problem z uczuleniem na kolczyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-24, 21:54   #1
AquaShine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Question

problem z uczuleniem na kolczyki


Witam!
Mam problem z moimi uszami. Jak byłam młodsza miałam przebite uszy i nosiłam kolczyki, niestety po pewnym czasie zaczełam mieć uczulenie na srebro i blachy. Stało się to po tym jak koleżanka przez przypadek zachaczyła mi o srebrny kolczyk paznokciem i jak pociagnęła to kolczyk cały się sprostował raniąc mi ucho i dziurkę od kolczyka. Od tego czasu strasznie mi to ucho puchło i po czasie przestałam nosić jakiekolwiek kolczyki. Było to kilka lat temu (ok.8) kiedy przestałam nosić kolczyki. Teraz mam jedno ucho całkowicie zarośnięte, a drugie tylko częściowo. Czy przy ponownym przebiciu nadal będę miała to uczulenie jeśli będę chciała nosić srebrne czy inne kolczyki ( nie złote)?
AquaShine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 09:09   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

Przecież to nie było uczulenie tylko podrażnienie, jakim cudem mogłaś dostać uczulenia po tym jak kolczyk poranił Ci ucho? dziewczyno, myśl logicznie.
Jakbyś miała uczulenie na srebro albo nikiel to nie mogłabyś także nosić łańcuszków, bransoletek, pierścionków itp. z tych metali.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 11:28   #3
AquaShine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

No nie wiem, mama tak mi powiedziała, a ja wtedy miałam z 11-12 lat więc tak jakoś nie pomyślałam. Nie byłam u kosmetyczki tylko przestałam nosić kolczyki. Czyli teraz jak przebiłabym uszy ponownie to nie puchłoby mi przy noszeniu "niezłotych"?
AquaShine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 12:50   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

Myślę, że nie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 12:58   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

mi sie papraly uszy ale to tylko z mojej winy, bo rzekomo nie wolno przebijac uszu na zime... wiadomo... ja uparta przebilam... strasznie dlugo mi sie goilo, na koncu sie wkurzylam bo bolaly i wyciagnelam kolczyki... minelo pare lat pozniej i przebilam na nowo w ciepla pore roku i w ogole nic sie nie dzialo
pozatym teraz sa kolczyki antyalergiczne czy jakos tak jak wyzej kolezanka napisala, jakbys miala uczulenie to zadnych wisiorkow, bransoletek bys nie mogla nosic
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 20:06   #6
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

Ja do zeszłego roku mogłam nosić jakiekolwiek kolczyki, nawet takie najzwyklejsze za kilka złotych z byle jakiego metalu, nagle któregoś dnia spuchły mi uszy, zaczęła lecieć ropa i strasznie mnie bolały - jak udało mi się wyjąć kolczyk to nie mogłam go potem włożyć z powrotem - myślałam, że będę musiała poczekać aż mi dziurki zarosną i przebić jeszcze raz. Po kilku dniach udało mi się włożyć srebrne i w ciągu dwóch dni wszystko przeszło, żadnego bólu, żadnej ropy - od tamtej pory mogę nosić tylko srebrne albo antyalergiczne.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 11:27   #7
germanistka1988
Raczkowanie
 
Avatar germanistka1988
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
GG do germanistka1988
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

bardzo czesto problemy z dziurkami w uszach pojawiaja sie w momencie, kiedy oprocz srebrnych i zlotych kolczykow zaczynamy szalec z kolorowymi, nie wykonanymi ze szlachetnych metali, ktore np pod wplywem wody zaczynaja rdzewiec i uczulaja.
U kosmetyczki powinno nie byc problemu z zalozeniem kolczykow antyalergicznych
natomiast jesli ktos z Was ma problem z kolczykami wlasnie z innych materialow, slyszalam, ze ponoc pomaga pomalowanie koncowek tych ktore tkwia w uszach lakierem bezbarwnym nie ciemnieja i nie uczulaja ponoc co jakis czas trzeba tylko to pomalowanie odswiezac, bo lakier tez odpryskuje
sama nie probowalam, bo moge nosic praktycznie wszystkie, byle je na noc zdejmowac, ale juz kilka razy slyszalam o tym sposobie
germanistka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 17:38   #8
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

Na mnie pomalowanie bigli lakierem niestety nie działa
Nie wiem skąd mi się to uczulenie wzięło, kolczyki noszę od prawie 20 lat, przez długi czas nosiłam tez byle jakiego metalu a teraz mogę nosić tylko srebrne albo złote.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 10:29   #9
Juzia29
Raczkowanie
 
Avatar Juzia29
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 153
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

Najczęstrzą przyczyną uczuleń jest nikiel. Istnieją kolczyki dla alergikow z niską jego zawartościa, lub bez niego.
Zapytaj w salonie o stal chirurgiczną, bądź kolczyki z tytanu lub platyny.



Ja również jestem uczulona na nikiel, ale ten problemik rozwiązałam bardzo szybciutko.Po pierwsze rezygnuje z ubioru z zawatrością części metalowych,lub maluje je lakierem do paznokcii, bądź inna emalią.
Juzia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 21:49   #10
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jakbyś miała uczulenie na srebro albo nikiel to nie mogłabyś także nosić łańcuszków, bransoletek, pierścionków itp. z tych metali.
Nieprawda
Jak nosze "blaszane" bransoletki, nawet pare dni i nic sie nie dzieje. Za to kolczykow wcale nie moge, bo momentalnie uszy puchna i swedza.
Z kolei ten sam lancuszek-roznie. W goracy dzien po paru godzinach mnie potrafi uczulic, w chlodny dzien-dopiero jak zapomne zdjac na noc, w dzien moge smialo nosic i nie mam reakcji alergicznych.
Wiec zadna to zasada, ze jesli uczulaja kolczyki to i inna bizu.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 13:43   #11
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

Mi też pomaga malowanie lakierem bezbarwnym bigli.
Jednak, robie to za kazdym razem jak zakładam kolczyki- inaczej- klapa.
Albo nosze srebrne. Tak wole.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 19:57   #12
Arashy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Z popołudniowej herbatki u Smoka.
Wiadomości: 249
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

Moja Rodzicielka tez tez przez wiele lat nie nosila zadnych innych kolczykow niz np. zloto i kazde jakies takie 'oszukancze' odrazu u niej wychodzily, bo puchły jej całe uszy. Gdy ja zaczęłam nosić kolczyki to strasznie ubolewała nad tym, ze ja mam tylko fajnych, kolorowych, a ona nie moze. Więc zaczęłam kupować bigle srebrne, złote, raz się nawet o platynę pokusiłam i wymieniać w jej kolczykach.
Na pomysł zlakierem chyba bym sie nie zdecydowała
__________________
W imię dysku i stacji i monitora ciekłokrystalicznego.
Enter!


Arashy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 09:24   #13
AquaShine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: problem z uczuleniem na kolczyki

Witam!
Własnie mija 2 miesiące od przebicia i powinnam założyć zwykłe kolczyki, ale zastanawiam się nad tym czy nie poczekać jeszcze bo jedno ucho mam trochę rozrażone przez częste zahaczanie kolczykiem o bluzkę. Czekać czy zakładać?
AquaShine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.