Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-25, 09:19   #541
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy maść Alantan się nadaje na pokwasowo. Chodzi mi nie o Alantan Plus, o którym pisałyście, tylko o maść Alantan, tą niebieską. Skład ma taki:
substancja czynna - alantolina 2,0 g
substancje pomocnicze: wazelina biała, lanolina bezwodna, olej parafinowy, hydroksybenzoesan etylu (Aseptina A), woda oczyszczona.

Wszystko mi się goi po niej rewelacyjnie... Za to Alantan Plus mnie zapycha porządnie Tylko czy ona się nadaje na całą twarz po kwasach?
Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Dobrze , że mi o niej przypomniałaś , już dawno nie używałam , jak znalazłam Alantan plus .Zawsze to jakaś odmiana Skoro tak świetnie działa na Ciebie to używaj .Alantan plus zawiera deksopantenol , a można kupić osobno i mieszać , jak ktoś lubi .Też uważam , że Alantan Plus może zapychać

Na buraka działa rewelacyjnie alantoina , gruba warstwa.Niby to wiem , ale chciałam wypróbować maść z witA. Po LHA na totalnie wyburaczoną skóre na ręke nałożyłam Alantan Plus + rękawiczki.Rano zero buraka .Natomiast na dekolt maść z witA i buraka mam po dwóch dniach jeszcze
Całkowicie zraziłam się do LHA , po swoich doświadczeniach , na szczęście nie na twarzy , noi po tym co napisałyście.Ręka łuszczy mi się malutkimi łuskami , liczyłam na więcej po takim oparzeniu LHA.
Dekolt nadal podrażniony .Peeling salicylowy nie zrobił mi rzadnej krzywdy , boli strasznie , ale krótko , i są efekty , a jeszcze nawet nie robiłam 30% wego salicyla .Zrobie we wtorek , bo nadal się łuszcze na twarzy
Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Mnie te naczynka przeraziły. Sama wiem, że jak trochę wyjdą to można robić cuda a długo się nie schowają.

Ja w zasadzie od początku nie stosuję mega tłuściochów na twarz po peelingu, bo wszystko mnie zapycha. Nakładam alantan plus krem lub krem z babydream "poprawiony" d-pantenolem, kompleksem na naczynka i olejem tamanu lub po prostu Pantenol w piance i jakoś jest.

Dzięki za opinię o alantanie,dobrze wiedzieć,że jest dobry na buraka, bo go kupiłam właśnie co do zapychania to jeszcze nie wiem, bo nie stosowałam, ale krem oliwkowy ziaji zapchał mnie po 2 użyciach, za to zwykły bambino dobrze służył, a obydwa mają parafinę w składzie. Jakby co to jeszcze można kupić alantoinę np. z ZSK , do tego pantenol, mam też kompleks na naczynka, ale zupełnie o nim zapomniałam

Co do efektów po LHA to faktycznie, spodziewałam się czegoś więcej, taki płomień na twarzy , a tak naprawdę łuszczenie po tym niewielkie, a skóra wygłada gorzej niż przed. Niższe steżenie5% niby trochę rozjaśnia, ale nie ma co porównywać do salicyla, dla mnie LHA to rozczarowanie, nie zamierzam go już stosować .

Naczynka trochę zbladły, ale jednak są, z tym,że ja zafundowałam sobie na początek wysokie stężenie, przy niższym nie powinno nic się dziać, zwłaszcza na pegu.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Witam

Przymierzam się do stosowania codziennie domowego toniku z rumianku (dokładniej: z suszonego koszyczka rumianku, żadne ekpresowe herbatki).
Znalazłam taką informację, że w skład rumianku wchodzą m.in. kwasy organiczne takie jak kwas salicylowy. Podaje link: http://parda.w.interia.pl/182.html i http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=513

Zastanawiam się, czy dzięki temu taki tonik byłby w stanie choc trochę wygładzic cerę i oczyścic pory tak, jak powinien to zrobic kwas salicylowy.

