Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-24, 23:03   #3271
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Muszę się właśnie totalnie przestawić z pielęgnacją, już nie wszystko matujące i na trądzik... Z kremami BB mam właśnie straszny problem- nie wiem, czy złe kupuje, czy źle nakładam, czy to po prostu nie dla mojej cery. Próbowałam już wielu, poza najdroższymi. Krycie mam przy nich zerowe, a często wręcz robię mi plamy - mam wrażenie, że pigmentu w nich mało, i jak część 'kremowa' się wchłonie, to pigment robi nierówny kolor. Ten Rimmel Stay Matte do niedawna używałam - ale teraz robi mi suchą maskę, z podkreślonymi skórkami i wągrami wręcz wypukłymi. Ten 25H to z Rimmel? Zaraz sobie pooglądam te podkłady na KWC, dziękuję


Właśnie boję się rozświetlenia, chyba mam uraz po okresie cery przetłuszczającej się. A one nie mają brokatowych drobinek? Trzeba na to uważać? Właśnie nie wiem czy moje nagłe wysuszenie cery nie jest efektem kwasów... Nabyłam sobie tonik własnie o niskim stężeniu, nie stosowałam go niby dużo, ale może tak zadziałał. Niestety wągrów nie zmniejszył Kremy będę testować, na razie zaopatrzyłam się w krem z Emolium, zobaczymy. Dziękuję za rady
Wake me up nie miał, skóra wyglądała na wypoczętą, dostawałam dużo komplementów, tylko tak jak mówię, odcienie to tragedia. Healthy Mix ma jaśniejsze kolory. Pewnie wysusz od kwasu, u mnie skóra była zaczerwieniona, ale za to oczyszczona. Zrób sobie odpoczynek chociaż 2 dniowy od podkładu i porządnie nawilżaj/regeneruj skórę, u mnie emolium się nie sprawdził (mało co się sprawdza) ale może u Ciebie będą dobre efekty. Używasz wody micelarnej do zmywania twarzy?
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 23:42   #3272
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Muszę się właśnie totalnie przestawić z pielęgnacją, już nie wszystko matujące i na trądzik... Z kremami BB mam właśnie straszny problem- nie wiem, czy złe kupuje, czy źle nakładam, czy to po prostu nie dla mojej cery. Próbowałam już wielu, poza najdroższymi. Krycie mam przy nich zerowe, a często wręcz robię mi plamy - mam wrażenie, że pigmentu w nich mało, i jak część 'kremowa' się wchłonie, to pigment robi nierówny kolor. Ten Rimmel Stay Matte do niedawna używałam - ale teraz robi mi suchą maskę, z podkreślonymi skórkami i wągrami wręcz wypukłymi. Ten 25H to z Rimmel? Zaraz sobie pooglądam te podkłady na KWC, dziękuję
Wszystko matujące i na trądzik mogło Ci wysuszyć cerę właśnie wbrew pozorom, tłusta cera potrzebuje sporo nawilżenia, poczytaj, temat rzeka.
Co do BB, mówiłam o oryginalnych, różnią się diametralnie od tych 'naszych' i sporo ma świetne krycie, warto się rozejrzeć
Tak, 25H to Rimmel
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 03:28   #3273
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
(...)
Co do BB, mówiłam o oryginalnych, różnią się diametralnie od tych 'naszych' i sporo ma świetne krycie, warto się rozejrzeć (...)
to ja muszę trafiać na jakieś dziwne marki


zwiedziłam ostatnią koreańską drogerię i wypróbowałam każdej marki próbkę, i żaden nie był ani trochę kryjący byłam z koleżanką koreanką i ona mi mówi że ich uroda nie potrzebuje krycia, potrzebuje rozświtelenia i że bardzo ciężko jest znaleźć azjtyckie BB które kryją

