Siwe włosy, odsiwiacze- wątek zbiorczy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-24, 17:41   #241
arinitti
Raczkowanie
 
Avatar arinitti
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 461
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Przyłączam sie Też ma duuuuuuuuuuzo siwulcow, zwlaszcza od czsu studiow, a jak poszlam do pracy, to ze stresu pogorszylo sie bardzo. Dodam, ze moj tata wczesnie zaczal siwiec, w wieku po 20.

Poczatkowo farbowalam henna, ale jakies 6- lat temu zauwazylam, ze zadna - kupowalam rozne i roznych firm - mi nie bierze, przezucilam sie wiec na farby.

Poczatkowo Palette, ale jakies ok. 1,5 roku temu zauwazylam, ze mam strasznie zniszczone i przesuszone wlosy, choc kupowalam drogie i myslalam ze dobre szampony. Teraz mam jakis L'Oreala, poradzila mi fryzjerka, ale tez do konca zadowolona nie jestem. Pokrywa dobrze i kolor jest ladny, ale wlosy sa jakies takie sianowate. No ale moze to wina hormonow, bo po trzydziestce cera też mi sie wysuszyla.

A czym Wy farbujecie, czym myjecie i czy jetsescie zadowolone z kondycji siwulcow farbowanych?
Pozdrawiam wszystkie bialoglowy
arinitti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 15:39   #242
PomylonaKsiezniczka
Wtajemniczenie
 
Avatar PomylonaKsiezniczka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: za siedmioma gorami, za siedmioma rzekami...
Wiadomości: 2 534
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

dziewczyny, zalamalam sie... Mam 22 lata,odkad pamietam mialam pojedyncze siwe wlosy(to genetyczne chyba- w rodzinie mamy wszyscy siwieli bardzo predko) i tak zauwazalam, ze jest ich wiecej i wiecej, ale dzis tak jakos mnie naszlo zeby sie przyjrzec dokladniej, bo zwrocilam uwage,z e cale moje wlosy nie maja juz takiego koloru jak dawniej- sa takie jakby"przydymione" nie wiem,nie maja tak zywego koloru jak zawsze...Przyjrzalam sie i odkrylam mase, no po prostu PELNO siwych wlosow;( od czasu do czasu ktos zwracal uwage na to, ze mam siwe wlosy, ale bylo ich o wiele mniej...a teraz mam wrazenie, ze to juz pojdzie raz dwa-jakos tempa to nabralo... Nie wiem co mam robic...Liczylam sie z tym, ze od pewnego momentu do konca zycia bede musiala malowac wlosy, wiec do tej pory je oszczedzalam. Mam naturalnie ciemne(brazowe) wlosy, do tego wszytskiego krecone, a co za tym idzie lamliwe...Nie chcialabym jeszce bardziej ich meczyc, ani tym bardziej tracic skretu. I nie wiem czy powinnam zaczac juz farbowac( ejsli tak to calosc?pasemka jasniejsze, zeby ukryc siwe wloski??) czy moze poczekac ejszce troche na "wiecej"?? Kurcze jakiego dola zalapalam
__________________



PomylonaKsiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 21:21   #243
Cheryl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Ja też mam problem z siwiejącymi włosami. Mam ledwie 22 latka, ale niestety już mnie to dopadło. Niepokoi mnie tylko to, że przy bardzo długich włosach [mniej więcej za łopatki] barwy ciemny brąz moje włosy siwieją z lekko żółtawym odcieniem na ok. 4 cm od skóry głowy, a dalej mają normalny ciemny kolor. Słyszałam, że może to być oznaka braku jakichś składników w organizmie. No i nie wiem co robić. Nigdy się nie farbowałam, bo mnie to nie kręci...
Cheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 20:21   #244
malibo_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

