LICÓWKI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-03, 15:47   #1
nina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Rzeszow
Wiadomości: 29

LICÓWKI


Drogie wizażanki i nie tylko!
Mam takie pytanko-co sądzicie na temat licówek.
Może któraś z Pań miała wstawiane licówki?Bardzo mnie to interesuje, ponieważ moja Pani stomatolog zaproponowała mi wstawienie 4-ech licówek na przodzie.
Pozdrawiam iczekam na jakieś informacje.http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon10.gif
nina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 11:10   #2
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: LICÓWKI

Nina, a możesz powiedzieć, co to są licówki? Nigdy o tym nie słyszałam.
http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon40.gif
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 11:35   #3
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: LICÓWKI

Czy mają to być licówki porcelanowe czy wykonywane z mat.światłoutwardzalnego? Generalnie zasada jest taka:jeśli zęby mają duże wypełnienia lepiej i korzystniej zrobić od razu koronki porcelanowe,jeśli nie -można zacząć od licówek.Efekt kosmetyczny jest bardzo dobry,można poprawić w razie czego a szlifowanie odbywa się tylko na powierzchni wargowej zęba.No i cena atrakcyjna-chyba,że są to lic. porcelanowe ale to już insza inszość.Minusy;musi być mała skłonnośc do próchnicy,b.dobra higiena,no i po jakimś czasie trzeba wymienić/2-5 lat/.Czasem też lubią odpaść i trzeba zrobić nową .Zapytaj na ile jest gwarancja-zwykle rok.A-ha,najkorzystniejsze pod względem estetycznym jest zro bienie od razu czterech.Generalnie jestem za,choć lepszym rozwiązaniem/najczęściej/ są korony pocelanowe.Z efektu estetycznego będziesz na pewno zadowolona.Nieśmiało dodam ,że jestem dentystą
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 11:39   #4
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: LICÓWKI

witam, ja mam licówki od lat (jeszcze od liceum), właśnie na 4 przednich górnych ząbkach, i musze powiedzieć, że moje uczucia względem nich są mieszane.

Do Komi: licówki są nakładkami na zęby, poprawiającymi ich wygląd. Aby je nałożyć, stomatolog spilowywuje ząb, i wsuwa na niego rodzaj kieszonki, która następnie dopasowuje do naturalnego kształtu zeba i opiłowywuje od tyłu.

Namówiła mnie na nie moja dentystka, bo po kolejnych dziurkach w jedynkach pojawiły się następne i następne (mam słabiutkie zęby), i całość nienajlepiej przy tych wszystkich wypełnieniach wyglądała - licówki miały ujednolicić kolor i strukturę zębów. I rzeczywiście, tak właśnie sie stało, ale podpisałam cyrograf do końca życia - teraz co dwa lata muszę je wymieniać, co jest bardzo kosztowne i dosć nieprzyjemne. A wymieniać je trzeba, niestety, bo pękają, odpryskują itp, i wtedy efekt jest jeszcze gorszy od tego, który licówki miały korygować. Dodatkowo, licówki zmieniły mój kształt zębów - miałam malutkie, okrągłe ząbki, teraz, po tylu już zmianach, mam kształt, o jaki nigdy bym nie podejrzewała swojego uzębienia http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif. Ta zmiana kształtu (choć dentyści mówią, że są w stanie nadac zębom wyglad jak przed licówkami) ostatecznie powoduje,że nie do końca polecałabym tą metodę.
Decydujac się na licówki, należy też rozpatrzeć wybielanie - przeprowadzane PO nałożeniu licówek wybieli same ząbki, nie licówki, także trzeba zawczasu wiedzieć, co będzie się z ząbkami robiło przez najbliższy czas. Aha, jeszcze jedno - krzywy zgryz może licówki wykończyć - moje pierwsze non stop zrywałam przez wadę zgryzu (minimalną i niestwierdzoną) właśnie, tzn. zahaczałam dolnym zębem o licówkę, zgodną z symetrią, ale nie z moją szczęką.
I już na końcu: moja najczarniejsza historia z licówkami miała miejsce w Londynie, nawet nie rok po założeniu, kiedy to jedna z nich zdecydowała się odkleić, i do końca pobytu chodziłam z żębem - ułomkiem (bo do założenia licówki dość duża część zostaje spiłowana).