Z góry dziekuję za odpowiedzi!
Queenie nie sądzę,żeby rumianek wyczyścił Ci pory tak jak kwas salicylowy Tu potrzeba większego stężenia kwasu.
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 09:23   #542
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Witam

Przymierzam się do stosowania codziennie domowego toniku z rumianku (dokładniej: z suszonego koszyczka rumianku, żadne ekpresowe herbatki).
Znalazłam taką informację, że w skład rumianku wchodzą m.in. kwasy organiczne takie jak kwas salicylowy. Podaje link: http://parda.w.interia.pl/182.html i http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=513

Zastanawiam się, czy dzięki temu taki tonik byłby w stanie choc trochę wygładzic cerę i oczyścic pory tak, jak powinien to zrobic kwas salicylowy.

Z góry dziekuję za odpowiedzi!
W linku nie ma nic na temat stężenia, ale biorąc pod uwagę, że jest to produkt używany też w celach spożywczych podejrzewam, że jest ono bardzo małe i nie ma co porównywać nawet do kilkuprocentowego toniku.
Aczkolwiek rumianek ma bardzo pozytywne działanie na skórę więc sam pomysł dobry.
Jak jednak liczysz na porządne oczyszczenie kupuj kwas i działaj.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 09:27   #543
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja już w przyszłym tygodniu zaczynam LHA i BHA Kwasy już mam, ale niestety w proszku i coś czuje , że będe miał problem żeby dokładnie odmierzyć Peg od Ani jest w drodze Już 3 tydzień Lysanel stosuję i mam wrażenie , że działanie jego się skończyło.Na początku po nałożeniu skóra pielkła szczypała, a teraz prawie nic...
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 09:55   #544
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

zorza83, alkaxy - dzięki za błyskawiczne odpowiedzi

Póki co będę przemywac twarz rumiankiem, na pewno pomyslę nad prawdziwym salicylem.
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 10:00   #545
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
Ja już w przyszłym tygodniu zaczynam LHA i BHA Kwasy już mam, ale niestety w proszku i coś czuje , że będe miał problem żeby dokładnie odmierzyć Peg od Ani jest w drodze Już 3 tydzień Lysanel stosuję i mam wrażenie , że działanie jego się skończyło.Na początku po nałożeniu skóra pielkła szczypała, a teraz prawie nic...
Jak nie masz wagi, kup strzykawkę z podziałką co 0,1 lub 0,2 ml i będzie ok.

Co do Lysanelu do skóra pewnie już się przyzwyczaiła i czas przejść na coś mocniejszego
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 10:36   #546
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

i no masz racje ) , ale trzeba przyznać temu kremowi , że działa co prawda do czasu, ale działa Ja już nie mogę się doczekać pierwszego peelingu Wage mam ale za słaba, a strzykawka w aptece będzie
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 11:03   #547
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja już podgojony, wczoraj czerwona glinka, dziś salipeg 20%
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-25, 14:44   #548
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Kocham coraz bardziej kwas mlekowy .Używałam go do tej pory w toniku mleczno-różanym z BU i byłam zachwycona .Cera jasna , pory minimalne , zero podrażnienia , buraka , łuszczenie minimalne , przebarwienia jaśniały , nawilżał .Nie musiałam lanoliny nakładać i ładnie wyglądałam . To jest mój kwas , mam cere mieszaną i suchą .Wczoraj wyczytałam , że kwas mlekowy hamuje działanie enzymu tyrosinase , dzięki temu przebarwienia jaśnieją , działa na podobnej zasadzie jak witC .Salicyl tego nie potrafi , ale zato jest świetny na złuszczanie i tłustą skóre .Na pewno wróce do salicyla na jesień .Złuszczanie jest takie ekscytujące po prostu
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 14:58   #549
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Kocham coraz bardziej kwas mlekowy .Używałam go do tej pory w toniku mleczno-różanym z BU i byłam zachwycona .Cera jasna , pory minimalne , zero podrażnienia , buraka , łuszczenie minimalne , przebarwienia jaśniały , nawilżał .Nie musiałam lanoliny nakładać i ładnie wyglądałam . To jest mój kwas , mam cere mieszaną i suchą .Wczoraj wyczytałam , że kwas mlekowy hamuje działanie enzymu tyrosinase , dzięki temu przebarwienia jaśnieją , działa na podobnej zasadzie jak witC .Salicyl tego nie potrafi , ale zato jest świetny na złuszczanie i tłustą skóre .Na pewno wróce do salicyla na jesień .Złuszczanie jest takie ekscytujące po prostu
A żadnych nowych naczynek nie zaobserwowałaś?
Nie mam jakoś strasznie naczynkowej skóry (jeden pajączek na nosie i dwie bardzo widoczne żyłki), a mimo to jakoś boję się używać kwasów AHA - myślałem nad mlekowym i migdałowym.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 15:07   #550
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
A żadnych nowych naczynek nie zaobserwowałaś?
Nie mam jakoś strasznie naczynkowej skóry (jeden pajączek na nosie i dwie bardzo widoczne żyłki), a mimo to jakoś boję się używać kwasów AHA - myślałem nad mlekowym i migdałowym.
Jak się boisz omijaj poprostu sfery gdzie masz tendencję do naczynek. Ja wiem, że nie mogę stosować wokół nosa, tego się trzymam i jest dobrze.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 15:07   #551
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
A żadnych nowych naczynek nie zaobserwowałaś?
Nie mam jakoś strasznie naczynkowej skóry (jeden pajączek na nosie i dwie bardzo widoczne żyłki), a mimo to jakoś boję się używać kwasów AHA - myślałem nad mlekowym i migdałowym.
Po mlekowym nie mam naczynek . Natomiast , bo dużym obdzieraniu się ze skóry , najpierw cosmelan , miesiąc przerwy , potem salicyl na spirytusie -wychodzą mi naczynka .Nie wiem czy to jest podrażnienie , czy już bardzo cienka skóra . Bez kwasów po miesiącu naczynka znikają , tak jakby mi się skóra pogrubiała .Dlatego teraz odstawiam mocny peeling
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-25, 15:12   #552
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Po mlekowym nie mam naczynek . Natomiast , bo dużym obdzieraniu się ze skóry , najpierw cosmelan , miesiąc przerwy , potem salicyl na spirytusie -wychodzą mi naczynka .Nie wiem czy to jest podrażnienie , czy już bardzo cienka skóra . Bez kwasów po miesiącu naczynka znikają , tak jakby mi się skóra pogrubiała .Dlatego teraz odstawiam mocny peeling
Dobrze wiedzieć

