Modelki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-06, 15:30   #31
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Modelki?

ogladam dosc regularnie program: "American Next Top Model" prowadzony przez Tare Banks-moze ja znacie jest piekna czarnoskora modelka,nie jest zaglodzona wszystko ma na miejscu-jak dla mnie ma idealne cialo...ale nie oniej chce tu pisac. W programie sa kandydaki na modelki,sa wysokie z dlugimi nogami i zaglodzone-doslownie!!!jak one sie poruszaja to mam wrazenie ze jedna za druga sie zaraz rozsypie. Kazde zeberko,kazda kosteczke mozesz policzyc,mnie to az odraza,nawet bym takiej kobiety niedotknela z obrzydzenia,a te cale jury jest w nich zakochane i dlaczego bo ci wszyscy slawni projektanci nie sa wstanie uszyc ubrania na normalna kobiete- to jest poprostu chore !!!!

Jestesmy kobietami nie wieszakami!!
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 20:38   #32
anuleńka
Rozeznanie
 
Avatar anuleńka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 701
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez sky1980 Pokaż wiadomość
ogladam dosc regularnie program: "American Next Top Model" prowadzony przez Tare Banks-moze ja znacie jest piekna czarnoskora modelka,nie jest zaglodzona wszystko ma na miejscu-jak dla mnie ma idealne cialo...ale nie oniej chce tu pisac. W programie sa kandydaki na modelki,sa wysokie z dlugimi nogami i zaglodzone-doslownie!!!jak one sie poruszaja to mam wrazenie ze jedna za druga sie zaraz rozsypie. Kazde zeberko,kazda kosteczke mozesz policzyc,mnie to az odraza,nawet bym takiej kobiety niedotknela z obrzydzenia,a te cale jury jest w nich zakochane i dlaczego bo ci wszyscy slawni projektanci nie sa wstanie uszyc ubrania na normalna kobiete- to jest poprostu chore !!!!

Jestesmy kobietami nie wieszakami!!
Oj teraz już nie ma 'idealnego ciała' 'Troche' sie jej przytyło...
anuleńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 13:12   #33
ola2903
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: >>wroclaw >>Belfast
Wiadomości: 34
GG do ola2903
Dot.: Modelki?

no wlasnie za duzo miec tu i tm zle za malo miec tu i tram jeszcze gorzej ja mam 177 wzrostu i mam troche za mala wage i dobrze wiem o tym ale problem w tym,ze nigdy sie nie odchudzalam i nie mam zamiaru bo jem ile sie dam, nigdy sobie niczego nie odmawiam i nie zaluje a i tak ciezko jest mi przytyc ale fakt faktem uwarunkowane jest to genetycznie wiec czasami zazdroszcze dziewczynom z pelnymmmmmmmm biustem ...coz wracam do jedzenia hihi
__________________
ola la la
ola2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 18:59   #34
Gracusia
Przyczajenie
 
Avatar Gracusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Modelki?

Mam takie pytanko.. Od pewnego czasu wiele osób mówi mi, abym została modelką.. Nie wiem, czy interesuje mnie ten temat, a idąc na jakikolwiek casting nie chciałabym się ośmieszyć widząc, że wszystkie dziewczyny są o jakieś 15 kg chudsze ode mnie. Mam 176 wzrostu, 56 kg a wymiarów nie pamiętam dokładnie. Stanik C80/85, w talii coś koło 63 cm, a w biodrach myślę, że jest z 88 cm... Teraz jest okazja, bym się pokazała innym, bowiem jest organizowany konkurs Elite Model Look. Poza tym w gazetce Avanti jest z tyłu formularz. Nie wiem, czy w ogóle mam się za to brać?
Gracusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 20:05   #35
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez Gracusia Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko.. Od pewnego czasu wiele osób mówi mi, abym została modelką.. Nie wiem, czy interesuje mnie ten temat, a idąc na jakikolwiek casting nie chciałabym się ośmieszyć widząc, że wszystkie dziewczyny są o jakieś 15 kg chudsze ode mnie. Mam 176 wzrostu, 56 kg a wymiarów nie pamiętam dokładnie. Stanik C80/85, w talii coś koło 63 cm, a w biodrach myślę, że jest z 88 cm... Teraz jest okazja, bym się pokazała innym, bowiem jest organizowany konkurs Elite Model Look. Poza tym w gazetce Avanti jest z tyłu formularz. Nie wiem, czy w ogóle mam się za to brać?
Jak nie pójdziesz i nie sprawdzisz co powiedzą na Twój temat specjaliści z branzy to nigdy się nie dowiesz. Kto nie ryzykuje, ten nic nie osiągnie A co do wagi to ona nigdy niczego nie odzwierciedla. Można ważyć mniej, a mieć sporo tłuszczyku, który waży bardzoa malutko, albo odwrotnie, miec ładnie umięśnione ciałko i ważyć więcej (bo mięśnie sa cięższe) Więc nie kieruj się wagą Tylko rób to co Ci serca podpowiada, najwyżej się nie zakwalfikujesz i tak nic nie tracisz Moim zdaniem waga jest wazna, ale wazniejsza jest proporcjonalna sylwetka i fotogenicznośc
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 22:19   #36
drea
Raczkowanie
 