Ale może muszę bardziej poszukać nazw firm które kryją i poszukać gdzieś na aukcjach internetowych, bo niestety ale koreańskie bb nie są kryjące z tych co ja widziałam, no kurcze sama nie wiem


możecie mi podać nazwę azjatyckiego BB który ma właściwości kryjące?
albo jesteś jakiś blog gdize ktoś podaje nazwy kryjących? wiem że jest wątek ale nie chcę przekopywać się przez kilka tysięcy postów zeby znaleźc nazwy, bo zajme mi to pewnie kilka godzin

słyszałam tylko o MISCHA ale nie miałam go okazji spotkać w drogeriach
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2015-03-25 o 03:29
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 04:53   #3274
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Skin 79 kryje dość mocno

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 06:13   #3275
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
to ja muszę trafiać na jakieś dziwne marki


zwiedziłam ostatnią koreańską drogerię i wypróbowałam każdej marki próbkę, i żaden nie był ani trochę kryjący byłam z koleżanką koreanką i ona mi mówi że ich uroda nie potrzebuje krycia, potrzebuje rozświtelenia i że bardzo ciężko jest znaleźć azjtyckie BB które kryją

Ale może muszę bardziej poszukać nazw firm które kryją i poszukać gdzieś na aukcjach internetowych, bo niestety ale koreańskie bb nie są kryjące z tych co ja widziałam, no kurcze sama nie wiem


możecie mi podać nazwę azjatyckiego BB który ma właściwości kryjące?
albo jesteś jakiś blog gdize ktoś podaje nazwy kryjących? wiem że jest wątek ale nie chcę przekopywać się przez kilka tysięcy postów zeby znaleźc nazwy, bo zajme mi to pewnie kilka godzin

słyszałam tylko o MISCHA ale nie miałam go okazji spotkać w drogeriach
Tak, misha perfect coverage czy coś w ten deseń. Miałam kilka próbek.
Kwestia tylko jak duże krycie ma to być.

---------- Dopisano o 07:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Poszukaj wśród rozświetlających podkładów, naprawdę na twarzy prezentują się ładnie. Sama używam teraz clarinsa extra firming, w lecie rimmel wake me up (kolory są niestety ciemnie;/) a mam cerę mieszaną. Firmingiem możesz uzyskać mocne krycie, ja czasem go mieszam z jojoba, kiedy moja skóra jest za bardzo wysuszona - choroba skóry. Na wągry itd dobre są kwasy o niskim stężeniu np ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...gdalowym.htmlI trzeba pamiętać o filtrach 50+ ja stosuje ten, szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html Kremy, to temat rzeka, ale na pewno nie używałabym matujących, tylko odżywcze na noc, nawilżające na dzień, ja sama jeszcze nie znalazłam ulubieńca. Kiedy skończę mój aveeno, zamierzam kupić ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-hydratia.html
Kupie ten krem przy nastepnej okazji. Mam solei vichy ale jestem umiarkowanie zaowolona.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-03-25 o 06:12
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 09:07   #3276
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Wszystko matujące i na trądzik mogło Ci wysuszyć cerę właśnie wbrew pozorom, tłusta cera potrzebuje sporo nawilżenia, poczytaj, temat rzeka.
Co do BB, mówiłam o oryginalnych, różnią się diametralnie od tych 'naszych' i sporo ma świetne krycie, warto się rozejrzeć
Tak, 25H to Rimmel
Nawilżałam niby, a kosmetyki uważałam, żeby nie były jakieś alkoholowe. Takie tam podstawy wyczytane na Wizażu W sumie zawsze był wieczorem krem nawilżający, już dawno nie miałam toniku stricte na trądzik, na dzień krem nawilżająco-matujący, tylko kolorówka matująca. Nie leciałam tylko po napisach na opakowaniu, że cera tłusta, raczej właśnie szukałam po necie informacji o wszystkim. Już się boję kolejnych prób z BB, ale może warto spróbować jeszcze raz...





Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Wake me up nie miał, skóra wyglądała na wypoczętą, dostawałam dużo komplementów, tylko tak jak mówię, odcienie to tragedia. Healthy Mix ma jaśniejsze kolory. Pewnie wysusz od kwasu, u mnie skóra była zaczerwieniona, ale za to oczyszczona. Zrób sobie odpoczynek chociaż 2 dniowy od podkładu i porządnie nawilżaj/regeneruj skórę, u mnie emolium się nie sprawdził (mało co się sprawdza) ale może u Ciebie będą dobre efekty. Używasz wody micelarnej do zmywania twarzy?
To Wake me up wezmę na lato, jak się opalę.
Emolium lubię, nie raz ratowało moją skórę na ciele, gdy aż swędziała z suchości. Kwas słabo oczyścił mi skórę niestety. Często w weekend mam 1 dzień bez podkładu, ale spróbuję to wydłużyć. Może uda mi się ogarnąć tę skórę jakoś...
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 11:01   #3277
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
to ja muszę trafiać na jakieś dziwne marki


zwiedziłam ostatnią koreańską drogerię i wypróbowałam każdej marki próbkę, i żaden nie był ani trochę kryjący byłam z koleżanką koreanką i ona mi mówi że ich uroda nie potrzebuje krycia, potrzebuje rozświtelenia i że bardzo ciężko jest znaleźć azjtyckie BB które kryją

Ale może muszę bardziej poszukać nazw firm które kryją i poszukać gdzieś na aukcjach internetowych, bo niestety ale koreańskie bb nie są kryjące z tych co ja widziałam, no kurcze sama nie wiem


możecie mi podać nazwę azjatyckiego BB który ma właściwości kryjące?
albo jesteś jakiś blog gdize ktoś podaje nazwy kryjących? wiem że jest wątek ale nie chcę przekopywać się przez kilka tysięcy postów zeby znaleźc nazwy, bo zajme mi to pewnie kilka godzin

słyszałam tylko o MISCHA ale nie miałam go okazji spotkać w drogeriach
Missha PC, Lioele, Dr Jart. Jest tego więcej, nie jestem aż tak obeznana, poszukaj na wątkach o BB.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 11:23   #3278
Duraczek1993
Przyczajenie
 
Avatar Duraczek1993
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej, dziewczyny
Tylko w Was teraz moja nadzieja.
Mam bardzo jasną cerę mieszaną, z tendencją do bardzo mocnego świecenia się na czole i nosie, ale i czasem do wysuszania, zwłaszcza w okolicach ust i skrzydełek nosa. Dodatkowo mam skórę wrażliwą, z popękanymi naczynkami na policzkach, a przez to mocno zaróżowioną w tych miejscach, kilka lat temu przez bardzo długi okres czasu (ok. 4 lat, problemy z diagnozą i leczeniem) leczyłam dodatkowo atopowe zapalenie skóry i od czasu do czasu, średnio raz na rok, niestety nawraca, z różną intensywnością. Stosowałam już bardzo różne podkłady drogeryjne, jednakże większość była zdecydowanie za ciemna, mimo wybierania najczęściej najjaśniejszych odcieni. Ostatnio wypróbowałam Revlon Colorstay do cery tłustej i mieszanej, odcień 110 Ivory, ponieważ nie miałam problemów z wysuszoną skórą w tym okresie, a potrzebowałam czegoś dość mocno kryjącego i długotrwałego. Kolor idealny, jednakże po kilku dniach stosowania (kilkudniowy wyjazd na drugi koniec Polski, nie chciałam brać ze sobą kilku różnych podkładów, żeby nie być zmuszoną do brania kolejnej kosmetyczki) mam najprawdopodobniej nawrót AZS, przynajmniej objawy zupełnie się zgadzają. Wprawdzie nie jestem pewna, czy nie może być to spowodowane również zmianą wody z powodu wyjazdu, ale nie chcę stosować Revlona na dłuższą metę codziennie, jedynie na bardziej wyjątkowe okazje. Stąd moje pytanie - czy jesteście w stanie doradzić mi podkład do cery wrażliwej (przeżyję ewentualne świecenie się czoła), z nawracającym AZS, ale o bardzo jasnych odcieniach, najlepiej identycznych, jak Revlon Colorstay 110 Ivory, cera tłusta i mieszana?