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Jak się boisz omijaj poprostu sfery gdzie masz tendencję do naczynek. Ja wiem, że nie mogę stosować wokół nosa, tego się trzymam i jest dobrze.
Właśnie zamierzam teraz tak zrobić, zrobię sobie taki mały tonik z kw. mlekowym - zobaczę jak działa.

Póki co dziś pora na salicyla
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 15:20   #553
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Kocham coraz bardziej kwas mlekowy .Używałam go do tej pory w toniku mleczno-różanym z BU i byłam zachwycona .Cera jasna , pory minimalne , zero podrażnienia , buraka , łuszczenie minimalne , przebarwienia jaśniały , nawilżał .Nie musiałam lanoliny nakładać i ładnie wyglądałam . To jest mój kwas , mam cere mieszaną i suchą .Wczoraj wyczytałam , że kwas mlekowy hamuje działanie enzymu tyrosinase , dzięki temu przebarwienia jaśnieją , działa na podobnej zasadzie jak witC .Salicyl tego nie potrafi , ale zato jest świetny na złuszczanie i tłustą skóre .Na pewno wróce do salicyla na jesień .Złuszczanie jest takie ekscytujące po prostu
Jaki jest skład tego toniku? Jakie stężenie kwasu? Mam kwas mlekowy ale jakoś boję się go używać do twarzy. Chętnie wypróbuję tonik bo jeśli chodzi i peeling to zostaję przy LHA
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 15:28   #554
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Jaki jest skład tego toniku? Jakie stężenie kwasu? Mam kwas mlekowy ale jakoś boję się go używać do twarzy. Chętnie wypróbuję tonik bo jeśli chodzi i peeling to zostaję przy LHA
Kwas mlekowy 8% , reszta składników to musisz na BU podpatrzyć , niestety BU nie podaje dokładnych proporcji innych składników .
Mam w planach kupić tonik na BU , i sama odmierzyć w ml ile jest czego w tych pojemniczkach , przed zmieszaniem . Dla mnie ten tonik był bardzo nawilżający , już nie używałam kremu na noc
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 15:22   #555
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziekuję Natalio. Podpatrzę co za składniki mieszają, że takie cudo wychodzi. Muszę sobie koniecznie dokupić jakieś emulgatory bo ostatnio ukręciłam tonik salicylowy na hydrolacie i mi farfocle wyszły A toniki kwasowe lepsze cuda mogą zdziałać niż niektóre peelingi.

