Dieta dla 15 latki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 16:45   #1
olusia94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21

Dieta dla 15 latki!


Witam Wszystkich!

Mam taki problem...
Mam 15 lat 160 cm wzrostu i ważę aż 56 kg.
I ostatnio zauważyłam,że się szybko się męcze na wf...
Zawsze mogłam grać i grać i nic a teraz mały ruch i się męcze...
Potrzebuje jakieś zdrowej dietki,którą mogłabym zastosować...
Polecicie mi coś?

Z góry dzięki....

Edytowane przez olusia94
Czas edycji: 2009-11-08 o 16:46
olusia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 17:34   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez olusia94 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich!

Mam taki problem...
Mam 15 lat 160 cm wzrostu i ważę aż 56 kg.
I ostatnio zauważyłam,że się szybko się męcze na wf...
Zawsze mogłam grać i grać i nic a teraz mały ruch i się męcze...
Potrzebuje jakieś zdrowej dietki,którą mogłabym zastosować...
Polecicie mi coś?

Z góry dzięki....
56kg to zupelnie normalna waga przy Twoim wzroscie.

W Twoim wieku nie ma sensu sie odchudzac. Unikaj po prostu fastfoodow, nie przesadzaj ze slodyczami i sie ruszaj.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 10:46   #3
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez olusia94 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich!

Mam taki problem...
Mam 15 lat 160 cm wzrostu i ważę aż 56 kg.
I ostatnio zauważyłam,że się szybko się męcze na wf...
Zawsze mogłam grać i grać i nic a teraz mały ruch i się męcze...
Potrzebuje jakieś zdrowej dietki,którą mogłabym zastosować...
Polecicie mi coś?

Z góry dzięki....
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
56kg to zupelnie normalna waga przy Twoim wzroscie.

W Twoim wieku nie ma sensu sie odchudzac. Unikaj po prostu fastfoodow, nie przesadzaj ze slodyczami i sie ruszaj.
Ja mam 164cm wzrostu i waze 52,5kg i wedlug mnie to tez jest za duzo... chcialabym wazyc 45kg bo moja aktualna waga objawia sie za grubymi udami i ,,boczkami/schabami", brzuch nie jest plaski-jest za szeroki i ma cellulit. Chcialabym zaczac odchudzanie tylko boje sie ze zmaleja mi piersi a i tak sa juz dosc male (75B)...
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 13:04   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Ja mam 164cm wzrostu i waze 52,5kg i wedlug mnie to tez jest za duzo... chcialabym wazyc 45kg bo moja aktualna waga objawia sie za grubymi udami i ,,boczkami/schabami", brzuch nie jest plaski-jest za szeroki i ma cellulit. Chcialabym zaczac odchudzanie tylko boje sie ze zmaleja mi piersi a i tak sa juz dosc male (75B)...
Bzdury wygadujesz, Twoja waga jest zupelnie normalna, natomiast te 45kg to niedozywienie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 18:06   #5
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bzdury wygadujesz, Twoja waga jest zupelnie normalna, natomiast te 45kg to niedozywienie.
Moim zdaniem nie jest, jestem chyba 3 wzgledem grubosci z dziewczyn w mojej klasie... wszystkie waza wlasnie tak czterdziesci iles a mi jest wstyd ze waze 10kg wiecej chcialabym nosic rozmiar spodni 36, a nosze 38. Dziewczyny nie wiedza jaki ja rozmiar nosze, na 36 mowia ze jest wielki a co dopiero by powiedzialy na 38...
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 19:57   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie jest, jestem chyba 3 wzgledem grubosci z dziewczyn w mojej klasie... wszystkie waza wlasnie tak czterdziesci iles a mi jest wstyd ze waze 10kg wiecej chcialabym nosic rozmiar spodni 36, a nosze 38. Dziewczyny nie wiedza jaki ja rozmiar nosze, na 36 mowia ze jest wielki a co dopiero by powiedzialy na 38...
To przykre, ze masz w klasie takie ograniczone osoby.