Dotychczas stosowane produkty:
- Oriflame - Everlasting Foundation, odc. Porcelain - latem, przy opaleniznie, podkład sprawdzał się wówczas świetnie, kolor był wówczas również idealny, jednakże na teraz jest zdecydowanie za ciemny
- Flormar - Perfexct Coverage Foundation, odc. 110 - również latem, też sprawdzał się ok, jednak bardziej podkreślał suche skórki, niż Everlasting, teraz próbowałam go ratować poprzez mieszanie z innymi, ale ciągle był za ciemny
- Rimmel Match Perfection, od. 200 Soft Beige - dobrany latem przez panią w drogerii, ale od początku był za ciemny, tuż po nałożeniu wydawał się ok, jednak później mocno ciemniał na twarzy,
- Rimmel Stay Matte, od. 91 Light Ivory i 100 Ivory - 91 wydawała się w drogerii ok, jednakże po nałożeniu, a już zwłaszcza w świetle słonecznym dawała na twarzy efekt "różowej świnki", 100 niestety zbyt ciemna
- Garnier, krem BB do skóry wrażliwej, cera jasna - latem, przy mocniejszej opaleniźnie ok, teraz wyglądam, jakbym miała na twarzy czekoladę - pół na pół białą z mleczną :P
- Manhattan - Endless Stay Make-Up Longlasting, odc. 62 Porcelain - kolor wydawał się idealny, ale totalny niewypał - przez dodatek alkoholu i to chyba w dość solidnej ilości, bo niemal od razu był wyczuwalny, wywoływał uczucie mocnego ściągnięcia twarzy, mimo stosowania pod niego bardzo nawilżających kremów, po kilku dniach stosowania mocno uczulił, wysuszył skórę i spowodował wcześniejszy nawrót AZS
- Revlon Colorstay, odc. 110 Ivory - kolor idealny, jednak bardzo ciężki, mógł spowodować uczulenie i bardzo intensywny nawrót AZS na całej twarzy

Oczywiście, preferowałabym coś z drogeryjnych półek - fundusze typowo studenckie

Edytowane przez Duraczek1993
Czas edycji: 2015-03-25 o 11:24
Duraczek1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 12:14   #3279
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Przy tej chorobie tylko lekkie podkłady, przy ciężkich jak sama zauważyłaś, skóra się dusi i jeszcze bardziej wysusza. Ja używam clarinsa extra firming, przy moim azs jest świetny, jak mam za duży wysusz mieszam go z jojoba. Z czegoś tańszego healty mix? albo coś z cc? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...t-make-up.html
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 13:37   #3280
Duraczek1993
Przyczajenie
 
Avatar Duraczek1993
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Przy tej chorobie tylko lekkie podkłady, przy ciężkich jak sama zauważyłaś, skóra się dusi i jeszcze bardziej wysusza. Ja używam clarinsa extra firming, przy moim azs jest świetny, jak mam za duży wysusz mieszam go z jojoba. Z czegoś tańszego healty mix? albo coś z cc? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...t-make-up.html
Dziękuję za sugestie
Bourjois testowałam jakieś 2 miesiące temu, jednakże wszystkie najjaśniejsze odcienie dla mnie były za ciemne niestety. Wybiorę się chyba sprawdzić ten Bell, a jak nie on i nie będzie innej alternatywy, to spróbuję Clarins
Duraczek1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 15:13   #3281
bbbeti
Przyczajenie
 
Avatar bbbeti
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Vichy Aera Teint Pure Fluid - zamiennik

Dziewczyny, pomocy! Poszukuję jakiegoś podkładu, który byłby godnym zamiennikiem mojego ukochanego Vichy Aera Teint Pure Fluid, który niestety został wycofany z produkcji.
Mam ekstremalnie tłustą cerę i to był jedyny podkład, który trzymał mi się idealnie twarzy i nie zapychał. Inne podkłady nie chcą mi się trzymać na nosie i nad brwiami (nie chodzi o to, że ścierają się w ciągu dnia, tylko po prostu nie chcą tam "chwycić" kiedy je nakładam).

