....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to dobrze, że wzrasta. Półtora miesiąca to dość krótko. Suplementuj dalej i obserwuj. Organizm to nie telewizor z pilotem, że wciśniesz przycisk i od razu zmiana .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 22:54   #2154
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No to dobrze, że wzrasta. Półtora miesiąca to dość krótko. Suplementuj dalej i obserwuj. Organizm to nie telewizor z pilotem, że wciśniesz przycisk i od razu zmiana .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek nie do końca o to pytałam Nie wiem jaka może być przyczyna niedoboru żelaza bo nigdy nie miałam z tym problemu, co więcej, jem bardzo dużo mięsa, teraz też pietruszka, zakwas z buraka, suplementy itd itd.

Włosy mi zaczęły wypadac jakoś po tym jak zaczęłam stosować plastry, ale ciągle szukałam przyczyny gdzieś indziej. Nigdy wcześniej nie miałam tak olbrzymich problemow.

Dlatego też pytam czy hormony moga mieć też wpływ na to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 23:09   #2155
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek nie do końca o to pytałam Nie wiem jaka może być przyczyna niedoboru żelaza bo nigdy nie miałam z tym problemu, co więcej, jem bardzo dużo mięsa, teraz też pietruszka, zakwas z buraka, suplementy itd itd.

Włosy mi zaczęły wypadac jakoś po tym jak zaczęłam stosować plastry, ale ciągle szukałam przyczyny gdzieś indziej. Nigdy wcześniej nie miałam tak olbrzymich problemow.

Dlatego też pytam czy hormony moga mieć też wpływ na to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, mogą jak najbardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 12:53   #2156
HDD12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Plaster evra

Hej mam pytanie. Zaczęłam dzisiaj stosować plastry evra. Nakleilam go na brzuch ale zaczal się marsz żyć i od razu przelkeilam go w boku. Plaster bardzo dobrze się trzyma od razu go przelkeilam ale nie wiem czy jest skuteczny. Proszę o pomoc
HDD12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 17:58   #2157
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez HDD12 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie. Zaczęłam dzisiaj stosować plastry evra. Nakleilam go na brzuch ale zaczal się marsz żyć i od razu przelkeilam go w boku. Plaster bardzo dobrze się trzyma od razu go przelkeilam ale nie wiem czy jest skuteczny. Proszę o pomoc
Jest. Jeśli dobrze przylega to wszystko okej.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 22:00   #2158
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cześć dziewczyny,


Ile płacicie za plastry? Czy jest jakaś możliwość znaleźć aptekę z ceną niższą niż 40 zł?
Zastanawiam się czy jest jakaś opcja czy nie ma sensu szukać.
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 11:50   #2159
Karolina_Kot_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 9
Dot.: Plaster evra

hej, drogie kobietki, zanim zdecydujecie się na daną metodę, ważne, żebyście zrobiły badania nie tylko z krwi: morfologia, badania na krzepliwość (czas protrombinowy, fibynogen), cholesterol, czy pozim hormonów, ale także badania w kierunku predyspozycji do tworzenia się zakrzepów. Przy stosowaniu antykoncepcji wzrasta ryzyko zakrzepicy - takie info widnieje w ulotce każdego środka anty. Dobrze się zbadać w kierunku czynnika V leiden i genu protrombiny. Te dwa czynniki są bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji. Mi lekarz zlecił te badania i dzięki temu nie musiałam eksperymentować i narażać się na skutki uboczne czy groźne powikłania. Wyszło mi, że jestem nosicielką czynnika V leiden i nie powinnam stosować antykoncepcji hormonalnej - na pewno nie tej dwuskładnikowej, która zawiera estrogeny.
Karolina_Kot_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 13:51   #2160
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez Karolina_Kot_88 Pokaż wiadomość
hej, drogie kobietki, zanim zdecydujecie się na daną metodę, ważne, żebyście zrobiły badania nie tylko z krwi: morfologia, badania na krzepliwość (czas protrombinowy, fibynogen), cholesterol, czy pozim hormonów, ale także badania w kierunku predyspozycji do tworzenia się zakrzepów. Przy stosowaniu antykoncepcji wzrasta ryzyko zakrzepicy - takie info widnieje w ulotce każdego środka anty. Dobrze się zbadać w kierunku czynnika V leiden i genu protrombiny. Te dwa czynniki są bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji. Mi lekarz zlecił te badania i dzięki temu nie musiałam eksperymentować i narażać się na skutki uboczne czy groźne powikłania. Wyszło mi, że jestem nosicielką czynnika V leiden i nie powinnam stosować antykoncepcji hormonalnej - na pewno nie tej dwuskładnikowej, która zawiera estrogeny.
Radiolodzy, którzy pracują z moją mamą i codziennie opisują badania kobiet chorych na raka, zalecają, by oprócz wyżej wymienionych badań, badać również poziom estrogenów i peogesteronu. Kobiety, które mają dużo tych hormonów (ponad normę, ale również takie które są blisko górnej granicy) powinny dwa razy zastanowić się zanim zaczną brać tabletki antykoncepcyjne. Wątpię, że jest to wiedza powszechna. Powtarzam tylko to co usłyszałam z otoczenia lekarskiego .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.