Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-19, 07:21   #1951
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Rozpuscilam niacynamide(okolo 5%) w hydrolacie rozanym,po calkowitym rozpuszczeniu dodalam centella asiatica(3%).Rozpuscilo sie wszystko calkowicie,zero grudek.
Do tego wcisnelam gotowy krem alantan i wymieszalam do jednolitej masy,na koniec 2 krople kwasu mlekowego.Uzyskalam lekki krem nawilzajaco,regenerujacy. Szybko sie wchlania i bardzo dobrze sluzy mojej mieszano-tlustej cerze.Porcja na tydzien i trzymam w lodowce.
Ciekawa rzecz,a że mam chyba wszystkie składniki w domu to nie wiem czy sie nie skuszę. Nie mam tylko alantanu, czy chodzi o maść alantan bo o kremie nigdy nie słyszałam?Uzywasz tego kremiku na dzien czy na noc?

Dziewczyny, musze powiedziec, ze błyskawiczne serum z vit C o którym byla mowa kilkanascie postówn wyzej słuzy mi swietnie. Uzywam juz jakis czas i jestem bardzo zadowolona, w sumie efekty takie jak po normalnym serum C i zero podraznień czy zaczerwienień.

Czy pantenol w wersji plynnej mozna dodawac do oleju np. lnianego? I co oznacza napis na butelce D-Pantenol 75%?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 08:20   #1952
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Czy pantenol w wersji plynnej mozna dodawac do oleju np. lnianego? I co oznacza napis na butelce D-Pantenol 75%?
Pantenol nie rozpuszcza się w tłuszczach. Musiałabyś go najpierw rozpuścić np. w hydrolacie lub glikolu propylenowym.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 08:59   #1953
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Jedna kapsułka Tokovit E200 daje 11-12 kropelek
Ja zrobiłam równiez to serum http://mazidla.com/index.php?option=...d=190&Itemid=2
ale nie pomyślałam żeby się zapytać ile to jest 1 kapsułka i dodałam na oko czyli 5 kropelek. ale serum mi wyszło i jest świetne . Na przyszłość jednak dodam 11 kropel wit.E
Zrobiłam w razie czego jeszcze serum nawilżające i też jest super (http://mazidla.com/index.php?option=...&id=8&Itemid=2) Ale czego ja nie zrobiłam! Ostatnio sama sobie kręcę kosmetyki i twarz mi się od razu poprawiła.
W ramach próby zrobiłam sobie serum na wieczór z witaminą C ale zamiast kwasu hialuronowego dodałam do wody trochę hydromanilu i NMF i wit C. Trochę się po tym lepiłam ale jaki efekt jak po wizycie u kosmetyczki.
Potem jeszcze seum z olejem z czarnej porzeczki i młodnieję w oczach
Po sklepowych kosmetykach nie miałam takich sektakularnych efektów.
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 18:46   #1954
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Pantenol nie rozpuszcza się w tłuszczach. Musiałabyś go najpierw rozpuścić np. w hydrolacie lub glikolu propylenowym.
Ja to jednak jestem biochemiczny głąbNo bo niby wiem, ze podstawowe informacje sa ;podane przy kazdym mazidlowym produkcie, ale czesto nie weim co one w praktyce oznaczają
Czyli, że nie będzie on dzialał dodany do akspresowego serum zel hialuronowy plus olej ???
Ostatnio sobie taka mieszanke walnęłam na buzię skóra mi nie odpadla, nawet ładnie wygladała.
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 19:11   #1955
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Skoro nie rozpuszcza się w tłuszczach, tzn. że nie rozpuści się w oleju, ale nie, że straci właściwości.