Obecnie używam Bourjois Flower Perfection, ale nie jest to ideał (nie wtapia się tak do końca w cerę, podkreśla pory itp). Używam też Vichy Dermablend, ale jednak jest on zdecydowanie zbyt kryjący i ciężki na co dzień.
Polecacie coś, co mogłoby się sprawdzić?

Edytowane przez bbbeti
Czas edycji: 2015-03-25 o 15:17
bbbeti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 15:57   #3282
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Vichy Aera Teint Pure Fluid - zamiennik

Wydaje mi się, że Vichy Teint Idéal to po prostu przepakowany Aera Teint Pure. Miałam Aera i teraz mam Idéal i nie widzę między nimi szczególnej różnicy. Jedyne co mnie zdziwiło, to że Idéal w buteleczce ma jakby mikroskopijne drobinki, przy Aera tego nie widziałam (alebo nie pamiętam, że widziałam).
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 18:16   #3283
Sivir
Przyczajenie
 
Avatar Sivir
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Cera trądzikowa - kosmetyki

Witajcie, mam nadzieję, że mi pomożecie bo ja już jestem w kropce :/

Mam cerę mocno problematyczną, trądzik i zaczerwienienia.
Używałam (a raczej wciąż używam) podkładu Revlon Colorstay 150 BUFF
(cera mieszana) I pudru z Rimmel Stay Matte (100 trans. -> przy większym wysypie nakładam puszkiem, przy mniejszym pędzlem)
Przy ostatnim zakupie revlona na allegro zauwazyłam że robi efekt maski (nakładam pędzlem hakuro) i kolor jest.. bardziej piaskowy, moja skora wpada w odcien zolci, ale jest troszeńkę bladsza i na pewno nie wpada w taki odcień.
Podobno "bardzo mocno się maluję"
Więc kieruję pytanie, czy lepiej kupić revlona 150 i 110 i je razem mieszać, czy kupić tylko odcień 110? i jaki puder do niego polecacie
__________________
"Od kłamstwa, do wielu kłamstw, różne jego oblicza, dla niektórych kłamstwo, to już nie wiem, sposób życia."
Sivir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 20:43   #3284
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Duraczek1993 Pokaż wiadomość
Dziękuję za sugestie
Bourjois testowałam jakieś 2 miesiące temu, jednakże wszystkie najjaśniejsze odcienie dla mnie były za ciemne niestety. Wybiorę się chyba sprawdzić ten Bell, a jak nie on i nie będzie innej alternatywy, to spróbuję Clarins
Zajrzyj też tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591396 Powodzenia.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 23:52   #3285
panterarozyczka
Zadomowienie
 
Avatar panterarozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 823
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Czy colorstay do suchej odcień 150 jest jaśniejszy od healthy mixa 51?
panterarozyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 06:12   #3286
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Czesc Dziewczyny.
Wczoraj kupiłam idealia rozświetlający podkład do twarzy z vichy do cery normalnej i mieszanej. Byl w nickiej cenie i wzięłam go do testow. Muszę powiedzieć że poza kijowym kolorem który sama wybrałam, podkład jest super))

Porównanie shiseido sun protection i protectiv wyszlo słabo i na korzyść pierwszego. Nie wiem co zmienili w skladzie ale nadal czuć go na twarzy ( po zmianie składu) wysypało mi tą połowę twarzy na której był protectiv i niestety protective okazał się dużo słabszy niż protection
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 07:59   #3287
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny.
Wczoraj kupiłam idealia rozświetlający podkład do twarzy z vichy do cery normalnej i mieszanej. Byl w nickiej cenie i wzięłam go do testow. Muszę powiedzieć że poza kijowym kolorem który sama wybrałam, podkład jest super))