Jak bedziesz z siebie robic kosciotrupa, to o tych wlosach do pasa mozesz zapomniec, wiesz? Podobnie o biuscie, podobnie o zdrowym rosnieciu w okresie dojrzewania.

No tragedia, zeby 14latki wpedzaly sie w takie problemy.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 14:22   #7
kochanowska
Zakorzenienie
 
Avatar kochanowska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13 872
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Jeśli chcecie schudnąć to polecam po prostu ograniczyć słodycze (do weekendów) i dużo, dużo ruchu :P
kochanowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 21:41   #8
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To przykre, ze masz w klasie takie ograniczone osoby.

Jak bedziesz z siebie robic kosciotrupa, to o tych wlosach do pasa mozesz zapomniec, wiesz? Podobnie o biuscie, podobnie o zdrowym rosnieciu w okresie dojrzewania.

No tragedia, zeby 14latki wpedzaly sie w takie problemy.
Nie chce byc kosciotrupem! Po prostu chce troche schudnac ale tak zeby nie zanikl mi biust... Nie ma chyba w tym nic zlego
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 23:09   #9
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Nie chce byc kosciotrupem! Po prostu chce troche schudnac ale tak zeby nie zanikl mi biust... Nie ma chyba w tym nic zlego
Jest!
Bo rujnujesz sobie zdrowie. Chcesz zejsc do wagi, która w Twoim przypadku bedzie ponizej normy! Doprowadzisz sie do niedoborów. Jak Wyrak powiedział - zapomnij o ładnych włosach, paznokciach i skórze. Gratis dostaniesz tez zawrory głowy, zaburzenia koncentracji a jak kiepsko pójdzie to tez zaburzenia hormonalne. Dlatego TAK! Jest w tym coś złego!
Weź sie w garsc dziewczyno! Jestes młoda! Ciesz sie zyciem, obejrzyj dobry film poczytaj książke, obracaj sie wsród wartosciowych ludzi wyjdzi na impreze. Nie przjmuj sie takimi pierdołami! Na diety przyjdzie jeszcze czas, wierz mi! Olej takie koleżanki! Aha i zrob research wśród kolegów - zobaczysz, że wiekszość facetów woli okrągłe kobiece kształty, a nie wieszaki.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 23:31   #10
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Ja proponuję - zamiast batonika - marchewkę, zamiast fast fooda - gotowany kalafior, zamiast picia w domu - tańce w klubie.
Nie odchudzać się, tylko zmienić odżywianie.
Zrezygnować z fast foodów, jeść więcej warzyw, zrezygnować ze słodyczy - i już będzie widać dużą poprawę.
Nie licz kalorii, ale patrz na wartościowość produktów. Nic odkrywczego nie napisałam. Ale jak zaczniesz się wysypiać, jeść o regularnych godzinach, zmienisz jadłospis energia do ćwiczeń sama się znajdzie.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-11-12 o 23:32
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 13:02   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Nie chce byc kosciotrupem! Po prostu chce troche schudnac ale tak zeby nie zanikl mi biust... Nie ma chyba w tym nic zlego
Oczywiscie, ze jest: chcesz sobie zrobic krzywde psychicznie i fizycznie.