Avatar drea
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 296
Dot.: Modelki?

nie to ze bym czepiala, ale po trawce to chyba sie je i to duzo , to amfetamina kokaina i heroina zabijaja apetyt i chec na cokolwiek
drea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 13:39   #37
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: Modelki?

nieprawda jest ze im mniej jemy tym bardziej organizm zatrzymuje tluszcz,poprostu zwalnia przemiana materi,sprobuj jesc przez 3miesiace 1000kcal przyzwyczaisz sie i bedzie ci to wystarczalo
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-20, 13:41   #38
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez anuleńka Pokaż wiadomość
Oj teraz już nie ma 'idealnego ciała' 'Troche' sie jej przytyło...
wiekszosc projektantow to geje i podobaja im sie chlopiece sylwetki a poza tym na chudzince wszysko dobrze lezy ,latwo taka ubrac
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 15:48   #39
Youngy
Raczkowanie
 
Avatar Youngy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 38
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
Wg mnie modelki powinny miec max 170 cm ! tak jak kazda kobieta i wazyc te 60 kg najmniej
Oj, chyba nie jestem normalną kobietą, ale właściwie to jestem z tego dumna .
Mam 178 cm....

Nie chciałabym być modelką. W ogóle sie tym nie zachwycam.
Po pierwsze "normalni" ludzie i tak nie ubierają się w to co ci wspaniali projektanci projektują... dla mnie to jest prawie żałosne...
Po drugie: piękno kobiety to nie wymiary i waga
Youngy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 18:16   #40
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez Youngy Pokaż wiadomość
Po pierwsze "normalni" ludzie i tak nie ubierają się w to co ci wspaniali projektanci projektują... dla mnie to jest prawie żałosne...
Oj no chyba nie wszystko co projektują jest żałosne Zdarzają się też jakieś bardziej normalne stroje

Edytowane przez Milka19
Czas edycji: 2007-03-20 o 18:54
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 23:50   #41
wika1808
Przyczajenie
 
Avatar wika1808
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do wika1808 Send a message via Skype™ to wika1808
Dot.: Modelki?

Ja tam jestem z natury chuda, więc nie muszę się niczym przejmować. Przynajmniej na razie kiedy wciąż rosnę. Potem może się to zmienić,a wtedy będzie klops z moimi wcześniejszymi przyzwyczajeniami ...
__________________
_________________________ ___________________
When you try your best, but you don't sucssed ...
You get what you want, but not what you need ...
When you feel so tired that you can't sleep.
Stuck in reverse.
wika1808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 12:31   #42
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Modelki?