Porównanie shiseido sun protection i protectiv wyszlo słabo i na korzyść pierwszego. Nie wiem co zmienili w skladzie ale nadal czuć go na twarzy ( po zmianie składu) wysypało mi tą połowę twarzy na której był protectiv i niestety protective okazał się dużo słabszy niż protection
A tamten "lepszy" wycofują?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 08:08   #3288
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Tak, pisała tu o tym jedna w Wizażanek... Poszperałam i faktycznie . Od tego lata protection ma całkowicie zniknąć ze sklepów w Europie. Nie wiem jak w Stanach ale wygląda na to że także
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 11:47   #3289
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Makabra, a jednak jest gorszy, dziwna polityka firmy.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 11:50   #3290
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Loyd ten vichy teint ideal jest świetny w ogóle nie przepadam za tą firmą bo po kremach miałam wielkie podrażnienia a próbkę znalazlam w gazecie, przetestowałam i jest super dokupiłam na All kilka próbek innego odcienia i chyba skuszę się na całą butlę. Zamiennie będę używać ze skin illusion


cytowanie mi nie działa
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 11:51   #3291
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny.
Wczoraj kupiłam idealia rozświetlający podkład do twarzy z vichy do cery normalnej i mieszanej. Byl w nickiej cenie i wzięłam go do testow. Muszę powiedzieć że poza kijowym kolorem który sama wybrałam, podkład jest super))
Jestem wdzieczna za wszystkie polecenia podkladow rozswietlajacych Dzieki.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 15:39   #3292
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Makabra, a jednak jest gorszy, dziwna polityka firmy.
No , nie dojdziesz o co chodzi

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Loyd ten vichy teint ideal jest świetny w ogóle nie przepadam za tą firmą bo po kremach miałam wielkie podrażnienia a próbkę znalazlam w gazecie, przetestowałam i jest super dokupiłam na All kilka próbek innego odcienia i chyba skuszę się na całą butlę. Zamiennie będę używać ze skin illusion


cytowanie mi nie działa
byłam zdziwiona jak dobrej jakości jest

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Jestem wdzieczna za wszystkie polecenia podkladow rozswietlajacych Dzieki.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Ostatnio świruje też napunkcie YsL touch eclact
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 16:11   #3293
proximidad
Przyczajenie
 
Avatar proximidad
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 20
Jaki podklad przy łuszczacej się skórze?

Cześć dziewczyny, od tygodnia stosuje Atrederm. Przepisala mi go moja dermatolog na trądzik. Poki co siedzę w domu z dzieckiem i nie robie makijazu, ale jak ostatnio mialam wyjść na szczepienie to wpadlam w panike, bo zaden z moich podkladow sie nie nadawal. Mam vichy dermablend, bb z eveline z under 20 i garniera. Bb z eveline bylby ok, gdyby nie to, ze jego najjasniejszy odcien jest dla mnie za ciemny.. Pod podklad stosuje balsam nawilzajacy cetaphil. Chce cos co ukryje czerwona twarz i pojedyncze niedoskonałości, oraz złuszczanie
__________________
Serdecznie zapraszam na mojego bloga

http://innocentintimacy.blogspot.com/
proximidad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 16:38   #3294
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki podklad przy łuszczacej się skórze?

Cytat:
Napisane przez proximidad Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, od tygodnia stosuje Atrederm. Przepisala mi go moja dermatolog na trądzik. Poki co siedzę w domu z dzieckiem i nie robie makijazu, ale jak ostatnio mialam wyjść na szczepienie to wpadlam w panike, bo zaden z moich podkladow sie nie nadawal. Mam vichy dermablend, bb z eveline z under 20 i garniera. Bb z eveline bylby ok, gdyby nie to, ze jego najjasniejszy odcien jest dla mnie za ciemny.. Pod podklad stosuje balsam nawilzajacy cetaphil. Chce cos co ukryje czerwona twarz i pojedyncze niedoskonałości, oraz złuszczanie
Przesuwam do właściwego wątku.