Licówki to poważna decyzja, przede wszystkim finansowa, bo, jak mówiłam, trzeba je co jakiś czas wymieniać, ale rzeczywiście, nadaja one zębom ładny wygląd.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 12:00   #5
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: LICÓWKI

Czy licówka inaczej jest zwana koszulką ???? I stosuje się to tylko do zębów nr.5 bo dalsze są za duże ??? Jesli tak to ja mam coś takiego na górnej czwórce i wygląda jak ząbek i nic nie widać, więc jeśli to jest to , to ja polecam http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
Ale jakby nie było to to samo to proszę mnie uswiadomić i doinformować http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 12:05   #6
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: LICÓWKI

Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia, jak się to inaczej nazywa http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif, ale też mi coś tak dzwoni, że tylko do piątki możńa je stosować http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 12:29   #7
nina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Rzeszow
Wiadomości: 29
Re: LICÓWKI

Pytałam o licówki, ponieważ 3 lata temu dentystka tak podniosła mi do góry dziąsło nad 1-ką, że teraz mam ząb tak ok 3,5mm wyższy od innych (a powiedziała że samo dojdzie)i w związku z tym aby to ładnie wyglądało trzeba wyrównać dziąsło, (czyli nadciąć dziąsło czego się strasznie boję)i wtedy nałożyć licówki porcelanowe.Gwarancja na licówki wynosi 5 lat i 1-a licówka kosztuje 600zł.
Jednak to czego najbardziej się obawiam to tego że będzie widać że to są sztuczne zęby.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz.http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
nina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-04, 13:31   #8
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: LICÓWKI

Jeśli jedna 600zl to zn.że porcelanowa.Ale dlaczego na milość boską wycinać zdrowe dziąsło?Chyba że coś żle zrozumialam.
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-27, 23:47   #9
Oliweczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 17
LICÓWKI-jeszcze raz

Podbijam jeszcze raz wątek licówek. A co radzicie w przypadku, gdy tylko 1 ząbek wymaga poprawy? zakładanie licówek na 4 to chyba zbyt radykalne posunięcie - szkoda tych trzech zdrowych ząbków. Czy jest jakies inne rozwiązanie na jedną "siną" po leczeniu jedynkę, mniej drastyczne???
Oliweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-29, 00:57   #10
kiah
Raczkowanie
 
Avatar kiah
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 119
Re: LICÓWKI

Ja miałam założoną licówkę tymczasowo na górną szóstkę, przed wstawieniem porcelanki. Symbioza z nią wymagała szczegółowej higieny tego obszaru, gdyż resztki jedzenia niestety chętnie korzystały z choćby najmniejszej szczeliny http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon30.gif Dlatego osobiście odradzam i proponuję dołożyć nieco grosza na coś porządniejszego i przede wszystkim trwalcszego http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
kiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 21:34   #11
warszawiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
licówki porcelanowe w warszawie?

prosze polecic gabinet z dobrym lekarzem

zaobserwowalem duza rozpietosc cen, od 600-1200 i wiecej, zatem od czego ta cena zalezy?


ps
cz w programie "chce byc piekna" do prostowania zebow uzywa sie wlasnie licowek porcelanowych?
warszawiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 21:46   #12
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

Cytat:
Napisane przez warszawiak
cz w programie "chce byc piekna" do prostowania zebow uzywa sie wlasnie licowek porcelanowych?
licówek nie używa sie do prostowania zębów do tego służą aparaty ortodontyczne,licówki zakłada sie przy róznych niedoskonałościach szkliwa aby poprawić kosmetykę zęba np. przy zasinionych zębach martwych,niedorozwoju szkliwa,dużych nieestetycznych wypełnieniach.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:22   #13
warszawiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

w programie " chce byc piekna" i tym podobnych uzywa sie nazwy licowki porcelanowe gdy zmienaja krzywe zeby w piekne

zatem czego oni tam uzywaja skoro to jest blad w tlumaczeniu terminu stomatologicznego na polski

a tak przy okazji to wady aparatow:
- trzeba usunac czesc zebow nawet zdrowych zeby go zalozuc
-zeby sa narazone bardziej na ataki prochnicy
-bol przy kuracji
-skrajnie nieestetyczny wyglad
-koniecznosc noszenia ruchomego aparatu po zdjeciu stalego zeby uzyskany efekt sie nie cofnal
-duza cena aparatu i duza cena wizyt kontrolnych

wiem ze ortodonci tez musza zarabiac na zycie ale jesli istnieje tak prosta i szybka metoda jak ta pokazana w programach reklamujacych chirurgieplastyczna to wroze zasilki dla bezrobotnych dla ortodontow
warszawiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:39   #14
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

jeśli ktoś ma wade zgryzu to licówki nic tu nie pomogą co więcej u osób z wadą zdryzu licówki nie są wskazane gdyż wady mogą uniemożliwiać nich noszenie mogą poprostu odpadać.