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Jest!
Bo rujnujesz sobie zdrowie. Chcesz zejsc do wagi, która w Twoim przypadku bedzie ponizej normy! Doprowadzisz sie do niedoborów. Jak Wyrak powiedział - zapomnij o ładnych włosach, paznokciach i skórze. Gratis dostaniesz tez zawrory głowy, zaburzenia koncentracji a jak kiepsko pójdzie to tez zaburzenia hormonalne. Dlatego TAK! Jest w tym coś złego!
Weź sie w garsc dziewczyno! Jestes młoda! Ciesz sie zyciem, obejrzyj dobry film poczytaj książke, obracaj sie wsród wartosciowych ludzi wyjdzi na impreze. Nie przjmuj sie takimi pierdołami! Na diety przyjdzie jeszcze czas, wierz mi! Olej takie koleżanki! Aha i zrob research wśród kolegów - zobaczysz, że wiekszość facetów woli okrągłe kobiece kształty, a nie wieszaki.
Oj tam, te teksty, co woli wiekszosc mezczyzn sa bez sensu, bo rozni wola rozne rzeczy, wazniejsze jest raczej, ze ona nie powinna zmieniac wagi po to, zeby sie komus podobac badz nie, bo to dosc pokrecone
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-13, 14:15   #12
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Jest!
Bo rujnujesz sobie zdrowie. Chcesz zejsc do wagi, która w Twoim przypadku bedzie ponizej normy! Doprowadzisz sie do niedoborów. Jak Wyrak powiedział - zapomnij o ładnych włosach, paznokciach i skórze. Gratis dostaniesz tez zawrory głowy, zaburzenia koncentracji a jak kiepsko pójdzie to tez zaburzenia hormonalne. Dlatego TAK! Jest w tym coś złego!
Weź sie w garsc dziewczyno! Jestes młoda! Ciesz sie zyciem, obejrzyj dobry film poczytaj książke, obracaj sie wsród wartosciowych ludzi wyjdzi na impreze. Nie przjmuj sie takimi pierdołami! Na diety przyjdzie jeszcze czas, wierz mi! Olej takie koleżanki! Aha i zrob research wśród kolegów - zobaczysz, że wiekszość facetów woli okrągłe kobiece kształty, a nie wieszaki.
Kurcze... nie chce schudnac az tak zeby bys kosciotrupem, chce byc taka zeby podobac sie samej sobie nie jestem zadna anorektyczka zeby nie wiedziec kiedy mam przestac sie odchudza. Widze to jak nie moge zmiescic sie w wiekszosc obcislych spodni bo wylewaja mi sie z nich te ,,boki", jaka mam niewycwiczona wewnetrzna strone ud bo wystaje z nich takie mieso, jaki mam cellulit na brzuchu i za wielki tylek. Kiedys taki jeden powiedzial mi ze ze mam tlusta dupe a jeszcze inny ze jestem gruba swinia wiec chyba cos musi byc nie tak!

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze jest: chcesz sobie zrobic krzywde psychicznie i fizycznie.



Oj tam, te teksty, co woli wiekszosc mezczyzn sa bez sensu, bo rozni wola rozne rzeczy, wazniejsze jest raczej, ze ona nie powinna zmieniac wagi po to, zeby sie komus podobac badz nie, bo to dosc pokrecone
Chce zmienic wage zeby podobac sie sobie
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:21   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Kurcze... nie chce schudnac az tak zeby bys kosciotrupem, chce byc taka zeby podobac sie samej sobie nie jestem zadna anorektyczka zeby nie wiedziec kiedy mam przestac sie odchudza. Widze to jak nie moge zmiescic sie w wiekszosc obcislych spodni bo wylewaja mi sie z nich te ,,boki", jaka mam niewycwiczona wewnetrzna strone ud bo wystaje z nich takie mieso, jaki mam cellulit na brzuchu i za wielki tylek. Kiedys taki jeden powiedzial mi ze ze mam tlusta dupe a jeszcze inny ze jestem gruba swinia wiec chyba cos musi byc nie tak!
No dochodzi widze do Ciebie normalne tlumaczenie, ze przy wadze ponizej 50kg bedziesz wychudzonym chudzielcem ?

Cos jest nie tak z Twoim postrzeganiem siebie, stad podatnosc na branie do siebie takich kretynskich komentarzy.