Do ekspresowego serum z olejem jak najbardziej można dodać (rozpuść d-pantenol w kw. hialuronowym). Składniki się nie połączą, ale do ekspresowego serum jak najbardziej można użyć takie połączenie.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 20:21   #1956
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

kurcze pół godziny wybierałam produkty w mazidłach a teraz nie widzę gdzie jest w menu koszyk ślepa jestem jakaś
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 21:20   #1957
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
kurcze pół godziny wybierałam produkty w mazidłach a teraz nie widzę gdzie jest w menu koszyk ślepa jestem jakaś

Zauważyłam, że jak jestem zalogowana i dodam rzeczy do koszyka, to też nie widzę koszyka w menu. Wtedy dodaję cokolwiek znowu do koszyka i widzę całość zamówienia w koszyku. Potem wyrzucam ostatnią, przypadkowo dodaną rzecz i robię zamówienie.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 07:22   #1958
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Skoro nie rozpuszcza się w tłuszczach, tzn. że nie rozpuści się w oleju, ale nie, że straci właściwości.

Do ekspresowego serum z olejem jak najbardziej można dodać (rozpuść d-pantenol w kw. hialuronowym). Składniki się nie połączą, ale do ekspresowego serum jak najbardziej można użyć takie połączenie.
Dzięki.

Pytałam wyżej co to oznacza, ze na opakowaniu Pantenolu jest napisane d-pantenol 75%. Moze Limaria bedzie tak miła i mi wytlumaczy
Na opakowaniue jest 75% a w technicznej specyfikacji produktu : D-Pantenol 100 %. I jeszcze pytanko a propos przechowywania- w info na stronie jest to temp. pokojowa, wg. info na opakowaniu - lodówka. Moze pytam o oczywistosci, wowczas przepraszam, ale nie każdy w lot chwyta biochemię a kto pyta nie błądzi podobno.
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 09:04   #1959
malenstwo5
Wtajemniczenie
 
Avatar malenstwo5
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 597
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A co byście poleciły dla mnie, moja cera ma skłonności do przetłuszczania i od czasu do czasu coś wyskoczy, na nosie mam wągry. Na początek chciałabym jakieś serum i tonik. Co polecacie ?
Pozdrawiam
malenstwo5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 09:33   #1960
Norah28
Przyczajenie
 
Avatar Norah28
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 15
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

ja mam pytanie odnosnie zastepowania pewnych produktow innymi. Wiadomo, ze wszystkiego w domu miec nie mozna;], a zazwyczaj ilosci proponowane przy jednorazowym zakupie sa duze wieksze niz te potrzebne do wykonania jednego kosmetyku. Zreszta nie ukrywam ze chcialabym znalezc kilka swoich typow i na nich wszystko opierac, bo poki co mam pol polki w lodowce w buteleczkach a wiedzy co z czym i co mi sluzy- jak na lekarstwo.

Szukam teraz odzywki do brwi i rzes wiec kraze wokol tych do wlosow. I tak np. znalazlam to: http://mazidla.com/index.php?option=...id=85&Itemid=2 Szybko, latwo, i mam prawie wszystkie skladniki.

No i to prawie mi chodzi: czy jesli jest tu crodamol STS, ktorego nie posiadam, a ktory jest emolientem, to czy moge po prostu wejsc w dzial emolientow i stamtad wybrac cos, co mam? (np.mleczko owsiane?) Czyli z grubsza: czy moge produkt z wybranej grupy zastapic innym nie ryzykujac, ze bedzie mial inne wlasciwosci i sie np.nie rozmiesza?

A moze jakies sprawdzone odzywki do wlosow, moga byc na bazie olejku rycynowego?

I z trochej innej beczki: chcialabym sama zrobic sobie krem, a przynajmniej cos na ksztalt kremu Czy jako baze moge wykorzystac jakis emolient z Oriona i jak powinno wygladac polaczenie z maslem/olejem?