Moja koleżanka została modelką przez przypadek, mając 22 lata. Pracuje w tej branży pół roku i już robi karierę za granicą. Jest całkowicie naturalna. Nie głodzi się, je bardzo dużo - chipsy, ciasteczka, cały czas coś podjada. U niej w domu na każdym kroku są mandarynki, jabłka pomarańcze w koszykach. Dużo się rusza i jest wysportowana - ale nie chodzi na siłownię itp. U niej to geny i zdrowy, ale nie przesadzony(nie tknę batonika ani wina bo to niezdrowe) styl życia. Ja widzę po sobie, ze gdybym jako nastolatka dbałą o odżywianie i teraz miałabym piękne ciało. Wszystko co mnie szpeci i wszystkie choroby wynikają z odżywiania i stylu życia.
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 11:16   #43
Merlieth
Raczkowanie
 
Avatar Merlieth
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
ale wg mnie to jest tak po środku, prawie wszytski moje znajome mają ok 170 cm, a te modelki,,, kto ma 180 cm bardzo żadko i do tego takie chude,
Jak już wcześniej jedna z dziewczyn napisala ->różni są ludzie.Pozatym Twoi znajomi nie są całym światem->prawda?
Odnośnie modelek to one dlatego muszą być wysokie aby ich sylwetka była dostrzegalna przez wszytskich widzów podczas pokazów[jak wiesz u fotomodelek wysoki wzrost nie jest już taki konieczny]
A jeśli chodzi o wagi modelek to dlatego są chude aby łatwiej projektantom szyło się ciuchy .Jeśli chodzi o modę sklepową to przecież jest tam cała masa ciuchów na dziewczyny o wzroscie i wadze NIE moedelek.
Merlieth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 11:46   #44
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
To prawda, że moda jest dla normalnych ludzi... Tylko co oznacza dla Ciebie pojęcie "normalni ludzie" Czyżby modelki nie były normalne Ludzie sa bardzo różni, mają różną budowę ciała, różny wzrost i wagę. A modelki wyglądają jak wyglądaja, bo one robią trochę "za wieszaki"

Moim zdaniem ubrania na szczupłej dziewczynie poprostu lepiej się prezentują. Pisząc szczupła, nie mam na myśli wychudzonej anorektyczki.
masło maślane

nudzi mi się
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 14:41   #45
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
masło maślane

nudzi mi się
a bo nie masło maślane, bo nie każda anorektyczka jest wychudzona.

Można być chorym, a wagę mieć w normie, ale chyba już o tym wiesz, prawda Dekas?
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 08:06   #46
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
a bo nie masło maślane, bo nie każda anorektyczka jest wychudzona.

Można być chorym, a wagę mieć w normie, ale chyba już o tym wiesz, prawda Dekas?
moja droga, w powszechnym rozumieniu osób zdrowych anorektyczka to nie osoba chora na anoreksje tylko zagłodzona dziewczyna. Osoba zdrowa nie bierze pod uwagę tego co wiedzą EDkowe więc stwierdzenie ze strony osób zrównoważonym brzmiące 'wychudzona anorektyczka' jest masłem maślanym.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 20:44   #47
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez paulinka_vel_paulinka Pokaż wiadomość
nie generalizujmy, niektóre modelki naprawdę są szczupłe z natury i poprostu nie przeginają z jedzeniem, inne się głodzą a jeszcze ine sobie pomagają...trawka te sprawy...
to by chyba wygladaly jak slonie po tych napadach glodu po marichuanie

jak juz to pala papierosy albo amfetamine (chociaz niewiem czy znizalyby sie do takich 'najgorszych' narkotykow)
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 21:30   #48
editka9
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 13
Dot.: Modelki?

..a ja mam 7kg niedowagi..
i wcale się nie głodzę czy coś..
i tak na przekór--> jem po nocach, żeby coś przytyć, a tu nic.
nawet Karmi mi tata każe pić
editka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 20:04   #49
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Modelki?

