Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-26, 23:01   #361
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez dziennikarka93 Pokaż wiadomość
Studiuję teraz logopedię, tzn. pedagogikę ze specjalnością logopedia i terapia pedagogiczna. To są studia licencjackie, więc w sumie zaczynam wszystko od nowa, bo poprzednie studia to nie było to i skończyłam je tylko dlatego, że było mi szkoda przerwać pod koniec
Marzy mi się praca w jakimś gabinecie, albo w szpitalu, może w przyszłości otworzę własny gabinet logopedyczny. Na razie mam takie bardzo ogólne przedmioty, więc trudno powiedzieć, czy kierunek jest ciekawy-zobaczymy w drugim semestrze Ale nie żałuję, że wybrałam akurat logopedię.
Fajnie jest pracować i widzieć efekty swojej pracy. Tak jak mówisz-patrzeć na zaciekawione buźki i czuć, że to co robisz ma jakiś sens

KotekWKrate:
To opowiadaj, jak wrażenia, jaka specjalność i co chcesz robić po tym kierunku
Stare bardzo ale tak mi się myśli, że to strasznie nie fair, że ktoś po specjalności logopedycznej ma uprawnienia jak ktoś po 5. latach logopedii i zapierdzielania przedmiotami z kilku dziedzin.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 11:05   #362
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
Stare bardzo ale tak mi się myśli, że to strasznie nie fair, że ktoś po specjalności logopedycznej ma uprawnienia jak ktoś po 5. latach logopedii i zapierdzielania przedmiotami z kilku dziedzin.
Prawda jest taka, że niestety życie nie jest fair. A czy to jest fair, że osoba po podyplomówce z pedagogiki przedszkolej i wczesnoszkolnej ma takie same uprawnienia jak ktoś kto studiuje ten kierunek przez 5 lat? Takie życie, to pracodawca (ewentualnie klient gabinetu logopedycznego w waszym wypadku) decyduje jakiego chce przyjąć pracownika lub komu zostawić pociechę. Miejmy tylko nadzieję, że będzie to raczej osoba, która ma większą wiedzę, umiejętności i predyspozycje.
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo

Edytowane przez kinguska01
Czas edycji: 2016-04-27 o 11:07
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 14:26   #363
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że niestety życie nie jest fair. A czy to jest fair, że osoba po podyplomówce z pedagogiki przedszkolej i wczesnoszkolnej ma takie same uprawnienia jak ktoś kto studiuje ten kierunek przez 5 lat? Takie życie, to pracodawca (ewentualnie klient gabinetu logopedycznego w waszym wypadku) decyduje jakiego chce przyjąć pracownika lub komu zostawić pociechę. Miejmy tylko nadzieję, że będzie to raczej osoba, która ma większą wiedzę, umiejętności i predyspozycje.
No właśnie o tym mówię, że wiedza, umiejętności... nie bez powodu my na studiach przechodzimy 45h anatomii, 30h ortodoncji, funkcjonalny opis języka, rozwój mowy dziecka z pracą na konkretnym przypadku i egzaminem obejmującym kilka różnych spojrzeń i periodyzacji. Całą neurologię, 2 semestry przedmiotów o pisaniu i czytaniu. Po prostu uważam, że wiedza i umiejętności logopedy po logopedii i pedagoga ze specjalnością logopeda są kompletnie inne. I moim zdaniem pedagog nie powinien mieć uprawnień do tego, żeby pracować gdzieś poza szkołą.

Poza tym pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, jak mówi nazwa. Po takim kierunku ze specjalnością logopedia możesz pracować na przykład z osobami dorosłymi albo nastolatkami?
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 17:28   #364
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
Po prostu uważam, że wiedza i umiejętności logopedy po logopedii i pedagoga ze specjalnością logopeda są kompletnie inne. I moim zdaniem pedagog nie powinien mieć uprawnień do tego, żeby pracować gdzieś poza szkołą.
Myślę, że studiując pedagogikę z logopedią to raczej bardziej chodzi o to by lepiej wychwycić podczas zajęć dydaktycznych te wady wymowy i od razu może lekko korygować na zajęciach, a nie o to by mieć swój gabinet i głębiej w to wchodzić. Ale może się mylę, pytanie jakie uprawnienia ma osoba po takich studiach (czasem kierunek ładnie brzmi, ale nie do końca daje takie same uprawnienia jak logopeda po studiach logopedycznych).


Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
Poza tym pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, jak mówi nazwa. Po takim kierunku ze specjalnością logopedia możesz pracować na przykład z osobami dorosłymi albo nastolatkami?
Ja akurat jestem studentką samej pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, więc co do pracy logopedycznej niewiele mogę się wypowiedzieć.
Koleżanka z góry studiuje ogólną pedagogikę z logopedią, więc nie wiadomo czy jest to pedagogika przedszkolna czy szkolna czy może specjalna i jakie ma po tym uprawnienia.
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 20:39   #365
nicdododania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6
Pedagogika z nauczaniem wczesnoszkolnym, gdzie?

Cześć dziewczyny!

Klasa maturalna, ważne decyzje, bla bla. Całe szczęście z tym sobie już poradziłam. Teraz stoję przed ciężkim wyborem, gdzie studiować. Jak w temacie zaznaczyłam wybieram się na pedagogikę, nie jestem jeszcze pewna co do specjalizacji, ale to wyjdzie po samej maturce.
I tu zwracam się do Was, piszcie w komentarzach gdzie Wy studiowałyście, jaką specjalizację wybrałyście i czy nie żałujecie swoich decyzji, z góry dziękuję za każdy komentarz
nicdododania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 14:27   #366
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Już po maturze chcesz myslec o specjalizacji? U mnie bylo tak, ze dopiero po 1 roku się cokolwiek wybierało i według mnie ma to większy sens bo masz już ogólny pogląd na to jak kierunek wygląda i w co chcesz iść.

Ja mam natomiast pytanie do dziewczyn z magisterskich studiów pedagogicznych, najlepiej z UW. Jakie macie wrażenia? Teraz koncze studia z zupełnie innego kierunku,ale mysle o magisterce wlasnie z pedagogiki.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 15:18   #367
RedRose7654
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Na której uczelni lepiej studiować pedagogikę? MWSE w Tarnowie czy może na Uniwersytecie Rzeszowskim ??? Proszę o szybka odpowiedz
RedRose7654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-03, 14:11   #368
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć. Ukończyłam w tym roku studia licencjackie z pedagogiki. Niestety, źle wybrałam specjalność, a chciałabym mieć uprawnienia do pracy w żłobku i przedszkolu. Czy muszę iść na magisterkę z tej specjalności (edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna?), czy może mogę zdobyć te uprawnienia poprzez pójście na "coś" doszkalającego? Jeśli orientujecie się w tym temacie, to bardzo proszę o pomoc
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 18:27   #369
zrelaksowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Nie wiem jak jest u Ciebie na uczelni, ale u mnie było tak (i na wielu innych też tak jest), że na mgr z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej można iść tylko i wyłącznie po takiej samej specjalności na studiach lic. U mnie osoby z lic. z innych specjalności nie mogły robić magisterki z wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Zostają Ci studia podyplomowe, po których zdobędziesz uprawnienia.

Jeśli chodzi o pracę w żłobku to wydaje mi się, że mogłabyś iść na mgr z ped. opiekuńczo-wychowawczej, po której miałabyś możliwość pracy z dziećmi do lat 3. A jak nie mgr to możesz zrobić sobie opiekunkę dziecięcą w szkole policealnej i też będziesz mogła pracować w żłobku, klubie malucha itp.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Niestety nie wiem jak wyglądają studia w Tarnowie, ale co do studiowania pedagogiki w Rzeszowie to z całego serca odradzam.
zrelaksowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 20:27   #370
Olga1994
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 14
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