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez bbbeti Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy! Poszukuję jakiegoś podkładu, który byłby godnym zamiennikiem mojego ukochanego Vichy Aera Teint Pure Fluid, który niestety został wycofany z produkcji.
Mam ekstremalnie tłustą cerę i to był jedyny podkład, który trzymał mi się idealnie twarzy i nie zapychał. Inne podkłady nie chcą mi się trzymać na nosie i nad brwiami (nie chodzi o to, że ścierają się w ciągu dnia, tylko po prostu nie chcą tam "chwycić" kiedy je nakładam).

Obecnie używam Bourjois Flower Perfection, ale nie jest to ideał (nie wtapia się tak do końca w cerę, podkreśla pory itp). Używam też Vichy Dermablend, ale jednak jest on zdecydowanie zbyt kryjący i ciężki na co dzień.
Polecacie coś, co mogłoby się sprawdzić?
Cytat:
Napisane przez Sivir Pokaż wiadomość
Witajcie, mam nadzieję, że mi pomożecie bo ja już jestem w kropce :/

Mam cerę mocno problematyczną, trądzik i zaczerwienienia.
Używałam (a raczej wciąż używam) podkładu Revlon Colorstay 150 BUFF
(cera mieszana) I pudru z Rimmel Stay Matte (100 trans. -> przy większym wysypie nakładam puszkiem, przy mniejszym pędzlem)
Przy ostatnim zakupie revlona na allegro zauwazyłam że robi efekt maski (nakładam pędzlem hakuro) i kolor jest.. bardziej piaskowy, moja skora wpada w odcien zolci, ale jest troszeńkę bladsza i na pewno nie wpada w taki odcień.
Podobno "bardzo mocno się maluję"
Więc kieruję pytanie, czy lepiej kupić revlona 150 i 110 i je razem mieszać, czy kupić tylko odcień 110? i jaki puder do niego polecacie
Popytajcie tutaj. Może ktoś pomoże. Dziewczyny z tego wątku są nieocenione .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 23:59   #3295
panterarozyczka
Zadomowienie
 
Avatar panterarozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 823
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez panterarozyczka Pokaż wiadomość
Czy colorstay do suchej odcień 150 jest jaśniejszy od healthy mixa 51?


Please Swatche mi nic nie mówią
panterarozyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 00:35   #3296
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Napisane przez proximidad
Cześć dziewczyny, od tygodnia stosuje Atrederm. Przepisala mi go moja dermatolog na trądzik. Poki co siedzę w domu z dzieckiem i nie robie makijazu, ale jak ostatnio mialam wyjść na szczepienie to wpadlam w panike, bo zaden z moich podkladow sie nie nadawal. Mam vichy dermablend, bb z eveline z under 20 i garniera. Bb z eveline bylby ok, gdyby nie to, ze jego najjasniejszy odcien jest dla mnie za ciemny.. Pod podklad stosuje balsam nawilzajacy cetaphil. Chce cos co ukryje czerwona twarz i pojedyncze niedoskonałości, oraz złuszczanie
Złuszczającej się skóry nic nie zakryje, możesz ją jedynie nawilżać. Wybierz jakiś lekki podkład, może CC z Burżuja, czy BB/CC z Bell i do tego korektor.
Cytat:
Napisane przez bbbeti
Dziewczyny, pomocy! Poszukuję jakiegoś podkładu, który byłby godnym zamiennikiem mojego ukochanego Vichy Aera Teint Pure Fluid, który niestety został wycofany z produkcji.
Mam ekstremalnie tłustą cerę i to był jedyny podkład, który trzymał mi się idealnie twarzy i nie zapychał. Inne podkłady nie chcą mi się trzymać na nosie i nad brwiami (nie chodzi o to, że ścierają się w ciągu dnia, tylko po prostu nie chcą tam "chwycić" kiedy je nakładam).

Obecnie używam Bourjois Flower Perfection, ale nie jest to ideał (nie wtapia się tak do końca w cerę, podkreśla pory itp). Używam też Vichy Dermablend, ale jednak jest on zdecydowanie zbyt kryjący i ciężki na co dzień.
Polecacie coś, co mogłoby się sprawdzić?