Mimo wszystko stereotyp o modelkach anorektyczkach to bzdura! Co nieco o tym wiem i praktycznie wszystkie modelki odżywiają się prawodłowo w sensie nie głodzenia. Większość je nawet więcej niż przeciętna kobieta. Modelki są bowiem szczupłe naturalnie mają dobry metabolizm i tyle. Dietami i innymi takimi nie osiągnełyby takich wyników. Poza tym głodząca się kobieta ma brzydszą cerę, włosy, paznokcie, skóre i wygląda na zmęczoną i jes zmęczona - taka kobieta nigdy nie mogłaby zostać modelką.
A ten stereotyp został wymyślony przez jakieś osoby, które uważają się za grube, ale nie przyznają się do tego i aby czuć się lepiej wyzywają od anorektyczek lub wychudzonych patyków szczupłe kobiety i modelki.
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-06, 20:36   #50
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez earring Pokaż wiadomość
Mimo wszystko stereotyp o modelkach anorektyczkach to bzdura! Co nieco o tym wiem i praktycznie wszystkie modelki odżywiają się prawodłowo w sensie nie głodzenia. Większość je nawet więcej niż przeciętna kobieta. Modelki są bowiem szczupłe naturalnie mają dobry metabolizm i tyle. Dietami i innymi takimi nie osiągnełyby takich wyników. Poza tym głodząca się kobieta ma brzydszą cerę, włosy, paznokcie, skóre i wygląda na zmęczoną i jes zmęczona - taka kobieta nigdy nie mogłaby zostać modelką.
A ten stereotyp został wymyślony przez jakieś osoby, które uważają się za grube, ale nie przyznają się do tego i aby czuć się lepiej wyzywają od anorektyczek lub wychudzonych patyków szczupłe kobiety i modelki.

Cos w tym jest, ale bez zartow, ze takie Kate Mossy i inne wieszaki to po prostu szczuple, zdrowe kobiety
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 13:06   #51
Gracusia
Przyczajenie
 
Avatar Gracusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Modelki?

Ja mając 176cm wzrostu i ważąc 56 kg byłam za gruba na modelkę - tak powiedziała kobieta, która ma agencję modelek i mi zaproponowała współpracę. Kiedy spytała, jak się odżywiam, to powiedziałam, że dużo czekolady, słodzę herbatę 2,5 łyżeczki, lubię tłuste żarcie, mięso itp. to powiedziała, że mam skończyć z takimi nawykami i w najbliższym czasie schudnąć 3 kg (ciekawe ile musiałabym zrzucić później). Wyśmiałam ją i zrezygnowałam. Teraz postawcie się w sytuacji dziewczyny, której zależy na byciu modelką, ale brakuje jej tych 'trzech kilo'. Popada w kompleksy i od razu zaczyna chudnąć, a wtedy to ma różne skutki.
Inna prawda jest taka, że są dziewczyny, które z natury mają chudszą łydkę niż niejedna kobieta ramię i nie żałują sobie jedzenia.

A Kate Moss jest po prostu zaćpana.
Gracusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 13:40   #52
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez Gracusia Pokaż wiadomość
Ja mając 176cm wzrostu i ważąc 56 kg byłam za gruba na modelkę - tak powiedziała kobieta, która ma agencję modelek i mi zaproponowała współpracę. Kiedy spytała, jak się odżywiam, to powiedziałam, że dużo czekolady, słodzę herbatę 2,5 łyżeczki, lubię tłuste żarcie, mięso itp. to powiedziała, że mam skończyć z takimi nawykami i w najbliższym czasie schudnąć 3 kg (ciekawe ile musiałabym zrzucić później). Wyśmiałam ją i zrezygnowałam. Teraz postawcie się w sytuacji dziewczyny, której zależy na byciu modelką, ale brakuje jej tych 'trzech kilo'. Popada w kompleksy i od razu zaczyna chudnąć, a wtedy to ma różne skutki.
Inna prawda jest taka, że są dziewczyny, które z natury mają chudszą łydkę niż niejedna kobieta ramię i nie żałują sobie jedzenia.

