skóra pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-27, 13:30   #1
iweta0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 3

skóra pod oczami


jestem po 30 i mam już pierwsze mocne zmarszczki pod oczami ,chciałabym je trochę 'zredukować'tylko nie wiem dokładnie jak i czym.
iweta0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 17:50   #2
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: skóra pod oczami

Hej, do tej pory niczego nie stosowałaś?
Kremy pod oczy mają to do siebie, że poprzez nawilżenie i natłuszczenie odsuwają w czasie pojawienie się zmarszczek. Natomiast usunięcie już powstałych poprzez kremy jest niemożliwe, ale na pewno można je trochę spłycić.
Dobre recenzje na kwc ma Concentrated Anti Wrinkle Eye Cream Shiseido i płatki kolagenowe prestigio.
Z tańszych mogę polecić maść z witaminą a i masło shea ale cudów bym się nie spodziewała.
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 14:47   #3
kasia686
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: skóra pod oczami

HELP!

Witam! Mam problem, a przynajmniej tak mi się wydaje Mam 22 lata i w wakacje zaczęłam używać kremu pod oczy. Wcześniej nie stosowałam żadnego, jedynie z filtrem 50+ na dzień (zawsze od kilku lat, bez względu na porę roku). Zaczęłam od kremu Oftalin Iwostin (łagodzący lipo protektor). Następnie kupiłam łagodzący Avene. Nie wiem, co mnie podkusiło by kupić krem firmy Dermedic Hydrain3 Hialuro (chciałam krem z kwasem hialuronowym). Moim celem było działanie nawilżające i opóźniające proces powstawania zmarszczek... Choć skórę mam w bardzo dobrym stanie ( pod oczami też - nawet bardzo) jednak uparłam się na nawilżanie i kwas hialuronowy. Krem Dermedic stosowałam ok. 2, może trzech tygodni. To był błąd! Skóra po nim stała się dziwnie napięta, wręcz spięta, straciła lekkość, delikatność, miękkość i zauważyłam na niej pionowe zmarszczki! Skórę tam mam bardzoe cieńką, wręcz prześwitującą.... Byla delikatna, jak gdy miałam 16 lat. Teraz już nie jest! Po kremach... Nie wiem, czy stosowałam zbyt dużo kremu, czy mnie uczulił. W każdym razie jest pachnący... Kupiłam więc La Roche Posay Hydraphase (lekki żel z kwasem hialuronowym). Po tygodniu odstawiłam bo chcę by skóra doszła do siebie. Smaruję teraz Flos Lek z babką lancetowatą...

Powiedzcie, czy jeśli po kremie Dermedic moja skóra faktycznie zmieniła struturę, a kiedy się uśmiecham mam większe zmarszczki mimiczne to jest to spowodowane np. reakcją alergiczną, chwilowym przesuszeniem skóry wierzchniej, czy nieodwracalną zmianą? Z góry dziękuję za odpowiedź!
kasia686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 17:08   #4
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: skóra pod oczami

Hej.
Jeżeli te zmiany są spowodowane kremem, to na pewno nie są to trwałe zmiany. Krem działa powierzchniowo, a zmarszczki tworzą się głębiej. Tak więc bez obaw. Odstaw ten krem i inne mu podobne. Widocznie coś zaszkodziło Twojej skórze. Co? Niewiadomo. U mnie bywało podobnie... Czasami nałożyłam jakiś krem pod oczy na noc a rano budziłam się z podkrążonymi oczami, co wcześniej się nie zdarzało.
Wg mnie to napięcie i inne zmiany które zauważyłaś znikną za jakiś czas. Przerzuć się na delikatniutni, lekki krem bez substancji aktywnych takich jak koenzym q10, kwas hialuronowy, kolagen itp i zobacz co się będzie działo za 2 tygodnie.
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 21:14   #5
kasia686
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: skóra pod oczami

Dziękuję za odpowiedź! Uspokoiłaś mnie... Flos Lek z babką lancetowatą może być? Co do skóry to te zmarszczki są pionowe teoretycznie niewidoczne, jednak ja je widzę..


Jeszcze mam jedno pytanie. Przypomniało mi się, że używałam Zinerutu przez ok. tydzień - właśnie na dniach, oczywiście nawilżałam twarz (avene hydrance optymale richie - czyli tylko powierzchniowo) tym samym trochę przesuszyłam twarz (nie jest widocznie sucha ale trochę czuję, że wyschła). Czy skóra oczu mogła "pociągnąć" do góry specyfik i też się wysuszyć.. Czy wiecie coś (praktycznie bo w teorii dużo słyszałam) odnośnie Zinerutu, czy trwale wysusza, kiedy w trakcie kuracji nie zapewnimy odpowiedniego nawilżenia...? I proszę poradźcie mi coś dobrego i w miarę w rozsądnej cenie odnośnie MASŁA SHEA (twarz, okolice oczu) - najlepiej coś naturalnego.


Z góry dziękuję i gorąco przestrzegam przed Dermedic Hydrain Hialuro3!!! )

Edytowane przez kasia686
Czas edycji: 2014-04-02 o 21:15
kasia686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-02 22:14:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.