Uczulenie na fioletowy cień do powiek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-22, 09:32   #1
galaksy
Raczkowanie
 
Avatar galaksy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Polska/Łódź
Wiadomości: 118
Exclamation

Uczulenie na fioletowy cień do powiek


Po fioletowym cieniu dostałam ciężkiej infekcji oczu. Nie od razu zorientowałam się, że to po tym cieniu. 2 razy użyłam cienia Isadory i za każdym razem miałam mgłę na oczach, zapalenie spojówek i oparzenie rogówki. Musiałam używać antybiotyków w kroplach. Pomyślałam jednak że to cień złej jakości, wyrzuciałam go i kupiłam Clinique. Efekt był dokładnie taki sam. Dodatkowo jeszcze przy Cliniqu miałam tragicznie opuchnięte powieki. Od kosmetyczki dowiedziałam się, że wiele osób uczulonych jest na fioletowe cienie i nie zależy to od jakości ani firmy, tylko od używanego barwnika. Uwaga: jeśli macie jakieś podejrzane objawy po fioletach, odstawcie cień.
galaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 15:15   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Uczulenie na fioletowy cień do powiek

To może być uczulenie na metale wchodzące w skład cieni o zielonej lub niebieskiej barwie czyli np. na nikiel.Zrób sobie test płatkowy dla alergików na alergię na metale.
Sama mam alergię na nikiel.Jeśli dolega ci coś podobnego to trzeba uważać nie tylko na kosmetyki ale i na jedzenie.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 15:57   #3
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Uczulenie na fioletowy cień do powiek

A jakie inne 'kolory' moga też uczulać?
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 16:55   #4
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Uczulenie na fioletowy cień do powiek

Na bazie żółci i niebieskiego-bo są oparte o barwniki zawierające duże stężenie różnych metali (siarka, miedź, nikiel) czyli wszelkie ich mieszanki-mocny żółty/pomarańcz, fiolet,błękit, zielenie-miks obu rodzajów barwników.
Stosunkowo bezpieczne dla skóry są kolory na bazie naturalnych czerwonych barwników czyli wszelkie róże, czerwienie.
Pisałam o alergii na nikiel bo wiele osób jest jej nieświadomych, a jest dość powszechna i nasila się z wiekiem, więc jeśli uczulają nas wspomniane barwniki w kosmetykach kolorowych warto się przebadać bo by zapobiec rozwojowi i nasileniu alergii trzeba zmienić dietę (nikiel kumuluje się bowiem z wiekiem w organizmie).

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Toksyczne żółte barwniki są np. w popularnych farbkach-plakatówkach dla dzieci.Co gorsza mocno wchłaniają się przez skórę.
Sama bym o tym nie wiedziała gdyby nie moja mała kuzynka, która kiedyś wylądowała w szpitalu z silnym zatruciem po tym jak wymalowała sobie na plastyce przedramię na żółto.
Osobiście uważam,że np. Federacja Praw Konsumenta powinna coś z tym zrobić.Trzeba uważać bo np. najnowsza ustawa o handlu kosmetykami tak obniżyła wymogi co do kontroli jakości i bezpieczeństwa ich składników,że producenci mają niesamowitą swobodę jeśli chodzi o oszczędzanie na atestach czy stosowanie tańszych ale mniej bezpiecznych i bardziej szkodliwych składników.Dlatego polecam testy nowości w małych ilościach w zgięciu łokcia (od wewnątrz) zanim zaaplikujemy sobie dużą dawkę kosmetyku i odstawianie kosmetyku przy najmniejszej nawet niepokojącej reakcji naszej skóry.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 19:25   #5
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Uczulenie na fioletowy cień do powiek

A te barwniki znajdują sie tylko w kosmetykach kolorowych? Mogą być też w pielęgnacyjnych? Czy tam uzywa się czegoś innego?
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 21:56   #6
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Uczulenie na fioletowy cień do powiek

Cytat:
Napisane przez budyniek90 Pokaż wiadomość
A te barwniki znajdują sie tylko w kosmetykach kolorowych? Mogą być też w pielęgnacyjnych? Czy tam uzywa się czegoś innego?
Raczej są w kolorówce bo są podstawą tworzenia mocno nasyconych pigmentów.
Nikiel natomiast może przenikać do kosmetyków pielęgnacyjnych jeśli jest w składzie opakowania.Tak czasem jest w przypadku opakowań z odzysku.
Niklem i innymi uczulającymi metalami są też często "skażone" rajstopy z niewiadomego źródła, koszulki typu t-shirt z domieszkami sztucznych włókien.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 20:56   #7
galaksy
Raczkowanie
 
Avatar galaksy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Polska/Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Uczulenie na fioletowy cień do powiek

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
To może być uczulenie na metale wchodzące w skład cieni o zielonej lub niebieskiej barwie czyli np. na nikiel.Zrób sobie test płatkowy dla alergików na alergię na metale.
Sama mam alergię na nikiel.Jeśli dolega ci coś podobnego to trzeba uważać nie tylko na kosmetyki ale i na jedzenie.
Rzeczywiście, jestem uczulona na nikiel i to od wielu lat. Nie muszę robic testów. Ale nigdy wcześniej nie miałam reakcji uczuleniowej na cienie do powiek.
galaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 18:38   #8
ag_alicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na fioletowy cień do powiek

Mam dokładnie to samo!!
Dzis stwierdzilam że to własnie po tych cianiach inglota i to własnie fioletowych! jaaa jednak to prawda! mialam dokladnie te same dolegiwości mgła na oczach, swędzenie i okropnie czerwone oczy miałam! a mój lekarz mówił mi że to zapalenie spojówek!
ag_alicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.