A Kate Moss jest po prostu zaćpana.
Rzeczywiście nie brakuje nierozważnych dziewczyn z wielkimi marzeniami i wielu pseudoagencji. Widocznie musiałaś trafić gdzieś gdzie prawdziwy modeling nie ma światła bycia.
Pozdrawiam
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 14:15   #53
Ulina2000
Raczkowanie
 
Avatar Ulina2000
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez earring Pokaż wiadomość
Mimo wszystko stereotyp o modelkach anorektyczkach to bzdura! Co nieco o tym wiem i praktycznie wszystkie modelki odżywiają się prawodłowo w sensie nie głodzenia. Większość je nawet więcej niż przeciętna kobieta. Modelki są bowiem szczupłe naturalnie mają dobry metabolizm i tyle. Dietami i innymi takimi nie osiągnełyby takich wyników. Poza tym głodząca się kobieta ma brzydszą cerę, włosy, paznokcie, skóre i wygląda na zmęczoną i jes zmęczona - taka kobieta nigdy nie mogłaby zostać modelką.
A ten stereotyp został wymyślony przez jakieś osoby, które uważają się za grube, ale nie przyznają się do tego i aby czuć się lepiej wyzywają od anorektyczek lub wychudzonych patyków szczupłe kobiety i modelki.
Zgadzam się. Podejrzewam, że większość modelek wcale się nie głodzi. Dobre geny i młody wiek im wystarczają (bo przecież większość tych modelek z wybiegu ma ponizej 30 lat). No i grubość kości wg mnie jest też ważna. Czasami kobieta grubokoścista (np o wroście 172 cm i wadze 55 kg ) będzie wyglądała jak koścista żyrafa jakoś tak nienaturalnie odchudzona, a inna o tej samej wadze i wzroście będzie wyglądała normalnie.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Gracusia Pokaż wiadomość
Ja mając 176cm wzrostu i ważąc 56 kg byłam za gruba na modelkę - tak powiedziała kobieta, która ma agencję modelek i mi zaproponowała współpracę. Kiedy spytała, jak się odżywiam, to powiedziałam, że dużo czekolady, słodzę herbatę 2,5 łyżeczki, lubię tłuste żarcie, mięso itp. to powiedziała, że mam skończyć z takimi nawykami i w najbliższym czasie schudnąć 3 kg (ciekawe ile musiałabym zrzucić później). Wyśmiałam ją i zrezygnowałam. Teraz postawcie się w sytuacji dziewczyny, której zależy na byciu modelką, ale brakuje jej tych 'trzech kilo'. Popada w kompleksy i od razu zaczyna chudnąć, a wtedy to ma różne skutki.
Inna prawda jest taka, że są dziewczyny, które z natury mają chudszą łydkę niż niejedna kobieta ramię i nie żałują sobie jedzenia.

A Kate Moss jest po prostu zaćpana.
A ja jakos mam wrażenie, że ta pani z agencji mogła mieć rację. Jedzenie czekolady na potęgę i tłustego żarcia na pewno nie jest dobre dla osób, które chcą wyglądem na siebie zarabiać. I zmiana tego trybu wg mnie nie jest namawianiem do wychudzania się tylko do zmiany diety. Nie wiem jak wyglądasz więc nie oceniam tego. Ale takie cuda zdarzają się rzadko, że ktoś o takim sposobie żywienia na długo zachowa piekną sylwetkę i cerę. Każdy ale to każdy organizm się starzeje i warto pomysleć o tym by o niego dbać jeszcze w momencie, kiedy jest sie młodym, szczupłym i ładnym. Jak miałam 19 lat to też śmiałam się z diet. Jadłam wszystko na co miałam ochotę i samo sie spalało. Ale teraz to sie niestety odbija.....
Ulina2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 14:22   #54
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez earring Pokaż wiadomość
Mimo wszystko stereotyp o modelkach anorektyczkach to bzdura! Co nieco o tym wiem i praktycznie wszystkie modelki odżywiają się prawodłowo w sensie nie głodzenia. Większość je nawet więcej niż przeciętna kobieta. Modelki są bowiem szczupłe naturalnie mają dobry metabolizm i tyle. Dietami i innymi takimi nie osiągnełyby takich wyników. Poza tym głodząca się kobieta ma brzydszą cerę, włosy, paznokcie, skóre i wygląda na zmęczoną i jes zmęczona - taka kobieta nigdy nie mogłaby zostać modelką.
A ten stereotyp został wymyślony przez jakieś osoby, które uważają się za grube, ale nie przyznają się do tego i aby czuć się lepiej wyzywają od anorektyczek lub wychudzonych patyków szczupłe kobiety i modelki.
a wiesz to z autopsji? Może i odżywiają się zdrowo, ale można się przecież jednocześnie odżywiać zdrowo i być na diecie odchudzającej. Z tego co mi wiadomo to większośc modelek na diecie jednak jest. Nie mowię tu o glodzeniu się, po prostu muszą jeść troche mniej.