A skąd właśnie jesteś?? Ja jestem po Pedagogice studiowałam w Warszawie na WSP 2 lata temu właśnie skończyłam ten kierunek także muszę przyznać że poziom mają naprawdę wysoki chwilę pracowałam w Przedszkolu a na chwilę obecną założyłam z koleżanką żłobek, głównie ze względu na to że urodziłam dziecko i ciężko mi było iść do pracy, także teraz pracuję na swoim
Olga1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 07:57   #371
milka_mleczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że niestety życie nie jest fair. A czy to jest fair, że osoba po podyplomówce z pedagogiki przedszkolej i wczesnoszkolnej ma takie same uprawnienia jak ktoś kto studiuje ten kierunek przez 5 lat? Takie życie, to pracodawca (ewentualnie klient gabinetu logopedycznego w waszym wypadku) decyduje jakiego chce przyjąć pracownika lub komu zostawić pociechę. Miejmy tylko nadzieję, że będzie to raczej osoba, która ma większą wiedzę, umiejętności i predyspozycje.
Wiecie co, mi się wydaje, że to zależy. Ja bym nie negowała podyplomówek. Myślicie, że to jest twór nastawiony tylko na łatwą kasę dla szkół i produkcję papierków? Ja w tym widzę wielką szansę na podnoszenie kwalifikacji u osób, które od jakiegoś czasu robią już coś w związku z daną dziedziną. Przecież pedagogika to rozległa dziedzina, można studiować stacjonarnie na pedagogice opieki i wychowania, a na podyplomówce rozszerzac wiedze z pedagogiki pracy. To jest akurat mój scenariusz, który realizuję w WSBiNoZ w Łodzi. Swoją drogą - jestem bardzo zadowolona z tak obranej ścieżki edukacji, wiem, dokąd zmierzam. I nie bronię studiów podyplomowych tylko dlatego, że sama na nich jestem.
milka_mleczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-22, 12:24   #372
dziennikarka93
Raczkowanie
 
Avatar dziennikarka93
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice
Wiadomości: 136
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
Stare bardzo ale tak mi się myśli, że to strasznie nie fair, że ktoś po specjalności logopedycznej ma uprawnienia jak ktoś po 5. latach logopedii i zapierdzielania przedmiotami z kilku dziedzin.
Oj, jak dawno mnie tutaj nie było Całkiem przypadkiem trafiłam na Twoją wypowiedź miałam zamiar założyć nowe konto, bo zapomniałam jaki miałam login, ale właśnie dzięki przejrzeniu tego wątku i Twojej odpowiedzi już mi się przypomniało, jaki miałam nick
Ok, teraz mogę się odnieść do całości, bo jestem na 3 roku logopedii i terapii pedagogicznej na kierunku pedagogika (o zgrozo! ), przede mną pisanie pracy i obrona. Może komuś przyda się to, co mam do powiedzenia. Może ktoś uzna, że jednak nie warto tracić wiary za szybko :P
alex24112 nie mogę się z Tobą zgodzić, naprawdę. W tym momencie mogę się wypowiadać o kierunku, bo jestem już bliżej niż dalej końca. Mamy anatomię, całą metodologię, funkcjonalny opis języka, ortodoncję, profilaktykę, a dodatkowo przedmioty pedagogiczne i przedmioty z zakresu terapii pedagogicznej, języka migowego, które na pewno przydadzą się w pracy logopedy (mam zajęcia z prof. Skorek, w poprzednim roku miałam zajęcia z dr M. Rządzką). Zresztą, chyba nie w tym rzecz, by przeliczać wszystko na godziny i ważne tytuły, chodzi o to, co sama wyniesiesz ze studiów, czy masz ochotę powiększać swoje wiadomości czy nie. Tak samo jak pisałaś o zapierdzielaniu u was na logo-jak ktoś chce, to zapierdziela, jak nie to nie prawdopodobnie i tak zda. Takie życie. To, czy będzie dobrym terapeutą to inna para kaloszy.
I-dla jasności-są u nas osoby, które prawdopodobnie nigdy nie będą dobrymi logopedami, bo przychodzą, zaliczają i zapominają (obstawiam, że tak jest na większości kierunków), ale są też osoby, które robią coś więcej i dążą do poszerzania swoich umiejętności. Nie uważam, by pedagogika ze specjalizacją logopedyczną była gorsza od kierunku logopedia Godzinowo nie różni się to specjalnie (przynajmniej u nas), a cała reszta to sprawa indywidualna.
Ktoś pytał, jaką specjalizację wybrałam, co teraz robię i ogólnie jak to wygląda. Od roku pracuję z autystami jako terapeuta Planuję studia magisterskie z logopedii, później podyplomówkę z neurologopedii. Wszystko jest możliwe-jak widać
__________________
dziennikarka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 23:37   #373
wero1nika2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć. Pytanie bardziej do absolwentek pedagogiki, ale może niekoniecznie - wolałybyście pracę w żłobku, czy w przedszkolu? Jakie są plusy i minusy każdej z tych prac? Jaka jest różnica w zarobkach? Proszę o wypowiedź osób, które miały okazje praktyk/pracy w tych placówkach, aby po prostu wiedziały co i jak
wero1nika2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 10:02   #374
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Hejka, żyw jeszcze Wasz wątek?
Chciałabym iść na studia podyplomowe - pedagogikę, która da mi uprawnienia do uczenia w szkole podstawowej i średniej. Jakiej specjalności mam szukać, żeby nie zbłądzić?
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 10:07   #375
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Czego Ty chcesz uczyć po pedagogice w szkole średniej?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 12:11   #376
Ciuciuuaua
Przyczajenie
 