Zielono mi
__________________
z uzależnieniem będzie mi do TWARZY ;]
Norah28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 10:43   #1961
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Podłączę się do pytania Norah Chciałam zrobić żel aloesowy i zastanawiam się czy wodę destylowaną mogę zastąpić hydrolatem? NP oczarowym albo chociażby aloesowym? I czy mogę użyć innego konserwantu niż ten podany w przepisie?

przepis:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=73&Itemid=2
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 11:10   #1962
Norah28
Przyczajenie
 
Avatar Norah28
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 15
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jeszcze inny przyklad:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=24&Itemid=2 tutaj sa dwa rozne emulgatory: czy to znaczy ze reaguja jakos inaczej:P i musza byc obydwa czy mozna wrzucic 20% jakiegokolwiek?

zdaje sobie sprawe ze pytania pewnie sa banalne
__________________
z uzależnieniem będzie mi do TWARZY ;]
Norah28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 15:43   #1963
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

EDIT: Znalazlam w koncu prawidlowy watek i dlatego tam wkleilam moje pytanie. Przepraszam

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...&highlight=BHA

Edytowane przez fruity
Czas edycji: 2008-02-21 o 16:26
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 12:15   #1964
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, ja wiem, że to jest pewnie głupie pytanie, ale czy w olejku myjącym z PEG 7 9:1 mogę dać zamiast Glyceryl Cocoate Imwitor? Generalnie skład jest taki sam prawie, ale wolę się upewnić
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 19:58   #1965
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zrobilam dzis kolejna buteleczke serum z centella i soja Tym razem 2% ekstraktów.

http://mazidla.com/index.php?option=...id=42&Itemid=2

Mam pytanie odnosnie lecytyny HLB4, ktorej odmierzanie doprowadza mnie wrecz do rozpaczy.. poza tym sprawia ze serum jest za tłuste, twarz swieci sie niczym zarowka, pozostawia lepką tłusta warstwe Wolalabym ja sobie do serum antycellulitowego z centella zostawic, tam mi nie przeszkadza.

Chcialabym zastapic lecytyne HLB4 Lecytyna HLB 7, ktora mi bardziej odpowiada, badz totalnie wyrzucic z przepisu... mozna w ogole czyms innym ja zastapic, badz totalnie wycofac ?

A gdyby tak zamiast lecytyny( po jej wycofaniu z fazy a) do fazy C (wodnej?) dodac kwasu hilauronowego ? Zauwazylam ze sera z kwasem hilauronowym nie tworza tak tlustej warstwy na skorze.

Zuzywam takkie 10 ml dosc dlugo, wiec dodalam tym razem 3 krople optiphen plus - gdzies wyczytalam ze wystarcza 2-3 krople na 10 ml dowolnego serum. Dobrze zrozumialam?

Dodatkowo dodalam szczypte gumy ksantanowej (na oko) by nieco zagęscic, zrezygnowalam tez z kwasu hilauronowego w proszku w drugiej fazie.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 12:49   #1966
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

WROBEL ja uzylam alantan plus(z alantoina i panthenolem) krem a nie masc wlasnie dlatego,iz zalezalo mi na lekkiej konsystencji.Mam cere tlusta i rozne skaldniki ja zapychaja ,wiec z alantan masc raczej wolalam nie ryzykowac.

Moje cudo szybko sie wchlania,az do matu.
Uzywam zarowno na dzien ,jak i na noc.Ale czesciej na noc gruba warstwa,bo na dzien wole jednak filtry.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 09:14   #1967
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Do mnie dotarło już zamówienie, ale na oczy go nie widziałam bo piszę ze szpitala, na szczęście to nic poważnego, tylko badania.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 10:44   #1968
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Zrobilam dzis kolejna buteleczke serum z centella i soja Tym razem 2% ekstraktów.

http://mazidla.com/index.php?option=...id=42&Itemid=2

Mam pytanie odnosnie lecytyny HLB4, ktorej odmierzanie doprowadza mnie wrecz do rozpaczy.. poza tym sprawia ze serum jest za tłuste, twarz swieci sie niczym zarowka, pozostawia lepką tłusta warstwe Wolalabym ja sobie do serum antycellulitowego z centella zostawic, tam mi nie przeszkadza.

Chcialabym zastapic lecytyne HLB4 Lecytyna HLB 7, ktora mi bardziej odpowiada, badz totalnie wyrzucic z przepisu... mozna w ogole czyms innym ja zastapic, badz totalnie wycofac ?