Cytat:
Napisane przez Gracusia Pokaż wiadomość
Ja mając 176cm wzrostu i ważąc 56 kg byłam za gruba na modelkę - tak powiedziała kobieta, która ma agencję modelek i mi zaproponowała współpracę. Kiedy spytała, jak się odżywiam, to powiedziałam, że dużo czekolady, słodzę herbatę 2,5 łyżeczki, lubię tłuste żarcie, mięso itp. to powiedziała, że mam skończyć z takimi nawykami i w najbliższym czasie schudnąć 3 kg (ciekawe ile musiałabym zrzucić później). Wyśmiałam ją i zrezygnowałam. Teraz postawcie się w sytuacji dziewczyny, której zależy na byciu modelką, ale brakuje jej tych 'trzech kilo'. Popada w kompleksy i od razu zaczyna chudnąć, a wtedy to ma różne skutki.
Inna prawda jest taka, że są dziewczyny, które z natury mają chudszą łydkę niż niejedna kobieta ramię i nie żałują sobie jedzenia.

A Kate Moss jest po prostu zaćpana.
Dokładnie, u mnie przy wzroście 172 cm i 50 kg (czyli niedowadze ), też kazali się odchudzać . Może nie wyglądam aż tak chudo . Ucieklam stamtąd gdzie pieprz rośnie. Nie wiem czy tak jest wszędzie, ale podejrzewam, że w większości.
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:02   #55
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez Ulina2000 Pokaż wiadomość
A ja jakos mam wrażenie, że ta pani z agencji mogła mieć rację. Jedzenie czekolady na potęgę i tłustego żarcia na pewno nie jest dobre dla osób, które chcą wyglądem na siebie zarabiać. I zmiana tego trybu wg mnie nie jest namawianiem do wychudzania się tylko do zmiany diety. Nie wiem jak wyglądasz więc nie oceniam tego. Ale takie cuda zdarzają się rzadko, że ktoś o takim sposobie żywienia na długo zachowa piekną sylwetkę i cerę. Każdy ale to każdy organizm się starzeje i warto pomysleć o tym by o niego dbać jeszcze w momencie, kiedy jest sie młodym, szczupłym i ładnym. Jak miałam 19 lat to też śmiałam się z diet. Jadłam wszystko na co miałam ochotę i samo sie spalało. Ale teraz to sie niestety odbija.....
Zgadzam się. Zdrowe żywienie ma duży wpływ na ogólne zdrowie i wygląd. agencja podpisując umowę z modelką nie może sobie pozwolić na podpisanie jej z osobą nieodpowiedzialną, która np. teraz obżera się za pułk wojska, ale jest szczupła, ale potem przytyje. Będzie to duży problem za równo dla modelki jak i agencji. Także ze strony prawnej! Chyba lepiej, że pani/pan na spotkaniu powie ci zmień dietę, niż będzie się tobą zachwycać, a kiedy twoja sylwetka się zmieni (przez te jedzenie) zarządają od ciebie pieniędzy za złamanie warunków umowy. (są to duuuże pieniądze)

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez sky1980 Pokaż wiadomość
ogladam dosc regularnie program: "American Next Top Model" prowadzony przez Tare Banks-moze ja znacie jest piekna czarnoskora modelka,nie jest zaglodzona wszystko ma na miejscu-jak dla mnie ma idealne cialo...ale nie oniej chce tu pisac. W programie sa kandydaki na modelki,sa wysokie z dlugimi nogami i zaglodzone-doslownie!!!jak one sie poruszaja to mam wrazenie ze jedna za druga sie zaraz rozsypie. Kazde zeberko,kazda kosteczke mozesz policzyc,mnie to az odraza,nawet bym takiej kobiety niedotknela z obrzydzenia,a te cale jury jest w nich zakochane i dlaczego bo ci wszyscy slawni projektanci nie sa wstanie uszyc ubrania na normalna kobiete- to jest poprostu chore !!!!