Zapomniałam donieść, że po moim ostatnim peelingu salicylowym delikatnie się łuszczę. I mimo, że spirytus piecze, szczypie i podrażnia oczy to wolę go od PEGu. Salipeg jest dobry dla tych, którzy chcą się pozbyć zaskórników lub zwęzić pory. Mi zależy na łuszczeniu twarzy więc wolę mocniejszy kaliber
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 16:20   #556
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny przeczytałam dwa ostatnie posty i poleciałam kupić tonik mleczno-różany. Od dawna nad nim myślałam, ale dopiero teraz się zdecydowałam. Zostałam po prostu, bez większego wysiłku przekonana
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 21:29   #557
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Właśnie siedzę z SALIPEGIEM. Standardowo 30 %.

I co? Szczypie Nie wiem o co chodzi... Ale ogólnie ostatnio coraz gorzej z moją facjatą i taka jakaś podrażniona jest.

A rossmannowski krem z cynkiem to zło Koncertowo mnie zapchał
Za to ten bez cynku (z nagietkiem) - wielbię

Lubicie/robicie maseczki spirulinowe? Jak miałam spirulinę z mazideł to po zmyciu byłam cała czerwona. Taka reakcja alergiczna chyba

A po spirulinie z ZSK jest super Czy to możliwe, że czymś się różnią?


Matko, jakie to zmywanie nieprzyjemne jest :/
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty

Edytowane przez Annaluka
Czas edycji: 2009-04-26 o 21:34
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 21:56   #558
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Właśnie siedzę z SALIPEGIEM. Standardowo 30 %.

I co? Szczypie Nie wiem o co chodzi...

Lubicie/robicie maseczki spirulinowe?

Matko, jakie to zmywanie nieprzyjemne jest :/
Skąd masz kwas salicylowy?
Spiruliny nie cierpimy , miałam z BU nie podrażniała , ogólnie nie mam z tym problemów .Zmywanie glonów - koszmar , nie idzie tego zmyć
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 15:44   #559
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość

Buzi musze dać odpocząć po poniedziałkowym lha, troche mnie ona martwi bo po kazdym kwasie robi sie coraz ciemniejsza (oczywiscie to mimalne zmiany) i wydobywa piegi, nie wiem jakim cudem
Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Tez to zauważyłaś?? Mi tez to przeszkadza, po salicylu tego nie miałam , dopiero po LHA, i raz jak się przypiekłam mlekowym wymieszanym z salicylem, to chyba jak zaczerwienienie jest większe, jak się za mocno przypiecze kwasem,później ono schodzi, ale cera ma taki ciemniejszy odcień, taki trochę "samoopalaczowy"- tak u mnie to wygląda.
Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Zorzo ewidentnie ciemnieje w oczach człowiek tu sie naciera filtrami by bladością sie szczycicić a tu taki numer, oczywiście te ciemnienie jest bardzo subtelne i niewtajemniczeni mowią że nic nie zauważają ale ja widzę zmiany, i mam wrażenie że troche piegi przyciemniały, ale to moze od ścienienia naskórka plamki melatoniny sa bardziej widoczne?
Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Może to ten "przypalony" naskórek który jeszcze nie zdążył się złuszczyć tworzy taki kolor?


Dziewczyny mam to samo . Po 25% salicylu , trzy warstwy byłam b. mocno opalona , ale niespalona . Skóra zaczeła schodzić grubymi płatami i była jasna , ładna .Cały czas siedziałam w domu z Alantanem na twarzy , więc byłam żółta od maści .Po ośmiu dniach już bez Alantanu zobaczyłam , że jestem po prostu opalona delikatnie , ale nie biała , tak jak przed peelingiem .
Tak jak pisze Patryka , mam nadzieje , że to jest jeszcze "przypalony" naskórek . Jak nakładam olejek , to nadal czuje , jak mi taki "pył" schodzi z twarzy .Na szczęście przebarwienia nie ściemniały , są prawie nie widoczne .

