sprawy papierkowe- pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-23, 17:13   #1
czoko1989
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: sierakowice- pomorskie
Wiadomości: 223

sprawy papierkowe- pomocy


Witam.

prosze o pomoc...
wlasnie dostalam warunki zabudowy, z tego co sama umiem ocenic pasuje on do proektu ktory sobie wybralam, o ten

http://www.extradom.pl/projekt-domu-aridela-i-wrp1263

oprocz malych poprawek, jakimi jest powiekszenie laienki zmniejszenie korytarza nie mamy wiekszych zmian.

i teraz co mam zrobic? kupic projekt czy wybrac sie do architekta? tylko w jakim celu skoro chce gotowy projekt?


kolejny:
w pryszlum tyg ide zlozyc papiery o postawienie skrynki z pradem, i jest tam pole do wypelnienia jaka ma byc moc przylacza, najmniejsza to 7 kW, 1200zl potem 11kw 2000tys i nieiwem co mam wpisac.
od czego to zalezy?

no i co dalej? isc do wodociagow i lozyc o prylacenie wody ?
dodam ze media mam na granicy dzialki

bardzo prosze o pomoc

Edytowane przez czoko1989
Czas edycji: 2012-03-23 o 17:20
czoko1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:02   #2
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

w jednej sprawie rada. jesli staracie sie o kredyt na budowe konkretnego domu, projekt musi byc zgodny z faktycznym stanem budowy . nie moze byc zmian bo inaczej mozecie nie dostac kolejnej transzy kredytu. czasem banki wymagaja scislego przestrzegania planow.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:10   #3
czoko1989
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: sierakowice- pomorskie
Wiadomości: 223
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

dzieki za rade ale wogole mnie to nie dotyczy.
nie biore zadnego kredytu.
czoko1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 09:11   #4
czoko1989
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: sierakowice- pomorskie
Wiadomości: 223
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

nikt mi nie umie pomoc?
czoko1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 09:56   #5
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

Cytat:
Napisane przez czoko1989 Pokaż wiadomość
nikt mi nie umie pomoc?
najprościej będzie te wszystkie papierki i pozwolenia zlecić firmie,która się tym zajmuje

ja swoją budowe zleciłam pracowni architektonicznej- w mojej gminie są takie 2 albo 3 firmy, zanosisz im projekt a całą resztą zajmują się oni- ja czekam tylko na pozwolenie i nic więcej mnie nie interesuje
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 19:38   #6
czoko1989
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: sierakowice- pomorskie
Wiadomości: 223
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

a mogę wiedziec ile zaplaciłaś?
czoko1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:40   #7
liniaspecjalna
Raczkowanie
 
Avatar liniaspecjalna
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 132
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

Cytat:
Napisane przez czoko1989 Pokaż wiadomość
Witam.

prosze o pomoc...
wlasnie dostalam warunki zabudowy, z tego co sama umiem ocenic pasuje on do proektu ktory sobie wybralam, o ten

http://www.extradom.pl/projekt-domu-aridela-i-wrp1263

oprocz malych poprawek, jakimi jest powiekszenie laienki zmniejszenie korytarza nie mamy wiekszych zmian.

i teraz co mam zrobic? kupic projekt czy wybrac sie do architekta? tylko w jakim celu skoro chce gotowy projekt?


kolejny:
w pryszlum tyg ide zlozyc papiery o postawienie skrynki z pradem, i jest tam pole do wypelnienia jaka ma byc moc przylacza, najmniejsza to 7 kW, 1200zl potem 11kw 2000tys i nieiwem co mam wpisac.
od czego to zalezy?

no i co dalej? isc do wodociagow i lozyc o prylacenie wody ?
dodam ze media mam na granicy dzialki

bardzo prosze o pomoc
1/. W warunkach zabudowy które dostałaś ważne pod względem doboru odpowiedniego projektu są przede wszystkim kąt nachylenia dachu a także pow. zabudowy.

Powiększenie łazienki czy korytarza będzie się tyczyło "przesunięcia" ścianek działowych i nie będzie zmieniało konstrukcji budynku i nie jest z tego punktu widzenia istotne.

Do pozwolenia na budowę będziesz składać obok samego projektu budynku (gotowego) tzw. projekt zagospodarowania terenu (działki) czyli mapę sytuacyjną -wysokościową w skali 1:500 na której będzie zlokalizowany twój domek i jego położenie względem stron świata, drogi, granic działek itd.... Projekt taki sporządza osoba posiadająca do tego uprawnienia (architekt). Więc to Cię nie ominie.