Jestesmy kobietami nie wieszakami!!
A mnie po prostu przykro się robi kiedy czytam takie odpowiedzi. Co to znaczy że "jesteśmy kobietami, a nie wieszakami"? Że jeśli kobieta zamiast miseczki D ma A, to że jest z nią coś nie tak? Zamiast oponki na brzuchu ma 60 w talii, to już nie jest kobietą? Przepraszam, ale moim zdaniem takie komentarze są niedojrzałe. Każda kobieta jest inna i nikt nie powinien ich szufladkować i grupowo obrażać. Żadna z modelek nie chodzi po wybiegu i nie krzyczy "ja mam ładne nogi, ale pośmiejmy się z tej pani na końcu co wygląda jak baleron bo ma tłuste uda"
Zastanówcie się zanim będziecie tak bezwzględnie krytykować
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 11:09   #56
Asfodelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez earring Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Zdrowe żywienie ma duży wpływ na ogólne zdrowie i wygląd. agencja podpisując umowę z modelką nie może sobie pozwolić na podpisanie jej z osobą nieodpowiedzialną, która np. teraz obżera się za pułk wojska, ale jest szczupła, ale potem przytyje. Będzie to duży problem za równo dla modelki jak i agencji.
Twoja przedmówczyni napisała, że przy wzroście 176 cm ważyła 56 kg.
To wychodzi BMI 18,1 czyli niedowaga. Domaganie się od takiej osoby, żeby się odchudzała, w celu osiągnięcia BMI 17 jest skrajnie nieodpowiedzialne.

Jak modelka zejdzie z głodu to agencja będzie miała większy problem.

Nawet jeśli ta osoba je tłuste mięso i czekoladę - mięso i czekolada też są dla ludzi i o ile się nie ma nadwagi to nie ma powodu, by ich nie jeść. Niektórzy ludzie potrzebują więcej jedzenia niż inni aby utrzymać prawidłowy bilans energetyczny.
Asfodelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 14:18   #57
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez Asfodelia Pokaż wiadomość
Twoja przedmówczyni napisała, że przy wzroście 176 cm ważyła 56 kg.
To wychodzi BMI 18,1 czyli niedowaga. Domaganie się od takiej osoby, żeby się odchudzała, w celu osiągnięcia BMI 17 jest skrajnie nieodpowiedzialne.

Jak modelka zejdzie z głodu to agencja będzie miała większy problem.

Nawet jeśli ta osoba je tłuste mięso i czekoladę - mięso i czekolada też są dla ludzi i o ile się nie ma nadwagi to nie ma powodu, by ich nie jeść. Niektórzy ludzie potrzebują więcej jedzenia niż inni aby utrzymać prawidłowy bilans energetyczny.
W modelingu chodzi głównie o wymiary i wygląd. Jak najbardziej są powody do niejedzenia takich świństw. Owszem, niektórzy ludzie potrzebują większej ilośći kalorii, ale to nie znaczy że trzeba je znajdywać w tłustym mięsie, słodyczach i fastfoodach! Jest wiele produktów zdrowych i kalorycznych. Modelka zarabia wyglądem. Niezdrowe tłuszcze wpływają na stan jej zdrowia (układ krwionośny, wydalniczy, nerwowy, skóra, to wszystko pracuje inaczej - gorzej!). Jej skóra włosy i paznokcie są w gorszym stanie. Poza tym jak wiadomo tłuszcz waży dużo mniej od mięśni. Jedna modelka może ważyć 62 kg przy wzroście 176 i będzie ok, bo ma dobre wymiary i zadbaną, zgrabną sylwetkę. Inna przy wadze 56 może mieć niemodelingowe kształty. Inną kwestią jest, że owszem przy jedzeniu świństw w mołdym wieku można ładnie wyglądać, ale w miarę dorastania jej sylwetka zacznie się zmieniać. Wszystko się odbija na zdrowiu i wyglądzie. Te niezdrowe trucizny nie wyparowują z organizmu.
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 14:45   #58
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez earring Pokaż wiadomość
A mnie po prostu przykro się robi kiedy czytam takie odpowiedzi. Co to znaczy że "jesteśmy kobietami, a nie wieszakami"? Że jeśli kobieta zamiast miseczki D ma A, to że jest z nią coś nie tak? Zamiast oponki na brzuchu ma 60 w talii, to już nie jest kobietą? Przepraszam, ale moim zdaniem takie komentarze są niedojrzałe. Każda kobieta jest inna i nikt nie powinien ich szufladkować i grupowo obrażać. Żadna z modelek nie chodzi po wybiegu i nie krzyczy "ja mam ładne nogi, ale pośmiejmy się z tej pani na końcu co wygląda jak baleron bo ma tłuste uda"
Zastanówcie się zanim będziecie tak bezwzględnie krytykować
Śmiesznie, bo nikt nie napisał, że nie jest się kobietą kiedy nosi się rozmiar A, ma 60 cm w talii, czy ładne nogi.

