maszynka do jogurtów :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-17, 18:57   #1
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Smile

maszynka do jogurtów :D


hej,
znalzłam taka oto maszynke do robienia jogurtów
http://www.ariete.pl/produkt.asp?idproduktu=32

Czy ktos ma i może się podzielic wrażeniami? Warto kupić? Cena nieduża ale wolałabym nie brać w ciemno...
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 18:16   #2
girl96
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 1 100
Dot.: maszynka do jogurtów :D

Nie miałam tego produktu, ale moja ciocia ma . Akurat skorzystałam, bo robił taki jogurcik. Bardzo dobry. Bez jakichkolwiek konserwantów. warto sie zaopatrzyć w takie cudeńko bo cena nie taka duża.
girl96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 20:29   #3
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: maszynka do jogurtów :D

Ciekawa jestm jak się robi jugurt w takiej maszynce! Sama chętnie bym kupiła.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 23:07   #4
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: maszynka do jogurtów :D

Kochane, a czy nie lepiej zamiast takiego cuda kupic poprostu termos?? Ja nie mam jogurtownicy, ale zawsze taki jogurt robie w termosie, przygotuje *jogurtowe mleko* wlewam do termosa, zakrecam, i rano mam gotowe/przygotowywuje zazwyczaj wieczorem/, rano przelewam do pojemnikow i jeszcze cieply wrzucam do lodowki, stoi i stoi tam a ktos go wsunie, a termosik najzwyklejszy taki za 14 zl
Ja w taki razie polecam ,
Seler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 00:30   #5
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: maszynka do jogurtów :D

Seler a moze powiesz jak dokładnie robisz jogurt za pomocą termosu? rozumie, że taki obiadowy a nie zwykły do napojów?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 07:46   #6
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: maszynka do jogurtów :D

hej, bardzo chetnie zdradze moj przepis na robienie jogurtu w termosie
1.kupuje w sklepie mleko swieze tluste/bardzo gesty jogurt/ lub poltluste/mniej gesty jogurt/ /ono najczesciej stoi w ladach chlodniczych ze wzgledu na krotki termin waznosci, kiedys byly w woreczkach teraz nie wiem jakie sa//napewno NIE UHT, z tego mi nie wychodzi/
2.kupuje maly kubeczek jogurtu, sprawdzam na etykiecie czy ma jogurtowe bakterie i czy nie jest zageszczene mlekiem w proszku czy zelatyna /chodzi o to by byl to porzadny jogurt ktory zgestnial prze te kultury bakteryjne a nie przez elepszacze/
3.ide z zakupem do domu
4.mleko wlewam do garnka i podgrzewam je, i wylaczam gotowanie jak juz zaczna sie robic mini babelki /nie moze dojsc do calkowitego ugotownania mleka/czyli juz przed *unoszeniem* sie mleka sciagamy garnek z ognia.
5.odstawiam mleko to pod*studzenia czyli na okolo 25-30 min /ja nastawiam minutnik to jest dla zapominalskich-a ci bez minutnika , to musza pilnowac bo mleko nie moze sie za bardzo wystudzic/ i po pol godzince wstawiam koniec paluszka i sprawdzam na wyczucie temperature, mleko musie byc bardzo cieple, nie gorace i nie letnie /jak jestem w stanie wytrzymac z palcem w mleku w liczeniu do 8 to jest Ok//Wazne jest pilnowanie temperatury, nie moze byc letnie ani gorace bo w oby przypadkach kultury bakteryjsne sie albo zniszcza albo nie wyjdzie/
6.to mleka dodaje porzadna lyche jogurtu i wszystko to zamieszam /jak ktos robi to na tlustym mleku to jugurt bedzie bardzo gesty, a na poltlustym mniej gesty /ja do poltlustego dodaje jeszcze lyzke mleka w proszku/bo takie lubie, to nie jest regula/
7.biore umyty i pogrzany w cieplej wodzie termos /naleje do niego goracej wody z kranu, chwile postoi i porzadnie odlewam wode/ a termos jest najzwyklejszy napojowy, litrowy i przygotowywuje tej lejek, przez lejek wlewam *mleko jogurtowe* do termosu, zakrecam i ostawiam / i nie zagladam do niego, tzny nie odkrecam i nie podziawam co tam fajnego sie dzieje/
8.po 7-8 godzinach otwieram termos, mleko jest jeszcze cieple /i Dobrze/ i przelewam do pojemniczkow /ja zazwyczaj do plastykowego litrowego pojemnika po lodach/i odstawiam do lodowki aby sie schlodzilo