Uważam , że przesadziłyśmy z intensywnością , mocą , za krótkie odstępy między peelingami . Nieważne czy LHA , czy salicyl , ten sam efekt mam , jestem opalona . Ale wyglądam ładnie , więc niczego nie żałuje . Na przyszłość będe ostrożniejsza

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-04-27 o 15:47
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 16:04   #560
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Skąd masz kwas salicylowy?
Spiruliny nie cierpimy , miałam z BU nie podrażniała , ogólnie nie mam z tym problemów .Zmywanie glonów - koszmar , nie idzie tego zmyć
Kwas mam z ZSK. Ściskam w strzykawce

A mi spirulina się spodobała Robię ją w kąpieli, więc ze zmyciem nie ma problemu. Chyba kupię większe ilości. A maseczki z zielonej glinki sobie robicie?
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 16:13   #561
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Offtopując, ostatnio kupiłem wszystkie kolory glinek (biała, czerwona, różowa, zielona, żółta - takie znam )... Jak na razie testuję czerwoną - jest po prostu świetna... ale jak się nie domyję to chodzę z śladami jakbym zostawił tam dużą porcję samoopalacza
W następnej kolejności zamierzam testować białą i różową.
Zieloną znam od dawna - nic tak nie łagodzi wyprysków.


Jeśli chodzi o peeling... na razie stopuję
Muszę mocno się podgoić... choć już nie jest źle - jak na razie to same przebarwienia i pozostałości - zastanawiam się nad AcneDermem.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-04-27 o 16:16
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 17:05   #562
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o peeling... na razie stopuję
Muszę mocno się podgoić... choć już nie jest źle - jak na razie to same przebarwienia i pozostałości - zastanawiam się nad AcneDermem.
Acne Derm jest bardzo słaby i delikatny w porównaniu do salicyla. Stosowałam go przez kilka miesięcy i prawdę mówiąc tonik z BU AHA/BHA zrobił ze mną więcej przez kilka tygodni, niż AD przez kilka miesięcy. Oczywiście na początek wydawał mi się całkiem fajnym kwasem, ale po poznaniu innych dochodzę do wniosku, że szkoda zachodu...

Dzisiaj przyszedł do mnie PEG od Ani - dzięki wielkie
Listonosz przed oddaniem paczki potrząsnął i powiedział, że płynów nie można pocztą polską (oczywiście to tak informacyjnie tylko mi powiedział ) - miałyście kiedykolwiek problemy z wysyłaniem płynów?
Jeszcze tylko czekam na paczuszkę z ZSK, i dołączam do grona salipegujących
__________________


Patryka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 17:12   #563
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Acne Derm jest bardzo słaby i delikatny w porównaniu do salicyla. Stosowałam go przez kilka miesięcy i prawdę mówiąc tonik z BU AHA/BHA zrobił ze mną więcej przez kilka tygodni, niż AD przez kilka miesięcy. Oczywiście na początek wydawał mi się całkiem fajnym kwasem, ale po poznaniu innych dochodzę do wniosku, że szkoda zachodu...

Dzisiaj przyszedł do mnie PEG od Ani - dzięki wielkie
Listonosz przed oddaniem paczki potrząsnął i powiedział, że płynów nie można pocztą polską (oczywiście to tak informacyjnie tylko mi powiedział ) - miałyście kiedykolwiek problemy z wysyłaniem płynów?
Jeszcze tylko czekam na paczuszkę z ZSK, i dołączam do grona salipegujących
No szczerze mówiąc to nadal się waham - może po prostu zrobię mocniejszy tonik z kwasem? Sam już nie wiem

Co do płynów - mój listonosz kiedyś z ogromnym zdziwieniem stwierdził "i to się nie wylało?"
Problemów nie było żadnych.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:03   #564
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Offtopując, ostatnio kupiłem wszystkie kolory glinek (biała, czerwona, różowa, zielona, żółta - takie znam )... Jak na razie testuję czerwoną - jest po prostu świetna... ale jak się nie domyję to chodzę z śladami jakbym zostawił tam dużą porcję samoopalacza
Przy cerze naczynkowej trzeba cały czas zwilżać maseczkę z glinki czerwonej inaczej może bardzo podrażnić naczynka i powodować rumień. Wiem z własnego doświadczenia