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Chce zmienic wage zeby podobac sie sobie
Zmiana wagi nic nie da, bo problem tkwi w Twojej psychice. Zadowolona i tak nie bedziesz, za to biust Ci spadnie/nie bedzie rosl, wlosy, paznokcie, cera sie posypia, bedziesz wiecznie slaba i zmeczona, tylko po to, zeby jakims kretynkom, ktore uwazaja, ze 36 to duzy rozmiar sie przypodobac. Nie no, niszcz sobie zdrowie i psychike, szczegolnie w tym wieku - jak chcesz sobie tak kretynsko zrobic sobie krzywde i napytac problemow, to przeciez nikt Cie nie zmusi do myslenia, prawda?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:38   #14
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No dochodzi widze do Ciebie normalne tlumaczenie, ze przy wadze ponizej 50kg bedziesz wychudzonym chudzielcem ?

Cos jest nie tak z Twoim postrzeganiem siebie, stad podatnosc na branie do siebie takich kretynskich komentarzy.



Zmiana wagi nic nie da, bo problem tkwi w Twojej psychice. Zadowolona i tak nie bedziesz, za to biust Ci spadnie/nie bedzie rosl, wlosy, paznokcie, cera sie posypia, bedziesz wiecznie slaba i zmeczona, tylko po to, zeby jakims kretynkom, ktore uwazaja, ze 36 to duzy rozmiar sie przypodobac. Nie no, niszcz sobie zdrowie i psychike, szczegolnie w tym wieku - jak chcesz sobie tak kretynsko zrobic sobie krzywde i napytac problemow, to przeciez nikt Cie nie zmusi do myslenia, prawda?
Nie bedzie rosl?? Wlasnie mam z tym problem... Moze ktos wyjasnic dlaczego i czy mozna jakos ten ,,proces" odwrocic bo jak ja mam dopiero 14 lat a biust od 2,5-3 lat nie zmienil rozmiaru to troche mnie to niepokoi. Nie wiem czy to przez to ze jakies poltora roku temu ze strasznego pulpeta zrobilam sie bardziej normalna... niby wtedy biust mi nie zmalal-zostal taki sam, tylko jakos nie rosnie
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:57   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Nie bedzie rosl?? Wlasnie mam z tym problem... Moze ktos wyjasnic dlaczego i czy mozna jakos ten ,,proces" odwrocic bo jak ja mam dopiero 14 lat a biust od 2,5-3 lat nie zmienil rozmiaru to troche mnie to niepokoi. Nie wiem czy to przez to ze jakies poltora roku temu ze strasznego pulpeta zrobilam sie bardziej normalna... niby wtedy biust mi nie zmalal-zostal taki sam, tylko jakos nie rosnie
Spokojnie, masz dopiero 14lat, biust moze Ci rosnac jeszcze przez dobre kilka lat. Oczywiscie, jesli sie bedziesz glodzic, to Ci nie urosnie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 16:27   #16
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Dieta dla 15 latki!

J/W jak nie będziesz się zdrowo odżywiać, to zacznie się depresja wieku nastoletniego, włączy ci się agresja i nienawiść. Spadek aktywności, nie będziesz mogła nic zapamiętać, rozkojarzenie. A i piersi nie urosną. Bo jak.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 16:40   #17
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Dieta dla 15 latki!



mam 15 lat i waże 53kg i jestem zadowolona z tego chodź mam troszke bioderek to za to 'wyćwiczony'! a nie odchudzony brzuch więc moze lepiej ciało troche urzeźbić a nie pozbyć witamin i potrzebnego organizmowi tłuszczu .