najczesciej robie jogurt wieczorem, rano wyciagam i przelewam do pojemnikow i wieczor mam gotowy jogurt
albo rano przygotuje mleko, wieczorem przelewam i na rano mam juz zimny jogurt
zawsze ostatnie lyzeczke jogurtu zostawiam na przygotowanie nastepnej porcji
jogurt spokojnie wytrzyma w lodowce z tydzien
termos kupic najlepiej nowy, aby nie mial zapachow z herbaty , kawy cza z zupy /ja mam go w kolorze bialym i to jest znak ze to termos do jogurtow i tylko do jogurtow i zadna herbatka nie ma prawa sie tak znalezc/
ucchhhh
brzmi to skomplikowanie, ale naprawde robi sie to szybko i bez problemowo, jogurt zawsze moi wychodzi /z wyjatkiem proby z uht/poleacam naprawde sprobowac
dla zainteresowanych

http://www.serydomowe.pl/phpBB2/view...79b6acdfc32923
http://www.serydomowe.pl/phpBB2/view...79b6acdfc32923
http://www.serydomowe.pl/phpBB2/view...79b6acdfc32923
Seler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 07:56   #7
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: maszynka do jogurtów :D

dziękuje

nie nie brzmi to skomplikowanie, tylko długo trwa a ile ci tego jogurtu wychodzi z litra mleka?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 10:24   #8
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: maszynka do jogurtów :D

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
dziękuje

nie to skomplikowanie, tylko długo trwa a ile ci tego jogurtu wychodzi z litra mleka?
no wlasciwie dlugo trwa czekanie, ale chyba tak samo jest w jogurtownicach
a z litra mleka wychodzi mi litr jogurtu /na kilogramy to nie sprawdzalam wiec nie wiem, acha i zapomnialam dopisac ze czasem jogurt jest tak gesty /zwlaszcza na gorze/ze musze go przemieszac nozykiem czy patyczkeim od szaszlykow aby zechcial sie wylac z termosu
milego eksperymentowanoia, daj znac jak wyszlo
Seler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 10:43   #9
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: maszynka do jogurtów :D

ja sie chyba jednak skusze na te maszynke tylko musze sie rozejrzeć w sklepach, bo wolałabym to zobaczyć a nie kupowac przez internet
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 10:02   #10
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: maszynka do jogurtów :D

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
ja sie chyba jednak skusze na te maszynke tylko musze sie rozejrzeć w sklepach, bo wolałabym to zobaczyć a nie kupowac przez internet
Twoja wola, tylko skubne ze mialam na poczatku podejscie podobne do twojego, nie termosik tylko maszynka do jogurtow, moj kochany malz zasugerowal abym najpierw sprobowala z termosem , bo tanszy, bo mniejszy itp, a jesli bede dalej zdecydowana na maszynke to kupimy...
...po paru miesiacch okazalo sie ze maszynki wcale niepotrzybuje a termosik mi w zupelnosci starczy

powodzenia w poszukiwaniach jogurtownicy
Seler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 08:24   #11
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: maszynka do jogurtów :D

a potem jak dodajecie owoce?
czy moze bez nich|?|
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 21:03   #12
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: maszynka do jogurtów :D

Cytat:
Napisane przez Seler Pokaż wiadomość
hej, bardzo chetnie zdradze moj przepis na robienie jogurtu w termosie
kochana ty mi z nieba spadłaś jak mi sie marzy taka jogurtownica :P

pewno, że lepiej termosem

a mam takie pytanko podasz przykładowe nazwy mleka, które używasz i jogurtów? sprawdzone zawsze lepsze
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.