Nie wiem jaką masz działką ale nie każdy dom jest na każdą działkę - tyczy się to przede wszystkim działek wąskich, przy których będzie problem z zachowaniem odpowiednich odległości (rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - poczytaj).

Możesz oczywiście zlecić firmie wszystkie papierki, ale jeżeli masz odrobinę czasu to sama to zrób, składanie wniosków nic Cię nie kosztuje. Poczytaj na forach budowlanych trochę. Możesz zaoszczędzić naprawdę sporo kasy. Ceny za załatwianie papierków są różne w zależności od miasta. Znajomy architekt bierze od jednego złożonego wniosku i uzyskanej decyzji ponad 250zł.

2/. z prądem ci nie pomogę

3/. nie bardzo wiem o co chodzi z tym przyłączeniem wody? tzn. jeżeli masz wydane warunki zabudowy to prawdopodobnie powinnaś mieć już warunki przyłącza: energetyki, wodociągów, ew. gazu; kanalizacji itd..
Chyba ze twój urząd wydał je bez tego

Do pozwolenia na budowę potrzebne są również projekty branżowe a więc projekt przyłącza kanalizacyjnego, energetycznego itd.
A więc jeżeli nie masz warunków przyłączy to najpierw należy je uzyskać składając wniosek do danego zakładu, a następnie na ich podstawie opracować projekty branżowe. Wyjątkiem jest zazwyczaj przyłącz sieci gazowej, która idzie osobnym trybem pozwolenia na budowę.

Projekty branżowe wraz z projektem budowlanym domku będą załącznikami do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.

I na koniec nie zapomnij o dostępie do drogi publicznej.
liniaspecjalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 07:38   #8
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

Cytat:
Napisane przez czoko1989 Pokaż wiadomość
a mogę wiedziec ile zaplaciłaś?
To kosztuje coś ok 1,5-2 tys, ja na razie wpłaciłam tylko zaliczkę powiem Ci dokładnie jak odbiorę papier

Ale naprawdę oprócz projektu nie interesuje Cię już kompletnie nic. Uwierz mi,że załatwianie na własną rękę jest bardzo czasochłonne- ja wyciągając jakieś dziwne papierki z gminy na potrzeby notariusza straciłam dwa dni- a naprawdę w tym czasie wolę zarabiać pieniądze niż tracić czas

Edytowane przez marsi11
Czas edycji: 2012-03-27 o 07:40
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 07:57   #9
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

ja zapłaciłam 3,5 tys, a od momentu kiedy wręczyłam projekt architektowi do otrzymania pozwolenia na budowę minęło... 8 miesięcy!!! ale to może ten mój był tak wyjątkowo powolny.
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 09:57   #10
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
ja zapłaciłam 3,5 tys, a od momentu kiedy wręczyłam projekt architektowi do otrzymania pozwolenia na budowę minęło... 8 miesięcy!!! ale to może ten mój był tak wyjątkowo powolny.
hehe to witaj w klubie, ja też złożyłam we wrześniu 2011,nie jesteś przypadkiem z dolnośląskiego???:brzydal :
tyle,że moj to nie tyle wolny co raczej krętacz- za dużo spraw na głowie i nie ogarnia
miałam trafić na inną osobę z tego biura,tylko,że wtedy babeczka miała urlop i pech chciał,że na tego dziada trafiłam
ile mnie to nerwów kosztowało nie wspomne- moj TZ dał mu ostateczny termin do końca tego tygodnia- nie wiem czy wiesz ale startostwo na wydanie pozwolenia ma 65 dni, więc wcale to nie musi trwać 8 miesięcy
no ale cóż teraz to mądra jestem, jakbym wcześniej wiedziała to bardziej bym pilnowała tematu
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 14:50   #11
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
hehe to witaj w klubie, ja też złożyłam we wrześniu 2011,nie jesteś przypadkiem z dolnośląskiego???:brzydal :
tyle,że moj to nie tyle wolny co raczej krętacz- za dużo spraw na głowie i nie ogarnia
lubelskie - drugi koniec kraju, ale widzę, że technika gry na zwłokę podobna
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 10:15   #12
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

no niestety
przycisnęłam mocno gościa, telefonuję do niego codziennie, pewnie mają mnie już dość
oświadczyłam,że jak nie będzie pozowolenia w tym tyg to biorę walizki i idę do niego mieszkać, hmmm jakiś postęp widać