Ingrid Silk&Lift, Celia Nude, Revlon CS, Manhattan Mat..cośtam, Catrice Infinite Matte. Wystarczy przejrzeć kwc i wątek. Naprawdę jest tu masa informacji o różnych podkładach i ich właściwościach.


Cytat:
Napisane przez Sivir
Witajcie, mam nadzieję, że mi pomożecie bo ja już jestem w kropce :/

Mam cerę mocno problematyczną, trądzik i zaczerwienienia.
Używałam (a raczej wciąż używam) podkładu Revlon Colorstay 150 BUFF
(cera mieszana) I pudru z Rimmel Stay Matte (100 trans. -> przy większym wysypie nakładam puszkiem, przy mniejszym pędzlem)
Przy ostatnim zakupie revlona na allegro zauwazyłam że robi efekt maski (nakładam pędzlem hakuro) i kolor jest.. bardziej piaskowy, moja skora wpada w odcien zolci, ale jest troszeńkę bladsza i na pewno nie wpada w taki odcień.
Podobno "bardzo mocno się maluję"
Więc kieruję pytanie, czy lepiej kupić revlona 150 i 110 i je razem mieszać, czy kupić tylko odcień 110? i jaki puder do niego polecacie
Proponuję kupno odcienia 180. Co do pudru - poszperaj w kwc. Najbardziej uniwersalnym pudrem będzie transparentny, nie tylko z nazwy
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 16:35   #3297
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Który odcień Clarins Everlasting będzie podobny do MAC pro longwear NC15 i Estee Lauder DW odcień 1W1 bone ?
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 17:39   #3298
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

witam sie, chcialabym zasiegnac rady bo chcialabym wyprobowac cos nowego, oczywiscie chodzi o podklad. Obecnie uzywam EL Double Wear Dessert Beige jest on troszke za ciemny ale kwestia dobrania wlasciwego odcienia w perfumerii to nie problem. Na wiosne kupilam sobie tez EL Double Wear Light w odcieniu 2.0. I te podklady bardzo lubie, podstawowego DW wrecz uwielbiam. Ale chcialabym sprobowac cos nowego. Co byscie polecily z gornej polki w zastepstwie, co warto kupic? Chodzi mi o rownie dobre krycie, ewentualnie lekkie roswietlenie, trwalosc. Chcialabym cos podbnego, nadajacego buzi zdrowy wyglad, z dobrym kryciem, szukam czegos w zastepstwie, mam cere mieszana
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 18:02   #3299
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Od lat korzystam z kosmetyków z serii artistry. Przed zakupem można sprawdzić i dopiero decydować się na konkretny podkład.
Dla mnie ta metoda sprawdziła się super.
Ponadto trafiłam na znawcę tematu i długo nie trzeba było szukać tego właściwego.
finan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 23:00   #3300
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez poison0123 Pokaż wiadomość
witam sie, chcialabym zasiegnac rady bo chcialabym wyprobowac cos nowego, oczywiscie chodzi o podklad. Obecnie uzywam EL Double Wear Dessert Beige jest on troszke za ciemny ale kwestia dobrania wlasciwego odcienia w perfumerii to nie problem. Na wiosne kupilam sobie tez EL Double Wear Light w odcieniu 2.0. I te podklady bardzo lubie, podstawowego DW wrecz uwielbiam. Ale chcialabym sprobowac cos nowego. Co byscie polecily z gornej polki w zastepstwie, co warto kupic? Chodzi mi o rownie dobre krycie, ewentualnie lekkie roswietlenie, trwalosc. Chcialabym cos podbnego, nadajacego buzi zdrowy wyglad, z dobrym kryciem, szukam czegos w zastepstwie, mam cere mieszana
Ja bym celowała w Guerlainowskiego Perfectionistę. Po fascynacji DW ,zachwycałam się nim dobre pół roku

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Który odcień Clarins Everlasting będzie podobny do MAC pro longwear NC15 i Estee Lauder DW odcień 1W1 bone ?
Everlastingnie matypowych żółtków jak Bone ale sprawdz 104 i ew 105
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.