Licówki są zakładane tym kobietom w programie które mają zęby niekosmetyczne a nie z wadami zgryzu.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 14:08   #15
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

Cytat:
Napisane przez warszawiak
w programie " chce byc piekna" i tym podobnych uzywa sie nazwy licowki porcelanowe gdy zmienaja krzywe zeby w piekne

zatem czego oni tam uzywaja skoro to jest blad w tlumaczeniu terminu stomatologicznego na polski

a tak przy okazji to wady aparatow:
- trzeba usunac czesc zebow nawet zdrowych zeby go zalozuc
-zeby sa narazone bardziej na ataki prochnicy
-bol przy kuracji
-skrajnie nieestetyczny wyglad
-koniecznosc noszenia ruchomego aparatu po zdjeciu stalego zeby uzyskany efekt sie nie cofnal
-duza cena aparatu i duza cena wizyt kontrolnych

wiem ze ortodonci tez musza zarabiac na zycie ale jesli istnieje tak prosta i szybka metoda jak ta pokazana w programach reklamujacych chirurgieplastyczna to wroze zasilki dla bezrobotnych dla ortodontow
ja nosilam aparat staly przez 2 lata,ale warto bylo.fakt musialam usunac 3 zeby,nad jedna gorna 6 moj dentysta plakal,bo szkoda mu bylo wyrwac tak zdrowego i pieknego zabka.to fakt,ze zeby moga sie szybciej psuc,bo kawalki jedzenia wchodza w aparat ale jezeli ktos dba o higiene jamy ustnej to niema problemy.a po zdjeciu aparatu najlepiej wymienic wszystkie plomby.do bolu mozna sie przyzwyczaic a nawet z czasem go polubic.po drugie jak chce sie wygladac ladnie to trzeba czasami troszeczke pocierpiec.do aparatu ,ktory zakladam na noc jestem juz tak przyzwyczajona,wrecz jak spie bez niego to jest mi strasznie niewygodnie.teraz ortodonta moze Ci zalozyc taki aparat,ze sam niebedziesz widzial,ze go masz na zebach.jezeli masz problem ze zgryzem to zaloz aparat,bo naprawde warto.nietylko ze wzgledow estetycznych ale i zdrowotnych.jaszcze przed zalozeniem aparatu niemoglam wsadzic miedzy zeby nawet najcienszej nici dentystycznej w celu wyczyszczenia przestrzeni miedzyzebowych,teraz niemam z tym problemu.a przez to,ze mialam strasznie mocno scisniete moje zeby przez to psuly sie one barzdo szybko.takze jeszcze raz mowie Ci ,ze naprawde warto.
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 14:21   #16
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

www.hansamed.com.pl
miałam tam robione koronki. jestem zadowolona.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 13:00   #17
warszawiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

dzieki wera, zajrzalem na stronke, klinika wyglada profesionalnie bardzo

ale dlaczego licowka kosztuje az 1500zl czyli 250% jej normalnej ceny!!!!????!!!!!

rozumiem ze pan jest profesorem, ale dlaczego az tak pazernym?


prosze zatem o gabinet z cenami rozsadnymi!!!!!!!!!
warszawiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 21:14   #18
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

no rzeczywiście ceny wysokie, ale po przejściach z innymi lekarzami wolę sporo zapłacić za pełny profesjonalizm i być pewna efektu.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 15:35   #19
kakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
Dot.: Re: LICÓWKI

licowki nie zakladaja na 6...!!!!tylko do pierwszego przedtrzonowca!
wiec to nie licowka tylko korona!
kakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 15:47   #20
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: LICÓWKI

nie wiem jak to jest z licówkami, ale ja mam korone na jedynce
i niby jest ona dopasowana, ale widac że coś nie gra

naturalny ząb to naturalny ząb - zawsze bedzie minimalna różnica.
przy takich licówkach problem jest, gdy sie chce wybielic zęby,
ja właśnie mam taki plan i tu się pojawia problem, no bo licówki nie wybielisz a wszystkie zęby powinny miec ten sam kolor, wiec: czeka mnie wymiana koronki
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 11:43   #21
pIWONIA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 609
Dot.: LICÓWKI

Dobra teraz moje głupie pytania

Mam straszne przednie zęby bo
1)są malutkie
2)kierują się do wewnątrz
3)bardzo widać mi dziąsła przy uśmiechu

I zastanawiam się, czy istnieje możliwość skorygowania wszystkich tych wad poprzez nałożenie na zeby licówki?