A gdyby tak zamiast lecytyny( po jej wycofaniu z fazy a) do fazy C (wodnej?) dodac kwasu hilauronowego ? Zauwazylam ze sera z kwasem hilauronowym nie tworza tak tlustej warstwy na skorze.

Zuzywam takkie 10 ml dosc dlugo, wiec dodalam tym razem 3 krople optiphen plus - gdzies wyczytalam ze wystarcza 2-3 krople na 10 ml dowolnego serum. Dobrze zrozumialam?
Podłączam się pod pytaie o Lecytynę, o którą zresztą już wcześniej pytałam - czy można ją wyrzucić? Ona mi przeszkadza w każdej ilości, no nie moge jej znieść po prostu...
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 15:44   #1969
Ryjek
Zakorzenienie
 
Avatar Ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 548
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

jak długo czeka się na realizację zamówienia z mazideł ?
zamówiłam 19 lutego i od razu wpłaciłam pieniądze przelewem m/b no i do tej pory żadnych inf.
będę wdzięczna za odpowiedz
Ryjek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 17:18   #1970
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja zawsze po kilku dniach do max. tygodnia dostawalam paczke.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 21:07   #1971
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam. Kochane dziewczyny czy któraś z was orientuje się czy skrobię Dry Flo i jedwab w proszku do matowienia filtrów łączy się w jakiś konkretnych proporcjach czy tak na oko wg. uznania ? Kupiłam na mazidłach i nie mam zielonego pojęcia .
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 21:27   #1972
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ok 2%

Tu jest opowiedz:
http://mazidla.com/index.php?option=...=185&Itemid=10
pod hasłem 'sugerowane stężenie'
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 09:13   #1973
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Zrobilam dzis kolejna buteleczke serum z centella i soja Tym razem 2% ekstraktów.

http://mazidla.com/index.php?option=...id=42&Itemid=2

Mam pytanie odnosnie lecytyny HLB4, ktorej odmierzanie doprowadza mnie wrecz do rozpaczy.. poza tym sprawia ze serum jest za tłuste, twarz swieci sie niczym zarowka, pozostawia lepką tłusta warstwe Wolalabym ja sobie do serum antycellulitowego z centella zostawic, tam mi nie przeszkadza.

Chcialabym zastapic lecytyne HLB4 Lecytyna HLB 7, ktora mi bardziej odpowiada, badz totalnie wyrzucic z przepisu... mozna w ogole czyms innym ja zastapic, badz totalnie wycofac ?

A gdyby tak zamiast lecytyny( po jej wycofaniu z fazy a) do fazy C (wodnej?) dodac kwasu hilauronowego ? Zauwazylam ze sera z kwasem hilauronowym nie tworza tak tlustej warstwy na skorze.
Ja zrobiłam to serum i użyłam własnie kwasu hialuronowego i wyszło ok. Tylko ta lecytyna HLB4 mnie doprowadza do rozpaczy. Następnym razem spróbuję użyć HLB 7 i zdam relację
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 10:50   #1974
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez bachab Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam to serum i użyłam własnie kwasu hialuronowego i wyszło ok. Tylko ta lecytyna HLB4 mnie doprowadza do rozpaczy. Następnym razem spróbuję użyć HLB 7 i zdam relację
Calkiem mozliwe ze wlasnie brak kwasu hialuronowego sprawia iz serum sie klei. Nie mam jednak wersji w proszku.. pokombinuje kolejnym razem z tym w zelu.

Czy to serum Tobie tez sie rozwarstwia ?

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-02-26 o 11:15
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 12:05   #1975
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ta HLB 7 wcale nie jest lepsza..
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 13:34   #1976
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Calkiem mozliwe ze wlasnie brak kwasu hialuronowego sprawia iz serum sie klei. Nie mam jednak wersji w proszku.. pokombinuje kolejnym razem z tym w zelu.