Rozumiem że możecie nie czuć się dobrze z tym jak wyglądacie ale jak już prosicie o pomoc w sprawie diety to nie mówcie ile chcecie ważyć bo to psuje całą ładną 'prośbe' .
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 10:19   #18
Kadega
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
GG do Kadega
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Ja to mam dopiero pecha! Nie jem słodyczy, a tym bardziej fast foodu (puste kalorie!!!), ćwiczę w domu i na w-f. Mam 15 lat i jakieś 64 kg. Jak to jest możliwe? Nie jem słodyczy, a i tak nie mogę schudnąć? Czy to może być wina przemiany materii?
Kadega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 10:49   #19
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Kadega Pokaż wiadomość
Ja to mam dopiero pecha! Nie jem słodyczy, a tym bardziej fast foodu (puste kalorie!!!), ćwiczę w domu i na w-f. Mam 15 lat i jakieś 64 kg. Jak to jest możliwe? Nie jem słodyczy, a i tak nie mogę schudnąć? Czy to może być wina przemiany materii?
Mysle ze przemiana materi ma jakies znaczenie jednak waga nie zawsze jest adekwatna do naszego wyglądu . Bo moze jesteś wysoka . ?
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 11:56   #20
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Hormony szaleją :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 12:17   #21
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Kadega Pokaż wiadomość
Ja to mam dopiero pecha! Nie jem słodyczy, a tym bardziej fast foodu (puste kalorie!!!), ćwiczę w domu i na w-f. Mam 15 lat i jakieś 64 kg. Jak to jest możliwe? Nie jem słodyczy, a i tak nie mogę schudnąć? Czy to może być wina przemiany materii?
Duzo zalezy od tego jaki masz wzrost chocby.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:20   #22
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Spokojnie, masz dopiero 14lat, biust moze Ci rosnac jeszcze przez dobre kilka lat. Oczywiscie, jesli sie bedziesz glodzic, to Ci nie urosnie.
Niby tak ale kurcze zeby przez ponad 2 lata byl taki sam i w ogole nie rosl? Jak ja zazdroszcze moim kolezankom, im to sie az rozstepy na cyckach robia bo tak im szybko rosna, a mo w ogole i nie wiem co jest tego przczyna. Ja sie nie glodze i nie mam zamiaru chce tylko ograniczyc slodycze i takie rozne slodkosci ale jesc chce normalnie, o cwiczeniach bardziej myslalam

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
J/W jak nie będziesz się zdrowo odżywiać, to zacznie się depresja wieku nastoletniego, włączy ci się agresja i nienawiść. Spadek aktywności, nie będziesz mogła nic zapamiętać, rozkojarzenie. A i piersi nie urosną. Bo jak.
Depresje mam od jakis 2 lat, tak mi sie wydaje... Agresywna jestem od dawna, od urodzenia ale bardziej w domu bo poza domem jestem bardziej niesmiala ale mysle ze jak by przyszlo co do czego to umialabym sie obronic A nienawisc do calego swiata i tak juz czuje. Mam to wszystko mimo ze jeszcze nic nie zaczelam robic-taki juz moj charakter.
Spadek aktywnosci?? Hmm... nie sadze. jesli chodzi ci tu o sport to raczej watpie bo ja kocham tenis stolowy, siatkowke a czasem nawet pilke nozna a co do pamieci i rozkojarzenia to mam z tym problem odkad przyszlam do gimnazjum-po prostu taki maly" len ja nie chce sie glodzic, ja chcialam tylko cwiczyc wybrane partie ciala
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 07:57   #23
Kadega
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
GG do Kadega
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Mam 165 cm wzrostu i 65 kg. myślę że to jest za dużo!!!
Kadega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 09:13   #24
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Kadega Pokaż wiadomość
Mam 165 cm wzrostu i 65 kg. myślę że to jest za dużo!!!
Dobra nie musisz od razu krzyczeć .
To opisz swoją budowe zewnętrzną to moze bedziemy wiedzieli co ci doradzić .
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451


Edytowane przez Nusia_15
Czas edycji: 2009-11-15 o 18:38
Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:18   #25
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez Kadega Pokaż wiadomość
Mam 165 cm wzrostu i 65 kg. myślę że to jest za dużo!!!
Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
Dobra nie musisz od razu krzyczeć .
To opisz swoją budowe zewnętrzną to moze bedziemy wiedzieli co ci doradzić .
Popieram Nusie, nie musisz krzyczec krzykiem nic nie zdzialasz, przeciez my nic z tym nie zrobimy-najwyzej mozemy ci cos doradzic
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 13:15   #26
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Dieta dla 15 latki!