Podejrzewam, że pierwsze 2 da rade, a co z tymi dziąsłami?
Jedna górną 3jkę mam na odpowiedniej "wyskości" a pozostałe przednie ząbki niżej Czy można nałożyć licówki troszke wyżej/na dziąśle Nie wiem może wymyślam Jakim sposobem moge zmienić taki układ

BARDZO PROSZE O ODPOWIEDŻ
__________________
Get the point?
Good.
Lets dance!
pIWONIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 23:16   #22
annajantar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 12
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez pIWONIA
Dobra teraz moje głupie pytania

Mam straszne przednie zęby bo
1)są malutkie
2)kierują się do wewnątrz
3)bardzo widać mi dziąsła przy uśmiechu

I zastanawiam się, czy istnieje możliwość skorygowania wszystkich tych wad poprzez nałożenie na zeby licówki?

Podejrzewam, że pierwsze 2 da rade, a co z tymi dziąsłami?
Jedna górną 3jkę mam na odpowiedniej "wyskości" a pozostałe przednie ząbki niżej Czy można nałożyć licówki troszke wyżej/na dziąśle Nie wiem może wymyślam Jakim sposobem moge zmienić taki układ

BARDZO PROSZE O ODPOWIEDŻ
idź do dobrego dentysty. na pewno rozwiąze twój problem.
gdzie mieszkasz?
annajantar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 23:27   #23
annajantar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 12
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

Cytat:
Napisane przez warszawiak
w programie " chce byc piekna" i tym podobnych uzywa sie nazwy licowki porcelanowe gdy zmienaja krzywe zeby w piekne

zatem czego oni tam uzywaja skoro to jest blad w tlumaczeniu terminu stomatologicznego na polski

a tak przy okazji to wady aparatow:
- trzeba usunac czesc zebow nawet zdrowych zeby go zalozuc
-zeby sa narazone bardziej na ataki prochnicy
-bol przy kuracji
-skrajnie nieestetyczny wyglad
-koniecznosc noszenia ruchomego aparatu po zdjeciu stalego zeby uzyskany efekt sie nie cofnal
-duza cena aparatu i duza cena wizyt kontrolnych

wiem ze ortodonci tez musza zarabiac na zycie ale jesli istnieje tak prosta i szybka metoda jak ta pokazana w programach reklamujacych chirurgieplastyczna to wroze zasilki dla bezrobotnych dla ortodontow

ale bzdury piszesz... jakoś w Stanach, kraju milionów licówek, ortodonci mają się doskonale.
annajantar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 14:27   #24
chouette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

a ja polecam gabinet prima Dent na gojeckiej,dr.Fabczak jest super,tylko jej pozwalam zajzec sobie w buzie,nota benne zakladala mi tez licowke
chouette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 14:13   #25
jo-jo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Exclamation Czy licówki to dobre rozwiązanie?

hi.
Potrzebuje drobnej porady,najlepiej kogoś kto ma licówki.Ostatnio byłam na wizycie u protetyka eststycznego, który doradził mi wstawienie 4licówek na przednie zęby,z czego byłam bardzo zadowolona, bo nie nawidze swoich zębów!!!!!A myśl o pieknym uśmiechu mnie zachwyca (koszt 1.000 za 1 licówke).Podobno to dobry specjalista (dr Wąsowski),podchodził do sprawy bardzo profesjonalnie:konsultowa ło mnie 3lekarzy,sprawdzali mi zęby z każdej strony i prześwietlili.Bylam umuwiona na odcisk,ale odwołałam wizyte.Mianowicie nie zostałam poinformowana,że niefortunnie mogą one odpadać!!!!!Myślałam,że to kwestia pojedyńczego wydatku,a nie bedzie mnie stać,żeby poprawiać je co jakiś czas.W takim razie,czy one naprawde często odpadaja???Przeraża mnie też fakt,że nie będe mogła ugryść np. jabłka,bo bede bac sie o zęby...taka mała paranoja!! W takim razie czy licówki to dobre rozwiązanie????
jo-jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 15:50   #26
myszka_sko
Raczkowanie
 
Avatar myszka_sko
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 50
Dot.: Czy licówki to dobre rozwiązanie?

ja mam licow od 1.5 roku i narazie zdnych problemow nie bylo. moge jesc wszystko ale tez slyszalam ze w najlepszym przypadku utrzymaja sie 10 lat. troche mnie to przeraza bo koszt jest ogromny wiec tez chetnie dowiem sie czegos wiecej
myszka_sko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 01:22   #27
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: Czy licówki to dobre rozwiązanie?