Avatar Ciuciuuaua
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

sa jakies srednie z pedagogika w programie?
Ciuciuuaua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 13:31   #377
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Patri Pokaż wiadomość
Hejka, żyw jeszcze Wasz wątek?
Chciałabym iść na studia podyplomowe - pedagogikę, która da mi uprawnienia do uczenia w szkole podstawowej i średniej. Jakiej specjalności mam szukać, żeby nie zbłądzić?
Rozumiem, że masz magistra z czegoś innego, tylko nie masz uprawnień pedagogicznych do nauczania tego czegoś? Jeśli tak, to musisz zrobić przygotowanie pedagogiczne, czyli półtoraroczne podyplomowe kwalifikacyjne studia pedagogiczne, w których zakres wchodzą też praktyki w szkole.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 21:53   #378
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Rozumiem, że masz magistra z czegoś innego, tylko nie masz uprawnień pedagogicznych do nauczania tego czegoś? Jeśli tak, to musisz zrobić przygotowanie pedagogiczne, czyli półtoraroczne podyplomowe kwalifikacyjne studia pedagogiczne, w których zakres wchodzą też praktyki w szkole.
Dziękuję, o to mi chodziło. Tak, mam mgr inż. Politechniki Warszawskiej. W moim mieście (Tomaszów Maz.) jest kierunek Pedagogika, ale nie chcę popełnić błędu w wyborze - jasne, że każdy przedstawiciel szkoły mi poleci swoją, ale muszę mieć pewność, że ta Pedagogika, której się podejmę da mi uprawnienia do uczenia w szkole podstawowej czy średniej. Nie chcę żłobka, przedszkola czy jakiejś resocjalizacji.

Znalazłam kwalifikacyjne studia pedagogiczne online - Akademia Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. 5 zjazdów realnie, 80% studiów online. Sądzisz, że można temu zaufać?

Po prostu nie chcę jeździć na uczelnię nie wiadomo ile oddaloną od miejsca zamieszkania, a mimo to chciałabym jednak szkołę zrobić, dlatego przeszukuję lokalne uczelnie, filie uniwersytetów, ale na razie nie widzę nic, co by było odpowiednie. Dzięki za mądry odzew Megamag.

