Czy robiąc tak schudne ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-01, 18:09   #1
ilooveyou
Raczkowanie
 
Avatar ilooveyou
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 218

Czy robiąc tak schudne ?


Czy jeśli będę jadła codziennie 1000 kcal to schudnę ? I będę jadła co chce np pierogi ruskie, paluszki rybne itp tylko żeby przez cały dzień zmieścić się w 1000 ? No bez słodyczy, tylko od czasu do czas kilka kostek czekolady lub jakiegoś batonika. I codziennie hula hop, brzuszki i seria ćwiczeń na brzuch. Czy uda mi się schudnąć czy raczej przytyje do wakacji ?

Zaznaczam że nie jestem otyła, tylko mam tłuszcz tu i tam Mój wzrost to 164 , a waże 50 kg .
ilooveyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 18:14   #2
201703160948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Czy robiąc tak schudne ?

Cytat:
Napisane przez ilooveyou Pokaż wiadomość
Czy jeśli będę jadła codziennie 1000 kcal to schudnę ? I będę jadła co chce np pierogi ruskie, paluszki rybne itp tylko żeby przez cały dzień zmieścić się w 1000 ? No bez słodyczy, tylko od czasu do czas kilka kostek czekolady lub jakiegoś batonika. I codziennie hula hop, brzuszki i seria ćwiczeń na brzuch. Czy uda mi się schudnąć czy raczej przytyje do wakacji ?

Zaznaczam że nie jestem otyła, tylko mam tłuszcz tu i tam Mój wzrost to 164 , a waże 50 kg .
Masz prawidłową wagę, a Twój pomysł na dietę jest bezsensowny. Tylko sobie problemów zdrowotnych narobisz. Ogranicz słodycze i ćwicz na problematyczne partie ciała i tyle.
201703160948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 18:31   #3
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Czy robiąc tak schudne ?

Cytat:
Napisane przez ilooveyou Pokaż wiadomość
Czy jeśli będę jadła codziennie 1000 kcal to schudnę ? I będę jadła co chce np pierogi ruskie, paluszki rybne itp tylko żeby przez cały dzień zmieścić się w 1000 ? No bez słodyczy, tylko od czasu do czas kilka kostek czekolady lub jakiegoś batonika. I codziennie hula hop, brzuszki i seria ćwiczeń na brzuch. Czy uda mi się schudnąć czy raczej przytyje do wakacji ?

Zaznaczam że nie jestem otyła, tylko mam tłuszcz tu i tam Mój wzrost to 164 , a waże 50 kg .
Z autopsji wiem, że nie schudniesz. Ja będąc na diecie 1500kcal bez ćwiczeń chudłam ok 1 kg tygodniowo. Poszłam na badania do szpitala hormonalne, wykryto u mnie różne takie tam i zalecono dietę 1000kcal pod stałą opieką LEKARZA. Skończło się to tym, że przez miesiąc przytyłam 2 kg i wróciłam do 1500kcal. Wniosek?: ŻEBY CHUDNĄĆ TRZEBA JEŚĆ. Inaczej organizm zamiast spalać nadwyżkę będzie odkładał wszystko na zapas. A poza tym jak chcesz pozbyć się tłuszczyku tylko w niektórych miejscach ogranicz słodycze do 0! i daruj sobie diety tylko ćwicz tym bardziej, że masz prawidłową wagę
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 18:38   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy robiąc tak schudne ?

Cytat:
Napisane przez ilooveyou Pokaż wiadomość
Czy jeśli będę jadła codziennie 1000 kcal to schudnę ? I będę jadła co chce np pierogi ruskie, paluszki rybne itp tylko żeby przez cały dzień zmieścić się w 1000 ? No bez słodyczy, tylko od czasu do czas kilka kostek czekolady lub jakiegoś batonika. I codziennie hula hop, brzuszki i seria ćwiczeń na brzuch. Czy uda mi się schudnąć czy raczej przytyje do wakacji ?