Istnieje różnica między byciem szczupłą, a byciem wieszakiem(wychudzoną) . A to drugie, ani ładne, ani zdrowe nie jest.

Edytowane przez aanik
Czas edycji: 2010-04-21 o 22:23
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 15:20   #59
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez earring Pokaż wiadomość
W modelingu chodzi głównie o wymiary i wygląd. Jak najbardziej są powody do niejedzenia takich świństw. Owszem, niektórzy ludzie potrzebują większej ilośći kalorii, ale to nie znaczy że trzeba je znajdywać w tłustym mięsie, słodyczach i fastfoodach! Jest wiele produktów zdrowych i kalorycznych. Modelka zarabia wyglądem. Niezdrowe tłuszcze wpływają na stan jej zdrowia (układ krwionośny, wydalniczy, nerwowy, skóra, to wszystko pracuje inaczej - gorzej!). Jej skóra włosy i paznokcie są w gorszym stanie. Poza tym jak wiadomo tłuszcz waży dużo mniej od mięśni. Jedna modelka może ważyć 62 kg przy wzroście 176 i będzie ok, bo ma dobre wymiary i zadbaną, zgrabną sylwetkę. Inna przy wadze 56 może mieć niemodelingowe kształty. Inną kwestią jest, że owszem przy jedzeniu świństw w mołdym wieku można ładnie wyglądać, ale w miarę dorastania jej sylwetka zacznie się zmieniać. Wszystko się odbija na zdrowiu i wyglądzie. Te niezdrowe trucizny nie wyparowują z organizmu.
Co to za bzdury, ze tluste mieso i czekolada sa niezdrowe, czy sa swinstwem ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 16:52   #60
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Modelki?

Cytat:
Napisane przez earring Pokaż wiadomość
W modelingu chodzi głównie o wymiary i wygląd. Jak najbardziej są powody do niejedzenia takich świństw. Owszem, niektórzy ludzie potrzebują większej ilośći kalorii, ale to nie znaczy że trzeba je znajdywać w tłustym mięsie, słodyczach i fastfoodach! Jest wiele produktów zdrowych i kalorycznych. Modelka zarabia wyglądem. Niezdrowe tłuszcze wpływają na stan jej zdrowia (układ krwionośny, wydalniczy, nerwowy, skóra, to wszystko pracuje inaczej - gorzej!). Jej skóra włosy i paznokcie są w gorszym stanie. Poza tym jak wiadomo tłuszcz waży dużo mniej od mięśni. Jedna modelka może ważyć 62 kg przy wzroście 176 i będzie ok, bo ma dobre wymiary i zadbaną, zgrabną sylwetkę. Inna przy wadze 56 może mieć niemodelingowe kształty. Inną kwestią jest, że owszem przy jedzeniu świństw w mołdym wieku można ładnie wyglądać, ale w miarę dorastania jej sylwetka zacznie się zmieniać. Wszystko się odbija na zdrowiu i wyglądzie. Te niezdrowe trucizny nie wyparowują z organizmu.

Trucizny? a to niby co masz na myśli - kadm, ołów, rtęć...?
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.