:d
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 17:19   #27
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Dieta dla 15 latki!

Cytat:
Napisane przez olusia94 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich!

Mam taki problem...
Mam 15 lat 160 cm wzrostu i ważę aż 56 kg.
I ostatnio zauważyłam,że się szybko się męcze na wf...
Zawsze mogłam grać i grać i nic a teraz mały ruch i się męcze...
Potrzebuje jakieś zdrowej dietki,którą mogłabym zastosować...
Polecicie mi coś?

Z góry dzięki....
To raczej nie ma zależności od wagi, ale od Twojej kondycji.
Jeżeli spędzasz całe dnie przed komputerem i jedyny ruch to są ćwiczenia na wf, to nic dziwnego, że masz słabą kondycję.
Dieta jedynie może osłabić Twój organizm, a nie dać mu kopa energii. Zacznij się więcej ruszać. Zapisz się na siłownię, aerobik, czy do szkoły tańca, gdzieś gdzie będziesz miała wzmożoną aktywność fizyczną. Dzięki temu poprawi Ci się kondycja. Jeżeli nie masz środków finansowych na to, albo po prostu nie masz czasu na dodatkowe zajęcia po szkolne, to rano przed szkoła biegaj. Poprawisz swoją kondycję i przestaniesz się szybko męczyć.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 12:51   #28
katarine0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 2
GG do katarine0 Send a message via Skype™ to katarine0
Wink Dot.: Dieta dla 15 latki!

Ja mam w sumie coś podobnego. U mnie w szkole są dziewczyny normalnej kobiecej figury, jednak ja trafiłam na taką klasę " szkieletów " i też czasem mam z tego powodu kompleksy ( porównując się do innych ). Moim zdaniem nie powinnaś się odchudzac, nie zwracac uwagi na komentarze niektórych osob. Każdemu podoba się coś innego, a byc może mowią Ci tak specjalnie np z zazdrości.
__________________
Katarine.
katarine0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 16:04   #29
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Dieta dla 15 latki!

ja bym Ci sie radzila porzadnie zastanowic zanim podejmiesz jakakolwiek diete, bo bardzo latwo jest przesadzic. ja chcialam schudnac tylko pare kg, a schudlam ponad 10...wazylam 51kg przy wzroscie 158 i schudlam do 40kg. nie mialam okresu przez ponad 3 miesiace, straaaasznie wypadaja mi wlosy...
teraz probuje przytyc. waze ok 43kg, pare dni temu wreszcie odzyskalam okres. nadal wygladam za chudo, więc chce przytyc jeszcze kilka kg. takze radze sie zastanowic zanim przejdziesz na diete, czy naprawde jest Ci ona potrzebna?? jesli masz wage w normie to nie ma sensu sie odchudzac, bo moga z tego wyniknac same problemy. tym bardziej, ze masz 15 lat , a wiec jestes w trakcie dojrzewania i powinnas sie zdrowo odzywiac i dostarczac organizmowi niezbednych substancji.
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 08:52   #30
katarine0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 2
GG do katarine0 Send a message via Skype™ to katarine0
Smile Dot.: Dieta dla 15 latki!

Dziewczyny mam pytanko Mam 16 lat, nie bardzo znam się na dietach, przy wzroscie 163 cm ważę 61 kg. Dużo słyszałam i czytałam o diecie: South Beach i chciałabym ją zastosowac. Jakie przekąski mogłabym brac do szkoły podczas jej stosowania??

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Z góry dzięki za pomoc
__________________
Katarine.
katarine0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.