Zrobiłam sobie 25% salipeg na same przebarwienia. Nie było efektów ubocznych, a mija już 3 dzień. Na razie nie widzę jednak rozjaśnienia przebarwień W przerwach będę sie dokwaszać Acnederm
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:05   #565
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Przy cerze naczynkowej trzeba cały czas zwilżać maseczkę z glinki czerwonej inaczej może bardzo podrażnić naczynka i powodować rumień. Wiem z własnego doświadczenia
Oo.. też takie coś zauważyłem po pierwszej maseczce.
Teraz już psikam co chwilkę wodą termalną
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:08   #566
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja testowałam póki co zieloną glinkę i jestem z niej zadowolona. Fajnie oczyszcza i ściąga pory także dla mojej cery w sam raz. Ale ostatnio ją zdradziłam na rzecz salipegu, który stosuję jak maseczkę a nie jako obdzieracz skóry. Ale w środę czas na LHA
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:44   #567
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja dzisiaj jestem po 30% salipegu. Planuję jeszcze zrobić salicyl na spirytusie, i przerzucam się na migdała - pewnie tylko tonik.

Niedość że chętnie się w wakacje poopalam, to niewiadomo czy gdzieś przypadkiem nie wyjadę. Szkoda by było zrezygnować z wyjazdu w ciepłe kraje mając świadomość, że skóra jest za cienka na takie upały.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:54   #568
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam to samo . Po 25% salicylu , trzy warstwy byłam b. mocno opalona , ale niespalona . Skóra zaczeła schodzić grubymi płatami i była jasna , ładna .Cały czas siedziałam w domu z Alantanem na twarzy , więc byłam żółta od maści .Po ośmiu dniach już bez Alantanu zobaczyłam , że jestem po prostu opalona delikatnie , ale nie biała , tak jak przed peelingiem .
Tak jak pisze Patryka , mam nadzieje , że to jest jeszcze "przypalony" naskórek . Jak nakładam olejek , to nadal czuje , jak mi taki "pył" schodzi z twarzy .Na szczęście przebarwienia nie ściemniały , są prawie nie widoczne .

Uważam , że przesadziłyśmy z intensywnością , mocą , za krótkie odstępy między peelingami . Nieważne czy LHA , czy salicyl , ten sam efekt mam , jestem opalona . Ale wyglądam ładnie , więc niczego nie żałuje . Na przyszłość będe ostrożniejsza
Mi na szczęście skóra jaśnieje . No właśnie nie ma znaczenia czym się "przypala". Ja po salicylu tego nie miałam, bo po nim nigdy nie było u mnie buraka,dużego podrażnienia, najwyżej lekkie zaczerwienienie .
__________________


Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2009-04-27 o 20:56
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:26   #569
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mogę poprosic o ten tonik salicylowy z pierwszego postu - a dokładnie o proporcje podane w ml?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:58   #570
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Offtopując, ostatnio kupiłem wszystkie kolory glinek (biała, czerwona, różowa, zielona, żółta - takie znam )... Jak na razie testuję czerwoną - jest po prostu świetna... ale jak się nie domyję to chodzę z śladami jakbym zostawił tam dużą porcję samoopalacza
W następnej kolejności zamierzam testować białą i różową.
Zieloną znam od dawna - nic tak nie łagodzi wyprysków.


Jeśli chodzi o peeling... na razie stopuję
Muszę mocno się podgoić... choć już nie jest źle - jak na razie to same przebarwienia i pozostałości - zastanawiam się nad AcneDermem.
Gdzie kupiłeś? W aptece? Mi się marzy jakaś większa ilość takiej glinki

Kupiłam tą sławną: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...i-w-tubce.html
Ale wg. mnie jest mocno średnia :/ Może przez to, że kupiłam już w paście, a nie w proszku?

Za to ta jest BOSKA https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...ambryjska.html
Tylko nie zadowala mnie jej mała ilość

AcneDerm jest fajny Ja już od jakiś 3 lat się z nim nie rozstaję



Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko czekam na paczuszkę z ZSK, i dołączam do grona salipegujących
Fajnie W kupie siła

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość

Zrobiłam sobie 25% salipeg na same przebarwienia. Nie było efektów ubocznych, a mija już 3 dzień. Na razie nie widzę jednak rozjaśnienia przebarwień W przerwach będę sie dokwaszać Acnederm
Ja tam samo się dosmarowuje. I dzisiaj mam łuszczenie

Generalnie u mnie dzień po salipegu cera jest okropna. Potem jak się dosmaruje innym kwasem i zacznie się złuszczanie to jest już fajnie
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.