Czy to serum Tobie tez sie rozwarstwia ?
Oczywiście moje skróty myślowe . Następnym razem bedę bardziej precyzyjna. Ja dodałam zamiast kwasu w proszku żelu i wyszło całkiem całkiem. Mi się nie rozwarstwia się ale też leciutko klei. Myślałam że to wina lecytyny HLB 4 i chciałam zrobic z HLB 7 ale Justin Timberake twierdzi że ta nie lepsza.
Moze jednak poeksperymentuję i jak mi się to skończy to zrobie z HLB 7.
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 13:44   #1977
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez bachab Pokaż wiadomość
Oczywiście moje skróty myślowe . Następnym razem bedę bardziej precyzyjna. Ja dodałam zamiast kwasu w proszku żelu i wyszło całkiem całkiem. Mi się nie rozwarstwia się ale też leciutko klei. Myślałam że to wina lecytyny HLB 4 i chciałam zrobic z HLB 7 ale Justin Timberake twierdzi że ta nie lepsza.
Moze jednak poeksperymentuję i jak mi się to skończy to zrobie z HLB 7.
Mi sie wszystkie sera rozwarstwiaja Najdluzej wytrzymalo pine-bark - 3 dni, pozniej ekstakt osiadł na dnie.
Robie w zasadzie wszystko zgodnie z przepisami mazidłowymi...wzbogajcaja c jedynie o gume ksantanowa.
Co do odmierzania polproduktow, czasami waga sie waha 0,01 -0,02g, watpie jednak by to mialo jakies znaczenie...
Co ja robie nie tak?

Zrobilam 2 dni temu serum antyksydancyje z soją i tez sie rozwarstwilo
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 17:52   #1978
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Doszło dziś moje kolejne zamówienie
Balsam copaiba pachnie pięknie, ziołowo, nie wiem, do czego ten zapach można porównać... na pewno niedługo użyję go w jakiejś mieszance.
Dostałam też próbkę masła kakaowego (pachnie prawdziwą czekoladą!) i masła cupuasu - bezwonne, dziś sprawdzę jak się zachowuje na skórze (wg mazideł do cery suchej dobry solo)

Z pozostałych nabytków (i nie tylko) ukręciłam masełko do ust, wg przepisu z ecospa:

http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=30

zrobiłam z połowy porcji, zamiast masła kakaowego dałam shea, zamiast oleju migdałowego pól na pół skwalan i olej lanolinowy. Całość zapachniłam miętą i pomarańczą (jednak zapach lanoliny to nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej, ale - sprawdzone - na usta genialna). Teraz dzieło stygnie w lodówce, zobaczymy czy się do czegoś nada...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 18:11   #1979
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

I do mnie dotarło wreszcie moje zamówienie Wczoraj ukręciłam sobie lekkie, ujędrniające serum do ciała oraz tonik migdałowy i zrobiłam serum owsiane do twarzy. Wszystko super, tylko serum do ciała trochę zbyt wodniste.

Mam pytanie - czy jeśli nie mam olejku eterycznego to w przepisie na serum mogę go zastąpić czymś innym? Np. olejkiem z płatków róży z BU, albo tym z dzikeij róży?
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 18:37   #1980
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Mi sie wszystkie sera rozwarstwiaja Najdluzej wytrzymalo pine-bark - 3 dni, pozniej ekstakt osiadł na dnie.
Robie w zasadzie wszystko zgodnie z przepisami mazidłowymi...wzbogajcaja c jedynie o gume ksantanowa.
Co do odmierzania polproduktow, czasami waga sie waha 0,01 -0,02g, watpie jednak by to mialo jakies znaczenie...
Co ja robie nie tak?

Zrobilam 2 dni temu serum antyksydancyje z soją i tez sie rozwarstwilo
Poleciałam do lodówki sprawdzić swoje serum i chyba też jest rozwarstwione , na górze zebrała się taka "pianka" po wstrząśnięciu wszystko się zmieszało i powstał jednolity płyn.
Hmm może znaczenie ma kolejność dodawanych składników
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.