mam 26lat i mnóstwo siwych włosów, od 1,5 roku co 3tyg.muszę farbować - już po 2ch tyg.mam 2cm siwe odrosty, włosy rosną mi szybko ale widzę, że farby się tez bardzo szybko z siwych zmywają. Odrobinę pomogło zmiękczanie przed farbowaniem - zabieg zrobiony w salonie, opóźnił o ok.tydz.tą siwiznę. Jedna rada - nie farbujcie włosów tylko odrosty i ew.raz na kilka mcy - przeciągajcie kolor na cale wlosy - ja tak robię, nie niszczą się tak bardzo. Dodatkowo łykam Vitapil od 4mcy i zupelnie mi nie pomógł, zaczynam się bać, ze nie ma sposobu na siwe włosy, dodam jeszcze, że u mnie w rodznie nikt tak szybko jak ja nie osiwiał. Zastanawiam się nad wizytą u psychologa i walką ze stresem, może to pomoże???
malibo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 12:20   #245
Cheryl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Z tego, co wiem i co słyszałam od lekarzy to preparaty typu Vitapil czy Skrzypovita oraz inne im podobne [o podobnym składzie] dają efekty po ok. 6 miesiącach przyjmowania. Długo.... Ja biorę Skrzypovitę 4 miesiąc i jakby nic, ale mój organizm to w ogóle szybko traci witaminy itp, więc chyba się jeszcze pomęczę.
Cheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 12:36   #246
malibo_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

ok, ale nie ma żadnej różnicy a myślę, że minimalna chociaż powinna być skoro vitapil ma działać - przecież nagle po upływie 6mcy nie znikną mi z dnia na dzień siwe włosy, poprawa powinna być stopniowa od 3mca.
malibo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 15:36   #247
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Nie, farba to nie jedyny ratunek. Mozesz zamiast niej zastosowac henne lub mieszanki henny i indygo, ktore sprawia, ze uzyskasz pozadany kolor.

www.mazidla.com
wpisz w wyszukiwarke na tej stronie henna, zobacz tabele miksow i propocji.

Ta metoda farbowania pokrywa siwe wlosy w 100% i jest dla nich odzywiajaca.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 18:30   #248
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Ja mam ten sam problem i farbuje, mysle, ze odsiwiacz to nie najlepszy pomysl, bo pytalam fryzjerki i odradzila, powiedziala, ze pozniej jakbym chciala kiedys zafarbowac wlosy, to moga wyjsc dziwne kolory. Ja farbuje na naturalny kolor u fryzjera i jest ok. Tylko trzeba zapowiedziec fryzjerce, zeby nalozyla same kolory tzw. bazowe czyli z naturalnych, bez mieszania, bo tak lepiej pokrywa siwe. Farba nie jest taka zla, jak nie odbiega bardzo od naturalnego odcienia. Ja jakos nie mam zaufania do naturalnych farb typu henna itp, kiedys dawno temu zdarzylo mi sie nalozyc takie cos na wlosy, jak jeszcze nie mialam siwych, z tym ze to byla taka zwykla henna dostepna w sklepie w papierowym opakowaniu do rozrabiania z woda, kolor jakis mahoniowy mial byc i wyszlo niezbyt rowno i miejscami zbyt intensywnie, a miejscami wcale heh
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:46   #249
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem i farbuje, mysle, ze odsiwiacz to nie najlepszy pomysl, bo pytalam fryzjerki i odradzila, powiedziala, ze pozniej jakbym chciala kiedys zafarbowac wlosy, to moga wyjsc dziwne kolory. Ja farbuje na naturalny kolor u fryzjera i jest ok. Tylko trzeba zapowiedziec fryzjerce, zeby nalozyla same kolory tzw. bazowe czyli z naturalnych, bez mieszania, bo tak lepiej pokrywa siwe. Farba nie jest taka zla, jak nie odbiega bardzo od naturalnego odcienia. Ja jakos nie mam zaufania do naturalnych farb typu henna itp, kiedys dawno temu zdarzylo mi sie nalozyc takie cos na wlosy, jak jeszcze nie mialam siwych, z tym ze to byla taka zwykla henna dostepna w sklepie w papierowym opakowaniu do rozrabiania z woda, kolor jakis mahoniowy mial byc i wyszlo niezbyt rowno i miejscami zbyt intensywnie, a miejscami wcale heh
Jak sama napisalas - byla to henna sklepowa, a nie jakosci body art quality Zaufanie mozna miec do dobrych produktow.