Trudno powiedziec jak długi jest czas utrzymywania się licówek na zębach ponieważ te sprzed 10-u laty były przyklejane zupełnie innymi systemami w porównaniu z dzisiejszymi. Postęp w medycynie a w stomatologii estetycznej szczególnie jest ogromny.To co było rewelacją 5 lat temu dziś jest już standardem lub jest wypierane przez bardziej nowoczesne produkty.
Jeśli chodzi o utrzymanie licówek to najważniejsze jest dokładne zaplanowanie leczenia. Zdjęcia w spoczynku,w uśmiechu,modele woskowe planowanych zębów tzw.waxup'y, potem etap licówek tymczasowych z wizytami, na których koryguje się ich kształt,kolor, ocenia wygląd,odczucia własne pacjentki,fonetykę.....it p. Bardzo ważna jest tzw. "okluzja zbalansowana" czyli relacje górnych i dolnych zębów nie tylko w pozycji spoczynkowej ale również we wszelkiego rodzaju ruchach bocznych z uzyskaniem maksymalnej liczby kontaktów między zębami górnymi i dolnymi.Długośc i pozycja licówek musi byc tak dobrana by przy tych ruchach nie były one jednynymi zębami kontatkującymi się z dolnymi siekaczami.Zapobiegnie się wtedy przeciążeniom i ewentualnym uszkodzeniom licówek.
Obecne systemy mocowania licówek to metody adhezyjne,gdzie siła łączenia jest naprawdę olbrzymia (ponad 400 MPa dla wtajemniczonych w fizykę).Czasem obserwujemy że licówka pęknie wewnątrz własnej struktury niż odleci od zeba.Jesli natomiast odleci to znaczy że cos poszło nie tak na etapie planowania lub przyklejania.To samo dotyczy mechanicznych uszkodzeń o własne zęby - źle zaplanowana praca.Czasem trzeba przebudowac pacjentowi cały zgryz by na koniec dojśc do etapu licówek.
Jeśli chodzi o użytkowanie to generalnie nie ma jakiś szczególnych środków ostrożności.Jabłka można gryźc.Za to trzeba się oduczyc złych nawyków np. gryzienie ołówków,długopisów,paznok ci(też się zdarza ).Rzucamy palenie! Licówki tego nie lubią bo potrafią się przebarwic, pomimo że są z porcelany.Drinki nie mają negatywnego wpływu. Trzeba tez kupic sobie nową szczoteczkę (koniecznie miękką) i czyścic ząbki nitką dentystyczną raz dziennie lub częściej.Wyrzucamy pasty wybielające i kupujemy normalne.Co pół roku czeka nas też kontrola u dentysty połączona z fluoryzacją mającą na celu zabezpieczenie połączenia szkliwo-licówka przed miejscowym rozwojem próchnicy. I na koniec pacjent dostaje mały gadget w postaci miękkiego kawałka przezroczystego akrylu,który jest dostosowany do dolnych ząbków a wkłada się go na noc bo w nocy to zęby różne dziwne rzeczy wyprawiają. Jeśli przestrzegamy powyższych wskazań to praktycznie są małe szanse by coś złego się stało.

Pozdrawiam!
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 00:50   #28
karolinazgogolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Talking Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

A jeśli ma się tylko jednego zęba "odchylonego od normy".Jest to górna jedynka.Reszta jest bez zarzutu,czy naprawde muszę w tym przypadku leczyć moją wadę zgryzu aż 2 lub 3 lata?!
karolinazgogolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 19:50   #29
dianawarszawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 18
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

chouette moglabys podac adres gdzie robilas zabki?ile placilas za licowki?mozesz odpowiedziec na moj mail?:diana_markowska@vp. pl
dianawarszawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 19:00   #30
shily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Licowki Porcelanowe!

od bardzo dawna mam biale przebarwienia na jedynkach probowalam je wybielac w rozny sposob: pastami ,paskami, zarzywajac witaminy itp nic jednak nei pomaga. w koncu dentysta powiedzial ze jedynym z najlepszych sposobow pozbycia sie ich sa licowki porcelanowe, dentystka powiedziala mi ze zabieg moze wykonac od razu, z ciekawosci spytalam innego lekarza ile zaplacilabym w jego gabinecie a on od razu odradzil robienie licowek w tym wieku (mam 22 lata) i powiedzial zebym wstrzymala sie przynajmniej do 25 roku zycia gdyz moge miec szpare miedzy jedynkami poniewaz proces kostnienia zebow jeszcze nie jest zakonczony (nie chcialabym znow miec krzywych zebow gdyz nosilam juz staly aparat ortodontyczny) prosze niech mi ktos poradzi co robic, w jakim wieku mozna robic licowki i czy faktycznie moze to zaszkodzic ustwieniu zebow? czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz
shily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-29 14:32:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.