Lingwistyka stosowana ang-niem czy filologia duńska? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-29, 14:05   #1
fremdsprac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4

Lingwistyka stosowana ang-niem czy filologia duńska?


Mam dylemat. Idę w tym roku na studia i jak do tej pory bylam przekonana o lingwistyce to teraz zgłupiałam

Jak myślicie czy lepiej iść na lingwistykę stosowaną ang-niem i dorabiać coś na boku z duńskieho albo norweskiego czy lepiej iść na filologię duńską z językiem niemieckim? Już tak z samych względów czysto prektycznych i możliwości pracy.

Proszę o jakiekolwiek komentarze.
fremdsprac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 14:13   #2
Nrina
Przyczajenie
 
Avatar Nrina
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: Lingwistyka stosowana ang-niem czy filologia duńska?

Pierwsza opcja wydaje mi się bardziej odpowiednia. Chyba łatwiej będzie znaleźć pracę po takim kierunku aniżeli po filologii
Nrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 17:01   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Lingwistyka stosowana ang-niem czy filologia duńska?

Raczej pierwsza opcja z uwagi na niemiecki.
No chyba, że ta duńska zagwarantuje Ci na wyjściu poziom C1 albo C2 no to można by zaryzykować. Jeśli absolwenci kończą najwyżej z B2 to raczej nie warto.

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Generalnie mniej popularne języki to loteria. Bo jak jest zapotrzebowanie to dostaniesz za nie więcej, ale mogą być problemy z ciągłością zatrudnienia bo jak nie masz innego, popularnego języka w zanadrzu, to w okresach braku zapotrzebowania na dany język raczej jesteś bez pracy. Także jeśli filologia duńska to do tego jakiś inny, bardziej popularny języki biegle.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 19:03   #4
fremdsprac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4
Dot.: Lingwistyka stosowana ang-niem czy filologia duńska?

Dziękuje za odpowiedzi! Też chyba myśle, że lepsze będzie jednak opcja z lingwistyką, bo mogę sobie je doprowadzić do stanu lepszego niż w tym momencie - na zasadzie "a przeciez z rozszerzenia mialam jakies 80 i cos tam dukam" bo wiadomo ze papier i praktyka to dwie różne rzeczy + jest wieksze zapotrzebowanie, a jakis skandynawski lepiej wziąć jako 3. Lepiej dwa na C1/c2 i trzeci na jakimś B2 niż wszystkie na b2. Czuje ze jakbym wybrała tą filo to byłabym zmuszona na stalą emigracje do miast typu Warszawa/Gdańsk czy Kraków, bo już chyba nawet w Lublinie byłby z nim problem. :/ Plus z tego co czytalam studia są w Danii po angielsku, zawsze mogę wyjechać na jakiś czas po studiach tam i cos kombinowac na miejsvu jak się da dodatkowo a potem wrócić do Polski z dobrą znajomością duńskieho i może jakimś dodatkowym papierkiem.

Edytowane przez fremdsprac
Czas edycji: 2017-06-07 o 19:11
fremdsprac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-07 20:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.