wskazał nam geodete aby juz szykować działkę pod fundamenty, papier ponoć ma być najpóźniej do poniedziałku
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 10:37   #13
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
no niestety
przycisnęłam mocno gościa, telefonuję do niego codziennie, pewnie mają mnie już dość
oświadczyłam,że jak nie będzie pozowolenia w tym tyg to biorę walizki i idę do niego mieszkać, hmmm jakiś postęp widać

wskazał nam geodete aby juz szykować działkę pod fundamenty, papier ponoć ma być najpóźniej do poniedziałku

uuuuu to jeszcze chwilkę poczekasz, bo pozwolenie na budowę mocy prawnej nabiera bodajże po 14 dniach
w tym czasie właściciele sąsiednich działek dostają listami poleconymi zawiadomienie o wydaniu pozwolenia i chyba mogą jeszcze zgłaszać jakieś swoje ,,ale"
a ile kosztuje u was wytyczenie budynku przez geodetę? ja chyba z 6 stówek płaciłam w zeszłym roku.
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:40   #14
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
uuuuu to jeszcze chwilkę poczekasz, bo pozwolenie na budowę mocy prawnej nabiera bodajże po 14 dniach
w tym czasie właściciele sąsiednich działek dostają listami poleconymi zawiadomienie o wydaniu pozwolenia i chyba mogą jeszcze zgłaszać jakieś swoje ,,ale"
a ile kosztuje u was wytyczenie budynku przez geodetę? ja chyba z 6 stówek płaciłam w zeszłym roku.
na szczęście pozowolenia od sąsiadów zbieraliśmy osobiście- tak się dogadaliśmy ze starostwem
ech.... masakra z tą budową, czasem aż się odechciewa
a co do geodety to nie mam pojęcie... będę wiedzieć w piątek bo TZ zapomniał zapytać
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 11:03   #15
Po la
Raczkowanie
 
Avatar Po la
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 362
Dot.: sprawy papierkowe- pomocy

Cytat:
Napisane przez czoko1989 Pokaż wiadomość
nikt mi nie umie pomoc?
Jeżeli masz upatrzony projekt gotowy, który spełnia Wasze oczekiwania i nie zamierzacie robić w nim dużych zmian to lepiej opłaca Wam się kupić projekt gotowy niż zlecać architektowi wykonanie projektu domu od A do Z, skróci to też czas.

Architekta jednak potrzebujecie i tak - przedewszystkim do wykonania Projektu zagospodarowania terenu (dla domku to koszt około 1000 - 1500zł), oraz uprawniony architekt musi dokonać adaptacji projektu gotowego do warunków lokalnych (koszt około 1000zł), adoptacji muszą dokonać również branżyści (konstruktor, projektant wod. kan i projektant elektr. - projektanci ci dwaj ostatnio mogą również wykonać Ci projekty przyłączy/instalacji jakie będą potzrebne).

Doradzam Ci również zanim zakupisz projekt gotowy skonsultować z architektem (najlepiej tym, który będzie robił Ci proj. zagospodarowania) czy aby na pewno wybrany przez Was projekt jest zgodny z zapisami w Decyzji o warunkach zabudowy - tak aby potem nie było zdziwienia, że jednak trzeba ten gotowy projekt przerabiać co spowodowałoby dodatkowe koszty.

Najlepiejk jak wybierzesz sobie architekta i on Ci poprowadzi cały ten temat skompletuje dokumentację do złożenia wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę - bo wbrew pozorom gotowy projekt jaki zakupicie to dopiero część tego wszystkiego co trzeba złożyć w urzędzie.

Czy macie już mapę do celów projektowych?, jeśli nie to możecie zlecić geodecie wykonanie takiej mapy - jest to konieczne , z tym że co do zakresu tej mapy też najlepiej skonsultować z architektem, tak aby zakres objął wszystkie miejsca włączeń infrastruktury.

Potem jak już powstanie koncepcja zagosp. terenu - tzn. będziesz wiedzieć w którym dokładnie miejscu będzie stał dom, jaki będzie jego obrys to należy zlecić geologowi wykonanie badań geologicznych, pod domek wystarczą ze 3 odwierty - koszt około 600-800zł.
Na podstawie tych badań konstruktor będzie wiedział jakie grunty są pod waszym planowanym domkiem i będzie mógł dokonac zmian o ile będą konieczne np. szer. ław czy innych elementów fundamentów tak aby były one dostosowane do warunków waszej działki.

Jak masz więcej pytań to pisz.
Po la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.