SMV wyrywanie siwych wlosow to glupota. Mozesz sobie uszkodzic cebulki.

Edytowane przez tulipanna.
Czas edycji: 2008-09-04 o 18:48 Powód: dopisek
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 19:39   #250
hannie
Raczkowanie
 
Avatar hannie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 57
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem i farbuje, mysle, ze odsiwiacz to nie najlepszy pomysl, bo pytalam fryzjerki i odradzila, powiedziala, ze pozniej jakbym chciala kiedys zafarbowac wlosy, to moga wyjsc dziwne kolory. Ja farbuje na naturalny kolor u fryzjera i jest ok. Tylko trzeba zapowiedziec fryzjerce, zeby nalozyla same kolory tzw. bazowe czyli z naturalnych, bez mieszania, bo tak lepiej pokrywa siwe. Farba nie jest taka zla, jak nie odbiega bardzo od naturalnego odcienia. Ja jakos nie mam zaufania do naturalnych farb typu henna itp, kiedys dawno temu zdarzylo mi sie nalozyc takie cos na wlosy, jak jeszcze nie mialam siwych, z tym ze to byla taka zwykla henna dostepna w sklepie w papierowym opakowaniu do rozrabiania z woda, kolor jakis mahoniowy mial byc i wyszlo niezbyt rowno i miejscami zbyt intensywnie, a miejscami wcale heh

pierwsze słysze ze odsiwiacz bedzie zmienial kolor farby w przyszłości. z tego co mi wiadomo odsiwiacz wpływa na cebulke włosowa zmuszajac ja do ponownej produkcji pigmentu.... wiec jak to moze zmieniac kolor farby??
hannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 20:16   #251
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Jak sama napisalas - byla to henna sklepowa, a nie jakosci body art quality Zaufanie mozna miec do dobrych produktow.


SMV wyrywanie siwych wlosow to glupota. Mozesz sobie uszkodzic cebulki.
juz nie wyrywam, niech sobie rosna, jest ich mnóstwo ale widocznie taka moja natura juz;]
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 20:19   #252
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
juz nie wyrywam, niech sobie rosna, jest ich mnóstwo ale widocznie taka moja natura juz;]
Ja mam 21 i tez sporo siwych wlosow. To sie czesto zdarza Czytalam na forum o siwiejacych 14tkach, wiec my to staruszki jestesmy w porownaniu
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 20:59   #253
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

ja zaczelam sieiwc w wieku 17 lat i na mojej glowie jest wysyp siwych wlosow dla mnie jedyny ratunek to farba do wlosow pozdrawiam
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 18:05   #254
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Cytat:
Napisane przez hannie Pokaż wiadomość
pierwsze słysze ze odsiwiacz bedzie zmienial kolor farby w przyszłości. z tego co mi wiadomo odsiwiacz wpływa na cebulke włosowa zmuszajac ja do ponownej produkcji pigmentu.... wiec jak to moze zmieniac kolor farby??
Nie wiem, czy zauwazylas, ale jest nawet na zwyklych sklepowych farbach taki napis, zeby nie uzywac ich na wlosy potraktowane koloryzacja progresywna. A jesli wierzysz w reklamy, ze odsiwiacz dziala w cebulce wlosow, to juz na to nic nie poradze... Odsiwiacz nie ma nic wspolnego z cebulka wlosa, dziala na powierzchni wlosa i trzeba po nim normalnie robic odrosty, bo wlosy odrastaja tak samo siwe jak byly.
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 19:27   #255
hannie
Raczkowanie
 