Zaznaczam że nie jestem otyła, tylko mam tłuszcz tu i tam Mój wzrost to 164 , a waże 50 kg .
Oczywiscie, ze tak trwale nie schudniesz, tylko sobie rozregulujesz metabolizm i tyle
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 18:58   #5
201703160948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Czy robiąc tak schudne ?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze tak trwale nie schudniesz, tylko sobie rozregulujesz metabolizm i tyle
Rozregulujesz to mało powiedziane. Takie dietki i na psychikę w końcu zaczynają wpływać. A dziewczyna ma BMI w dolnej granicy normy, a chce się odchudzać, więc zalążek w psychice jest. A potem zaczyna się zanik uczucia głodu, ograniczanie jedzenia coraz bardziej, omdlenia. Z własnego doświadczenia wiem. Wybij sobie dietę z głowy
201703160948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 06:29   #6
ilooveyou
Raczkowanie
 
Avatar ilooveyou
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 218
Dot.: Czy robiąc tak schudne ?

Dziękuję za odpowiedzi
ilooveyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 12:06   #7
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy robiąc tak schudne ?

w ogóle to jakieś kompletnie opaczne zrozumienie tematu
jeść byle co, kontrolować tylko energetyczność, a nie jakość jedzenia
i jednocześnie liczyć na poprawę wyglądu ciała?

jeśli waga jest ok, za to istnieje niezadowolenie z jakości ciała(rzekomy tłuszcz)
-to właśnie trzeba jeść "czysto", sporo białka (mięso, ryby, jaja), nie przesadzać w węglowodanami (czyli coś odwrotnego niż autorka ma w zamiarze), szczególnie przetworzonymi (mąka etc.), jeść zdrowe tłuszcze, warzywa!!! i..ruszać się

prosta sprawa, mądre jedzenie i aktywny tryb życia

efekty będą, ale nie od razu, bo i ten tłuszcz pewnie nie powstał z dnia na dzień

a taką dietą to sobie jeszcze dodatkowego tłuszczu naprodukujesz ze stratą dla mięśni
metabolizm będzie w fatalnym stanie, zaczniesz tyć od byle czego a ciało wcale nie będzie zyskiwało na jędrności

Autorko-zmień nastawienie, jakość tego co jesz na 1.miejscu, kaloryczność w dalszej kolejności
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-07, 22:17   #8
kinga_slimitin_aqua
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Czy robiąc tak schudne ?

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
w ogóle to jakieś kompletnie opaczne zrozumienie tematu
jeść byle co, kontrolować tylko energetyczność, a nie jakość jedzenia
i jednocześnie liczyć na poprawę wyglądu ciała?

jeśli waga jest ok, za to istnieje niezadowolenie z jakości ciała(rzekomy tłuszcz)
-to właśnie trzeba jeść "czysto", sporo białka (mięso, ryby, jaja), nie przesadzać w węglowodanami (czyli coś odwrotnego niż autorka ma w zamiarze), szczególnie przetworzonymi (mąka etc.), jeść zdrowe tłuszcze, warzywa!!! i..ruszać się

prosta sprawa, mądre jedzenie i aktywny tryb życia

efekty będą, ale nie od razu, bo i ten tłuszcz pewnie nie powstał z dnia na dzień

a taką dietą to sobie jeszcze dodatkowego tłuszczu naprodukujesz ze stratą dla mięśni
metabolizm będzie w fatalnym stanie, zaczniesz tyć od byle czego a ciało wcale nie będzie zyskiwało na jędrności

Autorko-zmień nastawienie, jakość tego co jesz na 1.miejscu, kaloryczność w dalszej kolejności
Waga jest odpowiednia do wzrostu, ale jeśli Twoim zdaniem masz odrobinę zbędnego tłuszczyku, to to powinnaś właśnie wyeliminowac z diety niedrowe jedzenie (np. smażone paluszki rybne zastąpic rybą gotowaną na parze albo pieczoną w folii, bez panierki, przekąski zastąpic warzywami itp). Jedzenie małych ilości kalorycznych i niezdrowych produktów rozreguluje Twój metabolizm i po pewnym czasie zaczniesz tyc, a nie o taki efekt Tobie chodzi.
kinga_slimitin_aqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.