Edytowane przez Patri
Czas edycji: 2018-06-10 o 22:08
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 20:32   #379
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Dobra, ale rozdzielmy dwie rzeczy, bo coś mieszasz. Jeśli jesteś mgr inż. i zrobisz podyplomowo kwalifikacyjne studia pedagogiczne, to zyskasz uprawnienia do nauczania tego, z czego masz magistra, czyli najpewniej jakiejś grupy przedmiotów zawodowych na przykład w zawodówkach, technikach, szkołach policealnych. (Co swoją drogą jest bardzo dobrą opcją, bo teraz na rynku brakuje nauczycieli przedmiotów zawodowych, podczas gdy nauczycieli przedmiotów ogólnych jest za dużo). Ale nie do nauczania ogólnie czegokolwiek. Jeśli do tego dążysz, to podyplomowe całkowicie wystarczą. Ten kierunek online, który podesłałaś, spełnia te wymogi i da Ci takie uprawnienia. (Ale z tego, co wiem, to zgodnie z prawem tylko 60% zajęć może być zdalnie).

Ogólnie uprawnienia do nauczania to takie dwa elementy: przygotowanie merytoryczne i przygotowanie pedagogiczne. Merytoryczne to na przykład magister z matematyki, a pedagogiczne specjalizacja nauczycielska na tymże kierunku albo kwalifikacyjne podyplomowe studia pedagogiczne.

Pedagogika jak osobny kierunek to jeszcze inna sprawa. Na przykład po pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej masz uprawnienia do uczenia w przedszkolach i klasach 1-3, ale nie wyżej. Pedagogika resocjalizacyjna w ogóle nie daje uprawnień pedagogicznych.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-06-18 o 20:34
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-23, 16:52   #380
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Jak wygląda w praktyce czas pracy nauczyciela w przedszkolu publicznym? Zarobki są jak za pełen etat? Czy rzeczywiście w pracy spędza 25(?)h/tydz.? Czy przygotowanie się do zajęć (w domu) jest czasochłonne i tak jakby z tego powodu jest 25h, a nie 40/tydz.? Bo do zajęć w przedszkolu niepublicznym też trzeba się przygotować, a tam etat to 8h... Proszę o odpowiedź kto się orientuje
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 13:26   #381
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Dobra, ale rozdzielmy dwie rzeczy, bo coś mieszasz. Jeśli jesteś mgr inż. i zrobisz podyplomowo kwalifikacyjne studia pedagogiczne, to zyskasz uprawnienia do nauczania tego, z czego masz magistra, czyli najpewniej jakiejś grupy przedmiotów zawodowych na przykład w zawodówkach, technikach, szkołach policealnych. (Co swoją drogą jest bardzo dobrą opcją, bo teraz na rynku brakuje nauczycieli przedmiotów zawodowych, podczas gdy nauczycieli przedmiotów ogólnych jest za dużo). Ale nie do nauczania ogólnie czegokolwiek. Jeśli do tego dążysz, to podyplomowe całkowicie wystarczą. Ten kierunek online, który podesłałaś, spełnia te wymogi i da Ci takie uprawnienia. (Ale z tego, co wiem, to zgodnie z prawem tylko 60% zajęć może być zdalnie).

Ogólnie uprawnienia do nauczania to takie dwa elementy: przygotowanie merytoryczne i przygotowanie pedagogiczne. Merytoryczne to na przykład magister z matematyki, a pedagogiczne specjalizacja nauczycielska na tymże kierunku albo kwalifikacyjne podyplomowe studia pedagogiczne.