Avatar hannie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 57
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy zauwazylas, ale jest nawet na zwyklych sklepowych farbach taki napis, zeby nie uzywac ich na wlosy potraktowane koloryzacja progresywna. A jesli wierzysz w reklamy, ze odsiwiacz dziala w cebulce wlosow, to juz na to nic nie poradze... Odsiwiacz nie ma nic wspolnego z cebulka wlosa, dziala na powierzchni wlosa i trzeba po nim normalnie robic odrosty, bo wlosy odrastaja tak samo siwe jak byly.

napisalem tylko to słyszalem. nigdy tego nie uzywalem bo nie mialem takowej potrzeby
hannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 14:12   #256
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

ja też mam siwe włosy i bardzo się denerwuję jak ktoś mnie o tym "informuje" kurcze, lustra nie mam, nie wiem o tym? to taki szok jak 21-latka ma siwe włosy?
nie chcę farbować, żeby sobie włosów nie zniszczyć, zastanawiam się nad odsiwiaczem, ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa
biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 16:09   #257
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
ja też mam siwe włosy i bardzo się denerwuję jak ktoś mnie o tym "informuje" kurcze, lustra nie mam, nie wiem o tym? to taki szok jak 21-latka ma siwe włosy?
nie chcę farbować, żeby sobie włosów nie zniszczyć, zastanawiam się nad odsiwiaczem, ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa
Ja odsiwiacza nie polecam, choc nie jest to typowa farba, ale kolory nie wychodza wcale takie ladne, no i musisz go pozniej nakladac na odrosty, bo nie licz na to, ze wlosy odrastaja w innym kolorze niz siwy. Probowalam go na pasemku siwych jak nie mialam zarabowanych jeszcze i efekt taki sobie. Moze przejrzyj w calosci ten watek, jedna z dziewczyn zachwalala henne, jesli nie chcesz farbowac zwykla farba, to jest to jakies wyjscie.
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 16:48   #258
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Ja zauważyłam pierwsze siwe włosy w wieku 16 lat. Robię balejaż blond na naturalne brązowe włosy i siwych nie widać jedynie na odrostach. Polecam.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 18:25   #259
jamajka1987
Raczkowanie
 
Avatar jamajka1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 42
Siwe włosy pomocy!!!

Dziewczyny mam ogromny broblem mialam jasniutenkie blond wloski i zafarbowalam je na ciut ciemniejszy blond a wyszedl mi blond ale taki siwawy-z siwa poswiata,polyskiem...Pros ze doradzcie mi jak moge to zneutralizowac?moze jakas plukanka? Z gory dziekuje za wszelka pomoc
jamajka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 13:21   #260
lovellyhippo
Zakorzenienie
 
Avatar lovellyhippo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: między sercem,a rozumem
Wiadomości: 3 903
GG do lovellyhippo
Dot.: Siwe włosy pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez jamajka1987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam ogromny broblem mialam jasniutenkie blond wloski i zafarbowalam je na ciut ciemniejszy blond a wyszedl mi blond ale taki siwawy-z siwa poswiata,polyskiem...Pros ze doradzcie mi jak moge to zneutralizowac?moze jakas plukanka? Z gory dziekuje za wszelka pomoc
spróbuj płukać kilka dni olejkiem rycynowym - włosy powinny nabrać cieplejszego naturalnego odcienia...
lovellyhippo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 20:37   #261
jamajka1987
Raczkowanie
 
Avatar jamajka1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 42
Dot.: Siwe włosy pomocy!!!

Plukac w sensie-wetrzec we wlosy,odczekac chwile i splukac,czy czy rozcienczyc go woda i przeplukiwac?dziekuje napewno zastosuje
jamajka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 06:23   #262
lovellyhippo
Zakorzenienie
 
Avatar lovellyhippo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: między sercem,a rozumem
Wiadomości: 3 903
GG do lovellyhippo
Dot.: Siwe włosy pomocy!!!

możesz nakładać na włosy na 30 min i następnie normalnie umyć głowę..
lovellyhippo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 09:19   #263
daruniaa01
Wtajemniczenie
 
Avatar daruniaa01
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 081
Dot.: Siwe włosy pomocy!!!