Pedagogika jak osobny kierunek to jeszcze inna sprawa. Na przykład po pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej masz uprawnienia do uczenia w przedszkolach i klasach 1-3, ale nie wyżej. Pedagogika resocjalizacyjna w ogóle nie daje uprawnień pedagogicznych.
Zapisałam się na studia podyplomowe - Kwalifikacje nauczycielskie i przygotowanie pedagogiczne. Po zrobieniu tego podyplomowo zrobię matematykę, możliwe że w dalszej kolejności chemię i fizykę, właśnie dlatego, żebym mogła nauczać w szkołach tych konkretnych przedmiotów.
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 14:06   #382
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Będzie śmiesznie jak ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i będzie można uczyć przedmiotu tylko z tytułem zawodowym danego kierunku.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 14:56   #383
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Jak na razie wszelkie reformy edukacji dążą raczej do ograniczenia kosztów i zmniejszenia liczby godzin i etatów. Postawienie na jakość wymagałoby pieniędzy, a to się raczej nie zdarzy. Poza tym z większymi wymaganiami należałoby więcej płacić, a już teraz nauczyciel w Warszawie dostaje o wiele mniej niż kasjer w Biedrze. Inne pensje idą w górę, a edukacja stoi. Niedługo trzeba będzie prosić pana Mietka spod monopola, żeby poprowadził lekcje, bo nikt o zdrowych zmysłach tego zawodu nie wybierze.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 15:14   #384
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Wiem, niestety. Tak sobie tylko głośno marzę, że jeszcze będzie pięknie, jeszcze będzie normalnie. A podobno w Warszawie brakuje ponad 2000 nauczycieli...
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 19:53   #385
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Strona kuratorium tego nie potwierdza: http://mbopn.kuratorium.waw.pl/#/
Chociaż ja się nieustannie dziwię, komu się jeszcze chce pracować za pensję nauczyciela w Warszawie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 20:07   #386
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Jakiś czas temu mignął mi artykuł z tą właśnie liczbą w wyborczej, ale to niestety coraz mniej rzetelne źródło. W to, że braki kadrowe są jak najbardziej wierzę. W to, że odchodzą najlepsi, a niewielu świetnych decyduje się pozostać ze względu na powołanie czy poczucie misji - również.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 20:41   #387
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Właśnie ostatnio padł wśród moich znajomych ostatni bastion. Ze szkoły odeszła moja koleżanka, która nauczycielką chciała być od zawsze, już w przedszkolu się w nauczycielkę bawiła. Starczyło jej zapału na kilka lat, ale kiedy stuknęła trzydziestka, a pensja nadal była tak żenująca, że musiała gnieździć się w małym mieszkanku z mamą, nawet ona wymiękła. Pierwsze lepsze korpo dało jej z marszu dwa razy tyle co szkoła. Żeby wyżyć za nauczycielską pensję w Warszawie, to trzeba by chyba bogato wyjść za mąż. Raczej nie dla singla taka robota.

Nie wiem, jak jest gdzie indziej, ale przynajmniej na UW na filologiach tak było, że specjalizacje nauczycielskie nie były zbyt oblegane, tzn. zwykle lądowali tam ci, którzy się nie dostali na inne. Z pracą prawdopodobnie też tak jest. Nauczycielami zostaje dziś garstka idealistów i reszta, która się po prostu nigdzie indziej nie dostała. Idziemy w złym kierunku.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 21:51   #388
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Część

Czy jest tutaj ktoś kto robił studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na KSW w Krakowie?
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 22:23   #389
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Od 1 stycznia 2019 ktoś, kto zacznie pracę w zawodzie będzie dostawał 2417zł. Brutto oczywiście.

Tragedia polega na tym, że pensja minimalna od 1 stycznia 2019 to 2290zł.
To tylko 127zł mniej, niż pensja nauczyciela.

Czyli - sprzątaczka w szkole czy kucharka dostaną niemal taką samą wypłatę, niż nauczyciel. Oczywiście, posada sprzątaczki, kucharki jest niezbędna w szkole i absolutnie tego nie zamierzam negować czy wyśmiewać. Ale ilość czasu poświęconego na naukę i odpowiedzialność prawna nauczyciela jest kilkukrotnie wyższa, niż szkolnej obsługi. I to jest dla mnie niewyobrażalne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 20:10   #390
karola969696
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Witam,

piszę w może dość "śmiesznej" sprawie, ale ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną i czas mnie goni, bym wybrała już magisterkę, a szczerze nie mam pojęcia w co uderzać...
proponujecie zrobić magisterkę z tej samej specjalizacji, czy może coś "do tego" ? Myślałam o rewalidacji, ale przydadzą się wszelkie rady ludzi, którzy chociaż trochę się orientują co byłoby najlepszym wyjściem
karola969696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-09 12:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.