Witam, niedawno tez mialam taka przygode tylko ze mi wlosy na samym czubku glowy takie wyszly.....i niestety, musialam isc do fryzjera zeby uratowal..... ale sie udalo,wiec polecam wybrac sie do fryzjera, on na pewno jzu nic nie popsuje tylko pomoze
daruniaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 10:06   #264
acinlos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9
Dot.: Siwe włosy pomocy!!!

a ja polecam szmpon przeciwlupierzowy dlatego ze zwiazki w nim zawarte maja za zadanie wyczyscic bardzo dobrze wlosy i skore glowy,dlatego osoby ktore farbuja wlosy i urzywaja takich szamponow narzekaja na szybkie zmywanie sie koloru.moze tez byc rumiankowy troszke powinien rozjasnic wlosy po dluzszym stosowaniu
acinlos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 08:34   #265
jamajka1987
Raczkowanie
 
Avatar jamajka1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 42
Dot.: Siwe włosy pomocy!!!

dzieki dziewczyny siwe wloski sie troszke spraly od przeciwlupiezowego szmponu.A co do fryzjera to nie che isc bo to wlasnie on zrobil mi takie cudo.Mialam platynowe wlosy i chcialam je troche przyciemnic innym blondem,wiec fryzjerka mi je pofarbowala kolorem z 2 tony ciemniejszym i bylo super.Tylko ze jak wrocilam do domu i na drugi dzien umylam glowe to kolor calkowicie zszedl....Potem po 2 tyg poszlam aby znowu zafarbowac wlosy i wtedy wlasnie fryzjerka dodala ciemniejszy pigment do tej farby ktora mialam wlosy wczesniej farbowane i wyszly takie jak wczesniej pisalam...
jamajka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 12:55   #266
SmallM
Raczkowanie
 
Avatar SmallM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 103
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Dziewczyny, a co doradzicie brunetce (typ zima), która też szybko zaczęła siwieć, a co najgorsze szybko jej rosną włosy. Najpierw farbowałam na swój naturalny czyli bardzo ciemny brąz, ale nie wiem czy to dobry pomysł, bo bardzo szybko widać odrostu. Jaki kolor może zaryzykować siwiejąca pani zima?? Chciałabym móc jak najrzadziej farbować, żeby nie przemęczać włosów, a jednocześnie, żeby ich kolor aż tak bardzo nie podkreślał siwizny. No i oczywiście, żeby pasował do mojego typu urody . Ostatnio fryzjer mi powiedział: no to trzeba się co 2 tygodnie farbować. Ale to jakis koszmar dla włosów chyba...

Doradźcie jak Wy sobie z tym poradziłyście.
SmallM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 18:49   #267
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

SmallM, mnie fryzjerka też doradziła farbowanie. Tym bardziej, że przy kolejnych wizytach nie potrzeba robić całych włosów tylko same odrosty, więc włosy nie są znowu aż tak bardzo obciążone.

Dla mnie problem polega tylko na tym, że każda farba na trwałe otwiera łuskę włosa co sprawia, że włos szybciej się wysusza itd., a ja dopiero co zapuściłam swój naturalny kolor włosów i nie chcę już męczyć ich środkami ingerującymi.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 18:53   #268
pessahson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 76
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

hej,

słyszałam o preparatach które odsiwiają włosy, ponoć możliwe jest to tylko gdy osoba jest brunetką. Powiem szczerze, że nic wiecej na ten temat nie wiem. Obiło mi się tylko o uszy, że istnieją takie preparaty. Wpisz w google odsiwiacz albo grey-out i coś na pewno wyskoczy.
pessahson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 15:27   #269
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

ja sobie zrpbilam teraz pasemka, reszcie sie zdecydowałam i nie zaluje;] przynajniej siwych nie ma a calego łba se nie zafarbuje
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 16:56   #270
rascus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Ja zaczełam siwieć po 20 . Teraz w wieku 36 lat jestem prawie cała siwa . Z waszych wypowiedzi wynika że balejaż może mi pomuc .Boję się tylko zniszczenia sobie włosów .
rascus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-28 16:38:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.